• Krátkometrážní

팔대취권 (1982)

Priemerne kung-fu ovplyvnene nejakymi komedialnymi prvkami, ktore ani neboli moc do smiechu. Akurat celkom podarena scena bola s tym typkom, ktory vysiel z tej truhly, ked uz bol nainfikovany smiechom. Teraz neviem ci to bola zombie, alebo nejaky podivin s natretym ksichtom. Najlepsia cast filmu sa odohrala pri konci filmu s hlavnym bossom, ktory najprv pouzival netypicku zbran a tou boli cinely. Zdlhave vrhanie cinelu a opatovne vratenie ho, ako bumerang bolo zbytocne zdlhave a aj uz pomaly nudne. Najtrapnejsi bol, ked sa predvadzal, ake je namakane jeho kostnate telo:)

Absurdistán (2006)

Nooo, slovensky preklad filmu ma fakt prekvapil:) Kde na to chodia? Film ma v niektorych momentoch aj dokazal rozosmiat, ale aj nudit. Dobra scena bola pri tom tetovani na jeho zapasti, kde mu dali jeho meno. Film fakt prekypoval debilnymi ludmi na nizkej urovni IQ. Jedna vec by ma zaujimala co vlastne boli tie elektrolyty, ktore obsahoval ich miestny napoj:)

Adelheid (1969)

Nooo, ja neviem, ale nebol som z toho moc prekvapeny v pozitivnom slova zmysle. Taky obycajny film bez efektu, ktory ma len v malocom zaujal. Cakal som od toho trocha viac a nie len take nezazivne klabosenie medzi tou Nemkou a tym vojakom. Normalne som len cakal, kedy uz bude konecne koniec toho filmu, aby som to mal za sebou a mohol film ohodnit nie moc lichotivym bodovanim, aj ked som uz videl horsie filmy, ako tento psychologicky film, ktory zas tak nemusim.

Adios Django (1966)

S Djangom to absolutne nema nic spolocne, akurat herec je ten isty.

Admirál (2008)

Solidny produkt od ruskych tvorcov, ktory sa zaoberal carskym Ruskom, ako ho zachranit pred bliziacou sa nakazou, menom bolsevizmus. Keby este existoval Sovietsky zvaz tak by to bolo naopak, komunizmus by tam zvelebovali a monarchisticke Rusko by zatracovali:) Uvod filmu nas zaviedol na sire more, co je samozrejme, ved uz to aj nazov napoveda, o kom to vlastne bude. Miny a dve znepriatelene lode, ktore brazdia sire more uprostred minoveho pola. Co sa tyka pocitacovych efektov vystrelov diel z lodi a samozrejme ich vybusnej detonacie, tak to nemalo ziadnu chybu. Bolo to fantasticky prevedene a bolo sa aj na co pozerat. V tomto bode to ruski borci odviedli na jednotku s hviezdickou:) Potom sa dej uberal cestou admiralovej kariery a jeho povysovania do vyssich hodnosti okorenene aj romantickou vlozkou, ktora ma zas az tak nebavila. Kludne si ju aj mohli odpustit a zaoberat sa skor pozemnymi bitkami medzi monarchistickymi Rusmi a bolsevickymi Rusmi, ktorych aj mohlo byt poviacej. Tie co su vo filme zakomponovane vyzerali skvele, ale chybalo im vacsie rozuzlenie, ako aj ten boj kde z lode strielali na nemecke delostrelecke pozicie. Vsetko to vyzeralo skvele prevedene do konecnej podoby, ale ta zbytocna a zdlhava romanticka zapletka tam vobec nemusela byt. Kludne sa mohli bez nej zaobist. Je to skoda, mohlo z toho byt skvele natoceny film, na ktory by som velmi rad spominal, keby tam neboli po usi zalubene dve osoby, ktory este k tomu boli zadany v manzelskom vztahu, ale kazdy s inym partnerom.

