Kwaichi

Štefan M.

okres Ružomberok

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23
    • 20.6.2020  22:36

Moderné technológie umožňujú dosahovať zaujimavé pokroky v archeologickom výskume. Výsledky sú pozoruhodné a vizuálne konečne porozumitelné aj pre laikov. Škoda, že je dokument spracovaný americkým štýlom, kde človek musí všetko počuť a vidieť dookola 10-krát.

• 19.6.2020  21:33

And we go GREEN. Pekné motto. Celkovo sa mi myšlienka E-formule páči, teším sa až raz zavíta aj do našich končín. Počul som, že sa šepká a závodení ulicami Viedne. Čakal som, že seriál sa viac zameria na to, čo je podstatou E-fromule - super moderných technológiách, zelenej energii a lámaní rekordov. Bol som trochu sklamaný po vysokých očakávaniach, ktoré vo mne zanechala séria "Formula 1: Drive to Survive".

• 14.6.2020  09:40

Daktor Albert Lin predvádza v plnej paráde moderné technológie aplikovaného výskumu v praxi. Práca sa stala jeho hobby, navyše sa popri tom dobre baví. Nie len on ale aj divák. Čí už sa mačetou presekáva hustou džunglou, hladá stratené poklady v koralových útesoch alebo skúma odkazy vyryté do stien templánskej pevnosti. Samozrejme, treba uznať aj kus profesionálnej práce, ktorú odviedol celý jeho podporný team.

• 13.6.2020  22:35
    Dorohedoro (TV seriál) (2020)

Takto nerozvinutý storytelling som už dlho nevidel. Stačilo pozrieť prvých 5 minút a potom posledných 10 prvej série a divák prakticky o nič neprišiel. To čo nám bolo odhalené na začiatku, sa postavy ako "veľké odholanie" dozvedia na konci. Aký to má zmysel? Celé okolo toho bola len nerozvinutá vata. Keby mala nejakú hĺbku, aspoň by za niečo stála. Celý príbeh je veľmi povrchne spracovaný. Neftlix a anime ešte stále nejde dokopy, nanešťastie.

• 3.4.2020  10:01
    Nákaza (2011)

Realistické podanie vypuknitia globálnej krízy vplyvom nebezpečnej pandémie. Výbornými hercami sa to hemžilo, možno zo je trochu na škodu. Priveľa výborvných príbehov rôznyc jednotlivcov a ich rodín, z ktorých ani jeden výrazne nevynikol nad konkurenciou. Všetky boli tak dobré.

• 1.4.2020  17:33

Nevyužitý potenciál A-čkových hercov. Buck sa síce neustále predvádzal, ale jeho bezduchý pohľad nedokázal zakaždým zachrániť situáciu.

• 27.3.2020  19:23
    James May: Our Man in Japan (TV seriál) (2020)

Suchý anglický humor do Japonska dobre zapadol. Štáb sa snažil pre Jamesov program spestriť ako sa len dalo, prezentovali turistami menej opozerané stránky národa vychádzajúceho slnka. Počas 11 týzdňov natáčania mohli zachytiť aj zopár viac zaujímavých scén, ale James už má svoj vek. Aj keď James už Japonsko navštívil viackrát, miestami pôsobil strateno. Ale treba uznať, samuraj na bicykli, škola anime a chodidlová masáž nemali chybu. Jeho verný spoločník na cestách - Yujiro bol stelesnením perfektného sprievodcu.

• 20.3.2020  22:59
    Barokní srdce Evropy (TV seriál) (2020)

Po čase začali zábery a komenentáre pôsobiť mierne repetitívne. Ako inšpirácia na nové výlety za pamiatkami o ktorých ste nikdy nepočuli, výborný sprievodca (ak nepatríte do skupiny zanietencov a historikov, ktorí už stihli niekoľkokrát navštíviť všetky klenoty českej barokovej architektúry).

• 9.3.2020  21:31

Ak hodnotíte film, je vždy potrebné pozrieť sa naň z pohľadu divkáka, pre ktorého je určený. Taika Waititi ma ako režisér čim ďalej tým viac prekvapuje. Králiček Jojo mal v sebe skrytých nespočetné množtvo kreatívnych nápadov a easter-eggov, ktoré oko pozorného diváka neprehliadne. Počas sledovania filmu som sa cítil o 20 rokov mladší. Ďakujem Taika.

• 9.3.2020  21:24
    Mythic Quest: Raven's Banquet (TV seriál) (2020)

Miestami sa objavilo pár žiarivých, vtipných momentov. Zvyšok bola podpriemerná nuda. Celý seriál ťahali dve postavy, respektíve skôr len jedna.

• 7.3.2020  22:01
    AlphaGo (2017)

Umelá inteligencia - je to nástroj vyvinutý ľudskou rasou na jej samozničenie? Koho zaujíma otázka na túto filozofickú tématiku, odporúčam pozrieť dokument. Inak celý dokument je ako cez kopirák pretlačený Chimera Ant arc mangy/anime Hunter x Hunter.

