ricci.s

Skype: richard.slobodnik

<< předchozí 1 2 3 4 18 35 52 69
    • 19.4.2018  00:44
    Stephanie (2017)

Nakrútené to nie je najhoršie, ale po atmosfére ani stopy, zľaknúť sa nedá a krvi ani kvapka. Aspoň v závere to trochu ožije a poteší nejakým pekným trikom. Lenže to spomalené tempo bolelo. Navyše za prvú polovicu filmu, v ktorej sa to dievčisko len prechádza po dome a baví sa so svojimi hračkami či rozpráva sama so sebou by som tú hlavnú hrdinku mohol nominovať za najotravnejšiu detskú herečku roka. Fakt by nebolo zlé tento "horor" skrátiť tak o 60 minút.

• 15.4.2018  17:47
    Net I Die (2017)

Horory o kyberšikane a vraždách pomstychtivých duchov, ktorí využívajú sociálne siete, sa momentálne tešia veľkej obľube, takže sa na tom snaží priživiť aj Thajsko. Naservíruje nám mizerný príbeh, netalentovaných hercov, nulovú atmosféru, otrasnú vizáž ducha a ešte horšie vraždy. Takže vlastne to, že sa jedná o krásny plagiát Unfriend, mi v konečnom dôsledku vadilo najmenej. Nefunguje tu nič. Utrpenie, ktoré som z Ázie naozaj nečakal.

• 15.4.2018  02:12

Taliansky horor o profesorke, ktorá prichádza do malého mesta skúmať starú legendu o čarodejnici, avšak uviazne v časovej slučke a každý deň zomiera. Nedávno tu bol komerčný „megahit“ v podobnom štýle, no porovnateľné je to maximálne tak myšlienkou. Taliani totiž veľa financií nenahrabali, dokonca je to až tak extrémne nízkorozpočtové, že ani neviem, či sa jednalo o film, inscenáciu alebo divadelnú hru. Jednotlivé úmrtia sú navyše až príliš jednotvárne, viaceré vraždy sú ešte aj mimo záber, a aj keď sa nejaká krv objaví, film začne nudiť veľmi rýchlo. Sú tam nejaké krvavé flashbacky s obstojnými maskami, solídna prvá vražda, občas sa objavia aj nejaké vnútornosti a záver aspoň trochu zaujal, takže budem v hodnotení ako tak mierny. Ináč veľmi slabé. Jo, a aby som nezabudol, tak veľká škoda, že si dve hlavné ženské hrdinky nevymenili role. Radšej by som videl obnaženú tu druhú, ako sa neustále dívať na tú šeredu.

• 14.4.2018  22:32
    Blood Feast (2016)

Walza celkom uznávam, aj keď ani nie preto, že by bol nejaký veľký talent, no na druhej strane takmer všetci nemeckí režiséri koncentrujúci sa na hororový žáner sú ešte stokrát horší, takže ak o Nemcovi poviem, že je priemerný, dá sa to brať ako pochvala. Som rád, že sa opäť vrátil ku gore a vykašľal sa na found footage. Avšak svoje najúspešnejšie kúsky La Petite Mort či Schlaraffenhaus ani zďaleka neprekonal. Tento príbeh o vraždiacom kanibalovi posadnutom egyptskou bohyňou mal síce potenciál, ale napriek koprodukcii (ktorá sľubovala veľa) je to rovnako lacné, ako všetky jeho predchádzajúce filmy. Vlastne len s tým rozdielom, že sa tu hovorí po anglicky, a že sa to snaží aj o nejaký scenár. Čo je vlastne na škodu, pretože Marcelov talent je niekde úplne inde. Ani tá povestná brutalita už nie je až taká výrazná, aby som mohol ísť s hodnotením vyššie. Tentokrát sa žiadna poriadna „Blood Feast“ nekoná. Keď ale beriem do úvahy, že kanibalský žáner je momentálne úplne mimo, som vlastne vďačný aj za to málo.

