Shakers

85% - 4*

• 9.6.2018  20:03

70% - 3*

• 8.6.2018  20:32

Som rád, že Arnie toči zas filmy, ale radšej by som ho videl v akčnejšej polohe, ktorá mu proste sedí viac ako uplakaný dedo. Aby som to upresnil, nie že by mi tu vadil, ak by zahral nejakú výbornú postavu v dobrej dráme prečo nie, ale toto dobra dráma nieje a Arnie tu nemá moc čo predviesť okrem znudeného xsichtu. 55% - 3*

• 6.6.2018  13:01

Na severanov až veľmi dobre. nádherná zasnežená príroda a huba k tomu tiež pekne pasuje, tak isto aj herci. Príbeh a akcie tiež majú čo ponúknuť, možno s väčším rozpočtom by to bola ešte väčšia zábava. 70% - 3*

• 4.6.2018  21:20
    Ferdinand (2017)

Pekný príbeh, animácia, dobrá hudba, vtipne a roztomile postavy, hlavne to zdobí Ferdinanda, mohlo by to byť aj o chlp lepšie alebo dramatickejšie, ale určite je to lepšie, čo za poslednú dobu animačné štúdiou Blue Skye vyprodukovalo (Doba ľadová 5). 75% - 4*

• 1.6.2018  22:44

Mám rád vojnové filmy, mám rád filmy o žralokoch, mám rád aj vyhasnutého Nica Cagea a aj keď príbeh (ktorý sa mimochodom spomína aj v čeľuste) nie je zlý, zrežírované je to horšie. Prišlo mi to dosť dlhé a nezáživne, chcelo by to šikovnejšie režiséra, ktorý by vedel s akcii, či emócii vymačknuť viac. 55% - 3*

• 31.5.2018  20:30
    Renegáti (2017)

Celkom fajn film, aj keď moc akčný nieje. Najväčšia akcia príde na začiatku filmu a potom sa týpci od Seals dozvedia o nacistickom poklade a hneď ako im nabehnú doláre v očiach, začnú kuť plán ako ho s podmorského mesta vytiahnuť na hladinu. Je to tu hrané všetko na efekt, taká typická Bessonovka, ale nenudil som sa. 70% - 3*

• 31.5.2018  06:54
    The Punisher (TV seriál) (2017)

1. séria 85%. Prvý diel zaujal a navnadil na zvyšné diely, no musím povedať, že po väčšinou som sa aj nudil a začiatok série mi prišiel dosť naťahovaný, zbytočne to malo veľa častí (aj keď chápem, že proste tradícia tu je 13 dielov), no niekedy mi postavy prišli dosť mdlé a nudné a rovnako aj ich dialogy, obzvlášť Kaspian (Ben Barnes) ma nudil do polky, no asi tak od 8 dielu sa to rozbehlo a nezastavilo až dokonca a záverečné diely sú fakt slušný masaker, aj keď finále mohlo byť lepšie. V podstate by to bol výborný seriál keby bol kratší. Po Daredevilovi rozhodne druhý najlepší seriál zo série Defenders.

• 28.5.2018  13:00

V podstate rovnako dobre ako prvý diel, aj keď ten sa mi páčil o niečo viac, pretože tam vystupovali známejšie tváre. Vlad Yudin, ale aj tento krát naservíroval zaujímavý dokument o železnej generácii, kde sa riešia terajšie monštra oproti krásnej symetrii za Arnieho čias, ale aj ďalšie veci. Pre fanúšikov tohoto športu rozhodne zaujímavý dokument. 80% - 4*

