BOURQUE

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 19 38 56 74
    • 19.10.2018  18:15
    Máš ji! (2018)

Film „Máš ji!“ predovšetkým vnímam ako možnosť pripomenúť (hlavne) mladým to, že život nie je len o Internete, FB a podobných veciach. (Reálny) Život je vonku, skutočných priateľov poznáš a získaš pri spoločne strávenom čase, napríklad pri spoločných hrách. A myslím si, že podobné predstavy mali pred sebou aj scenáristi, keď sa inšpirovali udalosťami zo Života. Jednoduchá komédia na americký spôsob, ktorá sa nesnaží byť zábavným za každú cenu. Vybraná rola pre J. Rennera sedí perfektne. Je jednoznačné, že pri castingu sa rozhodli správne. Osobné hodnotenie: 76% (***)

• 18.10.2018  17:16
    Check Point (2017)

Film, ktorý na základe technického spracovania a hereckých výkonov nadchne len skalných fanúšikov C-ových filmov. Pekné úvodné a záverečné myšlienky, na začiatku a uprostred klasický „Simple Man“ od Lynyrd Skynyrd. Ale to je všetko. Osobné hodnotenie: 50% (*)

• 17.10.2018  17:04

B-ový nízkorozpočtový film, kde je však vidieť malý náznak námahy (pri písaní scenára a réžii) o lepší výsledok. V porovnaní s ostatnými podobnými „snímkami“ však aspoň toto je možné pozitívne vítať. Osobné hodnotenie: 68% (***)

• 16.10.2018  18:01
    Charming (2018)

Veľmi jednoduchý a minimalistický, používajúci staré známe postupy a zvýrazňujúci niekoľko faktov, ktoré by si hlavne mladý mali uvedomiť. Takmer totálna absencia vedľajších postáv alebo pomocníkov (bez nich ten potrebný „plus“ chýba). Pre najmenších to pravdepodobne nebude sklamanie. P.S.: Tri najznámejšie (ženské) rozprávkové postavy - zaujímavá mini-paródia . Osobné hodnotenie: 68% (**)

• 15.10.2018  17:28

Pokračovanie reštartovaného Jurského sveta sa v podstate dostalo na tú cestu, na ktorú veľká väčšina súčasných hollywoodskych (blockbusterových) pokračovaní sa dostane. Je tu vidieť snahu o trošku väčšiu monumentálnosť a „akciu“. Avšak tých momentov prekvapení, hlavne z hľadiska príbehu, je tu veľmi málo. V hereckých výkonov taktiež nič prekvapivé. Už v predchádzajúcej časti dobre fungujúce duo B. Dallas Howard / Ch. Pratt sa neposunulo o úroveň vyššie, z vedľajších postáv jedine „maličká“ I. Sermon dokáže na seba upútať väčšiu pozornosť. Záver by už ani nemohol byť otvorenejší s jasným (a celkom zaujímavým a nádejným) obsahom pre tretie dielo. Otázkou len zostáva, že v akej kvalite to uvidíme. Osobné hodnotenie: 75% (***)

• 14.10.2018  09:55

Na úvod: nejedná sa o horor (ani v tom širšom slova zmyslu). Mysteriózna romantická dráma? O to viac. Pomerne dobre zvládnutý príbeh o tom, že „rodinu“ (vždy) spája „neviditeľný“ spoj. Osobné hodnotenie: 73% (***)

• 13.10.2018  11:34
    Síla odvahy (2008)

Konečne film, ktorý zdôrazňuje, že aké dôležité úlohy mali (aj) ženy vo druhej svetovej vojne. Príbeh (spíš) klasický, réžia však trošku priemerná (hlavne ten prostredný pasáž by potreboval transfúziu). Herečky prekrásne a sympatické, medzi nimi S. Marceau jednoznačne dominuje. Osobné hodnotenie: 78% (***)

• 12.10.2018  14:42
    Ég Man Þig (2017)

Komorný a smutný príbeh, ktorý (zdanlivo) beží na dvoch líniách. Islandské prostredie k filmu dodá ten potrebný plus. To sa však nedá povedať o réžii, ktorá budí dojem, že nie úplne vie, čo chce. Záver, ktorý by sa dal aj lepšie a efektívnejšie spracovať. Osobné hodnotenie: 70% (***)

• 11.10.2018  18:35
    Mrs K (2016)

Pomerne slušný začiatok a dobrá „Pani K“. V druhej polovici však už to tak nie je a neustále „úniky“ a „chytenie“ ľudí trošku degradujú očakávanie. Mohlo by to byť akýsi remastered Taken z ďalekého východu, ale to sa nestalo. Osobné hodnotenie: 67% (**)