Adolf Eichmann (2007)

Drama o dementovi,ktory nic dobre na svete neurobil, aj pred obesenim dokazal, ze aj tak je velky dement, ktory si fakt len zasluzil slucku okolo krku. Bola to taka priemerna drama, ktora ma celkom dobre bavila sledovat. Film sem tam aj odbocil do minulosti, ako to asi prebiehalo kedysi. Skoda, ze sa film nezameral viac do tej minulosti, ako bolo vypocuvanie Eichmanna v tej cele.

Aeon Flux (2005)

Od AeonFlux som ocakaval viac, cakal som lepsie prevedenie sci-fi tematiky na obrazovku a ani tie suboje na paste neboli take, ake by som ja chcel. Vyzerali take rozkuskovane a nekompletne. Kamera bola chaoticka a dost casto sa ani nesustredila na detailnejsie suboje, ktore mali nie dobry pocit z adrenalinoveho suboja na zivot a na smrt. Kolkokrat bol vynechany zaber na udery noh a ruk a to ma vzdy nahnevalo a spravilo sa tak z toho nudna pozeratelnost pre moje oci. Film oplyval roznymi vymozenostami, ake sa daju ocakavat v dalekej buducnosti a niektore z nich boli fakt komicke, ako boli tie vybusne gulicky, ktorymi si ich privolala hlavna hrdinka filmu, aby ju oslobodili z toho vazenia. Aj jej partacka bola tiez podivna, ked si dala namiesto noh implantovat ruky:) Dej filmu sa mi vliekol neuveritelne nudnym tempom, lebo mnohokrat som sa pristihol, ze som ani nevedel poriadne o com film je:) Najviac z filmu ma uputala ta sniperska strelba z tych vezi na nepriatelskych vojakov, ktory chceli zneskodnit zo sveta hlavnu hrdinku, ktoru si zahrala Charlize Theron. Jedna vec sa mi nepacila v tejto scene a tou bolo bez problemove likvidovanie vojakov zo strany kladnej hrdinky. Troska to bolo prehnane, ake mali velke problemy na zastrelenie jednej zenskej. Samozrejme happyend tu je ako skoro v kazdom filme. Ale ja mam radsej ked sa tento radostny okamih skor obrati na negativnu stranu, ktory sa len vyskytuje v par filmoch, co je dost skoda:)

Afflicted. (2010)

Amatersky zombie kratas, kde sa jeden typek pokusi prejst von z panelaku ale bohuzial nie moc uspesne. Na mile prekvapenie to nebolo spatne a dokonca ma to aj trocha bavilo.

Agenti v sukních: Jaký otec, takový syn (2011)

Dost slabe na krimikomediu. Z detskeho humoru som uz davno vyrastol, aky mi bol predneseny v tomto filme. Pre mna jednoznacne sklamanie. Bol som zvyknuty na lepsie filmy, kde hral Martin Lawrence.

Agent z vesmíru (2007)

Pomozte niekto, mimozemstania nas chceju znicit a docela im to ani neslo:) Mark Dacascos ako velky kladas je odhodlany znicit tychto okupantov raz a navzdy. Na pomoc jej prisla pubiska, ktora je extremna potetovana, ako nejaka drsnacka, ale od drsnej zenskej ma strasne daleko. Spolu im to ide a dopracovali sa az do samotneho finale, kde znicili hlavneho zaporaka, ktoreho si zahral Billy Zane, ceckovy herec nie moc oblubeny pre mna. Co sa tyka tych mimozemstanov tak vyzerali ako ludia, ved sa aj do nich prevtelili a vyzerali ako nejake prskavky na vianocnom stromceku:) Akcie boli nevyrazne a velmi ma ani nebavili pozerat, ale hlavna vec, ze znova bolo porazene zlo a na svete zavladol mier. To by aj asi bolo vsetko ohladom tohoto filmu, takze radsej vyskusam iny film ako tento slaby pokus o mimozemskej civilizacie.