Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Krimi

Recenze (3 376)

Vércsék (2020)

Krátky film „Vércsék“ nám dovolí pozrieť sa na život jednej malej slečny, ktorá v týme hádzanej, kde hrá, vychytala zlý deň. Nakoniec celú jej frustráciu a nespokojnosť k jednotlivým veciam vyvolá ostrá a vulgárna kritika trénera na celé mužstvo. Postaví sa proti trénerovi a položí si otázku, že čo robiť: ospravedlniť sa trénerovi a zostať ďalej v týme alebo otočiť sa chrbtom a začať „nový život“. Krátky film Szonja Szabóvej je kompaktná a v jeho pozornosti nie je len jedna vec. Síce film skončí na bode, od ktorej by mohol byť ešte zaujímavejším, ale aj tak máme nad čím rozmýšľať. Z hereckej stránky slušne odvedená robota. Osobné hodnotenie: 81% (****)

plakát

Lidé, které možná znáš (2017)

Film s veľmi sľubnou a aktuálnou tematikou. Medzi kľúčovými slovami by som spomenul napríklad „fake photos“, „photshop“; „influencer“, „sociálne siete“. Celá slušne vybudovaná atmosféra sa však nakoniec nevedie k vytúženému záveru – k vyvodenia nejakých hlbších konsekvencií. Ploché herecké výkony. Ten začiatok vypadal zaujímavo a slušne, v priebehu druhej polovici sa však z toho pomysleného balónu zmizli takmer všetky kubíky vzduchu. Osobné hodnotenie: 65% (**)

Operace Rudé moře (2018)

Spomínajú sa tu prívlastky ako „Čínska verzia Čierny jastrab zostrelený“ a adaptácia hry „Call od Futy: Modern Warfare“. Podľa mňa je v tom z každého rožku trošku. Neviem, že s akým rozpočtom pracovali tvorcovia, ale to áno, že z toho v podstate vyťažili maximum. Akčné prestrelky nadpriemerné a napínavé, výsledok prekvapivo krvavé. Najväčší problém filmu ako takého, že ani jedna z hlavnejších postáv sa k vám nedostane tak blízko, ako by ste potrebovali. Avšak nezabudnite, že je to čínsky film s inou mentalitou, s ktorou sa stretávame v podobných „made in USA“ filmoch. K prekvapeniu, tých 140 minút nie je zle využitých. Takže z mojej strany mierne nadpriemerne hodnotenie. P.S. Film inšpirovaný prvkami skutočných udalostí. Osobné hodnotenie: 81% (****)

Avanpost (2019)

Apokalyptický sci-fi na ruský spôsob, ktoré čerpá z viacerých známejších filmov zo západu. Ambiciózny film s určite nemalým rozpočtom, ktorý vo výsledku je fiaskom. Chaotický príbeh, ploché herecké výkony postrácajúce skutočne dominantnú a charizmatickú postavu (ani ten mimozemšťan s holou hlavou a bez pusy nie je tak dominantný, aký by mal byť), slabučká réžia a v danej forme zbytočný viac ako dvojhodinový pasáž. Film ako tak zachraňujú celkom slušné PC efekty. Ale (už dávno) vieme dávno, len toto že pre úspech nestačí. Osobné hodnotenie: 55% (*)

Dokud jsi se mnou (2020)

„Kým si so mnou“ je ďalším ture-based filmom v rade, ktorý nie je možné „predať“ tak, aby sa tu nehralo na emócie. (Túto poznámku však prosím neberte ako urážku na film, ale ako fakt.) Vzťah ako aj spoločný život dvoch mladých ľudí, Jeremy a Mellisa, už od prvej chvíli nebol ani jednoduchý ani obecný. Avšak to, ako Jeremy až do poslednej chvíli bol pri Melissi, naznačuje, že skutočná a čistá láska ešte musí existovať. (A tento pocit nám musí dodať silu.). Dvojica K. J. Apa a B. Robertson hrá prehľadom, chémia medzi nimi je dostatočne pevná. Vo vedľajší roli skromne dobrý Gary Sinise. Mellisin list je prekrásny, podobne ako je prekrásna a emotívna pesnička „I Still Beleive“. Pre záverečné titulky prekrásne zachytené „vyšperkované“ prostredie. P.S.1.: „Môj život je kompletný kvôli mojim sklamaniam.“ P.S.2.: Neboj sa , len ver! Osobné hodnotenie: 80% (****)

plakát

Stopa do minulosti (2018)

