Shakers

okres Bratislava
Filmy, Soundtracky, Hokej & Bodybuilding

<< předchozí 1 2 3 4 24 46 69 91
    • 31.5.2020  00:14
    Constantine: City of Demons (TV seriál) (2018)

John Constatine ma nikdy moc nebavil v samostatných filmoch. V Lige je inak super. Tie jeho duchárske príbehy ma moc nebavia a ani tento nebol zo začiatku nič extra, čo by ma nejako strhol, ale to ma predovšetkým vynikajúceho Matta Ryana, ktorý ma stále perfektný arzenál trefných hlašiek a dodáva tej postave poriadny šmrnc. Veľkým plusom je až záverečná pol hodinka a hlavne finále, ktoré mi prišlo až nečakane dobre, takže s odretými ušami tu štvrtú tam vrazím. 75% - 4*

• 31.5.2020  00:01

S tých všetkých 15tich filmov, na ktoré Apokolips War nadväzuje sa aspoň pre mňa jedná o jeden sa najlepších filmov. A po Flashpoit Paradox druhá najlepšia liga. Bavil ma príbeh, ktorý bol až prekvapivo drsný, perfektne temný, epický, ale zároveň ponúkol aj perfektné postavy, aj keď väčšinu v inom svetle, kedže im Darkseid poriadne natrhol anály. A to, povedal by som, je na tom to najlepšie. Superman, Batman, Wonderka či iné známe postavy tu nehrajú až tak hlavnú rolu (tu sú kradne pre seba perfektný John Constantine), no aj tak každá postava dostane svoj zaslúžený priestor a okrem epických scén, dôjde aj na tie menšie (Batmanov vztah zo syna, Superman a Lois), ktoré perfektne funguje. Do toho všetkého si prirátajte aj tradične dobru hudbu od tradične dobrého Frederika Wiedemana. 95% - 5*

• 28.5.2020  00:05

Kedže je Peter Jackson, taký fanúšik King Konga, tak si neodpustil jeden fiktívny krátky 17 minútový dokument, kde sa on sám, Richard Taylor a ešte zopár ďalších (producenti, výtvarníci) rozhodli preskúmať v 30tich rokoch Skull Island (ako ukáže fotografia). Podla tohto dokumentu dinosaury prežili aj po páde asteroidu a jedine na tomto ostrove nevyhynuli. No po niekoľkých rokoch sa vyvinuli. Sú agresívnejšie, inteligentnejšie a namiesto klasického Tyranosaura tu máme Vastatosaura rexa. Celkom sranda. Dokument nájde na dvd/bd k filmu alebo na youtube - https://www.youtube.com/watch?v=vJqZ-XsLVro. 90 - 5*

• 27.5.2020  14:55

• 26.5.2020  13:34

Sovietsky súdruh Superman ? Vlastne prečo nie. Videl som už Japonského Batmana (Batman Ninja) a ten ma tiež zaujal postavami "vhodnými" do iného obdobia než je tradičný Gotham a Metropolis. Red Son obsahuje niekoľko zaujímavých scén, či už sú to bitky zo súdruhom Batmanom alebo hrdinská reč na červenom námestí vedľa veľkého Stalina. Netradičné obdobie a netradičná výmena uloh priniesla niečo čo tu ešte nebolo a možno aj preto ma to bavilo. Hudba od Frederika Wiedemana na ruský spôsob sa tiež podarila. Animácia a akcie sú od ostrieľaných profíka (Sam Liu) znova štýlové. 75% - 4*

• 23.5.2020  11:43
    Válečníci: Spartakus (TV film) (2008)

Určite fajn dokument, ktorý ponúkne všetky základne informácie, ktoré divák potrebuje, aj keď by sa viac do hlbky ešte dalo ísť, pretože je nám tu prezentovaná v podstate iba zakladaná kostra a niektorý velitelia ako Gannicus, či Pompeius tu ani nie sú. Navyše je to prezentované vo filmovej podobe, čo je fajn, akurát trošku lacnej filmovej podobe a nevýrazný herci a réžia silný príbeh ubíjajú. Viac odporúčam seriál Spartacus od HBO, ktorý je skoro presný, sympatickejší, ale pochopiteľne aj akčnejší. 70% - 3*

