Hollarovi (2016)

Druhý celovečerný film J. Krasinskiho dopadlo dobre. Cez chorobu matky sa postupne odkryjú osobné problémy a tváre démonov všetkých členov rodiny. Každý má svoje problémy – mali by sme si navzájom pomáhať, hlavne keď sme jedna rodina! Osobné hodnotenie: 75% (***)

Daleko do nebe (2002)

Silný príbeh, ktorý je sfilmované solídne a zahrané majstrovsky. J. Moore krásna a jednoduchá, jej elegancia miestami pripomína herečku „M.S.“. A k tomu ešte prekrásna jesenná príroda dodá určitý plus. D. Quaid a D. Haysbert skvele asistujú. Osobné hodnotenie: 80% (****)

Špióni odvedle (2016)

Na všetkej čiare je to silný podpriemer. Scenár, slušne povedané, nie je dobrý. Podobná vec sa dá povedať aj o réžii. G. Gadot a I. Fisher sú prekrásne, ale dve „horké scény“ na „kvalitný“ film nestačia. Osobné hodnotenie: 60% (**)

Božské děti (1997)

Hovorí sa, že pre skutočné filmy s jednoduchým príbehom nie sú potrebné veľké časové priestory a ani nejaké zvláštne efekty. Pánovi M. Majidi sa podarilo zmestiť do 89 minút to, čo väčšina režisérov na Svete nedokáže. Príbeh malej Zahry a Aliho slovami sa len ťažko popisuje. Film, ktorý každý musí vidieť aspoň raz v Živote! Film, ktorý dnešný Hollywood z určitého pohľadu vecí nevie (a nie je schopný) natočiť. Osobné hodnotenie: 94% (****)

Věčně mladá (2015)

Krása, romantika, kamerou veľmi dobre zachytené prostredie, kvalitná hudba, malá dávka sci-fi a výborne zahrané charaktery. Keď z každého berieme tú správnu porciu, tak dostaneme film, na ktorý si veľmi rád spomenieme a v budúcnosti sa k tomu ešte určite vrátime. Kvalita filmu jednoznačne stojí na kráse a jednoduchosti Blake Lively, ktorá je akoby rodená na rolu Adaline. Správna voľba H. Forda na rolu Williama Jonesa. Osobné hodnotenie: 82% (****)

Čapí dobrodružství (2016)

Animák „Storks“ nesie v sebe početný kúsok dobrých občas fantastických momentov (scény s vlkmi a bojovanie proti tučniakom). Štvrtú hviezdičku (po prvom videní) nedávam len kvôli tomu, že nevyužili veľký potenciál vlkov a tučniakov. PS.: „Vlci! Most!“ „Vlci! Loď!“ „Vlci! Ponorka!“ „Vlci! Lietadlo!“ „Vlci! Auto!“ „Vlci! Zlomené srdce!“ Osobné hodnotenie: 78% (***)

Nebe existuje (2014)

Balzam pre ľudskú dušu, ľudský a príbeh, ku ktorému sa dá vždy vrátiť, keď potrebujem načerpať novú silu. Osobné hodnotenie: 80% (****)

Postradatelní agenti (2015)

Tento film so svojim scenárom a samotnou realizáciou by ani nemohol byť viac tzv. „B-ovým“. Na druhej strane však musím priznať, že niektoré scény neboli tak katastrofálne ako som čakal a hlášky (a samotný akcent) Ch. Hillborga boli dobre napísané a načasované. Len mi prosím povedzte, že čo tu hľadá J. Caan!? Osobné hodnotenie: 60% (**)

The Program: Pád legendy (2015)

Jednoduchý a neprekombinovaný film s jasným cieľom. Vynikajúci B. Foster zahral legendárneho Armstronga na jednotku. Trošku postrácam zanedbané vypracovanie niekoľkých „momentov“ (napr. „návrat z dôchodku“, zoznámenie sa s budúcou manželkou). Napriek niektorým nedostatkom sa jedná o kvalitný film. PS.: Pamätám si, že ako decko som mal veľmi rád L. Armstronga. „Bol“ silnou inšpiráciou pre všetkých a to nielen vo športe. Keď aspoň polovica filmu je pravda, tak potom je to viac ako tragické. Doping vo športe vôbec nemá čo hľadať! Je to absolútne zneuctenie ducha športu. Osobné hodnotenie: 80% (****)

Neutečeš (2014)

Film, ktorý určite mal na viac. Atmosféra a hudba vo veľmi dobrej harmónii. Na druhej strane však jednotlivé scény sú zbytočné alebo príliš dlhé. Nevyužitý potenciál s nenápadne dobrými hereckými výkonmi. Osobné hodnotenie: 70% (***)