Moonfall (2022)

Pokud nejste fanoušky sci-fi, hry Stellaris, Halle Berry, Patricka Wilsona, jméno Roland Emmerich Vám nic neříká a nenarodili jste se v minulém tisíciletí, tak si s klidem odečtěte dvě až tři hvězdy. Před shlédnutím důrazně doporučuji vypnout mozek, popřípadě ho rovnou odstranit z lebky, potom si to opravdu užijete :-) A Johnovi Bradleymu ta role sedla jak jeho velká prdel na velký hrnec :D :D :D :D Mám chuť to trošku přirovnat k Země na scestí (2019) Alespoň hodnocení mají tyto dva filmy momentálně úplně stejné :D

Poslušně hlásím (1957)

S čistým srdcem 5 hvězd. Herecké koncerty těch nejlepších... Nebo spíče takový herecký festival, kterým nás provází dokonalý Rudolf Hrušínský. Co replika, to perla. Kdo neviděl, jako by nebyl. Kdo se nezasmál, toho je mi líto. Poklad naší kinematografie.

Dobrý voják Švejk (1956)

Duna (2021)

Knihou dosud nepolíbený mohu konstatovat, že to je taková vylepšená verze filmu z roku 1984. Pojetí Villeneuva se mi opravdu líbí. Moc se těším na pokračování, kde jim to Paul ještě pořádně ukáže :-) Oproti 1984 je to uhlazenější, efekty moc pěkné, samozřejmě více african american people, jak jinak. Lady Rebecca Ferguson is really HOT!!!

Městečko Fortitude - Série 2 (2017) (série)

Druhá série se poměrně odlišná od té první. Přibylo mysticizmu, což ale rozhodně není na škodu. Nechci spoilerovat, jen dodám, že opravdu v každém dílu této série budete mít pocit, že chcete okamžitě vidět další díl. U první série jsem takového nutkání neměl. Ještě mě čeká poslední (10.) díl, ve kterém přijde (jak doufám) grandiózní finále :)

Městečko Fortitude (2015) (seriál)

Zatím opravdu NEJlepší mysteriózní seriál, který jsem kdy viděl. Určitě doporučuji všem, který mají tento žánr rádi. Děj je zasazený opravdu do neokoukaného prostředí, což je poměrně velké plus. PS: Pro ty, co se chystají dívat na seriál v češtině, velmi doporučuji sehnat si RADĚJI originální dabing a titulky. Neubere to tolik na zážitku, což bohužel český dabing mnohdy dělá.

Městečko Fortitude - Série 1 (2015) (série)