Ceres

Seoul

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28
    • 28.7.2018  20:52
    Gonjiam (2018)

V Koreji vyvolal tento film neskutečný rozruch a senzaci, bohužel pro mě je tohle velmi nezajímavý horor, který mě nedokázal ani jednou vylekat. Takže mnoho povyku pro nic a celkově podprůměr.

• 16.7.2017  22:32

Pro fanouška předlohy, je tohle slabý odvar, který vybrakoval ikonické scény z legendárního GitS anime filmu z roku 1995, a namíchal ho jinak s novým scénářem (který stojí za hovno samozřejmě), aby to bylo "zajímavější" - takové to "origins of Motoko". No, přitom stačilo bezchybně převézt původní látku na hraný film a byla by to bomba, ale to bych asi fakt už chtěl moc. I OST stojí za nic, jen u závěrečných titulů vyvstane téma legendárního openingu z Innocence, u kterého jsem jen zamáčkl slzu v oku při vzpomínce, jaké ty animé filmy byly bomba. Když to shrnu, pro neznalé (asi většina) to bude celkem koukatelné, ale s tím, že to nemá potřebnou šťávu. Pro znalé je to jen další zpackaná Hollywoodská předělávka z klasiky, na kterou by vůbec nikdo neměl už radši šahat. Za mě to nebylo úplnej průser, ale už to nechci nikdy vidět.

• 7.7.2017  14:22

Zaujmulo mě, že tam hraje mladinká Reese, ale to, že to bude tak krásný old-fashioned movie, jsem fakt nečekal. Nádhera.

• 11.3.2017  15:22
    Snowden (2016)

"I think the greatest freedom that I've gained is the fact that I no longer have to worry about what happens tomorrow, because I'm happy with what I’ve done today,"

• 9.8.2016  00:44

Luxusně natočená sračka. Kamera super, ale ten scénář, totální shit. 김고은 navíc naprosto nevěrohodná, totálně idiotské chování postav, ale zase alespoň slušné obsazení zbylých rolí.

• 6.8.2016  03:54

The Big Short je dobrým filmem, který se přímo věnuje tématu hypotéční krize. Aby přitáhl potřebné množství diváku a přiblížil to i těm, kteří o tom, jak věci fungují, nemá potuchy, je ve filmu vše vysvětleno ohledně MBS, CDO atd. To by samozřejmě nebylo dost, tak do rolí byli obsazení také věhlasní herci (Bale, Pitt). V čem ale film opět selhává, že nepodává opět celkový pravdivý obraz o tom, co se skutečně stalo. Z části se to dá omluvit úhlem pohledu postav, ze kterých film vychází. Ale brát to jako potvrzení, nebo z toho dělat závěry jako „jo, tak tahle to bylo, teď teda vím všechno o krizi“, je naprostá stupidita a pomýlenost jako sledovat zprávy v TV a dělat, že vím, co se děje u nás i ve světě, což ostatně lze vidět na komentáři uživatele Lima. Jako film to byl hodně dobrý kousek v tom, že opravdu neuhýbal od tématu, ale to, že si opět zahrává s fakty (vláda USA, SEC), či je úplně vypouští (FED, aneb hlavní asshole hned vedle vlády), nebo vypouští stupidní hlášky (viz. „tohle je kapitalismus“), nelze prominout. K mé spokojenosti by tam museli doplnit další pojednání z pohledu alespoň Petera D. Shiffa, či Rona Paula, ale bohužel.

• 12.5.2016  01:03

Dalo by se vytknout dost věcí, od stopáže po "dalo se to udělat líp", ale stejně mě ten konec dostal.

• 26.4.2016  01:29
    Hot Road (2014)

Soundtrack a úžasná kamera dominuje tomuto filmu, no a také Rena samozřejmě. První třetina se mi dost líbila, ale pak to byla dost nuda a konec nebyl taky nic moc. Škoda, ale celkově je to lehkej podprůměr.

