BOURQUE

X Y

Slovensko

<< předchozí 1 2 3 4 29 57 84 112
    • 7.5.2021  20:51

Ruská jednohubka spíš pod úrovňou priemeru. Tie „vtipné scény“ nefungujú dobre a vlastne čakáte, že kedy to celé skončí. Slabý pokus z Ruska. Osobné hodnotenie: 60% (**)

• 4.5.2021  22:06

Maďarskí susedia teraz išli trochu vedľa. „Pesti balhé“ chce byť ľahkou komédiou a zároveň aj trochu serióznejším filmom (zameranie na dlhoročný „priateľský vzťah“ medzi dlhoročnými kamarátmi). Nejako sa im to teraz nepodarilo spojiť. Miestami trochu amatérsky, nie vždy fungujúcou „komédiou“, bez nečakaných zvratov a mierne slabšími hereckými výkonmi, aj od hercov/herečiek s väčšími skúsenosťami. Jedine „outsider“ Gábor Reviczky (vo vedľajšej roli) to so svojimi malými scénkami to drží nad vodou. Film (maximálne) na jedno pozretie. Osobné hodnotenie: 65% (**)

• 3.5.2021  20:46

Po dlhej, veľmi dlhej dobe jedno veľmi príjemné prekvapenie na Netflixu. Dvojica Michael Rianda / Jeff Rowe servíruje veľmi dobrú rodinnú animovanú „rozprávku“, ktorá samozrejme stojí na známych základoch, ale je veľmi svižná a hlavne aktuálna. Dokáže pobaviť jak mladších tak aj starších divákov. Rodina Mitchellovcov vás rýchlo dostanú a spoločne s mopsíkom vás počas tých takmer dvoch hodín zabavia (tie cca dva hodiny fakt rýchlo ubehnú). Keď je potrebný, tak je príbeh dynamický, keď je potrebný, tak pomalší a citlivejší. Obrazy sú krásne a čisté (mix PC anime a ručného riešenia sú vo skvelom balanse), kričia po prostredí kina. Tvorcovia sa veľmi šikovne chytili dnešného digisvetu – technické vychytávky, chovanie sa digitálne orientovaných ľudí a také „moderné rodinné vzťahy“ dostanú zakrivené zrkadlo, ktorého cieľom je spíš upozorniť a nie narážať. Príbeh mimo iné sú vyšperkované odkazmi na iné filmy – napríklad „Kill Bill“. Skratka „Rodina na baterky“ je príjemným prekvapením a to zo všetkých strán. Niečo také Netflix už strašne dávno potreboval. Jednoznačne odporúčam. P.S.: Po opätovnom videní nevylučujem ani (naj)vyššie hodnotenie. Osobné hodnotenie: 85% (****)

• 2.5.2021  19:49

Nedá sa povedať, že Prime Video sa nesnažil o to, aby filmová adaptácia knihy Toma Clancyho nedopadlo zle. Medzi hercami sa objavili také zvučné mená ako Michael B. Jordan, Jamie Bell a Guy Pearce. Do režisérskeho kresla zasadol Stefano Solima, ktorý má na konte také filmy ako Suburra alebo Sicario 2. A výsledok? Spíš mierne lepší priemer ako nejaké „príjemné prekvapenie“. Bohužiaľ samotnú knihu od Toma Clancyho som nečítal, takže neviem sa k príbehu dostatočne vyjadriť. Každopádne ten „filmový“ nie je celkom jednotný a neobsahuje také zvraty, ktoré by skúsený divák nedokázal odhaliť.(Mimochodom je zaujímavý, že ako pán Clancy vycítil „potenciál“ rusko-amerických vzťahov.) Za jediný plus je možno vyzdvihnúť to, že tvorcom sa podarilo dosiahnuť toho, že zo zrady budete podozrievať dvoch ľudí. Akčné scény sú na prijateľnej úrovni, hlavne úvodná prestrelka a ďalšia cca uprostred filmu naznačujú, že S. Sollima vie točiť aj akčnejšie filmy, keď chce. Z hereckej stránky spíš priemerné výkony, bez akýchkoľvek hlbších rozmerov charakterov. Z celkového hľadiska je to film na hrane troch hviezd. Osobné hodnotenie: 71% (***)

