koci

koczi.ok

Facebook: robotchickencz

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 1.1.2021  19:37

Do jaké míry se můžou sblížit česká malířka a norský kriminálník, který ukradl její drahý, velkolepý obraz... samozřejmě je to lákavý pro českýho diváka, ale atraktivní to podle mě je i pro fanoušky dokumentů a charakterových studií. Náturou bejvám skeptik a na iluze o upřímnosti doku forem mě neužije, ale jednou za čas se člověk nějaký emoci odevzdá a táhne to s ní až k titulkům i přes všchny ty střihy, hudbu a gesta a další volby - a musim říct, že když záběr po čtvrt hodině zůstal tak dlouho na Bertilově reakci, uvěřil sem mu. Smetlo mě to a po chvíli bojůvek s obezřetností, která varovala, že teď už to půjde jen pomalu z kopečka, tasil film další a další drobný překvapení v podobě informací, struktury a třeba i final shotu, takže na konci sem mohl bejt šťastnej, protože celek tý úvodní náloži dostál. Ale všechny ty kecy stranou, prostě se mi líbí, jak jsou lidi fascinující pavouci a co v nich, mezi nima, a potom zase v nich, vzniká.

• 10.10.2020  20:09

V tomhle díle uvidíte i koně Převalského v mongolské divočině, žijící zde díky práci pražské zoo.

• 24.8.2020  20:32

Tady se i českým fandům dostane čestnýho shout outu.

• 15.8.2020  13:32
    Ernie & Joe (2019)

Začněte třeba tady: https://www.youtube.com/watch?v=zjqKzNJef28

• 25.12.2019  21:36

Zábavnej dokument začíná slavným citátem Emila Zátopka (pořád vlastně nevím, jak na to přišli), a nedlouho po začátku padne další zásadní věta - "What the fuck is Nibbler?" ... Nibbler tady nemá nic společnýho s Otíkem z Futuramy, jde o videohru, u který se pár týpků přetahuje o světovej rekord. Jako u tolika dokumentů, který mám rád, mě na tom především fascinujou ty prazvláštní charaktery a jejich zachycení na tak krátkým prostoru.

• 6.10.2018  21:35

Pusťte si i podcast Radiolab, konkrétně epizodu Juicervose.

• 12.5.2018  18:41

Thank you, Kev.

• 25.10.2017  21:36

Dokument stejnou měrou o geneticky modifikovaných organismech jako o kritickým myšlení a zdravým skepticismu. Jak říká jedna z účastnic filmu - největším oříškem pro ni je porozumět tomu, jak, proč a na základě čeho činí někteří lidé svoje rozhodnutí. Větrný mlýny za oknama vědců a takový malý pizza efekt pro mnohý greenpeacáky. --- Pěstujte skepticismus; pokoušejte se dívat na věci ze tří, ze čtyř stran, než sami sobě uvěříte; schválně se sami sebe snažte někdy přesvědčit o opaku; kdy jste naposledy na něco změnili názor? --- To už jen tak obecně blábolím, protože tyhle základy mi film zase jednou vyhajpoval.

• 22.2.2017  14:40
    Mascots (2016)

Jestli znáte Guestovy filmy Nejlepší show a Čekání na Guffmana nebo kultovní Spinal Tap, kde si zahrál, máte se na co těšit ;-)

• 27.10.2016  11:47
    Michael Moore in TrumpLand (divadelní záznam) (2016)

Sakra něco takovýho sem nečekal :-D Jedna z věcí, po kterých máte chuť napsat, "teď už sem viděl všechno." Michael Moore dělá stand-up (!) v republikánským městečku. Občas vytáhne dobrej fór, sem tam předloží zajímavý fakta, postaví zeď nebo vypustí dron. Snadno tu najdete znaky společný s jeho dokumentama, ale říct v tomhle případě, že jde o agitku, by bylo nedostačující jako prohlásit o muslimských veganech, že jim nevoní slaninka. Ne, tohle je tak neskrývaně přestřelená, hlasitá agitace, že vkus by se jí nedotkl ani pětimetrovou tyčí. Ale chtěl bych vidět utopickej sitcom "MooreLand", ve kterým by se Michael stal na půl roku prezidentem, rozdal by ženám zbraně, posílal lidem trávu poštou a nemohl by nosit kšiltovky.

• 23.4.2016  23:51

Ve vesničce vás bydlí pět a půl a jednoho krásnýho dne přijde šílenej nácek s nápadem, že když se jich tam se zbraněma nastěhuje tucet, převezmou nad váma vládu. A zblázněte se. Home invasion document.

• 23.4.2016  23:22
    Marc Maron: More Later (TV pořad) (2015)

Ještě lepší než jeho předchozí stand-up, Thinky Pain. Boomer lives!

• 21.4.2016  23:04

Zhlídnuto v pardubickým DUBu.

