Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Animovaný
  • Dobrodružný

plakát

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Postapokalyptická sra*ka, kde lidé nemají nic... kromě složitých strojů a všeho, co zrovna potřebují pro účely děje nebo efektivní scénky. Alternativně: Roadtrip z bodu A do bodu A.

V jako Vendeta (2005)

Rádoby rebelská, rádoby efektní příběhová slátanina snažící se schovat nedostatek obsahu za vznosně formulované přednesy ústředního všeschopného a nesmrtelného superhrdiny. Zakončení je stejně vynucené, směšné a jen na efekt, jako zpracování celého filmu. Škoda, že autor ještě o něco víc neopisoval z 1984. Na druhou stranu, kdyby ano, nebyl by název filmu V jako Vendeta, ale 1984...

Rebelka (2012)

Příjemná "pixarovka" s jednoduchým, ale originálním příběhem, přiměřenou dávkou povedené vtipnosti a krásnou animací (2012). Utekla mi opravdu mimořádně rychle.

Skleněný (2019)

Jedna hvězdička za herecké výkony. Druhá za celkovou myšlenku filmu, ovšem její provedení, raději nemluvit. ... Filmu v mých očích uškodila také přehnaná stopáž, kdy byl odhadem hodinový obsah roztahán do hodin dvou, což učinilo především rozvleklý závěr naprosto nesnesitelným. Tedy až na několik momentů, které mi svou naprostou absurditou nezamýšleně vykouzlily úsměv na tváři.

plakát

Válka v oblacích (2015) (TV seriál)

Díl o tryskovém motoru je zkrátka perfektní. Historické souvislosti, srozumitelná vysvětlení, doplněna o přehledné ukázky a osobní zkušenosti zúčastněných. Jedinou drobnou výtkou by mohl být trochu fantaskní závěr, aneb pohled do budoucnosti, ale to je opravdu malichernost.

Láska s výstrahou (2002)

Příjemná oddychová uslazená komedie, která si za scénu na lodi vysloužila o hvězdičku víc. :)

Metanol (2018) (TV film)

Skvělé převyprávění methanolové aféry, chvílemi mi (hlavně ve druhé části) připomínalo rovněž skvělé Případy 1. oddělení. Na příbězích podle skutečné události zkrátka něco je, něco, co scénáristé jen těžko vymýšlejí. Jedinou vadou na kráse je nutnost orientovat se v upravených jménech, jako Dubinovi atd., ale to je naprosto pochopitelný detail. Takže shrnutí: Skvělý film, který přináší určitý pořádek a přehled o tom, jak to tehdy bylo... Jen nevím, jak ho bude hodnotit člověk, který aféru a prohibici nezažil.

plakát

Dukla 61 (2018) (TV film)

Hrůzná syrová ukázka nejen důlní tragédie, ale i života rodin havířů. Při proslovu na pohřbu má pak člověk chuť zakopat si alespoň do televize. Takže shrnutí: Film je tak dobrý, jako je popisovaná tragédie strašná.

Interstellar (2014)

Strhující, úchvatné, ... psychedelické... Určitě je to must see, ale... Nejsem si jistý, zda film vlastně dával smysl, bylo tam několik skoků, které jsem se záměrně rozhodl ignorovat a nešťourat se v nich. Vlastně celý konec byl pochybný. Dále v některých momentech byl film až moc otravně blbuvzdorný a ke konci zas na city hrající. Také, nejsem žádný fyzik, ale tu a tam něco počtu a zajímám se. Některé věci mi tak přišly poměrně přitažené za vlasy, ale když se na film podívám jako na Sci-Fi, nemám s ním problém. ... Váhám mezi 5/4*, dere se mi na mysl podobný pocit (byť méně výrazný) jako u Počátku, který - soudě podle hodnocení - mají všichni za geniální, já však za rádobychytrou slátaninu. Když se zamyslím, tak ty filmy mají mnoho společného ... Takže shrnutí: Konečně někdo točil ve vesmíru bez zvuku ;)

plakát

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Perfektní! Chybičky by se samozřejmě našly, ale to jak to zapadá do celkového děje je opravdu paráda. Herci super, efekty super - no snad až na ty transplantované obličeje, kdy jeden z nejmenovaných vypadá jak omalovánka a druhý trochu jak asiat, postavy uvěřitelné - trochu střelené, ale ne zas moc, občasné vtípky nenucené a vkusné, droid se povedl a žádné nucené šponované navazování na původní epizody. Takže shrnutí: Z dosavadních nových Star Wars (VII, VIII) rozhodně nejlepší počin.