• 1.5.2021  08:27

Film v produkcii Netflixu, mixujúci prvky thrilleru, drámy a hororu. Príbeh (na základe knihy od Elizabeth Brundage) nie je nejako komplikovaný, je postupne a pomaly budovaný. Z celkového pohľadu, a najmä z hľadiska záveru, sa to však zbytočne blíži k dvojhodinovej dĺžke. Režisérska dvojica Berman a Pulcini chcú vo filme toho zachytiť veľa: pasáže rozpadu jedného manželstva (ktoré mimochodom od začiatku nestojí na pevnejších základoch), premenu manžela na „nevyspytateľného“ psychopata, a hlavne to celé spojiť s duchmi predchádzajúcich obyvateľov domu. A práve snaha to celé spojiť s hororom na úrovni duchov nejde nejako dohromady, minimálne nie na tej úrovni, čo by sme očakávali. Ten príbeh by v podstate ustál na nohách aj vtedy, keby z toho vynechali duchov. Pravdepodobne viac by sa mali zamerať na zachytenie postáv, ísť hlbšie v ich charakteroch a lepšie zachytiť premenu jednotlivých postáv. Pretože to, čo vidíme, je len „klasické zobrazenie“, známy z tuctových filmov. Z hereckej stránky to celé drží pohromade Amanda Seyfried, James Norton len v niektorých scénach je presvedčivý. Vo vedľajších pozíciách stoja za pripomenutie hlavne Rhea Seehorn, F. Murray Abraham, Alex Neustaedter a nestarnúca Karen Allen. Medzi tuctovými a mnohými „nekvalitnými“ snímkami Netflixu to nie je úplne zlý film, ale vďaka zbytočnej snahe mixovať s hororom a nevyrovnanej kvalite jednotlivých častí príbehu ten výsledok nie je taký, s ktorým by mohli byť spokojní diváci a ani tvorcovia. Osobné hodnotenie: 68% (**)

• 1.5.2021  08:26

Ďalší remeake známeho príbehu, teraz z Nemecka. Keby som tom mal porovnať z pohľadu kvalít, tak by som k tomu použil nedávny rovnaký film, ktorý vyprodukovali Maďari . A výsledkom je to, že tá Nemecká verzia je slabšia. Chýba mi v tom viac nečakaných zvratov, väčšia škála emócií a charakteristickejšie predstavenie hercov. Ďalšia spolupráca Karoline Herfurth a Elyas M'Barek nie je zlá, ale viac im padnú „čisto komediálne“ situácie. Záver so svojím spôsobom je bližšie k „happy endingu“, v ktorom síce vidíme určité dopady „včerajšieho večera“ na život účinkujúcich, ale ich spoločný dlhoročný vzťah viac-menej dokáže odolať „pravde“. Vierohodnosť záverečných scén je však diskutabilná. Osobné hodnotenie: 70% (***)

• 29.4.2021  18:39
    Gundala (2019)

Filmy Joko Anwara nepoznám, takže jeho aktuálne dielo nemôžem porovnávať s tým, čo zatiaľ točil. Indonézsky režisér vstúpil na územie „super hero“ filmov. Príbeh je založený na veľmi dobre známych základov a vývoj aka smer príbehu vás v podstate neprekvapí. Abimana Aryasatya v roli Gundali je viac-menej v poriadku. Zachytenie jeho postavy je však na úrovni „priemer“, podobne ako je to o zloducha – boss Pengkor (to, že čo všetkého je schopný, dobre demonštruje scéna v parkovacom byte). Bojové scény a zachytenie pomerov na uliciach a v spoločnosti nedopadli zle. Osobné hodnotenie: 70% (***)

• 28.4.2021  21:37

„Stowaway“ mal potenciál k tomu, aby z neho bol v žánru celkom slušný film. Napriek všetkému ten potenciál zostal nevyužitým. Herecké zastúpenie vďaka trojici Toni Collette, Anna Kendrick, Daniel Dae Kim je pomerne silné a stabilné, celé sci-fi prostredie na vesmírnej lodi je dostatočne dobré. Jedine Shamiea Andersona cítim byť tým slabším prvkom. Príbeh síce nie je žiadnou novinkou, ale za to dostatočne dokáže chytiť človeka a morálne otázky vás nenechajú chladným. Joe Penna u Arctic: Ľadové peklo už dokázal, že s minimom postáv a možnosťami dokáže točiť filmy. „Stowaway“ nie je zlý, ale v porovnaní so spomínaným filmom je to krok dozadu. Osobné hodnotenie: 73% (***)

