L'Hospital

L'Hospital

3 body

<< předchozí 1 2 3
    • 17.10.2013  17:17
    Dexter (TV seriál) (2006)

1. série: Už v prvních minutách je jasné, že toto rozhodně není jen další klon seriálů z rodiny CSI. Je to originální, šokující a podbarvené perfektně pasující hudbou, která zní, jako když se vám napnutá struna zařízne hluboko do masa. U této řady si nevybavuju slabé chvíle – je to jízda od začátku do konce. 2. série: Karta se obrací a z lovce se stává lovná zvěř. Absenci pořádného záporáka nahrazuje zvýšená dávka napětí a nejistoty. Libí se mi, že se tvůrci po úspěchu první řady nebáli trochu pozměnit koncept a tempo seriálu. Po shlédnutí 8. řady musím říct, že z hlediska originality tato série vyčnívá nejvíce. 3. série: Velký propad. Tato série byla tak fádní, že si z ní prakticky nic nepamatuju. Na seriálové poměry pořád kvalitní, ale v porovnání se zbytkem Dextera… ech! 4. série: Nejlepší ze seriálu. Hlavní záporák je skvěle napsaný a ještě lépe zahraný (John Lithgow je borec!), tempo postupně graduje až do nečekaného finále, které svým emocionálním dopadem převyšuje závěr 8. řady. Pokud vás Dexter, stejně jako mě, odradil po sledování předchozí řady, určitě ještě dalších 12 epizod vydržte. 5. - 8. série: Zbytek seriálu shrnu do jedné části, protože od 5. řady až do konce se už v podstatě jede na jedné vlně. Jedná se stále o ten samý koncept z prvních sérií, který ovšem po stránce kvality nezvládá překonat nastavenou laťku. Objevuje se spousta scénáristických kiksů, slibné postavy a příběhové linie jsou předčasně odsunuty do pozadí a stále častěji se stává, že Dexter uniká z bezvýchodné situace ne díky svým schopnostem, ale proto, že má prostě štěstí. Korunku tomu všemu nasazuje závěrečná epizoda seriálu, která je v porovnání s konci předchozích sérií (hlavně té 4.) velmi slabý odvar.

• 14.9.2013  00:52

Moc se mi líbilo dotažené zakončení příběhové linie, které jsem v seriálu tolik postrádal. Bohužel zbytek je jen vizuální facelift, který mi osobně přišel příliš umělý. U první části jsem sice psal, že nová animace je oproti seriálu velký pokrok, ale čím víc to sleduju, tím víc mi to CGI začíná lézt krkem. Každopádně doufám v pokračování, protože bez něj pro mě tato trilogie nemá moc smysl.

• 13.9.2013  13:00

Můj komentář k předchozí části se dá víceméně překopírovat i sem, takže ve zkratce: příběh je osekaný (i když tentokrát už to tolik nevadí), mysteriózní atmosféra je fuč a počítačová animace je místy hrozně křečovitá. Film rozhodně není špatný, ale stále upřednostňuju seriálové zpracování.

• 6.8.2013  18:59

Mají ty extrémně protahované záběry nějaký hlubší smysl? Protože kdyby se vystříhala zhruba hodina (zbytečného) materiálu, pravděpodobně bych tento film zařadil mezi mé oblíbené. Takhle jsem ho musel po hodině sledování přehodit na vedlejší monitor a brouzdat na netu, jinak bych asi usnul.

• 31.7.2013  14:10

Nebylo to vůbec zlé. Skoro bych řekl, že většina negativních názorů se na film snáší hlavně proto, že kálet na Hasbro je momentálně cool. Ano, dělají (imho) špatná rozhodnutí a zbytečně nasírají komunitu (ukončení MLP: Fighting is Magic), ale v tomto případě se vydali správným směrem. 3. série FiM byla slabá hlavně kvůli recyklaci starých témat a neschopnosti scénáristů přijít s trochu rozvinutějším příběhem, který by se vešel do 20-40 minut (dvojepizoda "The Crystal Empire" byla příliš chaotická hlavně kvůli časové omezenosti). Přechodem na filmový formát a změnou prostředí byly oba problémy vyřešeny, takže děj už není zbytečně uspěchaný a opakující se témata se ztrácí v pozadí rozšířeného univerza. Samozřejmě, že hlavním důvodem pro Hasbro bylo představit spoustu nových/alternativních postav a rozšířit tím prodej hraček, ale tak to přece bylo vždycky, tak v čem je problém? Vždyť právě kvůli propagaci plastových poníků ten seriál vzniknul - je to jen marketing. V závěru bych ještě zmínil skvělou skladatelskou práci Daniela Ingrama - "Helping Twilight Win the Crown" jsem si musel pustit několikrát za sebou.

