josieaddms

josieaddms

josie addams

okres Praha


5 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 9 17 25 33
  • 22.1.2016  14:06

  Vzpomněla jsem si na svého kolegu v práci, možná ho teď budu brát víc s rezervou když by mohl být taky tajný agent... Nebo robot? Mě potěšila Kristen Stewart protože kupodivu vůbec nebyla otravná a nesnesitelná. Naopak docela v pohodě. Byl to šílený nápad, ale docela originální a místy i vtipný, tak trochu jako Scott Pilgrim. Když to jde rychle a nenudí to, docela se občas nějaká takováhle ulítlá magořina dá.

  • 22.1.2016  13:57

  Strašný zklamání! Dvě hodiny naprosté nudy. Jak říkám posledním filmům bratří Coenů "nic se tam nestane a všichni umřou" asi nějak nechápu ten správnej smysl těch jejich filmů, ale mě to hrozně nebaví a nic mi to neříká. A navíc Javier Bardem mi připadá směšnej, Připomínal mi jednu kreslenou postavičku z Maxipsa Fíka. Co vás na tom vlastně všechny tak bere?

  • 22.1.2016  13:53

  Guilty pleasure. Basketbal, Jimi Hendrix, devadesátky, ujetej humor, Kalifornie a Woody Harrelson. Budu neobjektivní a řeknu, že v tomhle filmu mu to fakt sekne. Vypadá jako pako, ale hraje jako ďábel. Wesley Snipes ho doplňuje správnejma černošskejma hláškama typu "vy bílý Jimiho neslyšíte, vy ho jenom posloucháte" a mě to hrozně baví. Mám prostě pro tohle slabost. I pro přítelkyni Glorii, která když má žízeň, tak nechce napít, ale politovat. Co na to říct?

  • 22.1.2016  13:47
  Poloprofesionál (2008)
  odpad!

  Už si normálně připadám jak největší hejtr na csfd, ale oni ty filmy fakt za nic nestojí! Není to mnou, já jsem člověk mírumilovný a otevřený všemu! Ale nechápu, na co se mám otvírat přisprostlé komedii s Willem Farrelem, který má smysl pro humor že "budu vypadat jako přerostlý retard, schválně koho to pobaví" s naprosto debilním námětem na naprosto stupidní (ne)komedii. Souboj s medvědem mi nepřipadal vůbec vtipný (medvěd pár týdnů na to skutečně zabil člověka) nevím, čemu se mám smát na tom, že idiot boxuje medvěda. Věčná vulgarita a nahotiny mě taky nepřipadají vtipné a sportovní filmy taky zrovna není kategorie pro mě, zvlášť v tomhle kabátě. Brrr.

  • 22.1.2016  13:42
  Bunraku (2010)
  odpad!

  Čekala jsem něco nabitého a vtipného, typově minimálně jako Sin City. Přišlo veliké zklamání. Není to nic než dvě hodiny keců, kýče a nudy. Rozčiloval mě ten "pěknej" Japonec co vypadal jako holka (díky pečlivě vrhanému obočí a namalovaným rtům) a i ten Hartnett, mám ho ráda v komických rolích, ale tohle bylo tak nějak bez chuti. Vtipů strašně málo, mě se chtělo akorát spát, a ono to pořád ne a ne skončit... Ale znáte to, dopadlo to dobře, zlo bylo poraženo a bla bla bla...

  • 22.1.2016  13:37

  Chudák Woody, syn nájemného vraha, pacifista, bojovník za mír, vegan, lidumil a veskrze optimistickej člověk věčně hraje zabijáky, úchyly, vrahy, násilníky a šílence. Mě tyhle filmy o násilných magorech moc neberou, je fakt, že dokazují odvěkou pravdu že násilí plodí násilí, ale pořád se na to dívat taky nemusím. Ale Woody byl velmi přesvědčivý. Hvězdička za něj.

  • 22.1.2016  13:33
  Kamarád taky rád (2011)
  odpad!

  Film o tom, že spolu dva spí, až se do sebe zamilují... Jak nemožně originální! Mně tyhle problémy naší generace, které se týkají lásky, sexu, intimity a celkově vztahů vůbec nezajímají, protože mě tahle pokroucená morálka nebaví. Timberlake mě taky nebere, takže nezbývá, než dát jeden upřímný odpad.

  • 22.1.2016  13:23

  Bezvadnej film plnej skvělejch hlášek, absurdních postaviček, promyšlených vtipů a neokoukaných nápadů. Všechno, co jsem zatím viděla od Martina McDonagha mě zatím bavilo a tohle možná nejvíc. Skvělý herci, pořádná nálož humoru a hodně originální a střelení rozuzlení. Co si člověk může víc přát od komedie.

