ricci.s

Skype: richard.slobodnik

<< předchozí 1 2 3 4 19 38 56 74
    • 15.8.2018  18:48
    Boar (2018)

Pri niektorých scénach bolo síce cítiť obmedzený rozpočet, ale aj napriek tomu ma toto prasiatko s nekonečným apetítom tešilo a bavilo. Konečne monster hororík, ktorý sa nebojí krvi a gore. A hlavne že ho neukázali 5 minút pred koncom filmu. Postavy nič moc, ale tie mi boli tak či tak ukradnuté. Hlavne že som dostal to, na čo som sa najviac tešil. Viac tu nie je čo rozoberať. (Analýzu zápletky, dejových zvratov a komplikovaného scenára prenechávam skúsenejším humoristom).

• 14.8.2018  23:25

Maskovaný psychopat sa rozhodne pohrať s jednou mamčou a jej dvoma ratolesťami na opustenej chate. Občas niekoho odrovná, avšak toho gore je minimum. Skôr tu tvorcovia uprednostnili čistý psychologický teror. V rámci home invasion film funguje celkom dobre, nudných pasáží je minimum a je to aj celkom napínavé. Detské postavy mi dokonca prišli omnoho menej otravné ako som čakal. K atmosfére či hercom nemám výhrady a vlastne sa mi to aj páčilo, avšak koncovka ma neuspokojila (režisér sa žiaľ bál zariskovať), takže na vyššie hodnotenie mi to stačiť nebude.

• 14.8.2018  16:04

Pekný poster, ale doterajšie prehnané hodnotenia idú zase mimo rozsah môjho chápania. Kvalitná kamera, krásna príroda, ale ináč prázdnota. Blbečkovia sa tradične vyberú na smrtiaci výlet do lesov. Alebo k smrti nudný, a možno aj jeden z najnudnejších survivalov v dejinách. Stratia mapu, stratia žrádlo, stratia sa, riešia svoje trápne vzťahy, akurát zomierať sa im nejako nechce. Nekonečná melodramatická uspávanka. Mne bolo jedno, kto tam s kým chrápe - má to byť horor, a toto sa k nemu ani zďaleka nepribližovalo.

• 13.8.2018  01:40
    Patient Zero (2018)

Svet je zamorený infikovanými a skupinka preživších sa v podzemnom laboratóriu snaží nájsť prvého pacienta, aby pomocou neho vytvorila liek. Zase tí nakazení sa snažia nájsť ich útočisko, pretože hlavný hrdina je imúnny a ako jediný s nimi dokáže komunikovať. Prvá hodina je dosť nudná konverzačka, potom dôjde konečne k tomu, na čo sme všetci čakali, takže začne celkom schopná akčná, adrenalínová jazda. Herci sú fajn, potešila účasť peknej Natalie. Zápletka však patrí k tým slabším a ničoho prekvapivého sa tu ani nedočkáme. Keďže je to britská produkcia, ktorá nakrúti v priemere 1-2 sledovateľné horory ročne, som vďačný aj za to málo.

• 12.8.2018  20:22

Po dlhšej dobe vzniklo opäť niečo podľa môjho gusta. V poradí tretí diel série American Guinea Pig, na rozdiel od predchádzajúcich častí aj slušne nasnímaný, aj keď porovnávať sa to veľmi nedá, nakoľko tie dve minulé časti boli iba poloamatérske a bezobsažné gore šialenstvá. A pozor, tento diel mal dokonca scenár! Síce biedny, ale mal. Takže sa zoznámime s posadnutou slečinkou, ktorej môže pomôcť iba zdatný exorcista. Ale démon je tentokrát veľmi silný, takže kým sa pomoc dostaví (ak vôbec), musí pár farárikov otrčiť kopytá, a to pekne krvavo! Videl si niekedy v tomto žánri scénu, kde si dievčina asi 5 minút vypľúva vnútornosti, aby ich následne mohla opäť spolknúť? Ja ešte nie. Ale inteligentnému divákovi je jasné, že v tomto prípade nenájde nádherné scény vymietania za niekoľko miliónov. Ide len o poctivé gore, a z tohto hľadiska film splnil všetko čo sľubuje. Viac ako krvavý kúpeľ som nehľadal.