• 20.5.2020  13:28

V podstate to isté a rovnakou formou podane dokumenty ako u Peter Jackson's Production Diaries. Predošlý dokument ponúkol deň po dni hlavné natáčanie a The Post-Production Diaries ponuke týždeň po týždni až do premiéry dokončovanie filmu, ktoré zahrňujú vizuálne efekty, strih, hudba, zvuk a všetko ostatné až po finálny mix. 95% - 5*

• 20.5.2020  13:22

Dokument, ktorý okrem hromady hodín bonusov a zaujímavých informácii, mapuje predovšetkým hlavné natáčanie s hercami. Nechýbajú ani vtipy ako je u Jacksona zvykom a navyše zaujme aj forma dokumentov, ktorú Jackson postupne vydával na fanúšikovskú stránku kongisking.net po 4-5 minútach, zhruba každých 4 až 7 dní. Samotné natáčanie trvalo vyše 120 dní a o tuto porciu sa Jackson podelil celkom podrobne. 90% - 5*

• 20.5.2020  13:14

Dokument, ktorý sa nachádza v bonusovej sekcii k filmu, a ktorý mapuje zrod King Konga. Pôvodne sa začal scenár písať v roku 1996, keď Jackson dokončil The Frighteners (Prízraky) a keď odovzdal scenár, štúdio mu zverilo aj réžiu, ktorú s radosťou prijal ako fanúšik čiernobieleho originálu s roku 1933, na ktorom vyrastal ako 9 ročný. Kedže sa práve točili filmy ako Godzilla a Mocný Joe Young, štúdio zatrhlo remake, pretože nechcelo ďalší film s prerasteným monštrom. O pár rokov neskôr, keď Jackson točil Pán prsteňov: Dve veže, štúdio mu znova ponúklo réžiu jeho vysneného King Konga a zvyšok už poznáte. Po Návrate kráľa skočil do toho istého kolotoča bez zástavky, aby stihol premiéru. Pre ľudí čo videli dokumenty k Lord of the Rings sa dá tento s časti označiť ako sequel, kedže väčšina týmu ostala Jacksonovi verná aj po dokončení prsteňovej trilógie. 95% - 5*

• 18.5.2020  13:53
    King Kong (1933)

Tak som sa konečne odhodlal a pozrel som si tento originál King Konga. Konga mám rád. Na remaku s roku 1976 a jeho pokračovaní King Kong Lives som vyrastal a Jacksonov King Kong s roku 2005 je pre mňa zatiaľ ten najlepší King Kong akého som videl. Originál s roku 1933 je tak starý film, že som starší snáď ani nevidel, ale hlodala vo mne zvedavosť, čo všetko Jackson pozmenil alebo naopak ponechal. Musím povedať, že niektoré scény sú identické a tie scény navyše, ktorými Jackson obohatil svoj film a spravil tak monštruóznu vyše troj hodinovú verziu filmu, sú pekne rozvinuté do hlbky. Tu na nič také nieje čas, celkom rýchlo sa strihá, čo je škoda, pretože ani postavy mi moc neprirástli k srdcu. Na rok výroby musím pochváliť neskutočne efekty a akciu. Skutočne je na čo pozerať a nápady nechýbajú. Hudba, herci, výprava, všetko je tu fajn, až ten uponáhlaný strih. Každopádne hodnotenie je zaslúžene a podla mňa aj Jacksonov remake by mal byť hodnotení na podobnej úrovni. 80% - 4*

