BOURQUE

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 26 50 75 99
    • 29.5.2020  06:36
    Nesvatbovi (2005)

Cieľom bolo zabaviť diváka a to sa stalo. Jednotlivé scény, jak vtipné tak aj vážnejšie, fungujú dobre. Vydarený casting a dobré herecké výkony bez väčšieho zaváhania. (Avšak v tichosti sa musím priznať, že pôsobenie W. Ferrella v danej roli a jeho spôsob získať baby pre svoje potešenie, mi vybil nejaké tie poistky v hlave.) Najlepšia spolupráca O. Wilsona a V. Vaughna ever. Osobné hodnotenie: 81% (****)

• 28.5.2020  06:28

Film o najväčšom korupčnom škandále (spreneverenie verejných finančných prostriedkov na pôde školy), ktorý sa stal v USA. Divák by čakal grandióznejšie a napínavejšie servírovanie tohto príbehu na filmovej úrovni. Ale nie, a to aj napriek tomu, že herecká dvojica H. Jackman / A. Janney by k tomu mohla zaručiť potrebný základ. Tých niečo vyše 100 minút celkom rýchlo ubehne, ale jednoducho to v človeku nezanechá takú stopu, akú by čakal. (Každopádne, asi nie je taký človek, ktorému by sa nezvädli mandle v ústach, keď v závere uvidí, že koľko peňazí do dneska dostáva pán Tassone.) Občas Finleyho postupu nerozumiem – nič v zlom, ale prečo venuje toľko pozornosti Frankovej sexuálnej orientácii, keď potom to z hľadiska príbehu nie je relevantný? Film má svoje chyby (niekoľko) – v rukách skúsenejšieho režiséra by ten výsledok mohol vypadať inak. Ten režisér by samozrejme dokázal vyčariť aj väčšiu hereckú vehemenciu zo spomínanej dvojici. Ruku na srdce: produkcia HBO v tomto žánru dokáže vyprodukovať oveľa kompaktnejšie filmy. P.S.: Zaujímavé voľba záverečného songu (Dido – White Flag). Osobné hodnotenie: 67% (**)

• 27.5.2020  06:25
    Killbird (2019)

B-ový konšpiračný (akčný) thriller s minimum hereckých postáv. Dosť zlá výprava, slabšie herecké výkony a čo sa týka príbehu, tak jednoduché riešenie situácií. Milovníkov konšpiračných teórií to na začiatku možno trošku zaujme, ale myslím si, že aj oni to celkom rýchlo zabalia. Osobné hodnotenie: 53% (*)

• 26.5.2020  07:04

Jeden z tých menej vydarených dielov dvojici Tom and Jerry – potenciál starovekého grécka je využitý len čiastočne. Grafika a hudba taktiež zanecháva za sebou určité otázky. Osobné hodnotenie: 70% (***)

• 25.5.2020  06:06

True-based príbeh o tom, ako vybraná parta ľudí, ktorí utiekli z Kuby do USA, sa snaží zabrániť atentátom proti-Castrových organizácií. Osobne si myslím, že O. Assayas mal možnosť z tohto príbehu dostať viac. Ale to nespravil. Film s pomalou dynamikou pri takejto dĺžke často stratí silu už v polovici „runtime“ – stalo sa. Herecké obsadenie taktiež necháva za sebou otázniky – žalostne menší priestor pre P. Cruz. V tejto forme je to film menej silný, akým by mal byť. Osobné hodnotenie: 64% (**)

• 24.5.2020  07:43
    Malasaña 32 (2020)

Európska (presnejšie španielska) verzia príbehu Insidious. Vďaka „nehollywoodskému“ prístupu to funguje, ale to postupné vybudovanie napätia by sa dalo zvládnuť lepšie. Nehovoriac o finálnej scéne. Napriek niektorým chybám dávam slabšiu trojku. Osobné hodnotenie: 70% (***)

• 24.5.2020  07:42
    Sestričky (TV seriál) (2018)

