Shakers

70% - 3*

• 13.10.2018  23:18

70% - 3*

• 11.10.2018  16:56

Volne nadväzujúci film na výborných Dannyho parťákov, len zo ženským obsadením, zo sestrou Dannyho Oceana (Clooney) a bez výborného zážitku. Herecké obsadenie potešilo a aj príbeh je vlastne celkom dobrý, ale chýbajú tomu lepšie a premakanejšie scény ako mali Dannyho parťáci. Toto je len taký slabší zlodejský odvar, ale bez vysokých očakávaní zabaví a obzvlášť obsadenie poteší. 65% - 3*

• 11.10.2018  16:08

85% - 4*

• 9.10.2018  20:57

Shrek Tretí už bola taká katastrofa, že mám pocit, že štvrtý diel už horšie dopadnúť nemohol. A nedopadol a vlastne ma aj celkom bavil, kedže priniesol úplne iný pohlaď od toho čo sme už videli. Len dúfam, že toto už bol posledný diel. 60% - 3*

• 8.10.2018  16:03
    Chvění (1990)

Je to béčko ako hrom, ale presne takýto žáner je niečo, čo sa v dnešnej dobe už netočí a v dobe minulej, to bola slušná zábava, kde nás naháňali kadejaké príšery, alebo ako v tomto filme mega červy. Scénar, či herci nie su nič moc, ale Kevin Slanina to vie potiahnuť a najväčšie plus sú tu aj tak kvalitne spravené potvory, ktoré mal na starosť Tom Woodruff, ktorý makal aj na filmoch ako Aliens, Terminator, či Hviezdna pechota. 65% - 3*

• 8.10.2018  00:00
    Venom (2018)

S počiatku mi to prišlo na Marvel až moc vážne, pretože atmosféra miestami fakt nemala chybu, nebolo to až tak typicky detské a ten hororový nádych tam bol. Škoda, že sa to od polky muselo zmeniť na klasickú marvelovku, kde nakoniec aj tak bude nezáživne bojovať nudný záporák s jedničiek a nul a popritom sypať hlášky nech sa publikum zabaví. Trochu ma mrzí, že s toho vážneho tonu sa upustilo, pretože ten tomu sedel rozhodne viac. Inak je to slušný film, ktorý ponúkne tradičný zrod hrdinu, ktorý stojí hlavne na Tomovi Hardym. 70% - 3*

• 4.10.2018  21:30

Odišiel Andrew Adamson (Narnia) s pozície režiséra a scenáristu a už to nie je ono. Shrek ma síce úplne nikdy moc nebavil narozdiel iných animakov( Ice Age, Kung Fu Panda), ale trojka je vyložene nudná. Jednotka bola aspoň fajn dobrodružstvo, dvojka to ťahala zas dobrými vtipmi, no trojka ma aj nudne napísane postavy, príbeh a vlastne až na pár Shrekovských prvkov, ktoré to vytiahnu aspoň na priemer. 50% - 2*

• 3.10.2018  10:46
    Shrek 2 (2004)

Jednotka ma moc nebavila, ale dvojka mi prišla o chlp lepšia. Okrem kocúra v čižmách pribudla aj pekná dávka vtipov a scén, ktoré parodujú iné filmy a presne týmto štýlom si ma dvojka získala viac. Bavila som sa pre tento krát rozhodne viac, animácia, hudba, či akcia je opäť fajn. 75% - 4*

• 2.10.2018  17:25

Nie je to zlé, pretože príbeh je skratka dosť dobrý. Narozdiel od Snyderovej verzie vidíme Leonidasa bok po boku vymýšľať taktiku spolu s Themistoclesom. Škoda, že sme sa nedočkali aj námorných bitiek. Taktiež zamrzí trochu akcia, ktorá je na tu dobu určite super, ale v dnešnej dobe jej trošku chýba šťava, ale nie sú to akcie, na ktorých padá film, ale predovšetkým tempo, ktoré je dosť pomalé a mal som pocit, že sa tam trištvrte filmu nič nedialo. Niektoré dialógové scénky tam boli zbytočne na vrch a brzdili film. Záver je dobrý, ale chýbajú trošku emócie. Každopádne dobrý film, kde je výprava fakt pekná a tak isto aj obrovský komparz stojí za pozornosť. 70% - 3*

