marek.kral

Finance

1 bod

<< předchozí 1 2
    • 31.12.2018  20:37

Jako pohadka pro male děti je to uchazejici, řekl bych tak do 8 let...

• 11.12.2018  21:58
    Bankrotáři (TV film) (2003)

Milá komedie s výborným obsazením. Děj dobře napsaný s potencialem na klasicky film. Evidentně napjatý rozpočet pro televizní film je patrný a to je škoda.

• 1.11.2018  22:49

Spektakularni a dech berouci

• 15.1.2016  22:53
    Byli jednou dva písaři (TV seriál) (1972)

Herecký koncert dvou nepřekonatelných umělců

• 16.11.2015  21:02
    Andílek na nervy (2015)

Kdyby to byl seriál tak by to bylo neuvěřitelně blbý, ale jako film ?!? to se snad ani nedá hodnotit. Herecké výkony na úrovni, ne hluboko pod úrovní, ochotníků z horní dolní. Strašný! Dokonce moje žena (která občas sleduje i Ordinaci) mi říkala ať to vypnu, že něco tak blbýho ještě neviděla :)

• 16.11.2015  20:54
    Vinaři (TV seriál) (2014)

První série 4* (krása jihomoravského venkova, výborný Postránecký) druhá série 1* (pouze kvůli Hynkovi Čermákovi, jinak by to byl odpad).

• 16.11.2015  20:50
    Doktor Martin (TV seriál) (2015)

Je to takové hezky české. Po celém týdnu stresu v práci chce člověk vypnout. Předvídatelná dějová linka a šablonovitost postav divákovi zaručí klid. Nemusí o tom, na co se kouká, sáhodlouze přemýšlet. Tento seriál si dle mého názoru neklade vyšší ambice. Já to mám rád. Rád si pustím klasické seriály nad nimiž není třeba přemýšlet a touto cestou relaxuji. Stejně jako první série vinařů to vytváří idylickou, kýčovitou, ale krásnou představu o moravské vesnici.

• 13.8.2011  22:17

Nemám rád ekologické filmy a ekologická poselství. Film byl zdařilí a rozhodně se dá doporučit, patřil k lepšímu průměru. Bylo zde napětí, byl zde příběh a velká podobnost s Akty X. Nevadilo mi, že jsem téměř každou scénu předpokládal, i tak jsem se bavil

• 13.8.2011  22:13

Velmi zdařilý klasický horor, velká škoda, že už dnes tohle nikdo neumí. Výborná napínavá atmosféra. Oceňuji, že ani po 50 letech nestranil film "šmrnc". Pěkná podívaná.

• 12.6.2011  16:12
    Vlkodlak (2010)

Nebyla to vůbec špatná oddechovka na sobotní odpoledne. Když venku prší a není co dělat je tento snímek dobrou volbou. Hvězdné obsazení samozřejmě není zárukou převratné dějové linie, ale ruku na srdce. Je-li ústředním tématem tolikkrát propírané klišé, lze ho pojmout nějak inovativně v případě, že se chceme držet tradičních kulis. Domnívám se, že jde o důstojný zábavný snímek, který v zýdném případě neurazí a milovníky atmosféry "staré dobré" Anglie jistě potěší. Jsem duší romantik a proto jsem byl velmi mile překvapen... :)

• 16.3.2011  22:24

Luxusní podívaná...výborný herecký výkon obou hlavních protagonistů. Vřele doporučuji.

• 17.2.2011  09:10

Na tento snímek jsem se již dlouho těšil a chystal. Výsledek dalece předčil má očekávání. Je vždycky trošku problém s převedením divadelní hry na filmové plátno. To co se v divadle jeví jako výborná zábava může ve filmové podobě vypadat poněkud chudě. Kdo se bojí Virginie Woolfové je snímek kde vystupují 4 herci a odehrává se v kulisách jednoho obývacího pokoje, popřípadě hospody. To však v žádném případě nemé vliv na jeho zábavnost, či spíše zajímavost. Těžko hodnotit do jaké míry byly naprosto autenticky vyhlížející hádky Burtona a Taylorové hereckým výkonem a do jaké míry vyřizováním osobních problémů či "upouštěním páry" Byl jsem naprosto paf. Dlouho jsem neviděl film, který by mě takto oslovil. Rozhodně patří k tomu nejlepšímu co jsem kdy viděl.