Seriál z nemocničného prostredia, kde, ako to už názov napovedá, centrom pozornosti sú sestričky a ich pracovný/mimo pracovný život. Čo sestra, tak iné osobné problémy v živote. Zaujímavý casting a herecké obsadenie – tu by som vyzdvihol, že herecké obsadenie v prípade sestričiek dopadlo viac ako dobre. Každá postava vás vie osloviť a v súčasnosti by som nevedel vybrať obľúbenú postavu. (Lekár/Lekárka – to už nie je také jednoznačné.) Tvorcovia berú inšpiráciu z viacerých zdrojov (postava Dr. Chromíka je čiastočne inšpirovaný postavou Dr. Housa, epizóda reflektujúci veľký počet pacientov pri zrážke auta a autobusa, je odkaz na jednu epizódu (hromadná dopravná nehoda) zo seriálu Pohotovosť, atď.), odbornosť scén je na priemernej úrovni. Hudba citom vybraná, ktorá pre väčšinu scén sedí. Od tohto seriálu som nečakal veľa, ale som milo prekvapený. Seriál, ktorý na slovenské pomery v podstate sa nemá za čo hanbiť. Teším sa na tretiu sériu a bez problémov si kvôli tomu večer pustím TV (len aby tých reklám bolo menej). Osobné hodnotenie: 71% (***)

• 24.5.2020  07:39

Skutočnými udalosťami inšpirovaný film o brutálnom maďarskom sériovom vrahovi. Jednotlivé násilnícke scény, na štastie, netrvajú dlho, ale aj tak dokážu zanechať hlboké stopy v psychike a žalúdku pozorovateľa. Z hľadiska vyšetrovania vrážd je to spíš priemer bez pozoruhodnejších momentov. Prostredie a praktiky komunistického režimu sú pomerne vierohodne zachytené, hlavne čo sa týka záveru v rámci „odmeňovania“ ľudí za ich prácu. Z hereckej stránky solídne výkony, jednotlivým hereckým výkonom dokážete veriť. Osobné hodnotenie: 75% (***)

• 23.5.2020  06:27
    Hitman (2007)

Film, ktorý vznikol na základoch známej PC hry, by som nenazval zlým, prípadne katastrofálnym. Miestami (ale fakt len miestami) pripomína momenty z PC hry a T. Olyphant trošku fakt vypadá ako mladý 47. Príbeh s klasickým vývojom, priemerné akčné a bojové scény. O. Kurylenko vo skvelej „vizuálnej“ forme. Osobné hodnotenie: 70% (***)

• 22.5.2020  06:43

Keď sa pozriem na „Búdka bozkov“ tak, že tvorcom išlo o natočenie „jednohubky“ bez žiadnych konkrétnejších cieľov, tak samotný výsledok mi v podstate nevadí. (S nápadom a významom „búdky bozkov“ sa každý musí vysporiadať sám, účel, pre ktorý bol realizovaný, však je pekný.) Je to jeden z klasických teenage romantických príbehov takmer so všetkými klasickými ingredienciami. Celé je to však príliš americké, v niektorých veciach príliš idealizované. Chémia zaľúbenosti medzi J. King a J. Elordi prekvapivo funguje (hlavne nerobiť ťažkú hlavu z nevyrovnanej telesnej výšky postáv), podobne ako chémia priateľstva medzi J. King a J. Courtney. Za mňa dva a pol (takže podľa matematiky ČSFD za slabé tri) aj v tom duchu, že príbeh plánujú pokračovať. P.S.: „Počul som zvuky.“ „Pozerala som porno.“ „Môžem sa pridať?“ Osobné hodnotenie: 70% (***)

• 21.5.2020  07:42
    Srbský film (2010)

Na tento film sú potrebné silné nervy a ešte silnejší žalúdok. Jeden z najodpornejších filmov ever. P.S.: Ja by som to neporovnával s 8 MM. Osobné hodnotenie: odpad! (n/a)