• 28.9.2018  17:48
    Hadí doupě (2017)

Musím sa priznať, že moc ma to nebavilo. Tešil som sa na dobrú kriminálku s anglickým prostredím, ale tento príbeh bol celkom nezáživne naservírovaným a s nevýraznými hercami moc nezaujal. Chýba tomu drajv, lepšie vyšperkovaný scenár a aj herec v hlavnej úlohe. 40% - 2*

• 12.9.2018  23:27

Najslabší Predátor, ale stále slušná a krvava zábava. Shane Black sľuboval film pre dospelých a dúfal som, že bude ctiť klasiku. No opak je pravdou. Už úvod filmu naznačuje, že sa na žiadne tajomne naháňanie s predátorom, kde neviete odkiaľ príde nehrá, ako v predošlých dieloch. Čo je škoda, výrazne to stráca na napätí. Dneska je trend ukázať všetko a hneď a bohužiaľ na to doplatil aj Predátor. Úvod filmu mi prišiel ešte celkom dobrý, zaujímavý a malo to akú takú záhadnú atmosféru, po starom pekne spraveného predátora a potešujúce momenty ako Silvestriho hudba, spomenutie prvých dvoch filmov, či easter eaggy. Dokonca aj čo sa hlavného herca týka, tak mi prekvapivo sadol rozhodne viac ako po traileroch. Keď príde konečne rad na akciu, tak je pekne krvava ako to máme radi s predošlých dielov, len je škoda, že novému Predatorovi chýbajú výraznejšie momenty ako napr. finále v jednotke, masaker v metre v dvojke, alebo psi v Predators. Namiesto toho sa začne prestrihávať na bandu ex-mariňákov ako hlaškujú a fuckujú alebo na vysoko inteligentného chlapca hlavného hrdinu, ktorý mi tu vôbec nepasuje a to je miestami trochu problém. Niektoré hlášky boli síce vtipné, ale tu sa to tak často preháňa až je s toho miestami komédia, ktorá zabíja nie len napätie, ale aj minimálne štvrtku filmu a väčšina z nich to ani charizmou neutiahnu ako Arnie, Duke, Ventura, Weathers či Glover. Herecký to ale nie je zle (Sterling K. Brown a Olivia Munn spolu s Holbrookom sú to rozhodne najlepší) len niektoré postavy sú dosť blbo napísane (s biologičky je zrazu akčná hrdinka, s ex-mariňákov komedianti) a keď sa to miestami berie trošku normálne ani tie postavy mi neprekážajú. Problém je skôr v tupom príbehu a v druhom predatorovi na steroidoch, ktorý je už kompletne CGI a zároveň dosť nevýrazný oproti klasickým maskám. Jasne vidíme par nových hračiek čo je fajn, ale nie sú tak efektne použite ako v druhom filme a praktické efekty, ktoré k predatorovi patria sa zrazu vytratili a už sa na to dosť ťažko pozerá. Rovnako ako na celý film, ktorý sa od polky zmení, pribudne kopec nových prvkov, ktoré sa k Predatorovi vôbec nehodia. Chvilkami som mal pocit, že si Black s toho robí ďalšieho Iron Mana, ako keby zabudol na to čo točí a vôbec nevidel klasiku, v ktorej dokonca hral! Našťastie je film dosť krátky, obsahuje aj dosť akcie a moc nenudí, kedže sa tam furt niečo deje, čo je veľké plus. Mínus zas to, že niektore veci by ste chceli aby tam neboli pretože sú skratka ako päsť na oko. Chápem tvorcov, že sa snažili vykročiť iným smerom, ale toto sa k predatorovi vážne nehodí. Vždy bol Predator predovšetkým film s napätím a s neviditeľným zabijakom, no tu to spadá do akčnej komédie, ktorá je skôr pre deti ako pre uctievačov a fanúšikov klasiky. 70% - 3*

