On the Line (2022)

B-čkový scenár, s ktorým vás čiastočne vedia oklamať. Chorý humor! Bohužiaľ, už ani Mel nepripomína svoju niekdajšiu formu. Osobné hodnotenie: 62% (**)

97 minut (2023)

Tuctový C-čkový scenár s nie príliš vydarenými špeciálnymi efektami. Z hereckej stránky Jonathan Rhys Meyers a Alec Baldwin pôsobia priemerne. Keď hľadáte niečo kvalitnejšie v danom žánru, tak by som odporúčal film Non-StopOsobné hodnotenie: 61% (**)

Škola selfie (2022)

Už samotný názov nevzbudí dojem nič dobrého – ako sa neskoršie ukáže, zlé pocity sú na mieste. Škola, kde „vychovávajú influencerov“. Krátky film v podstate dotkne viac oblastí, ktoré s touto témou súvisia. Pre lajky a „followerov“ (takmer) všetko – otvorený záver nie je náhodou. Kristóf Bánszki pre svoj režisérsky debut vybral veľmi aktuálnu tému, s ktorou je potrebné sa zaoberať. S týmto 30 minútovým krátkom filmom zatiaľ však škriabe len povrch. Osobné hodnotenie: 75% (***)

Popel (2024)

Po dlhšom čase taký film z Turecka, a to v produkcii Netflixu, ktorý aspoň čiastočne má trochu stabilnejší koncept, aj keď ten koncept nie je ničím prevratným (to sa ani neočakávalo). Turecký pocit a vášne sú tu cítiť, najmä pri čítaní románu Kül. Škoda však za nie príliš vypracovaný záver, pri ktorom by som očakával viac prekvapivých a nečakaných momentov. P.S.: Funda Eryiğit stále má poriadnu fazónu. Osobné hodnotenie: 68% (**)

Klinika zlomených srdcí (2024)

Vypočítateľný a ničím neprekvapujúci romkom, v ktorom „z učiteľky sa stane študentka a zo študenta zase učiteľ“. Hlavné postavy si tieto role medzi sebou striedajú, kým nakoniec sa do seba... Ale ten koniec už viete. Osobné hodnotenie: 66% (**)

Hráčky (2024)

Nenáročný a zároveň podpriemerný romkom s ľahkým dotykom filmu Hitch, kde od samého začiatku je jasné, že slečna chce získať srdce toho nesprávneho chlapíka. Osobné hodnotenie: 66% (**)

Soweto plné lásky (2024)

Mamička svojim trom synom dá ultimát: buď sa oženia do konca kalendárneho roka, alebo predá dom, v ktorom bývajú. Predovšetkým pre jedného z nich je to problém, pretože dom slúži ako poistka pre reštauráciu, ktorú nedávno otvoril. __ Možný potenciál komediálnych scén nie je využité, vedenie príbehu je predvídateľné. Tuctový a nie príliš vydarený romkom od Netflixu. Osobné hodnotenie: 61% (**)

Madam Web (2024)

Klasické, mnohokrát použité základy sa rozkvitli v nevypracovanom a plochom príbehu. Nevydarené a nekvalitne vedenie príbehu s minimum akčných scén. Nevypracované charaktery s hĺbkou 2D – tu jak Dakota, tak aj Sydney nestačili na to, aby film dokázali dostať na aspoň priemernejšiu úroveň. Je to podobné fiasko, ako v prípade MorbiusaOsobné hodnotenie: 58% (*)

Jeden gól (2023)

Taika Waititi akoby v poslednom období hľadal sám seba. Jeho aktuálny true-based film krváca z mnohých rán. Jednotlivé scény, keď už film má byť aj komédiou, nemajú dostatočnú komediálnu úroveň. Vážnejšie scény nepôsobia presvedčivo. Aj na hereckej hre Michaela Fassbendera je vidieť (a cítiť), že sú tu problémy. Osobné hodnotenie: 63% (**)

Princezna (2022)

Nekomplikovaný príbeh, odohrávajúci sa v podstate len na jednom mieste (hrad), ktorý určitým spôsobom ukazuje „stredník“ typickým Disney-based príbehom. Pretože táto „Princezná“ sa nebojí povedať nie (svatba) a nebojí sa postaviť proti chlapíkom, ktoré majú výšku a vážia omnoho viac ako ona. (Mimochodom, tým naznačujem aj to, že „niektoré“ akčné/bojové scény berte s dostatočnou rezervou.) Akčné a bojové scény na slušnej úrovni, z ktorých nechýba ani krv. Joey King prekvapila so svojím bojovým duchom.  Osobné hodnotenie: 72% (***)

Ovládací panel
8 bodů