Shakers

okres Bratislava
Filmy, Soundtracky, Hokej & Bodybuilding

<< předchozí 1 2 3 4 21 40 60 79
    • 9.8.2018  23:51

Mám rád sériu Mission Impossible a odkedy prebral štafetový kolík J.J. Abrams je snáď každý diel na vysokej úrovni a jeho diel radím medzi ten najlepší. Lenže to som ešte nevidel Fallout. Teda už videl a buď je šestka rovnako dobrá, alebo možno aj o chlp lepšia. V tomto filme totižto funguje úplne všetko. Herecké obsadenie je znova späť, teda okrem Rennera, ktorého je škoda, ale Cavill je skvela náhrada a výborne zapasoval. Vlastne tu zapasoval úplne každý, Luther tu ma zas svoje namachrované hlody, Benji je proste vtipalek ako vždy, ale už aj agent v teréne, Ilsa okrem toho, že je sexi, tak ma v tomto diely ešte lepšiu úlohu, Cruise zas robí šialene kúsky a okrem toho beha ako blázon a očividne ho to neprestáva baviť, no a aj ten Alec Baldwin sa tu predvedie. Obsadenie je skratka šmakoidne ako pred tým a postavy majú tento krát fakt výborne napísané nielen postavy, ale aj akciu, ktorá je zrejme najlepšia akú táto séria predviedla. Prekvapila ma veľmi aj hudba, ktorá duní presne tam kde ma a to pri naháňačkách pekne graduje, ale aj kamera, zvuk a strih je neskutočne premakaný a všetko je nádherne priehľadne. Samozrejmosťou je aj výborná choreografia bitiek (scéna na wcku), nechýbajú šialené kúsky (záver s helikopterov), ale aj prekvapivo dobre nápady (únos Solomona Lanea a naháňačka v Paríži). Príbeh pekne pokračuje a nadviaže na piaty diel, no okrem toho je Fallout lišiacky zamotaný, viac ako námornícky uzol a aj preto vám film takmer nedá dýchať, proste sa tu stále niečo deje, niečo alebo niekto odhaľuje, na každom rohu číha nepriateľ, polícia alebo Tom Cruise, ktorý tuším beha celý film a aj vďaka jeho nekonečným šprintom, narozdiel od Ethana Hunta, film proste nestráca dych. Obľúbený soundtrack: Change of Plan, Mission- Accomplished. 90% - 5*

• 9.8.2018  12:44

Divím sa, že vôbec takýto béčkovy film šiel do kín, ale nevadí, rad som si ho kukol. A ešte niečomu som sa divil, v kine len teraz si neviem spomenúť. Čo sa týka samotného filmu, tak je to taká klasika, že nájdu veľkého prehistorického žraloka, ktorého skratka treba utratiť, pretože je príliš besný. Zo začiatku ma to celkom bavilo, pretože sa to bralo celkom vážne a dokonca to malo akú takú záhadnú atmosféru. Druha polka s akciou už ma bavila trošku menej, kedže každú chvíľu niekto padal cez palubu, černoši začali hláškovať suchými vtipmi a celkom kazili atmosféru, alebo bola akcia až extra úsmevná a pritiahnutá za vlasy, ale dobre je to Statham povedzme, že by tomu žralokovi utiekol, kedže okrem toho, že je herec je aj potápač. Ale nebudem až taký kritický, pretože všetci vieme, že nemožne od toho očakávať ďalšie Čeľuste. Páčila sa mi ako bola spravená podmorská základňa a aj hudba od Harryho tiež bola dobrá a pokiaľ to neberiete vážne je to vlastne aj celkom sranda, hlavne preto, že je tam Statham, ktorý to proste vie utiahnuť. No a už som si spomenul, že čomu som sa divil. Kam vlastne zmizol rozpočet ? Pretože tých 130 miliónov tam moc nevidno. Sú len dve možnosti. Buď ich dali Jasonovi na novú Corvetu alebo ich zožral Meg. Obľúbený soundtrack: Mana One. 65% - 3*