  • 22.1.2016  13:20
  Podfukáři (2013)
  ***

  Ženské obsazení mě málem umořilo. Nesnesitelné ženštiny co příšerně přehrávaly a pitvořily se. Jinak se musí nechat, že to bylo docela promyšlené, celkem zábavné. Líbí se mi trojka Eisenberg, Harrelson, Caine. Marka Ruffala jsem tak nějak přetrpěla. Škoda jen že ten závěr nebyl víc velkolepí jak to tak k tomu směřovalo. Je to přesně ve stylu filmů nového tisíciletí, rychlé, nebušené, moderní, barevné, přeplácané a konečné vyznění je tak trochu bez chuti.

  • 22.1.2016  13:15

  Nejdřív Woody Harrelson zvracel, pak někoho zbil a pak už jel Christian Bale v autě a poslouchal Release od Pearl Jam. Pak už přišel jen velmi zdlouhavý, nudný a prvoplánově kýčovitý příběh z peněz DiCapria a produkce Ridleyho Scotta. Takových filmů už jsem viděla asi deset. Vězení, Irák, bratr, drogy, násilí, pomsta. Herci obsazeni přesně podle kýčovitého návodu "Willem Dafoe bídák, Forest Whitaker policajt" s typicky depresivní atmosférou na doladění filmu, a se sympatickou manželkou co skočila do postele sousedovi když byl manžel v base... Co se musí uznat, všichni hráli dobře. Bale kterého jinak moc nemusím, se tam fakt hodil, a Woody skvělej jako vždycky. A v titulcích mě potěšilo poděkování Eddiemu Vedderovi...

  • 9.11.2015  07:38
  Hodinový manžel (2014)
  odpad!

  Chcete-li se v neděli večer s rodinou maximálně nudit a naštvat tak vřele doporučuji. Mně to popudilo a urazilo. Střídalo se u mě "nudím se" pak "je mi trapně" a nakonec už jenom "kéž bych to neviděla. Pan režisér a scénárista si asi přečetl pár stupidních anekdotách a mužích a ženách, a řekl si že by tak mohl splnit sen průměrného českého idiota a natočil tuhle sr.čku. Výpovědní hodnota je minimální, uráží to jak muže, tak ženy. Celý příběh absolutně postrádá logiku, všechno je tam nepravděpodobný, a ke všemu Novotný je nesympatický a nepříjemný pro oko. Nakonec byl jediný z party mužů sympatický Matásek, ze kterého se nakonec vyklubal gay, ovšem nebyl takový debil jako ostatní. A manželka hlavní postavy by ani neměl důvod s ní zůstávat vzhledem k tomu, jak se k ní choval. Jedna blbost za druhou. Nezasmála jsem se ani jednou.

  • 30.9.2015  22:11

  Mně se to citový vydírání líbilo. Nechala jsem se celé tři hodiny vydírat s naprostým odevzdáním a bylo to úžasný. Šla bych hned znovu. 100% Roger Waters, jeho upřímnost, jeho trable a jeho bolesti. Naprosto jsem ho obdivovala, že se takhle nechal veřejně obnažit a podat tak ruku celému lidstvu. Ale samozřejmě, jeho princip cukr a bič zafungoval. Skvělý, úžasný, dechberoucí, neuvěřitelný. Poklona pane Mistře.

  • 27.6.2014  22:21

  Protivnej Sherlock Holmes a nesympatickým doktorem Watsonem? To je jako dát dítěti pod stromeček krásně zabalený dárek který je ve skutečnosti jen krabice od hračky. Se zápletkou, a teď budu spoilerovat, že hlavní podezřelý měl zlé dvojče? To vážně? To by mělo být zakázané! Opravdu ubohé...

  • 27.6.2014  22:07
  Angel (2007)
  odpad!

  Pan Ozon... Nějak mě pořád ještě nepřesvědčil. Nejdřív jsem se lekla že to je kniha od Elizabeth Taylor, a pak mi došlo že ta druhá... No, prý to mělo být vtipné! Já jsem si žádného vtipu nevšimla, takže mi to přišlo trapné, úmorné a hlavně jako story o nejnesnesitelnější dámě v celém širém světě. Její pacifismus, který měl být její nejhorší stránka, mi nakonec na ní přišel nejlepší. Moc jsem nechápala důvod zfilmování. Možná si Garai chtěla vzít ty krásné červené šaty a nebyla k tomu dobrá příležitost... Tady podle mě ťali vedle...

