Karamanlis

okres Žiar nad Hronom

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 28 37
    • 13.6.2018  11:03
    Viral (2016)

Viral je ďalším prírastkom to mnohopočetnej rodiny novodobých hororov, riešiacich situáciu okolo prepuknutia nejakej smrteľne nebezpečnej epidémie. Do kategórie zombie hororu spadá Viral iba okrajovo a je tu skôr badateľná inšpirácia "body snatchers" tematikou. Hoci sa v sumáre jedná o pozoruhodné dielko, mám z neho pocit nevyužitého potenciálu.

• 12.6.2018  08:08

Mám rád horory, inšpirované mytologickými báchorkami, tvorcovia The Hollow Child však v snahe pretaviť takýto námet do podoby úspešnej modernej žánrovky zamrzli kdesi na polceste... Predovšetkým to chcelo dopriať viac priestoru lesným bytostiam v ich prirodzenej podobe a nie všetko servírovať iba v akýchsi náznakoch. V tomto ohľade sa s podobnou tematikou lepšie popasoval napríklad britský The Woods z roku 2015.

• 5.6.2018  08:07
    Vyděrač (2007)

Pútavá krimi dráma, situovaná do prostredia kazašskej Almaty v hektickom období po rozpade ZSSR. Hlavný hrdina Sayan je priamočiary a voči svojim druhom podsvetia za každých okolností loajálny sympaťák, ktorého ani potom, čo stúpa v rebríčku gangsterskej hierarchie neopúšťajú skromnosť a pokora, nadobudnuté v boxerskom prostredí, z ktorého bol mafiou zverbovaný. Jeho vecné a občas aj úsmevne podané rozprávanie v pozadí diania je vítaným spestrením filmu.

• 5.6.2018  07:27
    Virus (1980)

Hell of the Living Dead je nádhernou ukážkou osemdesiatkového talianskeho trashu, v ktorom jeho tvorcovia vsadili všetko na jednu kartu - na gore. Ide o ultranásilný zombie horor, v ktorom sa miestami objavujú aj aspekty typické pre talianske kanibalské filmy. Doménou je spomínané gore, ktorého sa tu divákovi dostane naozaj neúrekom, pričom so scenárom si Mattei s Fragassom evidentne moc nelámali hlavu. Štyria príslušníci špeciálnej jednotky, oblečení ako montéri si po celú dobu počínajú ako lobotomici, nuž a záber na stádo slonov, žijúcich vo voľnej prírode údajnej Papui-Novej Guinei je skutočnou pastvou pre oči každého jedinca, majúceho prírodovedné poznatky aspoň na úrovni základnej školy.

• 4.6.2018  08:20

Výborný pištoľnícky western z 50. rokov, režírovaný geniálnym Johnom Sturgesom, v ktorom nechýba napätie, menšie detektívne zauzlenie či nevyhnutná štedrá porcia streleckých súbojov. Apači avizovaní v obsahu sa k dianiu našťastie nepriblížia bližšie než na dostrel pušky a ich neobratné útoky plnia len funkciu akéhosi "křoví" v pozadí príbehu.

• 4.6.2018  07:06
    1921 (2018)

Indický pokus o strašidelný duchársky horor s nefungujúcimi, občas až úsmevnými ľakačkami, pozérskymi hercami, digitálnymi gore efektami a pre bollywoodskú kinematografiu typickými všadeprítomnými otravnými hudobnými vsuvkami, aj vďaka ktorým bola stopáž prepálená na na indické pomery síce úplne bežných, no pre Európana neznesiteľných 144 minút.

• 2.6.2018  12:44

Johannes Roberts je pre mňa osobne najtalentovanejším hororovým režisérom ostatnej dekády. Doteraz mu vyšlo všetko na čo siahol a preto som bol na pokračovanie inak priemerných The Strangers pod jeho taktovkou zvedavý. Roberts naplnil moje očakávania, predviedol brilantný cit pre scénu, vyhral sa s maličkosťami a aj vďaka hudobnému podmazu, zloženému z osemdesiatkových hitov od Mental As Anything, Bonnie Tyler, Marylin Martin, Air Supply či Kim Wilde (stretnutie taťku s "vrecohlavom" za doprovodu Cambodie nemalo chybu) pretavil tuctový slasherový námet do nečakane sugestívnej formy.