• 7.8.2018  17:15

Nebolo to zlé, ale keby ma to viac bavilo je to samozrejme lepšie. Neviem možno mi ten britsky humor zas až tak nesadol. Každopádne niektoré scény boli fakt zábavne, iné zas dobre zamotané a herecky je to dobre obsadené. S partou kamošou a troškou valia vás to určite bude baviť. 70% - 3*

• 6.8.2018  17:39

Prvý diel radím medzi to najlepšie čo som videl a nie len od Pixaru ale v rámci animákov celkovo a aj keď na druhý diel sme čakali dlhých 14 rokov, nemôžem povedať, že by som bol sklamaný. Jasné, nie je to také dobré ako prvý diel, príbeh nemá taký šmrnc, ale znova sú tu výborne napísané postavy a tento krát sa úlohy rodičov o to kto zachráni svet trošku prehodia a pán úžasný zachraňuje doma deti pred tým, aby neprepadli, zatiaľ čo Elastina naháňa zloduchov. Predošlý diel mal prehodené garde a aj preto sa mi to trošku viac páčilo, no nemôžem povedať, že by to bolo nejako výrazne zle, pretože či bojujeme s Elastinou proti zloduchom, ale s pánom úžasným proti matike (ktorú zmenili !) stále je to výborná zábava s dobre napísanými postavami, ktoré nenudia v dialógoch a v akcii ohromia ešte viac (osobne mám pocit, že je akcia lepšia a nápaditejšia). Príjemne poteší aj úvod filmu, ktorý pekne nadväzuje na prvý diel a vlastne pokračujeme presne tam, kde sme skončili pred 14 rokmi, v boji s tunelátorom. Čo viac dodať Brad Bird opäť naservíroval rodinku, s ktorou sa nebudete nudiť. 90% - 5*

• 6.8.2018  17:39
    Bao (2018)

Krátky animák od študii Disney a Pixar, ktorý sa púšťal pred Rodinkou úžasných 2. Moc sa tam nenahovorilo, ale malo to dobrú hudbu, nápad a príbeh, ktorý ma dokazal na tých pár minút zaujať. 75% - 4*

• 27.7.2018  00:06

Sklamanie. A dosť veľké. Vlastne sa divím, že niečo takéto išlo aj do kín, pretože je to čisté video béčko. Ale to by až tak nevadilo ako to, že celá kampaň nám sľubovala Slya a Bautistu. Escape Plan 2 síce neobsahuje takmer žiadne šokujúce prevratné scény a dostane vás len tým, že namiesto hrdinov na plagáte (kvôli ktorým to pozeráte), zistíte, že oni tam vlastne ani nehrajú. Teda hrajú, ale iba vedľajšie úlohy a hlavnú úlohu hraje nesympatický Číňan s jedným výrazom a postojom, ktorého meno si prečítajte radšej sami: 黄晓明. Čo sa týka samotného filmu, tak by to nemuselo byť zlé, keby sa hlavne úlohy vymenili trošku a poupravil sa príbeh, ale dobre, dalo sa to pozrieť aj tak, až na to, že 黄晓明 nemá vôbec takú charizmu ako Stallone a nevie skratka utiahnuť film. Trochu zaujme väzenie, ktoré je zaujímavé, ale to je tak všetko. Celý film trpí na nudnom hercovi, akciách, ktoré sú zlé natočené, pretože neviete kto kope koho, dialogy niekedy tiež stoja za figu, chybajú lepšie hlášky a hrdinom v celách pomáha scenárista, tak ako potrebuje a vždy im všetko záhadne potom vychádza. Netvrdím, že toto nebolo už v prvom filme, ale tam to nebolo také okate. Taktiež aj zaporák bol slabý, nudný a nevýrazný a koniec rýchlo odbyty a nasilu tlačí na pokračovanie. Skratka film, ktorý nepatrí do kín. Bavila ma len polka. 50% - 2*

