Beowulf (2007)

Dílko vhodné pro zpestření života přesyceného filmového diváka. Je to digitálně oživená jednoduchá pohádka a hrdinově boji s drakem . I když je vizuální stránka skvělá, přece je to celkem nuda.

Čest rodiny Prizziů (1985)

Oscar a 7 nominací ! To samo o sobě svědčí o kvalitách této mafiánské komedie o gangsterské rodině . Září zde J. Nicholson a K. Turner a i když se film netopí zrovna v krvi, je to skvost.

Andělé a démoni (2009)

Skvělý teologický thriller o střetu vědy a víry. Napínavá podívaná je přitažlivá už tím, že se odehrává v tajuplných prostorách kostelů, krypt a historických památek. Celé je to poutavejší, záhadnější a akčnější, než je Šifra Mistra L.

Kuchař, zloděj, jeho žena a její milenec (1989)

Já zde budu zřejmě za provokatéra, ale s hodnocením 84 % naprosto nesouhlasím. Celá tato zmatenost se odehrává na divadelním jevišti mezi kulisami, také projev herců je pateticky divadelní a inzerované masakry jsou spíš nevkusné a trapné. Rovněž tak sexualita a obžerství. Celé je to klasicky dekadentní, nevkusné a nezábavné.

V pravé poledne (1952)

Je to ten správný western. Kola bryček se točí dozadu, kolty jsou proklatě nízko, bandité už od pohledu odporní. Ale hlavní hrdina je unavený - Gary Cooper zestárnul. Své si sice splnil, zlosyny potrestal, ale žádná radost z něj netryská. Raději se svou blondýnkou odjede - a nám mizí z očí také, protože mu zbývalo už jen osm let života. / Zemřel na rakovinu prostaty /.

Ďáblovo dítě (2008)

Stokrát omleté téma opatrovatelky, která je s dítětem sama v domě. Jenže se ukáže, že dítě je správně satanské a konzumuje lidské maso. Vše správně kulminuje řeznickým nářadím s potoky krve. Sice nic nového, ale na dobrou noc to stačí.

Tma (2005)

Film má sice náležitě temnou atmosféru, těžící z chmurného domu , ale k působivému hororu má daleko. Je to spíš poněkud duchařské rodinné drama o ztraceném dítěti . Při tom ovšem vadí spousta málo logických retrospektiv a vidin .

Grizzly: Pomsta šelmy (2007) (TV film) odpad!

Nechápu, proč tato primitivní hříčka vyvolává tak rozsáhlé komentáře. Všichni se stejně shodujeme, že je to ten nejhorší odpad. Howgh.

Ruiny (2008)

Skvělý hororový nápad a slušné zpracování vytvořilo velmi působivý horor. Vraždící liany a hlídka vražedných domorodců - to je pro milovníky hororu lahůdka . A ten nečekaný závěr ! Hororoví znalci - pochutnáte si !

Zlověstné ticho (2007)

Skvostný horor při kterém nádherně mrazí , i když hrdinou je břichomluvecká loutka . Žádné ubohé digitální triky , jen syrová hrůza . Celá napínavá podívaná má navíc děsivě šokující finále.