Karamanlis

okres Žiar nad Hronom

<< předchozí 1 2 3 4 11 20 30 39
    • 18.1.2019  09:14
    El Vampiro (1957)

Pozoruhodná mexická hororová variácia na v tých časoch mimoriadne populárnu upírsku tematiku. Miestami je tu cítiť inšpiráciu klasickou universalovskou draculovskou sériou, El Vampiro však disponuje aj určitými jedinečnými atribútmi, vábivými narážkami na mexický folklór a zvláštnym elegantným šarmom, čo sú pridané hodnoty navyše. Dokázal by som si tu prestaviť aj atraktívnejšie herecké obsadenie, v 50. rokoch však boli merítka ideálu krásy predsa len nastavené trochu inak, než je tomu v súčasnosti.

• 16.1.2019  10:22

Pokus o uletený slasher s tematikou tradičného mexického wrestlingu lucha libre, ktorý tak nejak nemá čím ohúriť. Gore scény nie sú nič extra, postavy, vrátane tých ženských, ktorých účelom malo byť potešenie oka mužského publika sú skôr otravné a teatrálny zabiják, ktorého stvárnila reálna legenda mexického wrestlingu Rey Misterio Sr. taktiež neoslnil.

• 14.1.2019  14:59
    Luna de miel (2015)

Nie najhorší mexický torture porn s iba tročlenným hereckým obsadením. Nižší počet účinkujúch však napokon vôbec nie je handicapom. Atmosféra je tu správne komorná, napätie postupne graduje, reakcie ústredných postáv sú neodhadnuteľné, brutalita sa pohybuje v medziach solídneho subžánrového priemeru a príbeh disponuje aj mierne prekvapivým záverečným rozuzlením.

• 10.1.2019  10:00
    Crawlspace (1986)

Vcelku zaujímavý polozabudnutý horor, ktorý je hereckou one man show svojrázneho Klausa Kinskeho. Príbeh je priamočiary, bez výraznejšej dejovej zápletky či zauzlenia. Od začiatku je jasné, komu tu špliecha na maják a časom sú najmä prostredníctvom vrahových monológov a sebavýpovedí čiastočne odkrývané pohnútky jeho zvráteného konania ako aj detaily z jeho temnej minulosti. Hoci viaceré dobré nápady tu nie sú dotiahnuté k dokonalosti, Crawlspace napriek tomu prináša niekoľko pozoruhodných momentov a originálnych hororových vychytávok, vďaka ktorým stojí za to si ho pozrieť.

• 31.12.2018  12:06

Zaujímavý historický horor, situovaný do temného obdobia inkvizície. Príbeh v závere vygradoval do vcelku pozoruhodných a pre mňa osobne až neočakávaných hororových kontúr, čo však určite nebolo na škodu veci. Trochu ma tu potešila účasť Kristiana Nairna alias Hodora z Hry o tróny, tradične však toho veľa nenarozprával a herecky tiež veľa vody nenamútil.

• 21.12.2018  16:24
    Dead Trigger (2017)

Lundgrenove predošlé pokusy o presadenie sa v hororovom žánri sa nebrali moc vážne a ako-tak som sa pri nich bavil, čo sa však v prípade Dead Trigger už nedá povedať. Tento lacno pôsobiaci kúsok, plný umelo pôsobiacich CGI efektov a odfláknutých masiek neurobil radosť ani zarytému fanúšikovi zombie hororov ako som ja. Dolfík tu stvárňuje strhaného veterána vojny s mrtvákmi, majúceho za úlohu pripraviť na boj bandu nesympatických teenagerov, pričom sa miestami tvári ako pacient po mozgovej príhode. Nepomohlo ani to, že Lundgren do tohto filmu pribral aj svojho ruského kamaráta Taktarova, majúceho svoje najlepšie roky už tiež evidentne za sebou a rádoby prekvapivá finálna pointa to úplne zabila.

• 19.12.2018  08:37

Typická osemdesiatková akčná komédia, v ktorej sa dá nájsť z každého rožka troška. Neodmysliteľná je pochopiteľne kriminálna zápletka, ku ktorej patria chlapácke pózy, nejaké tie prestrelky, štipka občas možno aj drsnejšieho humoru a príležitostné sondy do súkromného či milostného života oboch hlavných hrdinov. A práve na ústrednej detektívnej dvojici Costanzo - Hughes, stvárnenej Gregorym Hinesom a Billym Crystalom Running Scared stojí a padá. Toto duo rádoby ostrovtipných policajtov akosi postráda iskru, na môj vkus je nevýrazné a bez schopnosti získať si výraznejšie divácke sympatie. Navyše Hines je miestami dosť teatrálny a svoju postavu zbytočne prehráva.