• 11.10.2018  18:32

Klasické B-čko od JCVD, na ktorý budeme spomínať (hlavne) kvôli tomu, že si mohol 2x zahrať sám seba (samozrejme, charaktery boli iné). Osobné hodnotenie: 70% (***)

• 9.10.2018  17:44
    Show Dogs (2018)

Film „Psí detektív“ má len jediný cieľ: zabaviť jak malých tak aj veľkých. Všetky ostatné dôležitejšie faktory (napr. príbeh, herecké výkony, kamera, réžia, atď.) idú bokom. Otázkou zostáva, že či niečo také v roku 2018 stačí k úspechu. Podľa mňa nie. Na druhej strane však musím uznať, že psi (pre ktorých mám veľkú slabosť) a scény s nimi nie sú zle natočené. Ale bohužiaľ niektoré z nich majú spíš (pod)priemernú úroveň. Takže po prvom videní veľmi ale veľmi slabá trojka. Tá tretia hviezda patrí psom. PS.: „Kam si zmizol? Čo je to? Ty máš vlastného psa? Ako môže mať pes vlastného psa?“ Osobné hodnotenie: 70% (***)

• 8.10.2018  18:46

Klasický príbeh, ktorý sme mnohokrát videli. Žiadne prekvapenie sa nekoná, ale aj tak musím uznať, že napriek minimalistickým snahám ma film trošku oslovil. Keď na nič iné, tak aspoň na to je to dobrý, aby sme videli, že ako sa má a ako sa nemá chovať voči ostatným. Osobné hodnotenie: 70% (***)

• 7.10.2018  12:16
    Bílý král (2016)

Film s pochmúrnou Orvelovskou atmosférou. Veľký „možnosti“ v príbehu však zostal až zarážajúco nevyužitý. Je tu niekoľko nedostatkov (napríklad chýbajúca informáciu o „vzniku“ zobrazeného Sveta), vrátane v koncepcii jednotlivých scén. Nedostatočne využitý potenciál J. Pryca, ktorý v podobných filmoch už ukázal svoje kvality. A ten záver je spíš metaforický. Osobné hodnotenie: 66% (**)

• 6.10.2018  17:10
    Pork Pie (2017)

Predpokladám, že by to mala byť pohodová road movie komédia. No, podľa mňa výsledok k tomu nenasvedčuje. Priemerné naháňačky, málo vtipných momentov a záver, ktorý vo mne vyvolal iné pocity, ktoré očakával režisér filmu. Vybrané Blues Rock riffs sú parádne, ale ich načasovanie pre vybrané scény sú katastrofálne (občas pre niektorých sa ani nehodia). Osobné hodnotenie: 64% (**)

• 5.10.2018  17:25
    Pappa pia! (2017)

Veľmi jednoduchý a klasický príbeh vo forme muzikálu, kde odznie („niečo málo“) z najznámejších maďarských hitov. Tu však musím povedať, že z niektorých „prepracovaných“ piesni som mal zmiešané pocity. Niečo znie a vypadá v originálu lepšie (ale to je len môj osobný názor). Choreografia slušná, priemerné herecké výkony (ale Feró Nagy na tie roky je ešte stále vo skvelej kondičke). Nečakal som nový (alebo prepracovaný) „La La Land“, ani som nebol sklamaný. Mimochodom, zmena dvoch „M“ na „P“ v názvu nie je náhoda (aj keď s „Mamma“ to má spoločné len to, že sa jedná o muzikál). Osobné hodnotenie: 72% (***)

• 4.10.2018  17:36

Na svoje pomery primerane odvážny film z druhej polovice 80-tych rokov. Príbeh (a jeho zachytenie) je zjednodušený. Na záver som čakal trošku dynamickejšie scény. Veľmi dobrá (a s nahotou dosť odvážna) S. Weaver, ktorá miestami z hereckej stránky trošku prekonáva M. Caina. Osobné hodnotenie: 74% (***)

• 3.10.2018  17:49

Príjemné prekvapenie z Francúzka. Ten štart je trošku ťažší, ale potom (až na výnimku strednej pasáži) to naberie trošku lepšie tempo. Príbeh samozrejme obsahuje staré známe pasáže (chudoba/sláva/bohatstvo/pád/...), ale pán Bedos sa snažil do toho vložiť ešte niečo navyše, aby to nebol „len“ priemerný príbeh. Veľmi dobrá a sympatická dvojica N. Bedos a D. Tillier, ktorá medzi sebou majú tú chémiu, ktorú si príbeh vyžaduje. Taktiež prekvapili dobre masky (starý vek) a na konci nechýba ani to malé prekvapenie. Osobné hodnotenie: 80% (****)

