BOURQUE

Slovensko

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 16 32 47 62
    • 17.12.2017  18:29

Príjemné prekvapenie (a to veľké)! Prekrásne obrázky, prekrásne prostredie ale predovšetkým nesmierne dôležité rady pre budúcu generáciu! Kassai Lajos je veľmi inšpirujúcou osobnosťou. P.S.: „Otroctvo je to, keď ťa nič nezaujíma.“ Osobné hodnotenie: 92% (*****)

• 17.12.2017  18:27

„Wolf of the Air“ . No dobre, nie úplne. Jednoduchý film, ktorý nehrá na nič. Vážnejšia téma v odľahčenej verzii s (teraz) fantastickým T. Crusie. Osobné hodnotenie: 81% (****)

• 16.12.2017  17:36
    Raid dingue (2016)

Dostatočne „Francúzka“ komédia, avšak celkom malým počtom vtipných a zábavných scén. Z toho by mohol byť viac. Zatiaľ však kolaborácia D. Boon and A. Pol funguje veľmi dobre. Osobné hodnotenie: 66% (**)

• 16.12.2017  17:31

Veľmi dobre zvládnutý „I fall in love during our saving“. Chémia medzi K. Winslet a I. Elba funguje ešte lepšie, ako som predpokladal. Už od samého začiatku dokážu dosiahnuť to, aby divák koncentroval len na nich. Film, ktorý ide na veci a má „jednoduchý“, ale oveľa krajší záver. Osobné hodnotenie: 81% (****)

• 16.12.2017  17:22

Pán Jakubowicz (scenár + réžia) odviedol prácu, za ktorý sa nemá hanbiť. Film o boxerovi R. Duranovi je (v rámci možností) jednotný a herecky dostatočne dobre zvládnutý. Jedine mi trošku vadí mierne slabšia „profesionálna“ kvalita boxerských scén. Po dlhšom čase dobrá rola pre R. De Nira. Zatiaľ silnejšia trojica hviezd. Osobné hodnotenie: 78% (***)

• 15.12.2017  18:54

Film s charakterom postavy, ktorý by mal vyhovovať N. Cageovi. No vo filme to takto nevypadá. A ešte jedna vec! Nevyužitý potenciál skvelej vedľajšej postavy (R.I.P. A. Yelcin). Osobné hodnotenie: 58% (*)

• 11.12.2017  18:58
    Vykolejená (2015)

Keď máte ťažký deň a hľadáte film, pri ktorom nie je potrebné premýšľať len občas (dobre) sa zasmiať, tak môžete vybrať práve „Trainwreck“. Seba-paródia L. Jamesa je čerešničkou na torte. Osobné hodnotenie: 70% (***)

• 11.12.2017  18:54
    Ride (2014)

Druhý celovečerný film od H. Hunt v podstate stojí na dobrých základoch. Avšak film ako celok nie. Je vidieť, že režisérka sa snaží naraz spojiť veci, z ktorých by kľudne mohla natočiť 2 filmy (život syna // život matky). Z mojej strany pevná dvojica hviezdičiek. Osobné hodnotenie: 65% (**)

• 11.12.2017  18:45
    In the Blood (2014)

B-ko podľa klasickej šablóny. Celkom dobrý výkon v podaní G. Carano. Osobné hodnotenie: 66% (**)

• 11.12.2017  18:43

V roku 2017 možno najlepší film vo svojom žánru. Celkom dobre premyslený a natočený príbeh, dobré herecké výkony (nenápadne geniálny D. Craig a A. Driver), pestré charaktery postáv a ešte k tomu skvelá blues/southern rock hudba. Keď je potrebný, tak dostatočne vtipný, miestami zase „vážny“. Že by úspešný „comeback“ pán Soderbergha? Dúfajme, že áno. Osobné hodnotenie: 82% (****)

• 10.12.2017  12:08
    The Trust (2016)

Takmer C-ový film, ktorý by však kľudne mohol byť lepší B-čko. Connection Cage & Wood nedopadol tak zle, ako som čakal. Každopádne ten samotný záver je nevypracovaný a v značnej miere „pokazí“ celý film. Nevypracované časti tu chutia ako „citrón s čili omáčkou“. Osobné hodnotenie: 60% (**)

