ricci.s

Skype: richard.slobodnik

<< předchozí 1 2 3 4 17 34 50 66
    • 20.1.2018  01:57
    Delirium (2018)

Skupina mladíkov s kamerami si to namieri do prekliateho domu, čo podľa očakávania oľutujú. Podpriemerný handycam, ktorý sa síce snažil vydesiť, ale na mňa to teda nefungovalo. To by museli tvorcovia popracovať na atmosfére, ľakačkách, a predovšetkým vizáži duchov, ktorá bola poriadne biedna. Dlhé zoznamovanie s postavami, potom nasledovali nudné prechádzky po dome (takmer hodina filmu v prdeli), a aj keď sa tam konečne niečo začalo diať, museli tí idioti následne hysterčiť a ziapať po sebe tak, že to začalo byť otravné. Že väčšina z nich vyzerala ako z modelingovej agentúry na kvalite filmu veľmi nepridalo. Celkom by ma zaujímalo, na čo minuli ten miliónový rozpočet.

• 19.1.2018  23:45

Tak toto beriem všetkými desiatimi, dostal som všetko, čo od hororovej novinky čakám. Už to nečakané zmasakrovanie detí na začiatku svedčilo o odvahe režiséra. Zápletka jednoduchá - tajomná hra, ktorá privolá zlého démona. Ten sa celkom podaril, ale omnoho väčšie zimomriavky mi tu privodila Lin Shaye. Tá bola miestami až odporne desivá (v dobrom slova zmysle) a po tomto výkone by som ani nezaspal, keby som si ju nepridal medzi top herečky. Temný, napínavý horor, s vynikajúcim gore!!! Dokonca aj celkom solídny Insidious 4 sa môže skryť. Ale jasné, to najlepšie sa do našich kín nikdy nedostane (nakoľko by to bolo pre 13-ročné deti asi dosť veľké sústo).

• 19.1.2018  21:35

Veľmi rozporuplný horor. Ani neviem, či dobrý alebo zlý. V každom prípade dosť vyčerpávajúci. Prvá hodina atmosférická prechádzka po strašidelnom dome, no okrem nejakého buchnutia či miznutia vecí sa tam nedeje absolútne nič. Tu si najskôr zgustnú fandovia (pre mňa dosť nudných) hororov ako Innkeepers či House of the Devil. Pre mňa síce zdĺhavé a monotónne, ale zvedavosť narastala. Výsledok? Po obsahovej stránke za 0%, horšie to už dopadnúť ani nemohlo. Ako keby Netflix nevedel, kam danú látku dotiahnuť. Ale všetko má svoje pre a proti, takže napriek tomu to konečne aspoň poriadne "ožilo". Čo je tiež lepšie ako nič. Horor plný protikladov, pri ktorej divák dostane kombináciu nádherne atmosférickej nudy skombinovanú s akčnou a našťastie brutálnou stupiditou.

• 19.1.2018  15:22
    Vurdalaki (2017)

Béčková historická fantasy upírina. A ako to už býva, opäť stačí zlikvidovať hlavného bossa a zachrániť jednu pipinku z jeho pazúrov. Chabé masky, minimum krvi, kvantum lacného CGI, nejaká nutná akcia či smiešne súboje. Sledovateľné možno (ledva), ale ináč nič, čo by stálo za zmienku.

• 19.1.2018  14:01
    Mom and Dad (2017)

Hororov, kde deti zabíjajú svojich rodičov, tu už niekoľko bolo, tak prečo to neskúsiť opačne, že. Proti nápadu nemám nič, ale takmer všetko ostatné mi vadilo. Nicolasa nepovažujem za zlého herca, ale v tomto filme ma viac iritoval ako bavil. Odľahčený štýl je fajn, ale toto bolo podľa mňa až príliš. Kto čaká masaker detí, sa samozrejme nedočká, gore žiadne, napínavé to tiež nie je, a vtipné ani omylom. Najviac ma vyložene srali flashbacky, najmä keď vyskočili počas nejakej akčnej scény. Načo to bolo dobré? Prvá hodina bola len pobehovanie a nuda. Ešte že Lance Henriksen to zachránil, takže v závere to celkom ožilo. Inými slovami, akonáhle ma to začalo baviť, už aj nasledoval koniec. Sklamanie na celej čiare s niekoľkými dobrými momentami v záverečnej tretine.

