Moucha 2 (1989)

Musím sa priznať, že je to prekvapivo lepšie ako som si myslel. Jednotku považujem za klasiku, ale ani dvojka nie je zlá. Minimálne ma príbeh zaujal, v závere je to už síce klasická hororová béčková vyvražďovačka, no na druhu stranu s dobrými efektami. 60% - 3*

Joker (2019)

Keď oznámili Jokera, ktorý nepatrí do rozšíreného sveta DC hrdinov, nevedel som čo o toho čakať, no podla režiséra a producenta mi bolo jasné, že Joker, žiadna komiksovka nebude a bude to predovšetkým drsná dráma. A tak aj je. Warneráci sa rozhodli neškrečkovať ikonické postavy iba do svojho rozšíreného sveta, ale dali vzniknut aj odvážnym a samostatným filmom a som aj za to rád, pretože takto máme možnosť vidieť ďalšiu skvelú verziu Jokera. Keď už som načal tu skvelú verziu, tak len doplním, že aj Joaquin Phoenix je ďalší skvelý šašo, ktorému keby dali zlatu sošku, tak by som sa nenahneval. Phoenix to zahral skutočne brilantne a ta gestikulácia, smiech a pohyby, fanúšikovia Jokera (ako ja) a aj nefanušikovia tento herecký koncert určite ocenia. Prejdem už teda k filmu, aby som tu zbytočne nerozberal každý detail, tak len poviem toľko, že "zrod" Jokera sa mi ľúbil, no predstavoval som si záverečné dianie oveľa skôr, kde by sme dostali aj trošku toho Jokerovskeho vyčíňania v Gothame. Bohužiaľ na to čas už nebol. Film ma dve hodiny, no niekedy mam pocit, že sa zbytočne vlečie, no na druhu stranu musím pochváliť atmosféru celého filmu, ktorá bola skutočne drsná a miestami aj dosť krvavá. Navyše aj hudba tu robí svoje. Nejedna sa o hudbu s výraznými melódiami, ale o hudbu s výrazným stupňujúcim sa tónom. A kombinácia drsnej réžie, napínavej hudby a výborného herca dava dokopy skutočne intenzitný filmový zážitok. 75% - 4*

Rambo: Poslední krev (2019)

Negatívne recenzie ma moc nezaujímajú a nemienim sa k ním vyjadrovať, pretože podla mňa sú úplne mimo, aj keď v jednom majú pravdu. Nieje to ten Rambo, na ktorého sme boli zvyknutý. Áno nieje a bolo to už vidno podla trailerov, kde som bol síce sám s toho trošku sklamaný, ale na druhú stranu Rambo pokračuje presne tam, kde skončil predošlý, čiže na farme a na odpočinku. Rambo je už na skrátka na dôchodku a jednoducho sa po tých rokoch výbuchoch scivilizoval a usadil. Je to logické aj keď nie moc Rambovské. Na druhú stranu, čo je to stopercentne Rambovské, je za prvé: znova skvelá hudba Briana Tylera s prvkami Goldsmitha a za druhé: znova skvelý Stallone, ktorý síce vyzerá netradične s krátkymi vlasmi, no za to nepriateľov kraja v najbrutálnejšom prevedení s celej série. Rambo: Last Blood neodkazuje na jednotku iba názvom, ale v podstate aj kostrou príbehu, kde sa začiatok trošku dlhšie rozbieha a kladenie pasci ako v lese nastupuje na scénu až v samotnom závere s krvavou odplatou. Adrian Grunberg je šikovný režisér na akcie je radosť pozerať a musím sa priznať, že ma niektore scény skutočne prekvapili a dokonca aj uzemnili. Grunbergovi okrem akcii nerobí problém podať film nielen ako odplatu v štýle 96 hodín, ale predovšetkým aj ako drámu. Trošku ma nebavili vedľajšie postavy a pár scén s úvodu, ale ako som písal, keď sa to rozbehne a Rambo za vydáva za odplatou, divák dostane presne to, prečo došiel do kina. Predošlý diel ma bavil o niečo viac, ale ani tu som sa moc nenudil. Sly možno nenapísal najlepší scenár a príbeh, ale robí to od srdca a pre fanúšikov a aj v pokročilom veku je to stále veľký frajer, ktorému nechýba charizma, a ktorý to aj po sedemdesiatke natrie dnešným pyžamovým superhrdinom. P.S.: počkajte si na titulky, je tam aj jedna menšia scénka zo záveru navyše, ktorá sa do filmu nedostala. Obľúbený soundtrack: Rambo: Last Blood, The Ranch, Dusk, Preparing for War, Sunset. 85% - 4*

Mercury (1998)

