ricci.s

Skype: richard.slobodnik

<< předchozí 1 2 3 4 20 39 57 76
    • 18.12.2018  23:52
    Nightshift (2018)

Hotelový horor, v ktorom nesympatická hlavná hrdinka uviazne v časovej slučke - v hoteli, kde sa pred rokmi odohrali vraždy, takže sa samozrejme snaží zachrániť a uteká pred maskovaným zabijakom. Ešte jej aj pomáhajú duchovia. Čakal som krvavú vyvraždovačku, napokon som dostal lacnú blbosť. Strašidelné to nie je vôbec, po atmosfére ani chýru, dej ma vlastne tiež veľmi nezaujal a ani samotné vraždy nie sú ničím nápadité. Z každého uhla pohľadu slabé.

• 18.12.2018  23:00
    Juleblod (2017)

Po rokoch sa Nóri prihlásili o slovo a výsledok je ledva priemerný, takže od nich už radšej veľa nečakať. Opäť, na kieho boha to musí trvať hodinu a trištvrte, keď zabijak začne poriadne šantiť až v záverečnej tretine. Vlastne počas celej prvej hodiny ho ukázali "až" dvakrát. Dejová línia s detektívom so slabým žalúdkom občas dokáže vyčariť úsmev (scéna v márnici vedie), ale stačiť to nemôže. A čo sa týka teenagerov, tí musia opäť väčšinu času riešiť kraviny, kto s kým chrápal, a nie a nie sa dočkať, kedy ich ten magor v kostýme začne masakrovať. Samotné vraždy nie sú v rámci obmedzeného rozpočtu úplne zlé, aj keď kamera dosť často uhýba a divák uvidí len vyliezajúce črevá či striekance krvi. Potenciál bol rozhodne vyšší, ale v porovnaní s predchádzajúcimi pokusmi je to pre režiséra aspoň malý krok vpred.

• 17.12.2018  00:17
    El pacto (2018)

Matka právnička sa snaží zachrániť svoju dcéru, ktorá leží v kóme a tak uzavrie pakt. Dcéru jej to prinavráti, ale cena je príliš vysoká - život za život. Toľko k obsahu. Za mňa typický španielsky štandard. Tradične nemôžem k remeselnej stránke absolútne nič vytknúť, a ako väčšina ich filmov je to tématicky zaujímavé a dobre zahrané, akurát sa už v posledných rokoch vytráca hororovosť a vždy sa to uberie smerom k mysterióznemu krimithrilleru. Tentokrát dokonca s úplne jednoduchým scenárom a bez zvratov či dejových odbočiek. Otázne potom ostáva, či to hororového nadšenca očakávajúceho niečo iné pohltí alebo nie. Mňa to teda za srdce nechytilo, aj keď sa na to nepozeralo zle.

• 16.12.2018  19:46

Naivná a hlúpučká rozprávočka o škaredom, zubatom, zlom bubákovi s vrecom, ktorý unáša neposlušné deti do svojej jaskyne, aby si ich potom dal na večeru. A presne sa to aj hodí pre generáciu okolo 10 rokov. Pozerať sa na to dalo, keďže televízna Syfy produkcia už vytvorila aj omnoho horšie "horory". Je to približne na úrovni predchádzajúceho Sullivanovho Sandmana, ktorý pokladám za rovnako podpriemerný. Či to stojí aspoň za zabitie času je už na zvážení, podľa mňa ani nie.

• 16.12.2018  06:32
    Bird Box (2018)

Namiesto tichého miesta prichádza slepé miesto. Ale to predbežné porovnávanie je aj celkom odôvodnené. Iba mi to prišlo o triedu slabšie (na druhej strane však určite lepšie ako priemerný THE HAPPENING, kde som paralelu taktiež vycítil). Lenže zatiaľ čo je Tiché miesto hororové, ľakačkové, s parádnou príšerou, tuto sa jedná skôr o čisté sci-fi, kde nás čakajú maximálne hojdajúce stromy a poletujúce listy, a kto bude čakať akčný spektábl, tak sa asi nedočká. Možno som to čakal strašidelnejšie, možno komornejšie a depresívnejšie (námet si to pýtal), ale nepochybne sa jedná o kvalitu s dobrou myšlienkou skvelými hercami. Chválim najmä dejovú líniu z prítomnosti, pretože najmä pri lesnej koncovke som už nejaké napätie konečne vycítil, zatiaľ čo dej z minulosti sa podľa mňa až nadmieru venoval postavám a ich vzťahom, kvôli čomu to trochu haprovalo. Keďže mi tie dve hodinky ubehli bez potreby pravidelných cigaretových prestávok, tak sa pridám k doterajším "štvorkárom", aj keď možno hodnotili len trailer :-)

