ricci.s

Horror is my life!

Skype: richard.slobodnik

<< předchozí 1 2 3 4 17 33 48 64
    • 20.10.2017  23:33

Jedinou malou výhodou tohto tu je, že sa v celom filme povie len pár viet. Pretože ak by som mal okrem sledovania debilného filmu s debilným dejom a ešte debilnejšími postavami počúvať ešte debilné dialógy, tak ten nemožný režisér by sa už do tretice odpadu asi nevyhol. Pre mňa je Bunnyman jedna z najtrápnejších hororových sérií vôbec. Králiček masakrujúci svoje okolie by možno čisto hypoteticky zaujať dokázal, ale iba v rukách niekoho schopnejšieho. Gore za nula. Úplný amatérizmus... ako vždy.

• 15.10.2017  03:10
    Blood Money (2017)

To mi bol zase jeden zázrak. John Cusack je aj napriek svojmu veku stále vo forme a prenasledovať trojicu mladých blbečkov celé hodiny po lese mu problém nerobí, ale dajte mu do ruky sniperku... a chlapec skončil. Toľko pokusov, a ani jeden poriadny. Potom je tu protivná hysterická krásavica, ktorá by sa rada ukryla aj s peniažkami, ale namiesto toho, aby držala jazyk za zubami, tak radšej po svojich parťákoch nekontrolovane vrieska, aby ju čím skôr objavil. Pretože keď utekám pred zabijakom, najlepšie je dať si pauzu a začať sa hádať kvôli vzťahom. Ďalší chalan by sa na to najradšej vysral, ale radšej bude kvôli tej koze riskovať život a ťahať sa za ňou. Určite sa mu potom za tú snahu odvďačí. Hlavne že o peniaze mu nejde. Síce, prečo nie? Je to totiž superman, ktorý drbne z niekoľkometrovej výšky, no nielen že si nič nezlomí, ešte je schopný sa nejakým zázrakom vyšplhať späť nahor. Najviac sa však rozosmiala scénka s tým zaseknutým... potmavším, ktorá až srší originalitou. Mám naozaj rád survivaly a naháňačky po lesoch, no tento film bol pre mňa pomaly ako pád do IQ diery. Ako komédia by to u mňa prešlo skôr.

• 14.10.2017  22:56

Žabí mutant, na ktorého sa holčina mení každý mesiac počas splnu. Teda v prípade, že nedostane svoje sérum. A to som čakal vlkolakov. Spočiatku mi to pripadalo ako úplne trápna blbosť, ale v druhej polovici sa mi to už trochu začalo páčiť. Samozrejme od momentu, keď cicatú príšeru ukázali v plnej kráse a začala konečne vystrájať. Maska bola totiž celkom podarená. Mal som taktiež pocit, že to tvorcovia chceli kúsok humorne odľahčiť, ale ostalo väčšinou len pri tej snahe. Vtipné mi to totiž nepripadalo. Jedna poriadna gorescénka sa mi zdá taktiež trochu málo. Viaceré vraždy boli totiž mimo záber, čo v hororoch neznášam. O prepadák sa ale určite nejedná.

• 14.10.2017  21:26
    Talon Falls (2017)

Štyria kamaráti sa vyberú do turistickej atrakcie - strašidelného domu, v ktorom si spočiatku užívajú mučiace divadlo, až kým čoskoro nezistia na vlastnej koži, že to mučeníčko je tak trochu reálne. Toto je jeden z tých typických, lacnejších, béčkových exploiťáčikov, ktoré sme už videli mnohokrát. Čo sa týka krvi a gore, neohúrilo ma to, lebo už som videl aj lepšie, ale na druhej strane som si už pomaly začínal myslieť, že tomuto skvelému hororovému subžánru definitívne odzvonilo. Takže po dlhšej dobe niečo, čo poteší nenáročných. S postavami som dokonca celkom súcitil.