• 25.7.2018  20:26
    Mrakodrap (2018)

Skyscraper mi prišiel ako taká novodobá verzia Die Hard, len bez Willisa a bez klasického mrakodrapu, pretože toto je čínska sranda, ktorá je ešte väčšia ako vaša predstava a mimochodom aj ako váš mrakodrap. Samotný mrakodrap nie je zaujímavý len tým, že je dlhý, ale kedže to stavali šikmáči, tak je v ňom aj kopec technických vychytávok (presnejšie viac ako vo vašich smartfonoch alebo Ajfonoch). Ale to nie je všetko, ak sa ubytujete ihneď dostanete aj rodinku Sawyerových na čele s bohužiaľ jednonohým, ale stále veľkým sympaťákom Dwaynom. Samotný film ma teda čím zaujať (mrakodrap, Dwayne, plus nejaká ta zápletka o zločincoch) a nie je to zlé, až kým nepríde rad na akcia, ktorá je miestami dosť pritiahnutá za vlasy a ťažko uveriteľná, ale tak je to Dwayne tak povedzme, že to trénuje. Skôr tomu chýbala istá dávka napätia, pretože aj keď sa tam dialo dosť napínavých vecí, tak mne osobne moc napínavé neprišli. Inak povedané, pozerá sa na to pekne, ale film nestrhne. Každopádne odporúčam, jeden s tých pohodových filmov do vašej domácnosti, na ktorý sa dá pozerať a sám si ho dám minimálne ešte jeden krát, kedže som sa zas až tak naplno nevedel venovať filmu a zaroveň aj slečne vedľa mňa, ktorá ma lepší hrudník ako nejaký The Rock. 70% - 3*

• 21.7.2018  13:09

Jednoduchý akčňák o únose lietadla, ktorý za normálnych okolností by bol asi nuda, lenže ten film okrem toho, že ma iba hodinku dvadsať a naozaj extra rýchlo plynie, že ani nestihne nudiť, ma predovšetkým sympatického Wesleyho, ktorý to ťahá svojimi hláškami (hraješ ruletu ? dám ti jednu radu, vždycky vsádzaj na čiernu), kopmi (aj do rozkroku) a charizmou. Pohodový film, s ktorým nič nepokazíte. 75% - 4*

• 19.7.2018  01:21
    Halloween (1978)

John Carpenter, v podstate otec vyvražďovačiek, nie len položil základy slasheru, ale stvoril aj kultovú postavu menom Michael Myers. Halloween ma až prekvapivo dobru atmosféru. Carpenter dokáže držať diváka v napätí, ťažko odhadnúť kedy a kde príde vrah na scénu a nezabudnuteľná hudba (ktorá nie jednému divákovi brnká ešte v hlave) pekne dokresľuje nervóznu atmosféru. Nie je to vyložene krvák, ale skôr kvalitne natočený Thriller, keď sa obzrieme na rok výroby. Na záver jedna zaujímavosť. Keď deti v telke pozerajú film, ide o horor The Thing, ktorý o štyri roky neskôr Carpenter zremakoval. 75% - 4*

• 17.7.2018  22:23

Že by to bolo lepšie ako prvý Ant-Man nemôžem povedať. Prišlo mi to rovnako dobre. Možno o chlp lepšie. Aspoň príbeh bol zaujímavejší. To čo sa veľkosťou mravca nakuslo v závere prvého Ant-Mana a tam kde skončil Captain America: Civil War tu sa v tom pokračuje. Scott ma domáce väzenia za to, že pomáhal Kapitanovi a Hank s Hope, ktorá sa stala Wasp (a jej postava je ešte lepšia) sa snažia zachrániť maminu Janet. Medzi tým sa objaví zaujímavý záporak, ktorý hlavnú trojku naháňa celý film. Dvojka je viac vtipnejšia ako jednotka (Michael Peña a jeho kumpáni zas dostanú priestor sa predviesť) a celé je to viac odľahčené a to s toho robí celkom pohodový film, no viac s toho nevytiahne, aj keď akcie majú fakt dobre nápady. Ant-Man and the Wasp je tradičný sequel, ktorý neohromí, ale na tu chvíľku príjemne zabaví. P.S.: po-titulkové scény sú dve a ta prvá, pekne nadväzuje na Infinity War. Obľúbený soundtrack: It Ain't Over Till the Wasp Lady Stings, Prologue. 70% - 3*