• 13.4.2018  21:09
    Wildling (2018)

Také modernejšie spracovanie staršieho a veľmi podareného teenagerského hororu Dravá Ginger. Samozrejme s malými rozdielmi, ale tématikou asi najviac príbuzný film. Takže sa síce nedajú očakávať extrémne brutálne scény či nejaké veľké napätie, no to nič nemení na veci, že sa mi na túto mierne romantickú vlkolačinu veľmi dobre pozeralo. Až na jednu naivnú scénu z jaskyne v závere, kedy sa na pár sekúnd zastavila logika, som výrazné chyby nenašiel. Záverečný lov potešil a pokojne by som uvítal pokračovanie.

• 13.4.2018  16:28

Erotická hororová komédia s desiatkami silikónových šľapiek. Skupina ľudí trčí zatvorená v autobuse uprostred púšte, všade naokolo sú vyšinutí satanisti a snažia sa vzkriesiť démona z panny. Sex, satanské orgie, kozy, striekance krvi, jedna príšera a hromada toho úplne najamatérskejšieho gore, aké je vôbec možné. Takže inteligencia celého filmu je pod bodom mrazu, s čím treba vopred rátať. Proste jeden z tých filmov, pri ktorých mal režisér prázdnu peňaženku a myslel si, že krv stekajúca po obnažených bradavkách to zachráni. Síce, čiastočne mal pravdu :-) Keby z toho bolo tvrdé porno, dal by som aj 5 hviezd.

• 12.4.2018  01:10
    Blood Honey (2017)

Dcérenka sa po rokoch vráti k svojmu umierajúcemu otcovi, kde neprežila práve šťastné detstvo, a rozhodne ju tam nečaká ani šťastná budúcnosť. Nie len kvôli naťahovačkám o pozemky a majetky, ale aj kvôli častým víziám jej mŕtvej matky. Tieto pasáže sú aspoň atmosféricky funkčné vďaka vynikajúcej hudbe, ktorá sprevádza celý film. Napokon z toho vyjde psychologický horor s celkom akceptovateľným rozuzlením, avšak scenár rozhodne neprekypuje veľkou zaujímavosťou, originalitou už vôbec nie a báť sa tu tiež veľmi nie je čoho, takže je to len ďalší ľahko zabudnuteľný podpriemer.

• 9.4.2018  14:33

Horor o dievčati posadnutej zlým duchom, ktorý unáša deti, malom spratkovi, ktorý sa s ním dokáže telepaticky spojiť, a detektívovi, ktorý sa tradične snaží všetkých zachrániť. Pokračovanie priemernej (pre mňa dokonca podpriemernej) jednotky, na ktorú si absolútne nepamätám, z čoho logicky vyplýva, že stála za hovno – a nemal som teda chuť si ju zopakovať kvôli tomuto filmu. Síce sa občas snaží o vytvorenie atmosféry a kamera je vynikajúca, je toho málo. Po celkom akčnom úvode sa to zmení na uspávanku, a samozrejme to trochu ožije až v závere, keď nám toho digitálneho bubáka konečne celého ukážu. Na prvý pohľad síce vyzeral pôsobivo, kým tam nezačal poskakovať. Mám s tým približne rovnaký problém ako s nedávnym „Muse“. Čiže pozrieť sa to dá, ale je to bohovsky nudné. Španielsko v duchárskom žánri stagnuje a nevidno žiadny progres (za posledných 6 rokov len jedna dobrá duchárina – Verónica?) Smutné.

• 8.4.2018  15:23

Podľa očakávania naprosto debilná blbosť, ktorej kvality porovnávať s prvou časťou je ešte debilnejšie ako veriť v nejaký kvalitný žraločí survival. Efektné scénky s vraždiacimi žralokmi sa totiž konať nebudú. Možno sa niektorí užívatelia báli okopírovania scenára z prvej časti, lenže po pozretí som si istý, že by to bola tá lepšia možnosť. Tieto smiešne digitálne pirane, ktoré sa tu naivne nazývajú žralokmi, totiž svojou krvilačnosťou privedú diváka k zúfalstvu, najmä keď sa vyroja vo väčšom počte a okrem zakrvavenej vody neuvidíme vôbec nič. Ale občas sa vo vode mihne nejaká namejkapovaná mŕtvola, aby sme sa poriadne zľakli. Postava zmagoreného negríka ťažko posadnutého svojou prácou už bola na úrovni nejakej karikatúry. Vlastne sa mi nepáčilo vôbec nič, ale odpady zvyknem dávať ešte omnoho horším filmom.

