Godzilla x Kong: Nové impérium (2024)

Neviem, či je to lepšie ako predošlý diel, no určite je to o dva Kongové chlpy a o jednu Godzilu šupinu akčnejšie ako predošlý diel. Nič iné som vlastne ani nečakal. Dvojka pokračuje tam, kde sme skončili, v Kongovom novom domove, dutej zemi, ktorá je tak trochu záhadná a skrývajú sa v nej ďalšie záhady, ďalšie svety, ďalšie nástrahy, ďalšie monštra, ďalšia akcia, no skratka sa v nej odohráva celý tento diel, preto aj ten názov - Nová ríša. Okrem Kong a Godzilly sa vrátilo aj pár postav s predošlého dielu, no tie vlastne ani nikoho nezaujímajú a každý je aj tak zvedavý na Konga s Godzillou. Zatiaľ čo v predošlom diely, dostala opička a jašterka, takmer rovnaký priestor na plátne, tento krát je v hlavnej úlohe Kong, ktorý je tu ako bádateľ, až kým nenarazí na novú civilizáciu, ktorú terorizuje hnusný opičiak. A aj keď je Kong pekne veľký opičák, je v menšine a bude musieť vyjsť na povrch a znovu spojiť sily s Godzillou, ktorá si medzi tým počas filmu, robila na povrchu poriadky s inými Kaiju príšerami a obliekla sa do nového sexi ružového kabátiku, aby sa mohli predávať aj ružové Godzilly. Priznám sa, že som trošku sklamaný s toho, že tu hrá Godzilla iba druhé husle, no koniec koncov som sa nenudil, pretože Adam Wingard aj na druhý krát vie ako zaujať na ploche dvoch hodín. Efekty, či hudba taktiež v pohode, no v závere som čakal aspoň scénu za titulkami, bohužiaľ neprišla, tak vy, čo chcete na ňu tiež čakať, tak nečakajte. Na záver, len dodám, že sa v tomto univerze celkom bavím a dúfam, že sa dočkáme aj ďalších filmov s Monster-verse. 75% - 4*

Oheň (1991)

Oheň ma nabité herecké obsadenie (Russell, Baldwin, De Niro, Sutherland), napínavé akčné pasáže, ktoré sú veľmi pekne a realisticky natočené, keďže vizuálne efekty sa vo veľkom rozbehli až o pár rokov neskôr. No prišlo mi to akési rozvláčané, uťahané a pomalé. No napriek tomu sa jedná o kvalitný filmík o nebezpečnom živote hasičov od oscarového režiséra Rona Howarda (to je vlastne dôvod, prečo som si tento film aj pozrel). S odretými ušami dám aj tu štvrtú, pretože je to koniec koncov v závere aj zaujímavá detektívka. 75% - 4*

Příběh Pixaru (2007)

Čo napísať o dokumentárnom filme, ktorý mapuje historiu štúdia Pixar. Poviem len toľko, že je to skvelé. Človek sa do dozvie hromadu zaujímavých informácii a k slovu sa dostane niekoľko známych a významných ľudí. Pixarovky sú proste skvelé, tak ako aj ich tvorcovia, no tento dokument ma len jednu chybu. Natočil sa moc skoro a je krátky. 90% -5*

Mladá dáma (2024)

Mám rád fantasy, mám rád draky a poslednú dobu aj Millie, ktorá sa javí ako celkom schopná herečka a hviezdička do budúcnosti. Na jedno pozretie fajn, nie je to veľkorozpočtová fantasy, a ak nás nenaháňa drak, tak poväčšine času sedíme v jaskyni, ale ma to niekoľko dobrých nápadov, akčných scén, hudbu a sem tam to dokáže aj prekvapiť. No záverečne finále mi už prišlo moc okaté a frajerské. Obľúbený soundtrack: Elodie's Maze, End Of Your Story. 70% - 3*

Jedeme na teambuilding (2023)

Najhoršia rola v akej som videl Peťu Polnišovú. Zopár scén sa podarilo, pobavilo, ale ako celok, čo ja viem ako to hodnotiť. V polke som zaspal od nudy a zobudil sa pred koncom, tak si to už preberte ako chcete. 50% - 2*

Hrozba smrti (2024)

Bavilo ma to. Príbeh nič moc, no plážové prostredie, hudba (fajn vypalovačky), kočka Daniela Melchior, Jake Gyllenhaal (chlapec sa dobre vymakal) a McGregor ma bavili až do konca. Trošku mi vadilo, že sa Dalton (Gyllenhall) usmieva v každom druhom zábere ako dement, ale koniec koncov to bol sympaťák, ktorý vás dostane v pästných prestrelkách (tak ako aj "hravá" kamera). McGregor hral magora, ktorým tak trochu vlastne aj je a očividne si to aj užíval, toto mu sadlo ako uliate. Doug Liman vie natočiť pútavé (Na hrane zajtrajška), akčné (Agent bez minulosti) a aj zábavne (Pán a pani Smithovci) filmy a toto je kombinácia všetkého. P.S.: nezabudnite na scénku za titulkami. 80% - 4*

Status: Naživu (2022)

Som zaskočení tým hodnotením, pretože mňa to celkom bavilo, Gerard mi tam sadol. Je to celkom krátke, ale od začiatku do konca sa tam niečo deje. Nemôžem povedať, že by to bola strhujúca jazda, ale nenudil som sa a to predsa ide, či nie. Fajn jednohúbka. 75% - 4*

Ptáci stěhováci (2023)

Po dlhšom čase konečne animák, ktorý ma bavil. Bavilo ma to svojím príbehom, svojou animaciou, postavami, či vtipom. Korunku vtákom sťahovákom nasádza John Powell (Ako vycvičiť draka, Doba Ľadová 4, Kung-Fu Panda) a jeho skvelá hudba, animáky mu skratka sedia. Obľúbený soundtrack: Migration End Titles. 80% - 4*

Halo - Season 2 (2024) (série)

2.séria - 75%. Prišlo mi to podobne dobré ako prvá séria. Je tu zopár dielov, ktoré sú slabšie, zdĺhavé a nudnejšie, no oproti prvej sérii je tu viac akcie a je aj kvalitnejšie natočená. Prvá polka série ma bavila viac ako ta druhá, v tej druhej sa to v polke po epickom (a najlepšom) štvrtom diely trošku zbrzdi a rozbehne sa to až ku koncu. Finále ma tiež neúhorilo, čo je škoda, čakal som niečo strhujúcejšie. Zhrnuté a podčiarknuté, slušná military sci-fi jazda.