Nezvaný host (2020) odpad!

Very-very low quality sci-fi vec, kde v podstate nič nefunguje tak, ako by mal. A ten kaiju na záver...??       Osobné hodnotenie: 35% (odpad!)

Pozvánka pro nezvané (2021)

Prvých 30 minút, najmä vďaka skvelému Eoin Duffy, ktorý v roli „nenormálneho“ Deca je nezameniteľný, je v pohode. Potom už prídu na povrch problémy. McMahonon štýl vedenia príbehu mi pripomína dnes už klasický Wrightov snímok. V porovnaní s ním však nemá toľko ikonických postáv, hercov s väčšou charizmou a takú atmosféru, ktorá od začiatku až do konca vydrží. Osobné hodnotenie: 69% (**)

Zranitelná srdce (2022)

Jeden z ďalších tuctových romantických filmov Netflixu, ktorý trochu zbytočne šplhá nad 120 minút. Jasne daná koncepcia príbehu s klasickými hereckými výkonmi, charakteristické pre daný žáner, a bez prekvapení. Jednohubka v podaní Sofii Carson. Osobné hodnotenie: 68% (***)

Životní vášeň (2019)

Príbeh mladého človeka, ktorý pred rodinnými problémami z detstva (napr. adopcia) nájde útočisko v basketbale. Život ho dá dohromady s ďalším človekom, ktorý sa snaží vysporiadať s ešte väčšou životnou tragédiou, ako on. Jednoduché vedenie príbehu, nekomplikované postavy (a „malá“ reklama na životopisnú knihu Michala Jordana). Trochu hlbšie zachytenie charakteru postáv (a ich vývoja) by pravdepodobne viedlo k vyššiemu hodnoteniu. Film, ktorý napriek tomu, že nie je na 100% spojený s basketbalom, ma oslovil omnoho viac ako nedávny Hustle. P.S.1.: Tiffany West is a pure beatuy! P.S.2.: „Michael Jordan je najväčší basketbalista všetkých čias.“ Čo Kobe alebo LeBron?“ „LeBron nemá ani šancu! Osobné hodnotenie: 77% (***)

The Bunker Game (2022)

Prvý film Roberta Zazzara mixuje prvky hororu, thrilleru a sub-žánru „survivor“ game. Po prvej polhodine však krehké kúsky vybudovanej koncepcii začnú rozpadať ako zámok z kariet. Prostredie bunkeru nie je dostatočne využité. Záver bez skutočnej sily a nápaditosti. P.S.: Aspoň som sa dozvedel, že čo znamená výraz LARP. (Toto slovo som doteraz nepoznal). Osobné hodnotenie: 58% (*)

Kyberpeklo: Jak odhalit zneužívání na internetu (2022)

Solídne vybudovaný kórejský dokument, zachytávajúci sexual-based zneužívania a zločinu na Internete. To, čo tvorcovia zobrazia, (ako sa ukázalo) je len špička ľadovca. Vedenie, citom zvolená hudba, a spôsob vyprávania dokazujú, že dokument nie je vytvorený USA štýlom. Dokument, ktorý so svojou formou a dynamikou nebude každému sedieť. Osobné hodnotenie: 80% (****)

DC Liga supermazlíčků (2022)

Celkom fajn animované postavy (korytnačka by zaslúžila trochu väčší priestor), ktorým však chýba silnejší a aspoň mierne originálnejší scenár. Budovanie príbehu je klasické, bez nejakých prekvapení a hlavne veľmi jasne predpovedateľným záverom. (Len tých vtipnejších scén a dialógov by mohol byť trochu viac.) Každopádne „superzvieratá ligy DC“ ma vo forme animáku bavili viac ako posledné „výstupy konkurencie“. Jak pre mladých, tak aj pre veľkých divákov by to nemalo byť sklamanie – hlavne si nemať veľké nároky predtým. P.S.: „Vy nie ste korytnačky?“ Osobné hodnotenie: 76% (***)

The Gray Man (2022)

Bratia Russovci to teraz prehnali (a nemyslím na inšpiráciu, mimo iné v podobe štýlu, s takými filmami ako John Wick). Akčné scény sú síce natočené na slušnej úrovni a ani na dynamiku sa nedá sťažovať. Všetky tieto veci sú však oblečenie, ktoré sa snažia zakryť nie príliš originálnejší príbeh. Ten akoby bol vypožičaný z nejakého B-čkového scenára so všetkými „menšími chybami“ (Ako sa tak z ničoho nič objavila Ana de ArMas vo Viedni?). Nehovoriac o postáv, prípadne o záveru, ktoré sú nemajú väčšiu hĺbku. Ryan Gosling v hlavnej roli celkom pohode, Chris Evans ako „mix socio/psachopata“ ušiel. Praha, ako dominantné prostredie natáčania, potešila. Nafúknutý balón Netflixu za 200 mega vypukol (každopádne bol menej hlučný ako v prípade Red Notice). Snáď tvorcovia pri pokračovaní dajú viac záležať na kvalitách ako na vizuálu. Osobné hodnotenie: 69% (**)

Persona non grata (2021)

Kontrast medzi životom na dedine a v meste, a z toho plynúce témy (myslenie, myšlienky, problémy, vzťahy ľudí a podobne) sú zachytené spíš povrchne. Možnosť z toho vyťažiť viac tu bola. Celkom slušný výkon od Rosalinde Mynster. Debut režisérsky Lisa Jespersen vôbec nedopadol zle – škoda ešte toho záveru, ktorý je bez väčšej sily. Osobné hodnotenie: 75% (***)

Vrah mé dcery (2022)

„I fought like Don Quixote de la Mancha. Against windmills. I got justice for her.“ Osobné hodnotenie: 80% (****)