• 16.12.2018  03:34
    2Survive (2015)

Nepovšimnutý malý survival, ktorý rozhodne neurazí. Je to vlastne reality show o skupinke odvážlivcov, ktorí majú hľadať indície uprostred púšte a nájsť cestu, pričom čím menej súťažiacich je v hre, tým viac peňazí pre výhercov. Lenže ako to už býva, všetko sa to poserie a hlavní hrdinovia (samozrejme stratení a bez vody) začnú umierať. Sú tu síce dosť čiernobiele charaktery postáv (hlavný kladný hrdina, pekná a prekvapivo inteligentná blondýnka, jeden drsňák ktorý pre výhru urobí hocičo, nenápadná zdravotná sestra, obézny gay-budhista a nejaké nepodstatné postavy), ale súcitiť sa s nimi dá a ku koncu dôjde aj na nejaké malé prekvapenie. Nakrútené je to výborne a samotné púštne prostredie má svoje čaro. Možno by som do toho pridal viac akčných scén so šelmami na spestrenie. Za mňa v pohode.

• 16.12.2018  01:11
    Proigrannoje mesto (2018)

Snáď najdebilnejší ruský "kinohit" za posledné roky. Že táto krajina nevie nič poriadne natočiť je známe (možno 10% ich hororov za niečo stojí), a že sa vkuse snažia niekoho napodobniť už nikoho neprekvapí. Do kín púšťajú kraviny, kde majú stále niečo prekliate, raz autíčko, potom list, potom fotoaparát, a divák len rozmýšľal, kde a koľko krát už tie prekliate predmety videl. Už ten posledný prúser s foťákom bol scenáristické peklo, možno sem tam to zachránilo gore, ale toto tu... Horor o prekliatom sedadle v kine. A potom tí pakovia začnú umierať. A keď akože niekto nejako fádne umrie, tak logicky sa tam idioti vrátia, aby si na to sedadlo sadli znova, logika, že? Proste, tej krave čo vymyslela takúto sterilnú a otravnú IQ dieru bez scenára, deja, vlastne ani poriadne vraždy tam neboli, by som najradšej zakázal priblížiť sa ku kamere do konca života. Malé plus za 150-kilovú policajtku, pretože takáto škrata sa v teenegerskom "horore" často nevidí. Ale ani keby ma Rusáci chceli podplatiť, ani za boha im nedám hviezdu.

• 13.12.2018  23:34
    Brutal (2018)

Prvá kapitola. Psychopat masakruje ženy tak, že ich väčšinou uboxuje na smrť. Druhá kapitola. Psychopatka masakruje mužov tak, že ich ubodá na smrť. Najmä pohlavné orgány (pre istotu cez nohavice) má celkom v obľube. Posledná kapitola: Títo dvaja sa stretnú. Ako to asi dopadne? Skoro mi to zakalilo zrak. Krvi je samozrejme kvantum, brutalita však nie je na vysokej kvalitatívnej úrovni. No je to celé také uletené, že to stojí za pozornosť. Teda, keď človek úplne vynechá logiku. Film by sa dal charakterizovať len ako pästný a bodný súboj medzi dvoma pohlaviami. Pozor, je to samoúčelné!!!

• 13.12.2018  22:55

Šikanovaný teenager vyvolá na Halloween sympatického a pekne namejkapovaného škriatka z plagátu, ktorý mu pomôže uskutočniť krvavú pomstu. Rozpočet nebol vysoký, takže o to viac som sa divil, že som pri tom strávil celkom príjemnú chvíľku. Jednoducho horor, ktorý sa z ničoho nič objaví, divák od neho vôbec nič nečaká, a ostane milo prekvapený zo slušného gore, a pekných príšeriek, bábik, gigantických pavúkov a iných srandičiek. Našťastie sa v tom debilný Eric Roberts vyskytoval len dvakrát po dobu niekoľkých sekúnd. Záverečná tretina mi žiaľ celkový dojem pokazila (financie s najväčšou pravdepodobnosťou úplne došli).