• 14.10.2017  01:10

Tento rok už druhý podarený prírastok, v ktorom proti sebe bojujú dieťa a pestúnka. Tentokrát je však záporáčkou sexi blondínka uctievajúca Satana, ktorá potrebuje krv nevinných na svoj tajomný rituál. Proti nej a jej zmagorenej skupinke však stojí malý fagan, a ten má očividne viac šťastia ako rozumu. Vykľula sa z toho čistá hororová komédia, ktorá sa nebojí krvi a gore, v ktorej vraždy nie sú mimo záber, ktorej úlohou je maximálne tak pobaviť a nehrá sa na nič viac. A na mňa to zafungovalo. Už dlho som sa totiž tak dobre nebavil, a to sa hororovým komédiám zvyknem väčšinou vyhýbať. Do tohtoročnej TOP 10 jasná vec.

• 13.10.2017  02:17

Dvaja väzni na úteku sa dostanú na odľahlú farmu, avšak netušia, že manželský párik sú v skutočnosti úplní magori a tak nebude jednoduché dostať sa odtiaľ živý. Hlúpučký survival s otrasnými hercami takmer bez krvi. Od odpadu to delí aspoň jeden malý zvrat. Tých sračkoidných noviniek je v poslednej dobe toľko, že sa to už pomaly nedá zvládať.

• 11.10.2017  01:21

Ja osobne som Gieraschovi niekedy fandil, ale to nič nemení na veci, že tentokrát sa jedná o tú najväčšiu kravinu, akú vôbec natočil. Nudné, trápne, otravné, pomaly až nesledovateľné. Hysterická a nesympatická matka, protivné autistické decko, imaginárny kamarát a nekonečné hádky o tom, čo je reálne a čo nie, a väčšinu stopáže drísty úplne o ničom. Že sa tam v záverečných piatich minútach konečne niečo objaví, už situáciu nezachraňuje. Vlastne ani tá maska a jeden mizerný mord za nič nestoja. Tento režisér u mňa pomaly končí a s týmto "hororom" môže ísť tak akurát do prdele.

• 7.10.2017  17:25
    Lycan (2017)

Skupinka študentov sa vyberie na výlet do lesov skúmať starú legendu, čo sa im podľa očakávania vypomstí, pretože v lesoch ich niečo sleduje. Lycan je teenagerský horor, v ktorom divák čaká niečo úplne iné, ako napokon dostane. V tomto prípade sa nedočkáme žiadnych vlkolakov, ani žiadnych pekných premien. Kým sa režisér odhodlal vôbec niečo zaujímavé divákovi ukázať, ubehne viac ako hodina filmu. Aspoň že v závere sa to trocha rozkrvaví a pribudne nejaká akcia. Celkovo ale nič moc, kto to vynechá, o nič nepríde.

• 7.10.2017  17:19

Ateisticky zameraná novinárka presvedčená o farárovej vine pátra a pátra, až kým sa na vlastné oči nepresvedčí, že tam hore naozaj niečo je. Alebo skôr tam dole. No. Normálne som musel premýšľať, ako to ohodnotiť. Pretože na jednej strane je to výborne nakrútené, herečka je sympatická, v réžii či scenári som nenašiel jedinú chybu, a je tam všetko, čo divák od podobného kúska očakáva, pár zjavení a ľakačiek, a samozrejme vymietanie. Na druhej strane, film ma nebavil. Žiaľ. Netuším, prečo sa Gens, ktorého pokladám za jedného z najlepších režisérov, chytil práve tak nezaujímavej témy, ako je exorcizmus. Film neprináša vôbec nič nové, je od začiatku predvídateľný, scény vyháňania démonov podľa mňa zaujímavé nie sú a režisér celú dobu stavia na istotu a drží sa šablónky ako kliešť, takže žiadne prekvapenia sa nedostavia. Proticirkevne a protinábožensky zmýšľajúceho diváka ako ja to dokáže ešte aj pekne naštvať. Ešte že tam až tak veľa modlikania nebolo. Odpad to nie je, ale aj tak sa jedná o Xavierov najzbytočnejší film, a po dvoch predchádzajúcich peckách Frontière(s) a Divide je to pre mňa studená sprcha. Ale aspoň som sa naučil všetky dôležité fázy, ktoré prebiehajú pri vymietaní. Určite sa mi to v živote zíde.