• 11.7.2018  21:23
    Já, Simon (2018)

Tak som si povedal jedného dna, že prečo nie skúsim trošku iný žáner, znova po pol roku. No a keby som vedel, čo ma čaká tak ani neklikám Play, ale rovno Shit+Shift+Delete. Chápem, že tvorcovia, ako sa píše aj na plagáte, chceli dať každému svoju veľkú love story, ale s tohto ma šľak triafal. Keby ten týpek naháňal aspoň nejaké mlade kočky, ktoré by som mu závidel tak beriem, aj to bol dôvod prečo som dúfal, že to bude dobre zo vtipnými dialógmi, ale toto bolo až príliš pritiahnuté za guľky. Netvrdím ale, že je to zlý film, iba že toto rozhodne moja šálka kávy nieje. Prosím, len do toho, možno vám to bude s dvomi guľatými lyžičkami cukru chutiť viac ako mne. 50% - 2*

• 10.7.2018  20:48
    Noční hra (2018)

Čo ja viem, prišlo mi to také všelijaké aj nijaké. Niekedy to malo celkom dobrý rozbeh zaujímavého príbehu, ale veľa krát to uzemnili nezáživne "vtipné" scény. Musím sa priznať, že pár hlašok bolo dobrých, ale to proste nevytiahne film na lepšiu úroveň a postavy ma tiež moc nezaujali. A tie vedľajšie už vôbec nie. 50% - 2*

• 7.7.2018  20:50

Celkom nuda a sklamanie. Myslel som, že to bude aspoň pohodová komédia, ale je to skôr trápna komédia, kde je lne minimum scén na usmiatie. Ale kludne nech sa na to každý pozrie a urobí si vlastný názor, mňa to moc nebavilo. 50% - 2*

• 1.7.2018  23:17

O trošku lepšie ako druhý diel, ale fakt iba o trošku. Znova je to o ničom, znova je to nezáživne a hlavne znova to je bez nejakého lepšieho príbehu. Vlastne som mal pocit, že to príbeh ani nemalo. Strašná nuda, aj keď v závere sa trošku niečo začne diať, no s filmom to vôbec nezamáva, neudá sa žiadny nový smer, skratka nič sa neudeje, každý tu len plače, prechádza sa za doprovodu pesničiek, ktoré sú tak sladké až sa mi s toho kazia zuby a chce sa mi grcať, keď v každom druhom prestrihu sa musí vytiahnuť nejaká nudná erotická scéna bez nápadu. Som rád, že ďalšie diely už nebudú. 25% - 1*

• 28.6.2018  16:31

4. séria - 80% Už tretia séria zažila menši utlm a v štvrtej sérii sa ide rovnakým tempom, čo je škoda, kedže je to vlastne finále celého seriálu. Niektoré časti trochu nudili asi ako v každej sérii, niektoré boli brilantné (Jedi Night), ale nakoniec sa to príjemne dopozeralo, keď sa to všetko uzavrelo, dovysvetlovalo, nezabudlo sa snáď na žiadnu s postav (Ashoka, Rex a bitka na Endore) a celé sa to pekne nadpojilo a uzavrelo aj zo šiestou epizódou.

