Monster Hunter (2020)

Boli časy, keď Paul W.S.Anderson dokazal natočiť ešte celkom seriózny film. Za posledné roky točí iba pekne naleštené hovna. A toto je ďalšie z nich. Chcel by som to skritizovať po všetkých možných stránkach, ale zas úplne mizerné to nebolo. Je tu samozrejme hromada prehnaných scén, nechýba ani úplne nehodiaca sa hudba, no keď to neberiete vážne a sledujete len ako sa tam pobieha hore dolu, tak je to občas aj zábavné, hlavne v závere to je riadne divoký koncert. P.S.: nezabúdajte na scénu za titulkami, ktorá je totálne prepálená. 40% - 2*

Boba Fett: Zákon podsvětí (2021) (seriál)

Pre tých, ktorý nevideli Mandaloriana a zvažujú pozretie Boba Fetta, na rovinu píšem, že to ako Stand-Alone seriál nie je. The Book of Boba Fett nadväzuje presne tam, kde skončila po-titulková scéna Mandaloriana v druhej sérii. A počas celého seriálu sa tu vo viacerých častiach na spomínaného Manda odkazuje alebo priamo nadväzuje. Boba Fett sa predstavil už v druhej sérii Manda, no až teraz konečne dostal tento slávny a obľúbený nájomný lovec svoj priestor. Okrem hlavnej dejovej línie, kde Boba vládne s Jabbovho paláca, je tu aj druha dejová linka a tou je flashback, ktorý nám ukážu cestu od Sarlaca, takmer až k Mandovi. Seriál opäť majú na starosti Favreau a Filoni (ďalší producent a režisér do partiu je Robert Rodriguez), takže je tu hromada fan servisu, odkazov a prepojení na celú ságu, alebo na Filoniho seriáli Clone Wars a Rebels. Bavil ma celý seriál, príbeh a akcia zaujali, vizuálne je to pekne, no niektoré diely boli zbytočne naťahované, niekedy logika v akciách chýba, niektoré postavy zbytočné (detský motorkový klub, ktorý vyzerá skôr ako zo Cyberpunku ako zo Star Warsu) a kludne by som si to dal v rýchlejšom dvoj a pol hodinovom nabitom filme. Tak či tak spokojnosť vidieť staré známe tváre. 75% - 4*

Být Jamesem Bondem (2021)

46 minút je málo na to, aby sme sa povenovali hlbšie detailom, ale aby sme sa obzreli za karierov Jamesa Craiga Bonda s rýchliku, to stačí. Najviac ma pobavilo to, ako sa ľudia búrili keď zistili, že tvár agenta 007 bude Daniel Craig. Sila. Som rád, že to malo úspech, Dano si to vydrel, zaslúžil a právom je označovaný za top Bonda. 80% - 4*

Matrix Resurrections (2021)

Na Matrixe som vyrastal a dosť som sa tešil na tento návrat. Asi chápem prečo je väčšina sklamaná, ale mňa to dosť bavilo. Prvá polka pripomína prvý film, ale celé je to akosi kúsok zmene, zamotané, prepísané. A vôbec mi to nevadilo. Ma to dve a pol hodiny, takže úvod trošku dlhšie trvá kým sa rozbehne a kým sa všetko vysvetlí, prečo sa deje čo sa deje. V druhej polke už vieme, čo sa stalo a chytáme sa na s Neom na jeho misiu. A aj keď má aj táto druhá časť bavila, tak v závere, v samotnom finále mi to prišlo trošku bez páry. Vlastne keď si vezmem celú akčnú stránku filmu, tak to nie je ono. Nie že by sa na to pozeralo zle, akcia podľa mňa ujde, ale keď si to porovnáme s tým, čo ponúkla pôvodná trilógia, tak tento vám vôbec dych svoj akciou nevyrazí. Všetko ostatné je tu podľa mňa fajn. Príbeh, postavy, vizuálna stránka, herci, hudba, kamera, ale ta akcia, ak by bola nápaditejšia a prepracovanejšia, tak by vedela vytiahnuť divácky zážitok ešte o kus vyššie. 80% - 4*

Není čas zemřít (2021)

Po slabšom Spectre, Cary Joji Fuknaga znova vrátil lesk Bondovi. Jamesovi Bondovi. No Time to Die ma bavil, veľmi, ale nedostalo ma to tak ako Skyfall alebo Casino. Problém vidím na zápornej strane. Zatiaľ čo Mikkelsen a Barden odohrali s Craigom perfektnú partiu a boli mu dôstojnými a veľmi vyrovnanými súpermi tu ma Rami Malek akosi nedostal. Je to dobrý herec, ale tu a v tejto roli mi nesedel, navyše tu nemal ani toľko priestoru vyniknúť. Tak či tak, vládne veľká spokojnost, pretože okrem nevýrazného záporaka ma bavilo všetko - príbeh super, akcia strhujúca a plná nápadov, bond girl delikátna, Craig štýlový, vedľajšie postavy neprekážajú a bavia, hudba od Zimmera v pohode (aj keď soundtrack s Casina od Davida Arnolda je stále najlepší) a záverečná bodka filmu pre Craiga zaslúžená. 85% - 4*