• 11.12.2018  21:49
    Leprechaun Returns (TV film) (2018)

Najmä pre nadšencov starej série a 80. rokov. Tu sme sa ale úplne vrátili v čase. Oproti predchádzajúcej časti Origins je to ale opäť viac komediálne (a asi aj viac ako by bolo treba) ako hororové. Keď ale dôjde na gore, tak som bol spokojný. Postavy mne osobne nijako nevadili (jednoducho teenageri predurčení na umieranie ako v každej druhej vyvraždovačke, takže pokaziť veľa nemohli) a o dianie teda rozhodne nešlo, očakávať nejaké prekvapenia je bolestne naivné. Najslabší diel série ani omylom, pre mňa dokonca jeden z tých lepších (trojka veľmi silná)...

• 9.12.2018  00:05

Tieto nízkorozpočtové a neambiciózne rodinné ducháriny vedú odnikiaľ nikam. Zase rodina v novom príbytku, syn vidí ducha a počuje vkuse nejaké hlasy, manželovi drbe, ale odísť sa im nechce. Do toho nejaké "desivé" bábiky a už by to chcelo fungovať. Chcieť môže. Ale herecké výkony sú slabé, nakrútené je to na úrovni televíznych filmov 90. rokov a ten stredoveký spôsob strašenia už nikoho z miery nevyvedie. Ani za zabitie času to nestojí.

• 8.12.2018  21:04
    Discarnate (2018)

Skupinka vedcov to opäť raz prepískne. Za účelom zistiť, či existuje posmrtný život, si pichnú drogu, ktorá rozširuje ich vedomie, aby sa skontaktovali s druhým svetom. Samozrejme to bude mať následky a bude sa to len stupňovať a stupňovať. Takéto démonicko-duchárske kúsky by som mohol sledovať aj každý deň. Parádne masky, príšera bola fakt podarená, a neustále sa niečo dialo. V pohode, bavilo. Akurát nevydesilo, bolo to viac o akcii ako o hororovej atmosfére.

• 8.12.2018  08:09
    Into the Dark - Pooka (E03) (epizoda) (2018)

Negrík sa v novom meste teší na svoj herecký kasting a napokon svoju "rolu snov" dostane - skončí v kostýme hentej plyšovej pičoviny z plagátu, aby urobil reklamu novej hračke. Dokonca si nájde aj vzťah! Len keby sa to všetko tradične nepokurvilo, však. Z jeho práce sa totiž stane diagnóza... Čakal som skôr niečo v štýle Chuckyho, a ono to bol napokon skôr psychologický horor. Takže krvavých scén je pomenej, ale hlavný hrdina to zahral presvedčivo. V záverečnej tretine sa síce orientuje ťažšie, ale na nervy to sem tam zabrnká. Seriál si udržiava svoj nadštandard, čo je fajn.

• 8.12.2018  01:34
    The Cabin (2018)

Taký pekný poster a zase prd z toho. Akosi však pripomína The Cabin in the Woods, takže zase by tu niekto rád ojebával, aby nalákal na takúto nudnú blbosť. Zoznámime sa tu s rozhádaným nesympatickým párikom, ktorý narazí na jedného magora, takže nás čaká mizerná konfrontácia, nejaké naháňačky a dve vraždy mimo kameru. Aha, a aby som nezabudol, je tam aj motorová píla, takže juchú, vychutnáme si krv striekajúcu na stenu, to je blaho. A ešte netreba zabudnúť na to, že každého budú určite zaujímať ich milenecké problémy, ktorými je tu prepchatá snáď tretina stopáže. Je o čo stáť? NIE!

• 8.12.2018  01:26

Vianočne ladená antológia, ktorá podľa mňa zapadne prachom behom pár sekúnd po pozretí, ako 99% "noviniek", ktoré hororových fanúšikov ničia každým dňom. Ja ani neviem, ktorý z tých príbehov bol najlepší, lebo tri z nich boli u mňa približne na rovnako priemernej úrovni (prvý, druhý a štvrtý), zatiaľ čo tie dve zvyšné nestáli vôbec za nič. Pri tom poslednom som už vyložene trpel. Keďže ma vlastne nezaujalo vôbec nič, slohové práce s podrobnými obsahmi prenechám deťom.