• 18.12.2018  08:39
    Outlaw King (2018)

Outlaw King je v podstate historická road movie, nakoľko členovia Bruceovej družiny sa po celú dobu neustále kamsi presúvajú. Popritom sústavne kujú nejaké pikle, riešia vnútorné spory medzi škótskymi klanmi a sem-tam príležitostne rozbijú kokos nejakým tým Anglánom. Po rozpačitých takmer dvoch hodinách, v rámci ktorých sa dobré momenty striedajú s menej interesantným dianím príbeh konečne vyústi do finálnej bitky, ktorá síce má gule, no jedna lastovička ešte leto nerobí. Navyše predstaviteľ Brucea Chris Pine bol tiež akýsi nemastný-neslaný, takže hlavnú pozornosť na seba často oprávnene strhával iný člen jeho kompánie - istý Douglas, ktorý je vlastne akousi obdobou šialeného Íra Stephena zo Statočného srdca.

• 17.12.2018  08:26

Priemerný poviedkový horor s piatimi príbehmi, ktoré sú rozložené tak, aby dianie vo filme postupne naberalo na intenzite. Prvá dva príbehy boli mdlé a zvlášť ma nezaujali. Od tretieho už to bolo o čosi lepšie, objavili sa nejaké ľahko mrazivé momenty či hororové masky a záverečná epizóda bola nakoniec vcelku dôstojným zavŕšením celej tejto 70tkovej antalógie.

• 14.12.2018  07:10
    Possum (2018)

Z môjho pohľadu nevábna cesta do hlbín čudákovej duše, sprevádzaná jeho pochmúrnymi fantazmagóriami, ktorým som akosi nedokázal prísť na chuť. Pozitívom Possumu je herecký výkon Seana Harrisa, ktorý ma zaujal už v skvelom Deliver Us from Evil. Harris je osobitý zjav, majúci danosti, ktoré ho doslova predurčujú na stvárňovanie duševne narušených postáv.

• 12.12.2018  08:21
    Gotti (2018)

Gotti mi nezarezonoval najmä čo sa hereckého obsadenia týka. A hoci sa tu John Travolta na reálneho "teflonového dona" vlastne aj trochu podobá, rola mafiánskeho bossa mu nesedela a rádoby tvrďácke pózy či grimasy, ktoré tu strúha tomu tiež moc neprospeli. Predstaviteľ Gottiho syna Spencer Lofranco je presvedčivý ešte menej než Travolta a postavu mladého búrliváka, majúceho našliapnuté k životu v otcových šľapajách mu zožerie asi málokto. U mňa bolo problémom aj to, že tento primárne gangsterský film sa viac sústredil na Gottiho rodinné peripetie než na jeho kriminálnu činnosť a to ustavičné preskakovanie príbehu medzi tromi epochami mafiánovho života na mňa občas pôsobilo mätúco.

• 10.12.2018  08:38
    Den matek 2 (1988)

Osemdesiatkový fínsky hixploitation - to znelo lákavo, Kuutamosonaatti však bohužiaľ náležite nenaplnil subžánrové kritériá a zamrzol kdesi na polceste k tomu, aby bol dobrým hororom. Síce sa tu vyskytuje ženská nahota aj prejavy psychopatického počínania a terorizovania bezbranných obetí, celé je to však podané až príliš odľahčenou formou a najhoršie je, že postava zdegenerovaného magora, od ktorého som si neustále sľuboval rozpútanie poriadneho finálneho masakru zostala napokon úplne nevyužitá a bola postavená skôr do komickej roviny.

• 10.12.2018  08:12

Whoever Slew Auntie Roo je na nervy brnkajúci thriller, v ktorom atmosféra pozvoľna hustne a dianie systematicky naberá na obrátkach. Všetky ústredné postavy, svojim spôsobom vrátane aj tých detských tu majú viac či menej pokrivené charaktery a je tu obtiažne nájsť niekoho s vyslovene kladnými pohnútkami či bezchybnou mentálnou kondíciou.

• 7.12.2018  08:36

Ilsa, the Tigress of Siberia v podstate prekonala moje očakávania a v mnohých ohľadoch sa mi páčila viac než prvá Ilsa z roku 1975. Príbeh má aspoň akú-takú zápletku a pochopiteľne nechýbajú nahota, gore či brutalita. Ilsa a jej kumpáni sa snažia posunúť metódy trýznenia svojich obetí do sofistikovanejšej a krutejšej formy, výsledkom čoho je niekoľko silných scén, ktoré človeku utkvejú v hlave. Na škodu neboli ani akčné vsuvky, vďaka ktorým film nabral trochu netypický rozmer.

• 15.11.2018  07:29

V rámci 27. série určite jeden z najlepších dielov. Nanútený spoločný výlet Simpsonovcov a Flandersovcov do Grand Canyonu, ktorého cieľom je najmä zlepšenie dlhodobo pošramotených vzťahov medzi Homerom a Nedom prináša viacero vtipných skečov a neočakávaných zvratov.

