Spectre (2015)

Efektívny úvod s veľmi dobrým maskotom pre 007 je sľubným začiatkom. Ale v podstate to je asi ozaj impozantný moment v zatiaľ najdlhšom filme najznámejšieho „tajného“ agenta všetkých čias. V problém je asi v tom, že celé je to dosť predvídateľné. Potom je tu cítiť aj to, že hra D. Craiga je „umelo potlačená“ a potenciál zloducha (Ch. Waltz) je nevyužitý. Pozitívne však hodnotím prepojenie predchádzajúcich dielov, ale zase záver je príliš jednoducho „uzatvorený“. Takže celkovo pre mňa jeden z najviac priemernejších Bond filmov posledných čias. Napriek všetkým si dúfam, že D. Craig svoje plány mení a predsa len ešte raz si vezme na sebe oblek. Osobné hodnotenie: 74% (***)

Samotář v Seattlu (1993)

Pekný a krásny príbeh, herecky dobre zvládnutý, ale po nejakom čase celý dej začne byť veľmi statický. PS: „Ako to dneska rande chodí?“ „Veci sa zmenili! Ženy teraz pozerajú tvoje svaly a zadok.“ Osobné hodnotenie: 78% (***)

Ostrov pokladů (1990) (TV film)

Filmová adaptácia svetoznámej knižky od R. L. Stevensona. Má to celkom slušnú atmosféru, avšak žiadny veľký „bum“ to v sebe nemá. Každopádne Ch. Heston ako „Long John Silver“ je famózny. Osobné hodnotenie: 72% (***)

Drahoušek k zakousnutí (2012)

Film, ktorý neurazí a veľmi dobre slúži na vyplnenie voľného času (napr. keď vonku prší). Opäť sa potvrdilo, že pes dokáže dať dohromady ľudí. Herecká partia dobrá. Osobné hodnotenie: 71% (***)

Kněžna upír (2007) (TV film)

Dokumentárny film, ktorý celkovo neobsahuje žiadne prevratné informácie. Osobné hodnotenie: 70% (***)

Darebáčci (2000)

Prvá polhodina absolútne super – skvelé scény s ešte kvalitnejšími dialógmi a so skvelou dvojicou W. Allen a T. Ullman. Potom sa však tých lepších scén je stále menej a menej. Tým pádom je to len silnejší priemer od W.A., ale stále má čo nám povedať. PS: „Podľa Vás, aký je rozdiel medzi týmto a týmto obrazom?“ „Tento má väčší rámec.“ „Že má väčší rámec? Ty si ale idiot!“ Osobné hodnotenie: 75% (***)

Memphiská kráska (1990)

Citom zrežírovaný film z prostredia 2. svetovej vojny, ktorý priblíži život leteckej posádky Memphis Belle. Na prvý pohľad bezproblémové dielo a aj herci sú v absolútnej harmónii so sebou, ale sú tu diere v príbehu, samotná réžia a aj kamera vo vzduchu by mali mať stabilnejšiu ruku. Každopádne ať je zem ľahká pre tých, ktorý sa z letov už nevrátili ku svojim rodinám. Osobné hodnotenie: 78% (***)

Libertin (2004)

Provokatívny príbeh (plných „erotických “ výrazov) zo sedemnásteho storočia. Scenár a príbeh sú dané, jediné čo to potrebuje, je len parta skvelých hercov a herečiek na pódium (divadla). Voľba J. Deppa je veľmi šťastná – je to v podstate „one man show“ a bezchybný výkon. Keby scenár obsahoval trošku väčší počet nečakaných zvratov, tak by som neváhal zvýšiť svoje hodnotenie. Zatiaľ je to však silnejšie „***“. Osobné hodnotenie: 76% (***)

Zpátky do školy (1986)

Príjemný odpočinok na kedykoľvek s výborným R. Dangerfieldom. Jasné motto: „Můžeš byť najväčším boháčom. Keď nemá vzdelanie, tak to ničomu nie je.“ Osobné hodnotenie: 73% (***)

Pan Holmes (2015)

Ako nápad dobrý, ale z hľadiska scenára deravý. Je smutné vidieť, ako pán Holmes postupne stráca svoje najväčšie eso. Každopádne I. McKellen dobrý. Osobné hodnotenie: 74% (***)