Titanic: Zrození obra (2022) (TV film)

Videl som niekoľko dokumentov o Titanicu, no tento ma prekvapil asi najviac, pretože mi ukázal podrobnosti o vzniku jednej z najznámejších lodí. Korunku tomuto dokumentu nasadzujú dobové zábery a fotky. Ten materiál čo sa dochoval je proste neskutočný. 85% - 4*

Kandahar (2023)

Ric Roman Waugh mi nepríde ako zlý režisér a jeho filmy sú celkom dobre, no Kandahar je asi jeho najslabší kúsok. Príbeh nie je zlý a ďalšia spolupráca s Butlerom sa tiež podarila, ale prečo to je kurnik tak nezáživné, pomalé a natiahnuté na dve hodiny ? Čakal som viac od tohto overeného dua. Sklamanie, no na jedno pozretie to ušlo. 60% - 3*

Rebel Moon: První část – Zrozená z ohně (2023)

Mám rád Zackové filmy milujem jeho Úsvit mŕtvych, 300-ku, Watchmen aj DC trilógiu, tak ako aj jeho spomalené zábery. No toto mi prišlo dosť mimo. Mal som pocit, ako keby tu polovica scén chýbala, a aj keď ma niektoré scény bavili, je to tak predvídateľne a okaté, že vizuálna stránka nudu nezabije. Príbeh mi prišiel v pohode, mali sme ho tu už sto krát, ale chýbajú tu lepšie napísané postavy, casting bol celkom v pohode, ale herci nemali moc čo hrať. Zack určite nie je zlý režisér, no potrebuje kvalitnejšiu predlohu, tieto jeho vesmírne Star Wars mu bohužiaľ nevyšli, no pozrieť sa to dalo, niektoré nápady, kamera, hudba a akcie neboli zlé. Určite to nie je také zlé ako to tu na čsfd vyzerá, na imdb to ma napríklad o desať percent viac. Uvidíme čo prinesie pokračovanie, snáď dvojka bude lepšia. 65% - 3*

Přání (2023)

Najviac ma zaujala animácia, no zvyšok celkom nezáživný. Postavy, príbeh, akcia, či humor, všetko nie je zlé, no od animákov typu Na vlásku to ma ďaleko. Čakal som viac, no na jedno pozretie nie je zlé. 60% - 3*

Marvels (2023)

Fúúú, Marvel je pekne v hajzli, keď s týmto prišli do kina. Neuveriteľná slabota, oproti tomu, čo predvádzali tak desať rokov dozadu. Už Captain Marvel mi prišla celkom slabá a malo zábavná, no toto je ešte horšie. Čista paródia a to herecké obsadenie des, už mi tam chýbala len Číňanka. Vizuál tiež nič moc, aspoň, že ta akcia ako ta ušla. Okrem nej je plusom ešte aj Nick Fury, ktorý je aj v pokročilom veku najväčším frajerom. Zhrnuté a podčiarknuté, celá tato feministická jazda sa vôbec nepodarila. P.S.: nezabudnite na scénu za titulkami, ktorá je asi jediná zaujímavá a dokáže prekvapiť. 40% - 2*

Akta X - Série 10 (2016) (série)

10.séria - 75%. Tešil som sa Návrat, pretože duo Mulder a Scullyová, ma jednoducho bavia už niekoľko rokov. Návrat ponúkne iba 6 dielov, niektoré sú slabšie, iné (tie mimozemské) sa znova vracajú ku koreňom, ktoré Akty-X tak preslávili. Bavil som sa, medzi Davidom a Gillian to furt klape. Navyše Scullyová je stále celkom kosť. Poznámka na okraj: v treťom diely, na náhrobnom kameni, pri ktorom leží Mulder, je napísané Kim Manners. Ide o jedného z režisérov Aktov-X, ktorý umrel v roku 2009. Od roku 1993 režíroval najviac epizód - 51.

Král Tulsy - Série 1 (2022) (série)

1.séria - 85%. Neuveriteľne ako táto rola mafiánskeho bosa Slyovi zapasovala. Radosť sledovať. Príbeh ušiel, vedľajšie postavy v pohode, klasický Slyov humor a akcia tu taktiež nechýba a aj keď ma seriál deväť dielov, nenudí, pretože žiadny diel nie je zbytočne dlhý a majú len okolo pol hodinky. Spokojnosť, teším sa na druhu sériu.

Seized (2020)

Videl som Isaaca Florentine-a a Scotta Adkinsa aj v lepšej forme, toto je slabý odvar oproti tomu, čo voľakedy predvádzali. Dve hviezdičky za Scotove rýchle nožičky. Kde sú tie časy, keď aj béčka boli zábavné. 40% - 2*

Nu chuo čung an (2021)

Príbeh, akcia, obsadenie a celkove spracovanie nie je vôbec, zlé, akurát ta réžia mi prišla akási chabá. Lepší priemer, no čakal som strhujúcejšiu jazdu. Donnie Yen je každopádne frajer a jeho fanúšikovia by si tento kúsok nemali nechať ujsť. 65% - 3*

Ovládací panel
43. nej uživatel Slovensko