• 15.11.2018  07:19

Epizóda, v ktorej hrajú prím ustavičné zmeny nálad tak trochu ješitnej Lisy a návšteva muzikálu, na ktorom si s Marge chcú urovnať vzájomné vzťahy už z princípu nemohla dopadnúť dobre. Tento diel ma nudil a miestami na mňa pôsobil až dotieravo. Tentokrát to nezachránil ani Barťas.

• 13.11.2018  08:29
    Cooties (2014)

Svižná zombie komédia, v ktorej dominuje situačný humor, postavený na hláškach, dvozmysloch a bizarných charakteroch herecky dobre stvárnenej pestrej škály postáv. Keď k tomu pripočítam správne naservírovaný pomer násilia, solídnu maskérsku prácu a zopár hustejších scén, ktoré sa odohrajú počas boja s detskými zombíkmi, môžem povedať, že Cooties predstavujú z môjho pohľadu takmer ideálnu formu síce intelektuálne nenáročného, no zato účinného hororového humoru.

• 12.11.2018  07:45

Slušný lotyšský pokus o historickú drámu. Počet komparzistov v dobových bitkách medzi križiakmi a pohanmi mohol byť aj vyšší, choreografia bojových scén však bola zvládnutá dosť dobre. Prekážala mi tu však pridlhá stopáž a obsadenie hlavnej postavy. Neuškodilo by tento miestami až úmorný príbeh o nejakú tú polhodinku skrátiť, efektívne zostrihať a možno vynechať útlmové pasáže, súvisiace so semigalským folklórom, rituálmi či laškovaním medzi Namejsom a jeho vyvolenou. Veľkým problémom bol pre mňa osobne Edvin Endre, stvárňujúci Namejsa. Postava superbojovníka, schopného holými rukami zlikvidovať kompletnú posádku križiackej lode vyznievala v podaní tohto subtílneho švédskeho chlapčiatka nedôveryhodne a ani za tie takmer dve hodiny som si na neho nedokázal zvyknúť.

• 6.11.2018  19:12
    The Dark (2018)

Vcelku divná záležitosť z rakúskej produkcie, ktorú možno do zombie subžánru zaradiť naozaj iba okrajovo. Podivnosť tohto svojbytného hororu mi v konečnom dôsledku vôbec neprekážala, skôr mi však vadili nezodpovedané otázky, ktoré po skončení filmu zostali visieť vo vzduchoprázdne. Popravde som úplne nepochopil pohnútky konania niektorých ústredných postáv či príčinu metamorfóz hlavnej hrdinky a moc som nepobral ani s tým spojené nadprirodzené pozadie príbehu...

• 1.11.2018  13:56

V televíznom vysielaní menej často frekventovaná snímka Martina Hollého z obdobia, keď bol v najlepšej filmárskej forme. Takéto ťaživé psychologické drámy, situované do dedinského prostredia, ktoré boli kedysi výstavnou skriňou slovenskej kinematografie sa dnes už bohužiaľ netočia. Pritom na vytvorenie solídnej zápletky či konfliktu v nich stačilo tak málo...

• 27.10.2018  10:34
    The Toybox (2018)

V rámci možností a limitov, stanovených nevysokým rozpočtom a neskúsenosťou režiséra Nagela dopadol The Toybox vlastne celkom dobre. To čo sa sprvoti javí ako exploitation, situovaný do prostredia nehostinnej púšte sa rýchlo pretaví do podoby životaschopného nadprirodzeného slasheru, so síce nie moc strašidelným, no zato odpudivým a slizkým záporákom.

• 24.10.2018  09:57
    Apostle (2018)

Temný sektársky príbeh, v pozadí ktorého po celú dobu prevláda pocit obavy z čohosi neznámeho a zlovestného, čo neustále doslova visí vo vzduchu. Pohnútky ústredných postáv sa vyjasnia až v samom závere a nechýba ani finálna krvavá jazda s pár divnými výjavmi a úchylnými momentami. Netflix u mňa po svojom nesmelom počiatočnom koketovaní s hororovým žánrom konečne začína bodovať.

• 22.10.2018  08:26
    Muse (2017)

Vyobrazenie múz, ktoré boli podľa gréckej mytológie až na ojedinelé prípady ako bolo potrestanie tráckeho poeta Thamyrisa mierumilovnými, ušľachtilými a inšpiratívnymi bohyňami umenia ako nejakých zlomyseľných a krutých démonických bytostí sa mi príliš nepozdávalo a chvíľu som si naň musel zvykať. Musa disponuje viacerými dobrými momentami a nápadmi, ktoré sa však miestami akoby utápali v zbytočnej omáčke, ktorú Balagueró okolo príbehu servíruje. Jaumeho hororová tvorba si stále drží status nadpriemernosti, v režijnom tandeme s Plazom im to však išlo o poznanie lepšie než každému samostatne.

