Suki

okres Bratislava

homepage

<< předchozí 1 2 3
    • 5.2.2009  15:56
    Celý svet nad hlavou (TV film) (1983)

Komorný príbeh s atmosférou konca 80. rokov, v ktorom sa tvorcom podarilo dosiahnúť to, že som príbeh vnímal oveľa intenzívnejšie, niečo ako v štýle hraného dokumentu.

• 29.12.2008  11:28

Takéto dokumenty mám rád, hrané a obzvlášť s takými ľudmi ako je Brodský a Pavelka. Strach nás, nie len v niektorých prípadoch, vezie životom.

• 22.8.2008  13:37
    Neboť nevědí, co činí (TV film) (1970)

Tento krátky filmík, ktorý nadčasovo vystihol správanie sa ľuďí, sympaticky a vtipne ukazuje to, čo môže človek zažiť počas dňa aj dnes. Tiež je pre mňa zaujímavý, keď sa na to pozerám ako na kritiku celej spoločnosti potom, ako sa správala po augiste 68' , kedy akoby si všetci navzájom robili napriek, sami o tom nevediac, tým, že prestali a mlčali.

• 29.7.2008  19:21
    Sedem svedkov (TV film) (1967)

Pôvodný československý televízny film od režiséra P. Solana a so scenárom od P. Karvaša a kvalitne herecké obsadenie. Človek si asi viac ani nemôže dopriať, keď chce vidieť výborný film. Komorný príbeh o tom akí sú ľudia v hraničnej situácii. Dvaja vyšetrovatelia vypočúvajú 7 (6 mužov a 1 žena ) svedkov, ktorí boli v čase pri zločine a urobili to čo urobili. Nechcem tu spoilovať, možno ho budete chcieť vidieť.

• 10.7.2008  22:41

Veľmi príjemný film, hneď od začiatku ma zatiahol do deja, veľmi nenútene musím dodať, obrazom i zvukom. A sledovať pri tom všetky tie nápadne, (ne)náhodné znaky spolu s Donnym je zážitok: všade ružová, všade domy a dej konvergujúci k odpovedi v sprievode s nami alebo pre nás?

• 4.4.2008  15:52

Prijemný film, zabavil som sa (:

• 6.2.2008  09:57
    Slepá důvěra (TV film) (2006)

typický nenáročný film o štátnej zastupkyni, ktorá rieši svoj prvý prípad, v ktorom je zapletený je snúbenec. Pekní herci(herečky), celkom slušne spracovaný, ale inak ma ničim novým nezaujal.

• 31.1.2008  15:09
    Calle 54 (2000)

Pocta zakladateľom latino-jazzu.

• 24.1.2008  10:42

Veľmi podarené spracovanie, najmä mi inklinovalo, ako spojito, bez nejakých veľkých medzier, boli ukázané tie základné oporné body celého románu. Avšak, čo má mrzí, ani táto verzia, neukázala celú krásu myšlienok z románu, hoci sa o to pokúšala. Márne.

• 24.1.2008  10:27
    I for India (2005)

Neskutočné pôsobivé. 40 rokov neustáleho "kontaktu" syna so svojou rodinou prostredníctvom jeho super 8. Zachytené spomienky, myšlienky, bolesti aj radosti. A ako plus dostaneme iný pohľad na problematiku začleňovania sa do spoločnosti, ktorá nám nie je vlastná. Pri pozeraní, a najmä teraz, keď si to už dávam ako tak do súvisu s inými myšlienkami o generáciách rodiny, ako sa vyvíjajú, sledujem, že to čo nedosiahne jedná, nutne bude hlavným cieľom druhej. Nápodobne, to čo už dosiahla skoršia generácia, je automatický prenášané na ďalšie. Istým spôsobom, základ všetkého.

• 22.12.2007  14:57

Vynikajúci film o vzťahoch, niečo na spôsob Who's Afraid of Virginia Woolf?, avšak oveľa bližšie nášmu mysleniu a našim zemepisným šírkam. Bolo úchvatne sledovať celý vývoj toho jedného večera, dokonale zrežírované tak, aby sme aj my pocítili, čo sa deje. Interiér, fotografie na stenách, telka a opera. Perfektné monológy sa striedajú so skvelo načasovanými dialógmi, a pri tom každá veta, ktorá sa povie, obzvlášť v poslednej polhodine, má obrovskú silu. Ako som už spomenul, celý čas film drží diváka v napätí.

• 29.8.2007  21:53
    Bouřlivý příliv (TV film) (2006)

Podľa skutočnej udalosti z Hamburgu 1962

• 28.7.2007  14:30

Nemecký film pre mladých o mladých o osudovej láske sprevádzanej vtedajšou STASI v rozdelenom Berlíne, z prostredia plného punku. Skvelá kamera a hudba urobili pre mňa tento film veľmi zaujímavým! Odporúčam vidieť.

• 25.7.2007  20:27
    Květ zla (2003)

Film, ktorý ma viac ako svojim dejom zaujal klasickým motívom histórie, ktorá sa opakuje, tentokrát s iným pre mňa veľmi slobodným a sympatickým ukončením a typicky čistým francúzskym spracovaním.

• 21.7.2007  11:50
    Palculienka (TV film) (1983)

Pôvabná bábková animácia o palculienke.

• 17.7.2007  13:12
    Katarína (TV film) (1984)

Veľmi pôsobivo vytvorené, jednoducho, ale pri tom tak elegantné a nápadité.