• 6.9.2018  22:27

Bavilo ma to, ale keby to bolo trošku viac strhujúcejšie a napínavejšie bolo by to o chlp lepšie. Každopádne aj tak je Epic dobrý animák, ktorý ma čo ponúknuť a okrem dobrého príbehu a postav, zaujme hlavne akčná stránka a celkom premakané bitky lesných strážcov, ktoré bojujú proti silám zla. Trošku ma sklamala hudba od Elfmana, chcelo by to výraznejšie motívy. Slovenský dabing tradične výborný. 75% - 4*

• 1.9.2018  20:50

Fakt dobre natočene. Príbeh, postavy a boje proti požiarom (ktoré tu mi také nemáme) mali čím zaujať. Broli, Briges či Teller ťahali film pekne dopredu a záver je pekne adrenalínový a žhavý. Kvalitne natočený film o elitných hasičoch. 85% - 4*

• 1.9.2018  14:30
    Thirty Seconds To Mars - Walk On Water (hudební videoklip) (2017)

S albumu Americana asi najlepšia skladba, no nemôžem si pomôcť, tie staršie veci (This is War, Kill) boli lepšie - https://www.youtube.com/watch?v=yEWb6bsd5lo 80% - 4*

• 1.9.2018  00:25
    Thirty Seconds To Mars - Rescue Me (hudební videoklip) (2018)

Klip slabý, pesnička dobra aj keď bez tvrdých gitár už marsovci nie sú čo bývali - https://www.youtube.com/watch?v=yEWb6bsd5lo 75% - 4*

• 31.8.2018  12:14

Vlastne je to pekná hovadina, fakt že hovadina, ktorú môžu vyprodukovať iba hovadá ako Franco, Goldberg a Rogen. Na jednu stranu obdivuje, čo vlastne natočili, na druhu zas keď sa na to pozriem triezvym uvažovaním je to fakt nuda a vlastne dosť o ničom, kde sa ani moc nezasmeješ. Skôr by som si pozrel nejaký dokument z natáčania o tomto, ktorý by bol možno zaujímavejší. 50% - 2*

• 30.8.2018  12:46
    Kazišuci (2018)

Zo začiatku ma to moc neoslovilo, ale čím ďalej som mal pocit, že sa do toho dostávam a začína ma to baviť. Konkrétne od tej časti kedy sa rodičia pustili na záchranu svojich neodpanených dievčatok. Samotný film a príbeh je celkom strelený, ale produkovali to aj strelený ľudia (Goldberg a Rogen - This Is the End, Schlossberg a Hurwitz - Zahulíme, uvidíme, Prcičky: Stretávka). Obsadenie ma tiež celkom bavilo a po čase som sa vlastne aj celkom bavil. Čiže kto ma rád tento strelený typ komédie niečo čo ho bude baviť tu určite nájde. 65% - 3*

• 30.8.2018  12:46

Predestination bratov Spieringových bol fakt šupa film, ktorý ma posadil na zadok. Tento žáner síce neobľubujem, ale napriek tomu som sa na to kukol a aj keď väčšina to celkom kritizuje, mne sa to naopak celkom páčilo. Príbeh nebol úplne zlý, lakačky ma tiež dokázali miestami nachytať na hruškách, dobová atmosféra je celkom fajn, napätie taktiež nechýba a herecké obsadenie tiež, aj keď nemám moc rád Jasona Clarka tu mi sadol. Ja som sa celkom bavil narozdiel od iných hororov v podobnom žánri. 70% - 3*

• 27.8.2018  23:48
    Equalizer 2 (2018)

O niečo slabšie ako prvý diel, ale stále dosť dobré. Nemá to už tu atmosféru prvého filmu, pretože príbeh je (pochopiteľne) trošku iný, ale stále sa to nesie v tom duchu, že Denzel je za frajera, ktorých všetkých vystrieľa, rozreže, preboda a rozpára. A mňa to bavilo. Nie lne kvôli Denzelovi, ktorý je znovu presvedčivý a dosť mu to sekne, ale aj Fuqua a jeho réžia ma čím zaujať. Tie akcie skratka dýchajú troškou napätia a nie je to len tak narýchlo odbité. Hudba, či kamera všetko tu sedí a ma svoje miesto, trošku zamrzí x krát videní príbeh, ale Washington svojou charizmou to ťahá trošku vyššie, čo iným hercom dnešnej doby by sa to nepodarilo. 75% - 4*