• 20.5.2020  07:36

Na jednej strane sklamanie, na druhej mierne uspokojenie. Sklamanie, pretože z filmu je cítiť unavenosť P. Almodóvara a trochu tak jeho bezradnosť s postavami (chýba mi širší interval emocionálnej škály). Spokojnosť preto, lebo pán režisér s týmto filmom sa čiastočne vrátil ku koreňom. Po dlhšom čase zaujímavá rola pre A. Banderasa, ktorý sa postavy Salvatora chytil dobre. Nepodal zlý výkon, ale z nominácie na Oscara mám zmiešané pocity. Najlepšou a najsympatickejšou postavou je Salvatorova matka (skvelá P. Cruz (maldá) a J. Serrano (v pokročilom veku)). Najlepšou scénou zase one-man divadelné predstavenie. V závere postrácam silnejšiu a dojímavejšiu scénu. Slogan „na živote sú najkrajšie filmy“ nie je dostatočne silný. Osobné hodnotenie: 70% (***)

• 19.5.2020  06:58
    My Mom's Letter from Heaven (TV film) (2019)

TV film vo štýle ženského románu o tom, ako sa mladá slečna burcuje a rebeluje proti Svetu (príčinou je veľmi skorá strata matky). To všetko by som pochopil, keby nemala pri sebe takého otca, pre ktorého ona nie na prvom mieste a nestará sa o nej. Ale práve že má takého otca, ktorá ju nesmierne miluje. Veľmi rýchlo sa dostaneme z jej detstva do doby „teenage“. Nepochybujem o tom, že tvorcovia natočili tento film so srdcom. O tom však áno, že by dbali na nejaké detaily. P.S.: Ten list od matky by mala dostať slečna už dávno. Osobné hodnotenie: 64% (**)

• 18.5.2020  07:07

V žiadnom prípade sa nedá povedať, že Blake Lively by sa nesnažila. Jej odhodlanie je vidieť aj na „telesnej premene“ a to, že sa nebojí obetovať aj svoje telesné zdravie. Ale viac-menej to je všetko, čo sa týka pozitív. Samotný scenár neobsahuje žiadne nečakané zvraty a operuje kúskami z iných známych príbehov. Má niekoľko deravých a nevypracovaných častí (ako sa vlastne Stephanie dostala do bordelu?). Čo sa týka akčných scén, tak tie sú B-ové s pomalšou dynamikou. Nečakajte nejaké surové a „detailne“ vypracované scény – tu aspoň sa tvorcovia zostali na zemi a pochopili, že z fyzicky oslabenej žene len tak po niekoľkotýždňovom „výcviku“ sa nestane stroj smrti. (Cením si, že B. Lively má podobnosť s Nikitou len vizuálne.) J. Law v roli mentora menej výrazný, ako by sme očakávali. Podobné veci sa dajú povedať aj o záporákovi. Záver, ktorý v úvodzovkách v prezentovanej forme „nevedie nikam“. Osobne si myslím, že z daného filmu, aj vďaka zaujímavému hereckému obsadeniu, sa dalo vyťažiť viac. Osobné hodnotenie: 68% (**)

• 17.5.2020  08:46

Francúzka rodinná komédia, založená na typickej a dobre známej situácii: matka detí už veľmi cíti, že jej prácu doma (deti + domácnosť) manžel dostatočne neocení. Rozhodne sa, že pôjde na výlet a tak deti na starosti bude mať jej manžel. Myslím si, že viac už k tomu nie je potrebné dodať – ďalšie obecné kúsky príbehu už uhádne každý. Čo sa týka hereckých výkonov, tak F. Dubosc bol spíš priemerný – jeho výkon nie je ničím výrazným. Film síce obsahuje niekoľko scén, ktoré dokážu vyčariť menší úsmev na divákov tvár, no ich kvalita je spíš (opäť použijem to slovo) „priemer“ a ešte k tomu fungujú len občas. Čakal som od toho trošku viac. Osobné hodnotenie: 65% (**)

• 17.5.2020  08:44

Ďalšie spracovanie klasického románu J. Londona. Film má dobré tempo – keď je potrebný, tak je pomalý a melancholický, keď nie, tak dostatočne dynamické. PC-generated zvieratá (hlavne Buck) môže vadiť – uznávam, že na ich zvyknutie je potrebný čas. Ľudské postavy sú v poriadku, na telo šitá rola pre O. Sy. Veľmi dobrá a pekná rola pre H. Ford – má k tomu (ako aj pre iné filmy) neskutočnú charizmu. Z mojej strany v podstate spokojnosť. P.S.: Rád by som raz videl aj verziu z roku 1972 s Ch. Hestonom. Osobné hodnotenie: 80% (****)