• 31.5.2018  07:42
    The Cured (2017)

Ďalšia osobitá varianta hororu so zombie tematikou. Pohľad na dianie, súvisiace s prepuknutím zombie pandémie z perspektívy samotných nakazených sme tu už mali (Warm Bodies, Fido...), vyliečení ex-zombíci, majúci problémy začleniť sa späť do nepriateľsky naladenej ľudskej spoločnosti sú však nóvum. Ja som skôr fanúšikom akčnejšieho poňatia, ktorého sa mi v The Cured dostalo až v závere, zombíci ako téma sociálnej drámy však tiež neboli na zahodenie...

• 29.5.2018  08:55

Vydarený taliansky slasher, ktorého finálne rozuzlenie síce v hororovom žánri zorientovaný divák vytuší už v úvode, takéto vyústenie príbehu však nikdy nie je márne. Snáď okrem štandardne pomalšieho rozjazdu, sa dá Tete Marte inak sotva niečo vytknúť. Nechýbajú krvavé vraždy, nenútená nahota či dramatický hudobný doprovod a producent, ktorým nebol nikto iný, než slávny Lucio Fulci si do filmu zakomponoval aj svoj typický trademark v podobe rozkladajúcej sa červivej mŕtvoly...

• 28.5.2018  07:36
    Cargo (2018)

Ďalšia z nespočetných filmových variácií zombie apokalypsy, prinášajúca opäť iný a do istej miery originálny pohľad na to, ako by to vyzeralo, keby po zemi behali nemŕtvi. Tvorcovia príbeh situovali do vyprahlej austrálskej buše a hoci nie sú skúsenými filmármi, podarilo sa im rutinérsky navodiť bezútešnú, trudnú atmosféru, ktorá je v tomto subžánri kľúčová.

• 23.5.2018  08:00
    Eurosport Fight Club (TV pořad) (2001)

Počas zlatej éry K-1 bol pre mňa bojovým športom sa venujúci magazín Fight Club, vysielaný vo štvrtok večer na Eurosporte povinnosťou. Ponúkal záznamy a občas aj priame prenosy takmer všetkých kľúčových turnajov K-1 prípadne aj eventov, organizovaných inými organizáciami ako Superkombat, It's Showtime, Glory a pod., ktoré boli v rámci českej verzie Eurosportu navyše okorenené svojskými hláškami komentátora Ondřeja Novotného. Boli to pekné časy, ktoré sprevádzalo nemálo prebdených štvrtkových večerov, škoda že s úpadkom K-1 išiel čoskoro do hajan aj Fight Club...

• 18.5.2018  08:04

Síce dejovo predvídateľný a tematicky ošumelý, no napriek tomu pozoruhodný satanský horor, inšpirovaný známymi žánrovkami ako Rosemary's Baby, Omen, Escalofrío a ich neskoršími nasledovníkmi. Devil's Due oplýva viacerými pôsobivými momentami, človeka pri dvoch - troch scénach aj trochu zamrazí a našťastie je natočený takým spôsobom, že found footage štýl tentokrát nepôsobí ako rušivý faktor.

• 14.5.2018  10:47
    Zombies (2017)

Zombies sú ďalším z haldy akčných zombie hororov, ktoré sa v ostatných rokoch vyrojili ako huby po daždi. Ja však mám zombie subžáner rád, stále sa mi nezunoval a nové prírastky vítam. A hoci nenáročné akčné kúsky v podaní herca Stevena Lukea mali tendenciu skoro omrzieť a nestarnúci Tony Todd sa moc k slovu nedostal, celkovo ma Zombies ako-tak bavili.

• 9.5.2018  14:35

V jednej miestnosti sa odohrávajúca televízna vojnová dráma, v ktorej sa charaktery a postoje ústredných postáv niekoľkokrát zmenia podľa okolností (oficiálny obsah distribútora, uvedený tu na csfd vyzrádza pointu príbehu). Dobrácky pôsobiaci Juraj Sarvaš mi ako dôstojník wehrmachtu moc nesedel a toho zlého nácka som mu nezbaštil ani keď sa rozčúlil.

• 9.5.2018  12:32
    Bug (1975)

Už som v rámci animal hororov videl kdejaké bizarnosti, mäsožraví chrobáci prdiaci oheň sú však aj na môj vkus dosť veľká rarita. Človek si povie, že takáto drobná háveď má nulový hororový potenciál, vražedné útoky chrobákov za doprovodu uširvúcej hudby však napokon nie sú úplne márne...