• 18.1.2018  05:59
    Ég Man Þig (2017)

Po dlhej dobe niečo, čo sa dalo pozerať a dokonca sa mi aj celkom páčilo. Dve dejové línie v jednom filme: V prvej línii vystupuje manželský párik a ich kamarátka, renovujú starý dom, ktorý skrýva malé tajomstvo a zjavuje sa im duch. V druhej línii máme doktora, ktorý vyšetruje viaceré podivné úmrtia. Tie súvisia s nezvestným chlapcom, ktorý zmizol pred mnohými rokmi, a očividne aj so zmiznutím jeho vlastného syna. Malý, pekný, mysteriózny, atmosférický, duchársky hororík s výbornou hudbou a prostredím, ktorý ma upútal už len samotným príbehom. Rozuzlenie dokonca prekvapilo, čo sa často nestáva. Nie je totiž bežné, aby do seba príbehy tak pekne zapadli. Vlastne som nenašiel nič, čo by mi vadilo. Privítal by som len pritvrdenie aj po hororovej stránke (ľakačky by sa dali spočítať na prstoch jednej ruky). Komu sa páčil povedzme španielsky „Hierro“, príde si na svoje aj tu. Ja som spokojný.

• 18.1.2018  04:00

Príbeh o jednorukom dievčati, ktoré žije v dome uprostred lesa so svojim nenávideným otcom a psom, ktorého berie za svoju matku. Jedného dňa objaví v lese portál a pomocou neho bude musieť zmeniť minulosť. Nápad bol celkom fajn, prostredie mi prišlo zaujímavé, proti hercom taktiež nemám výhrady. Len je to strašne monotónne, spomalené, takmer ma to uspalo. Rozbeh filmu je jeden nekonečný príbeh. Sci-fi možno áno, rodinná psychologická dráma asi tiež, horor naozaj len veľmi, ale veľmi okrajovo. Aj keď k nejakým vraždám dôjde. Za mňa celkovo skôr nie, keďže som sa väčšinu stopáže prenudil, aj keď možno sa nájdu takí, ktorí to ocenia. Za istú nevšednosť či originalitu si to aspoň malú pozornosť zaslúži.

• 18.1.2018  00:03
    Captive (2016)

Už ma unavujú tie SAW- napodobeniny, kde je skupina ľudí niekde zavretá a vedú nezmyselné dialógy o tom, prečo sa tam dostali a ako sa dostať preč. Teraz sú dokonca infikovaní a menia sa na vraždiacich hajzlíkov, takže sa likvidujú medzi sebou. Aký šok! Je tu pár užívateľov, ktorí kurvia hodnotenia každému druhému hororu, takže týmto by som to odporučil. Určite by filmu udelili plných 100%. Pre tých normálnych - katastrofálne zrežírované aj zahrané, mizerná kamera a herci, chabé masky, nulové gore. Pojem toxický odpad je už slabé slovo. Možno je to to najhoršie, čo som vôbec videl v hororovom žánri za posledné roky (ak nerátam kadejaké amatérske home videá).

• 17.1.2018  23:01

Tak sa nám aj Rusi rozhodli nakrútiť nejakú tú torture porcovačku o sériovom vrahovi, ktorý si vo svojom byte užíva také malé krvavé orgie. Unesené slečinky sem tam dostanú pláci pláci (v lepšom prípade), alebo fľašou či sekerku do hlavy v tom horšom, pričom príde na rad píla a skončia pekne naporcované v polievočke. Záporák má u mňa plusy, pretože pôsobil dostatočne presvedčivo a chladnokrvne. Ináč je to taký nízkorozpočtový pokus, takže kvalitné gore som v tom ani veľmi nečakal a po nejakom čase to už začne aj nudiť. Celé k videniu na youtube...

• 8.1.2018  16:45
    Stirring (2018)

Budem stručný. Klasický podpriemerný slasher, pri ktorom môžem oceniť iba celkom schopné vraždy. Krvou sa našťastie nešetrí. Všetko ostatné - scenár, príbeh, dialógy, herci či hudba - totálna katastrofa. O nejakej atmosfére či nedajsatan napätí sa tu nedá hovoriť ani vo sne. Mnohé staré slashery boli omnoho lepšie, tam diváka aspoň občas mrazilo. Tieto návratky mi prídu úplne zbytočné. Utrpenie to ale vyložene nebolo.