  • 27.6.2014  22:02
  Hlad (2008)
  **

  Nemám ráda pana režiséra McQueena. Jeho filmy jsou špatně natočené, a jsou to pozérské výměšky jeho ega. Hlad to zachraňuje asi tak nejvíc proto, že je natočen podle skutečné, a dost otřesné události, kterou má navíc na triku hodná tetička Maggie... Štvala mě tam ta "úžasná" dlouhá scéna bez střihu, protože to nemělo žádný záměr ani důvod. A štvalo mě i že jedna půlka je o něčem, a druhá o něčem jiném, protože to je typická režisérská nabubřelost. Pozérství. Jinak já jsem ve své podstatě docela hloupá, takže to na mě celkem dojem udělalo. Nesnáším násilí, a ráda se "kochám" tím jaké odpornosti si lidé dělají sobě navzájem. Je to docela poučné a děsivé. Takže něco ano, něco ne. Zase až tak hodně hubenej Fassbender, co se stal ještě trochu hubenějším Fassbenderem a zatáhl břicho na mě dojem nedělal.

  • 27.6.2014  21:54
  Fish Tank (2009)
  *

  Hlavní problém byl, že hlavní hrdinka které mělo být patnáct, vůbec na patnáct nevypadala, nehrála a nepůsobila. To by pro mě trochu šok. Jinak se mi docela líbil ten konec, kdy ona se rozhodla že než tahle nabídka, tak radši vůbec nic. Jinak mi to ale přišlo zbytečně utahané, a na takovou stopáž zase ne až tak objevné. Ano, hnusní lidé dělají hnusné věci, a většinou hnusně dopadávají. A nápad sám od sebe... Už jsem takovéhle typy filmů viděla z různých zemí dva. Chtělo by tam něco navíc, co tam nebylo. Takovéhle matlání se v blátě mi připadá trochu k ničemu... Ale snažili se!

  • 27.6.2014  21:46
  Hanebný pancharti (2009)
  odpad!

  Kýčovitý, agresivní, pro-násilný, proti-německý, užvaněný, strašně dlouhý, patetický, násilnický, nesympatický a trapný trhák od Tarantina jsme fakt potřebovali. Dal nám tam do toho spoustu "hvězd" a všichni padáme na zadek... Já jsem asi spadla na ten zadek už dávno, protože tohle se mnou neudělalo opravdu nic. Trochu mě to naštvalo, a trochu mě to nudilo. Ne, prostě ne. Není to dobré ani trochu.

  • 27.6.2014  21:40
  Stud (2011)
  odpad!

  K tomuhle se nedá moc nic napsat... Nabubřelý režisér Steve McQueen se rozhodl stádům předhodit trochu toho erotického artu a oni mu to všichni zase spapali..... Dneska už když jsi herec, tak hrát nemusíš. Dneska herci ve filmech doopravdy močí, doopravdy zvrací a doopravdy souloží. Třeba to bavilo aspoň Fassbendera, nemusel si nosit na plac oblečení.... Shame on you, crazy bastard!

  • 27.6.2014  21:36
  Prometheus (2012)
  odpad!

  Ridley Scott tomu teda dává! Sám by si měl napřed udělat pořádek v hlavě, a až pak točit scifi blbůstky s filozofickými myšlenkami! Tohle mi přišlo fakt trochu nenormální. Jak tohle mohou dospělý lidé stvořit a servírovat to dalším dospělým mi přijde opravdu zvláštní. Nejvíce mě pobavily scény dvou vědců, kteří se ocitnou na jiné planetě, a tam si začnou hrát se svými objevy jako malé děti, doktorku co si udělala úžasně hygienicky ošetřený císařák a vyrazila do akce, bledý obr co se rozpustil v moři, pochlapená kapitálka co se hned po probuzení z takového delšího zimního spánku pustila do kliků.... Bylo toho mnoho! Ale v první řadě tomu chybělo napětí, akce, příběh a působivost. Já jsem pořád čekala kdy to přijde, kdy mě to vtáhne, a ono to celou dobu bylo takové umělé a nemastné neslané, pak přišla rychlá vyvražďovačka, a byl konec. Velká ostuda.

  • 27.6.2014  21:29
  12 let v řetězech (2013)
  odpad!