• 13.5.2020  12:55

7. séria - 95%. Tak sme sa po 6 rokoch konečne dočkali 7 série! S nedokončenej série ôsmych dielov, ktoré pred rokmi vyšli na nete sme sa dočkali aspoň prvých štyroch. Siedma séria ponúkne síce iba 12 dielov (3 príbehy a každý s nich ma 4 diely), čo je trošku škoda, pretože som mal pocit, že sa to všetko rýchlo skončilo, ale keď beriem ohľad na všetkých 133 dielov, tak to rýchlo neskončilo. Ako celok je to super, ako séria je to krátke. Každopádne úvodný príbeh s novou jednotkou klonov, ktorý si hovoria Bad Batch bol fajn. Prostredný príbeh a návrat Ahsoky potešil, ale jej príbeh toľko nestrhne. No a záver, ktorý sa prelína s Epizódou III je asi to najlepšie, čo Clone Wars ponúkajú - dobré postavy, strhujúca akcia a výborný príbeh. Filoni to pekne ukončil a zároveň dobre nadviazal na Star Wars: Rebels, v ktorom pokračuje príbeh niektorých postáv s Clone Wars, ale aj lov na zvyšok Jediov a rebelov.

• 11.5.2020  16:13

Štvordielny mini animovaný seriál, ktorý fanúšikom ponúkne zaujímavý pohlaď na slávnych, ale aj menej známych gladiátorov. V prvom diely sa nám predstaví Arkadios bojovník s hadom na štíte, prvý súper Spartaka. V druhom diely synovia šakala, proti ktorým nastúpi Crixus a stane sa Neporazeným Galom. V tretom diely sa objaví bojovník s Kartága Barca a v štvrtom sa nám predstaví tieň smrti - Theokolus. Animácia je strašná, dosť lacná a odbytá a je škoda, že to nieje spravené v trošku lepšom prevedení. Každopádne ako fanúšik seriálu som sa nenudil. 75% - 4*

• 10.5.2020  16:08

Dostal som zhruba to čo som očakával - náckov, ktorý všetkých nekompromisne postrieľajú, dvanásteho muža, ktorému sú v pätách a tuhu mrazivý Nórsku zimu, s ktorej tuhne krv v žilách. Aj keď je to natočene skutočne pekne a drsne a aj keď mám ten žáner rád, nebavilo ma to toľko ako by som chcel. Prišlo mi to niekedy dosť zdĺhavé, naťahované a po čase už aj trošku nudné. Úvod fajn, tak isto aj záverečné prefíkané finále, ale prostredná časť, v ktorej sa moc toho nedeje je slabá a nemá ten správny náboj. 70% - 3*

• 30.4.2020  13:56

John Guillermin natočil výborného King Konga. Po desiatich rokoch natočil otrasné pokračovanie, ktoré vyzerá o desať rokov staršie. Nechápem ako sa mu to podarilo, ale som sklamaný. Jednotka je stále pozeratelná, ale toto je ako s inej dimenzie a to točil rovnaký režisér! Prejdime, ale k dobrým momentom a dôvodu, prečo som nedal odpad! Prvý dôvod je akcia, ktorá vyzerá stále dobre, tak ako zopár dobrých scén (operácia Konga). Tak isto aj Linda Hamilton je tu super a s toho nesympatického obsadenie jediná trčí s davu. Zvyšok hercov a postav stojí za prd, tak ako aj romantické scény Konga, ktoré sú úplne otrasné a asi najviac podrážajú nohy tomuto sequelu. Tak isto nechápem, kde sa podeli zvukové efekty, ktoré boli v jednotke výborné. A zaujímalo by ma ešte ako je možné, že v jednotke King Kong chodil ako človek a v dvojke chodí ako opica. Nelogické veci a zvyšné idiotské chovanie postáv ani neriešim. A scenár už vôbec nie. Vlastne sa divím, prečo tomu nedám ešte o hviezdičku a pár percent menej. 45% - 2*

• 29.4.2020  12:40
    King Kong (1976)