• 7.1.2018  03:47
    Kodomo cukai (2017)

Už ani nepredpokladám, že by bol tento režisér schopný stvoriť niečo sledovateľné v duchárskom žánri. Nudná, rozvláčna, ubíjajúca kravina. Je síce pekné, že Šimizu lipne na duchoch mŕtvych detí, ale atmosféru nedokáže vytvoriť ani keby čo bolo. V tomto prípade dokonca pokurvil aj celkom schopný námet. Záhadný cirkusant, ktorý sa objavuje týraným deťom, s nimi uzatvorí pakt, a následne tyranskí rodičia umierajú za záhadných okolností. Detskí duchovia však vyzerajú na smiech (napudrované ksichty a biele oči, no tohto by som sa nebál ani v minulom storočí), vraždy pochopiteľne veľmi neukazujú, zľaknúť sa nedá ani raz. Vizuál snaživý, vyfarbičkovaný, s mnohými peknými filtrami, no týmto to končí.

• 6.1.2018  01:14

Melancholický road movie o dvoch postavách - mužovi a chlapcovi, očividne s temnou minulosťou, ktorí sa potulujú po svete, až kým sa postupne neodkryje, čo sa vlastne stalo a prečo utekajú. V tomto prípade môžem pochváliť vlastne len vynikajúce herecké výkony a istú znepokojivosť. Ale nebola to moja šálka kávy. Až príliš komorná, spomalená záležitosť, ktorá zasahuje omnoho viac do psychologickej drámy ako do thrilleru. Po režisérskej stránke je to navyše absolútne nezvládnuté, pretože hlavná myšlienka filmu je vďaka zbytočným flashbackom predvídateľná už v prvej tretine.

• 5.1.2018  20:35
    Devil's Gate (2017)

Ďalšia mimozemská zlátanina, ktorá by sa dala bez problémov skrátiť aj o pol hodiny, keďže väčšinu stopáže zaberala nezaujímavá konverzačka hlavných postáv na odľahlej farme. Neviem, nesadol mi tento Devil's Gate, po prvé nie som ani veľkým nadšencom takýchto hororov, po druhé boli triky na úrovni minulého storočia a po tretie som tam našiel maximálne jednu podarenú gorescénku za celý film, čo je fakt málo. Úvod ešte vyzeral celkom zaujímavo, zvyšok bolo len mlátenie prázdnej slamy. Vzhľad tých "padlých anjelov" bol ledva priemerný (zlaté Akty X), väčšinou ani veľmi neútočili, hlavne že bleskov a blikajúcich, oslepujúcich svetiel si divák užije dostatok. Rovnako netuším, kde tam bola tá "hustá atmosféra", ale možno mi len niečo uniklo. Vlastne len voči hercom nemám vážnejšie výhrady.

• 5.1.2018  16:55

Nemám s týmto filmom problém. Obyčajný zombie akčák. Doktorka sa snaží nájsť vakcínu, avšak do vojenskej základne preniknú zombíci a začne sa streľba. To je všetko. Úvod akčný, záver akčný, stred filmu nuda, ale to sa aj dalo čakať. Nakrútené je to normálne (našťastie žiadny amatérizmus), masky a gore sú fajn. Samozrejme, že pokiaľ niekto v takomto filme hľadá niečo viac, ako napríklad zaujímavý dej, prekvapivé zvraty, neočakávanú pointu či inteligentné jednanie postáv, tak sa mu to nepáči. Prečo by som to robil, keď som čakal len nenáročnú a mierne tupú béčkovú zábavu na odreagovanie a zabitie času. Z tohto hľadiska myslím film poslúži dobre.

• 5.1.2018  04:46
    Cold Skin (2017)

Ani neviem, či sa to dá nejako chváliť alebo kritizovať. Ale asi skôr to druhé. Xavier Gens upadá. Páčilo sa mi to síce o niečo viac ako ten predchádzajúci pobožný blábol, ale na jeho prvotné extrémne snímky sa to nechytá. Príbeh o dvoch chlapíkoch, ktorí si svoj drahocenný čas každú noc krátia tým, že z vrcholu majáka odstreľujú morské panny. Tomuto mám tlieskať? Alebo by ma mala zaujímať platonická láska medzi mutantom a hlavným hrdinom? Technická stránka je vynikajúca, o tom niet pochýb (veď za tie milióny sa to snáď pokaziť ani nedalo). Akurát že vzhľad monštier by viac pasoval do Avatara a bojové sekvencie mi prišli asi tak hororové ako v Pánovi prsteňov. Ale áno, bola tam krásna príroda. A aspoň občasná akcia, ktorá prebudila tú zdĺhavú prázdnotu. Hlavne, že som pri tom nezaspal, aj keď veľa nechýbalo. 5/10 a pre mňa ďalšie sklamanie, len tak ďalej.