• 29.1.2011  09:55

Opravdu velmi povedené spracované téma, řešící otázku uprchlých válečných zločinců. Herecké výkony obou hlavních představitelů byly velmi zdařile (McKellenuv samozřejmě vysoce převyšoval). Děj filmu je sice do jisté míry předvídatelný, ale to nic nemění na jeho atraktivitě. Nejde jen o vztah stárnoucího nacisty a studenta, ale rovnez o ukázku vnitřního boje obou postav sama se sebou. Velmi doporučuji

• 16.1.2011  11:30
    Vetřelci (1986)

Celá sága je naprostou klasickou k niž se vždycky rád vracím. Ponurá atmsféra budoucnosti v níž je vše, co bylo nově vybudováno už zašlé a špinavé mě neuvěřitelně baví. Vetřelci nejsou typickým filmem, který byste sledovali s napětím. Je to prostě milá podívaná. Sigourney jako Ripleyová je nepřekonatelná a především je to film z doby, kdy ještě Cameron nepotápěl milence v ledových mořích a nezachraňoval planetu s přerostlími šmouli. Vetřelci se nikomu nepodbízí :)

• 16.1.2011  11:24
    Donnie Darko (2001)

O tomto filmu jsem se poprvé dozvědl až nedávno a musím říci, že mě velmi překvapil. Výborný nápad spolu s možná až lehce překombinovanou zápletkou z něj činí zajímavou podívanou. Donnie si neklade za cíl měnit svět, poukazovat na problémy doby či řešit mezilidské vztahy. Je určen k tomu, k čemu filmy mají sloužit má pobavit diváka, což se mu zajisté daří. Není v něm příliš údajů a dat, která by objasňovala oč vlastně jde a přesto si vše člověk na konci pěkně spojí. Donnieho rozhodně doporučuji.

• 16.1.2011  11:19

Plný očekávání jsem si sehnal tento film, který neměl být romantickou komedií, za níž jsem ho považoval a což je pozitivní zjištění, nebyl.Faktem ovšem je, že mě snímek nudil, přišel mi nezajímavý a bez nápadu. Za celou dobu se nic nestalo...příběh neměl žádnou zápletku ani akci.On se do ni zamiluje, chvili spolu spi a ona si vezme někoho jineho...tohle je dle mého trošku málo. Vubec mi ho nebylo líto, nebyl jsem nijak vtažen do děje. žádný tam nebyl. Vysoko mohou hodnotit pouze ti, kteří se v tomto snímku našli a myslím, že jich je hodně...I v mém okolí se najdou. Ti jsou pak uneseni "přesností" a nekriticky pohlíží na k uzoufání nudnoý výtah z ničeho. Film měl však i světlé momenty, mezi něž bych rozhodně zařadil soundtrack.

• 28.12.2010  16:41
    Pan Nikdo (2009)

Zábavně natočený zajímavý snímek, který lze rozhodně doporučit. V mnohém mi připomněl butterfly efect, což považuji rovněž za zajímavý film. Tento námět je velmi zajímavý a málokdo z nás o tom asi běžně uvažuje. Zaměřuje se na skutečnost, kterou si nikdo z nás neuvědomuje, každé rozhodnutí, které učiníme má následky a ty mohou velmi zásadně měnit naši budoucnost. Snímek je velmi přehledný, což není zcela samozřejmé při spracovávání takto složitého tématu.

• 22.12.2010  19:46

pěkně ztvárněný, napínavý horor. Hodnotil bych více, ale nějak jsem nepochopil závěr filmu, pokud mi to někdo vysvětlí ochotně uvýším hodnocení :)

• 18.12.2010  21:37
    Podivní (2010)

Film plný těch nejočekávanějších béčkových klišé. Řekl bych, že jeho sledování bylo naprosto zbytečné, protože už teď, 2 minuty po jeho shlédnutí si z něho vlastně nic nepamatuju. Nezanechal ve mě žádný dojem. Byla to kulisa, ale nic víc.