• 25.5.2018  23:15

Takže Solo teraz ide Solo. Fajn. Keď bol film ešte v plienkach, tak nie len ja, ale určite aj ostatný frflali na to, že sa chystá zbytočný spin-off. Keby tento film neexistoval nič sa samozrejme nedeje, nič prevratne vo svete Star Wars neprinesie, no na druhú stranu musím priznať, že ma to vlastne aj bavilo a aspoň tu zábavu priniesol. A vlastne som aj za tieto spin-offy (Rogue One, Solo) rád, pretože ma bavia viac ako pokračovania hlavnej serie, ktorá mám pocit, si skôr získava novú generáciu divákou, zatiaľ čo spin-offy sa zavďačia aj tým starším. Samotný Solo je fajn film, kulisami pekne ladí pred epizódu IV a nielen, že je fajn vidieť ako sa tvorcovia popasujú s tým, aby všetko zapadlo medzi jednotlive diely, ale na druhu stranu mame možnosť stretnúť znova známe postavy. A keď už sme u tých postav, tak načnem hneď casting. Na nového Hana Sola Aldena Ehrenreicha som si trošku musel zvykať (pretože Ford je len jeden), ale zahral to celkom v pohode, síce nebol tak výrazný, ale ani neprekážal. Čo sa ostatných týka, tak je obsadenie v celku vydarené, Woody a Emila sú sympaťáci a čo sa nového Landa týka, tak Donald Glover mi zapasoval asi najviac. Na to, že tento film sprevádzali drobné problémy na filme mám pocit, že sa nič nepodpísalo. Rovnako ako aj Rogou One aj toto je vydarený "medzi diel", ktorý opäť ponuka známe kulisy, masky, efekty, dobrú Powellovu hudbu šmrcnutu troškou Williamsa, či akciu na špičkovej úrovni. Trošku mi tu chýba výraznejšia zaporna postava, pretože Impérium tu hraje len také druhu husle a nikto moc hlavným hrdinom pod Falconom poriadne nezatopí, čo je škoda. Tak či tak sa jedna o ďalší dobrý diel do serie, ktorý v závere poteší aj fanúšikov seriálov Clone Wars a Rebels. Rozhodne sa teším na pokračovanie, ktoré už teraz podla mňa bude lepšie. Obľúbený soundtrack: The Adventures of Han, Meet Han, Train Heist. 85% - 4*

• 21.5.2018  00:05

Pútavo natočené a až neuveriteľne pravdivé. Krásne vidno nie len nádherne prostredie, ale aj aká je tenká hranica medzi dobrodružstvom a smrťou. 80% - 4*

• 18.5.2018  23:30

Pohodový film na jedno pozretie, ale od Clinta by som čakal viac. To, že tu hrajú týpci čo to prežili je fajn, ale väčšine je to asi jedno a na samotný film to nemá skoro žiadny dopad. Keby to boli povedzme moji kamoši tak je to iné, lenže týchto týpkov dokopy nikto nepozná. No a čo sa týka samotného filmu, tak je to životopisný dráma, ktorá na plátne vlastne ani nemá čím strhnúť, kedže finále trvá skutočne iba chvíľočku. Ale akože, zas klobúk dolu pred tými chalanmi. 65% - 3*

• 18.5.2018  23:27
    Deadpool 2 (2018)

Vlastne je to (znova) celkom sranda, ale zároveň aj rodinný film. Vážne nekecám. Jediný kto tu keca je samozrejme Kapitán Deadpool, teda len Deadpool. Musím sa priznať, že som nevedel porovnať kvality dvojky s jednotkou, kedže dvojka mala väčší rozpočet, ale na druhú stranu obidva filmy sú vlastne neskutočná sranda, ktorá vlastne ani nemá kedy nudiť, pretože mám pocit, že keby film nudil aj s toho si Deadpool spraví srandu. Ano je to tak, Ryan Reynolds si tu zas uťahuje zo všetkého možného a aj to znova patrí medzi klady filmu, ale čo ma predovšetkým zaujalo a prečo je dvojka o chlp lepšia ako jednotka je hlavne príbeh a vynikajúci Josh Brolin aka Cable. Zatiaľ čo prvý diel bol vlastne o zrode Deadpoola a jeho odplate, dvojka ma serióznejší ton filmu a príbeh, v ktorom vlastne skutočne o niečo ide a navyše je Deadpool až nezvyčajne veľa krát bez kostýmu a o to to pôsobí civilnejšie, nie len ako nejaká vtipná komiksovka bez príbehu. Dvojka je skratka väčšia v každom ohľade a nepridalo sa iba na výbuchoch, no či už lepšia alebo horšia to je na vás, pretože obidva filmu sú tak štýlovo natočene, že je to neskutočná zábavná sranda. A áno, za titulkami je ešte par scén a mal som pocit, že tie scény boli najlepšie potitulkové scény aké kedy boli natočené. Reynolds je frajer. A Céline Dion tiež. 90% - 5*