• 7.4.2018  04:29

Príbeh o deťoch z polepšovne, ktoré sa vzoprú teroru a rozhodnú sa nájsť tajnú cestu na slobodu. Nevedel som, či mám čakať thriller alebo detský film. Napokon zvíťazil thriller, aj keď počas prvej polovice to tak nevyzeralo. Začína to ako rodinná prkotina s nezaujímavými dobrodružno-romantickými pletkami, takže som sa vyložene nudil, no v druhej polovici sa to zvrhne na krutý film o pedofílii s dosť drsným záverom. Kto by to bol povedal, tak nevinne to spočiatku vyzeralo. Tvorcovia tu postavám a ich vzťahom venujú dostatočnú pozornosť, takže divák s nimi začne súcitiť a postupom času ho to možno aj emocionálne zasiahne. Do budúcna by som bol však radšej, keby si Mexičania hneď na začiatku jasne zvolili žáner, ktorým sa má film uberať a držali sa ho. Niektoré vedľajšie detské postavy by sa totiž viac hodili do komédie.

• 4.4.2018  03:22

Mne tento film pripomínal A Girl Walks Home Alone at Night, a to nie len čiernobielou formou, ale aj kvalitami, čiže najmä tým, že sa to snaží hrať na akúsi umeleckú originalitu, no pritom je to úplná hovadina bez väčšieho významu. Úvod vyzeral nádejne. Dvaja ľudia - starší muž a mladá žena sa stretnú v lese samovrahov, lebo nie sú spokojní so svojimi životmi, a tak trochu konverzujú, občas sa potknú o mŕtvolu, a divák zvedavo čaká, čo bude ďalej. Opustený les, filter a hudba tu nejakú atmosféru vytvoria a najmä herci sú vcelku nádejní. Potom sa to úplne zbytočne obráti iným smerom a žiaľ, vôbec som nechápal, prečo sa tam deje práve toto. Mohol byť z toho vlastne hocijaký hororový žáner, no režisér sa rozhodol vybrať asi ten najmenej zaujímavý, ktorý sa mu v danej chvíli ponúkal. Síce, možno ani neponúkal. To by som musel asi byť filozoficko-intelektuálna topka tejto databázy, aby som pochopil vyšší zmysel toho celého.

• 4.4.2018  00:08
    Ayla (2017)

Je mi ľúto, ale ja kvôli klavírnej hudbe body dávať nebudem. Dívať sa na škaredý ksicht toho ústredného hrdinu a nejakú obnaženú pizdu, ktorá tam vkuse zvracia je naozaj hororové. Nič iné s týmto žánrom nesúviselo. Mal som pocit, že sledujem nejaké treťotriedne porno. Samozrejme cenzúrované. Ale veď je logické, že keď sa v nejakom novom horore objaví Bill Oberst Jr., tak to bude sračka. Ešte že sa tam objavil len na chvíľu. Už mi tam chýbal iba Eric Roberts a bolo by dokonané. Škoda že na čsfd si nemôžem vytvoriť aj rebríček neobľúbených hercov, títo dvaja by boli totiž úplne na samom vrchu.

• 3.4.2018  21:29
    Bajo la Rosa (2017)

„Jeden z vás troch ukrýva tajomstvo. Pokiaľ sa neprizná do šiestej rána, vaša dcéra zomrie“. Približne takto šokoval únosca sympatickú rodinku, ktorej uniesol najmladšieho potomka. O výkupné mu ale nejde. Chce sa iba porozprávať, tak nabehne v noci rovno ku nim. Rodina v strachu, že sa ich dcére niečo stane, políciu nezavolá a samozrejme ho pustí. A začne sa veľmi zaujímavé odhaľovanie minulosti všetkých zúčastnených. A bude to mať následky! Zvláštne, že som v horore už dlho nevidel tak sympatického záporáka, a ešte zvláštnejšie, že postupom času mu divák drží palce viac ako samotnej rodine. Veľká škoda, že tento snímok zatiaľ uniká pozornosti českých a slovenských divákov, pretože si to nezaslúži, hádam sa to zmení. Nie je to síce horor o samoúčelnom násilí, ale výborný psychologický teror od začiatku do konca.

