Ain't Them Bodies Saints (2013)

Príbeh na priemernej úrovni a tempo v podstate odpovedá príbehu. Celé však to pôsobí vzhľadom, že niečo sa počas natáčania dostalo ne vedľajšiu koľaj. Škoda, pretože jak individuálne tak spoločné účinkovanie R. Mara a C. Affleck je nadpriemerné. B. Foster veľmi slušne (nepriamo) doplňuje tretiu postavičku tohto príbehu. Osobné hodnotenie: 69% (**)

Pistolnice Jane (2016)

Z hereckej stránky poctivo odvedená práca. Z celkového pohľadu však je to „jednoduchý a nenáročný“ western bez väčších ambícií. „Flashbacky“ jednoducho nefungujú tak, ako by mali. Posledná polhodina však aspoň čiastočne napraví nedostatky. N. Portman je jednoducho neodolateľná! Osobné hodnotenie: 70% (***)

In Dubious Battle (2016)

Ťažký príbeh z ťažkého obdobia. A to celé sa len začalo ako „protest“ za lepšie podmienky a za to, čo by jednoduchý pracujúci človek spravodlivo mal dostať. Prekvapivo vyrovnaný výkon od S. Gomez. J. Franco ako herec a režisér – osobne som celkom spokojný. Osobné hodnotenie: 73% (*)

Pan Stein je online (2017)

Francúzka komédia s dostatočným potenciálom, ale zrealizované len na (lepšej) priemernej úrovni. Na druhej strane tu nachýba ani vážnosť, hlavne čo sa týka medziľudských vzťahov. Čo chýba? Tá ozajstná Francúzka vehemencia. Staručký P. Richard a jeho výkon sú veľmi sympatický! Pekný záver. PS.: „Otvorte okno!“ „Už som otvoril, ale aj takto nefunguje!“ LOL! Osobné hodnotenie: 72% (***)

Trezor (2017)

Film s B-ovým scenárom, ktorý sa v druhej polovici mierne prepne do „hororového“ žánru. Ale nič to nefunguje tak, ako by malo a ten záver je klišé. To však musím uznať, že hra dcéry C. Eastwooda (Francesca). To, že je aj „hot“, je len bod navyše. Dúfajme, že v budúcnosti sa objaví aj vo filmoch, kde môže lepšie predviesť svoje umenie. Osobné hodnotenie: 58% (*)

Mafija (2016) odpad!

„Reality show“ + „survival“ na ruský spôsob. Ja filmy s takou tematikou nerád vidím. Osobné hodnotenie: 45% (odpad!)

Všechno úplně všechno (2017)

Mal by to dopadnúť oveľa lepšie, pretože v scenári bol potenciál. Nie je to celkom využitý a ešte k tomu to „náhle odhalenie pravdy“ nie je dostatočne zakomponované do filmu – dostalo to pomerne malý priestor. Za normálne okolnosti „za takú chybu“ by som dal 2 hviezdičky, ale kvôli presvedčivej hry hlavnej dvojici to zvyšujem na tri. Osobné hodnotenie: 70% (***)

Kruhy (2017)

„Pokračovanie“ príbehu „Kruhy“. Celkom dobre vytvorená atmosféra, ale scenár bez väčšej fantázii. M. Anna Ingrid Lutz celkom sympatická. Samozrejme, otvorený záver pre prípadné pokračovanie. Osobné hodnotenie: 60% (**)

Hledači ohně (2015)

Fantastická parta hercov a herečiek vo filme, ktorý nemá poriadnu hlavu a patu. Slabá réžia a slabý scenár. Škoda, veľká škoda! Osobné hodnotenie: 50% (*)

Můj slepý bratr (2016)

Začína sa to nádejne, potom sa však nevyhne klišé scénam a riešením. Príbeh akoby zo života, ktorému uveríte. Presvedčivá hra A. Scotta. Osobné hodnotenie: 70% (***)