Já, Frankenstein (2014)

Dobrovolná lobotomie, ze kterou jsem si navíc zaplatil. Popravdě - šli jsme do IMAXu a tohle bylo to jediné, co hráli. Vizuál paráda. Ovšem kromě obsazení (jak na to mohl Nighy, Eckhart a ostatní přistoupit??) a zmíněného vizuálu to vážně nestojí za ty peníze. Opět jsem blíže přesvědčení, že v Hollywoodu začali používat na tvorbu popcorn-filmů nějaký automatický generátor. Je to ten případ, kdy je vše tak blbé, že se tomu nelze ani smát. Když přišlo na akci, vše bylo OK. Všechno mezi - ostuda. Doporučuji snad jen při řádné kocovině, kdy zvládnete pouze koukat na krásně vyleštěné obrázky.

Vlk z Wall Street (2013)

Skvělá ČSFD projekce (díky!)!! Čistá radost sledovat tuhle frajeřinu. 3 hodiny utekly jako voda. Nebýt klasického průběhu takto našlapaného "auto-bio" příběhu (vzestup-úspěch-krach-ponaučení), dal bych hvězdiček 6 :). Nečekal jsem, že Vlk bude taková zábava. A tak bravurně natočená. Opravdu - tohle se snad může nelíbit jen těm Amišům...

Kamarád taky rád (2011)

Tož nepokažená romanťárna, kterou drží vedlejší postavy. Třetí * za slunce ;)

Gravitace (2013)

Neskutečná adrenalinová jízda. Gravity je o ZÁŽITKU. O takovém zážitku, při kterém si celý film drtíte pěsti napětím, aniž byste o tom měli sebemenší tušení. Vše je zde podřízeno naprostému vtažení diváka do plátna - tedy spíše do kosmu. Režie, herci, vizuál, zvuk, střih, soundtrack...vše geniálně namícháno - nic netrčí, nic neruší. Ani nevím, kdy naposledy jsem měl v kině intenzivnější zážitek. Viděno v IMAX a určitě to není naposledy! Na konci projekce dokonce nastal potlesk! S radostí jsem se přidal. A víte co? Sandra rulez!

Jasmíniny slzy (2013)

Nemám slov. V podání jiného režiséra by příběh Jasmine byl spíše psycho-sociálním hororem (Trier?? :)). Ovšem Woody uvařil superjedlý a vydatný pokrm, který jsem konzumoval od počátku do konce s obrovskou chutí! Doufám, že Cate dostane Oscara - dokonale mě uzemnila. Krásný film.

Elysium (2013)

Velké zklamání. Do parádního vizuálu (krásně ušmudlaná Země v kontrastu s vypucovaným Elysiem) zabalená stupidní báchorka o tom, jak jeden obětavec přinese chudákům na Zemi rovnoprávný přístup k bezplatné zdravotní péči. Spousta patosu, velkých gest, černobílých postav, předvídatelnosti a klišé. Holčička byla vážně otravná - ne však jako hlavní záporák, nájemný zabiják - ten měl raději úplně mlčet (příšerně otravný akcent, který měl podtrhnout jeho nesympatičnost). Vážné scény působily směšně a motivace jednotlivých aktérů "děje" často nepochopitelně. Ukázkový film pro americké publikum. Jediný, kdo ve filmu exceloval, byla Jodi Foster - ta si svou arci-bitch vážně užila a já s ní :) Škoda, Elysium vypadalo z ukázek vážně slibně.

Život té druhé (2012)

Juliette je prostě neodolatelná. A toto tvrzení je vlastně i spoilerem pro tuto příjemnou, svěží a vtipnou romanťárnu. A bez amerického patosu :)

Rukopis nalezený v Zaragoze (1964)

Na tuto "legendu" jsem se vážně těšil. Očekával jsem něco mezi Svatou horou a Baronem Prášilem. Bohužel, pro Poláky typicky, výpravnost a jistá dávka psychedelie byly ubity nadřazením křesťanského ponaučování, že svody číhají všude a podlehneš-li, budeš pikat. Některé části filmu jsou svým nechtěně hippie pojetím, výtvarnem, fantaskností a absurdnem vážně nezapomenutelné. Ale film jako celek po první hodině uondá neustálým opakováním toho samého (svod-podlehnutí-trest). Je totiž tvořen vyprávěním - každá historka má stejný průběh a zanořuje se více do minulosti (cimrmanovské "to bylo tak..."), takže tak dlouhá stopáž by spíše bodla rozkouskovaná do seriálu. ...ale za vidění to rozhodně stojí za to...aspoň kousek ;)

Pozdní závěť (1995)

Velice svěží a vtipný snímek. Šindó má ve svém pokročilém věku vybroušený nadhled, takže "podzim života" v jeho podání má neskutečnou jiskru. A to i když pominu fakt, že zde jiskřily spíše ženy a muži (jedno jakého věku) hráli spíše role trotlů.

Quo Vadis (2001)

Slušně zpracovaný historický velkofilm. Ovšem po polsku. To znamená silné zaměření na křesťanskou složku. Film tak působí jako agitka vystřižená z biblických příběhů. Na výpravě se ale (ve středoevropském měřítku) vůbec nešetřilo.