• 12.8.2018  13:53
    Pledges (2018)

Dve režisérske nemehlá spojili svoje sily, a nakrútili niečo, čo sa síce dá pretrpieť, ale o režisérskom (ani akomkoľvek inom) talente tu nemôže byť ani reči. Študenti pobehujú po lese, zatiaľ čo ich napáda akási mimozemský bytosť. Tá vyzerá len ako amatérska čierna hmla, takže postavy väčšinou miznú (prípadne sem tam mutujú), na konci sa tam konečne niečo objaví / zhmotní aj na kameru, ale celé je to strašne lacné, gore nestojí dokopy za nič a nejaká vybuchujúca hlava sa tam síce vyskytne, ale to by musel byť tento horor o poznanie lepšie nakrútený, aby som to ocenil. Koľkokrát tí idioti povedali, že "musíme odtiaľ vypadnúť?" Fakt bohovský scenár. Hodnotenie medzi 1-2 (správne, sú zase aj horšie).

• 11.8.2018  23:03
    Verano Rojo (2017)

Podpriemerný exploiťák, čiže niečo, v čom ma Španieli doteraz poriadne nepresvedčili. (Opäť) skupinka teenagerov na výlete, samozrejme sa chytia do pasce, sú zatvorení v klietkach, mučení, vraždení... poznáme to. Je to vždy o tom istom, takže ma zaujímajú postavy, ku ktorým si divák žiaden vzťah nevytvorí (hlavný buran v prasačej maske ošúchaný a nezaujímavý), kamera, ktorá je v tomto prípade dosť amatérska, a samozrejme gore, ktoré je väčšinou mimo záber. Je síce pekné, že keď Francúzi a Nóri dlhé roky spia, tak aspoň z tejto krajiny sa niečo urodí, ale treba dať do toho aspoň kúsok snahy. Ak chýba brutalita, chýba úplne všetko.

• 9.8.2018  18:40
    Blood Clots (2018)

Zombíci, kanibali, vlkolak, príšera v pivnici, opäť zombíci, morské potvory a jeden mutant. Antológia siedmych príbehov. Dve z nich som už poznal, ale očividne sú niektoré poviedky tak obľúbené, že zvyknú vychádzať vo viacerých antológiách (týka sa to priemerného kanibalského segmentu "Never Tear Us Apart" z antológie MINUTES PAST MIDNIGHT a celkom zábavného „Hellyfish“ z antológie MONSTERLAND – tento dokonca vyšiel aj samostatne). Žiadny príbeh nie je vyložene odpadový, akurát ten posledný o rodinnej večeri s mutantom Charliem mi nesadol. Obidve zombárne by som nazval skôr priemernými, príbeh o chlapcovi a monštre mohol byť dlhší, ale aspoň má pekné masky, v poradí tretí vlkolačí príbeh „Blue Moon“ zaujme skvelým gore, takže toto u mňa jasne vyhralo.

• 8.8.2018  01:38
    3 (2018)

Režisérka opäť dokazuje svoju neschopnosť a žánru exploitation robí iba hanbu. Mohla si pozrieť aspoň príbuzné snímky ako The Tortured či Daddy's Little Girl, kým vypustí na svetlo niečo také. Párik unesie podozrivého násilníka a muž ho začne mučiť, aby sa priznal. A keďže sú všetci tradične prijebaní, tak je to aj tak jedno, či je vinný alebo nevinný. Ono to chcelo pôsobiť originálne použitím nutného twistu, ale konečný výsledok je skôr na smiech. Gore až na jednu sekerkovú scénku nestojí vôbec za nič, a ako psychologický horor to absolútne nemôže fungovať kvôli mizerným hercom. Takéto horory zvyknú väčšinou zaujať poriadnou brutalitou (len veľmi čiastočne tlakom na diváka), ale tu nebolo dokopy nič.