Na tomto som vyrastal ako decko a musím uznať, že po rokoch, keď som si dal repete s HD kvalitou, tak je stále na čo pozerať a neostali iba spomienky na dobrý film ako u niektorých iných filmov (Robot Jox). Čas sa pod týmto filmom moc nepodpísal a kombinácia miniatúr a vizuálnych efektov aj po rokoch vyzerá dobre. Casting je super, hudba Johna Barryho tiež, Kong miestami spracovaním a zvukovovými efektami naháňa hrôzu, atmosféra, napätie nechýba a pri niektorých scénach som sa znova veľmi bavil (bitka s hadom, rozbitie brány, finále na mrakodrape). Jeden s tých filmov, kde bol (na tu dobu) vysoký rozpočet rozumne utratení. Jediné čo mi to trošku prekážalo bola miestami naivná, otravná ale aj krásna Jessica Lange. Jacksonov King Kong (2005) pre mňa asi navždy ostane najlepším King Kongom, ale tento bude vždy super spomienka na staré ale aj mladé časy. 80% - 4*

• 27.4.2020  14:13

"Get Over Here" Nič iné ako plné hodnotenie dať nemôžem. Warneráci animáky vedia a v Mortal Kombat Legends: Scorpion’s Revenge dali fanúšikom všetko to čo chcú vidieť. Príbeh je klasika, ktorá každý fanúšik alebo aj nefanušik, ktorý hral nejakú hru alebo videl film pozná. Všetky známe postavy ako - Liu Kang, Johny Cage, Sonya Blade, Jax, Raiden, Kitana sú späť a nechýbajú ani tie menej známe a záporné - Shang Sung, Qua Chi, Reptile, Baraka, Goro, Kano, no najviac ma prekvapilo, že je film postavený na pomste jedného s najštylovejších postav celého Mortal Kombatu - Scorpionovi. Jeho príbeh je skutočne vynikajúci a súboj zo Sub-Zerom tiež vydarený. Brutalitou ani krvou sa nešetrilo a Fatality tiež nechýbajú. Tak isto aj akcia je veľmi pekne natočené. S veľkým nadšením očakávam dvojku, kde príde Shao Kan a kde Jax dostane svoje staré známe robotický ruky. K dokonalosti chýba už iba dlhšia stopáž a známy song. "Hanzo is Dead. My Name is Scorpion" 90% - 5*

• 27.4.2020  13:55

Sean Astin (Sam) počas natáčanie Two Towers mal trošku čas navyše a tak prišiel s krátkym filmíkom - krátky a dlhy. Okrem režiséra Jacksona si tam zahral napríklad aj producent, kameraman alebo mini dublerka Fon, ktorá hrala Pipina. Podarené. https://www.youtube.com/watch?v=hNGxNMy_j4A 80% - 4*

• 26.4.2020  15:04

Sam Hargrave napriek tomu, že točil svoj prvý film, natočil veľmi dravý a drsný akčný film, ktorý sa v akciách podobá kaskaderskym kúskom s Johna Wicka. A nie je to náhoda. Rovnako ako režiséri Wicka aj Hargrave bol najskôr kaskadér, choreograf, koordinátor akčných sekvencii a režisér pomocných štábov. A to všetko sa odzrkadľuje pekne vo filme, predovšetkým v akčných scnénach, ktoré vynikajúceho Johna Wicka miestami aj tromfnú (výborná automobilová naháňačka a dlhá akcia s brilantnou kamerou na jeden záber). Príbeh je fajn, taká klasika o záchrane, akcie ako som hovoril sú perfektné aj efektné, no Wick ma navrch v hlavnej postave. Hemsworth je fajn, nepriateľov si tu krája jedna radosť a hraje to presvedčivo, akurát ta charizma mu trošku chýba oproti Reevsovi a tak mi nebolo ani trošku ľúto ako skonči hlavná postava. V Avengers to ťahajú všetci ako tím, no tu je vidno a aj cítiť, že po hereckej stránke nemá na to byť ďalší Wick alebo Rambo. Keď už spomínam Avengers, tak na scenári a produkcii sa podieľalo bratské duo posledných dvoch Avengers filmov, na ktorých sa podieľal mimo Hemswortha aj Hargrave ako režisér druhého štábu. Každopádne určite spokojnosť a v rámci žánru to najlepšie od Johna Wicka: Parabellum. 80% - 4*

