IrisArion

IrisArion

• 9.1.2012  21:16

Odpad to není jenom z úcty k de Funèsovi a Galabruovi...

• 20.11.2011  13:33

Naprostá ztráta času diváka, ztráta peněz, co do toho filmu někdo vložil.... To se už natáčí úplně každý scénář, který se napíše? Hvězdička za herectví Julie Stiles a některých dalších (rozhodně ne F. Prinze Jr.)

• 6.11.2011  00:49
    Young Americans (TV seriál) (2000)

Dvě za Kate Moennig. Zbytek byl nudný, předvídatelný a utahaný.

• 21.9.2011  18:22
    Nepokojní duchové (TV film) (1999)

Čtyři ze sentimentu a taky proto, že je to jediný film, na který jsem za těch deset let, co jsem to viděla, nezapomněla...

• 17.7.2011  14:48
    Rin Tin Tin (2007)

Kostýmy a vycvičený pes, který vyndá klíče ze šuplíku - to je tak všechno, proč to není odpad. Ohrané a trapné fráze, nijak skvělé herecké výkony a k uzoufání nudná kamera. Tohle si můj hrdina Rin Tin Tin nezasloužil.

• 14.7.2011  23:00

Trochu zamrzelo, že finální střet Pána zla a Chlapce, který přežil přenesli z Velké síně a odehrál se beze svědků. Oproti knize dost suché - nikdo se neradoval. Jako by to byla samozřejmost, že Harry zvítězil. Snímek je jinak bravurně zvládnutý. Křivka napětí, jako malovaná, stoupá a klesá a udržuje chod děje ve správném tempu. Milé zakončení Seamusovy "výbušné" povahy odkazuje na Rowlingovské provázání všech dílů, Kamenem mudrců počínaje. Přestože epilog zahráli stejní herci, nevypadali směšně a Daniel Radcliffe zvládl i to: "Albus Severus Potter" s důstojností. Krásné zakončení série, se kterou jsem vyrůstala a kterou jsem i teď, po deseti letech od chvíle, kdy jsem četla první díl, neustále posedlá :)

• 11.7.2011  20:57

Tom Curtis a Jack Lemmon, Josefína a Dafné. To je symfonie a Billy Wilder geniální dirigent tohoto krásného kousku filmařské práce.

• 11.7.2011  20:53

Výprava, herci, scénář, všechno se jim to povedlo a hudba je jednoduše geniální.

• 11.7.2011  20:51

Na cokoliv, kde hraje Whoopi se s chutí podívám a v komedii ona prostě válí. Je jedno, co říká, stačí jak to říká...

• 11.7.2011  20:48

Nádherná komedie, která nikdy neomrzí a ještě je dobře vypracovaná... Leopard? Baby! :)

• 11.7.2011  20:42

Nikdy jsem si nemyslela, že se podaří natočit film podle knihy, který bude lepší než sama předloha. Matthew Vaughn to podle mě dokázal.

• 19.6.2011  13:14

Cosmo Brown je pro mě hrdina tohohle filmu. Některé písně jsou až moc dlouhé a začnou nudit, ale Donald O´Connor a Debbie Reynolds s Kellym si vás jistě udobří. A Jean Hagenová je prostě kouzelná: "Am I dumb or something?"

• 6.6.2011  22:58

Možná poněkud předpojatě, neboť jsem fanda. Nicméně výprava, hudba a triky si jen v tomto složení zaslouží 4/5 a když připočteme skvělého Billa Nighye (i když v zoufale krátkém čase), Helenu Bonham Carter a trio O´Hara-Rhodri-Thompson (jako Harry, Ron a Hermiona pod vlivem Mnoholičného lektvaru), je to všech pět. A že děj občas připomíná zaseknutou gramofonovou desku: sbalit-posunout-rozbalit-sbalit-posunout-rozbalit.... to se stává, když se ždímají prachy z takového fenoménu, jakým Potter je. Pro nás skalní fanoušky to sice znamená o dvě hodinky známých "faces" déle, ale bohužel tak dostává prostor scénárista, což u filmu podle knižní předlohy nevěstí nic dobrého. Takže tlachy, kterými jsou postavy nakrmeny, zní křečovitě a je vám stydno za chudáky herce, co to musí říkat... Pořád je to ale kvalitní film, na který mohou být tvůrci i herci právem hrdí.

• 6.6.2011  22:21
    Surikaty (2008)

Kolův brácha.... kdyby to byl člověk, tak byste mu to nevěřili. Za 5 - už kdyby jen kvůli těm záběrům.

• 10.5.2011  20:31

Očividně se Daniel v komedii vyžívá. Dovede udržet "poker face" a člověk váhá, jestli mu doopravdy nepřeskočilo :)