• 3.4.2018  19:15
    Ten (2017)

Snáď ten najdebilnejší slasher, aký som videl za posledné roky. Všetko mimo záber, žiadna krv, žiadne gore, postavy sa každú chvíľu rozdeľujú, aby následne našli niekoho z nich mŕtveho, po celú dobu neukážu ani vraždu, ani vraha, maximálne vidíme ležať nejakú mŕtvolu na zemi, proste nič tu nebolo. Otravné postavy riešia svoje vzťahy snáď 95% celej stopáže, nakrútené je to mizerne, ja fakt nechápem... Zlatý minulotýždňový Bloody Crayons.

• 2.4.2018  23:07
    1974 (2016)

Mladý párik sa nasťahuje do nového domu, ktorý je ovládaný paranormálnou aktivitou. Začína to padaním vtákov z oblohy, zmiznutím psa, či záhadnými telefonátmi, končí to pri posadnutosti. Manželka sa totiž správa divne, v noci býva námesačná a vidí anjelov. Vraj podľa skutočnej udalosti, keď záhadne zmizli štyria ľudia. Tvorcovia použili filter 70. rokov s prvkami found footage, ale tu som mal naozaj pocit, že sa snažili vytvoriť autentickosť, a nie len zakryť nízky rozpočet. Ani som nevedel, či z toho vznikne nejaký ďalší Exorcista, no napokon mi táto kombinácia so sci-fi žánrom prekvapivo chutila. Atmosféricky a zvukovo výborne odvedená práca.

• 2.4.2018  20:05

Keby som nemal exploitation v obľube, asi by som dal ešte nižšie hodnotenie. Napriek tomu sa mi vôbec nepáči, čo sa s týmto najlepším hororovým subžánrom deje. Ešte pred 10 rokmi sa nakrúcali omnoho brutálnejšie horory. Argentína sklamala, lákavý trailer zbytočný a v očiach divákov to podľa mňa skončí úplne rovnako ako nedávny Cannibal Farm. Nevidím v kvalitách týchto filmov vôbec žiadne rozdiely. Dej štandard (prvá polovica o ničom, iba príjazd filmárov, prvý kontakt s kanibalskými vidlákmi, filmovanie v zničených ruinách zatopeného mesta). Potom to síce začne a človek by povedal, že po jednom peknom rozmlátení hlavy to naberie ten správny smer. Zase omyl. V celom filme sú „až“ dve priemerné krvavé scény a jedno mizerné znásilnenie. Kto vyložene neholduje takýmto snímkom, o nič nepríde, ak ho vynechá. A to je moja rada: Radšej si ušetri jeden zbytočný odpad a priblblý komentár, ako si na to rok strašne tešil, a napokon si dostal céčkovú vykrádačku bez nápadu.

• 1.4.2018  19:37
    Lyst (2017)

Nenápadné malé severské prekvapenie. K tomuto filmu som nepristupoval s veľkým očakávaním na základe slabých hodnotení, ale napokon som sa mýlil. Aj keď spočiatku to veľmi ružovo nevyzeralo. Spisovateľka izolovaná od sveta a trpiaca posttraumatickým zážitkom tam len žerie lieky, chlastá, zvracia a diskutuje so svojim nesympatickým psychológom, pretože stále má pocit, že v jej byte niekto je (a že ju niekto znásilňuje). Takže opäť bordel v zmysle fikcia verzus realita. Našťastie, záverečná polhodina riadne ožila, keď ženská zobrala kladivo do ruky. A dokonca sa objavila aj scéna akoby vystrihnutá z iného filmu (I Spit on Your Grave). Síce je to stále rovnaký dementný psychologický chaos, ale aspoň začalo byť všetko riadne krvavé, a za tú záverečnú fajnovú gorescénku si to v mojich očiach trojhviezdie zaslúži. Navyše mi tá herečka celkom sadla. A nemala problém sa vyzliecť :)

• 31.3.2018  23:52

Hlúpučká teenagerská komédia, ktorá najskôr vzdáva poctu brakovým monster hororom z minulého storočia. U niektorých divákov možno zaboduje nostalgia, mladých to ale najskôr neosloví. Triky sú celkom podarené, no krvi a gore je tu len minimum (najskôr zase PG-13). Bavilo ma to tak pol na pol, a od smiechu som sa teda neváľal. Horor čakať netreba. Ale aspoň potešilo pekné púštne prostredie.