• 7.10.2017  04:35
    Cold Moon (2016)

Hysterická babka s tragikomickým hereckým výkonom verzus večne pripitý blbeček, ktorý celú dobu pôsobil tak unudene, že som mu neuveril ani slovo - a bolo úplne jedno, z ktorého rohu na neho vyskočí nejaký smiešny duch. Áno, jedná sa o duchársky kúsok o vražde a následnej pomste, akurát že je to až komicky zle zahrané a masky tých duchov sú na jednej strane snaživé, ale súčasne tak zlé, až vyvolávajú záchvaty smiechu. Najmä tá poletujúca dáma s úhorom trčiacim z úst. Naivná a preafektovaná mizéria, ale má to svoje "čaro". Divák si totiž tento horor celkom ľahko zapamätá.

• 7.10.2017  01:26

O jednom škaredom znetvorenom potrate, ktorý si po rokoch rovno na štedrý večer konečne našiel svoju rodinku. Tá ho však odmietne, čo rozpúta peklo. Žiaľ, toto nebol veľmi podarený rodinný slasher. Zakuklený blbeček so sekerkou mohol teoreticky urobiť zázraky, lenže to by museli mať tvorcovia rozpočet na poriadne gore. Lenže nemali. A všetko ostatné - postavy, dialógy, príbeh či zvraty taktiež nestoja za nič. Tentokrát austrálske zlyhanie, a to poriadne.

• 4.10.2017  00:34
    The Honor Farm (2017)

Jakožto najväčší hororový exprd si myslím, že túto dementnú kokotinu dokážu oceniť len najväčší hororoví znalci ako ja :) Ale nie, robím si prdel. Len som presvedčený o tom, že tu čoskoro takýto komentár pribudne, pretože niečo tak debilné dokážu oceniť len úplní psycho(r)-magori. Tí v tom možno niečo nájdu. Pre mňa to bola strata času a jeden z megaodpadov roka. Po nevydarenom maturitnom plese sa skupinka teenagerov vyberie na menší výlet do opustenej väznice uprostred lesa. Keďže predtým pojedia hríbiky, tak som sa spoliehal na to, že film bude aspoň niekde na úrovni „Shrooms“ či „One Way Trip“. Žiaľ, mýlil som sa. Kto sa chce hodinu a pol dívať na skupinku netalentovaných zhulených teenagerov, ktorí sa poflakujú po lese či starej barabizni a vedú totálne jalové dialógy, tak smelo do toho. Občas sa im tam zjavujú fantazmagorické výjavy, ale to je asi tak všetko. Film nemá ani žiadny normálny dej a o horor sa to ani neobtrie. Horor je to iba dopozerať do konca. Radšej sa to mohlo volať The Hovno Farm.

• 3.10.2017  22:57
    Nails (2017)

Žena sa po nehode a prežití klinickej smrti ocitá pripútaná na lôžku v nemocnici, v ktorej straší vraždiaci duch jedného z bývalých zamestnancov. Ten totiž pred rokmi vraždil deti a spáchal samovraždu. Hlavná hrdinka sa odrazu ocitá v ohrození života, ale ako vždy jej nikto neverí. Pekné nakrútený duchársky kúsok s niekoľkými funkčnými ľakačkami a celkom podareným duchom. Len škoda, že jeho vyčíňanie je prevažne mimo záber. Pravdepodobne sa opäť jedná o horor s ratingom PG-13, čo je na škodu. Záver aspoň trochu prekvapil. Síce sa nejedná o nič ohurujúce, ale silnejší priemer dávam s čistým svedomím.