• 25.8.2018  18:09

Je to o trošku slabšie ako jednotka. Možno keby som si to dal cez vianočne sviatky, tak prižmúrim očko. Čo sa týka pokračovania, tak je šablóna podobná ako v prvom filme, no teraz sa pretekajú aj dedkovia a musím priznať, že ma El Padre Gibson neskutočne bavil a mam pocit, že aj on sa neskutočne bavil, pretože mu to fakt sadlo. Inak čo sa týka filmu je to podobne ako jednotka. Trápne vtipy, trápne situácie, ale s dobrými hercami. P.S.: za titulkami je jedna scéna tak neodchádzajte z betlehemu. 60% - 3*

• 25.8.2018  18:08

Wahlberga mám rád Ferrella moc nemusím, čiže som rád za to kto dostal akú postavu a vlastne aj to je dôvod prečo ma to bavilo. Väčšina scén a situácii ako aj celý film je vlastne americky trápny, ale kto to čaká sa dokáže zabaviť. Bavil ma príbeh a kombinácia hercov a ich vyťahovania sa. 65% - 3*

• 16.8.2018  23:43

Na svoju dĺžku by som povedal, že film môže aj miestami nudiť, no opak je pravdou. Je až prekvapivo dobrý (a nie len luxusným hereckým obsadením, či výpravou) a je až do konca zaujímavý a napínavý. Trošku síce stratil ten lesk čo mal v dobe uvedenia, no zo svojej kvality nič nestratil. 80% - 4*

• 16.8.2018  23:42

Celkom sranda, ale čakal som po trailery trošku viac. Príbeh nebol zlý, zajačie akcie a úniky tiež pobavili, no postavy hlavných hercov ma moc nebavili a cele mi to prišlo, také dosť nesúdržne s kombináciou zajačikov. 70% - 3*

• 9.8.2018  23:51

Mám rád sériu Mission Impossible a odkedy prebral štafetový kolík J.J. Abrams je snáď každý diel na vysokej úrovni a jeho diel radím medzi ten najlepší. Lenže to som ešte nevidel Fallout. Teda už videl a buď je šestka rovnako dobrá, alebo možno aj o chlp lepšia. V tomto filme totižto funguje úplne všetko. Herecké obsadenie je znova späť, teda okrem Rennera, ktorého je škoda, ale Cavill je skvela náhrada a výborne zapasoval. Vlastne tu zapasoval úplne každý, Luther tu ma zas svoje namachrované hlody, Benji je proste vtipalek ako vždy, ale už aj agent v teréne, Ilsa okrem toho, že je sexi, tak ma v tomto diely ešte lepšiu úlohu, Cruise zas robí šialene kúsky a okrem toho beha ako blázon a očividne ho to neprestáva baviť, no a aj ten Alec Baldwin sa tu predvedie. Obsadenie je skratka šmakoidne ako pred tým a postavy majú tento krát fakt výborne napísané nielen postavy, ale aj akciu, ktorá je zrejme najlepšia akú táto séria predviedla. Prekvapila ma veľmi aj hudba, ktorá duní presne tam kde ma a to pri naháňačkách pekne graduje, ale aj kamera, zvuk a strih je neskutočne premakaný a všetko je nádherne priehľadne. Samozrejmosťou je aj výborná choreografia bitiek (scéna na wcku), nechýbajú šialené kúsky (záver s helikopterov), ale aj prekvapivo dobre nápady (únos Solomona Lanea a naháňačka v Paríži). Príbeh pekne pokračuje a nadviaže na piaty diel, no okrem toho je Fallout lišiacky zamotaný, viac ako námornícky uzol a aj preto vám film takmer nedá dýchať, proste sa tu stále niečo deje, niečo alebo niekto odhaľuje, na každom rohu číha nepriateľ, polícia alebo Tom Cruise, ktorý tuším beha celý film a aj vďaka jeho nekonečným šprintom, narozdiel od Ethana Hunta, film proste nestráca dych. Obľúbený soundtrack: Change of Plan, Mission- Accomplished. 90% - 5*

