• Krátkometrážní

Krátký film o lásce (1988)

spoiler škodoradostne, ignorantsky, egoisticky a namyslene som si v určitom momente hovoril "tu by sa ten film mohol skončiť. Tá neistota...." Ale to poznanie, to pochopenie. O môj Bože. Tisíce slov nikdy nevysvetlia to čo tých pár sekúnd.

Duch ve stroji (2017)

SPOILER! Po týždni od zhliadnutia som stále nerozhodnutý, či 5* je správne hodnotenie. Ako už Cival spomínal, CGI efekty sú miestami príliš umelé. 3D sa mi moc nepáčilo a začínam sa podozrievať, že som jedným z ludí ktorý ho nedokážu vidieť. Celkovo sa mi to však aj napriek tomu páčilo (okrem patetických momentov s matkou Motoko na cintoríne v ktorých sa mohol film skončiť a rovno pokračovať ako rodinná romantická komédia o matke s dcérou ako spolu prežívajú zmeškané chvíle). Film je pravdepodobne vo veľkej miere "dumbed down" pre masové publikum, teším sa teda na director's cut (ak nejaký bude) a potom konečne utvrdím svoje hodnotenie.

Přátelé (1994) (seriál)

dve veci čo sa mi nepáčili: 1.) Zmena Chandlerovho dabingu na ten bezcharakterný nasilu cool reklamný hlas 2.) Pustite si 6 sériu v slovenčine, zamerajte sa na úvodnú pesníčku

Jdi a dívej se (1985)

Týmto filmom je dobré si pripomenúť aká je to hnusná a špinavá zberba, ktorá sa nám v Európe a hlavne u nás na Slovensku, opäť začala predierať z kanálov. Holohlavý sprostí degeneráti mastiaci si svoje čuráky a egá nad osobnosťou Adolfa Hitlera, mentálny bezdomovci, ktorí v škole nedokázali pochopiť ani malú násobilku sa nám tu snažia nahovoriť, že to práve ich pohľad na svet je ten jediný a správny a že ak s nimi nesúhlasíme, zaslúžime si znásilnenie a smrť. Dúfam, že čoskoro príde čas keď zalezú naspäť do kanálov a dajú nám pokoj a prestanú hyzdiť našu krajinu a náš svet. "Kto môže a to že tu máme toľko kokotov čo majú radosť z toho, že sa ľudia trasú hrôzou..."

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

[SPOILER] Keď som včera stál v laboratóriu a bola mi predčítaná komunistická recenzia na Pána prsteňov, http://nd01.jxs.cz/046/274/def849ad2a_39250655_o2.jpg ani trocha som nepredpokladal aký mi kádinka rumu pripraví sled udalostí. O 12 hodín a desiatkach poldecákov neskôr som sa zobudil z opileckého bezvedomia a prvá vec ktorú som počul nebola ani len moja myšlienka ale pieseň z Pána prsteňov ozývajúca sa zo spolubývajúceho notebooku. To spustilo reťazovú reakciu a v mojej mysli nachádzajúcej sa v predopičnom stave počas ktorého inklinuje k nostalgii skrsla táto veta: [(alebo aspoň nejak podobne.) Teraz už viem, že je to maximálne subjektívny názor a že film, ktorý má predurčené byť zapísaný v kanóne filmov a jeho referenčným bodom a referenčným bodom aj pre celú trilógiu je trilógia Pána Prsteňov, potrebuje čas.] „ Bol aj okolo Pána prsteňov taký ošiaľ ako okolo Hobbita? A keď je už okolo toho Hobbita taký ošiaľ, prečo o ňom takmer nič neviem a prvé dva diely si už vôbec nepamätám? ( pravdepodobne žijem už dlhšiu dobu v informačnej dobe kamennej)“. Tak som sa rozhodol, že si si zhrniem prvý diel, skončilo to tým, že som si ho pozrel celý a povedal si, že by bolo dobré ísť na 3ku do kina, a tak som mal menší Hobbití maratón. Tento komentár dopisujem po 2 dňoch a po druhom premietaní. Ak by zhoda okolností vtedy neudala tej noci smer Hobbitín a keby som napríklad šiel na 2D verziu ako na prvú, možno by bolo moje hodnotenie nižšie, 4* alebo 3,5*, čo je vlastne po zaokrúhlení 4* . 3D HFR – asi jednu hodinu pred premietaním som ani len nevedel čo tá skratka znamená, „3D čo to je??“ ( no robím si troška srandu ). 48 FPS, neviem sa rozhodnúť či to bolo dokonalé alebo nie. Určite to malo svoje chyby, isté scény vypadali ako vystrihnuté z videohry a vzhľadom na všetko to čo bolo robené na zelenom plátne to vlastne ani od hry nemalo ďaleko. Avšak, v bitke ktorá trvala prinajmenšom 1 hodinu to pôsobilo perfektne. Čo sa týka samotného filmu, tak ten je tak neuveriteľne deravý a plný absolútne nevysvetliteľných momentov a tiež tak patetických momentov, že popri druhom premietaní som vyprskol pri Tauriel nariekajúcej nad Kiliho telom. Taktiež by som si to vedel celé predstaviť bez scén so slizkým Alfridom a s väčšinou scén, ktoré vo filme pôsobili len na silený smiech a možno na to aby sa to páčilo o niečo viacej širokému hľadisku. Aj po tomto všetkom však nemôžem povedať, že to bol zlý film, vizuál, hudba, zvuk, herci, efekty, efektné bojové choreografie boli viac než dobré a v spojení s 3D HFR umocnené na druhú. Aj keď samotné HFR ešte čaká nejaká tá cesta pokiaľ bude vyladené k perfektnosti. Keď si to všetko zhrniem tak to vydá na hodnotenie 4*čkami, tá piata tam však je pretože som ten film proste žral očami a ústami. Hobbit pôsobí ako mladší pubertálny brat Pána Prsteňov a strčiť doň poriadnu dávku temna a pochmúrnosti by nepadlo na škodu. Takisto vystrihnúť úplne zbytočné scény ako napríklad v prvom diely „Neočakávaná cesta“ kde museli vymenúvať všetky elfské meče,( to bolo tak dementné pretože vynechali Gandalfov plášť od Tommyho Hilfigera a doplnkovú kúzelnickú palicu od G-staru! ) by celkovo vylepšilo dojem z filmu. To je asi tak všetko k tomuto komentáru ktorý vypadá ako sloh zo základnej školy. Po dlhej dobe ma však niečo donútilo napísať k filmu komentár.

Avatar (2009)

Viete čo? ...................................................................... Ja mám Šmolkov rád!

Cesta na Měsíc (1902)

budem parafrázovať jedného recenzenta s ktorým sa absolútne stotožňujem: " nemôžeme to volať predkom sci-fi žánru pretože sci-fi je o tom ako by mohla budúcnosť vypadať a hovorí o technologických pokrokoch, tento film je však iba neškodná zábava..." a áno, aj mne sa velmi páčili mesačníci ktorý zmizli po údere dáždnikom.