• 2.10.2018  18:07

Cítim sa za to zle, ale musím sa priznať, že filmy pána Mungia neznám. Moje prvé stretnutie s jeho aktuálnym dielom však ma (príjemne) prekvapil. Samotný film (nielen na prvý pohľad) je veľmi jednoduchý a s jeho príbehom, prípadne s jeho kúskami, väčšina („jednoduchých“) ľudí sa nejakým spôsobom stretol. A pravdepodobne práve preto vás môže osloviť príbeh otca, ktorý pre svoju zranenú dcéru sa snaží pomôcť a spraviť aj také veci, ktoré by normálne nespravil. Jednoduché reálne prostredie, jednoduché ale za to veľmi úprimné dialógy a herecké výkony. Odpovede (dúfajme, že ti správne) na otázky, ktoré kladie príbeh, si musí každý divák nájsť sám. Filmu v podstate vyčítam len niektoré nie úplne „korektne“ uzavreté vedľajšie časti príbehu (napr. vzťah s druhou ženou) alebo samotný záver. (Opäť) jeden zaujímavý film z Európy, ktorý by v USA natočili len „veľmi ťažko“. P.S.: V budúcnosti musím nájsť čas na ďalšie diela tohto rumunského pána režiséra. Osobné hodnotenie: 84% (****)

• 1.10.2018  17:54
    All We Had (2016)

Podobné príbehy sme už videli (niekoľkokrát). Možno miestami až príliš zjednodušené zobrazenie (aktuálneho) života matky a dcéry a voľba jednoduchých „filmárskych“ riešení (jak z režisérskej tak aj z hereckej stránky). Niektoré časti vedľajších dejových línií by zaslúžili trošku väčšiu pozornosť. Primeraný herecký výkon a priemerný režisérsky debut od K. Holmes. Osobné hodnotenie: 73% (***)

• 30.9.2018  12:22
    Le Manoir (2017)

Pán Datis sa snažil spojiť hororové prvky s akousi „svojskou komédiou“. Výsledok: ani z ďaleko to, čo by sme očakávali. Osobné hodnotenie: 51% (*)

• 29.9.2018  11:42
    Borg/McEnroe (2017)

Zachytenie jedného z najlepších tenisových zápasov všetkých čias medzi „The Ice“ Borgom a McEnrom a samozrejme toho, čo bolo v pozadí. A v tomto prípade práve to druhé je to, čo bolo rozhodujúce. Perfektné herecké výkony, elegantný S. Gudnason (a tá podobnosť so skutočným Borgom je neskutočná) a (konečne) dokonalá (výbušná) rola pre S. LaBeoufa. Na vedľajšej koľaji perfektne asistujúci S. Skarsgård. Z hľadiska zachytenia záverečného duelu medzi Borgom a McEnrom sa pánovi Metzovi podarilo priblížiť sa k R. Howardovi . Ale to o ostatné časti filmu už nemôžem (s čistým srdcom) povedať. Takže, jedná sa o nadpriemerne zvládnutý „životopisný“ film (dúfam, že s tým nikoho neurazím) a pre milovníkov tenisu sa určite jedná o nevynechateľnú záležitosť. P.S.: Dúfam, že sa raz dočkám podobného filmu, ktorý sa bude zabývať s „duelmi“ Federer vs. Nadal, prípadne Federer vs. „the rest of us“. Osobné hodnotenie: 85% (****)

• 28.9.2018  18:51

Tretie (a pravdepodobne posledné) dielo kultovej maďarskej komédii vás miestami opäť dokáže prekvapiť. Dlhoročná spolupráca starých kolegov a prekrásnych herečiek ešte stále funguje a vedľajšie postavy si taktiež dokážu na seba opútať pozornosť. Niektoré scény a časti príbehu považujem za opakovanie (napr. muzikál z dvojky – prison version). Avšak nové prostredie prinieslo aj niekoľko vydarených scén. Takže celkovo dobré a uspokojivé pocity. Keď sa jedná fakt o záver, tak by to malo zaslúžiť vtipnejšie a premyslenejšie zakončenie. Zatiaľ silná trojka (pravdepodobne po opakovanom videní sa to trošku dostane vyššie). P.S. 1: „Spusť mi tam niečo iné!“ „Tom and Jerry?“ „To je tak brutálny!“ P.S. 2: Len poznámka! Za to, že vo filme sa vo spieva asi tak zhruba 6 minút (možno ani toľko nie), ešte neznamená, že sa jedná o hudobný film. Osobné hodnotenie: 78% (***)

