BOURQUE

Slovensko

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 21 40 60 79
    • 19.2.2019  16:58

Film vás dostane, ale nepotiahne vás „hlbšie“ ako to bolo kedysi s R. Redfordom. Dvojica S. Woodley / S. Claflin svoje úlohy zvládli dobre, ale ozajstná chémia medzi nimi začne fungovať až v druhej polovici. Film natočený podľa skutočného príbehu. Osobné hodnotenie: 73% (***)

• 18.2.2019  17:03

Rozprávka pre malých alebo veľkých? Ani sám neviem. Ale to áno, že v tom bol väčší potenciál. Príbeh vizuálne vypadá slušne, ale občas obsahuje strašne nelogické a nepremyslené scény (len som krútil hlavou). Z hereckej stránky prijateľný, postavy sa vám rýchlo dostanú do srdce. Osobné hodnotenie: 66% (**)

• 17.2.2019  07:07

Slabé a veľmi predvídateľný film. Povrchné herecké „performanci“ bez hlbších vášní a emócií. Osobné hodnotenie: 55% (*)

• 17.2.2019  07:06

Známy príbeh bez väčšej fantázii. Strašne tu chýbajú silné vedľajšie postavy. Vtipnejších scén je tu fakt málo. Animák na jedno pozretie. Osobné hodnotenie: 69% (**)

• 17.2.2019  07:05

Film „Dámsky klub“ más svoje čaro. O tom niet pochýb. Je to vďaka hlavne dominantným a charizmatickým herečkám (a samozrejme hercom). D. Keaton, J. Fonda, C. Bergen a M. Steenburgen zvládli svoje úlohy na perfektnú. Nikoho nechcem uraziť, ale tieto dámy vôbec nevypadajú na svoj vek. Kľudne by mohli „klamať“ o svojom veku minimálne 5 rokov. Sú fakt vo skvelej forme a svoju rolu hrajú prehľadom. Na mužskej línii zase čarujú D. Johnson a A. Garcia. Scenár a samotný film nie sú potrebné rozobrať do detailu. Stačí, keď povieme, že kľúčovú rolu v tom má „Päťdesiat odtieňov sivej“. Je to taká ľahká komédia (ku ktorej sa časom vrátite), prekvapujúco obsahujúca mnoho citov. Osobné hodnotenie: 80% (****)

• 16.2.2019  07:40
    Night School (2018)

Základná koncepcia (ktorú všetci dobre známe a jeho filmové spracovanie sme už videli mnohokrát) nie je zlá. (Filmové) Vyhotovenie už áno. Nový (čerstvý) vzduch do známeho príbehu dokážu vložiť najmä režisér a herci. Ale ani jeden z nich to nespravil. (Spíš) ešte podpriemernejší výkon K. Harta (ako obvykle). Osobné hodnotenie: 58% (*)

• 15.2.2019  17:14

Jonebajašiov celovečerný animovaný film vás získa hneď na začiatku. Pekne vytvorené (a namaľované) obrazy, atmosféra pekného prostredia a k tomu sympatické postavy. (Ale to je len začiatok, prípadne prvá polovica príbehu.) Postupom času však pomalé tempo príbehu, ktoré diktuje Jobajaši, začína byť spíš „otravné“. Hlavne v tej druhej polovici vo svete kúziel, čiastočne/občas obsahujúce elementy zo sveta H. Pottera, je to problém. Škoda, pretože tento príbeh a postavy v sebe majú viac. „Náhly“ a bez väčšej fantázii pripravený záver taktiež nepomáha k lepšiemu dojmu. P.S.: Dobre zvolená a nahraná hudba. Osobné hodnotenie: 75% (***)

• 14.2.2019  17:16

„Film“, od ktorého nesmiete nič čakať. Hlavne vtedy, keď dopredu viete, že to nebude patriť ani medzi tie lepšie priemerné filmy, čo ste videli. Ale aj tak sa na to pozriete. Dôvod (aspoň u mňa): zvedavosť. Po skončení filmu (dohromady s malou kyticou „pre/-titulkových“ scén) takmer všetky moje negatívne predpoklady sa stali realitou. Ale aj napriek tomu (aspoň ja) nemôžem povedať, že to bol ten najhorší film, čo som videl. (Je tu aspoň vidieť nejakú prácu s „figúrkami“.) Scenár, réžia aj „herecké výkony“ sú pod „určitou hranicou“, ale niektoré scény aspoň nejako fungujú (napríklad hádky Phila a Edwardsovej). M. McCarthy v tradičnej úlohe s tradičným výkonom. Osobné hodnotenie: 60% (**)