• 21.4.2020  23:43
    Vlastníci (2019)

Možno keby, že som vlastník baví ma to viac. Musím uznať, že film natočený v jednej miestnosti je nadmieru vydarený v tom, že moc nenudí. Skôr ma nebavili niektoré postavy a iné mi prišli zas zbytočne otravné, alebo nasilu vtipné, no najviac ma sklamal záver, ktorý už stagnuje a nezaujme toľko. Inak fajn, určite to lepšie s českej produkcie. 50% - 2*

• 17.4.2020  00:34

Od začiatku dosť zaujímavé a herecky skvelo obsadené, veď už v Nebezpečnej rýchlosti im to klapalo. Veľmi ma bavil príbeh, ktorý vie diváka držať v napätí, pretože jednoducho chcete vedieť, čo bude ďalej a ako sa to vysvetlí. Niektoré scény mohli mat trošku väčší náboj a iné sú miestami trošku nudnejšie, ale výborný záver pridal hviezdičku navrch, pretože táto romantika v samotnom závere bola skôr príjemná a nelepila sa mi z nej riť, narozdiel od niektorých ultra sladkých. Svoje tu spraví aj dobrá hudba, ktorá nieje extra výrazne, ale pekne buduje atmosféru. 75% - 4*

• 15.4.2020  15:06
    Pretty Woman (1990)

Pretty Woman ma nikdy moc nezaujal, ale musím povedať, že som to nikdy celé ani nevidel a vždy skôr v telke po kúskoch. Teraz keď som si to po dlhých rokoch odkladania skompletizoval mám s toho filmu lepší pocit, ale nie o moc. Julia je fajn, široký úsmev, dlhé nohy a sympaťáčka, ktorá to zahrala skutočne dobre (k dokonalosti jej chýbajú už iba kozy). Richard mi tu neprišiel ako úplný sráč, ale zas ani ako správny chlapík, s ktorým by som chcel ísť na kávu a jeho postava "princa na bielom koni" mi prišla až moc rozpravková a tým pádom ani tá predvídateľná romantika na mňa nefungovala. Čo ma ale bavilo, boli dialógy a vtipné časti, ktorých je tu celkom dosť a na tom stojí celý film. Okrem nevýraznej romantiky a princa na bielom koni ma to vlastne bavilo. Tak isto aj hudba je fajn, James vie na to piano hrať. Na koniec po dlhých odkladoch prevláda celkom spokojnosť, no s postav ma najviac aj tak bavil riaditeľ hotela Barney. 70% - 3*

• 12.4.2020  17:50

Krátky 10 minútový (zbytočný) prequel k Čiernej perle. Jack Sparrow sa tu objaví iba ako archive Footage, menšiu cameo roličku tu ma Papagáj a pán Cotton, ale hlavne je tento krátky film zameraný na Jackove dve šľapky Scarlett a Giselle, ktoré mu vždy strelia facku - https://www.youtube.com/watch?v=q-vJekLpXc8 50% - 2*

• 12.4.2020  17:12
    Patriot (2000)

Na Rolanda Emmericha prekvapivo pri zem držiaci sa film a vlastne som za to aj rád. Gibson rovnako ako v Statočnom srdci bojuje za slobodu a prekvapivo znova proti Angličanom. Napriek dĺžke filmu, ktorá má skoro 3 hodiny (a to som videl aj predlženú verziu), film prekvapivo dobre drží po kope a moc zbytočných alebo nudných scén tam nieje. Sila filmu je hlavne v dobrom príbehu a hereckom obsadení s Gibsonom na čele. Prvá pol hodinka je trošku pomalšia, ale hneď ako sa Gibson vydá s Tomahawkom v ruke nasekať pár anglických zmrdov, film výrazne ožije, oveľa lepšie plynie a hlavne rozohrá veľký boj za slobodu Ameriky. Veľkým plusom sú aj záporné postavy (Isaacs, Wilkinson), kostýmy, výprava, hudba, dobová atmosféra a aj samotná akcia, na ktorú sa dobre pozerá, ale pri veľkých bitkách moc nestrhne, pretože stáť oproti sebe a strieľať na seba pre mňa nieje nič zaujímavé aj keď pár brutálnych scén ma zaskočilo. V rámci žánru určite dobrý film. Theatrical Version 80% - 4* / Extended Version 85% - 4*