• 3.10.2017  02:09
    Inside (2016)

Čakal som, že to bude fail. A nepochopím, načo to vzniká. Keď chcem natočiť remake jedného z najlepších moderných hororov všetkých čias, ktorý vynikal predovšetkým v gore, a to dotyčné gore plánujem takmer úplne vynechať, príp. ho zjemniť o 90%, tak načo to točiť, že. Na rozdiel od debilného remaku Martyrs to bolo aspoň trochu napínavé a aspoň to neuráža, ale ak to porovnám s originálom, je to skôr úsmevné. Hlavná hrdinka vcelku fajn, ale prečo vybrali takú nevýraznú záporáčku? Na rozdiel od Béatrice Dalle, ktorá bola odporná už na prvý pohľad. Záverečná tretina si už ide vlastnou cestou, takže nie je to len bezduché okopírovanie originálu, čo sa dá pokladať aspoň za malé plus. Prípadne, možno niekto ocení, že mŕtvi policajti neožívajú (ak teda pôjde niekomu o logiku toho celého). Že mohla tá krásavica tú mrchu umlátiť a nespravila to, je už druhá vec. Rovnako pochybujem, že rozuzlenie niekoho psychicky dorazí. Takže podľa očakávania zbytočnosť, ktorá ma výnimočne nenasrala.

• 1.10.2017  14:30
    The Sound (2017)

Atmosférický horor, v ktorom sa hlavná hrdinka potuluje po tmavých tuneloch a sprevádzajú ju rôzne halucinácie či duchovia. Musím uznať, že v noci sa na to pozerá naozaj dobre. Hudba, zvuky a samotné prostredie sú samé o sebe dostatočne desivé, takže v tomto sa tvorcovia ani veľmi natrápiť nemuseli. Len škoda, že sa nepokúsili o nič viac. Neustále vypisovanie správ mi prišlo rušivé a postupom času film skĺzol do monotónnosti. Scenár bol totiž až príliš banálny. Keby na tú brunetku aspoň občas vyskočil nejaký fakt dobre vyzerajúci duch, celkový dojem by bol omnoho lepší. Takže našliapnuté to malo dobre, ale ako v mnohých prípadoch je to premrhaný potenciál.

• 29.9.2017  23:18

Na toto sa neoplatí vyhadzovať peniaze. To je žiaľ môj názor. Film neponúkne takmer nič zaujímavé. A to som prívržencom duchárskych kúskov, rovnako aj tejto série. Prvá hodina nuda, dvakrát ukázali démona asi na zlomok sekundy a týmto to končí. Možno len scénku s muchami by som mohol aspoň trochu pochváliť, ale čo z toho. Ani zľaknúť sa veľmi nedá. Ku koncu konečne nastane nejaká akcia, no kým som sa spamätal, už nasledovali záverečné titulky. Pokiaľ dôjde k nejakej vražde, je samozrejme všetko mimo záber. Keď tak nad tým premýšľam, asi najhorší horor, ktorý som tento rok videl v kine.

• 29.9.2017  23:10

Trochu rozťahané, málo strašidelné, ale aspoň celkom zaujímavé. Pár divákov síce z kina odišlo, no až také hrozné to nebolo. V prvej hodine vlastne prebiehali všetky tie experimenty, čo by sa zišlo o niečo skrátiť, ale prežijem. Potom sme prešli na duchársku časť, ktorá bola o niečo lepšia, mala celkom vydarenú atmosféru a aj pár ľakačiek sa vydarilo. Akurát že sa našim hlavným hrdinom akosi nechcelo umierať, čo je na škodu. V závere už film začal strácať dych a koniec je pre mňa úplne neuspokojivý. Sklamaný však nie som, keďže som to čakal.

• 28.9.2017  23:05

Keď už k tomu Tarja Turunen naspievala PARÁDNY soundtrack, čakal som predsa len o niečo väčšiu pecku. Únoscovia unesú mladú holčinu, ktorá má však nadprirodzené schopnosti, takže začnú po jednom umierať. Okrem toho sledujeme ďalšiu dejovú líniu nešťastne zamilovanej a psychicky labilnej ženskej, ktorá sa rada reže. Našťastie to do seba zapadne, aj keď bolo zbytočné hľadať tu nejakú logiku. Film ponúkne celkom schopnú myšlienku, zombíkov či nejakú potrebnú gorescénku. Krátka stopáž taktiež nebola na škodu. Len je to celé také lacné, s chabými maskami a nie moc presvedčivo zahrané. Režisér ma očividne slabosť na staré polorozpadnuté fabriky, avšak poriadnu atmosféru zatiaľ vytvoriť nevie. Napokon je hudba najväčším plusom, ale lepší priemer tomu udelím.