Tak si listujem Brusovú filmograffiu a narazil som na Merkúr, ktorý mi podla názvu niečo hovorí, no hodnotenie mi pri nej nesvieti. Nastal čas to dobehnúť. Príbeh nieje zlý a aj keď sa o akčný film plný akcie nejedná, ma dobrý spád, moc nenudí, aj herci sú fajn, ale chcelo by to lepšieho režiséra, ktorý by vymačkal trošku viac toho thrillerovského napätia, ktoré svieti v žánre. A tiež by ma zaujímalo, kam zmizlo vo filme tých 60 miliónov s rozpočtu. 70% - 3*

Alexandr Veliký (2004) (TV film)

Dobrý dokument. Predovšetkým nielen zaujme obsahom, ale je aj pútavo natočený, zbrane a celkové brnenie nám tu tvorcovia pred bitkou pekne rozoberú, aby divák samotnej bitke ešte viac chápal a čo sa týka samotnej bitky, tak okrem zaujímavého a prefíkaného plánu Alexandra upúta predovšetkým aj grafika, či samotné prestrihy na akciu, ktoré konečne nevyzerajú ako v iných dokumentoch, kde sa len hladkajú mečmi. 75% - 4*

Stroj jménem Arnold (2018) (TV film)

Pre ľudí čo čítali Arnoldovu knihu Total Recall ako ja, to nieje dokument, ktorý by priniesol niečo nové. Toto je dokument, ktorý zhrnie zo široká Arnieho kariéru, ale nevenuje sa jej do hlbky a kopec vecí tu spomenutých ani nieje. Ak chcete viac, kúpte si jeho knihu. Toto je dokument, pre ľudí, ktorý o Terminatorovi vedia asi toľko, že ma svaly a hral v pár filmoch. Každopádne som sa nenudil a ako zhrnutie ma to bavilo. 80% - 4*

Battle at Big Rock (2019)

Našťastie sa nejedna o zbytočný medzi kus medzi Jurským svetom 2 a 3, ale Trevorrow ide rovno na vec a v pár minútach predvedie solídnu akciu s dobrými efektami. Ako vnadidlo po spackanej dvojke to funguje celkom fajn a určite sa teším na ďalší diel viac ako pred ôsmimi minútami. https://www.youtube.com/watch?time_continue=517&v=C7kbVvpOGdQ 80% - 4*

Muž bez stínu (2000)

Kevin Slanina a jeho asi najlepšia rola. Bohužiaľ sa to nedá povedať o režisérovi. Paul Verhoeven natočil v 90tých poriadne pecky a okrem zaujímavé príbehu, fajn kulís, napätého záveru a úchylných scén to trošku nudí. Začiatok sa rozbieha skutočne pomaly, zato od polky naberie Muž bez tieňa tie pravé grády. Bohužiaľ slušne efekty a dobrý záver filmu to vyššie nevytiahnu, pretože postavy sú niekedy tupé ako tágo. Škoda. 70% - 3*

To Kapitola 2 (2019)

Aj keď to má síce o dobrých tridsať minút viac ako jednotka, nenudil som sa. Príbeh, postavy a predovšetkým znova dobre obsadený herci (až na pár výnimiek), to všetko tu dobre klape. Trošku mi vadil ten nevyrovnaný ton hororu krížený s nasilu vtipnými scénami, ktoré sa tu niekedy nehodili. A čo je to najdôležitejšie kazili atmosféru. No musím sa priznať, že zasmiať som sa zasmial. Aj keď tie scény sú niekedy ako päsť na oko a nespadajú do vážnej hororovej atmosféry, o ktorú sa Muschietti tak snaží, práve tieto vtipné scény s toho nerobia nudu. Záver ma tiež trošku sklamal, príbeh sa motal miestami vo flashbackoch a tak som čakal lepšie rozuzlenie a finále, ako to čo sme dostal, toto mi prišlo tak lacno odbyte. Každopádne čo sa týka réžie, tak je to rovnako kvalitne natočené ako prvý diel a tak isto aj lakačky fungujú výborne. Škoda toho nevyrovnaného žánru, kde sa občas, bije horor s komédiou. 70% - 3*

Osamělý vlk McQuade (1983)

"Keby som zavrel každého, kto sa po mne zahnal, bolo by pol štátu v base." Chuck je frajer ako vždy, no tento krát, v úlohe texaského šerifa, je tak trochu aj drsný Harry, čo vôbec nieje na škodu. Osamelý vlk McQuade nieje film, kde sa vo veľkom kričí hurá do boja ako v jeho iných filmoch. Tu sa Čakino drží celkom pri zeme a seka zloduchov predovšetkým pohladom, hláškami a potom až kopom s otočky. V závere sa to slušne rozbehne, príde samozrejme aj na duel Čak vs Carradine, ktorý je celkom dobre natočený a aj hudba tu má svoje čaro. Jeden s tých lepších filmov s nesmrteľným Čakom. 65% - 3*