Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Krimi

Recenze (3 376)

#naprvnípohled (2016)

Samostatné príbehy o tom, ako dnešná generácia mladých chalanov sa snaží „vyznať lásku“ mladým slečnám (scény „slečna sa snaží zaujať chlapa“ tu veľa nenájdeme). Prvé dve príbehy ako tak ešte fungujú, ale potom „kvalita“ začne klesať a nápaditosť pomaličky zmizne. V prvom príbehu paradoxne je najlepšia pani v bufete, v tom druhom je chlapík, ktorý príde na rande a jeho základnou taktikou je, že sám seba sa snaží predať ako nejaký luxusný výrobok (robí to tak šikovne, že potom samotná slečna začne mať pocit, že ona pre toho chlapíka nie je dosť dobrá – obrátená psychika) P.S.: „To je všetko?“ „Viem ešte upiecť kuglof. To nenapíšeš?“ Osobné hodnotenie: 66% (**)

(K)lamač srdcí (2010)

Dostatočne humorný, ale z určitého hľadiska aj vážny. Dobre napísané a zahrané scény s najlepšími ingredienciami Francúzskej kuchyni. Svižná harmónia medzi R. Duris a V. Paradis. Veľmi príjemné herecké divadlo od J. Ferrier a F. Damiens. Osobné hodnotenie: 80% (****)

plakát

(NE) Idealnyy muzhchina (2020)

Nádejný sci-fi romantický film z Ruska, ktorý s narastajúcou dĺžkou času premietania postupne stráca zo svojho potenciálu a schopnosti „príjemne“ prekvapiť. Hlavná postava v podaní J. Alexandrovej je sympatická, ale jej kolegovia nedokázali byť dostatočne dôrazný. Záver trošku prirýchly, ale to finále sa dalo predpokladať. V tomto filme bolo viac – mohol by to byť jednotnejší, s väčším počtom zábavnejších scén alebo dialógov. Osobné hodnotenie: 60% (**)

(Ne)obyčejný kluk (2017)

Veľmi pekne a jemným dotykom natočený film. Príbeh Augusta dotkne každého a mnoho momentov z filmu by mohol osloviť ostatných, že ako by sa mali podobné povedzme „situácie“ riešiť alebo neriešiť. August je fajn chalan a jeho slabosť pre Star Wars už je len plus. Nehovoriac o skvelej (a veľmi obetavej) sestre a milovaných rodičov. Vidieť určité časti príbehu očami jednotlivých postáv (čiže z iného uhlu pohľadu) bol dobrým rozhodnutím. Pán Chbosky to zvládol dobre. Z hereckej stránky si neviem spomenúť ani na jeden slabší výkon. Kak u malých tak aj u veľkých presvedčivé výstupy. Osobné hodnotenie: 90% (*****)

(Ne)zadaní (2013)

Scenár tohto filmu vôbec neobsahuje žiadnu novinku. A to sa už vôbec nedá povedať, že by neobsahoval veľkú porciu klišé momentov. Na druhej strane je to však tak dobre servírované, že na jednotlivé nedostatky sa dá zabudnúť (aspoň počas sledovania príbehu). Trojica Z. Efron, M. B. Jordan a M. Teller, a dvojica I. Poots a M. Davis (mimochodom oba prekrásne!) hrajú svoje charaktery jednoducho a spontánne. Dialógy sú dobre napísané a nechýbajú jak vtipnejšie tak aj vážne momenty, nad ktorými sa dá zamyslieť. Už ma dávno tak milo neprekvapil film z USA s takou tematikou. Osobné hodnotenie: 80% (****)

plakát

...a spravedlnost pro všechny (1979)

Takmer dokonale natočené, z hereckej stránky ďalší nekompromisne geniálny výkon od Al Pacina. Jeho „záverečné slovo“ je parádny a finálna scéna na chodníku je dokonalou bodkou na záver celého príbehu/filmu. PS: J. Warden podal taktiež parádny výkon – scénu na toaletu s puškou ani nedokážem popísať. Osobné hodnotenie: 88% (****)

10 dní bez mámy (2020)

Francúzka rodinná komédia, založená na typickej a dobre známej situácii: matka detí už veľmi cíti, že jej prácu doma (deti + domácnosť) manžel dostatočne neocení. Rozhodne sa, že pôjde na výlet a tak deti na starosti bude mať jej manžel. Myslím si, že viac už k tomu nie je potrebné dodať – ďalšie obecné kúsky príbehu už uhádne každý. Čo sa týka hereckých výkonov, tak F. Dubosc bol spíš priemerný – jeho výkon nie je ničím výrazným. Film síce obsahuje niekoľko scén, ktoré dokážu vyčariť menší úsmev na divákov tvár, no ich kvalita je spíš (opäť použijem to slovo) „priemer“ a ešte k tomu fungujú len občas. Čakal som od toho trošku viac. Osobné hodnotenie: 65% (**)

100 Streets (2016)

„Náš celý život je v tej malej čiare, na hrobu, medzi 2 dôležitými číslami. V tom je všetko, čo sme spravili.“ Osobné hodnotenie: 70% (***)

100% Vlk (2020)

Jednohubka z Austrálie, ktorá nenadchne tak, ako by bolo potrebné, na druhej strane ani neurazí. Príbeh s mnohými dobre známymi prvkami (všetko sme už videli inde v i inej forme), ale ako celok je vo výsledku funkčný (aj keď to má svoju krehkosť). Slušné grafické pozadie, avšak bez pozoruhodnejších momentov. Hudba na priemernej úrovni, bez grandióznejších momentov. Animák, ktorý pravdepodobne bude viac baviť maldších. Osobné hodnotenie: 71% (***)

12 hrdinů (2018)

Príbeh elitnej „dvanástky“ sa snaží byť filmom „pre všetkých“. Nie je to tak. Je to film predovšetkým pre vlastný národ. Porovnanie „dvoch Svetov“ nie je hlbší. Zachytenie záverečného útoku je na dobrej úrovni. Z pohľadu hercov, pán Fulsig tu mal najväčšiu zbraň s menom Michael Shannon. Osobné hodnotenie: 74% (***)