• 26.9.2017  22:19
    Cabin 28 (2017)

Home-invasion vraj podľa skutočnosti. Rodinku prepadnú na izolovanej chate traja útočníci v maskách a začne sa vraždenie. Možno niečo podobné ako The Strangers, akurát s tým rozdielom, že sa film veľmi nesnaží brnkať na atmosféru a napätie, ale skôr na psychický teror. Najskôr je tu cieľom, aby sme s postavami súcitili. O rodine sa veľa nedozvieme, o zabijakoch a ich podnetoch absolútne nič. Zabijaci používajú väčšinou len nôž a kladivko, takže ani veľké gore či scény mučenia tu nie sú. Možno to bude pre niekoho mierne depresívne a smutné (lebo vrahov vraj nikdy nenašli), ale ja som to dopozeral bez väčšieho "vzrušenia". Hudba miestami dosť nevhodná, herci celkom snaživí, ale mohli vybrať inú herečku do úlohy matky, pretože tejto otravnej škraty s prefajčeným hlasom mi teda ľúto nebolo. Vzhľadom na nulový rozpočet sledovateľné.

• 26.9.2017  21:13

Priemerná hororová antológia, ktorá trpí problémom väčšiny týchto filmov, že niektoré poviedky sú fajn, niektoré zbytočnosti. Radšej by som videl horor, v ktorom sú povedzme 4 kvalitné ako 8 biednych. Prvá je o žene, ktorá počuje v byte divné zvuky, a zaujme predovšetkým psycho koncovkou. Ďalší je o príliš živej mŕtvole v márnici (tento sa mi dokonca páčil najviac). Tretí o ženských, ktoré robia všetko pre svoju krásu, až kým sa im to nevypomstí, bol aspoň krvavý a celkom vtipný. Potom už ide kvalita segmentov z kopca. Poviedka o psychologičke a schizofrenickej pacientke viac nudila ako bavila. Nočný vláčik, feťáci a desivý kňaz... celkom zaujímavé, ale nedotiahnuté. Priemerom by som nazval aj príbeh o babke s podivným jedálničkom. Predposledný siedmy sa mi páčil. Je o oteckovi a rodinke na farme, fotrík ma podivné vízie a začne mu kúsok drbať. Je to jedna z tých wtf častí, ale takéto srandičky môžem. Posledný o skupinke kamarátov na chate uprostred lesa už pokladám za zbytočnosť. Takže 1, 2, 3, 7 – celkom fajn, 5, 6 – priemer, 4, 8 – slabé. Na lepšiu trojku to vychádza viac-menej v pohode, ale ďalšie pozretie v budúcnosti nehrozí.

• 26.9.2017  08:48
    Badoet (2015)

Klaunské horory sú v posledných rokoch v móde a aj za posledné týždne ich vyšlo viacero, takže si aj Indenézania povedali, že niečo vytvoria. Nedopadlo to úplnou pohromou, ale aj tak sa jedná o detinskú, naivnú a hlúpučkú primitívnosť. Malý chlapec nájde tajomnú hraciu skrinku, ktorou oživí klaunského démona a deti z okolia začnú umierať, tak sa ho trojica hlavných hrdinov snaží zastaviť. Vlastne to, že tvorcovia nechali zomrieť pár deciek, je jediné malé plus. Prvá polovica filmu je o ničom, dokonca pripomína rodinný film. Klaun sa objaví až neskôr, ale žeby bol nejaký strašidelný, to asi nie. Je tam posadnutosť, pár pokusov o ľakačku, a takmer žiadna krv. Pre mňa celkovo slabota a kto nejako nefrčí na exotických hororoch to ani nemusí skúšať.