Poslední bojovní králové Evropy (2016) (seriál)

Ďalší zaujímavý dokument, kde nás Dan Snow prevedie najzaujímavejšími bitkami, zbraňami, ale aj terénom. 80% - 4*

Plán útěku 3 (2019)

O chlp lepšie ako predošlý diel, tu aspoň Sly hral prvé husle a bol tu dlhšie, no tak či tak je to riadna nízkorozpočtová bečkovina. Škoda, že útek z väzenia sa nekoná, žiadne super cely tu v trojke nie sú, ako v predošlých dieloch. Tu sme dostali dvojitý príbeh o odplate, čiže klasický akčňák. Na sériu to nadväzuje celkom fajn, hlavne na prvý diel, keďže už tam sa vydláždila pomsta pre tento tretí plán úteku. Je fajn, že okrem drsného Slya si v záverečnom finále zakopú aj mená ako Bautista, či Bernhardt, pretože každý z nich tu dostane priestor na svoju bitku. Za aziatov tu spoľahlivo kope Max Zhang a skutočne sa to dobre sleduje. Kamera v pohode, akcia v norme. Séria síce spadla do šedého akčného nízkorozpočtového béčkového akčňáku, ale kvôli pár menám ma to bavilo. 50% - 2*

Blood Vessel (2019)

Nevadia mi Béčkové príbehy, mám náckov a ľúbil sa mi tento príbeh, kde partička preživších (Brit, Rus, Australan a zopár Amíkov) narazí na opustené loď, keď sú všetci mŕtvy a nikto nevie čo sa stalo. S dokumentov a zamknutých kajút postupne zisťujú, aký poklad si to milý Adolfko v Rumunsku vykopal. Úvod je podobný viacerým záhadným krvákov a taká legendárna Carpenterova Vec je na tom podobne, akurát má oveľa lepšie postavy, zaujímavejších hercov a strhujúcejšiu akciu. Oceňujem využitie praktických efektov a to, že sa akcia držala pri zemi a žiadne vizuálne orgie neponúkla, keďže na to nemala ani rozpočet. Ako je jednohúbka fajn, ale mohlo to byt oveľa lepšie. Tak či tak som sa nenudil a dokázalo ma to zaujať. 60% . 3*

Neznámá bitva (2019)

Fajn výprava, fajn ruská zima, fajn ruský príbeh o hrdinoch, ale nemôžem povedať, že by to ma to nejako strhlo.  Postavy tiež majú celkom čo ponúknuť, ale že by vám ich bolo v závere ľúto sa moc nedá povedať, tak isto ani akčná stránka nestrhne a veľa sa tu toho ani neudeje. Každopádne jeden s tých lepších filmoch od Rusákov v tomto žánri. 70% - 3*

Hawkeye (2021) (seriál)

Nevidím dôvod prečo s tohto nemohol byť film. Prvé dva diely takmer o úplne o ničom, nudné dialogy a prechádzka ulicami. V posledných štyroch sa to konečne rozbehne a úplne v pohode, by to mohlo mať tie štandardne dve hodiny. Malo by to slušný spád a určite menej vaty. Ale prejdime k plusom. V prvom rade ma bavilo, že sa to odohrávalo na Vianoce, nie je to síce pre každého plus, ale mne to dosť sadlo. Určite je dobre, že to nemalo mega rozpočet a všetko je to riešené v skromnejšom a komornejšom duchu. Akcie nie sú zbytočne efektovo prepálene a celé je to viac osobnejšie. Príbeh ma zaujal, pekne sa to napojilo na Black Widow, ktorá ma moc nebavila. Hawkey mi príde lepší, zábavnejší a aj zaujímavejší. Hailee Steinfeld ako Kate Bishop ma síce neuchvátila, ale vlastne mi ani nevadila. Príbeh a akcia je tu celkom dobre vybalansovaná a aj odkazy na MCU potešia, či už sú to drobnosti typu Pymovho zmenšovania/zväčšovania alebo postavy s iných filmov, či seriálov. Finále ma taktiež bavilo aj keď to bolo dosť znásilnené vtipnými scénami. Jeremy Renner si svoj čas na plátne určite zaslúžil, škoda, že sme sa ho dočkali trochu v naťahovanej podobe a nedočkali v údernejšej a kratšej verzií na veľkom plátne, tak ako jeho kolegov alebo kamošku Natashu. P.S.: posledný diel ma (najotravnejšiu) scénu za titulkami. 70% - 3*