• 30.3.2018  15:57
    Caught (2017)

Dvaja rozpadávajúci sa mutanti terorizujú novinársku rodinku. Čakal som nejakú psychologickú hru s divákom, ale ďalší Funny Games z toho rozhodne nebude. To by sa totiž muselo jednať aspoň o trochu inteligentný home invasion, lenže títo dvaja robotickí blbečkovia dokážu len drístať a omieľať to isté dookola. A aj tú jedinú gorescénu s tehlou pre istotu ukázali len z veľkej vzdialenosti. Takpovediac ani netuším, čím presne by to malo divákov zaujať. Čiernou kvapalinou vytekajúcou z ich ksichtov asi sotva. Iba jedna maska v závere bola celkom snaživá. Ináč strašne slabý horor.

• 30.3.2018  02:57
    Dead Girls (2014)

Hororová antológia zložená z troch príbehov. Ich dej nie je dôležitý, pretože všetky majú jedno spoločné: zomrie tam nejaká z hlavných hrdiniek a tá obvykle vstane z mŕtvych, aby sa pomstila. Hrajú v tom síce pekné herečky, ale ináč je to len nízkorozpočtová hlúposť, ktorá podľa mňa neosloví ani tých najmenej náročných a neoplatí sa to ani na zabitie času.

• 30.3.2018  02:06

Thriller zasadený do historického obdobia o dvoch strážcoch majáka. Jeden z nich je silný ateista, ktorý si rád vypije, zatiaľ čo ten druhý Bibliu nepustí z ruky, takže je jasné, aký je asi medzi nimi vzťah. Títo dvaja chudáci ostávajú odrezaní od sveta a od zásob, pretože nastane nekonečná búrka, takže ich nádeje na prežitie klesajú každým dňom. Na tento film som narazil čírou náhodou, a našimi divákmi je vlastne úplne prehliadnutý, čo je škoda, pretože rozhodne je o čo stáť. Predovšetkým vyhráva pochmúrna atmosféra vytvorená vďaka osamotenému prostrediu v búrke. Záverečná tretina filmu je naozaj vynikajúca, funguje predovšetkým po psychologickej stránke (v podobe pôsobivých halucinácií), a dokonca sa nájdu aj viaceré hororové prvky. Zmieriť sa však treba s tým, že nakoľko sa jedná o herecký koncert dvoch postáv na jednom mieste, film si nedokáže udržať divákovu pozornosť od začiatku do konca. Aj ja sám som sa pristihol, že pozerám na hodinky, najmä počas prvej hodiny. Lenže to by musel byť scenárista úplný génius, aby sa tomu pri takomto filme vyhol.

• 29.3.2018  21:30
    Apocalypse (2017)

Tú jednu hviezdičku dávam naozaj iba preto, lebo som tento rok videl v zombie žánri ešte väčšiu katastrofu, konkrétne "The Lotus", ktorú by som už nazval vrcholom drzosti tvorcov a urážkou diváka. Ináč by bol aj tento film odpad ako vyšitý. Ja naozaj v zombie hororoch nehľadám žiadny komplikovaný scenár a povznesiem sa dokonca aj nad nulových hercov, hodnotím najmä masky a gore. Lenže tu tiež nie je veľmi čo hodnotiť. Nakrúcali to úplní amatéri, ktorí nemali prostriedky vôbec na nič. Lacné CGI pri výbuchoch a digitálne striekance krvi sa rovná úplná tragédia. Veľmi obtiažne toto dopozerať.