• 10.11.2010  14:36
    Mučedníci (2008)

Šokující, působivé, ale lehce nudné. Myslím si, že velmi nabitý scénář mohl být zfilmován lépe. Nicméně je to film, který je svoji brutálností a chladnokrevností daleko před ostatními Béčkovými horrory. Pravdou je, že děj se odvíjí nepředpokládaným směrem a od okamžiku kdy Lucy rozrazí dveře se příběh několikrát zvrátí, což je jistě osvěžující a udržuje diváka v napětí. Nejsem typ člověka, kterému by podobné filmy působily potěšení, ale nejsem natolik přecitlivělí abych musel zavírat oči. V mém hodnocení se odráží fakt, že mě i ta hodina a půl přišla poměrně dlouhá a domnívám se, že kdyby film točili američané povedl by se více. Nemám rád francouzské filmy, mají takovou divnou patinu a tento není výjimnkou.

• 8.11.2010  22:28

Jedná se zajímavý film velmi dobře mapující fenomén doby, ale že bych z něj byl bůhví jak odvázaný to se říct rozhodně nedá. U životopisných filmů (tedy spíše na skutečnostech se zakládajících, protože v tomto snímku bylo mnoho upraveno) je veliké úskalí, pokud život jedince není příliž zajímavý, není co točit. Tím nechci říct, že by život Marka Zuckerberga nebyl zajímavý, ale filmu chyběla akce. Je tam od všeho trochu a není na nic primárně zaměřený. Vedlejší dějové linka veslování byla na můj vkus příliš rušivá. Nedovolil bych si nějak diskutovat nad přínosem, genialitou nebo úspěchem Zuckerberga, ale film mi přišel, jednoduše řečeno, celkem nudný, ačkoli nepopírám jeho motivační efekt pro ostatní NERDy.

• 3.11.2010  22:47

Pokračování klasického snímku se mi zdálo ještě lepší než originál. Největší roli v tom bezesporu zahrál fakt, že se v něm objevila aktuální témata finanční krize. Doslova mi vyrazilo dech jakou přesností a zejména odbornou terminologií je snímek doslova napěchován. Hodnotím jej však stejně jako první Wall Street a to z jediného důvodu. V posledních 15 minutách podléhá toto dílko všeobecné histerii spojené s happy endy a neustálým prvoplánovým pohádkovým šílenstvím. Napřed se rozejdou aby nakonec všichni, a to včetně Gordona (!!!!) vytvořili šťastnou rodinku. Tohle mi přišlo k smíchu.

• 3.11.2010  22:42
    Wall Street (1987)

Vynikající sonda do světa velkých obchodů, mezi ty, kteří určují chod světa. Geniálnost těchto lidí spočívá v tom, že jediné co dělají je obchod s informacemi. Velmi dobře herecky obsazený snímek, který jistě zaujme ztvárněním nevšeního tématu.

• 31.10.2010  11:04

Ve své době jistě přelomový snímek, výborně natočený a jistě zábavný. V dnešní době je však utahaný, nudný a nezáživný. Není to chyba filmu jako spíše doby a standartu, který od filmu očekáváme. 90 let starý film je fascinující ukázkou své doby, ale pro dnešního diváka jen velmi obtížně stravitelnou. Hodnocení které jsem dal přihlíží k době, ve které vznikl. Kdybych ho hodnostil v roce 1922 měl by jistě 100%. Velmi podstatné je, že položil základ filmům, které bavili celé generace

• 24.10.2010  10:34
    Queen ve Wembley (koncert) (1986)

To nejznámější co Queen prezentuje a zobrazuje kapelu tak jak ji všichni znají. Výborný DTS zvuk. 75.000 fanoušků a doslova smršť osvědčených hitů. Co víc si přát. Freddie je i ve svých 40 letech k neutahání a předvádí to, co ke správné show a showmanovi patří. Vzhledem k faktu, že se kncert uskutečnil téměř před 25 lety jedná se o spektakulární podívanou. Vřele doporučuji.

