Ceres

Ceres

Jižní Korea
Seoul


17 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Titanic (1997)

  Mistrovské dílo Jamese Camerona znamenalo a znamená pro mě strašně moc. Díky němu jsem si uvědomil jak miluju filmy a jak nádherná filmová hudba je. Pro mě absolutně nejlepší film všech dob. Edit: Sledovat ve 3D tento film ve Wangsimni, Seoul, se svou korejskou přítelkyní na 100 leté výročí potopení Titanicu, zároveň mého nejoblíbenějšího filmu, byl speciální zážitek.

 • poster

  Cesta domů (1999)

  Jeden z nejlepších filmů, co sem kdy viděl. Tak nadherně zrežírovaný film se jen tak nevidí, "filmový malíř", Zhang Yimou, natočil nezapomenutelný film o lásce tak křehké, až srdce zabolí. Zvláště ten kontrast začátku a konce, který je černobílý, který má svůj smysl a o to více pomáhá k vykreslení celého příběhu.To vše nádherně podtrhuje výborný soundtrack od San Baoa. Jsou tak nádherné věci, které se slovy nedají popsat, tohle je jedna z nich. Bez zaváhání 100 %, tenhle film mě prostě dostal maximálně.

 • poster

  Yeonae soseol (2002)

  Tenhle film je pro mě srdcová záležitost, co se týče korejských filmů. Ani nedokážu vyjádřit jak neskutečně nádherný film tohle je. Smrtící nálož na city přicházi zhruba v poslední čtvrthodině, kdy umírá Soo-in (později se Ji-hwan dovídá, že to byla Gyung-hee, jelikož si dívky prohodili jména) je neskutečně silná scéna, poté setkání po letech s pravou Soo-in a záverečná scéna, kdy Ji-hwan čte dopis od obou dívek, zvlášť pravé Soo-in. Film podbarvuje velice pěkný soundtrack. Pokaždé, když uslyším hlavní melodii z filmu, tak mě stále vždy zamrazí. Pro mě velice silný zážitek, na který nikdy snad nezapomenu. 100 %, jak jinak.

 • poster

  Vzpomínky na lásku (2004)

  Další z korejských filmů, které mám velmi velmi rád. Je velice líbivě natočen, a hlavně kdo má alespoň v sobě kouska srdce, nemůže ho tenhle film nechat chladným. Je to film, který vás emočně v druhé polovině a v závěru totálně vyždíme. Samozřejmě je nutností vidět DirCut verzi, kinoverze tímto ztrácí smysl, neboť emoce v celém filmu si chce člověk vychutnávat mnohem déle. Jeden z nejlepších korejských filmů čili 100%.

 • poster

  Forrest Gump (1994)

  Nejlepší film Toma Hankse, který má vše, co má perfektní film mít, a který dokáže pořádně chytnou za srdce, čehož si nejvíc cením. Dokonalý film a taky jeden z nejlepších.

 • poster

  Ghost in the Shell (1995)

  Jeden z velkým milníků animé, tohle je mistrovské dílo, které vzbudilo můj zájem o celkovou mánii kolem GitS a zároveň nejlepším animé film vůbec.

 • poster

  Jaro, léto, podzim, zima... a jaro (2003)

  Nejlepší film Kim Ki duka, který je úplně jiný než jeho ostatní tvorba. Jeho duchovní náplň je fantastická a dlouho tento snímek rezonoval v mé hlavě, protože něco takového nevzniká každý den. Jeden z nejlepších filmů, a to nejen z Asie.

 • poster

  Ztraceno v překladu (2003)

  Sofia Coppola vytvořila neuvěřitelně nádherný snímek, ve kterém dokázala dovézt k dokonalosti atmosféru Japonska resp. Tokya. Fantastické výkony herců, samozřejmě speciálně Billa Murryho, výborný soundtrack a TA atmosféra Japonska pro cizince, prostě výborné. Na tenhle film bych mohl pět samé superlativy donekonečna. Čili už jen v krátkosti - 100%.

 • poster

  Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

  Byl jsem odkojen na akčních hrdinech 80. a začátku 90. let a po všech těch filmech a letech je jedinej král akčních hrdinů Arnold, který i když není žádný extra herec, tak vsadil na správné role. Terminátor je jedna z nich. Cameron je génius, který dokázal tento akční sci-fi dostat do takových výšin, že smekám. Stále film, který nebyl ve svém žánru překonán a to je to film z roku 1991, tak komplexní film se jen tak málo vidí v tomto žánru. SE verze je dokonalá. Tenhle film je legenda.

 • poster

  Pán prstenů: Návrat krále (2003)

  Jsem strašně rád, že Peter splnil vše, co fanoušci chtěli. Tenhle film má plné právo se honosit 11 Oscary a vidět Petera, jak je spokojen, když všechny Oscary pěkně vyrovnal do řady, je nezapomenutelné. Peter si slávu plně zaslouží, protože strávit plných 7 let prací na přetvoření Pána Prstenů z knih do filmové podoby dalo neskutečné práce. Když jsem ale ještě viděl, jak Peter a jeho spolupracovnící, s jakou láskou a pečlivostí tuhle trilogii dělali, vhání mi to slzy do oči, stejně tak jako poslední natáčecí scéna s Frodem na dotáčkách z NZ a PJ, který ho pak objímal a děkoval se slzami v očích. Jeden z nejlepších filmů všech dob a celkově nejlepší trilogie, nádherná pocta Tolkienovi a celému fantasy žánru. Děkuji PJ.