• 8.8.2018  00:09
    Removed (2017)

Lesný survival. Párik sa vyberie hádajte kde a zase je to boj o prežitie. Dvaja úchylní magori unesú manžela a žena sa ho snaží zachrániť. Sú tam nejaké náznaky zvráteností ako gay znásilnenie pod., ale pokiaľ k niečomu dôjde, je aj tak všetko mimo záber. Navyše je film strašne zle zahraný. Scenár vlastne ani nemal. Pri jednej debilnej scéne som až vyprskol smiechom. Tempo je až ubíjajúce (napr. len 10 minút sledujeme, ako sa ženská snaží vyslobodiť z pasce). Bodík iba za prácu kameramana, pretože príroda je nasnímaná naozaj prekrásne.

• 6.8.2018  22:10
    Faust 2.0 (2014)

Znesiteľná antológia. Všetky poviedky súvisia s mobilnými aplikáciami, ktoré obrátia život hlavných hrdinov naruby. Prvý príbeh o novinárke pátrajúcej po sériovom vrahovi zaujme najmä dobrou atmosférou a desivou koncovkou. Takže začiatok celkom fajn. V druhom príbehu máme spisovateľa, ktorý hľadá inšpiráciu, a čoskoro ju nájde, keď mu na dvere zaklope neznáma žena volajúca o pomoc. Lacné a naivné, nezaujalo. Tretí je o nadržancovi, ktorého v hoteli navštívi fajnová kurvička. Po divokom sexe ho vezme do klubu, kde sa všetko zvrtne. Žiaľ, viac ma zaujala tá erotická časť ako hororová. Šľapka bola totiž prekrásna. Len na tom rozuzlení mohli popracovať viac. V štvrtej poviedke vystupuje žena zastupujúca firmu, ktorá predáva zbrane. Internetová aplikácia jej však začne privádzať nočné mory. Pekne nakrútené, s občasnou potrebnou ľakačkou, jeden z tých lepších príbehov. Posledný je o ohrdnutej žene a démonovi. Akási trápna politická satira, takže zakončenie stojí za hovno. 2 body za 2 solídne príbehy, od Švédov čakám viac.

• 6.8.2018  13:46

Na IMDB žáner chýba, niektoré fóra to uvádzajú ako horor, ale musím to pozmeniť. Nezaujímavý thriller o jednej starej psychopatickej babizni, ktorá sa snaží votrieť do mladej rodiny a samozrejme ju nikto nepodozrieva, takže si môže vraždiť koľko chce. Lenže tie vraždy samotné nestoja vôbec za nič. Toto je len chabá televízna produkcia, nad ktorou je úplne zbytočné sa pozastavovať.

• 6.8.2018  01:05

Horor o čarovnom fotoaparáte, ktorý predvída budúcnosť, takže stačí niekoho odfotiť, a čoskoro sa objaví mŕtvy - a to nie len na fotke. Jediný klenot s touto témou je Shutter - ostatné pokusy (americký remake, Click, Smile, Skew, Dead Still... dopadli už o poznanie horšie). Na túto ruskú verziu som bol zvedavý, hoci som po zdrcujúcich zahraničných recenziách čakal megalomanskú sračku, ktorú vypnem po piatich minútach. Čuduj sa svete, až taká hrôza to nebola. Je to krásne nakrútené, miestami aj celkom krvavé, dokonca počas prvej polovice tomu ešte nebolo veľmi čo vytknúť. Lenže čo sa dialo potom, to bolo niečo neskutočné. "Ja tomu neverím, odfotím si ťa" - klik, oops, som mŕtvy, tak idem skočiť medzi vlkov. To ako fakt? Tí idioti sami skákali do smrtiacich pascí, fotoaparát fotil, ako a kedy mu vyhovovalo, zničiť sa im ho akosi nechcelo, aj keď by to bolo asi najlogickejšie (pre scenár síce sotva) a záver to zaklincoval totálne. Takže je mi to veľmi ľúto, ale najskôr sa tento film zapíše do dejín ako jeden z najdebilnejších hororov posledného desaťročia. Odpad tu možno aj dáva logiku, no napriek tomu ho ja osobne vidím v úplne iných "výtvoroch", takže za 2, aj keď bude asi jediná.