• 26.9.2017  06:46

Mohol som tušiť, že keď v tom hrá debilný Bill Oberst Jr, ktorého považujem snáď za najhoršieho hororového herca, že ten film bude shit. A mal som pravdu. Skupina cirkusantov tu len unáša ľudí, mučí ich a využíva ich na svoje zvrátené predstavenia. Nemá to ani žiadny poriadny dej. Klauni sa len rehocú ako idioti, obete škriekajú, až sa to nedá počúvať, a celé je to nekonečne dlhé a k smrti otravné. Iba občasné solídne gore to vyťahuje z odpadkového koša.

• 24.9.2017  23:44

Veľmi zaujímavý a zvláštny film. Rozhodne stojí za pozornosť a rozhodne ho nebudem nijako zatracovať. Práve naopak. A je mi úplne jedno, že budem jediný, komu sa páči. Tak, ako niekomu sadol, prípadne nesadol nedávny „It Comes at Night“ s tým, že niečo visí vo vzduchu a divák čelí strachu z neznámeho, v tomto prípade to platí rovnako. Aj keď tempo je pomalé a hororových prvkov nie je veľa. Otec vezme svojich dvoch synov na výlet do lesa, no očividne tam chce ostať s nimi navždy. Mladší syn má akúsi schopnosť telepatie a vidí znetvorený prízrak, ktorý pokladá za diabla. Charaktery boli v tomto filme vykreslené naozaj výborne. Technická stránka je dokonalá, možno je to aj jeden z najlepšie nakrútených filmov, čo som kedy videl. Prekrásne zábery som hltal každú jednu minútu (naposledy som si takto vychutnával „Flukt“, čo bolo pekne dávno). Horšie je to už so samotnou interpretáciou, pretože nie som si úplne istý, čo tým režisér chcel povedať a záverečné minúty vyvolávajú viac otázok ako odpovedí. Kvalite filmu to však neuberá, aspoň si ho môže každý vysvetliť po svojom.

• 24.9.2017  14:35

O niečo lepšie ako Seed, avšak o dosť horšie v porovnaní s Curse. Predchádzajúca časť ma fakt bavila viac, bola napínavejšia aj atmosférickejšia. Samotné prostredie psychiatrickej liečebne tu žiaľ atmosféru nevytvára, už len preto, lebo táto časť je opäť viac čiernohumorná ako hororová. Spočiatku ma to ešte bavilo, ale v druhej polovici spokojnosť skončila. Gore potešilo, Chuckyho hlášky taktiež, ale samotný nápad toho chudáka Chuckyho roztrojovať či rozštvorovať, aby bol v každej jednej bábike, mi príde ešte prijebanejší ako Chuckyho bisexuálny syn v piatej časti. Mancini to svojimi fantazmagorickými nápadmi žiaľ začína postupne pochovávať. Záver hlúpy, ale to som vlastne aj čakal.

• 24.9.2017  02:03

Tu je zbytočné riešiť nejaký scenár či réžiu, pretože všetko bolo prepožičané zo stoviek identických duchárin a film postráda čo i len štipku inovácie. No aj neoriginálny film môže byť kvalitný, pokiaľ klapú isté hororové aspekty, lenže v tomto prípade nefunguje takmer nič. Duchov ukážu možno dvakrát, a aj to len na zlomok sekundy, efekty chýbajú úplne (okrem lietajúceho nábytku sa tu nevyskytne nič), báť sa pritom nedá a všetky pokusy o zľaknutie tu boli úplne predvídateľné, takže si nepamätám, že by ma aspoň raz trhlo. Pre mňa zbytočný pokus, ktorý sa ale dá zvládnuť najmä vďaka krátkej stopáži.

• 23.9.2017  05:14

Ešte väčšia kokotina ako jednotka, a to už je čo povedať. Navyše natiahli to na 101 minút, a z toho 80 minút sa deje veľké hovno. To bolo vyložene jedno mlátenie prázdnej slamy. Hovoril som si, že buď nech to sakra skončí, alebo nech je tam už konečne niečo, lebo už som chodil nervózny od nudy dokolečka po izbe. V závere sa síce aspoň niečo diať začne, ale výsledok (alebo nazvime to pointa) je rovnako priblblá ako celý film. O atmosfére tu nemôže byť ani reči, dej to vlastne ani nemalo, a na ľakačky či gore môžeme rovno zabudnúť. A dívať sa takú dlhú dobu na udrístaný a rozťahaný dokument, tak na toto naozaj nemám nervy. Nebolo tu vlastne vôbec nič, takže netuším, čo tu mám doceniť. Šancu som tomu dal, ale márne. Dúfam, že trojka nevznikne.

