Krátké příběhy hraček (2011)

Čo môžu ponúknuť krátke príbehy hračiek ? Akurát tak krátke príbehy o hračkách. Je to vtipne, zábavne a predovšetkým krátke, no iné príbehy sú o niečo lepšie. Hlavne tie dlhšie ako That Time Forgot alebo Toy Story of Terror. 70% - 3*

Toy Story: Strašidelný příběh hraček (2013) (TV film)

Tieto dlhšie Toy Story animáky ma bavia viac ako tie kratšie. Hlavne sa to ma kam rozbehnúť a čo ponúknuť ako v tomto prípade. Hororový príbeh zaujal, priestor pre štýlovú akciu a dobre nápady opäť nechýba (bezruký Carl Dillon Weathers s Predatora pobavil) a ako celok je to kvalitne rovnako dobre ako film. 90% - 5*

Shaft (2019)

Jednotka od Singeltona mi prišla lepšia. Toto ma moc nebavilo a dosť ma tu otravoval Shaft junior, na druhú stranu treba pochváliť aj nestarnúceho Samuela L. Jacksona, pretože tie hlášky a prestrelky mu idú ako za mlada. Veľké plus patrí práve jemu, bez neho by bol tento film polovičný. 60% - 3*

Mrazivá pomsta (2019)

Chápem tomu správne, že si Hans Petter Moland spravil prerábku vlastného filmu, len preto, lebo Amíci sú fajnový kukať na filmy s titulkami ? Očividne to tak je, ale čo už. Plánoval som na Mrazivú pomstu vyraziť do kina, ale nakoniec sa mi to nejako nepodarilo a vlastne som aj celkom rád, pretože ma to moc nebavilo. Ukážky vyzerali super, Neesonovi akčné filmu idú a názov filmu bol skutočne mrazivý. No výsledok je pre mňa tiež celkom mrazivý. Po pár minútach som s toho studeného vzduchu celkom vytriezvel. Na akčný film je tam málo akcie, na komédiu je tam málo humoru, na drámu to nemá žiadny nábeh okrem toho, že mu zabijú syna a na thriller to ma slabú atmosféru a zlodochov, ktorí sú dokonca ešte aj celkom nezáživný. Neviem čo to chcelo byť, ale ako celok je divné. Dúfam, že sa na ďalšej akčnej spolupráci bude s Neesonom podieľať znova Jaume Collet-Serra. 60% - 3*

Toy Story 4: Příběh hraček (2019)

Tešil som na ďalšie dobrodružstva Woodyho a Buzza, na ďalšie dobrodružstvo s postavami, s ktorými som vyrastal. Každý diel bol vynikajúci a obzvlášť ten tretí mal nádhernú koncovku, na ktorú som myslel, že sa už nebude dať nadviazať. A dalo sa. Navyše celkom bez problémov. Príbeh hračiek mám rád, ale tu ma to miestami trošku nudilo (možno to je aj tým, že je to najdlhší diel). Mal som pocit, že sme s každého už niečo videli. V jadre to ma samozrejme opäť dobrý príbeh a taktiež aj záver sa podaril, ale neprišlo mi to tak správne napínavé a dramatické ako predošlé diely. Trošku som sklamaný aj s toho, že staré známe vedľajšie postavy, moc priestoru nedostali ako T-Rex, či krumplihlava. Toy Story 4 je opäť fajn zábava, zo známymi postavami a nieje to zlé, jemný závan emócii, či nostalgie nechýba, ale s touto partiou som sa bavil voľakedy aj lepšie. P.S.: potešujúci je aj opäť skvelý slovenský dabing. P.P.S.: počas titulkov a aj po skončení sú ďalšie scény. 80% - 4*

O život (2019)

Crossbones a Falcon si odskočili od Marvelu, aby natočili pre Netflix lacný a jednoduchý akčňák. A presne tak to aj dopadlo. Lacno a jednoducho. Zlí sú tu dobrí a dobrí zasa zlými. Mackie a Grillo sú fajn dvojka, navyše je to krátke a moc to nenudí. V pohode jednohúbka. 65% - 3*