• 28.7.2013  17:31
    Avengers (2012)

Líbila se mi ta část, kde se střílí. A jak pak do sebe mlátili, to bylo taky fajn... Teď vážně - na to, že se jedná o další neoriginální film o super hrdinech, jsem se docela dobře bavil. Dokonce ani při vtipných/drsných hláškách se u mě neprojevovaly tendence řvát a házet věci, takže z tohoto pohledu taky dobrý. Summa summarum 9/10 - ujde to.

• 17.4.2013  02:29

Něco jako Se7en, ale slabší - a to ve všech směrech (příběh, atmosféra, herci...). Dávám 4*, protože jsem se celkem bavil, ale teda nadšený z toho moc nejsem. 211. nejoblíbenější film? čzfd simtě...

• 26.3.2013  21:22
    Simpsonovi (TV seriál) (1989)

Ty nejlepší dojnice se v dnešní konzumní době dožívají maximálně šesti let a z tohoto pohledu tato kráva dost přesluhuje. Její mléko bylo kdysi opravdu dobré, ale dnes už se to prostě nedá pít a ani chemie tomu nepomůže. Jako jediné humánní řešení vidím pouze jatka.

• 21.3.2013  19:52

Tom Six má bujnou fantazii - a toho si cením. Doufám, že se do budoucna nenechá zastrašit nudně uvažujícími lidmi a bude i nadále točit to, co ho opravdu baví. Lidská stonožka možná není kdovíjak dobrý film, ale hlavně je to svěží vítr do plachet upadajícího žánru hororových filmů. Upřímně - raději se podívám na hůře natočené filmy s originálním tématem než na dokola omílané schéma zabalené do hávu mistrovského zpracování.

• 17.3.2013  17:00
    Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)

Původně jsem dal 5*, ale nakonec BAZINGA!

• 15.1.2013  02:28

Prostředí a vizuální efekty jsou na výbornou. Asi se do nich hodně investovalo a tak mě docela zaráží, že se stejné pozornosti nedočkal i scénář a casting. Postavy se charakterově příliš nepodobají těm ze seriálu a jejich představitelé navíc ani neumí moc hrát. Nejvíc mě zklamalo ztvárnění Sokky, který zde absolutně postrádá svou osobnost "komika", čímž se z příběhu vytrácí veškerá ztřeštěnost a humor. Jediný akceptovatelný je princ Zuko (Dev Patel se vážně snažil), ale u něj mi zas chybí jeho charakteristický nachraptělý hlas (Dante Basco). Je opravdu škoda, že se tak kvalitní předloha nedočkala aspoň z poloviny tak dobré adaptace.

• 14.1.2013  00:48
    Avatar: Legenda o Aangovi (TV seriál) (2005)

V kategorii seriálů určených pro děti a dospívající je Avatar naprostá špička. Je tam všechno - humor, akce, poutavý příběh, morální ponaučení, dobře napsané postavy... prostě žádná laciná vymejvárna. První díly byly sice trochu slabší, ale pak se to začalo rozjíždět a od začátku 2. série až do finální čtyřepizody si seriál udržel své tempo. Navíc délka (61 epizod) mi přijde naprosto ideální - není to příliš krátké a ani to netrvá moc dlouho na to, aby se stihlo zabřednout do stereotypu.

• 14.1.2013  00:03
    Revolver (2005)

Naprosto geniální a nedoceněné dílo, které mě vedlo k vážnému zamyšlení nad sebou samým. Docela jsem si díky tomu vyčistil hlavu a druhý den byl skoro jak na drogách. Někdy si budu muset dát repete.

