BOURQUE

Slovensko

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 19 36 54 71
    • 20.7.2018  12:24

V porovnaní s prvým dielom, až na zvláštne efekty a PC techniku, žiadny krok dopredu. Z hereckej stránky suchý, aj S. Eastwood bez výraznejšiu zásahu. Tretia hviezda za to, že to nebol zbytočne extra dlhý a za ten záverečný „fight“. Osobné hodnotenie: 70% (***)

• 19.7.2018  18:17

Tentoraz totálny prešľap od Disney company. Veľmi nešikovne zvládnutá vec, kde servírovanie výsledku sa nebude páčiť každému. A k tomu ešte sa v tom zúčastnili dosť “zvučné mená“. Osobné hodnotenie: 55% (*)

• 16.7.2018  18:38

Typická „ani s tebou , ani bez teba“ záležitosť s prekrásnou V. Echegui. Ale viac v tom nehľadajte. Osobné hodnotenie: 66% (**)

• 15.7.2018  14:01

Oddychovka pre celú rodinu bez väčších chýb. Spojenie „nakreslených postáv“ s reálnym prostredím tu nefunguje tak dobre, ako napríklad v Paddington 2. Každopádne, nebuďte prekvapený, keď po filme vaše dieťa bude chcieť od vás malého králika. Osobné hodnotenie: 75% (***)

• 15.7.2018  14:00

S. Spielberg aj po toľkých rokoch stále dokáže (milo) prekvapiť. Jeho aktuálny film síce z hľadiska príbehu neobsahuje prevratné alebo progresívnejšie elementy, ale za to prináša zaujímavý pohľad na alternatívnu budúcnosť (možno by som použil aj slovo „dystópia“). V čom hľadať úspech celého filmu? No predsa v „takmer nepočítateľnom “ množstve odkazov na známe „veci“, ktoré sú súčasťou našej popkultúry. Ich miešanie a zobrazenie vo filme Spielberg zvládol parádne. Celý film má vyrovnané tempo, hudba (hlavne na začiatku s „Jump“ od Van Halen) nemá chybu. Za kamerou spoľahlivý muž s menom J. Kamiński. Z hereckej stránky tu najviac zaujal M. Rylance, ktorý pre Spielberga sa postupne stáva tou „figúrkou“, ktorú má Nolan v osobe pána Caina. Osobné hodnotenie: 85% (****)

• 12.7.2018  21:08

Medzi ľudské vzťahy, problémy v manželstve a filozofovanie o „manželstve“. V podstate o tom je nový film od L. Bell, ktorá vo filme je aj jednou z hlavných postáv. Začiatok dobrý a nádejný, potom však nasleduje suchší pasáž (s malou rolou pre A. Heard). Záver to však nedokáže dostatočne vykompenzovať. Osobné hodnotenie: 69% (**)

• 11.7.2018  11:55

Veľmi detská a bez väčšej fantázii „nakreslená“ vec. O príbehu a o originalite by som tu radšej teraz nepísal. V tomto žánru z Ruska som už videl aj lepšie veci. Miestami som fakt váhal, že dám na to najnižšie hodnotenie. Osobné hodnotenie: 50% (*)

• 10.7.2018  17:52
    Mercury (1998)

Tento film ani dnešným okom nevypadá „marne“. Nehovorím, že to nemá svoje nedostatky, ale dokáže zachytiť pozornosť diváka a vďaka dostatočne dobrému výkonu hercov sa len tak nevyparí z hlavy diváka. Dobrá rola pre. B. Willisa. Osobné hodnotenie: 74% (***)

• 9.7.2018  21:07
    Little Boy (2015)

Snímok „Little Boy“ má v sebe niekoľko skvelých a silných momentov. Celá koncepcia je celkom premyslená a dokáže zapôsobiť jak na mladých tak aj na starších. Vybudovanie priateľstva medzi „Japoncom„ a „Little Boy“ je dobre zachytená. Herecké výkony v poriadku a pre E. Watson opäť perfektná rola. Záver pekný (a očakávaný), ale nedotiahnutý do úplného konca. Osobné hodnotenie: 86% (****)

• 8.7.2018  19:30
    Bryan Adams - Summer of 69 (hudební videoklip) (1984)

Pre fanov AOR nevynechateľná záležitosť!!! (Mimochodom zo zlatej éry 80´s AOR.) Osobné hodnotenie: 100% (*****)

• 8.7.2018  19:30

Parádna pesnička, ktorá ani po toľkých rokov zo svojej veľkosti nič nestratila. Osobné hodnotenie: 100% (*****)

Swap (2016)

Tento film viac „B-vejší“ by už ani nemohol byť. Miestami kvôli stupidite niektorých scén som uvažoval najhoršie hodnotenie. P.S.: M. Rourke nevypadá dobre. Osobné hodnotenie: 50% (*)