• 17.5.2020  08:39
    Tablo (2008)

Pán Dettre chcel natočiť zaujímavý a záživný maďarský krimi na základe toho, že hlavnou postavou bude Róm. S tým nie je žiadny problém, s tým však áno, že na tom založená koncepcia filmu funguje len čiastočne. Nahota (erotické a ľahko pornografické scény), škaredé slová a slabšie násilie sú primerané, ale nie vždy je medzi nimi spojitosť. Z filmu je cítiť, že chce prísť nejakým morálnym ponaučením. To však niekde medzi druhou polovicou a záverom filmu sa stratilo. Osobné hodnotenie: 66% (**)

• 16.5.2020  07:34

Film o „americkom“ žene, ktorá sa snaží vysporiadať so stratou svojej dcéry. Deb nikdy nemala ľahký život, ale vždy chcela pre svojich najbližších len to najlepšie (aj keď o tom na začiatku divák má iný názor) – za to bola ochotná obetovať sám seba a bojovať do nekonečna (aj keď vzťah s jednotlivými členmi rodiny nebol vždy ideálny). (Za to ju nesmierne vážim.) Výkon S. Miller je primeraný a nedá sa povedať, že by sa nesnažila. Problém trošku mám s druhou polovicou, hlavne s tým záverom, ktorý mi pripadá nie úplne uzatvorený. P.S.: Film v rukách lepšieho (skúsenejšieho) režiséra by mohol mať aj menšie Oscarové ambície (nehovoriac o nomináciu pre S. Miller). P.S.: Produced by Ridley Scott. Osobné hodnotenie: 73% (***)

• 15.5.2020  08:11
    Dolittle (2020)

Celé to Bohužiaľ dopadlo tak, ako to väčšina filmových nadšencov predpokladal. O celom príbehu (a filmu) máme jasno už po pár minútach, takže už nás nič neprekvapí (hlavne záver, keď z ničoho nič sa zase objavia hlavné postavy v kráľovninej spálni). Keď som pozeral na celú tú výpravu, tak mi v hlave motala jedna otázka. Prečo tá veľká snaha podobať sa k moderným (vo väčšine prípadov v podstate nevydareným) kúskom, ktoré vznikli v štúdiu Disney? Animácia ničím „veľkolepá“ – na podobné kúsky sme už zvyknutý. Každopádne, v kine alebo v UHD rozlíšení to bude mať svoje čaro. Jednotlivé zvieratá sa pomerne rýchlo dostanú blízko k vášmu srdci, ale tá spolupráca medzi nimi funguje len občas. Robert Downey Jr. v roli Dolittle kombinuje prvky, ktoré použil aj u T. Starka a S. Holmsa. Takže, keď niekto čaká od neho niečo iné, bude sklamaný. Na otázku, že či sa hodí na roli Dolittle, musí každý divák odpovedať sám (pozor, v žiadnom prípade neporovnávať s E. Murphy!). Ostatné živé postavy bez väčšej sily (ani A. Banderas, ani M. Sheen nejako nevedeli film posunúť dopredu). P.S.: Post scéna s M. Sheenom v danej forme bola zbytočná. Osobné hodnotenie: 67% (**)

• 14.5.2020  08:25
    Maternal Secrets (TV film) (2018)

Veľmi slabý a v podstate nefunkčný thriller. Snaha spraviť z toho napínavý thriller spôsobom preskakovanie medzi udalosťami (minulosť / súčasnosť) je taká nevydarená. O hereckých výkonoch by som radšej nehovoril – zo všetkého je cítiť, že išlo o TV film, s ktorým tvorcovia nemali veľké ambície. Chémia medzi dvojicou hlavných postáv (stvárnené K. Mansi a S. Stolzen) je slabučká. Osobné hodnotenie: 42% (odpad!)