• 5.8.2018  22:16

Travis sa vyberie do lesov, aby vysypal popol svojho kamaráta, ktorý spáchal samovraždu. Krátko nato sa mu začne zjavovať jeho duch. Takže sú opäť 2 možnosti - buď je drbnutý, alebo je tam ten duch naozaj. Hlavný protagonista je celkom znesiteľný, taktiež je to výborne nakrútené, ale celá prvá hodina je o ničom - prechádzky po lese a neustále telefonovanie či skypovanie. Záver nejakú atmosféru vyčaruje, ale ako horor je to teda slabota.

• 5.8.2018  20:55
    The Chair (2016)

Bill Oberst síce nikdy nebude patriť medzi mojich obľúbených hercov (aj keď v tomto filme si svoju rolu celkom užíval), no všetky postavy boli tak odporné, že je to aj tak jedno. Väzenský horor, v ktorom dozorcovia svojich väzňov mučia a znásilňujú (dokonca nemajú problém rozpoliť ich dverami cely), pokým sa hlavný "záporák" nerozhodne, že sa s nimi poráta. Toho zase odsúdili za pedofilné vraždy, plus ešte odrovnal svoju vyšinutú matku, ktorá ho v detstve týrala. Nakrútené je to skôr podpriemerne, prostredie väznice nijako neoslní, práve naopak, ozvučené je to strašne (keď už nevedia vytvoriť ani zvuk výstrelu z pušky, tak je to až do plaču), na druhej strane to drží nad vodou gore, ktoré je prekvapivo kvalitné, a celá tá depresia, špina a hnus okolo toho. Čakal som to omnoho horšie.

• 5.8.2018  19:07

Nízkorozpočtová zombie antológia s viacerými príbehmi, v ktorej sa našťastie konečne neberie ohľad na kladné či detské postavy. Gore celkom slušné, hudba výborná, herci už horší, masky žiaľ nestáli za nič (bledý makeup a koniec). Na druhej strane to aspoň malo nejaký príbeh. Netrpel som.

• 4.8.2018  00:43
    Sorceress (2017)

Aha, takže hlavná hrdinka tam filozofuje nad hviezdami, takže je to fantasy. Odznie tam jedna skladba na konci, takže je aj hudobný. Je to príbeh o dvoch lesbách, takže je to romantická dráma. Celý film vedú debilné dialógy, takže je aj psychologický. A aby som nezabudol, raz spadnú knihy, zabliká svetlo a objaví sa na zlomok sekundy krv na zrkadle, takže to musí byť aj jasný horor / thriller. Toľko štátov na tom pracovalo a vytvorili toto. Tragédia.

• 3.8.2018  23:19
    Follow (2015)

Chlapík sa ráno preberie so zbraňou v ruke a jeho priateľka je mŕtva. Keďže si nepamätá, čo sa presne stalo, rozhodne sa najprv zakryť stopy, no napokon si mŕtvolu nechá a stará sa o ňu. A keďže je len otázkou času, kedy ho niekto odhalí, jedna mŕtvola určite stačiť nebude. Je to priemerný thriller, ale aspoň sa to dalo pozrieť. Celý ten scenár sa mi zdal síce úplne idiotský, ale aspoň to nenudilo vďaka peknej, hnijúcej mŕtvole (ktorá dokonca sem tam ožíva, takže aj hororová atmosféra by sa našla) a mnohým ďalším obetiam. V tomto prípade je však lepšie, keď nad tým divák príliš nerozmýšľa.