• 26.4.2021  17:58

Jednohubka, založená na dobre známej zámene postáv (twins). Nič, čo by vás prekvapilo – všetko vám bude jasné po drobnej autonehode, ktorá sa stane v úvode filmu. Nemecká produkcia vie vyprodukovať aj kompaktnejšie veci. Osobné hodnotenie: 62% (**)

• 25.4.2021  12:45

V niektorých momentoch pripomína lepšiu časť prvého diela (mám na mysli scény v Kazachstanu), ale celkovo ten príbeh na mnohých miestach stráca dych. To sa však nedá povedať, že niektoré narážky a situácie by neboli trefné (napr. info o Facebooku alebo konšpiračné diskusie). S. B. Cohen „vizuálne“ starne pomaly. Osobné hodnotenie: 65% (**)

• 25.4.2021  12:44

Zaujímavý a výstižný krátka anime o „snoch“ bývalého USA prezidenta. Tieto sny sa celkom rýchlo zmenia na „nightmare“. Každopádne režisérka Ruth Lingford odviedla slušnú prácu – prechod medzi metamorfózami nepostráca kreativitu. Osobné hodnotenie: 70% (***)

• 21.4.2021  20:34

„Rate Your Date“ je jednoduchou a nenáročnou komédiou z Nemecka, ktorá zároveň sa snaží určitým spôsobom dať zakrivené zrkadlo pred moderné vzťahy, založených na zoznamovacích apkách. Škoda, že celé je to povrchné. Scenár bez prekvapenia a s dvojdimenzionálnymi postavami. Skutočne ozaj zábavných momentov nie je veľa (jedine slečna z Ázie mala lepšie momenty). Osobné hodnotenie: 66% (**)

• 20.4.2021  18:11
    Fatale (2020)

Snaha Deona Taylora o to, aby jednotlivé kúsky „mysteriózneho“ thrilleru servíroval postupne a hlavne šikovne, rozpadne po tom, ako Val Quinlan (Hilary Swank) a Derrick Tyler (Michael Ealy) sa znovu stretnú. Potom „nečakané“ zvraty už nepôsobia nečakane a takmer nič vás neprekvapí. Film drží pohromade skúsená Hilary Swank. Škoda, že v poslednom v čase sa neobjavuje v takých filmoch, ktoré by jej viac sedeli. Osobné hodnotenie: 66% (**)

• 19.4.2021  08:24

Jednoduchý B-ový akčný scenár so zaujímavým hereckým obsadením, kde najväčšia hviezda dostane len minimum priestoru. Plochá a príliš predvídateľná jednohubka. Osobné hodnotenie: 63% (**)

• 18.4.2021  09:28
    Kolotoč (1956)

Jeden z najznámejších a najviac uznávanejších maďarských filmov vôbec, skutočná klasika so silnými čiernobielymi obrazmi. Inteligentný film, vykresľujúci niekdajší neľahký život nielen na dedine a na poliach, ktorého odkaz je večný a univerzálny. Obrovská dávka silných a ráznych hereckých výkonov (Imres Soós a Béla Barsy sú geniálni) a zo strany Mari Törőcsik jedna z najlepších hereckých debutov vôbec. Silné obrazy režiséra Fábriho a momenty, kde sa napätia dá krájať. Viaceré scény, ako „Kolotoč“ a „Tanec na svadbe“ sú tak ikonické, že ani po toľkých rokoch nič nestratili zo svojich síl. Klasika, ktorá nestarne. P.S.: Nech je Vám zem ľahká, pani (veľká) herečka, Mari Törőcsik. Osobné hodnotenie: 93% (*****)

• 16.4.2021  20:55
    All My Life (2020)

Film „All My Life“ je takým true-based príbehom, ktorý nie je možný „absolvovať“ bez toho, aby vás neriadili emócie a pocity. Len ten nevie precítiť ten film (príbeh), ktorý s podobným príbehom (alebo osobou, ktorá malá vážnu nemoc) sa nestretol. Dvojica Jessica Rothe / Harry Shum Jr. hrá primerane, ale tá emocionálna škála je menšia, akým je predpoklad. Solomona (jedna z hlavných postáv) mi fakt bolo ľúto. P.S.: Jessica Rothe je stále očarujúca. Osobné hodnotenie: 74% (***)