• 26.3.2016  16:06
    Eungdabhala 1988 (TV seriál) (2015)

Naprosto speciální záležitost, kterou mi nejen doporučila moje k-přítelkyně, ale i jsem se na toto drama spolu dívali. Příběh je zasazen hlavně do let kolem olympiády 88 a 89, který se točí kolem sousedů, kteří spolu bydlí ve stejné ulici. Seriál má vše - nezapomenutelné komediální scény, tíživé životní situace dané korejskou kulturou a taky romatiku a slzy. Seriál je také vyjímečný v tom, že není běžné, aby známe TV v Koreji byly převálcovány stanicí tvN, na které se vysílal. Líbil se mi i závěr, kdy šlo vlastně vše jen o příjemné vzpomínky, které se jen těžko někdy budou opakovat. Za sebe můžu říct, že drama má srdce a získalo si mě, neodradila mě ani délka jednotlivých dílů, které se pohybují od hodiny a půl az skoro do dvou hodin, byla to super zábava.

• 28.1.2016  14:28

Celkově je to jen lehce nadprůměrná záležitost, ale ten velmi zajímavý nápad proměnou každý den, které občas vytváří vtipné scény, a obsazení (zvláště Juri Ueno mi udělala radost), dostává tento film o pomyslný stupínek výše.

• 15.1.2016  01:41
    Assassin (2015)

Bravo!! Už žádné mainstream historické dramata z Číny, které využívají tuny CGI. Tohle je očistná koupel a nádherná meditace na scenériemy čínského venkova. Kéž by takových snímků bylo víc.

• 16.12.2015  00:59

První třetina byla nejlepší, protože tam bylo více humoru. Zbylé dvě části už nejsou tak dobré, jsou spíše nudné. A btw. zvyšování daní je vždy svinárna, takže pí prezidentka kecala kraviny, pravda byla přesně opačně.

• 17.10.2015  20:56
    San Andreas (2015)

Po totálním failu Terminatora Genysis a stupidnímu Jurskému světu je tohle příjemná podíváná. Za mě jednoznačně slušný katastrofický film napínavý od začátku do konce. I když je tam plná prdel CGI, které vždy pro mě působí hodně uměle, tak tady to budu tolerovat.

• 21.9.2015  01:29
    Hamoni (2010)

Je to lehce nadprůměrný film, který sleduje osudy odsouzených žen. Filmu také nechybí srdcervoucí scény, které se postupně nenápadně budují celým filmem, aby na konci došly svému vyvrcholení (mně stačil první pohled na uniformu a bylo mi jasné, jak by to mohlo nakonec skončit) a pořádně vás to vysťavnilo. Fungovalo to a za to asi vyšší hodnocení, než by tomu možná bylo hodno.

• 18.9.2015  20:30

První půle celkem ok, pákrát jsem se nasmal solidně, vede jednoznačně vymítání a scénky s mnichem. Druhá půle je odpad a brutálně přepálená stopáž. Mohlo to být fajn, škoda.

• 17.9.2015  02:15
    Haiseukool - Reobeuon (TV seriál) (2014)

Tohle drama jsem zkusil jen tak, obával jsem se, že díky těm mladým hercům to nebude vůbec zajímavé. Ale kupodivu první polovina byla celkem dobrá, Korejci moc dobře ví, jak šikanovat ostatní:D Nechybí ani tragická linka v podobě Ms. Kong. I když ti mladí herci to zvládli dobře (Sae-ron byla lepší když byla mladší), tak jim stejně nikdy neuvěřím ty už trochu dospělácké problémy. Dalo by se vytknout dost věcí, ale co je důležité, tento seriál je celkově na pohodu, takže za mě to ještě bude průměr.

• 16.9.2015  00:21

Korejci mají spoustu gangsta filmů, ale tento to skoro všem nandal. Film se občas neobejde bez chyb (např. dívat se na kámoše jak dostávají sadu v konečné řežbě), ale nemohl jsem se od toho odtrhnout a to závěrečné zúčtovaní je už pověstná třešnička na dortu, jen je škoda, že ty parchanty neoddělal všechny, když už šlo o pomstu všech mrtvých kámošů. Takže kvůli několika věcem to na vrchol nebude, ale jinak velmi sakra dobře.