• 10.12.2017  10:08

Nevyužitá šanca, ktorú príbeh a prostredie ponúkajú! Príbeh zaujímavý, ale celá jeho prezentácia (aka film) je mnohokrát bez väčšej fantázii. Je tu veľa zaujímavých charakterov, ktorí nedostanú dostatočný priestor. D. Tennant celkom dobre zvládol náročnejšiu hereckú úlohu. Osobné hodnotenie: 64% (**)

• 10.12.2017  10:02

„Toto je fakt blato? Podľa mňa to nie je blato.“ Osobné hodnotenie: 72% (***)

• 6.12.2017  20:05
    À fond (2016)

Jednoduchý, ale bez väčšej fantázii. Potenciál, ktorý príbeh a herci ponúkajú, nie je využitý. Pravdu povediac, je tu málo vtipných scén a celé to vás minie, ako auto s rýchlosťou „160 km/h“. Osobné hodnotenie: 60% (**)

• 6.12.2017  19:58

Od samého začiatku je jasný, že film „Criminal Activities“ nemá veľké ambície. Scenár jednoduchý a predvídateľný, herecké výkony na bežnej úrovni (s J. Travoltom dohromady). Kvôli záveru (odhalenie celého pozadia) slabšia trojka. Osobné hodnotenie: 70% (***)

• 6.12.2017  19:53

Film „Law of the Land“ z Fínska by mohol dopadnúť oveľa lepšie. Prostredie a aj príbeh boli dané, ale pán Hiltunen (režisér) to nevyužil. Príliš pomalý, takmer bez žiadnej normálnej akcii. Osobné hodnotenie: 64% (**)

• 3.12.2017  18:52

Úprimne, neviem čo na to povedať. Príbeh deravý ako aj samotný nápad. Výprava ešte nevydarenejšia. Lacné vtipy, ktoré ani v tých jednoznačných situáciách nefungujú správne. Pre mňa jednoznačné sklamanie. Jedna hviezdička za tanec. Osobné hodnotenie: 58% (*)

• 3.12.2017  18:42

Hviezdne obsadenie na všetkých pozíciách. Jednotlivé príbehy sú zaujímavé, ale keď ich dáte „dohromady“, tak ich jedinečnosť sa zníži. A to by sa u takých filmov by sa nemal stať. Veľmi výrazní O. Wilde. Osobné hodnotenie: 70% (***)

• 2.12.2017  13:33

A. Blonde sa začína veľmi nádejne. Už zopár úvodných obrázok a hlavne z „herecky odhodlanej“ Ch. Theron divák má pocit, že uvidí nejaký nadpriemerný snímok (minimálne vo svojom žánru). Po skončení filmu však musím skonštatovať, že výsledok je len „o niečo lepší ako priemer“. Film hlavne postráca lepší a premyslenejší príbeh – to čo vidíme, síce nie je úplne bez nádejný, ale režisér s ním nepracuje dostatočne dobre. Až na dva extra dobrých akčných scén (z ktorej bitka/prestrelka v bytovke je jednou z top v roku 2017) film obsahuje len slušne natočené momenty. Erotická scéna medzi Ch. Theron a S. Boutella je len akýsi kofeín pre udržanie pozornosti diváka. Jedno je však isté. Klobúk dolu pred Ch. Theron, ktorá dokázala, že poradí aj s náročnými akčnými scénami. Osobné hodnotenie: 76% (***)

• 2.12.2017  13:11

Rutinná práca pre fanúšikov B-ových snímok. Pasívny S. Seagal, väčšinou „kempujúcí“ na streche budovy. Otvorený záver s dostatočným veľkým priestorom pre pokračovanie. Osobné hodnotenie: 69% (**)

• 29.11.2017  21:29

Začiatok dobrý, ale potom kvalita ide postupne dolu. Veľká škoda, pretože samotný príbeh ma veľmi zaujal. Predpokladám, že kniha bude oveľa lepšia. Osobné hodnotenie: 66% (**)

• 27.11.2017  18:41

Ja sa úprimne (a hlavne chlapsky) priznám, že tento film v mojom hlave zostane kvôli prekrásnej A. Tautou. Ona je tu vo fantastickej forme (hlavne fyzicky) a je neodolateľná. Film v podstate ničím neprekvapí, pretože vieme, že ako to dopadne. Ale dvojica G. Elmaleh a A. Tautou hrá dobre, takže to ani nevadí. Osobné hodnotenie: 75% (***)