• 9.8.2018  12:44

Divím sa, že vôbec takýto béčkovy film šiel do kín, ale nevadí, rad som si ho kukol. A ešte niečomu som sa divil, v kine len teraz si neviem spomenúť. Čo sa týka samotného filmu, tak je to taká klasika, že nájdu veľkého prehistorického žraloka, ktorého skratka treba utratiť, pretože je príliš besný. Zo začiatku ma to celkom bavilo, pretože sa to bralo celkom vážne a dokonca to malo akú takú záhadnú atmosféru. Druha polka s akciou už ma bavila trošku menej, kedže každú chvíľu niekto padal cez palubu, černoši začali hláškovať suchými vtipmi a celkom kazili atmosféru, alebo bola akcia až extra úsmevná a pritiahnutá za vlasy, ale dobre je to Statham povedzme, že by tomu žralokovi utiekol, kedže okrem toho, že je herec je aj potápač. Ale nebudem až taký kritický, pretože všetci vieme, že nemožne od toho očakávať ďalšie Čeľuste. Páčila sa mi ako bola spravená podmorská základňa a aj hudba od Harryho tiež bola dobrá a pokiaľ to neberiete vážne je to vlastne aj celkom sranda, hlavne preto, že je tam Statham, ktorý to proste vie utiahnuť. No a už som si spomenul, že čomu som sa divil. Kam vlastne zmizol rozpočet ? Pretože tých 130 miliónov tam moc nevidno. Sú len dve možnosti. Buď ich dali Jasonovi na novú Corvetu alebo ich zožral Meg. Obľúbený soundtrack: Mana One. 65% - 3*

• 7.8.2018  17:15

Nebolo to zlé, ale keby ma to viac bavilo je to samozrejme lepšie. Neviem možno mi ten britsky humor zas až tak nesadol. Každopádne niektoré scény boli fakt zábavne, iné zas dobre zamotané a herecky je to dobre obsadené. S partou kamošou a troškou valia vás to určite bude baviť. 70% - 3*

• 6.8.2018  17:39

Prvý diel radím medzi to najlepšie čo som videl a nie len od Pixaru ale v rámci animákov celkovo a aj keď na druhý diel sme čakali dlhých 14 rokov, nemôžem povedať, že by som bol sklamaný. Jasné, nie je to také dobré ako prvý diel, príbeh nemá taký šmrnc, ale znova sú tu výborne napísané postavy a tento krát sa úlohy rodičov o to kto zachráni svet trošku prehodia a pán úžasný zachraňuje doma deti pred tým, aby neprepadli, zatiaľ čo Elastina naháňa zloduchov. Predošlý diel mal prehodené garde a aj preto sa mi to trošku viac páčilo, no nemôžem povedať, že by to bolo nejako výrazne zle, pretože či bojujeme s Elastinou proti zloduchom, ale s pánom úžasným proti matike (ktorú zmenili !) stále je to výborná zábava s dobre napísanými postavami, ktoré nenudia v dialógoch a v akcii ohromia ešte viac (osobne mám pocit, že je akcia lepšia a nápaditejšia). Príjemne poteší aj úvod filmu, ktorý pekne nadväzuje na prvý diel a vlastne pokračujeme presne tam, kde sme skončili pred 14 rokmi, v boji s tunelátorom. Čo viac dodať Brad Bird opäť naservíroval rodinku, s ktorou sa nebudete nudiť. 90% - 5*

• 6.8.2018  17:39
    Bao (2018)

Krátky animák od študii Disney a Pixar, ktorý sa púšťal pred Rodinkou úžasných 2. Moc sa tam nenahovorilo, ale malo to dobrú hudbu, nápad a príbeh, ktorý ma dokazal na tých pár minút zaujať. 75% - 4*

<< předchozí 1 2 3 4 21 41 60 80