• 29.2.2020  20:41
    F1: Touha po vítězství (TV seriál) (2019)

Konečne som si vychutnal po dlhých rokoch zas naplno napätie počas priebehu celej sezóny F1. Na prvých priečkach nieje takmer žiadna zábava. Ale dokument sa zameriava prevažne na stred poľa, kde neustále prebiehajú mikrosúboje medzi jednotlivými jazdcami a ich teamami. Týchto jazdcov som si obľubil a prežival som s nimi naplno každé ich výťazstvo alebo prehru. Aj keď v ich prídape výhra len málokedy znamená pódiové umiestnenie.

• 2.2.2020  22:53
    Vinland Saga (TV seriál) (2019)

Príbeh a postavy v porovnaní s mangou pôsobia plyko. WIT Studio sa s tým popasovali najlepšie ako mohlo a výsledok je veľmi pozitívny. Každá postava má svoje špecifické čaro. Thors, viking ktorý pochopil pravú podstatu cesty bojovníka. Askelandd, prefíkaný lišiak dokáže vždy dosiahnuť svoj cieľ aj keď sa mu šmola lepí na pätý. Thorkell, veselá kopa túžiaca po nových výzvach. Thorfinn a princ Canute sa v prológu len zahrievajú, ich osudy sa naplno rozvinú v pokračovaní. Pri ságe o Vinladne som si prišiel na svoje a stále sa teším na novē príbehy či už v TV alebo na papieri.

• 22.1.2020  21:38
    Genndy Tartakovsky's Primal (TV seriál) (2019)

Vravel som si, počkám kým vyjdu titulky. Dobre, že som som s tým nestrácal čas.

• 21.1.2020  22:02
    Zaklínač (TV seriál) (2019)

Počin od Netflixu sa v univerze zaklínača nestratí. Ak by som to mohol zoradiť, úplne top a stále neprekonané ostávajú Sapkowského knižné predlohy. Nasleduje kvalitné herné spracovanie od CD Projektu a hneď za ním nasleduje nový seriál od Netflixu. Ďalej pokračuje všetko ostatné spojené so zaklínačom. Aj keď sa v príbehoch o Sivom Vlkovi dobre orientujem, nednotlivé epizódy mali náboj, ale chýbala im taká výpovedná hodnota a atmosféra aká bola dosiahmutá v hrách a knihách. Ak opomeniem porovnanie, čo môžu divákovi ponúknuť ostatné platformy, seriál celkom ušiel a dobre sa naňho pozeralo. Najviac som si však vychutnával záverečné titulky obohatené o Dandelaionove hrdinské piesne.

• 17.1.2020  21:18
    Le Mans '66 (2019)

Damonovi a Milesovi, vlastne Baleovi role vo filme sadli parádne. V poslednom čase ako keby sa roztrhlo vrece s kvalitnými filmami z prostredia rýchlych kolies. Nie je to na škodu. Príbehov o prehre či slávnych výťazstvách, priateľstve a rivalite je mnoho. Teší ma, keď vidím ako tieto legendy znovuoživajú na filmovom plátne a inšpirujú súčasné generácie.

• 16.1.2020  22:22
    Irčan (2019)

Tri a pol hodiny plmé rozhovorov medzi "priateľmi" ak by sa to tak dalo nazvať boli do filmu tak kvalitne zapracovnané, až divák takmer nevníma čas a len s úsmovom v duchu plní poslušne roľu poslucháča starého pána v domove dôchodcov a neveriacky krúti hlavou nad jeho majstrovskými rozprávačskými schopnosťami.

• 30.12.2019  19:46

Muzikálové filmy moc nemusím, ale tento bol vznikol presne podľa mojich snov. Magická ríša s realistickým rozuzlením nepredstaviteľných problémov. Prvotriedna výprava a herecké obsadenie úplne vydarené.

• 3.11.2019  08:29

Pre fanúšika žánru je potešením vidieť staré hviezdy opäť žiariť na veľkom plátne. Film je zrkadlom súčasnej americkej situácie, trochu moc to bilo do očí. Vykreslenie mexickej situácie, prehnaná emancipácie, oživenie starých značiek.

• 28.10.2019  11:15
    Joker (2019)

Joker bez kúska humoru? Nie, ďakujem. Nechcem sa zbytočne držať predsukov, ale ak by som si aj na mieste hlavnej postavy predstavil niekoho iného, aj tak by ma film nezaujal. Keď by som chcel pozriet psychologickú drámu, vo filmových archívoch existuje mnoho lepsích kúskov.

