• Krátkometrážní

Wrestler (2008)

Docela zajímavé, ale zas tak úžasně velkolepé mi to nepřišlo. Sledovala jsem film tak trochu z pohledu jeho dcery, protože pro ni to muselo být ještě mnohem těžší než pro našeho hrdinu. Vztah (Nebo vlastně ne-vztah) mezi otcem a dcerou se mi zdál dobře vykreslený, zdál se mi dost opravdový. Co mě ale trochu lezlo krkem, byl vztah mezi striptérkou a ním, a taky všechny ty scény kdy se nám tam musela Paní Tomeiová ukazovat nahá. Aronofskyho opravdovost si ale zase v tomto filmu užila, protože jsme viděli jak si sám Rourke rozřízl žiletkou čelo, a spoustu jiných wrestlerských krvavých detailů. Taky se nám tahle práce ukazuje jako ne moc bezpečná protože koukněte na chudáka Mickeyho jak dneska vypadá. Ale každý jdeme cestou kterou si zvolíme, že? Z filmu dýchá zoufalství a hnus, jak z "obyčejného" života, tak z života wrestlera.

Mickeyho klubík (2006) (seriál)

Nevím jak moc je to přínosné pro svět, ale můj nejmladší brácha to miluje!

Smyslná orchidej (1989) odpad!

Obtěžuje mě, že když se chci podívat na nějakej film kde byl Mickey Rourke ještě "mladej a pěknej", je to vždycky nějaká oplzlost schovaná pod rouškou uměleckého filmu. Je mi z toho na nic. Kdybych se chtěla dívat na nahotiny (jako že díky nechci) pustím si porno. Ale když si chci pustit film, chci aby to byl film, a ne tohle!

Dravé ryby (1983)

Tenhle film výborně vystihuje píseň "He was my Brother" od Simona s Garfunkelem. Obzvláště některé pasáže. Mám ráda typy filmů jako byl tento, vizuálně byl velmi nápaditý, a Dillon s Rourkem to hráli velmi dobře. Speciálně Rourke s jeho obličejem nevinného štěněte a postavou drsného boxera se mi na tuto roli výborně hodil. Příběh byl takový mírně tragický, zoufalý, poučný a tak trochu symbolický. Je to takový snímek co vám zpestří nudné odpoledne, ale k zopakování to není.

9 a 1/2 týdne (1986) odpad!

Údajně kultovní film, devět a půl týdne je ve skutečnosti naprostá hovadina. Je naprosto o ničem, a vlastně byl natočen jen proto, aby se tam Kim Basinger ukazovala nahá, s Mickey Rourkem v posteli. (Nebo i všude jinde) Opravdu už tady nastává otázka, jaký je vlastně rozdíl mezi herečkami a porno herečkami, protože mě už se to opravdu těžko rozeznává. Opravdu nechápu proč stále filmy musí mít tolik nahých, nebo sexuálních scén. Nemůžou nechat film filmem, a natáčet o nějakých jiných věcech? Sex je dneska vážně přeceňovaný.

Život Briana (1979)

Podle mě nejlepší "Pajtnovský" celovečerák. S jakou drzostí a vtipem se do toho pustili, je naprosto obdivuhodné. Jejich humor i odvaha si zaslouží nějaké ocenění. Tenhle film pro mě splňuje všechno, co by správná komedie splňovat měla. Konečně se někdo pustil do náboženství a všech těch nesmyslů okolo s trochu parodickou příchutí. Podle mě se jim povedla kultovní a nepřekonatelná komedie, kterou můžu vidět znovu a znovu. Co se týče života Briana, klobouk dolů.

Monty Python a Svatý Grál (1975)

Monty Python v tomto filmů ryjí svým absurdním a krutým způsobem do středověku, a všemu co k němu patří. V tomto filmu se hodně ukázal jejich netradiční smysl pro humor, který nemusí vyhovovat každému. Jenže tahle šestice britských chlapíků výborně shazuje všechny ty mýty které se z té doby vypráví. Je to neskutečně vtipné a zábavné, a jdou do toho s vervou a nic jim není svaté.

Půlnoc v Paříži (2011)

Dávám tři, protože Paříž mám ráda, zbožňuji Woodyho Allena, a miluji dvacátá léta a všechny ty legendy které tam ožívali. Když to ale srovnám se staršími Allenovskými filmy, je to v podstatě slabé. Všichni asi víme, že Woody svá má nejlepší léta už dávno za sebou. Všichni herci se mi tam líbili, vyjma Marion Cotillard - která mi vadí nejen vzhledem, ale i projevem, jak hlasem tak hereckým. Bavila jsem se, ale žádné velké nadšení jsem nepocítila. Nicméně charaktery postav mi přišli výborně napsané, a jsem ráda že jsem to viděla.

Drive (2011) odpad!

Hrozný, hrozný, hrozný!!! Špatná hudba, špatné obsazení, obzvlášť Mulliganová, hrozná nuda, šíleně špatné dialogy, naprosto o ničem, špatná kamera, špatná režie. Nikdy, vážně nikdy více.

Banditi (2001)

Absolutně parodicky natočený akčňák. Kde zejména exceluje krásná a navíc výborná herečka Cate Blanchett, ironicky vtipný a drsný Bruce Willis, a mírně nesnesitelný a přesto sympatický Billy Bob Thornton. Podle mě dost povedená komedie, která nesklouzla k trapnosti nebo vulgaritě, což oceňuji.