• 13.1.2013  23:48
    Naruto: Šippúden (TV seriál) (2007)

Dospělejší pokračování Naruta. Zde mě pouze zamrzelo, že se příběh nějak chytře nezakončil epizodou 175 "Hero of the Hidden Leaf", kterou považuju za vrchol celého seriálu. U těch následujících mi přijde, že Kishimoto začíná ztrácet dech a už to prostě není ono. Navíc ta neustálá posedlost Naruta, aby se jeho „kamarád“ Sasuke vrátil do Konohy, už docela přerostla míru únosnosti. Kdysi jsem někde četl docela vtipný článek o tom, že celý seriál je vlastně jen chytře zabalená homosexuální romance. No, musím říct, že občas mi to tak opravdu připadá.

• 13.1.2013  23:28
    Naruto (TV seriál) (2002)

Před Narutem jsem z anime tvorby znal asi jenom Pokémony, takže mé očekávání bylo minimální. Hned po několika prvních epizodách jsem se ale docela chytil a během velmi krátké doby se mi podařilo sjet všechny epizody natočené podle mangy. To, co následovalo potom (někdy kolem epizody 140), jsem raději přeskočil, protože tyto příběhy, které s mangou už nic společného nemají (tzv. fillery), jsou tak neskutečně dementní, že to prostě nešlo dál sledovat. Pokud tedy nebudu fillery počítat, udělal na mě seriál velký dojem (kvalitní příběh, soundtrack, postavy), i když mě občas pár věcí trochu vytáčelo (dlouhé souboje, flashbacky, sem tam pár japonských šíleností, které nezasvěcený člověk nepobírá...). Rozhodně doporučuju vyzkoušet a popřípadě se vrhnout na navazující Shippuuden.

• 5.1.2013  19:32
    Kmotr (1972)

Tady vypíchnu jenom to, co mě vyloženě štvalo: 1) Přepálená stopáž (některé scény by šlo naprosto v klidu zkrátit nebo úplně vystřihnout). 2) Don Corleone strašně mrmlá a není mu rozumět. Bez titulků jsem jeho repliky vůbec nepobíral.

• 5.1.2013  19:18
    Dracula 3000 (TV film) (2004)

Nehorázná slátanina. U filmu s takto nízkým hodnocením jsem byl připraven na všechno, ale ono to nakonec bylo ještě horší. Příběh i dialogy jsou totální amatérismus a Dracula ve svém klasickém hábitu působí v roce 3000 hrozně směšně. Hranice mezi parodií a vážně myšleným hororem je u tohoto filmu velice tenká.

• 5.1.2013  19:07
    Pád do tmy (2005)

Skoro dvouhodinová přehlídka těch nejlacinějších lekaček a slepičího chování hlavních hrdinek. Přesně takhle neměly horory nikdy dopadnout.

• 5.1.2013  19:03
    Probuzení (2007)

"Anesthesia awareness" je zajímavé téma, nicméně si nedokážu představit hodinu a půl dlouhý film točící se pouze okolo tohoto úkazu (to raději nějaký dokument). Jsem proto rád, že stav "probuzení" zde byl využit spíš jako pomocná příběhová kolej a film je ve skutečnosti trochu o něčem jiném.

• 5.1.2013  18:56

Vzhledem k existenci Raimiho verze z roku 2002, která je mnohem zábavnější, je toto dost zbytečný film. Před deseti lety by to byl nejspíš trhák, teď už se z toho nikdo na prdel neposadí.

• 14.12.2012  20:33

Jako předškolák jsem to docela často sledoval na kazetě ještě s dalšími animáky z té doby a nějaký rasismus jsem v tom nikdy neviděl. A to, že jsou zde všichni obyvatelé města černošští flákači s opičími rysy, jsem bral jako čirou náhodu. Podle mě naprosto neškodný animák.

• 14.12.2012  20:30
    Srbský film (2010)

Zhruba od poloviny filmu jsem s napětím očekával, kdy to konečně skončí. Možná jsem nebyl nalaďen na tu správnou vlnu, možná jsem měl příliš velká očekávání. Každopádně se to táhlo a já se strašně nudil. Šokující film? Prosim vás...

• 14.12.2012  20:17

Podobné dojáky moc nemusím, ovšem co se týče tématu drog a závislosti obecně, těžko si představit lepší zpracování. Příběh navíc není ani nijak zvlášť vyumělkovaný, protože to, co je zde zobrazeno, se v reálném světě normálně děje – ze začátku je vše zdánlivě pod kontrolou, a když potom dojde ke zjištění, že pod kontrolou není vůbec nic, je už většinou pozdě. Velké plus ještě dávám Clintu Mansellovi za soundtrack – skladba Lux Aeterna má ve spojení se závěrečnou scénou velký emocionální dopad.