• 7.12.2018  23:57
    Secret Santa (2018)

Konečne niečo nadpriemerné- aj keď najmä vďaka dostatočnej krvilačnosti spojenej s množstvom humoru. Prvá polhodina je síce otravná a nič sa v nej nedeje, ale potom to príde. Mnohopočetná rodinka sediaca za jedným stolom sa proste po "drobných" nezhodách začne masakrovať. A aj keď je v tomto filme dosť ťažké nájsť čo i len jedinú sympatickú postavu, je to aj tak jedno, pretože divák ako ja je zvedavý najmä na to gore. A keďže krv miestami strieka na litre, s občasnými nepodarenými počítačovými trikmi sa už jednoducho treba vyrovnať. Dostatočne akčný, nápaditý a rýchlo odsýpajúci kúsok, síce s viacerými mínusmi, ale pobavilo.

• 2.12.2018  22:04

Mimozemský found footage, v ktorom sa štyria kamaráti vyberú kempovať, a v noci ich napadne ufo. Takže väčšinu času tam len pobehujú v noci po lese za úplnej tmy, a pokiaľ dôjde k nejakému útoku, je aj tak kvôli roztrepanej kamere prd vidieť. Takže ostáva len čakať na slnečné svetlo, ktoré sa v záverečných zhruba piatich minútach síce dostaví, ale výsledný dojem napokon ostal rovnako prázdny ako počas dlhotrvajúcej tmy. Vďaka znesiteľným postavám sa to pozrieť dá, ale pre mňa je to tak či tak len nevýrazná pásová suchota. Nenájdeme ani inováciu, ani nič zaujímavé.

• 1.12.2018  09:15

Turci ma celkom potešili, akurát by mali trochu popracovať na inteligencii svojich dialógov a toho svojho debilného Alaha osekať na minimum. Rodinka sa potrebuje na pár dní ukryť v istej dedinke číslo 19, ale tak ako bolo problém ju nájsť, tak je problém sa z nej dostať. Všetci obyvatelia sa chovajú divne a od začiatku ich začnú prenasledovať desivé vízie. Dagonovská atmosféra sa tomu nedá uprieť. Takmer vyľudnená diera, kameň na kameni, okolo len les obývaný duchmi. S trikmi je to už horšie, ale tak Turecko... a treba sa vopred zmieriť s klišé rozuzlením, ktoré som už videl v desiatkach hororov.

• 1.12.2018  01:21

Zopár nefunkčných šokov a jedna CGI príšerka, to je asi tak všetko. Podpriemerný duchársky horor, ktorý veľmi nemá čím zaujať. Začiatok bol ešte nádejný (opustená matka a malý syn v posadnutom dome), potom sme skočili v čase a začalo to nudiť. Hlavný hrdina sa po rokoch vrátil do toho domu, ale žiadne zaujímavé vyvrcholenie neprišlo. V závere sa to zmenilo na dojemnú rodinnú drámu, ďakujem pekne.

• 25.11.2018  02:05
    Astral (2018)

Študent skúša astrálnu projekciu, čo samozrejme neostane bez následkov, takže sa jemu a spolužiakom začnú zjavovať hentí "shadow people" alias debilné čierne machule, ktorých by sme sa akože mali báť. No okrem toho, že sa sem tam objavia a stiahnu jeho šľapku za nohu z postele, sa ničím nepredvedú. Ku koncu to skúšajú s exorcizmom, ktorý tam vôbec nemá čo hľadať, okrem toho je hlavný hrdina k smrti otravný. A to som si spočiatku myslel, že bude film ubiehať v štýle Flatliners. Vyzeralo to nádejne, ale okrem náznakov atmosféry tu nestojí za pozornosť vlastne nič.

• 24.11.2018  23:19
    Countrycide (2017)

Párik sa vyberie kempovať, chlapík zmizne, jeho polovička sa chytí do pasce a polovicu (našťastie krátkeho) filmu sa plazí po lese. Bohovsky zaujímavé. A keď ju napadne vlk, tak z toho spracovania môže divák schytať infarkt od smiechu. Aby toho nebolo málo, objavia sa traja prihlúpli "záchranári", a tak sa musíme zmieriť ešte aj s debilnými dialógmi. Veď to má byť survival. Dôjde aj na nejaké gore, ale je to tak amatérske, že ten jeden bodík môžem dať len za pekný plagát.

