Trosečník (1986)

Je to sice takové plytké, nicméně díky de facto celofilmové nahotě hlavní hrdinky se to dá zkouknout - a to i několikrát po sobě - díky tomuto opakovanému pohledu zjistíte, že to není vůbec špatný film, prostě jen zvláštní pohled na dva lidi na opuštěném ostrově ... a kdo si to z nás někdy nepředstavil, že jo ... a kdo z nás si nepředstavil nahou ženskou, která je tam s námi ... jojo, v tomto filmu se realizovaly sny nejednoho z nás

Případ mrtvých spolužáků (1976)

Z nostalgie hodnotím 3* - starší česká "kriminálka" je mým nejoblíbenějším žánrem. Jinak to ovšem stálo zaprd!!!! Jedním slovem 33%

Jane Doeová: Zmizení (2005) (TV film)

Na to, že se jedná o "hallmarkovský" televizní film s Jakem Stylesem (viz Jake a tlusťoch) a Kenem Malanskym (viz Perry Mason) v jedněch z hlavních rolí, je tento film natočen velmi solidně. Děj je napínavý, komplikovaný a uvěřitelný. Navíc je zde zakomponována druhá dějová linie s dětmi Jane Doeové, což je příjemné odlehčení při řešení kriminálního činu. Musím opravdu uznat, že tento film se povedl. Jedním slovem: 85%

Metro (2004)

Kdyby si film udržel atmosféru první třetiny filmu po celou dobu, měli bychom před sebou geniální horor, ze kterého by bylo 99% diváků hotových a vyšokovaných jak z máločeho. Bohužel po prozrazení zabijáka a věčného úprku hlavní hrdinky (že by podobnost s filmem Lola běží o život?) se film stává nudným, byť stále lekavým. Tak nevím, sám bych se na to v noci asi nepodíval, to bych se asi (něco), ale i tak musím říct, že jsem viděl horory lepší (i děsivější). Nicméně i přesto doporučuji. 55%

Příšerná tchyně (2005)

Docela dobrý výkon Jennifer Lopez; jako oddychový film v pohodě.

Smrt v klášteře (2002) (TV film)

Ponurou atmosféru první poloviny filmu vystřídá lehčeji navozená atmosféra druhé půle. Je to škoda, protože jinak by se jednalo o perfektní mystickou kriminálku, navíc s výborně zahranými rolemi Holmese i Watsona. Takhle se snímek stal v celku takovým "plochým". 50%

Konec básníků v Čechách (1993)

I když se jedná o dosti slabší díl, než první tři filmy o básnících, není dobré tento film jednoznačně zatracovat. Protagonisté ve filmu vyspěli, začátek 90. let byl hektický, takže se není čemu divit, že film se line v tomto směru. Je fakt, že asi dalším generacím toho moc neřekne, protože nebudou mít možnost porovnávat se svými zkušenostmi z té doby. Tento díl jsem viděl několikrát a vždy mě překvapí, čeho jsem si nevšiml. Problém je v tom, že moc diváků nebude ochotno se na něj několikrát podívat, aby našli humorné hlášky, situace a narážky. Nejlepší charakteristikou žánru tohoto dílu asi je "smutná komedie". Podle mě se i tento díl povedl a oduševnělý závěr mě docela dostal, takže hodnocení 70% si jistě zaslouží.

Malý unavený Joe (1972)

Oproti "prvnímu dílu" Pravá a levá ruka ďábla je tento film nudný, bez pointy i bez humoru. Nebýt blbých ksichtů a grimas Buda Spencera, tak by tento film byl úplně marný. Takhle dávám 3* víceméně z nostalgie, jinak je to tak 50%.

Pumpaři od Zlaté podkovy (1978)

Obyčejný příběh obyčejných pumpařů za sociku. Ani jsem nepostřehl, že by šlo o kriminálku a už vůbec ne o krimikomedii, jak je všude deklarováno. Dá se na to mrknout, toť vše. 50%

Pravá a levá ruka ďábla (1970)

Vynikající western s podmanivou hudbou a humorným pojetím s Budem Spencerem a Terrence Hillem, přičemž zároveň se jedná o jejich asi nejlepší společný snímek. Skvělý děj, krásná hudba, humor kam se jen podíváš, prostě vynikající podívaná. 95%