• 5.10.2019  16:25
    Temný krystal: Věk vzdoru (TV seriál) (2019)

Pre mňa seriál predstavuje nádherný úvod do čarovného fantazijného sveta Thra. Vytvoriť veľkovýpravný bábkový seriál v dnešnej dobe chce istú dávku talentu a geniality. Úvodná epizóda približujúca príbeh okolo Temného kryštálu pôsobila na prvý pohľad mätúco. Som rád, že som dal seriálu šancu, s každou epizódou má jeho dej viac a viac pohlcoval. Podlingovia, Geflingovia a Skeksiovia mi budú chýbať. Teším sa na pokračovanie. Medzitým si skrátiť čakanie starým filmom o temnom kryštáli z roku 1982.

• 2.10.2019  08:30
    Naše planeta (TV seriál) (2019)

Nádherné zábery v UHD rozlíšení s podporou Dolby Vision. Bola to pastva pre oči. Poplašné správy (aj keď s názorom autorov plne súhlasím) pôsobili na mňa až prehnane rušivo, čo kazilo dojem dokonalosti. Verím, že ich posolstvo zasiahne čo najviac ľudí, hlavne na tých správnych miestach.

• 15.9.2019  11:22

Ak sa niekto chystá do Rumunska za poznávaním pamiatok a tradícií, určite by si mal dokument pozrieť aby načerpal inšpiráciu, kam sa ísť pozrieť. Dokument pekne zachytáva transformáciu Rumunska v modernú a vyspelú krajinu. Teší ma, že o budúcnosť Rumunska sa starajú rozumní a inteligentní ľudia.

• 16.8.2019  13:43

Klasika, prieskumník bojuje pri bádaní v džungli o život a nakoniec to po čom pátra nájde v najbližšej dedine.

• 27.7.2019  20:11
    Lví král (2019)

Síce sa jedná o vernú kópiu filmu z roku 1994, ale to zároveň zaručuje zachovanie aj všetkých jeho pôvodných kvalít. Z toho dôvodu pri objektívnom hodnotení film odomňa získava opäť maximálny počet bodov. Pozornému oku diváka neuniknú drobné zmeny, ktoré robia film viac stráviteľný pre súčasné publikum. Zaujímavé je aj sledovať technologický pokrok počítačovej grafiky, zábery sú na nerozoznanie od reality. V animácií textúr či pohybov ide o výrazný skok vpred aj v porovnaní s takými prvotriednymi animáciami ako napríklad Kniha džunglí (2016). Aj keď treba uznať, stará kreslená animácia mala tiež svoje čaro a môjmu srdcu ostáva stále bližšia.

• 22.7.2019  19:05
    Tour de doping (TV film) (2017)

Humorne ale veľmi "realisticky" spracovaný pohľad na stav svetovej cyklistiky na prelome tisícročí.

• 8.5.2019  21:39

Upútavka na film bola geniálna, bohužiaľ obsahovala všetky najlepšie scény. Medzi nimi sa prakticky nebolo takmer na čo pozerať. Mnohé dialógy mali iskru, ale neboli dotiahnuté do zmysluplného záveru. Stratili sa len tak v plynutí deja. Ďalej mi chýbalo trochu viac akcie a napätia. Na to je v podstate každý fanúšik série zvyknutý, súboje v aréne. Navyše Reynoldsov hlas mi v tele Pikachua vôbec nesadol. Radšej by som celý čas počúval klasické pika-pika. Na konci filmu to bolo tak roztomilé a dojemné. Aj vďaka tomu si film u mňa odniesol aspoň 3*. Tak rád by som videl R-kový pokémon film v temnom noir štýle plný akcie, špeciálnych efektov a všade lietajúcich bleskov a ohňov... Možno sa niekedy dočkám.

• 30.4.2019  20:22
    Baki (TV seriál) (2018)

V porovnaní s originálnou sériou je pokračovanie od Netflixu pre mňa veľkým sklamaním. Autori divákovi servírujú čistú brutalitu bez akejkoľvek pointy. Navyše má vrcholné frustrujúce repetitívne súboje, alebo skôr ich paródie bez akejkoľvek logiky. Áno, pozrel som všetky diely. Po každej epizóde si vravím: Teraz to príde, už sa tam musí konečne niečo zlomové udiať. Ale nič také sa nestalo. Sledovanie celej série hodnotím ako zbytočné plytvanie časom.

• 30.4.2019  07:53

Trošku šialene podaný príbeh o zrode rytierov guľatého stola. Zaujimavé spracovanie a vizuálne prevedenie. Na mňa však moc nezapôsobilo. Rozprávanie deja v spojení myšlienok, plánov a minulosti prelínajúcich sa s prítomnosťou bolo pre mňa príliš chaotické.

• 28.4.2019  23:05

Zakončenie ako sa patrí. Marvel vsadil na istotu a vyšlo mu to na výbornú. Film splnil všetky moje očakávania. Finále v IMAXe bola pastve pre oči aj uši.

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23