• 29.3.2018  12:58

Jediné, v čom ma tento film utvrdil, je to, že pokiaľ stretnem nejakého magora, je veľmi pravdepodobné, že bude podobná celá jeho rodina. Či ma však bavilo sledovať týchto vyšinutých súrodencov je už druhá vec. Režisér sa totiž rozhodol, že nám dej filmu neposkytne v chronologickom slede, takže to skáče z minulosti do prítomnosti a naopak. Čo je vlastne úplne na prd, pretože je nereálne, aby sa v tom divák zorientoval. Pred koncom je to už jasnejšie, ale funkciu to aj tak nesplnilo, pretože pokiaľ chceli tvorcovia docieliť, aby nad tým celým divák premýšľal, bolo nutné vytvoriť inteligentnejší scenár. Že sú všetci psychopati a “kto koho prečo a kedy zamordoval”, sa mi zdá trochu málo. Ako psychologický horor to nefunguje (úplne totiž chýba atmosféra) a gore nestojí za nič. Hlavná hrdinka a ten mladý transvestita to zahrali presvedčivo. Ináč nie je čo chváliť.

• 28.3.2018  01:20

V tomto prípade budem pri hodnotení mierny, pretože slashery veľmi nemusím, ale v rámci tohto minimálne zaujímavého žánru musím uznať, že sa tu jedná o celkom zábavný film. Navyše, pokiaľ Ázia vyprodukuje hocičo iné ako duchárinu, čo je viac ako sledovateľné, tak svoju spokojnosť zakrývať nebudem. Bloody Crayons je vlastne taká filipínska verzia na Vadí nevadí, ktorú si zahrá skupinka teenagerov na ostrove. Ich vzťahy sú však od začiatku mizerné kvôli nepodareným ľúbostným pletkám, takže akonáhle jedna z postáv počas hry padne mŕtva, podozrivý je úplne každý. A môže sa začať vzájomné obviňovanie a samozrejme vyvražďovanie. Úvodná tretina sa trochu zbytočne naťahuje, ale potom to klape až do konca. Gore je iba priemerné, no vďaka kvalitnej technickej stránke a dostatku akcie to aj napriek dlhšej stopáži dosť rýchlo odsýpa. Identita zabijaka je takmer až do konca skrytá. Síce, veľmi sa namáhať nemusel, keďže sa tí chudáci likvidovali medzi sebou. Z čoho logicky vyplýva, že treba ignorovať nulovú inteligenciu postáv, ako je už v slasheroch zvykom. Ako návratka k 90. rokom a starým dobrým Vreskotom či Tajomstvám minulého leta je to OK.

• 27.3.2018  16:14
    Terrifier (2017)

Raz za uhorský rok vznikne horor, pri ktorom mám ako veľmi krvilačný divák pocit, že ho režisér nakrútil presne pre mňa. A toto je ten prípad!!! Jeho krátkometrážnemu predchodcovi som dal plný počet, takže som veril v úspech. A prekvapivo to bolo ešte lepšie, ako som čakal. Damien Leone je podľa mňa neskutočne talentovaný režisér, ktorý sa dokáže bez problémov odviazať bez toho, aby kamera smerovala v tom najlepšom bokom. Pri scénach s pílkou či klaunskej transvestity show som bol v siedmom nebi. Áno, ja tohto klauna proste žeriem. Ale to už je len môj „problém“. V tohtoročnej TOP 10 istý prírastok. A pokiaľ čakáš, že ti k tomuto filmu napíšem detailný obsah, tak radšej prejdi na romantický žáner.

• 26.3.2018  23:03
    Redwood (2017)

Prvá polovica filmu je iba vzťahová dráma dvoch nesympatických postáv, ktorú nezachraňuje ani pekné lesné prostredie, takže sa divák môže spoliehať už iba na to, že sa to veľmi rýchlo prepne do sľubovaného upírskeho módu, aby sa tam konečne niečo začalo diať. Toho sa síce napokon dočkáme a škriekanie v pozadí na istú dobu dokáže vytvoriť akú takú atmosféru, ale tvorcovia si žiaľ na samotných upíroch vôbec nedali záležať. Masky sú naozaj chabé a gore úplne chýba. Zaklincovali to načisto trápnym a retardovaným rozuzlením. Tento rok našťastie ešte máme pár lesných želiezok v ohni, takže The Ritual hádam nebude jediný, no tento pokus odporúčam s čistým svedomím vynechať.