• 3.8.2018  17:24

Kasper to tentokrát ťahal trochu viac umeleckým smerom, ale kvality snímku to rozhodne neznižuje. Pomalší rozjazd totiž opäť nahrádza šialený kanibalský záver. Horor zo života (a smrti) jednej feťáckej šľapky, a to do písmena. V detstve zneužívaná, znásilnená, zavraždená, avšak po smrti sa jej objaví démon v maske, ktorý jej oznámi novinku, že brána je zavretá, a tak musí prejsť brutálnym očistcom v podobe ďalšieho mučenia a znásilňovania. Gore samozrejme nesmie chýbať, čím sa režisér úplne jasne vracia k svojej kontroverznej prvotine a tento jeho štýl mi sedí najviac. Očividne má slabosť na zakrvavené holé ženské v klietkach pripútané na reťaz. Na takéto kúsky musí byť divák proste zvyknutý, no mne sa na to pozeralo výborne.

• 2.8.2018  22:57

Mladík uvidí čo nemal a odvtedy sa pre neho začína adrenalínová jazda a nerovný súboj s prefíkaným psychopatom. Je to síce o malú štipku slabšie ako moja obľúbená Disturbia, ale kto má rád filmy o tom, kto s kým napokon vyjebe, tak si to určite užije. Áno, o horor sa nejedná, ale napriek tomu je to vynikajúci thriller, ktorý dokáže udržať diváka v napätí od začiatku do konca, takže v tomto prípade budem ten "utopista" veľmi rád!!!

• 2.8.2018  20:32
    Vizitatorul (2016)

Nasťahujú sa do nového bytu, ale k šťastiu majú ďaleko. Manžel nezamestnaný a úplne bez peňazí, žena zamestnaná, takže je celý deň preč, a ešte ju aj zvádza jej nadriadený - ich kamarát z detstva, a aby toho nebolo dosť, v ich prenajatom byte v minulosti zmizla bývalá nájomníčka a odvtedy tam straší. Takže keď manželka znenazdajky taktiež zmizne, treba ju zachraňovať a všetko odhaliť. Rumuni budú hororovou veľmocou asi až keď naprší a uschne. Dlhé, nudné, nestrašidelné, detinsky naivné a dosť hlúpe. Lenže ako zhodnotiť film, v ktorom používajú herci staré rozbité tlačidlové Nokie??? Až mi ušlo pár slzičiek, keď som to videl, a tak ich zo súcitu podporím aspoň mizernou dvoječkou. Prekvapivo ma ich film nezabil.

• 31.7.2018  16:28
    La Tutora (2016)

Ďalšia verzia Turn of the Screw / The Innocents. Škaredá stará dievka príjme prácu opatrovateľky, aby sa mohla starať o dve protivné, zvrátené, zdivočené potkany a naučiť ich správať sa aspoň trochu civilizovane. A keďže je prijebanejšia ako obidve tie "deti" (ak sa to tak dá nazvať), ani jej nenapadne zobrať remeň a poriadne im naložiť, namiesto toho sa hrá na matku Terezu a snaží sa ich ochrániť pred duchmi, ktorých vidí len ona. Ako psychologický film to celkom funguje, aj keď to tiež len vďaka mnohým incestným a pedofilným znakom. Alebo som to mal vnímať ako symboliku rajskej záhrady? To asi vie len sám režisér. Záverom to pekne pokurvili a omnoho radšej by som bol, keby sa mudrlanti radšej držali originálu - možno by to celé dávalo aspoň trochu zmysel. Neviem, čo si o tom myslieť. Ani jedna postava vo filme totiž duševne zdravá nebola.