  Michael Fassbender má něco do sebe, ale hraje v samých příšerných hovadinách! Asi mu to ale nevadí, protože to jsou slavné, a velmi ceněné hovadiny... Tohle byla jedna z těch větších hovadin. Absolutně mě to nešokovalo, ono je dost těžké pojmenovat si film dvanáct let v řetězech a pak čekat, že divák bude moct nějak pořádně prožívat utrpení a čekání s hlavní postavou, když ví, že to stejně celé skončí sentimentálním happyendem! Natočil to ten režisér tak, že to vůbec nepůsobilo jako dvanáct let. Přišlo mi to hlavně nechutné, přihlouplé, a nabubřelé jako sám režisér. Mně to přišlo hrozně prvoplánové, málo napínavé, a nikomu jsem tam nefandila. Přišlo mi to fakt jak hloupá pohádka s okoukanými klišé. Přitom by mě tohle téma určitě zajímalo. Nestojí za zmínku skoro nic, až na dobré herectví Sarah Paulson. Ten konec kdy se objevil dokonalej Brad Pitt a celou situaci zachránil mi přišel fakt jak od blbců, nezlobte se na mě..... Přiblblá pohádka.

  • 27.6.2014  21:20
  Konzultant (2013)
  odpad!

  Tak tohle byla opravdu dobře nabubřelá hovadina. Nechutná, ale opravdu nechutná Cameron Diaz hrála sexy zlou, těhotná Penélope Cruz sexy hodnou a už to šlo do kopru... Ridley Scott se urputně snažil natočit "Tarantinovskou" klasiku, to znamená chtěl tam dát hodně různých řečí drsňáků, akorát že (a ne že bych se nějak zastávala Tarantinových blbin) neměl nápad ani příběh, tak to prostě oplácal čuňačinkama, a výsledek byl nula nula pro všechny. Nejasné, nabubřelé, trapné, samoúčelné až hanba... (brutální scény, scény s gepardy) Jo, a Brad Pitt mě nijak neohromuje nikdy. Víc než hodně slabé.

  • 27.6.2014  21:15

  Určitě nejlepší z X-Menů. I když většina diváků/divaček přiznává že se tam chodí na krasavce, najdete tam dokonce i špetku nadsázky a humoru, což je vzhledem k ostatním dílům dost překvapivé. Dalo se tomu i docela zasmát. Člověk musel odhlédnout od toho, jak hrozná hovadina to je a jaké blbiny to má za myšlenky. Ale nakonec tohle je aspoň docela zábavné i pro děti. Žádné velké vysvětlení tam ale nečekejte, spíš tam šlo o to, nechat herce se co nejvíc vyřádit. Jinak tam byl spíš zmatek, ale chápu že si potřebovali napravit nějaké díry ve scénářích, co si nadělali v předchozích filmech. Doufám že se mi podaří na to ještě vzít bráchy do kina. To by možná nebyl nejhorší zážitek.... :)

  • 27.6.2014  21:09

  No a tímhle tomu ještě nasadil korunu! Jak se říká, sedlo to jak hrnec na prdel. Charlotte je děsivá, příběh je nadmíru pitomý, dětinský, sentimentální, trapný a celá ta koncepce je ubohá. I určité správné myšlenky co by tam teoreticky mohly být, byly řádně setřeny a zkaženy. Lidé co tohle považují za dobrý umělecký film nemají v hlavě to, co by tam být mělo.....

  • 27.6.2014  21:05
  Nymfomanka, část I. (2013)
  odpad!

  Tak tohle je konec. Tohle přece nemůže brát vážně ani ten největší blbec! Herci museli mít porno-záskoky - a diváci to sledují jako normální film? Tohle ukázka toho, že se úchylové Triersova tipu, mohou v dnešní úžasné době ne jen naprosto vyřádit, ale ještě být za to nazváni umělci a všestranně uznáni. Mně to připadalo jako špatnej vtip. Hloupý, trapný, nechutný, o ničem, umělý, pozérský a až na hromadu a hromadu nahotin totálně nic proti ničemu. To byl lepší Passolini.

  • 21.5.2014  21:55
  Pianistka (2001)
  *

  Haneke.... Jeho filmy jsou jako kdyby vám někdo krásně nazdobil na talíř vaše nejoblíbenější jídlo, postavil by ho před vás, ale nedovolil by vám se ho dotknout. Haneke nás totiž neustálé láká a vábí na něco co nám nemůže dát. Jeho filmy jsou jako kdyby skoro - - ale nakonec něco chybí. U pianistky by mi nijak to téma nevadilo, proč ne. Bylo to brané opravdu jako o odporných lidech, o odporných úchylkách a o odporných činech. Jenže co dál? Taky mi vadilo že tam musel dát všechno... Tohle to filmový megalomanství mi už docela leze krkem.... Štvalo mě to. Jelinek napsala knížku o sobě, která jistě už byla plná hysterie, a film to ještě znásobil. Byl to trochu trapas, a hlavně hrozně mělké. Jednu hvězdičku dám za Huppertovou, kterou sice vůbec nemám ráda, ale na tuhle příšeru se doopravdy hodila. Taky hvězdička je za to, že znám jednu pianistku, a doufám že takhle nikdy nedopadne...