• 9.4.2020  17:49

Ďalší s perfektných dokumentov. Tento raz sa dokument nezameria na ľudí a natáčanie, ale na kone, ktoré hrajú aj v knihe veľkú úlohu. Pekný dokument o tom ako párnokopytníci spolupracovali, hnevali, ale zároveň predviedli perfektne kúsky. Jeden s veľkých kúskov predviedol aj Viggo, ktorý pre kaskadérku jedného koňa kúpil ako dar. Dokument sa nachádza na DVD disku v predĺženej verzii Návrat kráľa. https://www.youtube.com/watch?v=xATJDqQUL5Q 100% - 5*

• 9.4.2020  17:45

Posledný dokument o tom ako sa formoval scenár. Chýba tu síce záverečná časť vyplienenie kraja, ale myslím, že by to nefungovalo vo filme tak dobre ako v knihe a filmový záver je podľa výborný aj bez toho. Dokument sa nachádza na DVD disku v predĺženej verzii Návrat kráľa. https://www.youtube.com/watch?v=ZwE5ZT--nDQ 100% - 5*

• 9.4.2020  17:41

Tretie a záverečné strihanie filmu a znova kritické obdobie. Jackson bol nesmierne vyťažený inými vecami (natáčanie, schvaľovanie efektov, zvukov, hudby) a tak nemal moc čas na strih. Nakoniec pochopil, že ak to nezostrihá hneď, nebude mať čas na to vôbec a bude ešte pod väčším tlakom. S predošlého filmu mu ešte ostalo knižné finále, ktoré sa do filmu nehodilo a tak Sarumana presunul na začiatok tretieho filmu. Dokument sa nachádza na DVD disku v predĺženej verzii Návrat kráľa. https://www.youtube.com/watch?v=ZwE5ZT--nDQ 100% - 5*

• 9.4.2020  17:36

Stavba Minas Tirith je úchvatná a nemal by ju vynechať žiadny fanúšik. Alan Lee sa tam cítil ako na dovolenke a rád tam trávil volný čas, určite nie jeden mu to pri sledovaní tohto dokumentu závidel. Ja určite áno. Dokument sa nachádza na DVD disku v predĺženej verzii Návrat kráľa. https://www.youtube.com/watch?v=gHpnU-p2FsQ 100% - 5*

• 9.4.2020  17:33

Ďalší s dokumentov o skvelých kostýmoch pre záverečný diel. Dokument sa nachádza na DVD disku v predĺženej verzii Návrat kráľa. https://www.youtube.com/watch?v=rQqNfEot8sQ 90% - 5*

• 9.4.2020  17:31

Záverečný dokument trilógie, kde príde na rôzne komické (Aragorn bozkáva Pipina), ale aj zaujímavé scény (Squach kurt) odstavený vyše roka) a kde rozlúčka s hercami dokáže pohnúť srdciami verných fanúšikov trilógie, ktorý nevynechali žiadny s dokumentov. Jeden s najlepších dokumentov, ak nie najlepší. Dokument sa nachádza na DVD disku v predĺženej verzii Návrat kráľa. https://www.youtube.com/watch?v=51PNgMvFRaY 100% - 5*

• 9.4.2020  17:23
    Big-atures (2004)

Zmenšeniny ma vždy bavili a Minas Morgul a Minas Tirith sú skutočne výstavne kúsky. Dokument sa nachádza na DVD disku v predĺženej verzii Návrat kráľa. https://www.youtube.com/watch?v=YFCcO3HPOwo 100% - 5*

<< předchozí 1 2 3 4 24 46 69 91