Bratrstvo neohrožených - Currahee (2001) (epizoda)

Perfektná spoznávačka a predstavenie postav. Ťažko na cvičisku ľahko na bojisku a toto je presne o tom. Navyše s tak perfektne hustým Schwimmerom, že sa aj bojím dať menšie hodnotenie, pretože by som si musel dať znova horu Currahee. 100% - 5*

Tajná akta nacistů (2016) (seriál)

Niektoré diely boli viac zaujímavejšie a niektoré menej, každopádne to čo náckovia vymýšľali je niekedy na pousmiatie, no na druhú stranu môžme byť radi, že im to nevyšlo. Zaujímavý dokument, ktorý ukazuje aj to ako ďaleko oproti spojencom boli nemecký vedci. 80% - 4*

Bloopers of the Caribbean (2007)

Videl som aj vtipnejší zostrih nepodarených scén, ale pobavilo ma aj toto. 80% - 4*

V2: Nacistická raketa (2015) (TV film)

Už V1 bola pecka, ale to čo s čím prišli Nemci neskôr bola ešte väčšia. Dokonca taká, že Amíci po skončení vojny "ukradli" nemeckých vedcov a tí rozvinuli svoju raketu do takých rozmerov, že neskôr sa s ňou dostali Aldrin a Armostrng na mesiac. Dobové zábery nič moc, aj keď chápem, že s prísne tajných zbraní tohto veľa na kamere nebude. V rámci obsahu je to ale fajn. 85% - 4*

Transformers: Války o Cybertron (2020) (seriál)

1. séria - 90%. Transformery ma vždy bavili a teraz nehovorím o filme, ktorý vrátil plecháčom znova slávu, ale animákú s 80tých rokov. War for Cybertron ponuka rovnaký vzhľad robotov ako pôvodný animák a pre mňa aj menšiu nostalgiu, kde som si s chutov zaspomínal na staré časy a zároveň si užil tuto síce krátku, ale za to dosť dobrú prvú sériu. Postavy majú šmrnc, príbeh ma čím zaujať, akcia je dravá a nechýbajú jej nápady, animácia je návrat k starým časom len s lepšími efektami a karty do ďalšej série sú rozdané. 2. séria - 80%. Prvá séria, The Siege bola super. Druhá, The Earthrise je síce tiež dobrá, ale pri prvej som bol asi opití nostalgiou, pretože ma bavila viac. Alebo bola naozaj lepšia. Každopádne druhá ponuka dobrý príbeh o záchrane Cybertronu a hlavne (ak sa mi to iba nezdá) je akčnejšia. K plusom radím aj dĺžku seriálu. Stále to ma iba šesť dielov, takže to nie je zbytočne naťahované, pekne to plynie od dielu k dielu. Potešil ma Scorponok, dueli Magatrona s Optimusom, ale aj záverečná epizóda, ktorá si doslova pýta tretiu sériu. Teším sa čo bude ďalej. 3. séria - 75%. Tretia séria je pre mňa asi najslabšia. Nové postavy ma moc neoslovili, príbeh tiež úplne nestrhol a jediné, čo túto sériu ešte zachránilo a vystrelilo hore, boli posledné tri diely a super finále.

Transformers: Války o Cybertron - Kapitola 1: Obležení (2020) (série)

Absolutní moc (1997)

V prvom rade musím spomenúť brilantné herecké obsadenie, kde ma Clint zo začiatku celkom málo priestoru, kedže sledujeme okrem neho aj Eda Harrisa a Gena Hackmana a každý z nich tu ma trošku väčšiu rolu. Clint trošku v netradičnej roli ako sme zvyknutý, ale za to v dobrom príbehu, ktorý ma bavil. Ďalšia dobrá Clintovka. 75% - 4*

Společnost hrdinů (2013)

Mám rád filmy s druhej svetovej, obzvlášť sa mi ľúbi pekne natočená akcia a tučná výprava ako v Ryanovi od Spielberga. Bohužial tento film nemá dokopy nič. Ano, nevyzerá to zle a aj ten Vinnie Jones a Tom Sizemore (ktorý sa vylodil v Ryanovi v Normadii a spomína sa to aj tu :) sú tam fajn, ale ta kamera, tie nudne akcie s tankmi, ktoré ani nexistujú, tupo napísané postavy a americký príbeh, ten film tak podkopávajú až je škoda to pozerať. Ja som síce dlho odolával, ale nič lepšie a nové som v tomto žánri nenašiel. Navyše nechápem, čo ma tento film spoločné s brilantnou a mojou obľúbenou hrou. 45% - 2*

Válečné ponorky - Hitlerovy žraločí smečky (2006) (seriál)

Ďalší s dobrých dokumentov, ktorý mapuje celu druhu svetovú v oceánoch a ukazuje nie len na nadvládu Kriegsmarine ale aj na dobrú taktiku Karla Doenitza, Hitlerové zle rozhodnutia až po samotný úpadok tretej ríše. 90% - 5*

RoboCop 3 (1993)

Dvojka bola ešte celkom fajn, no z nostalgie som jej dal aj tu štvrtú. Robocop 3 nie je zlý, povedal, by som, že iba o niečo slabší ako dvojka, takže zas takéto nízke hodnotenie si podla mňa vôbec nezaslúži. Stále to ma celkom dobré akčné a aj štýlové scény (samopal miesto ruky, Jetpack, zoskok autom s parkoviska), príbeh pokračuje tam kde skončila dvojka a opäť nechýba ani hrdinská Basilová hudba. Akurát tu chýba nejaký záporak s kým si to Robocop rozdal, pretože ten japonský nindža bol hodne slabý odvar. Prvá polka mi prišla ešte celkom fajn, ale v tej druhej to už moc nemalo čo ponúknuť. Obľúbený soundtrack: Robo Flies/ Rehabs Chase Marie. 55% - 3*