• 13.5.2020  07:17

Prvá polovica príbehu o Regine, aspoň na úrovni TV filmu, síce chybami, ale funguje. Má to v podstate klasický priebeh – nechcená mladá slečna, ktorá nevie nájsť svoje miesto v spoločnosti. Napriek všetkému nie je až taká problémová, ale nikto ju nechce (a to nielen kvôli tomu, že má čiernu pleť). Jediná, ktorá ju pochopí, je J. Kerr (solídny a vyrovnaný výkon od G. Goodwin). So skúsenejším režisérom a väčšími možnosťami Kerrin boj o Reginu by mohol byť detailnejšie zachytený. Druhá polovica príbehu už má viaceré slabiny. Vadí mi, že nevenovali toľko pozorností k tomu, ako sa Regina dostala na výšku a ako sa z neho nakoniec stala úspešná žena. Ani to stretnutie so „stepmom“ nie je taký emocionálny, aký by mal byť. Záver so skutočnými obrázkami je už dneska klasickým ukončením podobných príbehov. Z hľadiska TV filmu, ten konečný výsledok nie je až taký zlý. Osobné hodnotenie: 70% (***)

• 12.5.2020  08:28

Lacný B-ový horor, ktorý postupom času klesne na úroveň C. Operácia s modernými prvkami žánru horor je veľmi slabé. Najzaujímavejšími postavami, paradoxne, je pán „hacker“ a atypický pán „farár“. Hlavné postavy na čele s E. Lail (pre ktorú je to len druhý celovečerný film) dávajú šedý herecký výkon. Problémy sú všade – scenár (kto vlastne stojí za vznikom aplikácie, ktorá má veľkosť 60 GB (na mobil)?), réžia, prechod medzi scénami, atď. Pre prípadný úspech filmu tvorcovia nechali otvorené zadné dvere („appka“ v.2). V tejto forme však pokračovanie je zbytočné. Osobné hodnotenie: 58% (*)

• 11.5.2020  07:44

Mala by to byť ľahká romantická komédia, ktorá so svojimi vtipnými momentmi a zaľúbeným mladým párom dokáže vzniesť zopár slnečných lúčov aj do života divákov. Výsledok je však fiasko. Vo filme (ako tak) funguje len zopár vecí. Chémia medzi A. Daddario a T. Hoechlin ani z ďaleka nie je tak dobrá, ako nám to chcú zobraziť. Vedľajšie postavy sa snažia nejako vylepšiť film, ale ani jedna z nich nemá dostatočnú silu. Každopádne je pozitívne, že sa nesnažia to celé úplne postaviť a predať na kráse Alexandri Daddaria (určite si na ňu spomeniete z prvej sérii True Detective). Osobné hodnotenie: 62% (**)

• 10.5.2020  09:52

Udalosti a dôležité pasáže v živote Vera Brittain, ktoré viedli ku vzniku knihy „Testament Mládí“. Samotná koncepcia filmu nie je zlá, ale rád by som videl zopár momentov zo vzniku spomínanej knihy. Vojnové prostredie a hrôzy vojny sú len na toľko vyzdvihnuté, koľko potrebuje Vierin príbeh. Za normálnych okolností by som dával „trojku“, avšak vďaka presvedčivým hereckým výkonom (na čele s báječnou A. Vikander) je to „3+1“. Osobné hodnotenie: 80% (****)

• 10.5.2020  09:51
    Gruffalo (TV film) (2009)

Jednoduchá a príjemná rozprávka. Chvála Bohu, tvorcovia sa nesnažili nič prekombinovať a v čo najväčšej miere potlačiť zvláštne efekty. Vynaliezavosť malej myšky je očarujúca (pôvodnú rozprávku som nepoznal). Škoda, že na záver sa nesnažili viac zdôrazniť morálne poučenie príbehu. Osobné hodnotenie: 75% (***)

• 10.5.2020  09:50
    Don Juan kopaszodik (TV film) (2020)