• 24.10.2010  10:31
    Queen v Budapešti (koncert) (1987)

Jedno z nejlepších vystoupení legendaární skupiny na vrcholu jejich slávy. Freddie byl během celého Magic Tour, jehož byl Budapešť součástí, odhodlán dát ze sebe vše, což se při koncertu projevilo. Do Budapešti se sjeli fanoušci z celého východního bloku a koncert byl okamžitě vyprodaný. Queen tedy navrhli, že uspořádají další koncert den poté. To jim však nebylo umožněno, protože by koncert kolidoval s výstavou historických motocyklů :). Věřím, že pro všechny zúčasněné to byl nesmírně silný zážitek. Sám Brian May v jednom z rozhovorů popisoval své dojetí, když všichni zpívali jejich písně i přes skutečnost, že v mnoha částech východního bloku byla jejich alba nedostupná.

• 13.10.2010  08:00
    Černobyl - nultá hodina (TV film) (2004)

Výborně natočený dokumentární film zachycující poslední hodinu před výbuchem čtvrtého reaktoru. Velmi vkusně a i pro laika pochopitelně vysvětleny veškeré technické detaily, jež bezprostředně vedli ke katastrofě. Nezastupitelná politická rovina celého problému a lidský faktor, jež měly osudový vliv. Tento film bych zařadil jako povinnou součást dějepisných hodin. Výborně, pro mě 90%

• 11.10.2010  14:56

Obdivuji filmy Tima Burtona a do dnešní doby jsem o žádném z nich nemohl říct, že by mě nebavil. Alenka je první. Jako značnou nevýhodu moderní kinematografie vidím paradoxně produkci velkofilmů ve 3D. Filmaři tomu totiž častokrát podříí mnoho záběrů. Když se pak na film podíváte v televizi, zjistíte, že mnohé záběry působí poněkud předimenzovaně. Alenku poškodila, dle mého názoru, ještě jedna skutečnost - Disney. Film je natočen tak, aby oslovil zejména mladé diváky a proto postrádá typickou Burtonovskou "ponurost", jež jeho filmy staví o něco více než jen na průměr. Alenka byla průměrná, ba nebojím se říct v určitých aspoektech i lehce podprůměrná. Výkony herců byly průměrné a věřím, že režisér by to zvládl daleko lépe, kdyby nebyl omezen producenty. zaslouží si průměrných 60%

• 3.10.2010  11:49

Tohle byla naprostá katastrofa. Nenechaje se varovat příšerným obalem jsem, jakožto milovník příběhů SH usedl a začal sledovat. Pocity, s nimiž jsem film vypínal, lze popsat jednoslovně - katastrofa. Výběr herců je naprosto nepochopitelný, kdyby dělali casing opice vybrali by lépe. film ve mě vzbuzoval pocit nějaké studentské recese. Výprava a kostými postrádali sebemenší detail. Napůl učesané vlasy a dokonale nepadnoucí košile jsou jen jedny z mnoha zbytečných chyb. Záběry a kamera byly naprosto amaterské, vož se naplno projevilo při scénách v parku Počítačové záběry Londýna či lodi, za něž by se styděla i 10 let stará PC hra jen dokreslují tuto katastrofu. Děj je poté to, co bere i poslední dvě hvězdy. Neskutečné, neskutečné trhliny a nelogické momenty nad nimiž divák, vyčerpaný obscénním zpracování, již ani nemá sílu přemýšlet. Tohle nikdy nemělo překročit atlantik.

• 30.8.2010  22:46
    Sherlock (TV seriál) (2010)

Luxusní podívaná, fascinující tím jak se drží staré klasiky, kterou zařazuje do moderní doby. Britové jsou po sovětech (!!) druhým národem, který se perfektně vypořádal s postavou podivínského detektiva. Kam se hrabe Guy se svým počítačovm akčním pelmelem...méně je někdy více. Bravo tvůrcům

<< předchozí 1 2