• 8.7.2018  17:08

Ja osobne s týmto skvelým filmom od geniálneho S. Spielberga mám v podstate jeden problém. Jedná sa o celkom veľmi rýchlo natočenom závere. Žiadna dobrá scéna zo súdneho procesu. Jak je to možný? Naznačenie prípadu „Watergate“ možno trošku zbytočná vec. Spolupráca M. Streepa a T. Hanksa parádna. Dúfajme, že to nebola posledná. Osobné hodnotenie: 80% (****)

• 7.7.2018  17:53
    Momo (2017)

Vo filme Momo, vďaka dobrej spolupráci C. Frot a CH. Claviera, nájdete dobré momenty Francúzskeho humoru. Škoda však, že samotný scenár je len v detských topánkach. PS.: „Keď je pes nervózny, tak musíte s ním rozprávať v materinskom jazyku.“ „To je všetko?“ „Áno, dostanem 80 eur!“ Osobné hodnotenie: 68% (**)

• 3.7.2018  06:48
    Sidney Hall (2017)

Film chce byť úprimným vyjadrením pocitov mladého geniálneho spisovateľa, ktorý jednak sa snaží vysporiadať následkami svojho diela (ktorý pustil na Svet), jednak sa snaží spraviť si poriadok vo svojom živote. Celkovo, nie je to zlý film a ani herecké výkony nie sú zlé. V závere však tie nahromadené emócie nevyvolajú požadovaný pocit a tým celé rozuzlenie zostáva len v lepšej priemernej rovine. Osobné hodnotenie: 75% (***)

• 2.7.2018  17:47
    Příběh (2018)

Tento „príbeh“ sa nesmie brať ľahkovážne. L. Dern veľmi dobrá ako jej mladšie „alteregá“. Občas nie úplne šťastne načasované striedanie snímok z minulosti a zo súčasnosti. Ale slečna Foxová! Ten záver takto a v takej forme ste fakt mysleli vážne? Osobné hodnotenie: 75% (***)

• 1.7.2018  10:01

Silný a nekompromisný príbeh (nečudujem sa, že C. Farrellovi po prečítaní scenára prišlo zle a nevoľnosť (za info vďaka „classic“)). Záverečná „veľká“ scéna je pre silnejšie povahy (na mňa to už bolo priveľa). Absolútny záver akoby príliš rýchly, kde jednotlivé detaily (o akú chorobu sa jednalo, ako sa vyliečila R. Cassidy, ...?) nie sú dostatočne vypracované. Tandem C. Farrell / N. Kidman opäť veľmi dobrá. Osobné hodnotenie: 75% (***)

• 30.6.2018  11:25

Film, ktorý dokáže osloviť ľudí s otvoreným srdcom. R. Zellweger výrazná len v druhej polovici. Pekné myšlienky, dojímavý záver a citáty. P.S.: R. Zellweger nenávratne „propadla“ plastiky a botoxu. Opravdu obrovská škoda!! Osobné hodnotenie: 71% (***)

• 29.6.2018  15:44

Na svoje pomery spíš pomalý akčný film, ale o to tu nevadí. Sympatická hlavná hrdina s čistým srdcom a dušou. Aj tu je vidieť, že Číňania majú na jednotlivé veci (a detaily) úplne iný/é názor/oko. Môžeme len hádať, že ako (inak) by vypadal taký film v Hollywoode. Osobné hodnotenie: 78% (***)

• 28.6.2018  16:55

Čisto z nostalgických dôvodov, a z toho, že tu som videl naposledy M. Dudikoffa ako nindžu, dávam jednu hviezdu. Dnešným oko by som to hodnotil úplne inak. Osobné hodnotenie: 50% (*)

• 27.6.2018  18:04

„The Commuter“ sa snaží napodobniť atmosféru z Non-Stop. To sa mu zo začiatku nedarí, v druhej polovici však už je to lepší. L. Neesonovi také filmy stále sedia. Uvidíme, že do kedy to fyzicky vydrží. (Dúfam, že čo najdlhšie). Osobné hodnotenie: 70% (***)

• 26.6.2018  18:02

Základ príbehu je dostatočne stabilný, sú k dispozícii špičkoví herci a ani „emulované“ prostredie (kúsky z obdobia studenej vojny) nie sú ku zahodeniu. Výsledok však nebude páčiť každému (ako tou už býva zvykom). Čo to mohlo spôsobiť? Asi to, že Red Sparrow sa snaží byť naraz premyslenou a šikovnou „špionovkou“, thrillerom a aj tak trošku akčným filmom. A ani v jednom z nich nedosiahne nadpriemerné výsledky. Najprv, skutočné akčné a koniec koncom extra silné thrillerové momenty tu prakticky nenájdete. Potom, nie každá scéna je dobre a premyslene vypracovaná. Moment nejakého „veľkého“ prekvapenia je tu, ale nemá to väčšiu silu. U mňa herecké výkony však boli v poriadku, najmä zo strany J. Lawrence. Ale akoby aj ona bola trošku brzdená (neviem prečo). Na druhej strane však musím uznať, že pre túto rolu neváhala ísť aj do odvážnejších scén, napríklad mučenie alebo nahota (čo u nej zatiaľ v podstate bola tabu). Je ešte potrebné pripomenúť, že chémia medzi ňou a J. Edgertonom nefungovala úplne dobre. Na záver len toľko, že Red Sparrow nedopadlo podľa očakávaní, ale tých 140 minút zo svojho života neľutujem. Osobné hodnotenie: 76% (***)

