• Krátkometrážní

Higuraši no naku koro ni (2008)

To bol takmer prepadak, k..va, malo to nadych takej kamery ukradnutej z telenovely. Najprv som si myslel, ze to bude dobry film. pretoze dostal vysoke hodnotenie. Ale bol to sok pre mna, ono to bolo nudne a ved ten horor tam ani nebol vidiet. Vacsinou to spadalo do zanru drama a este k tomu taka utahana s nekonecnymi dialogmi, ktore sa natahovali ako sopel v nose. To ma tak ponaralo do depresii, a nie sa skoro dokopat do zaverecnych tituliek. Pre mna urcite zbytocny film, ktory ani nemusel vzniknut.

Wild Zero (1999)

To co malo byt? Akoze, bolo to trocha od veci robene, co mi ani tak nevadi, ale mna to nejako zvlast neoslovilo. Ta hlasna hudba nahadzana vo filme, mi skor liezla na nervy, akoby tomu to malo dat nejaku specificku atmosferu film okorenit napinavym feelingom, co sa to deje vo filme. A popritom ja milujem gitarovu muziku, ale toto bol nejaky bordel vraj rock'n'rollu, mne to skor bolo hodene aj do punku, ale takeho lomozu a hluku:) A ti zombie, occh, neznasam len take natrete ksichty sedou farbou, to je fakt amaterske. Keby film nebol ponoreny do komedii, tak by to bol odpad pre mna. Co uz narobim, ved su to Japonci, ty maju radi take rozne uchylnosti vo filme, co niekedy fajn zapasuje, ale niekedy je to bieda. A to zaverecne znicenie mimozemskeho plavidla, bolo fakt jednoduche a od veci:)

Mîtobôru mashin (2005)

Toto bol nejaky klon filmu Tetsuo, ja tomu nemozem prist na chut. Je to pre mna trocha uletene a tie groteskne tvary co vzniklo s tym mutovanim mimozemskym parazitom vyzeralo skor smiesne pre mna. Hlavne ta zbran, ktora mu vyrastla priamo z brusnej oblasti ma totalne odrovnala k zemi. To bola teda pekna uchylnost. Celkovo to vsetko vyzeralo nie odstrasujuco, ale skor na zasmiatie, ako si dali zalezat s vyzorom tych ''necrocyborgov:)''. Dej bol o nicom, mne to pripadalo, akoby sa zasekli na jednej scene a nie a nie sa dostat von z nej a pokracovat, ako v takom pribehu.

Journey to the Seventh Planet (1962)

Huraaa, prave sme sa dostali na planetu Uran, pekna destinacia na dovolenku:) Dej filmu bol celkom zaujimavy o tom podivnom zivom ukaze, ktore ovplyvnovalo a hlavne zneuzivalo ich pamat ku ovladnutiu ich vnimania na svet. Zo zaciatku ma to troska nebavilo, ale casom som k tomu prisiel na chut a cakal som, ako sa to vyvinie az na koniec filmu. Obcas som sa prichytil, ako sa nad nejakymi vecami smejem, co tam dali do filmu. Najviac ma pobavili tie groteskne antenky na helme ich vesmirneho skafandru:) A tie zvukove efekty zbrani nemali chybu, nedalo mi to nesmiat sa:) Dokonca doslo aj na prisery, najlepsia z nich bola mutacia hybridu, vyzerajuceho ako chodiaci tyranosaurus s podobou potkana, ktory bol skrasleny jednym okom, ako nejaky kyklop. A ta ich tajna spackana zbran, ktoru vyrobili na Urane, skor vyzerala ako nejaky vyfuk, vyrvaneho priamo z auta:) To ma fakt pobavilo. Keby bol film dlhsi, ako 77 minut, tak by ma to urcite zacalo nudit a filmu by som dal mensie hodnotenie od troch hviezdiciek. Moje varovanie je: Nikdy necestujte na Uran, lebo to moze dopadnut velmi zle a vas pobyt na tejto planete vam urobi zo zivota blazna, ako to robil ten zaporak v podobe nejakeho vznasajuceho sa dymu, alebo hmly. Neustale sa vychvaloval ako kazdeho znici. Isiel mi totalne na nervy s takymi recami:)

Umezu Kazuo: Kjófu gekidžó – Mušitači no ie (2005)

Toto ma byt ''akoze'' horor? To nemyslite vazne. Nic som nepostrehol. co by len i trosicku naznacovalo, ze tento film patri do zanru horor. Nudny film, ktory sa vlecie spomalenym tempom do finale. Pre mna jednoznacne to patri ku drame a nie moc zaujimavej pre moje oci.

Boniato (2015)

To by chcelo celovecerny film, lebo takto som sa nedozvedel, preco tam boli ti podivny tvorovia, akoby zdegenerovani ludia. Chcelo by to aj lepsie zabery likvidovania nepriatelov a nie len take troska chaoticke pobehovanie s kamerou. To je, ale len to jedine zle a zvysok filmu je parada pozerat. Bolo vidiet, ze tento kratas je kvalitny a nerobil ho nejaky amater.

L'amante del vampiro (1960)

Koniec filmu bol pekne spracovany, myslim to umieranie upirov na dennom svetle. To som ani necakal, ze to tak dobre urobili ohladom rozkladu tiel upirov na prach. Ani cely film nebol zly, priebeh deja ubiehal kludne a nenudil som sa. Dost ma pobavilo to spadnutie mura na konci, akoby ten mur bol z kartonov:)

Satan's Little Helper (2004)

Z neocakavaneho sa stalo nieco, co ma aj bavilo pozerat. Naslo sa tam aj nejake stupidnosti ohladom postav, co som nepochopil, preco tak cinili. Vrah mi sadol do noty a co este lepsie, mal skvely zmysel pre humor, aj ked nic nehovoril. Nechcel plytvat slovami a radsej to robil rukami a s nikym sa nemaznal:) Aj to zaverecne dopisanie cisla domu ma pobavilo:) Bolo to mile prekvapenie pre mna a potesilo ma aj, ze nebol pouzity hlupy happy end na konci filmu.

The Crypt (2009)

Zo zaciatku ma to aj bavilo, ale potom sa to pomalicky vlieklo betonovymi chodbami raz dole a potom zas hore, az ma to pomalicky uspavalo. A nie a nie sa dokopat von na cerstvy vzduch:) Co sa tyka duchov, obcas mi pripadali bojazlivy, akoby sa niekedy bali niekoho zabit:) Celkovo film neni uplna sracka, chybalo tomu lepsie spracovanie deja a aj priebeh hladania cesty von od celkom dobre vyzerajucich duchov.

Help (2015)

Mne osobne sa to nepacilo, ako to bolo natocene. Sralo ma, ze som dokopy nic nevidel. Skoda bolo tej prisery, ked ju poriadne ani neukazali. Aspon na konci mohli dat zaber na to monstrum, co bolo sklamanie pre mna, ked sa tak nestalo.