Aaron's Blood (2016)

Upírsky subžáner zažíva v posledných cca 10 rokoch stagnáciu a light horor Aaron's Blood na tom nič nezmení. Vampirizmom sužovaný chlapec je tu nerozumne odsunutý na vedľajšiu koľaj a po celú dobu hrá prím jeho fotrík, snažiaci sa odhaliť príčiny synovho prekliatia a nájsť naň liek. V samom závere sa síce dianie trochu zintenzívni, na vystúpenie z tieňa šedého filmového priemeru to však zďaleka nestačí.

Karate tiger 5: Nejlepší z nejlepších (1989)

Keď som bol menší, mal som Best of the Best veľmi rád, taekwondová reprezentácia USA vedená "správňákmi“ Ericom Robertsom a Phillipom Rhee v heroickom zápase proti nekalé praktiky používajúcim, silne favorizovaným Juhokórejcom, spomedzi ktorých dominuje jednooký bijec, to človeka nemohlo vo svojej dobe nechať chladným... A hoci dnes už pri záverečných titulkoch tohto akčného béčka zrovna neziapem Júesej!, Júesej! a zlovestne nemávam zovretou päsťou, vždy na mňa doľahne istá nostalgia.

House of Evil (2017)

X-tá variácia na tematiku haunted house, trochu šmrncnutá Rosemary's Baby, ktorej pozitíva aj neduhy (tie tu skôr prevládajú) vo svojom komentári už zhrnul Ricci. Ja sa talianskemu režisérskeho duu Ristori & Boni, ktorému sa na tento projekt podarilo vymámiť peniaze od Uweho Bolla trochu divím, že sa s takýmito nedôraznými bubákmi, obkukanými dlhovlasými dievčatkami, zakrádajúcimi sa v noci po starom dome a neúčinnými ľakačkami snažia preraziť zrovna v tomto subžánri v dobe, keď sú diváci nabažení chuťovkami ako Insidious, Sinister či The Conjuring, ktorým ich House of Evil nemôže v žiadnom ohľade konkurovať.

Ms. Cannibal Holocaust (2012)

Ľudožrútske hrátky v džungli tretieho sveta, ktoré evokuje názov sa nekonajú, Ms. Cannibal Holocaust je totiž mixom subžánru home invasion, martial arts filmov a okrajovo aj cannibal horroru, v ktorom si maskovaní agresori podchvíľou radi pochutnajú na ľudskom meste. K slovu sa teda dostanú aj bojové umenia, pričom choreografia týchto akčných sekvencií je kdesi na úrovni bežného tréningu karate oddielu z okresného mesta. Takto nejako to asi dopadne, ak sa spoločnosť Asylum niekedy náhodou rozhodne natočiť mockbuster na Serbuan Maut...

Návštěvníci - Stane se zítra (1983) (epizoda)

Děda Drchlík v podaní vtipne strohého Vlastimila Brodského tu perlí jedna radosť. Jeho presné predpovede vývoja pohárového stretnutia Sparta - Benfica ("Teď dají gól... Jo, ale ten nebude platit, naopak - z protiútoku se uvolní Miklíček a z voleje bombou do pravého vinklu upraví na 2:0 ") počas počúvania rozhlasového prenosu sú pamätné a dodnes sa ich snažím aplikovať do situácií, keď s kamarátmi v bare sledujeme nejaký zápas, na rozdiel od starého Drchlíka som sa však ešte nikdy netrafil...

Hvězdná brána - První hostitelé (2000) (epizoda)

Obyvatelia vesmíru majú v Hviezdnej bráne zväčša ľudský vzhľad, od pozemšťanov sa líšia iba technickou vyspelosťou, kultúrou, spoločenskou hierarchiou a zvykmi, náboženstvom či chápaním sveta a preto je každý diel,v ktorom sa objaví rasa divokých a zverských Únasov osviežením.

Hvězdná brána - Sto dní (2000) (epizoda)

Skôr pokojnejšia epizóda, v ktorej na planéte Edora nedobrovoľne uväznený plukovník O'Neil rieši svoju vnútornú dilemu v rámci ktorej volí medzi svojim osobným šťastím a prácou pre SG-1. Neviem čím to je, že na polovici planét, ktoré SG-1 navštívia to vyzerá a funguje buď ako v stredovekej feudálnej spoločnosti alebo ako v komunite Amišov niekde v Minnesote...

Pinwheel (2017)

Nie je úplne na zahodenie tento Pinwheel, má to zápletku s pomerne nečakaným rozuzlením, dobré masky a o gore tiež nie je núdza... Zádrhelom však je, že veľkú časť minutáže Pinwheelu vypĺňa nezaujímavé tláchanie partie páprdov, kujúcich pikle na jednej usadlosti.

Alarido del terror (1991)

Náležite drsný démonský horor s mexickou hereckou ikonou Hugom Stiglitzom. Chaneque (zlá bytosť z mexického/aztéckeho folklóru) pôsobí miestami ťarbavo a jej maska je trochu toporná, paralelná dimenzia v ktorej žije nie je žiadne inferno, ale iba prachobyčajný les, na druhej strane však Mexičania nechodili okolo horúcej kaše a pekne to rozbalili, útoky démona tu na rozdiel od niektorých iných, tematicky podobných kúskov prichádzajú pomerne skoro a preleje sa tu aj nejaká tá krv.

The Fisherman (2015)

Borci z barcelonského Onírikal Studia, zaoberajúceho sa vizuálnymi efektami natočili tento kraťas v Hongkongu a obsadili doň tamojších hercov, dieru do sveta ním ale zrovna neurobili. Morská príšerka bola síce fajn, na krátkometrážny horor to však bolo príliš fádne.