• 14.9.2015  22:46
    Poolhawooseu (TV seriál) (2004)

Lehce nadprůměrný seriál, u kterého jsem se parkrát slušně nasmál (bezkonkurenčně nejlepší scéna je ta v posledním díle kdy Young Jae se strašně stydí ve stanu :DDD). Neskutečně mě rozčílil ten začátek, ale asi je v Koreji běžná věc, že vám kámoš může prodat barák bez souhlasu majitele, Vás. Jinak souhlasím se vším, co píše aboj,takže netřeba opakovat.

• 5.9.2015  01:45

Haha, tak tohle bylo opravdu originální, i když se začátek moc nezdál. Komedie zasazená do historie o lechtivých povídkách obrázcích a skvělého humoru. No jen škoda, že zhruba po 1h 45min nastupuje to stupidní drama. Tohle vystřihnout a nahradit něčím více vhodnějším, tak by to bylo super. Korejci totálně přešlápli tímto a zbytečně natáhli stopáž. Ten konec s pohyblivými obrázky mi aspoň trochu pak spravilo náladu z tak zbytečně zkaženého filmu tou stupidní dramatickou částí.

• 4.9.2015  00:43

Nudněji už to vážně nešlo. Nepamatuju, kdy jsem se táákhle nudil u takového filmu. Lim Jung-eun je dobrá herečka, ale ten týpek byl pořád rozesmátej. Typicky přepálená stopáž, že poslední hodinu jsem se už těšil, kdy to skončí. Takže "Když se zamiluješ, tak je to v pořádku" mi teda vůbec nesedlo. Nuda a ztráta času.

• 3.9.2015  17:54

Hwang Jeong-mina mám rád, je to sympaťák a navíc mu skvěle sednou takové ty role vesnického burana jako je zrovna tahle. Film má dvě části, asi 50 minut se odehrává dvoření, ale pak se něco zvrtne a více jak hodinu si můžeme vychutnávat již klasické korejské drama, které bylo opět skvostné. Měl bych jedino výtku a to herečku Han Hye-jin, prostě se mi nelíbí. Jinak celkově velmi dobré drama s výborným obsazením a s prvky humoru.

• 2.9.2015  23:24

Na to, že to má byt pocta legendě, tak je to pěkná slabota. První hodina o ničem, ani ta romantická linka nefunguje. Druhá polovina trochu víc akčnější, i když bych čekal ještě více, když to tu je tak vyzdvihováno. Nic proti stylu samotnému, ale fim je slabota. Fearless s Jetem Li stále nedostižně vede.

• 1.9.2015  23:19

Obsazení super, Song je štramák, a i když Sin Se-kyeong moc rád teda zrovna tady nemám, tak obsazení jako celek super. Pomalé a pohodové tempo by mi nevadilo, ale ten stupidní scénář je totálně o ničem a prakticky pohřbil celej film. Jinak i ten vztah mezi hlavní dvojicí se mi nelíbil. Přepálená stopáž je už korejskou klasikou, ještě že sem se mohl aspoň pokochat výhledem z apartmánu v 여의도, které pak dokonce mělo i celkem slušnou akční scénu. Celkově to sice technicky vypadá cool, ale jinak nic moc.

• 30.8.2015  22:22
    Byeonhoin (2013)

U filmů s podobnou tématikou vždy zamáčknu slzu, u tohoto snímku to bylo několikrát. Krásné a hlavně velmi odvážné postavení se režimu s vynikajícím výkonem Songa pošle snad poselství všem, kteří kteří bezmezně věří vládě. Ono historie se opakuje a zanedlouho vše může být klidně zpět, viď fucking EU plus ti naší panáci z vlády. A potom jakýkoliv projev svobodny bude trestán. Líbí se mi, jak jsou zde pojaty média (tisk a tv, což bylo snad poprvé co pamatuji v korejském filmu), které jen vytváří lži pro tupce, kteří pak tomu věří. Ta hádka v malé restauraci byla skvělá, kdy zabedněný Song (v přeneseném smyslu - jako většina národa, věří těm sračkám=propagandě v TV). Za mě je tohle v mnoha tématech trefa do černého a jsem rád, že si ten film nebere vůbec žádné servítky, a tak to má být. --- "Kdybychom jednali podle zákona, byli by propuštěni pro nedostatek důkazů. Podle zákona bychom museli odsoudit samotného prezidenta" ---

