Night Life (1989)

Netypický zombie horor s občasným humorným nádychom, ktorý prvú hodinu svojej minutáže postráda akékoľvek hororové elementy a je skôr sondou do života jedného spoločenského outsidera. Zásadný zvrat v dianí nenastáva ani keď sa na scéne objavia štyria zombíci, ktorí sú skôr komickí než hroziví.

WrestleMania IX (1993) (pořad)

WrestleMania IX síce priniesla svieži vietor v podobe nových, zaujímavých zápasníkov ako 291 kg vážiaci Yokozuna, muskulatúrny Lex Luger či síce obrovitý no toporný Giant González, oproti prechádzajúcim WrestleManiám však bola stratová a kritizovaná. Fanúšikom sa nepáčil najmä improvizovaný comeback a kontroverzný 22 sekundový singles zápas Hulka Hogana, ktorý z WWF po WrestleManii VIII pôvodne odišiel.

WrestleMania VIII (1992) (pořad)

Po zažehnaní irackého konfliktu, ktorý sa intenzívne premietol aj do wrestlingového diania trochu uvoľnenejší ročník, ktorý umožnil zažiariť napríklad nádejnému Tatankovi, z niekdajšieho úspešného tag teamu The Rockers osamostatnenému Shawnovi Michaelsovi či Fredovi Ottmanovi s Johnom Tentom, ktorí svojich spoločných takmer 400 kg spojili do monštruózneho dua The Natural Disasters. Hoganov finálny súper Sid "Justice" Eudy mal síce úctyhodné fyzické parametre (2,06 cm, 145 kg) a vypracovanú muskulatúru, akosi však postrádal správnu záporácku charizmu.

WrestleMania VII (1991) (pořad)

Siedma WrestleMania sa konala tesne po skončení druhej vojny v Perzskom zálive a bola ovplyvnená protirackými náladami, ktoré vo svoj prospech šikovne využil inak nevýrazný zápasník Robert Remus. Na podnet šéfa WWF Vince McMahona vytvoril provokatívnu ringovú postavu sympatizanta s irackým režimom a odporcu americkej politiky Sgt. Slaughtera, ktorý nakoniec v hlavnom zápase WrestleManie 7 bojoval o titul svetového šampióna ťažkej váhy proti patriotistickému Hulkovi Hoganovi. Publikum Slaughtera ukážkovo nenávidelo a táto averzia dokonca prerástla do takých rozmerov, že Robert Remus obdržal vyhrážky smrťou a bol nútený sa na verejnosti pohybovať v nepriestrelnej veste a v sprievode ochranky. Nebyť týchto okolností, sotva by však ako wrestler niekedy siahal na najvyššie méty.

Charlieho farma (2014)

Konečne niekto náležite využil obludný fyzický potenciál hereckého a fighterského polena Nathana Jonesa, na ktorého zjave, pripomínajúcom ťažkopádneho bigfoota Harryho zo seriálu Harry a Hendersonovci tento svižný austrálsky slasher stojí. Tvorcovi si ponechali otvorené zadné vrátka pre prípadné pokračovanie a pri zachovaní istej kvalitatívnej krivky si Charlieho farmu viem predstaviť ako hororovú sériu à la Hatchet.

Mozek (1988)

The Brain mi ideovo dosť pripomínal jedinečný štýl môjho obľúbenca - majstra bizarných body hororov Franka Henenlottera z obdobia, keď bol na vrchole tvorcovských síl. Napriek niekoľkých slabším pasážiam som si túto osmedesiatkovú uletenosť vcelku užíval.

Záhadný tající muž (1977)

Očakával som niečo v štýle D'Amatovho Antropofága, za tým však The Incredible Melting Man čo sa brutality a aj pútavosti týka dosť zaostáva. Bohužiaľ, toto je jeden z tých prípadov, kde forma predčila obsah a okrem výbornej masky postupne sa roztápajúceho astronauta tu veľmi nie je čo vyzdvihnúť.

The Unseen (1980)

The Unseen je vo všetkých ohľadoch takmer dokonalým hororom. Je nervydrásajúci a znepokojivý, objavujú sa tu pozoruhodné herecké výkony ako na strane kladných (okúzľujúca Barbara Bach) tak aj záporných postáv (Stephen Furst), má znamenitý hudobný podmaz a na rok svojej výroby nezvyčajne kvalitný vizuál. Podobné hororové kuriozity ako je The Unseen dnes točia Francúzi Alexandre Bustillo a Julien Maury.

Párty hrůzy (1976)

Nenudiaca, svižne plynúca kanadská home invasion s rape and revenge vyvrcholením sprvoti banálneho konfliktu mestskej dvojice s bandou vidieckych grázlov. Film bol pre svoj údajne obscénny obsah svojho času zakázaný vo Veľkej Británii, čo je vzhľadom k tomu, že sa tu vlastne žiadne explicitné zvrhlosti nedejú dosť puritánsky verdikt.

Shadow Builder (1998)

Pozoruhodný démonský horor, ktorý sa v čase svojho vydania nejakým činom úplne vyhol našim zemepisným šírkam. Pritom ide o veľmi solídne spracovanie zaujímavého okultného námetu s ostrieľaným hereckým mazákmi ako sú Michael Rooker a Tony Todd v titulných rolách. Čo mi občas vadilo boli skromné vizuálne efekty v sekvenciách s démonom, je však jasné, že keby mali tvorcovia k dispozícii štedrejší rozpočet, tak by táto časť postprodukcie dopadla o poznanie lepšie.