• 13.2.2019  16:58

Film zachytávajúci život „Redbada“ sa snaží byť nadpriemerným (schválne nepoužívam slovo „veľkolepý“) historickým filmom, zamerajúci sa hlavne na boj človeka (Redbada) sám so sebou. Výprava a bojové scény sú na lepšej Európskej úrovni. Z pohľadu dynamiky a príbehu filmu, je tých 160 minút veľa. (Bez problémov by sa mohol vypustiť zhruba 40 minút.) A to je i jeden z dôvodov, že prečo tu nie je dosiahnutá tá „nadpriemernosť“. Z hereckej stránky klasický priemer. Osobné hodnotenie: 72% (***)

• 12.2.2019  18:01

„Shock and Awe“ alebo čo bolo (v pozadí) po Septembri 2001. Myslím, že dátum každý zná. Samotný príbeh filmu by som nekomentoval, myslím si, že v tomto prípade to nie je potrebný. Výkony hercov napriek skvelej hereckej garde (z ktorej T. L. Jones dostal žalostne málo scén) sú spíš priemerné. Vzhľadom ich potenciálov by to malo byť lepší. Škoda, že pán Reiner nedokázal teraz vyzdvihnúť tento film do vyšších úrovní . (Až tak veľa k tomu nechýbalo.) Osobné hodnotenie: 75% (***)

• 11.2.2019  15:42
    Welcome Home (2018)

Film (alebo keď chcete pán režisér), ktorý si myslí, že príbeh sa predá s krásnou a neodolateľnou E. Ratajkowski. Snaží sa to byť „kríza vo vzťahu mladého páru“ založený thriller, ale celý film zobrazuje len povrch a nejde hlbšie do „života“ (charakteru) jednotlivých postáv. R. Scamarcio vo filme vypadá ako ozajstný zloduch (tie oči s mimikou sú nadpriemerné). P.S.: Ale jedna vec je pravda. Emily má fakt parádnu postavu. Osobné hodnotenie: 59% (*)

• 11.2.2019  15:40
    Mucho Dinero (2017)

„Snažil som sa vrátiť jej mozog do hlavy. To nie vždy sa podarí.“ „Spíš nikdy!“ Osobné hodnotenie: 55% (*)

• 11.2.2019  15:40
    V bolestech (2013)

„In real“ premena na „netvora“. Na filmu, keď už nič iné, viem oceniť aspoň snahu o lepšiu prácu s kamerou. Osobné hodnotenie: 70% (***)

• 10.2.2019  08:44

Z pohľadu základnej koncepcii príbehu sa jedná o veľmi silné a vážne téma. To, že ako nám to servíruje P. Pouzdadoux, je už iná vec. Herecké výkony z pohľadu hlavných rolí sú v poriadku, kapacity vedľajších postáv však nie sú využité. Film, ktorý so svojou témou nejakým spôsobom osloví každého, prípadne na niektoré veci sa bude pozerať trošku z iného pohľadu. Osobné hodnotenie: 80% (****)

• 9.2.2019  09:10

Film zachytávajúci najdôležitejšie momenty kariéry Neila Armstronga, prvého muža na mesiaci. Hneď na začiatku musím povedať, že Chazeelove filmy mám rád a vždy sa na nich teším. Jeho aktuálne dielo však mi príde trošku „prehnané“, a to v slova zmyslu: „so snahou byť až príliš umelecký“. Z môjho pohľadu je to príliš roztiahnutý a „nepochopiteľne“ predlžený. Na druhej strane zase miestami niektoré časti nie sú zachytené „detailnejšie“ (napríklad viac času na Mesiaci a návrat domov). Predovšetkým Chazelle sa však evidentne chcel zamerať na Neila ako človeka a tu hneď začína zachytením jednej veľmi tragickej časti jeho života. Zobrazenie „zvyšku“ jeho (osobného) života je potom spíš povrchný a priemerný, bez väčšej hĺbky. Ale... Neila hrá (opäť/stále veľmi) charizmatický R. Gosling. A ten (podobne ako Neil NASAu) to zachraňuje! Hrá dobre a citom, v niektorých scénach absolútne vystačí so svojou mimikou. A je dobré, že Chazelle mu k tomu nechal potrebný priestor. Za možný nedostatok filmu je možné považovať to, že nedisponuje s výraznejšou vedľajšou postavou. Mala by to byť Neilova manželka (alebo jeho blízky kolega, prípadne nadriadený), ale ani u jednej z nich necítim/nevidím tú „iskru“. Napriek spomínaným „nedostatkom“, film „First Man“ zaslúži pozornosť, hlavne pre filmových fanúšikov vesmíru a cestovania vo vesmíre. No musia byť pripravený na pomerne pomaly plynúci a „artovo“ orientovaný film. P.S.: Obrazy poslednej scény sú venované pre romantiku a „art“. Osobné hodnotenie: 76% (***)