• 14.4.2021  07:56

Ľahká a nenáročná komédia bez žiadnych prekvapení, operujúci so známymi prvkami. Druhá polovina funguje lepšie, vďaka zapojeniu postáv z malej dediny. Prvú polovicu držia nad vodou krásne obrazy Belehradu a spoločný večerný spievanie. Záver je trochu úlet, ale dá sa to vydržať – škoda za tie dva nevyrovnané časti. Minulá romantická komédia s Milošom Bikovičom ma bavil viac. Osobné hodnotenie: 65% (**)

• 13.4.2021  17:13

Akási odľahčená sci-fi verzia Jumanji, v retro štýle parodujúci C-ové sci-fi jednohubky s veľmi zlým scenárom. Nízkorozpočtová vec – to by ešte nevadilo, ale ten scenár je proste katastrofa. Scott Adkins by mohol vybrať trochu zmysluplnejšie filmy. Jedna hviezda za pocit retra u niektorých scén. Osobné hodnotenie: 50% (*)

• 12.4.2021  17:36

Paul W.S. Anderson natočil film, kde sa snažil spojiť niekoľko prvkov z rôznych kultových filmov. Vo filme „Monster Hunter“ sa stretávajú také tituly ako napríklad Duna, Alien, Pán prsteňov. Ich crossover v rukách pána Andersona je spíš akási pocta k týmto filmom. Pretože inak ten scenár na mnohých miestach je tak suchý, ako púšť, kde sa to odohráva. Vedľajšie postavy – vojaci, ktoré sú okolo Artemis, sú pomerne skoro vybrané z príbehu – to je trochu prekvapivé, pretože by mohli dostať aj väčší priestor. Dvojica Milla Jovovich / Tony Jaa hrá uvoľnene, spoločné bojové a nebojové scény sú s nimi v pohode. Ku konci ich doplní Ron Perlman, ktorý (hlavne s tým mejkapom) je čerešničkou na torte. (Škoda, že nemali viac spoločných scén.) Forma a špeciálne efekty sú zvládnuté nadpriemerne dobre, monštrá sú dobre „nakreslené“. Záver filmu nastane „nečakane“ – dalo by sa to ukončiť aj trochu serióznejšie. P.S.: Milla Jovovich stále má skvelú fyzickú kondičku, pôsobí sebavedomo a má charizmu. Mám pred ňou veľký rešpekt. Osobné hodnotenie: 72% (***)

• 11.4.2021  07:32

Jeden z najslabších a najzbytočnejších filmov, v ktorých sa Melissa McCarthy za posledné roky objavila. Ten, kto zná Melissu a jej humor (prípadne prvé filmy, ktoré točila v spolupráci s jej manželom), vie, že na čo sa má „tešiť“. Najviac ma prekvapuje, že v tomto filmu sa objavila Octavia Spencer. Ona je predsa serióznejšia herečka (viem, že hercom/herečkám súčasná situácia nepraje, ale snáď ani ona nie je na tom tak zle, že musí ísť do všetkého). Mimochodom, jej herecká spolupráca s Melissou má svoje nedostatky – tá chémia medzi nimi nie vždy funguje. (Paradoxne, najlepšie boli tie scény, kde Lydia a Emily hrali ich detské alteregá.) Predpokladám, že cieľom filmu bolo len zabaviť diváka a trochu možno parodovať súčasné superhero-based filmy. V obidvoch prípadoch to dopadlo veľmi zle. Sem-tam nejaký úsmev z tých scén sa možno objaví na tvári diváka, ale celkovo je viac tých (mega)trápnejších scén. V tejto forme a hlavne s daným suchým scenárom fakt zbytočný film! Opätovný, fantastický prešľap (obrovský krok vedľa) Netflixu! Osobné hodnotenie: 50% (*)

• 10.4.2021  17:17
    Don't Let Go (2019)

Márna snaha Jacoba Aarona Estesa natočiť dobrý crossover žánrov akčný/thriller/sci-fi. Prvá tretina sa ešte drží, ale potom celá koncepcia sa začne rozpadávať na menšie kúsky. Z hereckej stránky spíš priemer. Osobné hodnotenie: 65% (**)