• 27.9.2018  17:59

B-ový scenár, C-ové vyhotovenie. D. Richards sa snaží, ale tá rola mu v tejto forme (a pri takej réžii) nesedí. Na poli „dark side“ málo výrazný D. Lundgren. Osobné hodnotenie: 50% (*)

• 26.9.2018  18:03

Zaujímavo servírovaný príbeh zo súčasnosti, kde „diskutované“ problémy už existujú dlhodobo. Zaujímavé (občas filozofické) myšlienky, jednoduché, ale za to dostatočne kvalitné dialógy a skromné herecké výkony (ktoré v tomto prípade majú väčšiu váhu). Presvedčivý a jednoduchý E. Hawke. Osobné hodnotenie: 78% (***)

• 25.9.2018  17:52

Na úrovni „TV film“ pomerne dobre zvládnutý snímok, zamerajúci sa na posledné dni apoštola Pavla vo vezení a na obdobie, kde to kresťania nemali jednoduché (meno Nero hovorí za všetko). Bezproblémové výkony od J. Faulknera a J. Caviezela. Zaujímavé a solídne dialógy, ktoré dotknú zmysel, predstavivosť a dušu. Osobné hodnotenie: 80% (****)

• 24.9.2018  18:16

Ženská verzia „Dannyho 11“. No dobre, nie úplne, ale je tu niekoľko „nenápadných“ zhôd (takmer z každej stránky). (A preto je ťažké vyhnúť sa k tomu porovnaniu.) Slušné výkony a ešte k tomu prekrásne herečky (u niektorých akoby sa našiel recept na spomalenie dotyku času), ale tú chémiu medzi nimi necítim vždy. Pár prekvapivých momentov sa tu našlo, ale nie veľa. (A každopádne sa nejedná o „podvod storočia“.) Čo však postrácam, je ten špecifický humor, čo sprevádzal „mužskú verziu“ (a to samozrejme myslím bez akejkoľvek urážky). „Cameo“ niektorých členov z „konkurenčnej“ skupiny nebol zlý nápad. Takže, nedopadlo to zle, slečny sú očarujúce a nebezpečné, ale viac ako jeden slušný film na piatkový večer v tom nevidím. Osobné hodnotenie: 75% (***)

• 23.9.2018  09:31

Či je to experiment alebo nie, je jasné, že vojnu (akúkoľvek, ale tu konkrétne tú balkánsku), jej príčiny a následky dokážu precítiť (a pochopiť) len tí, ktorí to (za/)prežili. Čo herec, tak vlastný (silný) príbeh. Prostredie jednoduché, ale za to absolútne vystačujúce. Film, kde nad jednotlivými príbehmi sa dá premýšľať, príbehy, ktoré vás určite dotknú a vyvolajú určité emócie. To, že aké to budú, závisí len na divákovi (človeka). Po prvom videní veľmi silná „trojka“, ale po ďalšom videní si myslím, že z toho budú „štyri“. PS.: „Ty vieš, kde je hranica?“ „Áno!“ „Kde?“ „Tam, kde som sa pos..l.“ Osobné hodnotenie: 78% (***)

• 22.9.2018  10:45
    Breaking In (2018)

Film, ktorý z hľadiska žánru verne kopíruje dobre známe a „dlhodobo funkčné“ motívy. Nehovorím, že to nie je napínavé na dostatočnej úrovni, ale ten „šok“ (nečakaný) moment, premyslenejšie scény a mierne lepšie výkony tu postrácam. Nehovoriac o tom, že nevidím ani to úsilie o dosiahnutie týchto „vecí“. Osobné hodnotenie: 68% (**)

• 21.9.2018  15:23

Zo začiatku taká ľahká francúzska komédia, ktorá niekde v strede sa stáva celkom pasívnou záležitosťou. (Preto som váhal medzi „2“ a „3“.) Avšak, veľmi dobrá J. Binoche to dokázala vykompenzovať. Možno až príliš jednoduchý záver. P.S.: Pre (budúce) matky jasná záležitosť. Osobné hodnotenie: 70% (***)

• 20.9.2018  17:08
    Pařiči (2018)

Nenápadný (ďalší) film o vzťahoch a o tom, kto akú pozíciu má rád. Škoda, že okrem krátkej hodiny „Oral !0!“ tu nie je výraznejšia vtipná alebo vydarená scéna. Séria vynechaných možností. P.S.: „Stôl je malý, ale je to „full service“.“ Osobné hodnotenie: 69% (**)

<< předchozí 1 2 3 4 19 38 56 74