• 3.1.2018  13:21
    Lost Creek (2016)

Celkom milý detský hororík. Teda aspoň na tie nezávislé, amatérske pomery. Trojica spratkov pobehuje v noci po lese a zaháňa halloweenské strašidielka. Sem tam na nich aj niečo vyskočí, ale väčšina scén sa tak či tak odohrávala v úplnej tme. Decká boli síce snaživé, ale veľa talentu nepobrali. Ich dialógy mi miestami pripomínali recitačnú súťaž. Dva bodíky dávam najmä za budovanie atmosféry.

• 2.1.2018  15:43

Nízkorozpočtové vykrádačky / plagiáty / pocty a neviem ešte ako to nazvať, mi nevadia, pokiaľ sú dobré (ako napr. švédsky Wither). Toto moc dobré nebolo. Priemerné hodnotenie síce nemám problém dať, lebo krvavé je to celkom dosť a tento primitívny hororový žáner mám vlastne najradšej (nápad fakt nepotrebujem). Aj maskéri odviedli celkom slušnú prácu. Len keby sa na tie postavy dalo aspoň pozerať. Všetci hrdinovia vrcholne nesympatickí a ich občasné hysterické výkony bolo až utrpenie sledovať. Spomenul som si na debilný herecký afekt D. Lasera v Human Centipede 3 - a tu sa takto chovali asi všetci. Navyše poriadna scéna s motorovkou naozaj chýbala a keď si predstavím, ako som sa na to tešil... Trailer je lepší ako samotný film, lebo všetko je už v ňom zahrnuté a nič viac nepríde.

• 1.1.2018  17:15
    Konvert (2017)

Rusi síce asi nikdy nebudú patriť medzi hororové veľmoci, ale zase tento kúsok im celkom vyšiel. Síce nijako neohúri, ale aspoň ho nepokazili. Chcelo by to však pritvrdiť. Tvorcovia nám ponúkli celkom zaujímavý príbeh o prekliatom liste, ktorý nie je tak jednoduché doručiť na správnu adresu. O tom sa presvedčí hlavný hrdina, ktorý napokon nebude mať inú možnosť, ako začať pátrať po histórii dopisu. Je to veľmi pekne nakrútené, atmosféra by sa taktiež našla, občas potešia démonické zjavenia (aj keď žiaľ len v minimálnom množstve) a kratučká stopáž len niečo vyše hodiny taktiež nie je na škodu. Len keby sa divák aspoň občas zľakol. Takto mi to miestami viac pripomínalo mysterióznu kriminálku.

• 1.1.2018  12:41
    The Midnight Man (2017)

Takmer hodinu a štvrť dlhá konverzačka medzi troma nesympatickými hlavnými postavami. Síce sa tam objavili nejaké náznaky, že by mohlo dôjsť aspoň k nejakému mučeniu, keď bol manželský párik poviazaný a záporák chcel od nich peniažky, ale aj tak k ničomu nedošlo a drístali ďalej. V záverečných minútach, keďže to má byť aj horor, tam tvorcovia drbli démonov, ale keď som videl tie amatérske masky, tak mi bolo trápne za všetkých, ktorí sa na tejto extrémnej zhovadilosti podieľali. Nenašiel som žiaľ nijaké plusy, a ani náznak režisérskeho talentu.

• 30.12.2017  20:09

Južná Amerika je v tých torture pornách celkom šikovná, takže ani tento kúsok ma podľa očakávania nesklamal. Dočkáme sa znásilnení, mučenia prostitúta, či krvavých hrátok s pohlavnými orgánmi, takže účel bol opäť raz splnený. Všimol som si však, že kamera sem tam zbytočne uhýba, kde nebolo treba. Takže na viac ako tri to nebude. Síce, na ten minimálny rozpočet je to nakrútené viac ako obstojne. Videl som však aj omnoho väčšie zverstvá (napr. na taký Visceral sa to nechytá ani náhodou).