• 7.5.2018  19:26

Nie som fanušikom tejto série, jednotka bola fajn a mala aj najlepší príbeh, ale zvyšok ma už akosi nebaví a je mi aj jedno ako ktorá postava skončí, o to ťažšie sa mi to hodnotí. Dalo sa to pozrieť, ale moc ma to nebavilo. 55% - 3*

• 5.5.2018  01:55

Dvojka mi ešte prišla ako celkom dobrý prequel, trojka je síce fajn pokračovanie dvojky, záver a púštne preteky zaujímavé, ale tie akcie sú miestami tak strašne nastrihané, že človek absolútne netuší, že čo sa tam deje. Každopádne nenudil som sa moc, bavil ma Luke Gross a nadpojednie na prvý diel. 60% - 3*

• 29.4.2018  00:39

Som sklamaný a vlastne aj dosť nasraný, že ma pani režiséri takto oklamali. Namiesto sľubovaného filmu sme dostali iba Part One. Na druhú stranu som rád, že to Anthony a Joe Russoovi udržali pokope, pretože natočiť pokračovanie, ktoré je vyvrcholením 10 ročnej existencie prepojeného sveta Marvelu tu ešte nebolo. Ale poďme k filmu. Veľké finále sa blíži (alebo teda aspoň jeho prvá polka) a je to vlastne rovnaká zábava ako predošlé filmy. Marvel si ide svoj štýl, čiže nechýba dobrá akcia, postavy (Iron Man je fajn ako vždy, no Doctor Strange ma zaujal ešte o čosi viac a je oveľa lepší ako vo svojej solovke) , vizuál (aj keď miestami sú efekty trošičku slabšie) a samozrejme humor. Potešil ma hneď úvod filmu, ktorý sa ani nerozbieha, ale už rovno začína rozbehnutý a pekne nadväzuje na potitulkovú scénu tretieho Thora. Musím sa priznať, že úvod alebo teda prvá polka filmu ma bavila viac. Obzvlášť úvodná akcia, ktorá ma oveľa lepšiu a vážnejšiu atmosféru ako záver filmu. Nie že by bol záver zlý, ale tam sa to už hlavne mláti a hláškuje, čo to ide. Prvá polka ma bavila viac aj s toho dôvodu, že bolo fajn vidieť ako sa znova dávajú známe xsichty dokopy a zároveň poteší aj to, že sa rozdelia na tri menšie skupinky a tak každý hrdina tu ma svoj čas. Čo sa týka druhej strany barikády a teda Thanosa, tak musím povedať, že už konečne nesedí len na kresle a je husto-mega-krutovládny aj s tou jeho bradou a je vlastne hodne fajn, že je dôstojným súperom napriek tomu, že stoji proti mnohonásobnej presile Avengerov. Jediná slabá stránka na Infinity War je príbeh, ktorý sa moc nikam neposúva a v najlepšom skonči. Inak je to je to veľmi príjemná zábava, ktorej nechýbajú super akčne momenty (Strange, Iron Man, Star Lord, Spider Man a ďalší vs Thanos) stretnutia nových, či starých postav a ich vzájomné výmeny názorov (Doctor Strange / Tony Stark, Thor / Star Lord), dobre vtipy (Thorov účes, Kapitanova brada), tempo filmu (ktoré pri tej hromade postav vôbec nenudí), vynikajúca choreografia, nápady, camea, šokujúce momenty (kto všetko prežije?), ale aj výborná hudba a samozrejme platí aj to, že kto dobre pozná všetky filmy sa bude baviť o to viac, pretože v tomto filme je snáď zo všetkých filmov niečo. Čo sa týka nejakého verdiktu, tak na najlepšiu Marvelovku to nebude, tu už Anthony a Joe natočili (Winter Soldier). P.S.: Po-titulková scéna je iba jedna. Obľúbený soundtrack: Even for You, Forge, End Credits. 90% - 5*

