Giant Killing (2010) (seriál)

Zaujímavý pohľad na futbal z japonského prostredia. Je to trochu nezvyk keď ich hráči ovládajú žiadne tajné kopacie techniky ani nemajú ani špeciálne schopnosti ktoré zapadajú do animovaného prostredia. ETU je jeden z množstva teamov ktoré sa dokázali v svojej histórii dokázali zo dna dostať opäť na tú správnu cestu, cestu na vrchol. Škoda že príbehy jeho hráčov neboli viac osobnejšie aby ako team dokázali viac utkvieť v srdciach divákov.

Vlk z Wall Street (2013)

Síce sa na plátne vystriedalo plno hviezd oblečených do kostýmov rozprávkových, priam neskutočných postáv, filmu o dĺžke 3 hodín chýbala jedna podstatná vec a tou bol kvalitný príbeh s výrazným posolstvom. Podobných námetov tu už bolo mnoho. Tento patrí medzi tie s najvýstrednejším spracovaním. Je to skutočne film udávajúci smer súčasnej kinematografie? Zdá sa že bohužiaľ áno, stačí sa len pozrieť na hodnotenie či tržby.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Pri hodnotení filmu ako je Hobit sa človek musí najskôr zamyslieť, čo tam vlastne mám hodnotiť? Hodnotiť príbeh samotný? Čakať nejaké zvraty? Prekvapenia? To je asi ako ísť na Titanic a nakonci byť sklamaný: " Veď sa potopil" - to každý vie aj bez celovečerného filmu. Z tejto stránky som príbeh hodnotil aj ja. Kniha samotná nie je moc hrubá a navyše pán Jackson ju ešte rozdelil na filmovú trilógiu. Po skúsenosti s prvou časťou som vedel, že z príbehu už veľa neostáva. Preto som od pokračovania ani veľa neočakával. Keď sa nad tým zamyslím, príbeh druhej časti sa dá zhrnúť do štyroch viet. Ale v tom práve leží veľkosť rozprávačov. Aj jednoduchý príbeh rozpovedať v podobe pútavého celovečerného filmu. Na film samotný sa pozerám ako na trojhodinový výlet do čarovnej krajiny Stredozeme. Sadol som si do kresla, nasadil okuliare a so zatajeným dychom som sa stal aj ja súčasťou bájnej výpravy do srdca Ereboru.

jOBS (2013)

Taká veľká osobnosť ako bol Steve Jobs si zaslúžila kvalitnejšie vykreslenie svojho životného príbehu. Autori filmu tu zobrazili akurát aký to bol workoholik a jeho predieranie od jedného projektu alebo spoločnosti k druhej. Mohli sa viac zamerať a zároveň vyzdvihnúť jeho životné úspechy, najmä v oblasti IT.

Všemocný (2011)

Zaujímavo spracovaný námet. Eddie si uvedomoval nebezpečnosť ale zároveň aj moc ktorú prinášalo NZT. Nesnažil sa to však využiť len pre vlastný prospech ale snažil sa ovplyvniť aj osudy ľudí okolo seba. Film udržoval diváka stále v napätí čomu napomáhali aj časté dejové zvraty. Celkom reálne by som si vedel predstaviť aj pokračovanie.

Golden Boy (1995)

Za kopou lacno vyzerajúcich scén sa skrýva zaujímavý príbeh plný inšpiratívnych a poučných situácií. Kintaro je vo svojeje podstate dobrý a slušne vychovaný mladík, len ho treba lepšie spoznať. Sutdy, study, study... :p

Bod zlomu (1991)

Skvelý herecký duet v podaní Swayzeho a Reevesa. Roľa záporného hrdinu Swayzeho sekla ako uliata. Reeves sa zas úplne vložil do úlohy agenta FBI, čo napomohlo dobrému štartu jeho kariery. Film udržoval človeka v napätí počas plynutia celého príbehu, môže sa preto právoplatne pokladať za skutočný thriler.

GTO (1999) (seriál)

Eikichi Onizuka, 22 rokov; tejto postave sa podarilo zaradiť medzi moje ikony zo sveta anime. Pýtate sa ako? Čím sa o to zaslúžil? Stačí si pozrieť len pár epizód a hneď zistíte, že Onizuka nie je žiadnym bežným človekom. Žije podľa svojich vlastných ideálov, riadi sa svojím úsudkom a vždy sa snaží z danej situácie vyťažiť maximum. No nežije len pre seba, ale rozdáva sa ľudom okolo, svojim študentom, kolegom a priateľom. Robí všetko pre to aby ich priviedol späť na správnu cestu a ukázal im ako po nej kráčať ďalej, za lepším zajtrajškom, ktorý si musia sami vytvoriť.

Zeitgeist: The Movie (2007)

"Cool story bro", aj keď drvivé väčšina "faktov, ktoré tu boli podložené boli založené len na dohadoch a špekuláciách. Film miestami pobavil, najmä nevedomosťou a povrchnými znalosťami autorov k témam o ktorých film pojednával.

Sajonara zecubó sensei - Season 1 (2007) (série)

Spočiatku ma dej ani samotné spracovanie, najmä po vizuálnej stránke, nezaujali. Ako plynuli epizódy, začal som si na jednotlivé výstrednosti charakterov privykať, hodnotenie sa z pôvodných 2* vyšplhalo až na 4. Pri poslednej epizóde som automaticky klikal na - prehrať ďalšiu, ale na moje sklamanie prehliadač už nič neotvoril.