• 8.2.2019  11:52
    Crash Pad (2017)

Manželská nevera a jej následky, tak trochu inak. Škoda, že filmový výsledok je spíš podpriemerný. Fakt škoda, pretože na hereckú časť sa nedá negatívne reagovať. Vedľa D. Gleesona tu film nesie na pleciach skvelý T. H. Church. Osobné hodnotenie: 64% (**)

• 7.2.2019  15:41

Z niekoľkých dôvodov je to slabšia ako prvé (dnes v podstate vo svojom žánru už klasické) dielo, ale stále je to svižné a dokáže získať pozornosť diváka. Všetci, ktorý sa objavia v pokračovaní, dali do toho všetko. Výsledok je taký, za ktorý by sa nemali nejako hanbiť (hlavne z hľadiska toho, že sa jedná o pokračovanie). Osobné hodnotenie: 75% (***)

• 6.2.2019  17:05

Francúzka komédia na téma, ako sa žena vysporiada s tým, že jej manžel „požiada“ o rozvod. Na Francúzku komédiu nie je to ani dosť seriózny, ani dosť „komediálny“. Osobné hodnotenie: 62% (**)

• 5.2.2019  18:16

X-tá permutácia známeho príbehu, ktorý v rámci scenára a dejovej línii už má (fakt) obmedzené priestory. Niečo nové však môžu poskytnúť herci/herečky, ktorí v „aktuálnej verzii“ hrajú. Teraz je to trio B. Cooper, L. Gaga, S. Elliott. A oni fakt dokázali upozorniť na film (a aj na seba). Hlbšia analýza filmu asi nebude potrebná – známy príbeh so známymi kúskami. Niečo nové v sebe však majú piesne (v modernom kostýme), ktoré fungujú parádne jak v „single“ tak aj v „duo“ situáciách. B. Cooper hrá so srdcom, S. Elliott je jednoducho S. Elliott a L. Gaga je prekvapivo dobrá (ale pri všetkej úcte, bol by som veľmi prekvapený, keby to bol za Oscara). Takže pre milovníkov romanticko-hudobných príbehov (s nemalou dávkou country/blues rock/south rockových pesničiek + nejaký ten pop) je to film, ktorý by nemal minúť. Napriek určitým nedostatkom je to v podstate mierne nadpriemerný režisérsky debut pre B. Coopera. Takže za snahu a pre obetavosť hudby určite zaslúži pochvalu a gratuláciu. Osobné hodnotenie: 75% (***)

• 4.2.2019  17:07

Solídne zvládnuté B-ko, ktorý mal možnosti na to, aby výsledok bol lepší. Mimochodom keď budete mať Déjà vu , tak potom to nie je náhoda. P.S.: Pierce Brosnan v tomto filme – why? Osobné hodnotenie: 69% (**)

• 3.2.2019  07:39
    Za zrcadlem (2018)

Základ klasický – „pozorovanie“ ľudí a odhalenie ich malých tajomstiev je vždy lákadlo pre natočenie „nejakého“ filmu. Film začína pomaličky a to tempo sa počas ďalších pasáží sa výrazne nemení. N. Cage v rámci možností hrá primerane, ale teraz bez väčšej vášni. Záver by zaslúžil väčšiu pozornosť. Osobné hodnotenie: 65% (**)

• 3.2.2019  07:37

Atmosféra a vytvorené prostredie akože by ešte prijateľné, ale film ako celok má niekoľko nedostatkov. Škoda, pretože na mierne „lepší priemer“ to má (mal) potenciál. Osobné hodnotenie: 66% (**)

• 3.2.2019  07:36

Jednoduchý indie film o vzťahu otca a dcéry, ktorí majú slabosť pre (spíš indie) hudbu. (Samozrejme ide o trošku viac, ako len o hudbu, ale práve tie ďalšie „veci“ nedostanú taký priestor, ktorý by potrebovali.) Pesničky fakt dobré, ale (hlavne) druhá polovica filmu stráca na „tempe“ (a to je divné, pretože to nie je nejaký dynamický film). Ľahká vedľajšia rola pre T. Collette. Osobné hodnotenie: 72% (***)

