Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Animovaný
  • Dobrodružný

Recenze (4)

plakát

Kdo přežije - Fidži (2007) (série) 

Ze začátku mě tahle série nudila, ale jak odpadly nezajímavý soutěžící, tak se to rozjelo. Už od začátku jsem přál Yau-Manovi (když dokázal otevřít bednu svojí chytrostí a ne hrubou silou, jak se neúspěšně snažili ostatní). Dreamz se ukázal jako obrovskej haj*l, když řekl, že to auto bral s tím, že Yau-Mana klidně podrazí. Překvapilo mě, že ho porotci na závěr dost zkritizovali. Nechápu, jak si mohl myslet, že potom, co podrazil svojí 4 a pak Yau-Mana, vyhraje.

plakát

Temný rytíř (2008) 

V tomhle filmu vedlejší postava zastiňuje postavu hlavní. Joker v podání Heatha Ledgera je naprostý šílenec, který se neštítí ničeho. Je velká škoda, že Ledger zemřel, V TDK ukázal svůj talent a mohl se stát jedním z nejlepších herců. Ledgerovi zdatně sekunduje Aaron Eckhart v roli Harveyho Denta. Film je plný akčních scén a s každou další divák čeká, co Joker zase předvede. Joker pokaždé vytáhne další eso (žolíka) z rukávu. Jako když se dokáže dostat z vazby a ještě způsobit smrt Rachel. Velmi dobří jsou herci ve vedlejších rolích (Freeman, Caine nebo Oldman). Hudba je velmi působivá a dokresluje dění na plátně. Jeden z nejlepších filmů vůbec.

plakát

Pán prstenů: Návrat krále (2003) 

Peter Jackson dokázal, že i Pán prstenů jde zfilmovat. Jacksonovi se tato trilogie velmi povedla. I když každý díl trvá přes tři hodiny, rozhodně to není na škodu. Skvěle vybrané lokace, věrně udělané kostýmy, výborná hudba spolu s příběhem tvoří neopakovatelný filmový zážitek. Jediné co mi vadilo na filmu, byl natahovaný konec v Návratu krále. Všem doporučuji.

plakát

Dokonalý trik (2006) 

Chris Nolan vzal skvělou knižní předlohu a změnil ji ve skvělý film. Film je jako "Dokonalý trik", nejdříve příslib (The Pledge) - režisér ukáže obyčejný film o kouzelnících s výbornými herci. Pak nastane proměna (The Turn), přijde zápletka, diváci se snaží přijít na rozřešení až nakonec přijde třetí a nejlepší část zvaná vrchol (The Prestige). Rozluštění zápletky je nečekané a mě zcela ohromilo. I přestože je "trik" na konci podrobně popsán, tak film po skončení zanechává otázky. To je pro mě největší devizou filmu. "Hledáte tajemství. Ale nenajdete ho, protože se nedíváte opravdu. Vlastně to nechcete vyřešit. Chcete být oklamáni." Výborný film.

Ovládací panel
3 body