Černý blesk (2009) odpad!

Spousta malých nesmyslů spojených v jeden velký, ke všemu originálně postavený na základech Spidermana. Neoriginální, neatraktivní, nedotažené. V porovnání se stovkami jiných filmů hodnoceno bohužel bez hvězdičky.

Prostřeno! (2010) (pořad)

Další zcela nepůvodní pořad, který reflektuje propast mezi námi a západem. Tahle show je zajímavá spíše lidmi, jejich zázemím a vzájemnou interakcí, než kulinářstvím :-)

Tupac: Vzkříšení (2003)

Určeno bezesporu výhradně všem milovníkům Makaveliho nebo gangsta rapu. Pro ty z nás je to jednoznačně velmi nabitý dokument, pro odpůrce to naopak nejspíš bude nic neříkajících 100 ztracených minut. Spousta autentických záběrů a rozhovorů s těmi nej, to se málokdy vidí... Prostě nejlepší možné nahlédnutí do Pac-ova zivota. Resurrection jsem si užíval, než doběhly závěrečné titulky a stejně neměl jsem dost

Expres (2008)

Wow... Tak tady tomu není co vytknout. Bezchybná práce, po všech stránkách dotažená, příběh mě dostal od první minuty a do konce držel upoutaného v křesle. Jsem si jistý, že jméno Ernie Davis si budu pamatovat hodně dlouho

The Notorious B.I.G. (2009)

B.I.G. je pro něj vskutku dokonale padnoucím pseudonymem. A Biggie si za svou práci takovouto prezentaci určitě zaslouží. Ale to, že je Biggie pětihvězdičkový umělec, nedělá stejně hodnotným i samotný film. Vše je příliš umělé, jednoduché, uhlazené, pouze nastiňuje situaci, ale bez smyslu pro detail. Tvůrci se snažili obsáhnout příliš a to této biografii ubírá na kvalitě. Vyzdvihnout ale musím výjimečně výborné herecké obsazení a hudbu, která ani nepotřebuje přívlastky. Holt méně je někdy více… R.I.P

Počátek (2010)

Je mi líto, že nesdílím nadšení většiny lidí z tohoto snímku. Ačkoliv nemám, co bych vytkl hercům nebo štábu, děj má spád, ale samotný námět mi přijde neoriginální. Film je založen na akčních výpravách do jakési "další reality". Já jednoduše viděl nedotažený remake trilogie Matrix. A ve srovnání s ním po deseti letech zůstává poměrně výrazně v jeho stínu.

Obřad (2011)

Silný námět, kvalitně zpracovaný s precizně provedenými efekty navozuje skvělou atmosféru. Přesto mi v mnoha pasážích schází napětí, které dramaticky stoupá pouze s nástupem famózního Anthony Hopkinse na scénu. Obzvláště během velmi pomalého začátku bylo pro mě jen velmi těžké udržet pozornost. Děj ovšem graduje do posledních okamžiků a v celkovém obrazu pak působí již velmi slušně. I když pro mne představuje tento snímek zatím nejpovedenější Håfströmův počin, přesto byl pro mne bohužel mírným zklamáním.

Forrest Gump (1994)

Komentovat toto dílo snad nelze jinak, než v superlativech. Naprosto geniální zasazení silného příběhu do zásadních událostí a dění posledních desítek let ve Spojených státech. Dokonalé spojení nadsázky, tragédií, vynikajících hereckých výkonů v neskutečně poutavém filmu. Ani po desátém zhlédnutí nemohu vytknout vůbec nic.

Stalingrad (1993)

Film s nezapomenutelným Karlem Heřmánkem nastiňující atmosféru jedné z klíčových bitev moderní doby skrze osudy několika lidí. I přes místy až komicky působícími hereckými projevy ve mně Stalingrad zanechal silný dojem a soustředěním se právě na osudy několika postav a neopomíjením důležitých událostí se lze z druhého pohledu věrně vžít do utrpení lidí, kteří rovněž pro své rodiny a blízké umírali v dešti kulek, mrazem, hlady a upadli v zapomnění.

Spartakus (2010) (seriál)

Po zhlédnutí třinácti epizod mohu konstatovat pouze zklamání. Téma jako hrom, ale vyzdvihnout mohu snad jen výpravu. Nemohu si pomoct, ale opakující se scény a pomalu vyvíjející se děj s neměnící se podstatou je pro mě jen málo zajímavou podívanou. Režii bych vytkl zejména zbytečně kladený důraz na surovost, krvavé detaily a časté orgie, které tomuto tématu dle mého názoru ubírají na vážnosti a podstatu děje pak odsouvají na vedlejší kolej. Ani představitel hlavní role Andy Whitfield mne svým výkonem nenadchl. Série zdaleka nenaplnila má velká očekávání a zůstala především ve srovnání s o deset let starším Gladiátorem daleko pozadu.