• 15.4.2018  23:14

V tomto filme očividne na veľkosti zaleží. Nie len, že je tu veľký akčný hrdina, veľké monštra, ale vlastne je to aj veľká blbosť a miestami aj veľká sranda, keď si s toho sami tvorcovia robia srandu. A to je hlavne veľké plus, pretože taký film sa nedá brat vážne. Pokial si chcete užiť veľkú akciu, s veľkými príšerami, s veľkým hrdinom a na veľkom platne, tak ste tu správe. 65% - 3*

• 15.4.2018  14:41
    Team Darryl (2018)

No čo ja viem. Tretí Thor mi prišiel najslabší, Team Thor ma tiež nebavil a Team Darryl je rovnako na pousmiatie zbytočná blbina - https://www.youtube.com/watch?v=Nl3VkYkMa6Q 50% - 2*

• 14.4.2018  16:19

2. séria - 80%. Nebolo to zlé. Vlastne dosť podobné prvej série. Skoro každá epizóda priniesla inú dobu, lepší či slabší príbeh, lepšiu, či slabšiu postavu, akčnejší alebo humornejší ton, no a hlavne potešili zaporaci a ich Legion of Doom. Rovnako potešujúci je aj Crossover, ktorý sa nesie cez tri seriály.

• 12.4.2018  12:57

Pár reči o Arniem na place Predatora - https://www.youtube.com/watch?v=V7Y6z_TrO38 70% - 3*

• 8.4.2018  23:33

Nemám slov. Jeden s tých filmov, kde je film lepši ako jeho trailer. Steven Spielberg znova dokazuje, že vie sfilmovať každý jeden žáner. Ready Player One je film, ktorý je nie len nabitý bombardujúcou akciou, ktorá je plná (potešujúcich) odkazov hier a filmov a preto aj pri vyše dvoch hodinách film super plynie a nenudí, ale hlavne v ňom všetko funguje. Príbeh ma čo ponúknuť a čím zaujať, herci sú výborne obsadený a každému jeho úloha sedí až po slizkého Mendelsohna. Efekty sa doslova vylievajú s plátna pri tom množstve, ale nieje to nepriehľadný koncert jedničiek a núl, práve naopak, všetko tu má svoje miesto. Taktiež aj hudba od Alana silvestriho skvelo pasuje. Dávno som sa pri filme takto nebavil, technicky brilantne a zároveň Spielbergovsky dobré. Obľúbený soundtrack: Main Title, Looking For A Truck. 90% - 5*

• 29.3.2018  22:47

Oveľa slabšie ako prvý diel. Prvý diel bola doslova gigantická nalož príšer a robotov, kde všetko pekne fungovalo, postavy bavili a akcie mali dokonalo postavený ring. Väčšina toho mi tu chýba, postavy sú mdlé, nevýrazne, herci taktiež slabý a bez charizmy, príbeh nebol ani v prvom diely o niečom extra, no tu je to ešte väčšia nuda, príšery Kaiju nedostavajú vôbec toľko priestoru a ani roboty už nie sú tak zaujímave a cele mi to prišlo skôr ako ďalší diel Transformerov pre deti. Skratka sa ukázala absencia del Tora a post producenta to nezachráni, už iba úvodná akcia s Guillermoho dielu je lepšia ako celé pokračovanie. Každopádne záverečné finále ma čo ponúknuť, nie je to moc dlhé a ako jednohúbka je to vlastne celkom slušná jazda, ale ako pokračovanie je to slabé, obzvlášť pre mňa lebo jednotku mam veľmi rad. 60% - 3*

• 25.3.2018  23:30
    Arrow - Série 5 (série) (2016)

5. séria - 85%. Určite lepšie ako predošle dve série, obzvlášť kde bol záporák Damien Darhk strašne nevýrazný a nudný. Piata séria Šípa konečne vytiahla na svetlo (alebo skôr do tmy) ďalšieho zloducha, ktorý poriadne zatopí celému týmu Arrow a niektoré časti sú fakt luxusné. Samozrejme sa nájdu aj niektoré nudnejšie, kde sa riešia somariny, ale ako celok je to dosť dobrá séria, štýlová akcia tu ma zas svoje miesto, crossover parádny a nechýba dávka napätia, známe postavy a finále tiež stojí za to. Lepšie ako predošle dve série.