Páni a dámy v pokročilom veku nepatria do škatuľky „staré železo“. Keď čakáte nejaký vyšperkovaný návod „Ako si hrať na Don Juana“, tak spíš budete sklamaný. Ten začiatok veštil príbeh so zaujímavou koncepciou, ale v druhej polovici filmu nadšenie kompletne zmizne. Dialógy sú bez väčšej fantázii, ako aj scény bez zrnka prekvapenia. Herci a herečky za to podľa mňa nemôžu, problém je spíš so scenárom a réžiou. Záver je fiasko, trpiaci emocionálnou suchotou. Osobné hodnotenie: 63% (**)

• 9.5.2020  08:28

Od Netflix je to pre mňa v podstate pozitívne sklamanie. Je daná mladá veľká slečna, ktorá je uzatvorená a pre peniaze si píše domáce úkoly ostatným (najviac ma v tom prekvapil podpora zo strany učiteľky literatúry). Všetko sa zmení po tom, ako ju mladý chalan poprosí, aby pomohol napísať milostný list pre dievča. Postupom času sa však ocitne v „milostnom trojuholníku“. Spôsob, akým na to išla A. Wu, nie je zlý. Príbeh je postupne vybudovaný, ale bez očakávaného emocionálneho vybuchnutia. To, čo vidíme, je spíš taký klasický postup bez väčšej sily. Trojicu L. Lewis / A. Lemire / Daniel Diemer však musím pochváliť, pretože v rámci možností podali sympatický výkon. Osobné hodnotenie: 74% (***)

• 8.5.2020  08:09
    Malé ženy (2019)

Po dlhšom čase film, kde herecké výkony prekonávajú predpoklady. Na jednej strane za to môžeme vďačiť G. Gerwing, ktorá svojim herečkám (a aj hercom) necháva voľný priestor na to, aby mohli stvárniť svoje postavy čo najlepšie. Na druhej strane môžeme poďakovať za skvelý casting, ktorý podľa výsledku by nemohol dopadnúť lepšie. Štvorica S. Ronan / W. Watson / F. Pugh / E. Scanlen takto dohromady má takú silu, ktorá vydrží až do konca filmu. Keď už mám niekoho vyzdvihnúť, tak teraz S. Ronan. Rolu Jo March zvládla naproste perfektne. O jej dominancii niet pochýb. Staršia generácia herečiek (L. Dern a M. Streep), ako to má byť, so svojimi skúsenosťami a eleganciou dopĺňa talent mladej generácii. Z hľadiska vedľajších postáv tu nás opäť očarí herecká elegancia T. Chalamet, ktorý aj týmto výkonom potvrdzuje, že patrí medzi najtalentovanejších a najperspektívnejších mladých hercov svojej generácie. Príbeh „mladých žien“ a film o nich v réžii G. Gerwing dokáže osloviť aj chlapov. Rozhodne nesúhlasím s tým, že je to „len film pre slečny“. P.S.: Po opätovnom videní nevylučujem zvýšenie hodnotenia na plný počet. Osobné hodnotenie: 88% (****)

• 7.5.2020  07:44

Základy scenáru nie sú dokonalé, ale B-ový thriller so soft hororovými prvkami sa z nich dá natočiť. To sa však pánovi Wadlowovi nepodarilo. Slabšou časťou filmu sú najmä herecké výkony. (Že by spôsobené zlým castingom?) Vybraní herci, až na výnimku Maggie Q, vás nedokážu osloviť. M. Peňa v roli „pán ostrovu“ ma vôbec nepresvedčil. O záveru radšej nechcem nič napísať – v mojom hlave stále cítim bolesť. Osobné hodnotenie: 63% (**)

• 6.5.2020  07:57
    Nenávist (2020)

Hneď na úvod musím povedať, že predchádzajúce diela (prípadne rebooty) tohto príbehu som nevidel. Čo som videl teraz, je klasický B-ový horor. Z hereckej stránky klasický priemer, ani jedna z postáv sa nedokáže výraznejšie presadiť. Vývoj príbehu nie je úplne kompaktný a občas ani to spojenie jednotlivých scén nefunguje dobre. Záver naznačuje, že tento príbeh ani z ďaleka nechcú ukončiť. Osobné hodnotenie: 61% (**)

<< předchozí 1 2 3 4 26 50 75 99