• 30.7.2018  22:43
    Capture (2017)

Duchársky found footage. Sarah sa vracia do rodného Hong Kongu, pretože jej bába skolabovala, a to práve v čase mesiaca duchov, takže čoskoro ju jeden začne prenasledovať - duch jej bývalého spolužiaka, ktorý ňou bol posadnutý a spáchal samovraždu. Znesiteľné herecké výkony, lokácia a dej sú aspekty, ktoré to zachraňujú od najhoršieho, ale celú prvú hodinu ten film strašne nudí. Ožije to až v záverečnej tretine. Na trikoch si ako tak dali záležať (na vizáži ducha vôbec) a okrem poletovania predmetov (a ľudí) toho film veľa neponúka. Navyše to rušivé experimentovanie s kamerou typické pre FF žáner ako rozštvorčekovaný obraz či poruchy zvuku mi už na konci liezlo na nervy. Stále mi to však príde lepšie ako "partia lovcov duchov ide v noci do prekliateho domu za zelenkavého nočného videnia".

• 29.7.2018  21:12

Pokračovanie sledovateľnej zombie antológie. Dokonca mi príde o štipku lepšie ako prvý diel. Začína poviedkou APOCALYPSE od Briena, ktorá toho veľa zaujímavého neponúka, ale ako úvod je to OK. Potom nasleduje PERISHED, ktorá vyšla samostatne, takže nie je až tak celkom neznáma. Klasický survival, ibaže som ju už poznal. Tretia je DISENGAGED od Moora - o žene, ktorá sa stará o nehybných zombíkov (pokým sa samozrejme hýbať nezačnú), konečne niečo originálne. Štvrtou v poradí je Gomézova firemná komediálna kravina THE WORKING DEAD, ktorá nestojí za komentár, našťastie je najkratšia, takže som nemusel dlho trpieť. Záverečná kapitola DEVASTACIÓN od Sáncheza je top celej antológie, síce čiernobiela, ale parádne masky a gore, pekná hlavná hrdinka. Na moje počudovanie spokojnosť.

• 29.7.2018  18:06
    Gudsforladt (2015)

Príbeh o súrodeneckej dvojici a ich traume z minulosti, ktorá sa prenesie do súčasnosti. Anders sa po rokoch stretáva so svojou sestrou Miou. Prepustili ho z väzenia, kde sedel za vraždu svojho otca. Ten totiž svoju dcéru sexuálne zneužíval. No a obaja sa opäť dajú na zlé chodníčky, keďže úplne normálni nie sú. Kasper nám tu predhadzuje viaceré témy, ako sexuálne zneužívanie, domáce násilie, incest medzi súrodencami (však v ich rodine to bolo úplne bežné), drogy, obchodovanie s ľuďmi, takže nás čaká nejaké to znásilnenie a vražda. Lenže viac ako o horor sa jedná o sociálnu drámu, a napriek tomu, že režisér je majstrom v krvilačnosti, v tomto filme to žiaľ neukázal. Pár silnejších momentov to malo, ale čakal som viac.

• 29.7.2018  16:10
    Monstrosity (2014)

Opäť niečo viacmenej bez deja. Sú tu iba dvaja vyšinutý zabijaci a my sledujeme ich vyčíňanie. Čiernobiely filter, ručná kamera, krv, gore. V podstate v štýle snuff filmov. V niektorých scénach sa však ukázal nulový rozpočet a technická stránka filmu je tentokrát úplne mizerná, takže je to o niečo menej presvedčivé ako jeho extrémna prvotina "Madness of Many". Je však jasné, kam sa tvorba tohto severského šialenca bude aj naďalej uberať a mne neostáva nič iné, iba si postupne skompletizovať jeho undergroundovú "diskografiu" :-)

• 29.7.2018  11:30
    Chicago Rot (2016)