• 2.2.2019  08:24

Film, inšpirovaný skutočným príbehom zo Života, ktorý vás doslova chytí za srdce. Avšak celé je to zobrazený možno až príliš zjednodušene a miestami povrchne. Ale aj napriek tomu je odkaz filmu jasná. Typická a na mieru šitá rola pre Elyas M'Barek. Osobné hodnotenie: 76% (***)

• 1.2.2019  17:13

Tuctová záležitosť, od ktorej by ste očakávali, aby v rámci svojich možností priniesol uspokojivý „zážitok/odpočinok“. To sa tu nestáva, réžia aj a scény sú bez väčších fantázii. Na komédiu je to málo „komický“ – miestami je to spíš „tragikomické“. A k tomu je to ešte zbytočne nafúknutý na 2 hodiny. P.S.: M. Kunis stále očarujúca. Osobné hodnotenie: 62% (**)

• 31.1.2019  22:04

Akčňák, ktorý z hľadiska príbehu má slušný potenciál stať sa lepším, ako jeho „priemerní priatelia“. Celý film má dostatočne dobrú atmosféru („špeciálny hotel“ a to aj v „budúcom“ prostredí), ktorý však zostáva spíš nevyužitou. Priemerne výrazné osobnosti a charaktery, ani jeden z nich (Bohužiaľ ani J. Foster) nedokáže udržať film na dostatočnej úrovni. Spackaný scenár, záver a réžia. Osobné hodnotenie: 66% (**)

• 30.1.2019  17:12
    Duna (1984)

Raz som niekde čítal recenziu o tomto filmu. Pamätám si to doslova, pretože to bola len jedna veta: „Neskutočne zlý a pôsobivo geniálny“. A keď som teraz (konečne) videl film na vlastné oči, tak s tou vetou dokážem takmer naplno sa stotožniť. Atmosféra a vizuálna stránka, aj na dnešné pomery, mi z určitého pohľadu prídu nadčasové. Hudba veľmi dobrá (aj vďaka skupine Toto) a aj herecké výkony (hlavne na poli „hlavné“) sú dobré, Bohužiaľ však nie extra-nadpriemerné. A zostáva tu jedna vec, ktorú D. Lynch „nezvládol dobre“ (v úvodzovkách). A to je sfilmovanie príbehu „Duna“ ako takú. Je však treba uznať, že nemal ľahkú úlohu, pretože sa jedná o veľmi komplexný sci-fi (podľa niektorých sci-fantasy) príbeh, kde zachytenie všetkých dôležitých prvkov je takmer nereálne. Celkovo však nemôžem povedať to, že film patrí do krabičky, ktorá má na sebe štítok „na zabudnutie“. P.S.: Uvidíme, ako si s „knihou“ (a príbehom) poradí pán Denis Villeneuve. Netajím, že mám (možno) mierne nadpriemerné očakávanie. Osobné hodnotenie: 72% (***)

• 29.1.2019  17:08

Veľmi priemerný film o „láske k vínu“. K tomu akože romantická vlna, ktorá však slúži ako „sladidlo“ a je umiestnená do starých známych šablónok. Čakal som serióznejšie scény o výrobe vína ako aj presvedčivejšie herecké výkony (a mierne lepší scenár). Osobné hodnotenie: 69% (**)

• 28.1.2019  16:00
    Franny (2015)

Človek, ktorý sa snaží vyrovnať so stratou svojich najlepších priateľov a pocitmi viny. R. Gere hrá Fannyho citom, ale druhá polovica filmu a samotný záver nedokážu dostatočne reflektovať boj človeka proti užívaniu liekov. Osobné hodnotenie: 67% (**)

• 27.1.2019  12:55
    Cyberbully (TV film) (2015)

Z hľadiska zvolenej koncepcii a prostredia (jedna izba + 1 PC + 1 chytrý telefón) ide o pomerne dobre natočený film na jednu z najvážnejších/najdôležitejších tém súčasnosti. Samozrejme sú tu aj iné veci, ako kybernetický útok alebo bezpečnosť užívateľských účtov, ale centrom pozornosti je šikanovanie na internete. M. Williams hrá celkom presvedčivo a klobúk dolu za to, že film v podstate ani na okamih nepustí pozornosť diváka. Taktiež je tu zachytený charakter „osobností“ – keď „ide o všetko“, tak niektoré „veci“ dostanú inú prioritu. P.S.: Kedysi platilo, že luxus mal ten, kto „mal Internet“. Dneska platí stopercentný opak: luxus má ten, kto má (a vie si strážiť) „súkromie“. Osobné hodnotenie: 80% (****)

<< předchozí 1 2 3 4 21 40 60 79