Nádherná hra (2024)

Nekomplikovaný film, s podkladmi z reálneho života, ktorému tých 125 minút runtime neprispeje. S kratším, ale za to trochu údernejšími dialógmi a scénami by to mohol trochu lepším filmom. Srdce to však má a prítomnosť B. Nighy spraví veľa. P.S.: Dopadlo to lepšie ako v prípade „podobného“ Next Goal WinsOsobné hodnotenie: 70% (***)

Noemova archa (2024)

Márny pokus o ďalší animák s príbehom spojený s Biblickým Noé a jeho archou. Začiatok ešte dobrý, ale po 30 minútach sa kvalita znižuje, scény a dialógy sú zle nakomponované a príbeh v danej forme sa len zbytočne nafukuje do tých cca 90 minút – menej by znamenalo viac. Hlavné postavy (odkiaľ sa asi vzala inšpirácia?) s nevyužitým potenciálom. Škoda za to! Osobné hodnotenie: 55% (*)

Zběsilá jízda (2023)

Animák predovšetkým pre mladých, dominujúci rýchlymi autami. Postavy a scény s potenciálom na zábavnejšie a komickejšie scény, ale vo výsledku z toho vidíme len málo. Nie je to zlý pokus, kvality v podobe Autá či Wackey Races nečakajte. Podobne, ako minule, Venokurovi chýba k tomu málo, aby z toho bol trochu väčší zážitok. Osobné hodnotenie: 69% (**)

Je to na tobě (2024)

Síce tuctový poľský romkom v produkcii Netflixu, ale za to odohrávajúci v peknom dedinskom prostredí s domácimi zvieratkami. Škoda za ten takmer dvojhodinový pasáž, vďaka k tomu postráca film dynamiku. Skrátenie o 20 minút by bolo na mieste. Anna Szymańczyk stále má charizmu. Osobné hodnotenie: 64% (**)

Oddanost (2022)

Slušne poskladaný film, aj z pohľadu CGI, s true-based príbehom, ktorý predovšetkým vznikol pre divákov USA. Dvojica Glen Powell / Jonathan Majors odvádzajú herecký výkon na minimálne potrebnej úrovni. Mimo iné, zbytočne natiahnutý runtime a niektoré tuctové scény (napr. „výlet“ vo Francúzku) si nechali stope na filmu. G. Powell potvrdzuje, že letecké filmy mu sedia. Osobné hodnotenie: 72% (***)

Pinocchio (2019)

V posledných rokoch sme sa dočkali niekoľkých spracovaní svetoznámeho príbehu Pinocchia. Pinocchio je srdcovou záležitosťou nestarnúceho Roberta Benignia, ktorý tu pre zmenu si stvárnil rolu Geppetta. Pekné kostýmy, miestami kompletne prekopané prvky príbehu s jedným pekným a dojímavým záverom. Osobné hodnotenie: 71% (***)

Hrozba smrti (2024)

Remake dnes už kultového snímku z konca osemdesiatych rokov nie je typickým remakom. Akože áno, je tu prekrývanie na úrovni niektorých prvkov príbehu, ale celý film sa dá interpretovať ako samostatný počin, ktorý je aj trochu takým „nezávislým“ pokračovaním. Liman sa snažil natočiť film, ktorý nejakým spôsobom uctí spomínanú klasiku. Z výsledku mám skôr zmiešané pocity. Jake Gyllenhaal v dobrej fyzickej forme, ale show ukradne „psycho“ Conor McGregor, ktorý vo vedľajšej roli zatieni všetkých záporákov. Osobné hodnotenie: 70% (***)

Fear the Night (2023)

B-čko s jednoduchou zápletkou a nekomplikovaným scenárom – jedna bývalá vojačka pošle zopár chlapíkov na benzince na teplejšie územie, ktorí za to chcú smrteľne znepríjemniť rozlúčkovú party žien. Z danej koncepcii, aj keď ničím neprekvapí, by sa dalo vytiahnuť aj omnoho viac. Maggie Q stále má charizmu a je v dobrej forme. Osobné hodnotenie: 69% (**)

Zloděj mého srdce (2024)

Ďalšia spolupráca tureckého filmového priemyslu s Netflixom – z pohľadu tých predchádzajúcich sa dá predpokladať výsledok. Film „The Art of Love“, mimo iné, je tak trochu chudobnou romantickou verziou „Mission Impossible“, kde dominujú turecké prvky (dlhšie scény, husle). Nečakané zvraty a „technické vychytávky“ nechýbajú (kvalitu nemusíme rozoberať). Záver by mohol byť ukončený aj väčšou fantáziou. P.S.: Scény z Prahy potešili.  Osobné hodnotenie: 66% (***)

Tři mušketýři: Milady (2023)

To, čo som kedysi napísal k prvej časti tomuto novodobému spracovaniu známej knižnej predlohy, tak v podstate platí aj o pokračovaní. Nejedná sa o nové dielo, ale o pokračovanie príbehu, ktorý sa začal minule (predovšetkým z tohto pohľadu beriem tieto dve filmy ako jeden veľký). Teraz však udalosti vidíme predovšetkým z pohľadu Milady. Samozrejme, tak ako minule, tvorcovia sa nevyhli nejakým chybám (zopár nevypracovaných scén) či príliš voľnej adaptácii pôvodného príbehu. Každopádne ten záverečný obraz nepôsobí frustrujúce. Eva Green v roli Milady dominuje. Záver prekvapil tým, že sa nejedná o „klasický záver“. Osobné hodnotenie: 80% (****)