• 25.6.2018  13:00

No musím povedať, že vlastne to fakt nieje také zlé ako to na hodnotení vyzerá. Čo sa týka nových Power Rangers tak sú na tom podobne ako starý. Tiež ten film nie je žiadna vyhrá. Toto je to proste viac zamerane na deti, ale je to sranda, vizuálne je to pekne (okrem efektov v závere), no akčná stránka sa podarila. 50% - 2*

• 21.6.2018  00:41

Sklamanie. To čo sa mi moc nepáčilo na Jurskom Parku dvojke, presne to iste dali do Jurského Sveta dva. Nudné a nevýrazne vedľajšie postavy, tupé chovanie postav, podobný príbeh, kde sa dinosaury ťahajú k nám do obývačky a násilný humor, ktorý ani nieje moc vtipný. Škoda, kde sa vytratila ta atmosféra a strach s dinosaurov ? 70% - 3*

• 17.6.2018  12:47

Sklamanie. Vlastne mi to ako Akty X ani neprišlo. Ta atmosféra zo zaujímavých prípadov sa akosi vytratila a ani ten prípad ma nejako moc nebral. 70% - 3*

• 17.6.2018  01:27

Seriál si už moc nepamätám, ale viem, že bol podobne hustý ako tento film. Fakt luxus, ten príbeh o mimozemšťanoch som vždy žral, k tomu mrazivá atmosféra, zaujímavý príbeh, v ktorom sa furt posúvame niekam ďalej a sme s Mulderom a Scullyovou vždy bližšie k rozuzleniu. 85% - 4*

• 17.6.2018  01:27

Jedno s príjemných prekvapení roka, niečo ako Town. Butler je fakt drsňák, ale aj Schreiber sa mi ľúbil v roli záporaka. Poteší aj akcia, ktorej nechýba napätie, fakt dobre sa to pozerá, ma to tempo a v závere prekvapivé rozuzlenie. Drsný film kde zlý poliš naháňa zlého po zloducha. 85% - 4*

• 9.6.2018  20:03

Vlastne celkom zábavný film, nie len s dobrými postavami, ale aj hercami. Reitman takéto filmy vie. 70% - 3*

• 8.6.2018  20:32

Som rád, že Arnie toči zas filmy, ale radšej by som ho videl v akčnejšej polohe, ktorá mu proste sedí viac ako uplakaný dedo. Aby som to upresnil, nie že by mi tu vadil, ak by zahral nejakú výbornú postavu v dobrej dráme prečo nie, ale toto dobra dráma nieje a Arnie tu nemá moc čo predviesť okrem znudeného xsichtu. 55% - 3*

• 6.6.2018  13:01

Na severanov až veľmi dobre. nádherná zasnežená príroda a huba k tomu tiež pekne pasuje, tak isto aj herci. Príbeh a akcie tiež majú čo ponúknuť, možno s väčším rozpočtom by to bola ešte väčšia zábava. 70% - 3*

• 4.6.2018  21:20
    Ferdinand (2017)

Pekný príbeh, animácia, dobrá hudba, vtipne a roztomile postavy, hlavne to zdobí Ferdinanda, mohlo by to byť aj o chlp lepšie alebo dramatickejšie, ale určite je to lepšie, čo za poslednú dobu animačné štúdiou Blue Skye vyprodukovalo (Doba ľadová 5). 75% - 4*

• 1.6.2018  22:44

Mám rád vojnové filmy, mám rád filmy o žralokoch, mám rád aj vyhasnutého Nica Cagea a aj keď príbeh (ktorý sa mimochodom spomína aj v čeľuste) nie je zlý, zrežírované je to horšie. Prišlo mi to dosť dlhé a nezáživne, chcelo by to šikovnejšie režiséra, ktorý by vedel s akcii, či emócii vymačknuť viac. 55% - 3*

• 31.5.2018  20:30
    Renegáti (2017)

Celkom fajn film, aj keď moc akčný nieje. Najväčšia akcia príde na začiatku filmu a potom sa týpci od Seals dozvedia o nacistickom poklade a hneď ako im nabehnú doláre v očiach, začnú kuť plán ako ho s podmorského mesta vytiahnuť na hladinu. Je to tu hrané všetko na efekt, taká typická Bessonovka, ale nenudil som sa. 70% - 3*

