Parkoviště (2014)

Jednoduchý, kvalitne režírovaný a ešte kvalitnejšie zahraný (trojica F. Lengyel (alias „Legionár“), T. Szervét a L. Pokorny je perfektná) film o tom, že každý má svoj príbeh, život (plných problémov) – ale aj tak by sme mali poznať naše hranice a naše miesto na Parkovisku. Po dlhšom čase veľmi kvalitne natočený film z Maďarska. PS. Pokorny Lia is still beautiful! Osobné hodnotenie: 91% (*****)

Paroží (2021)

Základ zápletky prevzatý zo seriálu Supernatural, avšak rozšírený o temnejšiu atmosféru a prvkami rodinnej drámy. Priemyselný kúsok a to zo všetkých strán (herecké výkony, réžia, atď.). Osobné hodnotenie: 71% (***)

Pár správných chlapů (1992)

Dobre natočený, pomaličky sa vyvíjajúci dej s vyvrcholením medzi T. Cruise a J. Nicholson. Pohotová asistencia krásnej D. Moore. Vo svojom žánru pozoruhodný snímok. Osobné hodnotenie: 80% (****)

Parťačky (2023)

Mélanie Laurent, najmä ako režisérka, išla na to dobre. Vedľa seba dala herečku Adèle Exarchopoulos, ktorou si rýchlo našla spoločnú frekvenciu. Mimo iné to je aj dôvodom, prečo chémia medzi ústrednou dvojicou vo filmu funguje tak dobre. Ďalším dôvodom sú comedy-based dialógy a s ním súvisiace scény (napr. menopauza) – slúžiace predovšetkým na pobavenie diváka – ktoré tieto postavy si jednoducho užívajú. (Danú dvojicu miestami dobre doplňuje aj Manon Bresch.) Avšak všetky ostatné veci, ktoré vo filme nájdeme, trpia problémami. Príbeh, a tým pádom aj scenár, obsahuje diery a nie vždy je vedený dobre. Film, vzhľadom k minimum akčných scén a krátkym hraniciam, ktoré stanovuje zvolená koncepcia príbehu, sa zbytočne približuje ku 120 minútam. Nepriateľský boss v podaní Isabelle Adjani nedostane taký priestor, ktorý by mal. A ešte je tu záver, ktorý by mohol byť trochu lepšie vypracovaný. Celkovo škoda, pretože krásna dvojica Laurent / Exarchopoulos ma svojou prirodzenosťou (niekedy som mal pocit, že tu nič nemusia herecky zahrať) dokázala pobaviť. P.S.: „Neprehľadný“ malý domček uprostred lesa je cool. Osobné hodnotenie: 66% (**)

Párty máma (2018) (TV film)

Tento film viac „televíznym“ by pravdepodobne ani nemohol byť. O príbehu by som nerád prezradil nejaké väčšie detaily, ale to áno, že celkom slušne reflektuje dnešné „niektoré problémy“: chovanie sa jednotlivých „matiek“, deti, ktoré si nevážia to, čo majú, „súdnictvo“, atď. Z hereckej stránky film viac funguje len v druhej polovici. Osobné hodnotenie: 62% (**)

Pařba o Vánocích (2016)

„Hej! Moje vodcovské schopnosti sú mierne? Mám na mysli, že som dosť opatrný?“ Budem s tebou úprimný. Nedával som si pozor, takže neviem, že na čo si sa pýtal. Osobné hodnotenie: 71% (***)

Pařba v Bangkoku (2011)

V podstate sa jedná o pokračovanie filmu č.1. Naši chlapi to opäť prehnali s tým alkoholom. Ale to, čo spravili teraz, je dvakrát väčší humus, ako v predchádzajúcej diele. Čo sa týka filmu, hudby a réžie, tak v podstate žiadna veľká zmena nenastala. Osobné hodnotenie: 70% (***)

Pařba v Pattayi (2016)

Český názov filmu je zavádzajúci. Začiatok je veľmi dobrý (hlavne predstavenie jednotlivých „hrdinov“), ale časom sa kvalita postupne (občas rapídne) klesá. Občas (veľmi) urážlivý, ale niektorými scénami vás dokáže dostať zo zlej nálady. Malá scéna z filmu Bloodsport poteší. Zatiaľ asi najvydarenejší „paródia“ scén z filmu Kickboxer. Osobné hodnotenie: 68% (**)

Pařiči (2018)

Nenápadný (ďalší) film o vzťahoch a o tom, kto akú pozíciu má rád. Škoda, že okrem krátkej hodiny „Oral !0!“ tu nie je výraznejšia vtipná alebo vydarená scéna. Séria vynechaných možností. P.S.: „Stôl je malý, ale je to „full service“.“ Osobné hodnotenie: 69% (**)

Paříž jedné noci (2012)

Jedna noc v Paríži s policajtom, ktorý veľmi dobre pozná nočný život a nebojí sa prekročiť hranice, kde sa už začína „zlý svet“. Škoda, že všetky jeho ambície sú negatívne a on je v podstate jedným z tých zlých chlapíkov, len v „uniforme“. Alebo je to len schválne? Jedno ale isté: R. Zem bol skvelý. PS: Prvé 2 vety od užívateľa „Fr“ („požičané“ z filmu) poukazujú na skutočnú pravdu. Osobné hodnotenie: 74% (***)