• 9.5.2018  11:31
    Two Pigeons (2017)

Obdobnou myšlienkou sa už zaoberalo viacero rôznych filmov. Kým taký El habitante incierto bol prekvapivý a znepokojivý, novozélandský Housebound poňatý humorne, Dark Circles desivý a The Open House násilný, Freehold najmä vďaka vizáži a počínaniu istého Orlana, ktorého jedinečne strávil Javier Botet utkveje divákovi v pamäti najmä čo sa nechutnosti týka.

• 3.5.2018  09:26

Kvalitatívne nevyvážené osemdesiatkové béčko, v ktorom sa dobré a vtipné momenty striedajú s neznesiteľnými prejavmi amaterizmu a trashovosti. Už na prvý pohľad je zrejmé, že Flesh Eating Mothers boli vyrobené takpovediac na kolene a účinkujú tu prevažne neherci. Ako širokospektrálne a komerčne neambiciózny pokus hororových nadšencov to však beriem.

• 3.5.2018  09:10

Séria Zóna smrti je sviežim vetrom do plachiet martial arts žánru a štýlovo pripomína zlatú éru hongkongských akčných filmov. Konštatovanie, že hongkongská kinematografia má v talóne bijcov, ktorí sú v bojových umeniach schopní sekundovať Tonymu Jaa je prísľubom do budúcnosti. Finálny fight bol oldschoolový a pripomínal záverečnú rezanicu z prvej Kill Zone.

• 2.5.2018  12:57
    Statky zmätky (TV film) (1973)

V porovnaní s mnohými iným dobovými československými TV inscenáciami Statky zmätky aspoň nepôsobia príliš komorne a interiérovo. Hoci to celé bolo očividne nakrútené v ateliéri so skromnými kulisami a rekvizitami, tvorcom sa občas darí klamať telom a navodzovať dojem, že dej sa presúva z jednej chalupy do druhej. Herecky toto televízne spracovanie Tajovského hry stojí najmä na výkonoch ostrieľaných matadorov Polónyiho, Bindasa a Pavelekovej.

• 2.5.2018  09:34
    Zuzanka Hraškovie (TV film) (1991)

Tvorcovia tu miestami až príliš očividne tlačia na divákovu citovú strunu. Podobný emocionálny nátlak v rámci strieborného plátna moc nemusím, je však príjemné konštatovať, že naša kinematografia mala dávno pred vysoko cenenými zahraničnými kúskami ako Aurore, An American Crime či The Girl Next Door svoju síce skromnejšiu a čo sa prejavov násilia týka implicitnejšiu, v porovnaní s uvedeným snímkami však v konečnom dôsledku nemenej údernú Zuzanku Hraškovie.

• 30.4.2018  10:01
    Angustia (1987)

Asi nikdy nebudem fanúšikom zrovna takého výrazového herectva, aké reprezentuje Zelda Rubinstein. V prípade sľubne vyzerajúcej španielskej Angustie tak musím konštatovať, že zaujímavý slasherový námet sa tu postupne stratil v záplave uškriekanosti a teatrálnosti v podaní Zeldy a jej zdatne sekundujúcich hereckých kolegov.

• 28.4.2018  16:10
    Nepřátelé (2017)

Dvojici Christian Bale & Ben Foster stetsony a kolty v 3:10 to Yuma pristali, niet preto divu, že sa v rámci strieborného plátna do éry divokého západu po 10 rokoch znova vrátili. Foster tentokrát síce v menšej úlohe, zato Bale v roli strohého kapitána Blockera opäť ukazuje prvú hereckú ligu. Hostiles je drsná a realistická westernová avantúra, majúca na míle ďaleko od zidealizovaných indiánsko-zálesáckych báchoriek, aké nám v minulosti servírovala najmä východonemecká kinematografia.

• 23.4.2018  10:09
    Dead Shack (2017)

Aj keď horory, v ktorých proti zlu bojojú deti či adolescenti obzvlášť nemusím, Dead Shack ma vcelku bavil. Svojou odľahčenosťou, ležérnym prístupom hlavných hrdinov a chcene-nechcene vtipnými hláškami mi to pripomínalo akúsi skromnejšiu verziu štýlového Útoku na vežiak.