• 25.3.2018  20:12
    The Flash - Série 3 (série) (2016)

3. séria - 80%. Slabšie ako predošlá séria, stále však celkom slušná zábava, kde sa cestuje časom a navyše záporák ma čo ponúknuť a aj keď niektoré časti sú slabé, väčšine z nich nechýba slušná dávka napätia, dobré akcie, Ciscové hlášky, zvraty, len to finále sa moc nepodarilo a celkovo tam toho lúčenia bolo priveľa, keď beriem ohľad na celú sériu. Crossover s seriálmi Arrow a Legends of the Tomorrow sa podaril.

• 24.3.2018  23:26
    Tomb Raider (2018)

Vlastne až prekvapivo dobré a určite lepšie ako Tomb Raider s Angelinou. Nič proti nej, ta mi tam pasovala. Musím sa priznať, že Alicia Vikander vyzerá celkom drobnučká, ale casting sa vydaril, pretože postava Lary Croft jej perfektne sadla, dokázala predať nie len akčnú stránku, ale aj svoj sexepil. Čo sa týka samotného filmu, tak ten stojí celý na hlavnej hrdinke, ktorá je v podstate tak napol Indiana Jones a táto kombinácia je celkom zaujímavá, pretože v tomto v podstate "origine" Lara ešte nemá svoje klasické zbrane, takže prestrelky od nej nečakajte. Casting teda super, príbeh fajn pekne to odsýpa, akčná stránka ma čo ponúknuť a hudba od Junkieho to vie tiež zdramatizovať. Spokojnosť, teším sa na dvojku. Oblúbený soundtrack: Becoming the Tomb Raider. 75% - 4*

• 23.3.2018  00:27
    47 metrů (2016)

Nebolo to zlé, ten film ubieha rýchlejšie ako klietka medzi žraloky na dno, ale niečo mi k tomu chýbalo. Zrejme viac napätia alebo lepšie napísane postavy, ktorým by som viac fandil. Žraloky sú spravené dosť dobre, ale nečakajte nejakú krvavú divočinu typu čeľuste, tie sa tu vyskytujú len keď sú hladné a celý film hladne niesu ;) 65% - 3*

• 12.3.2018  18:04

Drsná dráma, ktorá predovšetkým stojí na výborných hereckých výkonoch, ktoré sú aj zaslúžene ocenené Oscarom. No ten záver ma trošku sklamal, pretože celý film ma bavil. 80% - 4*

• 9.3.2018  23:16
    Tvář vody (2017)

Som rád, že toho Oscara Guillermo nakoniec vyhral, prial som mu to lebo mám rád jeho tvorbu, no skôr by si to zaslúžil za ešte lepši Faunov labyrint. Čo sa týka The Shape of Water tak musím povedať, že sa jedná o dosť zaujímavý film, ktorý nemusí každému sadnúť, pretože aj keď je atmosféra filmu záhadná ako u del Tora býva zvykom, vizuál dokonalý ako vždy, Desplatová hudba trefne pasujúca, tempo sa celkom vlečie. No na druhú stranu fungujú tu postavy, ktoré sú viac ako zaujímavé a Michael Shannon je výborný záporák, ktorý dodáva filmu tu správnu šťavu, napätie a v podstate jemne brutálne či nechutné scény, čím film nespadá pod pomalý romantický slaďák. A nie, nie je to prequel k Hellboyovi, aj keď Doug Jones znova hraje rybieho muža. Obľúbený soudntrack: The Shape Of Water, Decency. 75% - 4*

<< předchozí 1 2 3 4 20 40 59 78