• 30.8.2015  13:58

Další jeden film z mnoha nemastných, neslaných podobně laděných korejských filmů. Je to trošičku vtipné v pár momentech, ale stavět to celé na takové naivitě už mně dneska vůbec nesedí, navíc hlavní postava Young-bin není žádný sympaťák. Je to podprůměrný snímek, čas to naprosto jasně odhlalil, je spousta ještě starších filmů, které si kvalitu udržely, tento ale ne. Ještěže má film rozumnou stopáž, jinak by to bylo ještě hůř.

• 28.8.2015  16:57
    Ssanghwajeom (2008)

Většinou jsou ty asijské historické dramata hodně těžké na podívání. I když jde většinou o vymyšlené věci na pozadí určitých událostí, tak vždy tam něco hapruje. Tento snímek mě ale překvapil svým velmi dobrým příběhem, a i když je to trošičku natáhlé a na konci je tam zase ta korejská dramatičnost, tak stále tam byly momenty, které jsem si maximálně užil, mezi nimi nechybí ani herci a jejich výkony. Joo Jin- mo a Jo in-seong skvělé, soundtrack výborný a totální špička je ten králův song. Až na pár drobností opravdu překvapení, že konečně jedna z mála opravdu dobrých filmů s historickým pozadím. Jinak ty souložící scény byly v pohode, pěkně to film oživilo:-D

• 22.8.2015  13:01

Příjemná komedie o chlápkovi, který je omylem zamčen na místních záchodkách v budově, která se má bourat. Jednoduchý příběh, který způsobí spoustu nedorozumění a absurdních scén, které jsou ale herecky dobře zvládnuté. Solidní komedie z Koreje a dobrá oddychovka, u které jsem nelitoval času stráveného zhlédnutím. A to se počítá.

• 22.8.2015  00:11

Tohle je přesně typický příklad filmu, který komedií nikdy nemůže být, protože tento film celou dobu žádnou vtipnou scénu nemá. Prakticky jediná funny scéna byla ta závěrečná, jenže já už asi poslední hodinu se brutálně nudil. Ne tohle není zajímavý film a dobrý na podívání. Eom není špatná herečka (i když ta její english byla hodně lol), hodně se mi líbila v Dancing Queen, ale prostě je starší než Daniel, nehodila se tam vůbec. Daniel je pěknej chlap, ale kvůli tomu přece tam nemrdnu vysoké hodnocení. Ne, tohle hodnotím jako film, který mě vůbec nepobavil. Korejci jsou navíc masochisti, protože to natahovali jak mohli. Typický příklad nevkusného korejského mainstreamu.

• 20.8.2015  00:51
    Sonyeo (2013)

Prvních asi 20 minut a hlavně posledních 20 bylo fakt dobrých, ale ten kýbl nudy mezitím ten film nepříjemně sráží. A ta mysteriózní stránka mě teda vůbec nebrala. Je to škoda, potenciál to díky tomu vyvrcholení a konci mělo.

• 19.8.2015  00:24

Zjištění pravdy v zhruba 28. minutě filmu bylo dobré, i když tou následnou pěstní scénou to neudělali dobře. Asi po hodině mi už ale film byl ukradenej. Osvětlit to dakázala jen už Ha Ji-won, ale zdá se mi, že to celkově už bylo překombinované. A tá nesmyslná scéna s nožem před koncem, to bylo na facepalm. A ano, i když film se snaží ždímat za každou cenu a někdy se mu to celkem dobře daři, tak se nemůžu odpustit ty hrubé chyby, které ten film pro mě sráží.

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28