• 22.11.2018  23:52

Ak by som to hodnotil čisto ako komédiu, tak by to bolo za jasných 5. Všetky tie hlášky, dialógy, občas aj samotné Jackovo vyčíňanie, boli tak komické, že som tam nenašiel vlastne nič, čo by ma malo znechutiť. Ale Jack zabíjal občas celkom originálne, a (malý spoiler) z odrezanej cecky si spraviť peňaženku, tak to je naozaj bezva nápad. Najlepší bol však detská "smajlík"-figurína, ktorá možno niekoho šokuje, ale ja som pri tom vybuchol smiechom. Film ubehol celkom rýchlo a bavil som sa. Teda až na ten záver, kde to bolo na môj vkus až príliš prefilozofované a už som po prvýkrát musel pozrieť na hodinky. Možno som to čakal ešte o niečo brutálnejšie.

• 18.11.2018  00:57
    Restraint (2017)

Starý dedek s malou dcérou, ktorého opustila jeho prvá žena, si vezme omnoho mladšiu, mentálne vyšinutú a škaredú kravu, takže je jasné, že toto manželstvo asi nebude mať šťastný koniec. Pokus o psychologický horor založený na konverzácii troch postáv, čo teda rozhodne veľmi neobľubujem. Navyše nechápem, prečo ju ten cholerický fotrík proste nekopol do prdele ešte v prvej polovici filmu. Nakrútené je to relatívne dobre a malým plusom je, že to malo aspoň nejakú gradáciu, pretože bolo len otázkou času, kedy začne všetkým v hlavičkách dobre jebať, ale hlavné postavy mi boli tak extrémne nesympatické, že film ani na to jedno pozretie odporučiť nemôžem.

• 17.11.2018  18:18

No nie že je tu hororových scén minimálne množstvo, hororové scény tu nie sú absolútne žiadne, a o horor sa nejedná ani len okrajovo. Synáčik začne podozrievať otecka, že je sériový vrah, a tak so svojou frajerkou polovicu stopáže len pátrajú a diskutujú. Už som sa nevedel dočkať, kedy sa konečne prejaví aj otecko, a napokon k niečomu konečne dôjsť muselo, ale aj tak to teda nebolo nič moc. Aspoň som rád, že to po tej náboženskej stránke nebolo utrpenie, lebo ďalšiu agitku plnú modlitieb by som už nerozdýchal. Samotný príbeh trochu pripomína fajnový Summer of 84, ale keď si to porovnám, tak mu tento film nesiaha ani len po členky. Je to sklamanie, lebo niečo tak nevýrazné som nečakal. Ešte že vybrali sympatických hercov, takže sa na to nepozerá úplne zle. Ako teenagerský kriminálny film celkom sledovateľné.

• 17.11.2018  15:53
    Fantasma (2018)

Brett Mullen nie je vyložene nemehlo, akurát jeho tvorba nie je celkom mojou šálkou kávy. Tentokrát sa vybral smerom k giallu a snažil sa čerpať najmä zo starej dobrej Suspirie, takže nakrútil horor o vraždiacej schizofrenickej baletke, ktorá si to rada rozdala s ostatnými členkami tanečnej školy, samozrejme s britvou, a očičká si nechala ako suvenír. Hudba dobrá (taktiež pripomína starú taliansku školu), potešila účasť Debbie Rochon a pokiaľ dôjde na gore, tak sa rozhodne je na čo pozerať. Aspoň z tohto hľadiska sa na rozpočte nešetrilo. Horšie je to už zo scenárom, ktorý je príšerne nezaujímavý a neprehľadný, takže som sa v tom celom orientoval rovnako mizerne ako v remaku Suspirie. V závere nám režisér skočil úplne do iných dimenzií. Zaujalo formálne, prizabilo obsahovo.