• 24.12.2017  13:11

Do tretice všetko dobré. Alebo možno aspoň mierne nadpriemerné. Predchádzajúce dva snímky o pestúnke v trabloch dopadli z môjho pohľadu o niečo lepšie, aj keď to zase neznamená, že by sa jednalo o zlý horor. Pestúnka peknučká, detský hrdina našťastie neotravný. Len keďže sa jednalo o horor o démonických čarodejniciach, tak nejako som čakal väčší nárez. Tempo pokladám za najväčšie mínus. Postavy sa začali konečne poriadne masakrovať až v záverečnej 15-minútovke, zatiaľ čo prvá polovica filmu bola na môj vkus až príliš rozťahaná a neudialo sa v nej dokopy nič. Ale keď sa to gore konečne objavilo, sťažovať som sa nemohol. Čo sa týka masiek, poctivá robota. Odporúčať myslím môžem, aj keď tohtoročný a podobný The Babysitter mi prišiel o triedu lepší. Nechápem, prečo si tvorcovia to najlepšie nechali až na koniec a nechali diváka tak dlho čakať.

• 24.12.2017  00:03

Stačí napísať hlúposť na facebooku a dve pipiny majú opäť raz o zábavu postarané, začne ich totiž prenasledovať duch. Originality to síce veľa nepobralo, ale ináč sa jedná o priemerný teenagerský duchársky kúsok so znesiteľnými postavami a asi troma funkčnými ľakačkami. Konkurencia v tomto žánri je však silnejšia ako kvalita filmu, takže nejakej veľkej pozornosti sa snímok najskôr tešiť nebude.

• 21.12.2017  00:08
    Desolation (2017)

Dve ženy a chlapec sa vyberú kempovať a sranda sa skončí, keď ich začne prenasledovať akýsi zálesácky magor. Takže po dlhšej dobe opäť jeden survival. Je fajn, že je krátky, a že to veľmi nenaťahovali (prvú tretinu filmu sa tak či tak veľa nestane). 4 postavy v celom filme, naháňačka, skrývačka, final battle - presne podľa šablónky, no našťastie tu veľmi nemali čo pokaziť. Pekne nakrútený kúsok so sympatickými postavami, ale neprináša to žiadne veľké prekvapenie, gore takmer úplne chýba a záporák patrí podľa mňa k tým menej zaujímavým.

• 16.12.2017  13:23
    Rökkur (2017)

Zatiaľ najslabší režisérov horor a po parádnom Child Eater jasný krok späť. Je to síce zasadené do pekného chladného prostredia a atmosféra v záverečných minútach funguje výborne, hudba a herecké výkony taktiež fajn, a homosexuálna téma mi vo filmoch nevadí (názor, že sa chcel zavďačiť "inému" typu publika beriem s humorom, keďže je to podľa mňa to posledné, o čo by režisérovi išlo). Rovnako neviem, kde tam boli tie erotické scény. Maximálne hlavný hrdina do detailov rozoberal, ako ho znásilnili a ako sa mu to páčilo. Bohovsky zaujímavé, fakt. Vadili mi ale iné veci, presnejšie 3 obrovské prúsery: Vraždiaca stopáž, mŕtvolné tempo a pointa, ktorú každý blbec uhádne ešte v prvej tretine filmu. Celkovo viac nebavilo ako bavilo, a strašne by som si želal, aby sa Severania vrátili k starým dobrým časom Rovdyr / Reykjavik / Fritt Vilt a vyprdli sa na tie komorné, únavné konverzačky. Ani ako psychologický horor to podľa mňa nefunguje.

• 16.12.2017  07:45
    The Cutlass (2017)

Prechádzka a debatný krúžok medzi mladou holčinou a jej únoscom po pralese. Ten by chcel za ňu výkupné, ale 90% stopáže sa len tak motkajú a nič sa nedeje. Nakrútené dobre, pekná príroda, ale dejovo pre mňa strašne nezaujímavé. Žiadne vraždy, žiadne zvraty, žiadna veľká akcia. Aspoň nejakým znásilnením to mohli osviežiť. Pozerať sa to možno dá, ale zabudne sa do niekoľkých minút.

