Čas hrdinů (2011)

Celý film je vlastne postavený na závere. A ten je skutočne krásne, čisto a nekompromisne seknutý . A tak film vyznieva ako podpriemerná snímka o vojne. Škoda. Že kvôli rozpočtu nemohol využiť naplno svoju myšlienku, to sa ešte dá brať. Ale takýto sek ten ho celý pochoval a odsunul na slepú koľaj tuctových TV filmov.

Drive Angry (2011)

Režisér by mal správne mať priezvisko Patrick "Loser", i keď nie je všetkému vinný. So scénarom sa toho veľa robiť nedalo, ale prečo nechal poflakovať sa hercov, to nerozumiem. Aj ked je to typicky B-čkový film, tak z toho mohlo výjsť i niečo lepšie. Škoda. Námet to bol zaujímavý. Posledná šanca ako sa spasiť pred peklom. Nevyšla. Amen.

Hanna (2011)

Studený, béčkový film, ktorý ma nechytil, okrem úvodu, kedy som sa tešil na film a záveru, kedy som sa tešil tiež - na záverečné titulky. Dve hviezdičky sú však za hudbu a neviem, či robím správne za vizuálny prejav. Z hercov ma nezaujal nik, vykreslenie postáv žiadne, len schéma podľa programu, režisér, ten to ukočíroval podľa prekliate podmierného scénara, čo vidím ako hlavný problém samotného filmu.

Hon na čarodějnice (2011)

Klietka nielen pre "witch", ale aj Dominic Sena je kiietkou pre celý film.Celé sa mu to nejako vymklo spod kontroly. Digi efekty vyznievajú ôplne naprázdno a pôsobia 100% umelo,, herecké výkony ničím nevybočujú z priemernosti, a pritom scénar je viac než dobrý. Škoda.

Jsem číslo čtyři (2011)

Typický letný, pardón jarný kalerábik. Typická blockbusterovka. Nemá záujem zaťažovať mozog, ale ani ho vymývať, nemá ambície ísť na Oscarov, len zabaviť a vyplniť čas - hlavne pre kategóriu "teens". Aj keď, no dá sa to ešte nazvať jednoduchý príbeh, ale scénaristicky padnutý "na hubu". Postavy veľa nechcú, len preplávať bez výraznejšieho zobrazenia kto a čo sú zač úspešne až do konca. Ale na druhej strane nemám nič ku efektom. Avšak od režiséra Disturbia (2007) a Oko dravca (2008) som čakal viac. Pozítivom je, že podľa mňa príde na 100pro pokračovanie a ja dúfam viac hláv Lethanťanov viac rozumu a akcie.

Kazatel (2011)

Dá sa pozrieť, ak viete čo Vás čaká a sami nečakáte toho veľa. No zábavy je tam málo a ešte menej originality, i keď námet a scénar mohol s tým niečo urobiť. Nakoniec však zostalo pri klasickom PO-čkovom filme, pozri a odlož.

Mechanik zabiják (2011)

Tento film som chcel vidieť kvôli Jason Statham-ovi. A to je jediné pričom ostalo. A nezachránila to ani akčnosť druhej polovice filmu.

Neznámý (2011)

Tomuto filmu nemožno nič vyčítať, poctivá remeselná práca, poctivé herecké výkony, kamera, scénar, výprava, nechýbajú dobré akčné scény... ale, výsledkom je len priemernosť. Nemôžem si pomôcť, ale ostávam pri Bournovi a jeho strate pamäti.

Nutná oběť (2011) odpad!

V súvislosti s týmto filmom ma napadla pesnička od Modusu - Pozhasínané - zhasnuté hviezdy filmového plátna, zhasnutý scenár, mŕtvy Damian to všetko veští zhasnutie dopozerania "movie"..

Obhájce (2011)

Tak to som bol teda šoknutý - Matthew McConaughey-ho som prvykrát videl, v niečom čo malo aspoň trochu čo robí film filmom. Samotný film je len typický blockbuster, ale na oddych postačí. Na zapamätanie je asi lepšie prečítať knihu, možno tam nebude toľko stereotypov, vláčnosti a opakovateľnosti.