Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Komedie
  • Drama
  • Sci-Fi
  • Dobrodružný

O mně

 

ČSFD, filmy a já. Kdyby se mě někdo zeptal, jakej film jsem viděl nejvíckrát, ani na nanosekundu bych nezaváhal a zcela jednoznačně odpověděl Matrix. Tehdá mě opravdu silně ovlivnil a zkouknul jsem ho nepočítaněkrát. Postupem času rostla i kvalita obrazu. Přes usmolenou VHS nahrávku z Novy jsem se dopracoval k CD formátu a následně k DVD nosiči. Vrchol blaha bylo nepochybně HDčko. Souboje nabíraly na ostrosti a krásnosti a člověk si pak mohl celý film opravdu řádně vychutnat. Toto zasažení samozřejmě nezůstalo bez následků. Poslední dobou chválím filmy jako District 9, Inception, Star Trek či nového Trona, kde šlo tedy spíše o audiovizuální choutky. Ze starých časů si člověk nemůže nevzpomenout na Demolition Man, 12 opic, RoboCop, Terminátor 2 a víceméně celou ságu Star Wars. Takhle bych samozřejmě mohl pokračovat ještě notnou chvilku, ale udělejme za tímto oddělením jednu tlustou čáru :)

 


 

MatrixDistrict 9InceptionStar TrekTron Legacy 3DDemolition Man12 opicRoboCopTerminator 2: Judgment DayStar Wars

 


Když se nad tím zamyslím, tak jsem jednoznačně akční typ. Romantiky mě moc neužije (ne že bych jí zcela bezhlavě zatracoval - P.S. Miluji Tě je extra kvalitní doják), na horory taky moc nejsem. Volím tedy akci míchanou pěkně všehochutí. Přikladem budiž inspirování herní a komiksovou  předlohou u filmů jako Scott Pilgrim vs. the World, Kick-Ass a nelze zapomenout ani na X-Men, kde se mi hodně líbil poslední, sérii restartující díl. Naprosto famózním kouskem, který si zaslouží samostatnou větu pak zůstává Temný rytíř. Uvařeno dokonale.

 


 

P.S. Miluji TěScott Pilgrim vs. the WorldKick-AssX-Men Origins: WolverineDark Knight

 


V poslední sekci se budu věnovat ničemu menšímu, než seriálům, které krátí notné chvíle mého života. Pokud mi filmy nedají dost zábavy (chápej komedie), pak to seriály jednoznačně v mém případě dohánějí. Red Dwarf, Simpsonovi, Futurama, Přátelé, HIMYM, The Big Bang Theory, IT Crowd, Blue Mountain State to jsou ti nej ve svým oboru. Mam ještě menší mezírky v podobě řekněmě Dr. House, či Chucka, ale to už se nedá moc stíhat. Samozřejmě, že se často nechám unést i akčněji laděnými seriály, které také stojí za zmínku. Excelentní Band of Brothers. Zpočátku celkem zajímavá Battlestar Galactica, která ovšem časem začne ztrácet své kouzlo. I Heroes mě dokázali uchvátit. A završil bych to pro mě nedokončeným seriálem Prison Break.

 


 

Červený trpaslíkSimpsonoviFuturamaPřáteléHIMYMThe Big Bang TheoryThe IT CrowdBlue Mountain StateBand of BrothersBattlestar GalacticaHeroesPrison BreakCommunity

 


 

Pokud někdo dočetl až jsem, tak gratuluju :) Nyní už máš celkem dobrou představu jak jsem lazen. Rád chodím do kina, víceméně každou novinku, která je na ČSFD červeně (a aspoň okrajově zasahuje do mého širokého žánrového záběru), shlídnu tam. ČSFD předpremiéry si taky nechávám málokdy ujít, k čemuž jsou potřeba body = neboj si mě přidat, budu jedině rád ;)

 

 

Návštěvy

Reklama

Reklama