Kroužek sebevrahů (2001)

Malo to skutočne neočakávaný a drsný začiatok. A potom bolo čakanie až po moje konečné sklamanie. Neviem, nejako ma tento film "nechytil". Od výborného začiatku cez čoraz nudnejšie minúty, až pre mňa samotného oslobodzujúci záver, ktorý bol teda kdesi už v inej, pre mňa nedosiahnuteľnej dimenzii. Neviem, asi tomu čo malo byť tým povedané rozumie. len sám scénarista aj s režisérom. Ale je to len môj názor. Samotná kamera nič moc, herecké výkony - priemer, ak človek nie je náročný, Efekty, no lacné. Najsilnejší je na tom samotný námet. Ten však definitívne zahynul násilnou smrťou za prispenia všetkých zúčastnených. Čo však mohol robiť proti takej presile.

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

Tak tomuto dielu chýba to čo zdobilo prvé časti a to "star wars" srdce príbehu, tu ide predovšetkým o prvoradé násilné pretláčanie vizuálnych efektov do popredia. A tak sa celý príbeh vlastne stráca. Je to na škodu veci celej tejto ságy. Určite stojí za to ho vidieť, je to vysokonadpriemerný sci-fi, ale na kvalitu prvých častí to nemá, hoci sa všetci snažili, ale ich snaha sa v konečnom dôsledku minula účinku, osloviť ma. Je to opäť chladný a neosobný príbeh.

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Tento diel si získal len môj mozog, nie srdce. Prvý diel tejto ságy "Star Wars", je predovšetkým vizuálnou a trikovou prezentáciou, čo filmové umenie dokáže. Je to trocha na škodu veci, pretože dej tak ustupuje do pozadia, a pre mňa osobne táto časť pôsobí neosobne chladne. Nie, nemôžem tomu uprieť par exelance triky, ktoré som si užil, ale....Film nie je len o tom. Hudba a audio, tie to celé nezachránia tiež. Z hercov ma upútal predovšetkým Liam Neeson. Ak by som nebol zarytý fans "Star Wars" tak je to pre mňa len jeden z blockbuster kalerábikov na dlhý večer.

Vlci (1999)

Najsilnejším hnacím motorom tohoto dokumentu je kamera. Zvuk a hudba samotná zaostávajú len o kúsok. I keď tento dokument dá najviac informácií neznalým vlkov.

Hlubina (2002)

Pestrý miš-maš s rozpačitým výsledkom. Asi tak nejako ma mňa pôsobí tento film. Naj je na ňom scénar, to bol vlastne dôvod, prečo som chcel tento film vidieť, ale finálne prostriedky ako ho stvárniť divákovi - od hercov, cez kameru, trikové scény, no to už bolo o niečom inom. Asi, keď ich chceli niektoré použiť boli v danej chvíli poriadne hlboko, kde sa nedalo vždy dostať. Je to film, ktorý po zhliadnutí okamžite klesá nanávratne na morské dno opätovného záujmu.

Tajemství oceánu (2003)

Prekrásny dokument, ktorému dominuje symbióza hudby, obrazu a farieb. Dokument o vodnom svete a jeho jeho neuveriteľnom počte variácií a foriem života. To čo ma ešte zaujalo, neprítomnsť človeka a na opis sveta prírody slúži predovšetkým obraz a hudba.

Příběh žraloka (2004)

Tak túto rozprávku som videl nejaký ten rok po premiére. Nejako ma neoslovovala. O to bolo moje väčšie prekvapenie po zhliadnutí. Zaujímavý príbeh, pekne vykreslené postavičky z vodnej ríše, skoro všetky dobre prepožičané hlasy, ale akosi to pre mňa bolo to v konečnom dôsledku len opakovanie animáku "Finding Nemo". A toto bolo o niečo horšie hľadanie obľúbenia si filmu, teda mňa ako diváka. I keď v konečnom dôsledku sa jej to podarilo.

Shrek (2001)

Pixar sa tentokrát vyznamenal. Rozprávka síce nie pre najmenšie deti, ale pre všetkých ostatných už áno. Rozprávka kde kráľuje vynikajúca animácia, vtipné dialógy s rozprávkovými hlasmi, fajn hudba a rozprávkový príbeh, kde dobro víťazí nad zlom. V "Shrekovi" mi sedelo všetko, len tie anténky namiesto uší si mohli autori odpustiť. A ešte jedno čo mohlo byť odpustené a čo mi zároveň nesedelo. Ten komerčný "humbung" a "shrekovská" hystéria okolo filmu. Táto rozprávka to určite nepotrebovala, dokázala by sa presadiť aj bez tohoto.