• 12.12.2012  22:51

Když budu porovnávat se seriálem (mangu jsem pořád ještě nečetl), prakticky jediným zlepšením je animace. Pár záběrů sice vypadá trochu podivně, ale celkově je to velký pokrok od předešlého Berserkra, kde byly až příliš používány statické obrazy. Na první pohled tedy vše vypadá OK, ale pouze do doby, kdy si divák znalý seriálového zpracování začne všímat mnoha chybějících scén. Téměř nic se nedozvíme o motivacích hlavních postav a budování jejich vzájemných vztahů. To, že autoři vypustí sem tam nějakou bitvu je v pořádku, ale ponechat jenom důležité dějové zvraty a všechno okolo úplně ignorovat je už trochu přehnané. Další problém je hudba. Kam se poděl ten geniální soundtrack ze seriálu? Neříkám, že ten nový je špatný, ale příliš na mě nepůsobil a skoro jsem ho nevnímal. Je to velká škoda, protože většina té temné, mysteriózní atmosféry v seriálovém Berserkovi byla právě díky hudbě. Celkově dávám horší 4* oproti seriálu, kde bych za tuto část příběhu hodnotil 5* (tam se to podělalo až později).

• 10.12.2012  23:50
    Jehovova pomsta (amatérský film) (2010)

Řezník by měl zůstat u horrorcoru - v tom je vážně dobrej. Jako režisér si to moc nedává. Ono by to teda nemuselo být zas tak špatné, ale ta délka je vzhledem k obsahu opravdu zabijácká. Chtělo to sestříhat aspoň na polovinu.

• 6.12.2012  00:09
    Kenpú denki Berserk (TV seriál) (1997)

Příběh mě pohltil, do jednotlivých charakterů jsem se opravdu vcítil a soundtrack... ten byl prostě překrásný. Problém je, že to celé byl pouze úvod k něčemu mnohem většímu, co zatím v této podobě (anime) nespatřilo světlo světa a v blízké budoucnosti nejspíš ani nespatří. To je ten hlavní důvod, proč jsem byl i přes brilantní zpracování nakonec zklamán. Absence pořádného zakončení je docela studená sprcha a ty fantasmagorie v posledních epizodách... to bylo peklo.

• 6.12.2012  00:06

Úplně nejvíc random crossover. Tohle hlava nebere.

• 6.12.2012  00:05
    Happy Tree Friends (TV seriál) (2006)

V dnešní době bych se už asi tolik nebavil (po mnoha letech na internetu už ve mně animovaná krev příliš emocí nevyvolává), ale když to tenkrát začínalo, byl to mezi spolužáky opravdu hit a moc jsme se nasmáli. Tvůrce má krásně zvrácené nápady a úvodní písnička je v kontextu toho všeho naprosto geniální.

• 22.11.2012  16:20

Komentáře jsem nečetl všechny, ale z toho mála, co jsem viděl, mám pocit, že hodně lidí pointu filmu dost zjednodušuje. Tady nejde ani tak o to, jestli je morálně ospravedlnitelné mučit teroristu (toto je víceméně vyřešeno už na začátku), ale hlavně koho všeho do toho lze zatáhnout, což je mnohem palčivější otázka. Jinak film sám o sobě docela překvapil jak celkovým průběhem, tak především samotným vyvrcholením, kdy mi v hlavě opravdu naskočila myšlenka, že toto je vážně Unthinkable. Bohužel, jak už pár lidí poznamenalo, celkové chování mnoha postav je dost nerealistické a sráží tak ten autentický pocit naléhavosti - že toto by se právě teď mohlo někde dít a je tedy třeba se rychle rozhodovat.

• 11.11.2012  18:43
    The Angry Video Game Nerd (TV seriál) (2004)

Nikdy bych netušil, že pořad, ve kterém jeden nerd se slovníkem dlaždiče recenzuje skoro zapomenuté kousky videoherní historie, může mít takový potenciál. Ač velmi zábavné, jednu hvězdu přeci jen strhávám za nepříliš technicky vydařené začátky a taky za to, že mi sem tam nějaká epizoda vyloženě nesedne.

<< předchozí 1 2 3