• 10.4.2021  17:17

Koncepcia filmu, napriek tomu, že je postavená na klasických základoch, nie je zlá. Muž, bývalý nádejný basketbalový talent, po strate svojho dieťaťa a po stroskotaní manželstva upadne k vášni alkoholu. Pred totálnym kolapsom ho zachráni poskytnutá možnosť viesť mladý tým stredoškolákov, ktorý na basketbalových palubovkách dostávajú jednu facku za druhou. On dáva im silu a oni zase nemu. Celkovo ten film nie je zlý, ale z mnohých pohľadov sa nevie dostať na vyššiu úroveň. Napríklad, máme tu herecké výkony – Ben Affleck len miestami výrazný. On dokáže predviesť sa aj omnoho výraznejšie. (Škoda, že aj v osobnom živote má problémy s alkoholom.) Mimo neho však nikto nie je výraznejší (ani na fronte vedľajších postáv). Potom tu máme zachytenie postáv a vývoj charakterov – všetko v dvojdimenzionálnej rovine (chýba hlbší rozmer). A záver – ten nemusí každému sedieť. Gavin O'Connor vie točiť aj kompaktnejšie filmy, ako „The Way Back“. Osobné hodnotenie: 70% (***)

• 8.4.2021  16:53

Film „Problémissky“ má dobrý true-based príbeh, ktorý patrí na filmové plátna. Avšak nie je vôbec jedno, že ako sa k tomu pristúpi. Podľa mňa pani režisérka Lowthorpe nenašla vo všetkom ten správny smer alebo mieru. Pozitívne hodnotím, že dostaneme obraz o plánoch a motiváciách nielen feministických aktivistiek, ale dozvieme sa niečo aj z pozadia Miss World 1970. Ten balans je krehký, ale drží sa. Neviem sa pozitívne vyjadriť o dynamike a sile filmu. V podstate sa tu nedá hovoriť o žiadnej dynamike a mnohokrát sa divák ocitne v „slepej“ uličke. Ako sa tomu hovorí ľudovo, chýba tomu „šťava“. Postrácam väčšiu škálu emócií a väčšiu katarziu. Z hereckej strany Keira Knightley a Jessie Buckley sú v pohode, ale čakal som od nich viac. Mrzí ma, ale tento film v tejto forme je len slabší (pod)priemer. P.S.: Záverečné snímky so skutočnými postavami potešili. Osobné hodnotenie: 68% (**)

• 7.4.2021  07:30
    Hint of Love (TV film) (2020)

Klasická nízkoúrovňová romantická jednohubka, z ktorej stačí vidieť päť minút, a už viete všetko. Scény, kde sa varí, sú však (prekvapivo) na slušnej úrovni (hlavne nie sú brutálne prehnané). Ústredná dvojica miestami má svoje lepšie chvíle. P.S.: Možno to bude náhoda, ale nepripadá vám, že Dennis Andres má strašne podobný výzor ako Chris Pratt? (Plus, vo filme sa chová/hrá podobne ako Chris Pratt.) Osobné hodnotenie: 60% (**)

• 6.4.2021  11:55
    Raya a drak (2021)

Veľmi dobre odvedená remeselná práca, ktorá je postavená na známych a dobre fungujúcich základoch. Prekrásna animácia (Kumandra má svoje čaro), ktorá predovšetkým bude dobre fungovať na veľkých plátnach. Hudba od Jamesa Newtona Howarda nepotrebuje komentár, len pekné slovo. Sympatická hlavná hrdinka a vedľajšie postavy s potenciálom (drak/človek Sisu a mladé bábätko s komplicmi). Dynamika príbehu nechýba, ani ako občasného pomalé tempo – rovnováha je slušná. Čo však chýba, je práve odvaha tvorcov ísť príbehom trošku ďalej. Príbeh totiž v sebe nemá nič nového, respektíve ani prvky známeho materiálu nemieša tak, aby z toho bol o niečo prekvapivejší výsledok. Základná myšlienka je dobrá, ale miestami až príliš plochá a len 2D. To však nič nezmení na tom, že Disney vyprodukoval skvelý animák, ktorý vizuálne ja nad nadpriemerom. Osobné hodnotenie: 79% (***)