• 13.7.2007  21:35

Film natočený krátko pred pádom viacerých totalitných režimov, zachytáva tentoraz Bulharsko v roku 1952, krátko po vojne, keď Stalin ešte žil, z pohľadu detí, ktoré trpeli pre "zlé skutky" svojej rodiny. Príbeh sústreďujúci sa okolo Ivana, ktorý sleduje, čo sa deje okolo neho, ale plne si neuvedomujúc veľa "detailov". Vznikol tak citlivý príbeh, ktorý ma uchvátil najmä vzťahom Alexandry a Ivana a Sašiným osudom.(75 %)

• 13.7.2007  20:53
    Zbojnícky tanec (TV film) (1978)

Ďalší tv-film slovenskej televízie, tentoraz o zbojníkov, námet Ľudo Ondrejov.

• 13.7.2007  13:50
    Dalur (2006)

Pre mňa asi najúchvatnejší snímok celej série. Svet detí zasadený do post-apo reality. Fanúšik falloutu si príde na svoje :)

• 12.7.2007  19:47
    Kastelán (TV film) (1977)

Ďalší neodvysielaný film totalitného režimu, a veľmi sa nečudujem prečo. Rodinné vzťahy tak ako ich poznáme, také ako ich režim vychoval, všetko dobré, čo bolo pochoval...

• 9.7.2007  18:57
    Vládca Oidipus (TV film) (1977)

Toto dielo podľa prekladu Vojtecha Mihálika zachýtava len malú časť z Oidipovho života, konec je vládnutia v Tébach. Celkom dobrý záchytny bod pri ďaľšom študovaní gréckej mytológie, ale ako všade, aj tu bude musieť dojsť na zabudnutie takto získaných znalostí :o)

• 9.7.2007  13:27
    Sedm (1995)

Niekedy po zotmení sa stáva, že vás niečo napadne, čo by ste urobili ak... Ale odpoveď zaniká v tichosti, v hrôze, ale s úľavou. Mňa sa to netýka. Banality ma nezaujímajú, a radšej sa budem smiať tomu, koho ovraciam. Lebo viem, že to nemá zmysel. Veď aj tak sa nič nestane, nikto to nevidel, ba čo viac ani to nikomu, ani jemu, nevadí. A môžeme byť akokoľvek vážni, je to na smiech. Výkrik, ktorý bolo počuť, v podaní Andrewa Kevina Walkera, D. Finchera, M. Freemana a B.Pitta, však už je príliš ďaleko, slabne, napriek tak silne emotívnej výpovedi symbolizujúc našu každodennú realitu. Ozaj, kto sa už dnes vyzná vo vlastných hriechoch?

• 9.7.2007  12:34

Dokument o ceste "Cinema Verité" časom a ako ovplyvnil svetovú kinematografiu. Venuje sa najprv počiatku vo Francúzsku a neskôr osobnostiam, ktorí ho využívali v USA v Kanade. Hlavný zdroj informácií sú interviews s režisérmi, ktorý spätne hovoria o začiatkoch, sprevádzaný ukážkami, cenné sú najmä tie z francúzskych začiatkov, ako sa vyvíjal. A hlavne ako sa v Severnej Amerike prispôsobovali zachytávaniu pravdy, rôzne pohľady, postupy a východiska.

• 8.7.2007  21:28
    Říše drog (1991)

Neviem ešte síce prečo, ale takéto filmy ma vždy dostanú svojou atmosférou, aj napriek všetkým tým klišé, názornej morálky, a bohvie čo. Pri takýchto filmov vše pasuje do kopy, má svoj význam...

• 5.7.2007  14:03
    V kómatu (1978)

Veľmi slušná lekárska dráma, ktorá ma viac ako svojim dejom upútala svojou sterilnou a chladnou atmosférou. Vsiaknutá do každej scény, o to viac mimo nemocničného prostredia, umocnila moje prežívanie filmu plného politiky, pretvárky a hľadania pravdy, slúži a vypovedá celý príbeh.

• 3.7.2007  15:52
    Tlouštík (1995)

Komorný príbeh, ktorý na mňa zapôsobil svojou úprimnosťou, cez ktorú autor scenára, režisér a najmä predstaviteľ Victora naznačili, hoci na menšom rozsahu a možno s troškou menej expresívnosti akú by divák zniesol, ako sa môže niekto odcudziť, pričom cesta späť nie je ľahká.

• 3.7.2007  11:24

Začal som to pozerať s nádejnými očakávaním, že uvidím tú úchvatnú fleischerovskú animáciu prepracovanú do tajov sveta Gullivera Fleischerovými očami, avšak vo filme je len naivne stretnutie Gullivera s liliputánmi, a aj to svojsky upravené, končiace sa klasickým happy-endom...

• 30.6.2007  13:08
    Play (2005)

Neviem ako to bude u vás, po pozretí si tohto filmu, ale u mňa vyvolal celý sled reakcií, ktoré začali myšlienkou na magický realizmus zasadený do prostredia mesta, a ďalej to šlo samo, čiže veľmi inšpiratívne. A ďalej by som iba povedal, že Matty do vystihol dobre, prečítajte si jeho komentár.

• 28.6.2007  18:57

Veľmi milo ma to prekvapilo, príjemná meditatívna poviedka rozpráva príbeh o piesku a pieskovni, v čase, keď ho tedajší režim najviac potreboval na svoje veľkolepé stavby, priehrady a paneláky...

• 25.6.2007  17:09
    Dušička (TV film) (1995)

Klasický slovensky spracovaný námet zo súčasnosti. Typické exteriéry, interiéry, postavy, hudba... Avšak, kto pozná Rudolfa Slobodu (aspoň prostredníctvom jeho knižiek), by si všimol, že to tak má byť, proste tak, ako vtedy bolo, a k tomu manželka, mladá milenka a typický slobodovský hrdina. To Nvota vystihol veľmi dobre. AJ keď možno to nebol cieľ...

<< předchozí 1 2 3