• 23.9.2017  03:25

Survivaly sú obvykle fajn, ale táto púštna naháňačka nedopadla veľmi dobre. Prvá tretina filmu je pomaly až otravná a človek to ani nemá chuť pozerať ďalej. Potom sa konečne zdá, že začne svitať na lepšie časy, keď už konečne k tomu samotnému lovu dôjde, ale akonáhle väčšina postáv otrčí kopytá (čo je naozaj v relatívne krátkom čase), je to v záverečnej tretine opäť nuda a ku koncu som sa už nevedel dočkať titulkov. Nakrútené v poriadku, ale takmer všetky postavy sú otrasné (či už kladné alebo záporné), a hlavný hrdina najviac, takže nebolo tu ani komu fandiť. Pár odstrelených hláv to z biedy nevytiahne.

• 23.9.2017  00:42
    Leatherface (2017)

Pre mňa najočakávanejší kúsok roka - nakoľko režiséri nakrútili 2 horory, ktoré mám v Top 10. No žiaľ, na plný počet to opäť nebude. Síce súhlasím, že v rámci tohto roka sa jedná o najbrutálnejší film, ale tento rok vlastne nič brutálne ani nevyšlo, takže to nie je veľká útecha. Záverečná 15-minútovka je tip-top, potešila scéna s motorovkou, nejaká tá občasná úchyláreň a najviac ma asi zaujal soundtrack, ktorý je jedným slovom dokonalý. Na druhej strane, od týchto dvoch majstrov som čakal ešte omnoho väčšie šialenstvo. Gore je samozrejme kvalitné, ako vždy, ale nebolo ho až tak veľa, ako by som si želal. Čiže fajn, ale na riť som nepadol. Ak si dobre spomínam, časť The Beginning z 2006 bola väčší masaker. Pre istotu si dám v najbližšej dobe repete.

• 19.9.2017  04:54
    Inner Demon (2014)

Survival skombinovaný s duchárinou, výsledok je však len čisto priemerný. Hlavnú hrdinku unesú dvaja magori, podarí sa jej však utiecť a nasleduje kratšia naháňačka po lese, ktorú by som nazval ešte tou zaujímavejšou časťou. Potom to už išlo dolu vodou. To prešliapávanie na jednom mieste v záverečnej tretine ma už vyložene otravovalo. Fantazmagorický záver to aspoň trochu oživil. V celom filme je "až" jedna podarená gorecénka. Celkovo sa režisérka od predchádzajúceho snímku veľmi nezlepšila, ale úplné nemehlo našťastie taktiež nie je.

• 1.9.2017  21:16
    Temple (2017)

Traja priatelia sa vyberú na dovolenku do Japonska skúmať staré chrámy, samozrejme narazia na ten najhorší a aj keď ich každý varuje, že sa tomuto miestu majú vyhnúť a už vôbec tam neostávať cez noc, okolnosti rozhodnú podľa očakávania inak. Nie je zlý, tento Temple. Atmosférka spolu s príťažlivou lokáciou uprostred lesov fungovala. Aj keď mám pocit, že sa to až príliš pomaly rozbiehalo a až príliš rýchlo ukončilo. Kým sa totiž tí nešťastníci k tomu chrámu dotrepali, a kým sa ešte zotmelo, bola hodina filmu v prdeli. Ale potom to prišlo. Dobre, že som počkal na večer, oplatí sa to pozerať po tme. Ináč by som z toho veľa nemal. Pointa žiaľ zase raz úplne postavená na hlavu, ale neškodný priemer tomu dám.

<< předchozí 1 2 3 4 17 33 48 64