• 17.11.2018  14:30
    The Farm (2018)

Podľa názvu, žánru či traileru som skôr očakával nejaké poriadnu mäsiarčinu, ako je v mojom najobľúbenejšom exploitation žánri zvykom, napokon som skôr dostal pochmúrny, depresívne ladený horor takmer bez gore, ktoré sa tvorcovia snažili nahradiť celkom sympatickými kladnými postavami, prekrásnou kamerou, spomalenými scénami a pochmúrnou hudbou. A práve hudba ma upútala asi najviac. Záverečné sekundy vyčarovali úsmev. Navyše, takto pekne organizovanú "zvieraciu" farmu som ešte ani nevidel. Film pekne rozdelili na tri časti - zoznamovanie s postavami a stretávanie magorov, potom nasleduje samotná "práca" na farme a pokus o útek. Ja osobne by som však naozaj uvítal, keby boli hlavní hrdinovia aspoň o niečo akčnejší a v samotnej snahe prežiť by sa aspoň pokúšali nepriateľov nejako zlikvidovať. Trojka je za mňa úplne objektívna, i keď bez výraznejšieho nadšenia.

• 17.11.2018  04:12
    Suspiria (2018)

Zopár zaujímavých snových výjavov sa tu síce našlo, ale každá lepšia scéna bola vzápätí zabitá minimálne polhodinou neskutočnej nudy. Niekedy aj hodinou. A keďže musím žiaľ súhlasiť s tým, že film nedisponuje ani uceleným dejom, ani dobrou atmosférou, tak žiaľ, dve a pol hodiny pri tomto vydržať je naozaj umenie. Tanečné kreácie vo filme boli fajn, a keď po úmorne zdĺhavom úvode prišla parádna "lámacia" tanečná gore scéna (dokonca jedna z najlepších, aké som vôbec v horore videl tento rok), tak som ešte veril, že sa film zobudí. Zobudenie napokon prišlo, ale až v záverečných minútach, kde nám tvorcovia predviedli celkom schopné masky a konečne aj nejakú krv s orgiami. Lenže keď zo 150 minút je dobrých možno 15, tak si každý môže vytvoriť názor - ja som už pekne dlho v kine takto netrpel.

• 13.11.2018  19:35
    Lasso (2018)

Slabšie ako taký "Inbred" ale stále OK. Proste jednoduchá, slabomyseľná, "samoúčelná" vyvražďovačka medzi dostatočne veľkou skupinou ľudí a dostatočne veľkou skupinou vraždiacich kovbojov, čo vlastne nie je na škodu, lebo tým pádom je obetí veľké množstvo, vraždy sú občas celkom netradičné a neustále sa niečo deje. Postavy ma neoslovili, ani kladné ani záporné, scenár tu absolútne netreba hľadať, a občas to tvorcovia pekne posrali smiešnymi digitálnymi striekancami krvi, ktorých amatérskosť až bije do očí. Jediné šťastie, že ma masakre a naháňačky ešte aj po tých rokoch stále bavia. Nenáročným to môžem odporučiť. Zábavné, dostatočne brutálne ródeo na zahnanie nudy.

• 10.11.2018  18:39

Otec chce pomôcť svojej dcére, a tak sa dá nahovoriť na podivnú šou, v ktorej môže vyhrať pekný obnos. No ale to netuší, že spolu s ďalšími nešťastníkmi budú musieť čeliť skupine maskovaných zabijakov, a tak sa tam všetci navzájom vraždia, aby si diváci darknetu užili. Slabý film, ale od režiséra podpriemerného Haunted som ani žiadny zázrak nečakal. Za gore tú dvojku z milosti dám, ale dej je nezaujímavý, herci mizerní a otravnejšiu hudbu som snáď v horore ešte nepočul.

• 9.11.2018  05:55

Antológia. Prvý príbeh o kaderníčke, ktorá strašne chcela vyzerať dobre, ma síce neohúril, ale sledovať sa dal. Potom nasleduje asi tá najlepšia pasáž o chlapíkovi, ktorý je závislý od tetovaní, a zbiera ich veľmi zvláštnym spôsobom. Toto bolo aspoň trochu krvavé a mierne nechutné. Tretia je kanibalská komediálna blbosť, ktorá nestojí za zmienku, akurát tie najhoršie segmenty musia ako naschvál trvať najdlhšie. Záver je už len kratučká monster poviedka na rozosmiatie, s celkom milou príšerkou. Celkovo to nezaujme, ale počítač nezavíri.

<< předchozí 1 2 3 4 20 39 57 76