Z lovce kořistí (2017)

V pohode béčko, ktoré dobre plynie. Starý Anakin je v pohode a Bruce tiež. Jednohúbka, ktorá neurazí, moc nestrhne ale ani ničím moc nenudí. 55% - 3*

Raubíř Ralf a internet (2018)

Sympaticky hrdinovia sú späť, no tento krát vykročia do sveta plného nápadov a znamych postav s Disneyoviek za záchranou hry Sugar Rush. Znova som sa bavil, v závere nechýbajú emócie a samozrejmosťou je aj znova dobrý slovenský dabing. P.S.: nezabúdajte na scény za titulkami. 75% - 4*

Alexander Veliký (2004)

Musím sa priznať, že aj keď tento skoro troj hodinový výpravný kolos je taký dlhý, tak funguje a čo je dôležite moc nenudí. Oliver Stone je dobrý režisér na filme je vidieť každý cent, vypráva a kostýmy sú úchvatne, herecké obsadenie bravúrne, akcie strhujúce, ale nemôžem si pomôcť, záver bol taký dosť bez iskry. Colin Farrell to zahral skutočne dobre, ale keď si to porovnám s postavami ako Maximus alebo Leonidas, tak vo mne Alexander Veľký nič okrem krásne natočených obrázkov nezanechal. 75% - 4*

LEGO® příběh 2 (2019)

Medzi 3/4 ale dám si kludne o jednu viac. Tých nápadov a odkazov na kopec kultových filmov tu bolo požehnane. 75% - 4*

Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw (2019)

Mission Impossible 2 s trochou korením G.I. Joe v obale od tvorcov, čo ohýbajú fyzikálne zákony v sérii rýchlo a zbesilo. Séria rýchlo a zbesilo už dávno nie je tým čím bývala, od piateho dielu keď prišiel na palubu Rock sa séria pretransformovala na akčný film a tento spin-off je toho jasným dôkazom. Kto čakal niečo iné, tak ten musí byť dobre vedľa, pretože tu ani trailery neklamali. Ja som spokojný. Dostal som čo som očakával, medzi Stathamom a Rockom to vždy iskrilo a po tomto filme je jasne, aké veľké prínosy sú tieto mena pre ságu Fast & Furious. Príbeh je podobný MI2 ale o to tak ani nejde. Aj bez Torreta je tento film rýchly a zbesilý, plný testosteronu a výbuchov a to je to o čo tu kráča. Akcia a humor je dotiahnu takmer k dokonalosti a tým pádom je o kráľovskú jazdu postarané. Bavili ma herci (nie len Jason a Dwayne, ale aj Vanessa a Idris), bavila ma (prepálená dobre natočená) akcia, bavili ma camea a obzvlášť plný zásobník hlodov a hlášok, ktoré majú v zásobníku nabite Statham s Rockom. Kráľovská zábava, ktorá prekonáva v niektorých momentoch aj Torretovu partičku autičkárov. Po Wickovi 3, ďalší skvelý zážitok a jednoznačne Buddy movie roka! P.S.: Počkajte si kým neskončia titulky. 90% - 5*

Lukas (2018)

Žán kloda mám rád. Až tak, že mi je ľúto mu dať dve hviezdičky, ale čo už. Asi som mal prehnané očakavania alebo čo. Mne to jednoducho nesadlo. JCVD tu vsadil na vážnu komornejšiu notu, ktorá mňa osobne moc nebavila, aj keď to Žán Klodovi sadlo musím priznať. 50% - 2*

Accident Man (2018)

Celkom som kukal, že Scott Adkins robil aj scenár a zastrešil aj produkciu, ale prečo nie. Jesse V. Johnson (Avengement, Triple Threat) a Adkins je kombinácia, ktorá v bečkových akčných vodách nemá konkurenciu. Príbeh nieje zlý, Adkins, ktorí tu patrí do spolku zabijakov sa po tom, čo mu zabijú tehotnú ex, vydáva na cestu pomsty. Akurát sa musí presekať cez vlastných parťákov, ktorý nie sú žiadne šparatká. Obsadenie je celkom dobré (okrem akčných mlatiček je tu aj Ray Stevenson), akcie majú šťavu (obzvlášť bitka M.J Wihte / Ray Park vs Adkins stojí za to!). Mihne sa tu aj Martyn Ford, no ten bohužiaľ moc priestoru nedostal. Bavil ma aj voiceover, ktorí tu skvelý sedel s tým Scottovým britským prízvukom a aj hudba tu spravila fajn atmosféru. Pre fanúšikov akcie povinnosť, Scott Adkins je tu v najlepšej forme! P.S.: googlil som tu defenestráciu, tak ako mi odporučil Adkins a nekecal, fakt je to vyhodenie s okna :) 75% - 4*

Smrtící zatykač (1990)

Jeden s tých prvých Žán Klodových filmov po tom, čo sa preslávil Kickboxerom a Krvavým športom mi síce v dobe minulej ušiel ale už som to dobehol. V base sa ocitol aj Sly aj Arnie a tak je čas uväzniť aj belgickú pumu, ktorá vždy prekvapí svojich protivníkov kopom s otočky. Tu je tých kopov viac, čo ma ako jeho fanúšika celkom teší a dobre sa to pozeralo. Bavilo ma aj prostredie väzenia a aj keď väčšinu filmu je tu JCVD skôr ako detektív, druha polka a hlavne finále už priniesla to pravé orechové. 65% - 3*

Peppermint: Anděl pomsty (2018)

Pierre Morel akciu s drsnými hrdinami vie (Taken, Gunman) a tu ostáva znova vo svojom žánri, no tento krát tu nakopáva prdel ženský hrdina. Konkrétne Jennifer Garner. Musím priznať, že jej to celkom sedí (aj v Daredevilovi jej to seklo) takže som nemal problém vydať sa spolu s ňou a sledovať najklasickejší akčný príbeh o pomste. Stručne a jasne, dobrá akcia fajn jednohúbka. 70% - 3*

Hans Zimmer v Praze (2017) (koncert)

Mám na to úplne rovnaký názor ako užívateľ D. Moore, takže na čo to budem písať, keď to už niekto napísal a vystihol v celku trefne za mňa. Viac ma bavil koncert Jamesa Newtona Howarda. 70% - 3*