• 20.12.2015  23:26

Moje levá noha. Těžkotonážní Amík najde v grilu z výprodeje lidskou nohu, jenže její původní majitel ji chce zpátky a média z tý přetahovaný udělají velkou show. A přesně to dělá i tenhle dokument, dělá velkou přepálenou show o velký přepálený show. Není to o nějaký haksně na roštu. Je to filmová, mediální zábava se slow motion záběry, tklivou muzikou a mezititulky nenápadně napasovanými tam, kde vůbec nejsou zapotřebí. A nejlepší je, že vedle týhle hravý nadsázky nám dokumentaristi jako by mimochodem perfektně představěj všechny zainteresovaný charaktery, opravdu zajímavý postavičky, a my se najednou díváme na poutavý portréty odkrývaný postupně tak akorát, aby nás tenhle milej film držel až do konce. Kde nás čeká i nějaký to dobře sestříhaný poselství.

• 2.2.2015  19:00
    Louis C.K.: Live at the Comedy Store (divadelní záznam) (2015)

Louie si někdy zhruba před šesti lety řekl, že každý rok zahodí veškerý svůj standup materiál a napíše úplně novou hodinu. Je to ambiciózní a obdivuhodné, ale letos poprvé ta nová hodina materiálu poněkud skřípe. Už v loňském vystoupení se nacházela nějaká ta slabší místa, ale tentokrát je to téměř celé opravdu průměr. Relativně jednoduché fórky a především překvapivě málo energie a výbušnosti v celkovém projevu... Jako by si to nejlepší nechával pro seriál. Takže fajn.

• 27.1.2015  17:34

Úděsně přeloženej název... Můj zaměstnanec má prima distributora.

• 16.1.2015  12:09
    Too Many Cooks (TV film) (2014)

Šílenost v osmdesátkovém stylu, která se totálně zvrhne...

• 11.1.2015  21:18

Jako loňský Walter Mitty.

• 4.1.2015  08:21

Jeden rok v životech pěti Santa Clausů, resp. pěti chlápků, kteří hrají o Vánocích Santu v obchoďácích a na podobných místech. Co tihle chlapíci dělají po zbytek roku a komu vlastně rodiče během nákupů posazují svý děti na klín? Nijak převratný, pohodový dokument.

• 1.1.2015  13:35

Grace Quek, vystupující pod jménem Annabel Chong, se v roce 1995 rozhodla mít sex s 251 muži během jediného dne v pornofilmu "The World's Biggest Gang Bang". Stanovila tím nejen rekord, ale i neustálou snahu o jeho překonávání (aktuální rekord je 919 mužů, Lisa Sparks, congratulations...). Samozřejmě jde především o velice zajímavou studii samotné Grace, rozhodně vás to nenechá v klidu... Dostal jsem se k tomu dokumentu přes knihu Snuff od Chucka Palahniuka, která se odehrává během natáčení dalšího pokusu o tenhle rekord. The Annabel Chong Story mu byl přímou inspirací.

• 18.7.2014  21:33
    Pod kupolí (TV seriál) (2013)

Nejzábavnější hate-watching slátanina.

• 9.7.2014  15:37
    Noe (2014)

Russell Crowe a jeho rockformeři dostali výzvu jako moderátoři v Top Gearu. Ale když Clarkson a spol. stavěli svý obojživelný káry (S08E03, S10E02), byla to větší sranda.

• 7.7.2014  17:42

Už jen pro to geniální kázání o významu slova "therefore" to stojí za to. Nebo si zafilozofujte o lovení krocanů. Sou to chytrý ptáci.

• 30.6.2014  13:45

Typický Paul Rudd obklopený meta-vtípkama na romantický komedie a populárníma tvářema ze seriálů (například Erin z The Office, Kenneth z 30 Rock nebo můj oblíbenec Rafi z The League). Škoda jen, že tvůrci prošpikovali těma metafórkama jen dialogy a sem tam nějakou tu situaci, ale příběh jako celek a jeho stavbu vůbec.

• 26.6.2014  09:40
    Pod kůží (2013)

Tady je opravdu velkou výhodou znát předlohu, stejnojmenný román od Skota jménem Michel Faber. Věděl jsem, co se to v tom filmu sakra děje, a musím říct, že Jonathan Glazer naložil s původním příběhem zajímavě. Knížka "Pod kůží" vyšla i u nás, všem ji doporučuju.

• 5.4.2014  23:06

19. května 2014 v Praze.

• 15.2.2014  12:37

Bill Engvall docela ušel, měl pár slušnejch fórů, povrchní vtipy Rona Whitea nestojej za nic, Jeff Foxworthy si s hrdostí říká redneck, ale jeho sestava o oblečení nebyla nejhorší, a Larry The Cable Guy - to je teda zjev, on ten svůj přízvuk asi fakt nepředstírá... Na konci tam dvacet minut jen seděj, říkaj obyčejný vtipy a ukazujou svý starý fotky. A celej sál se tomu šíleně směje.

• 28.1.2014  15:53
    Chozen (TV seriál) (2014)

Působí to podobně zplihle jako poslední pokus FX o parťáka k Archerovi - Unsupervised (2012).

• 25.1.2014  15:53

• 22.1.2014  14:21
    Pokoj na koštěti (TV film) (2012)

Kdo to přeložil jako pokoj, přiznejte se :-D

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8