  • 21.5.2014  21:44

  Úžasná podívaná. Musím ovšem zcela nesouhlasit se zdejšími komentáři. Nevidím tenhle film jako nejtrapnější ze všech, nepovažuji hlavní postavu za hrozně hloupou. Právě že je tenhle příběh podán velmi jemně a nejednostranně. Jak má nedospělá slečna vědět že to takhle chodí? Sama od sebe? Naopak, přišlo mi to velmi přesné, a velmi realistické. Pánové Forman, Passer a Papoušek to pojali velmi upřímně a bez příkras. Všichni herci i neherci: super! Mně to hodně oslovilo, bavila jsem se, ale zároveň jsem v tom viděla i docela dost smutku. Prostě v krátké stopáži velký duch.

  • 21.5.2014  21:35
  Dobře placená procházka (TV film) (1966)
  *****

  Krásná opera od Š&S s Evou Pilarovou a Hanou Hegerovou jako třešničkou na velmi povedeném dortu. Docela mě potěšila ta absurdita, na všechny herce se tam skvěle dívalo, všichni velmi příjemně zpívali, a uteklo to jako voda. Bylo to docela dost pikantní téma, a zároveň to bylo velmi vtipné a ani náhodou vulgární, což se u filmů vidí opravdu zřídka kdy. Zkrátka se na tom sešla parta velmi talentovaných lidí - dnes už zcela vymřelý, či téměř vymřelý druh - a vyšlo z toho něco nezapomenutelného, právě ve své jednoduchosti, kráse a upřímnosti. Nasmála jsem se.

  • 21.5.2014  21:14
  Jen 17 (2013)
  odpad!

  A jsme u toho zase, pane Ozon. Nevadilo by mi téma, ani pojetí. Ale co mi vadilo bylo málo psychologie a žádné sdělení. Proč to vlastně ta dívka dělala? Co ji k tomu vedlo? Reakce jejich rodičů a zejména její matky mi přišla úplně úchylná a nelogická. Nevím, jestli to byl záměr nebo jestli to tak jen špatně vyšlo, ale prostě pro mě to nebylo dostačující. Právě že žádný intimní pohled do duše se nekonal. Když mi někdo předloží takovýhle příběh, chci slyšet jeho začátek i jeho konec. Tohle mi přišlo jako když se hlavně někdo chtěl po hlavě vrhnout do tohohle nápadu a domyslel k čemu to vlastně bude, a co to bude přinášet. Mrzelo mě to. A nahota která tu prý neměla být dominantní, tak byla dominantní až moc.

  • 21.5.2014  21:08
  Snílci (2003)
  odpad!

  Francouzsko-Italské filmy... Svoje vlastní kategorie. Tohle není film. To je soft porno s psedo-uměním. Nemá cenu takovéhle filmy sledovat, nemá cenu jim udělovat komentáře. Líbily se mi asi dvě hádky, o Hedrixovi a Claptonovi a válce ve Vietnamu. Alespoň se tam vyjadřovaly nějaké názory. Sedlo mi to do noty. Ale jinak je to nechutné, a zcela mimo. Nelíbilo.

  • 13.5.2014  20:37
  5x2 (2004)
  *

  Pane Ozone, nudil jste mě. Nápad natočit nehezký manželský vztah pozpátku mě ale vcelku potěšil. Nicméně, oba dva hlavní aktéři mi byli nesmírně nesympatičtí, a nebyli si věrní od prvního okamžiku jejich spolužití, což je potom celkem běžné, že se vztah rozpadne a je z něj všem na nic. Pán by sobecký, panovačný ničema, a paní byla neschopná fňukna. Tak si můžete tipnou, jak to s nimi asi dopadlo. No nic, bylo to zajímavé, ale zcela na nic. Valeria je hezká, docela mě potěšilo že dokonce není ani vychrtlá, ale co by to bylo za francouzský film kdyby se tam herečky nesvlékaly! A trochu podobnosti s Bergmanovými Scény z Manželského Života.... Jinak hlavně nuda....

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 25 33