• 21.4.2018  20:28

Hoci v príbehu je možné nájsť zopár nezrovnalostí, La noche de Walpurgis disponuje silnými hororovými aspektmi, pôsobivou atmosférou a viacerými mrazivými scénami. Miera brutality je na svoju dobu akurátna, masky sú výborné a nahota sa tu vhodne vyskytuje iba v náznakoch. Pre sériu Hombre Lobo bol vždy typický stret viacerých hororových postáv a aj tu Waldemarovi dôstojne sekunduje upírska kontesa so svojimi pomocníkmi.

• 20.4.2018  20:34

Lucifer Valentine tu grcploitationové odpornosti zo svojho prvého "filmu" Slaughtered Vomit Dolls rozvinul do naozaj obludných rozmerov. Pridal aj vychytávky ako sú soplíky či močenie a samozrejme nechýbalo brutálne násilie či deštrukcia ľudského tela. To všetko za doprovodu uši drásajúceho hudobného doprovodu, v ktorom dominovalo plieskanie činelov. ReGOREgitated Sacrifice nie je nič iné, než extrémne porno a samotný Valentine nie je ani herec, ani kameraman a tobôž už nie scenárista či režisér. Herečky(?), ktoré sa tu objavili dostali buď kráľovsky zaplatené, alebo to boli nejaké podradné, drogovo závislé prostitútky, nakoľko si myslím, že v takomto hnuse by žiaden súdne zmýšľajúci človek účinkovať nechcel.

• 20.4.2018  18:04

90 minút fádnej, v jednej miestnosti vedenej rozpravy medzi dvoma ľuďmi s úplne odlišným vnímaním sveta - židovským advokátom Dunckelmanom a obžalovaným rádoby skinheadom Mikeom. Nekonečné a nikam nevedúce tlachanie vo mne nevzbudilo žiadne emócie a očakávaná spoločenská metamorfóza príslušníka árijského bratstva ma tiež nechala chladným.

• 19.4.2018  07:18

Zostarnutý Paul Naschy sa na sklonku života sčuchol s brazílskym režisérom Ivanom Cardosom a nevzniklo z toho nič pozitívne. Um Lobisomem na Amazônia je vo všetkých ohľadoch nepodarený paškvil, vsádzajúci najmä na ženskú nahotu a snažiaci sa paberkovať na Naschyho slávnej vlkodlačej sérii Hombre Lobo či Wellsovom románe Ostrov doktora Moreaua. Je zarážujúce, že tento film bol nakrútený v roku 2005, nakoľko vyzerá byť o dobrých 30 rokov starší. Preludové scény s Amazonkami, ktoré Cardoso do príbehu zakomponoval sú k smiechu a spievajúci prízrak indiánskeho bôžika bol klinom do pomyselnej rakvy.

• 19.4.2018  06:47

Ľutujem, že som sa sem pred pozretím pozrel, nakoľko mi do očí padol komentár užívateľa Michala118 netaktne prezrádzajúci kľúčový dejový zvrat tejto epizódy :-( Finálny stret AHK a Saviors bol v pohode a chvíľu som jasal, no potom dianie skĺzlo do emocionálne ladených sfér, ktoré som v závere série nechcel vidieť... Napriek tomu, že tvorcovia divákom na konci predhodili návnadu, súvisiacu so zmenou postojov niektorých ústredných postáv, ktorá ich má nalákať na 9. sériu, momentálne akosi strácam chuť s TWD pokračovať ďalej..

• 17.4.2018  07:28

Hongkongský režisér Dante Lam má o zákulisí, tréningovo-regeneračnom procese či pravidlách MMA trochu odlišné predstavy ako ja, to mi ale nejako zvlášť nevadilo. Horšie však je, že v Unbeatable sa vyskytuje množstvo kdejakej vaty, snažiacej sa hrať publiku na city, ktorá s tým, čo sa odohrávalo v oktagone súvisela pramálo a bola mi viac-menej ukradnutá.

• 14.4.2018  22:01
    Terrifier (2017)

Vydarený zárez z kategórie Gore & Disturbing. Hoci horory s maniakálnymi klaunmi nemám obzvlášť v obľube, tento po mimickej stránke neskutočný harlekýn ma dosť bavil a aj s ohľadom na to, že si Damien Leone vo finále evidentne ponechal otvorené zadné dvierka sa domnievam, že "Art the Clown" ešte na striebornom plátne nepovedal svoje posledné slovo.

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 28 37