• 27.11.2017  18:28

Druhá réžia E. McGregora je priemerný. Len toľko a nie viac. Úprimne povediac, jeho herecký výkon v tomto filme sa mi páčil viac ako jeho réžia. D. Fanning je výrazná až v druhej polovici . J. Connely (nezvyčajne) spíš v pozadí. Osobné hodnotenie: 70% (***)

• 27.11.2017  18:22
    33 životů (2015)

Film zachytajúce príbeh 33 baníkov, ktorí v Chile zostali pod zemí takmer 70 dní. Vo svojom žánru priemerný snímok. Mierne nadpriemerný A. Banderas. Osobné hodnotenie: 73% (*)

• 26.11.2017  17:49

Z celkového pohľadu spíš sklamanie, aspoň pre mňa. Čakal som prepracovanejší a viac zábavnejších scén. Čo by malo byť vážnejšie, tak to nie je vážne a zase vtipné scény nie sú dostatočne vtipným. Hlavné herečky v pohode, ale R. Welch ma prekvapila, že na účinkovanie v tomto filme povedala áno. Osobné hodnotenie: 65% (**)

• 26.11.2017  17:35

Film „Henryova kniha“ je zaujímavým filmom už len preto, lebo staro-známy scenár zobrazuje trošku z iného pohľadu (viac by som teraz asi neprezradil). Celý film je slušne natočený a režisér dáva dostatočný priestor pre hercov/herečiek. Hlavne v záveru som však čakal trošku „dominantnejšie“ zakončenie. Veľmi dobrý L. Pace a opäť kvalitný výkon v podaní N. Watts. Osobné hodnotenie: 80% (****)

• 24.11.2017  18:52

M. Reynoldsová a jej láska k prírode. Zachytenie krásy vytvorenej záhrady a to čo je za ním je nadpriemerne dobre zvládnuté. Na druhej strane som však čakal väčší herecký elán a dominantnejší príbeh. Každopádne nie som sklamaný. Osobné hodnotenie: 71% (***)

• 23.11.2017  18:57

Veľmi silný film, ktorý bez sĺz takmer nie je možné dopozerať. Téma filmu (ktorý mimochodom je založený na skutočných udalostiach) pred divákom nie je neznáme – takých filmov poznáme veľa. Každý je však z určitého hľadiska iný, dokonca by som povedal, že jedinečný. Podobne ako aj príbeh Anny. Z hereckej stránky v podstate bezchybné výkony. Vo filmu odznie, že sú veci, na ktoré ani veda nemá (jednoznačnú) odpoveď. Súhlasím. P.S.: Predstavenie „skutočných“ Beamovcov na konci filmu bol dobrý nápad. Osobné hodnotenie: 83% (****)

• 22.11.2017  18:56

Pán Provost ide na to dobre. (Známy) Príbeh zobrazuje svižne, ani tzv. „prepojovacie“ scény nie sú iba „doplnkom“ a dáva dostatočne veľký priestor pre dvojicu hlavných postáv. Na druhej strane však jednotlivé časti príbehu nie sú dostatočne vypracované (napr. zmena plánu v živote – alias Clairin syn). Film jednoznačne nesie na ramenách (v tomto snímku veľmi presvedčivá a parádna) C. Frot a legendárna C. Deneuve. Jemná a pohodová asistencia od O. Gourmeta. Po prvom videní silné tri hviezdičky. P.S.: Dúfam, že s tým nikoho neurazím, ale obidvaja herečky vypadajú mladšie na svoj vek. Osobné hodnotenie: 78% (***)

• 21.11.2017  19:28
    Slepý (2017)

Film natočený podľa klasických elementov, kde vás nič neprekvapí (a aj to rýchlo uhádnete, že kto je „milenka“). Solídna hra od D. Moore a slušný výkon A. Bladwina, miestami ľahko inšpirovaný Al Pacinom. Každopádne by som čakal trošku „grandióznejší“ záver. P.S.: D. Moore ešte stále vypadá krásne, ale je vidieť, že si využila služby od „lekárov“ viackrát, akoby mala. Osobné hodnotenie: 68% (**)

<< předchozí 1 2 3 4 16 32 47 62