• 21.10.2018  15:43

Vydarený mexický okultný horor s vynikajúcou atmosférou, hudbou a maskami, postavený na pútavom príbehu o dvoch zanietených vedcoch, ktorí v túžbe po poznaní uzavrú desivú posmrtnú dohodu, netušiac, aké strašné následky bude mať jej dodržanie. Nechýbajú dejové zvraty, zmeny charakterov ústredných postáv a dramaticko-tragické finálne vyústenie. Režisér Méndez sa tu odvážne pohráva aj s istými náznakmi ženskej nahoty, predsa len, dáma v negližé nebola v tých časoch na striebornom plátne bežným javom. Som milo prekvapený tým, na akej vysokej úrovni bol už v 50. rokoch mexický horor...

• 15.10.2018  08:38
    Errementari (2017)

Pútavý španielsky fantasy príbeh o drsnom kováčovi, čertoch, majúcich spadnuté na jeho hriešnu dušu, poverčivých dedinčanoch a osamelom dievčatku, ktoré sa do toho celého nechcene pripletie, zasadený do obdobia 19. storočia, krátko po skončení tkzv. španielskych carlistických vojen. Klobúk dolu pred mladým španielskymi filmárom Paulom Urkijo Alijom, ktorý dokázal túto pôsobivú záležitosť nakrútiť za rozpočet niečo okolo 7,5 milióna dolárov, to taký Zdeněk Troška by sa k jeho Errementari kvalitatívne nedokázal priblížiť ani keby mali k dispozícii 100 miliónový budget.

• 11.10.2018  08:18

Long Weekend je podľa mňa ukážkovým zástupcom natural horroru, s výstražnou ekologickou pointou, v rámci ktorej hlavné postavy nečelia atakom nejakého rozzúreného zvieracieho jedinca, ale prírode ako celku. Napätie a strach z neznámeho zla tu postupne eskalujú až do mrazivých rozmerov, počas samotných útokov zo strany zástupcov fauny či flóry sa však divák nedočká žiadnych explicitných násilností a celé to prebieha len vo forme akýchsi náznakov agresívneho počínania.

• 11.10.2018  07:54

Veľký mínusom He's Out There je to, že počas prvej hodiny sa tu vlastne nič zaujímavé nedeje a sledujeme len akési jemné koketovanie sa s hororovou tematikou, pričom prítomnosť zla je zrejmá len z náznakov. V záverečnej polhodine sa príbeh konečne pretaví do podoby slasheru v rámci ktorého je preliata aj nejaká tá krv, tento moment však mal prísť podstatne skôr.

• 7.10.2018  15:17

Pomerne hlúpy a lacný pokus o coolovú hororovú komédiu. All Cheerleaders Die mali byť zrejme postavené najmä na prítomnosti príťažlivých mladých ľudí, bohužiaľ ale nebodujú ani po tejto stránke, keďže casting na ústredné herecké postavy podľa môjho názoru tvorcom vôbec nevyšiel.

• 3.10.2018  07:22
    Boar (2017)

Austrálsky Boar dopadol o čosi málo lepšie než dosť podobný kórejský Chawoo z roku 2009. Divák vidí v zábere väčšinou iba gigantickú diviačiu papuľu, na ktorej je síce badať poctivú ručnú trikovú prácičku, no po čase to s tou útočiacou tlamou, do ktorej sa ľudia tak nejak hádžu sami už začne byť otrava. Kanec sa v plnej paráde dostane do akcie iba ojedinele a keď sa tak stane, tak to nie je žiadna sláva, nakoľko vyzerá digitálne a v tomto ohľade pripomína práve svojho juhokórejského bráška Chawa. Potešila ma tu však prítomnosť Nathana Jonesa, z ktorého sa stáva akýsi dvorný herec Chrisa Suna (aj keď je pravda, že postavy, ktoré pod jeho režijnou taktovkou stvárňuje moc rozumu nepobrali), šialená hiphopového verzia songu "Ice Ice Baby" v jeho podaní či finálny súboj prerastených monštier, z ktorých jedným je práve Jones.

• 1.10.2018  08:59
    Satan's Triangle (TV film) (1975)

Satanov trojuholník je ambiciózny mysteriózny TV film, produkovaný spoločnosťou ABC. Je zrejmé, že skromný televízny rozpočet neumožnil tvorcom tohto tematicky zaujímavého projektu možno až taký rozlet ako by si predstavovali, v rámci možností sa však s týmto námetom popasovali uspokojivo a v závere mi na malú chvíľu veru aj prebehol mráz po chrbte...

<< předchozí 1 2 3 4 11 20 30 39