• 23.3.2018  12:46
    Pyewacket (2017)

Ďalší horor, ktorého trailer vyzeral nádejne, no očakávania sa podľa zvyku nenaplnili. Režisér síce opäť ostal verný peknému, lesnému prostrediu, no rozpočet musel byť oproti predchádzajúcej parádnej pecke Backcountry minimálne o polovicu nižší. Problémová teenagerka sa po hádke pokúsi zabiť svoju matku pomocou rituálu, v ktorom vyvolá čarodejnicu. Prvá tretina filmu je nuda z jej života, kde sa nič nestane. V druhej tretine nuda pokračuje, akurát má dievčina pocit, že sa jej rituál podaril a niečo ju prenasleduje. V záverečnej tretine to už samozrejme nejako (konečne) ožiť muselo, no nie je to uspokojivé natoľko, aby som to mohol chváliť. So samotnou čarodejnicou sa našli asi len dve krátke scény, takže maskéri sa veľmi namáhať nemuseli. Ani chata a okolitý les atmosfére veľmi nepomáhajú. Strašne spomalené, nevýrazné, nezáživné. Rozuzlenie sa dalo čakať, takže už som nad tým len mávol rukou.

• 22.3.2018  20:30

Komu sa páčila jednotka, bude sa mu páčiť aj dvojka. Dej vlastne totožný, akurát že zatiaľ čo jednotka bola atmosférická a napínavá a obete v podstate úplne bezmocné, dvojka je celkom krvavá a omnoho akčnejšia vyvražďovačka, kde to schytávajú postavy kladné ako aj záporné. Podľa očakávania ma prvá časť chytila omnoho viac, ale aj toto je fajn. V porovnaní s ostatnými podobnými žánrovkami je to tak akurát priemerne brutálne. Žiaľ musím súhlasiť s tým, že je to súčasne aj klišé plné scenárových otrepaností (ako policajt či úplný záver filmu), takže vytknúť by sa toho dalo asi viac, ale to už sú veci, s ktorými som pri hororoch už dávno vopred zmierený. Rovnako ako aj so scénami, keď mladík má možnosť tú kravu v maske hneď odstreliť, a samozrejme tak neurobí. Celkovo za mňa tak 7/10, inými slovami, divák sa z toho rozhodne neposerie, ale peniaze za kino som neľutoval.

• 17.3.2018  00:58
    Hellstone (2016)

Po asi dvojročnej odmlke nám Nemci opäť niečo vytvorili. Či to za niečo stojí je už druhá vec. Príbeh o mladíkovi, ktorý musí zachrániť magický kameň z rúk satanistov. Ten totiž dokáže otvoriť bránu do pekla. Akonáhle tam tí satanisti začnú umierať, menia sa na démonov. A keďže hlavný hrdina nájde chatu, a dokonca príde na rad aj motorová píla, je myslím jasné, kam smeruje pocta. Preto hodnotím ešte veľmi mierne, počas prvej polovice filmu som bol na jasnom odpade. Prekvapivo však niektorí démoni vyzerajú k svetu, akoby vypadli z úplne iného filmu. Dôjde dokonca aj na solídne gore. To však nič nemení na veci, že je to fakt hlúpe, amatérske, miestami až nechcene komické. Nechápem to, jedna z najrozvinutejších krajín Európy a nemajú peniaze ani schopnosti na to, aby nakrútili normálny horor.

• 16.3.2018  15:52

Jennifer odišla od svojho exmanžela, aby začala odznova, no nejako sa jej nezadarilo. Privlastnila si totiž šperkovnicu po svojej nebohej novej susedke, a tá ukrýva malé tajomstvo, takže sa chuderka každé ráno prebúdza s novými krvavými uhryznutiami na tele. Je to horor, ktorý by som označil prívlastkom priemerný. Na blonďatú krásavicu sa totiž pozerá dobre, a tú zubatú príšerku taktiež nepokazili. Vlastne mi na tomto filme ani nič nevadilo. Akurát je dosť nevýrazný, málo napínavý a nedostatočne brutálny, takže si naňho divák o pár týždňov len sotva spomenie.

<< předchozí 1 2 3 4 18 35 52 69