• 25.6.2018  18:12

Príbeh, na ktorý respektíve na jeho filmové spracovanie sa pozerá ťažko. Bez sĺz sa je to takmer nemožný. Z hľadiska filmu ja osobne vytýkam nie vždy dobre načasované preskakovanie medzi jednotlivými scénami, odohrávajúcimi v minulosti a v súčasnosti. A trošku tomu záveru by mohli venovať väčšiu pozornosť. Osobné hodnotenie: 78% (***)

• 24.6.2018  14:50
    Knock (2017)

Knock je práve tým filmom, ktorý Omarovi Syovi sedí najviac. Je vidieť, že postavu Knocka rád hrá a každú minútu prežíva. Niektoré časti filmu (ako povedzme „vymyslené“ choroby) netreba brať vážne. Scéna v kostole (z náboženského hľadiska) je na mňa trošku silnejšia, ale rozumiem, že na čo chcela režisérka poukázať. Osobné hodnotenie: 81% (****)

• 23.6.2018  13:43
    Escape Room (2017)

Na svoje pomery napínavý thriller, kde pozornosť diváka je udržaná na rovnakej úrovni. Nie je to zbytočne dlhý ani prekombinovaný. Hlavolamy sú (na prvý pohľad) celkom premyslené. Nehovorím, že tu nie je pár klišé momentov, ale nie je to až taký kritický. Kvôli záveru som však takmer dal 2 hviezdičky. Osobné hodnotenie: 70% (***)

• 22.6.2018  17:57

Jednoduchá oddychovačka, v ktorej nie je potrebné hľadať veľké veci. Určite by to mohlo dopadnúť lepšie, ale z celkového hľadiska ten výsledok nie je zlý. Samozrejme je tu vidieť inšpiráciu od podobných (známejších) animákov. Obrovský potenciál v trojici netopierov zostal nevyužitým. Ponaučenie na záver samozrejme nechýba. PS.: Pani Whishbonova ako upírka je neodolateľná. Osobné hodnotenie: 72% (***)

• 21.6.2018  18:50

Nehovorím, že to nemá fantáziu. Spíš výsledok ako celok ma znepokojuje. Takmer bez dobrých a zábavných scén. Neviem, že či by som to spustil pre moje decko. Osobné hodnotenie: 51% (*)

• 20.6.2018  17:47

Aktuálna „one man“ Marvelovka napriek všetkým snahám je len „ďalším“ priemerným dielom. Zjednodušený príbeh, bez väčšej konfrontácii dobrého a zla. Mesto Wakanda vás očarí, ale vidíme z toho strašne málo. Ch. Boseman ako Black Panther v podstate poriadku, občas sú však oveľa dôraznejší vedľajšie postavy (L. Nyong´o, D. Gurira). M. Freeman vypadá ako by odskočil z natáčania Sherlocka na hodinu natočiť pár scén pre Black Panther (samozrejme v duchu Dr. Watsona). Nehovorím, že som sklamaný, ale to, že som čakal niečo progresívnejší. P.S.: Ani nie minútová prítomnosť S. Leeho nesmie chýbať. Osobné hodnotenie: 72% (***)

• 19.6.2018  18:51
    Tomb Raider (2018)

„Reštart“ filmového príbehu jedného z najikonickejších PC postáv (Lara Croft) skončil presne tak, ako sa to dalo predpokladať. Jednoducho povedané: držania sa starých „osvedčených“ pravidiel bez ambícií spraviť si 2 kroky dopredu. Dovolím si povedať, že nové PC hry Tomb Raider takmer vo všetkom (grafika, triky, príbeh a z určitého hľadiska aj herecké výkony) prekonávajú tento film. U nového Tomb Raidera nebude sklamaný len ten, ktorý od toho nečaká viac, ako jednoduchý akčný-dobrodružný film na víkend. Každopádne však musím uznať, že A. Vikander sa na rolu (najmä z fyzickej stránky) pripravila poctivo. A zato pochvalu si určite zaslúži. Osobné hodnotenie: 71% (***)

• 18.6.2018  16:20

Príbeh o herečke, ktorá svoju kariéru už má za sebou. Film nad vodou držia J. Bell a A. Bening (a ich spoločný tanec je super). Filmu chýba väčší emocionálny náplň. Osobné hodnotenie: 69% (***)

<< předchozí 1 2 3 4 19 36 54 71