• Krátkometrážní

Frekvence (2000)

No nevím, nevím...možná jsem až příliš chladný, ale Frekvence na mě působila především jako prvoplánově dojemná záležitost. Kdyby tam nebylo takové množství klišovitých až téměř kýčovitých, rádoby srdceryvných scén, při nichž jsem obracel oči v sloup a v duchu si říkal něco jako ,,pane bože, to snad ne...", šel bych s hodnocením určitě o něco nahoru, ale bohužel...

Temná krajina (2009)

Výsledné nevysvětlitelně nízké hodnocení filmu považuji za špatný vtip, v horším případě za filmové ignoranství. Obrazově dokonalá mysteriózní psycho road-movie s překvapivým koncem a zatím (bohužel) jediný a zároveň první režijní počin Thomase Janea.

Crazy Clown Time (2012) (hudební videoklip)

I ve stáří si famózní David Lynch zachovává svůj elán a nepřestává překvapovat / šokovat celý svět svým nekonvenčním a nezaměnitelným filmovým (a v tomto případě i hudebním) umem. ON je prostě nejvíc! :)

Kluk na kole (2011)

Jeden z nejkrásnějších a nejempatičtějších filmů, které jsem za poslední roky viděl. Vžijete-li se do hlavní postavy, dvanáctiletého Cyrila a zkusíte-li si představit všechny ty pocity a emoce, které musí během daných chvil a situací prožívat, čeká vás uchvacující podívaná, na kterou jen tak nezapomenete.

Kalvárie (2004) odpad!

Nudná, primitivní a především amatérská hloupost. Herci jsou naprosto tragičtí, což se ale dá u hororu kolikrát skousnout, když se u něj člověk alespoň chvíli bojí nebo si užívá momenty napětí, ale v téhle odfláknuté blbosti se ničeho takového nedočkáte. V jeden moment je v jedné a té samé scéně klasické podzimní počasí, na zemi sem tam nějaký ten list a o půl minuty později vidíme tu samou scenérii kompletně zasněženou...to je asi nejvíc do očí bijící fatální chyba, která se ale v celém filmu paradoxně opakuje hned několikrát(!!!). Fakt nevím, jaký "umělec" to točil nebo stříhal, každopádně takový lidé by se měli od filmu držet co nejdál.

Temné lesy (2003)

Horor / thriller, ve kterém je sice (oproti jiným, tématicky příbuzným snímkům) skoro až absence krve a mrtvol, ale za to nechybí spoustu skutečně napínavých okamžiků. Divák je v podstatě po celou dobu ponechán v očekávání co bude dál a právě v tom je největší síla celého filmu.

Revizoři (2003)

Výjimečný filmový koktejl, namíchaný ze zábavy, napětí a mysteriózna. Nikdy bych si nepomyslel, že si odnesu ze sledování něčeho, kde se mísí vtip a tajemno (což k sobě za normálních okolností příliš nepasuje), takto silný zážitek.

Balada o smutné trumpetě (2010)

Nevinnost versus násilí páchané kvůli lásce v politickém kontextu. Úplně ze všeho nejvíc mě bavilo sledovat vývoj charakteru hlavní postavy, klauna Javiera, jehož osobnost se vlivem různých okolností mění a ubírá o 360° úplně jiným směrem, než by kdo ze začátku čekal.

Černá labuť (2010)

Natočit mysteriózně-psychologický snímek z prostředí baletní scény tak, aby to byla atraktivní, chytrá podívaná? To dokáže jen Darren Aronofsky. Další z filmů na téma rozpadu osobnosti, tentokrát vyvolaným stresem z přílišného tlaku a strachem z vlastního neúspěchu.

Hranice života (2005)

Hranice života aneb když se v mém oblíbeném filmovém žánru sejdou všichni moji oblíbení herci. "Lynchovina" oblečená do stylovějšího, modernějšího kabátu, navíc se skvělou hudbou a vizuálem.