Približne takto to dopadne, keď sa niekto s minimálnym rozpočtom púšťa do kombinácie všemožných žánrov. Samozrejme z toho vyšiel zlepenec, ktorý nemá ani hlavu ani pätu, a je naozaj len ťažko sledovateľný. O čo tam šlo, fakt netuším. Začína to ako revenge vyvražďovačka (hlavného hrdinu pustia z väzenia, avšak aj tak mu zabijaci stále idú po krku, tak ich likviduje jedného po druhom), v druhej polovici tam nabehnú alieni a je z toho ešte väčší bordel ako doteraz. Soundtrack hneď v úvode je skvelý, metalová hudba taktiež potešila, sci-fi pasáž zaujme solídnymi maskami, a nájde sa aj množstvo fajnového gore a nezabudnuteľných scén (masaker s vibrátorom vyhráva). Lenže ako celok do absolútne nedrží pokope a zážitok z toho napokon nemám takmer žiadny.

• 28.7.2018  01:50

Tak sa nám Rusi pokúsili o umenie. A výsledok? Neviem, či dobrý, ale zaujímavý rozhodne. Malo to niečo do seba. O hudobný film sa našťastie nejedná, skôr je značne experimentálny, takže najskôr sadne málokomu. Maliarka tu vedie podivné konverzácie s akýmsi archanjelom a snaží sa namaľovať jeho podobizeň. Na tom by ešte nebolo nič zvláštne, no lenže ona tie obrazy maľuje vlastnou krvou. A nie jeden, dokonca šesť! Takže až som bol prekvapený, koľko krvi v sebe tá ženská má. Ale veď jasné, keď si prerazí ruku alebo nohu klincom a vytečú z nej naraz dobré 2 litre, tak bodaj by sa jej nemaľovalo! Najdôležitejšie však bolo dať do toho srdce - a to doslova. Je to síce podivnosť, ale mňa dokáže potešiť, keď vidím v hororovom žánri aspoň občas aj niečo nové a neopozerané.

• 28.7.2018  00:08
    Dead Night (2017)

Keby sa tu jednalo o mutantskú lesnú vyvraždovačku a naháňačku po zasnežených lesoch, dal by som na 100% minimálne 4. Ale takto? Načo do toho pchali všetky tie dokumentárne drísty? Pokiaľ tu chceli divákovi niečo objasniť, mali to urobiť v úplnom závere, a jedna minúta by na to úplne stačila. Týmto to vlastne aj riadne dosrali, lebo sme sa až príliš rýchlo dozvedeli, ako to celé skončí. Mne to skôr pripadalo, ako keby režisér nevedel, čo do tej hodiny a pol napchať, a rozhodol sa pre to najmenej zaujímavé. Dejovo je ten film úplne nezmyselný. Na druhej strane, masky a gore sú vynikajúce. A to je vlastne aj jediné, čo tu môžem pochváliť, z čoho vyplýva, že o to viac ma mrzí konečný výsledok.

• 27.7.2018  22:02
    Our House (2018)

Synáčikovi sa podarilo pomocou svojej čarovnej elektromagnetickej mašinky skontaktovať svojich mŕtvych rodičov. Teda, pokiaľ to sú naozaj oni, ale odpoveď je myslím jasná. Zápletka nie je najhoršia a aj herci celkom ušli, ale aj tak je toho dosť málo. Zľaknúť sa pri tom veľmi nedá a duchovia vyzerajú len ako čierne hmlové obrysy, takže veľmi sa pri tom nenatrápili. Možno by sa to dalo pochváliť, keby aspoň v záverečnej tretine došlo k niečomu neočakávanému, ale očividne tvorcovia (žiaľ opäť) chceli, aby bol horor určený pre všetky vekové kategórie, takže diváka vôbec nič neprekvapí a nie je dôvod sa k tomu ešte niekedy v budúcnosti vracať.

<< předchozí 1 2 3 4 19 38 56 74