• 5.4.2021  20:09

Nadpriemerne silný film, postavený na dvoch skúsených hercov. Súhlasím s tým, že scenár nie je komplexný (netuším, že aká môže byť kniha od Larry Watson) a samotný príbeh je miestami povrchný (napr. nejde hlbšie do pocitov, ktorý má George Blackledgea). Vďaka hereckým výkonom však má to svoje silné momenty (malá odbočka ku mladému indiánovi by mohla byť výraznejšia). „Vážne a surové scény“ – napadnutie v hotelovej izbe a vyslobodenie matky s jeho synom – sú dobe zahrané a natočené. Dvojica Diana Lane a Kevin Costner je výborná, v mnohých scénach je vidieť a cítiť dominantnosť Diana Lane. Z druhej zápornej strany musím spomenúť Lesley Manvile, ktorá miestami skutočne straší. Mierne lepšie zachytenie postavy Kevina Costnera a trochu väčšej pozornosti klánu Blackledge – keby to bolo, tak pravdepodobne by som neváhal dať plný počet. Osobné hodnotenie: 85% (****)

• 4.4.2021  16:46
    Zátah (1987)

Ľahký a nenáročný cop comedy, ktorý má banálny scenár a nevyužité potenciál jednotlivých scén. Dvojica Dan Aykroyd / Tom Hanks je zaujímavá. Medzi nimi však nie vždy je tá správna chémia. Mimochodom, Tom Hanks v roli „drsnejšieho policajta“ a „macho playboya“ je občas akousi utópiou – jednoducho si ho neviem tak predstaviť. Jednohubka, ktorá dneska funguje vďaka faktoru nostalgie. Ale bola točená so srdcom – u niektorých podobných dnešných filmoch, na ktoré sa budem pozerať za 20 rokov, sa to povedať nedá. Osobné hodnotenie: 70% (***)

• 4.4.2021  16:46
    Scrubs: Doktůrci (TV seriál) (2001)

Jeden z najlepšie vydarených krátkych sitkomov (dĺžka epizódou pod 30 minút), ktorý balansuje na hrane rôznych foriem humoru (absurdný, ľahký, ťažký, atď.) veľmi slušne. To všetko v medicínskom prostredí, kde je to obzvlášť ťažký (a trochu aj nebezpečný). Zach Braff ako „JD“ alebo prekrásna „Barbie“ Sarah Chalke sú skvelí, ale nielen ich prekonáva dvojica John C. McGinley (Dr. Cox) / Ken Jenkins (Dr. Kelso), ktorá v tomto seriály podáva životný výkon. John C. McGinley v roli Dr. Coxa jednoducho žiari – je vidieť, že si užíva každú minútu. To pre diváka znamená len jedno – zaručenú zábavu! Vedľa Dr. Housa je asi najdrsnejšou postavou v histórii medicínskych seriálov. Osobné hodnotenie: 84% (****)

• 4.4.2021  16:45
    Süsü, a sárkány kalandjai (TV seriál) (1977)

Opäť jedna vydarená rozprávka vo forme (mini)série, zahrané pomocou bábok. Ikonická pesnička a nezameniteľný hlas Gyuli Bodrogiho. Draka Süsüho si hneď obľúbite. Trochu vyrovnanejšia kvalita jednotlivých diel a hneď by som dal štyri hviezdičky. Osobné hodnotenie: 76% (***)

• 1.4.2021  21:56
    Letní kemp (2021)

Mám rád muzikály a hrdo sa k nim hlásim. „Letný kemp“ však Bohužiaľ nepatrí tie muzikály, ktoré sú vydarené. Nemám problém s modernými prvkami, prípadne takými pokusmi, ktorý „moderný“ príbeh (možno) vyžaduje. Tým však áno, keď chcú zamiešať jablká s hruškami. Príbeh filmu je klasický, bez žiadnych prekvapení a s absolútne predpokladateľným výstupom. Ešte k tomu je to miestami až príliš ploché. Muzikál, ktorý pravdepodobne osloví menej náročných mladších divákov – Netflix sa opäť nevyznamenal. Keď na omnoho kompaktnejší a výkonovo vyrovnanejší The Prom (viem, príbeh je úplne iný) som dal len dve hviezdičky, tak v prípade „Letného kempu“ musím ísť nižšie. Osobné hodnotenie: 57% (*)

<< předchozí 1 2 3 4 29 57 84 112