• 31.5.2018  06:54
    The Punisher (TV seriál) (2017)

1. séria 85%. Prvý diel zaujal a navnadil na zvyšné diely, no musím povedať, že po väčšinou som sa aj nudil a začiatok série mi prišiel dosť naťahovaný, zbytočne to malo veľa častí (aj keď chápem, že proste tradícia tu je 13 dielov), no niekedy mi postavy prišli dosť mdlé a nudné a rovnako aj ich dialogy, obzvlášť Kaspian (Ben Barnes) ma nudil do polky, no asi tak od 8 dielu sa to rozbehlo a nezastavilo až dokonca a záverečné diely sú fakt slušný masaker, aj keď finále mohlo byť lepšie. V podstate by to bol výborný seriál keby bol kratší. Po Daredevilovi rozhodne druhý najlepší seriál zo série Defenders.

• 28.5.2018  13:00

V podstate rovnako dobre ako prvý diel, aj keď ten sa mi páčil o niečo viac, pretože tam vystupovali známejšie tváre. Vlad Yudin, ale aj tento krát naservíroval zaujímavý dokument o železnej generácii, kde sa riešia terajšie monštra oproti krásnej symetrii za Arnieho čias, ale aj ďalšie veci. Pre fanúšikov tohoto športu rozhodne zaujímavý dokument. 80% - 4*

• 25.5.2018  23:15

Takže Solo teraz ide Solo. Fajn. Keď bol film ešte v plienkach, tak nie len ja, ale určite aj ostatný frflali na to, že sa chystá zbytočný spin-off. Keby tento film neexistoval nič sa samozrejme nedeje, nič prevratne vo svete Star Wars neprinesie, no na druhú stranu musím priznať, že ma to vlastne aj bavilo a aspoň tu zábavu priniesol. A vlastne som aj za tieto spin-offy (Rogue One, Solo) rád, pretože ma bavia viac ako pokračovania hlavnej serie, ktorá mám pocit, si skôr získava novú generáciu divákou, zatiaľ čo spin-offy sa zavďačia aj tým starším. Samotný Solo je fajn film, kulisami pekne ladí pred epizódu IV a nielen, že je fajn vidieť ako sa tvorcovia popasujú s tým, aby všetko zapadlo medzi jednotlive diely, ale na druhu stranu mame možnosť stretnúť znova známe postavy. A keď už sme u tých postav, tak načnem hneď casting. Na nového Hana Sola Aldena Ehrenreicha som si trošku musel zvykať (pretože Ford je len jeden), ale zahral to celkom v pohode, síce nebol tak výrazný, ale ani neprekážal. Čo sa ostatných týka, tak je obsadenie v celku vydarené, Woody a Emila sú sympaťáci a čo sa nového Landa týka, tak Donald Glover mi zapasoval asi najviac. Na to, že tento film sprevádzali drobné problémy na filme mám pocit, že sa nič nepodpísalo. Rovnako ako aj Rogou One aj toto je vydarený "medzi diel", ktorý opäť ponuka známe kulisy, masky, efekty, dobrú Powellovu hudbu šmrcnutu troškou Williamsa, či akciu na špičkovej úrovni. Trošku mi tu chýba výraznejšia zaporna postava, pretože Impérium tu hraje len také druhu husle a nikto moc hlavným hrdinom pod Falconom poriadne nezatopí, čo je škoda. Tak či tak sa jedna o ďalší dobrý diel do serie, ktorý v závere poteší aj fanúšikov seriálov Clone Wars a Rebels. Rozhodne sa teším na pokračovanie, ktoré už teraz podla mňa bude lepšie. Obľúbený soundtrack: The Adventures of Han, Meet Han, Train Heist. 85% - 4*

• 21.5.2018  00:05

Pútavo natočené a až neuveriteľne pravdivé. Krásne vidno nie len nádherne prostredie, ale aj aká je tenká hranica medzi dobrodružstvom a smrťou. 80% - 4*

<< předchozí 1 2 3 4 21 40 60 79