Zelená kniha (2018)

Rozhodne jeden s Top filmov za rok 2018! Po dlhšom čase súhlasím s akadémiou, pretože cenu za najlepší film si to kludne zaslúži. Príbeh dokáže zaujať diváka, tak aby sa nad nim pozastavil a herecký koncert na čele s vynikajúcim Mortensenom baví v dialógoch po celý čas. Nenudil som sa ani na sekundu. 90% - 5*

Braddock: Ztracen v boji (1988)

Chuck tento krát pridal nielen viac kopov, ale aj nakysnutú helikoptéru s Ramba a jeden podpis do kolonky scenár. Tie kopy a ta helikoptéra ešte ušla, ale ten scenár už moc nie. Úvod ma tak nebavil ako pri predošlých dieloch a záverečný diel si dával trošku na čas, kým sa to rozbehol, ale keď už na to príde, je na čo pozerať. Výbuchov je kopec, Chucka v akcii ešte viac, len keby to tak nepreháňal s tým státím v strede základne a trošku sa aj skryl, bolo by to pozeratelnejšie, pretože pri scéne, kde naňho strieľajú zo všetkých uhlov a aj z vežičiek, Chuck len prebije granátomet a kosí si to ďalej bez škrabnutia a toto už trošku vyvolá úsmev na tvári, ale tak čo už je to film s Chuckom. 50% - 2*

Nezvěstní v boji 2: Začátek (1985)

Rovnako dobre ako jednotka, alebo vlastne dvojka, kedže toto je prequel. Síce sa tu sedí na riti vo väznici medzi bambusákmi skoro hodinu a Chuck okrem pár slov, jednej zožranej krysy a drsných pohľadov nič neukáže, dobre to plynie, nenudí to a navyše nesympatický šikmáči vedia upútať pri výsluchu. Pravá sranda začne v závere, keď sa rozhodne Chuck utiecť a vrátiť sa pre odplatu, kamošov a pre pár granátov. V pohode pokračovanie, ktoré nieje tak stupídne a trošku sa ešte drží pri zeme narozdiel od trojky. 60% - 3*

Pokémon: Detektiv Pikachu (2019)

Keď toto oznámili chytal som sa za hlavu a hovoril si, že to už aká konina ich napadla točiť pokémonov, určite je aj lepší film do čoho investovať. Ani trailer ma nepresvedčil o opaku a furt som si myslel, že to bude somarina, ale tak prečo si to nepozrieť, keď som voľakedy na tom fičal aj ja. Ach, pamätám časy, keď som mal celý album pokémonov, dokonca aj tých strieborných a zlatých...ale dosť spomínania, vychýlili sme sa s kurzu. Kde som to skončil. Jaj už viem, takže som sa na to ako bývali milovník, týchto japonských postavičiek pozrel. A bol som celkom prekvapený. Nie s toho ako to vyzerá, vizuálom si ma to nezískalo, ale skôr tým, že tento film funguje a dokáže naservírovať nielen dávku nostalgie, ale aj vtipne momenty. Príbeh nebol zlý mal čím zaujať a celkom je dosť sranda sa na to pozerať a menovať si s frajerkou všetky tie mená pokémov, ktorých sme poznali a zároveň sa predbiehať kto pozná viac. :) Lenže to bol iba úvod. Potom to nadšenie prešlo a ostal už iba film, ktorý dokáže zabaviť, je vtipný a dobre plynie, ale že by ma strhol to nemôžem povedať. Na druhu stranu ani som sa nenudil. Casting sa vydaril, mladý Smith potiahol v pohode, Pikachu mu dobre sekunduje (obzvlášť v slovenskom dabingu to ma gule). Som zvedavý s čím sa vytiahnú v dvojke, ale nemám pocit, že už niečím svet pokémonov dokáže prekvapiť. Toto bavilo aj príbehom aj vtipmi. 70% - 3*

Ovládací panel
43. nej uživatel Slovensko