B-vý „low quality“ snímok, ktorý sa snaží vypadať ako priemernejší akčný film. Scenár je taký predpovedateľný, že už to trošku bolí. Záver radšej ani nekomentujem. Najviac však ma osobne a hlavne nepríjemne prekvapuje prítomnosť S. Stalloneho. Nepochybne jeho prítomnosť film zachraňuje od totálneho kolapsu, ale pýtam sa, že čo tu vlastne hľadá. Dúfam, že z jeho strany to bola jednorazová vec a nedopadne tak ako B. Willis (ktorý v poslednom čase objavuje „len“ v podpriemerných filmoch – a to bola ešte jemná poznámka). Osobné hodnotenie: 51% (*)

Little Monsters (2019)

„Little Monsters“ sa snaží byť výnimočný v tom, že do prostredí klasickej zombie movie (v žánru komédia s priemernými hororovými prvkami) dáva skupinu malých detí. Oni o veciach, ktoré sa dejú okolo nich, nemajú jasnú predstavu a chápu to ako nejakú „hru“. Hereckú líniu tu drží L. Nyong'o, o zábavu a vtipné hlášky sa postará J. Gad. Hlavná postava v podaní A. Englanda je však nevýrazná a nedokáže vás dostatočne dotknúť. Za nevýrazný výkon hlavnej postavy slabšie hodnotenie. Osobné hodnotenie: 68% (**)

plakát

Parker Lewis musí vyhrát (1990) (TV seriál)

Tento teenage seriál zo začiatku 90-tych rokoch so svojimi občas atypickými scénami („zrýchlenie“ – ten kto videl, vie na čo myslím), ktoré sa opakovali v rôznych permutáciách, dokázali pobaviť najmä žiakov druhé stupňa ZŠ, pripravujúcich sa na SŠ prípadne na gymnázium. Trojicu postáv P. Lewis, Mike a Jerry som rýchlo obľúbil. Doplňujúce vedľajšie postavy Grace Mussoová a Larry Kubiac nemali chybu. Dneska podobné ľahké seriály už nie je vidieť. P.S.: A tie košele, čo nosil Parker Lewis – v dobrom zmyslu slova „no comment“! Osobné hodnotenie: 74% (***)

plakát

Tajný deník Adriana Molea (1985) (TV seriál)

Ešte aj dneska spomínam na to, že príbehy puberťáka A. Mola ma mnohokrát našli. Britský seriál so všetkými typickými britskými ingredienciami – avšak nič nie je v ňom prehnaný. Slušné a nenápadné herecké výkony – hlavne s hlavnou postavou sa dokážete stotožniť. Každý bol puberťák a každý sa stretol aspoň s niektorými „vecmi“, ktoré trápili Adriana. Najviac však ma dostal úvodný song so skvelými obrázkami – nemôžem za to. Osobné hodnotenie: 76% (***)

Pánův hlas (2018)

To vieme dávnejšie, že režisér Gy. Pálfi netočí také filmy, ktoré by boli ľahko stráviteľné. Podobne je na tom aj „His Master's Voice“, ktorý so svojimi futuristickými (občas psychidelickými) obrazmi sa snaží len vyfarbiť celý chaotický príbeh. Ten mix základného príbehu (syn hľadá svojho otca, ktorý odišiel z Maďarska do USA už veľmi dávno) so sci-fi časťou nie je úplne vydarený. Z hereckej stránky nemám zásadnejšie poznámky. Pre väčšinu maďarských divákov vo filme prevládajúci Anglický jazyk nebude sedieť. Neľahký film, ktorý nie každý spustí znovu, aby sa v tom viac ponoril a snažil sa pochopiť myšlienky pána režiséra. Titulky na začiatku a konci filmu v ASCII štýle sú veľmi pôsobivé. Osobné hodnotenie: 64% (**)