• 14.12.2017  01:33

Veľmi ťažko hodnotiteľný film. Najskôr je vhodný pre tých, ktorým nevadí nízky rozpočet a chcú vidieť niečo nevšedné. Spočiatku sledujeme ženskú na samote na chate uprostred lesa, ktorá sa snaží skontaktovať so svojou mŕtvou lesbickou priateľkou, a tak jej dennodenne ovoniava spodné prádlo? Až kým neotvorí bránu a neskontaktuje sa so smiešnymi duchmi. Pri tej "komunikácii" s nimi som si kládol otázku, či to má byť zlý vtip, prípadne či toto Švédi myslia naozaj vážne. Asi to však vážne mysleli, nakoľko prišlo v záverečnej tretine poriadne halucinogénne psycho, a za istú nevšednosť si to myslím trojku zaslúži. Dokonca dôjde aj na gore. Je to celé ináč neskutočná sranda, no napriek tomu sledovať len na vlasné riziko.

• 14.12.2017  00:04
    Escape Room (2017)

Rovnako zaujímavé ako samotný názov. Takže opäť nič. Ďalšia verzia SAW, čiže skupinka ľudí je niekde zatvorená a musia riešiť rébusy, a hľadať únikové cestičky. Žiaľ, celá prvá hodina je nuda. Netuším, prečo by ma malo zaujímať nejaké skladanie písmenok či hľadanie kľúčikov. Síce sa hlavní protagonisti tvária, že ich to celkom baví, ale na diváka sa nejako pozabudlo. Po tej večnosti tam konečne začne striekať nejaká kyselina. Takže si tí idioti odrazu uvedomia, že im ide o život a môžu začať hysterčiť. Divák samozrejme s nimi. Takže v záverečnej tretine sa konečne začne umierať. Akurát že jednotlivé úmrtia sú fádne a len minimálne krvavé. Nemám vlastne čo chváliť, strata času.

• 12.12.2017  21:09

Nízkorozpočtový slasher, ktorý chcel byť až moc vtipný. A presne aj rovnaká sračička, akú som aj čakal. Postavy otrasné, atmosféra nulová, večne urehotaní záporáci so sekerkou a bejzbalkou trápni až to bolí a tých pár lacných striekancov krvi asi sotva niekoho vyvedie z miery. Pre mňa len veľmi ťažko sledovateľné. A opäť som sa utvrdil (už ani neviem, po koľký stý krát), že tento žáner by mi absolútne nechýbal. Už totiž nemá čo ponúknuť.

• 6.12.2017  00:02

Okrem toho, že sa jednému magorovi zjavovali démoni, by som k obsahu filmu nedokázal povedať vôbec nič. Je to démonické, mierne experimentálne a nízkorozpočtové. Keďže to podľa mňa ani nemá scenár (o normálnom deji nehovoriac), bolo to pre mňa dosť ťažko sledovateľné. Napriek tomu si myslím, že na isté aspekty má režisér talent - celkom dobre pracuje s atmosférou, hudbou a zvukmi, dokonca aj niektoré masky boli až pekelne pôsobivé. Aj keď mizerná, roztrasená kamera tomu veľmi nepridáva na kvalite. Keď beriem do úvahy, že film nakrútili za smiešnych 15.000, tak to bolo vlastne celkom dobré.

• 1.12.2017  04:50

O znetvorenom, nesmrteľnom doktorkovi, ktorý potrebuje obete pre svoje experimenty, a tak reže, píli a seká jedného teenagera za druhým. Nemci nakrúcajú v poslednej dobe horory tak raz za uhorský rok, ale ak divák čaká, že to bude stáť za to, tak je samozrejme na omyle. Nulový rozpočet, žiadny normálny dej, neherci... nemecká klasika. Keďže sa ale jedná o gore splatter, tak je logické, krv strieka na hektolitre. Dokonca som ani nedokázal spočítať, koľkokrát sa tam opakuje scéna, že niekto schytá mačetou do hlavy. Bolo toho neúrekom. Takže čo sa týka samotnej krvilačnosti, je to podarené a veľmi snaživé, aj keď aj to gore sa dosť rýchlo opozerá, nakoľko je strašne jednotvárne. Navyše, pri dvojhodinovej stopáži čoraz únavnejšie. Len pre skalných zberateľov splatterov.

<< předchozí 1 2 3 4 17 34 50 66