ricci.s

Horror is my life!

Skype: richard.slobodnik

<< předchozí 1 2 3 4 21 42 62 82
    • 28.5.2020  22:49

Antológia, v ktorej sa hlavní hrdinovia nakazia neznámym vírusom až začnú postupne mutovať, vlastne neponúka nič viac, len občasné chutné zábery na odpadávanie častí tiel či rôznorodú zmes tekutín, ktorá vyteká z postihnutých miest. Čo sa mi žiaľ zdá trochu málo, navyše z toho razí minimálny rozpočet. Pre mňa je to sklamanie, pretože od spojenia brutálnych režisérov ako Cristopharo + Rojas som čakal omnoho viac.

• 16.5.2020  18:58
    Yummy (2019)

Ženská si chce zmenšiť kozy, jej matka podstúpiť plastiku, a ako doprovod je tam priateľ, ktorý nenávidí krv a súčasne je večný smoliar, ktorý stále do niečoho narazí, ale väčšinou sa z toho nejako vyseká. Navštívia kliniku, na ktorej sa dejú pochybné experimenty a omylom oslobodia zombicu. Týmto sa to celé peklo začne. Keď to už má byť sranda, hlavne že je krvavá a zábavná. Pretože Belgičania na rozdiel od väčšiny amerických zombie sračičiek tou červenou rozhodne nešetria a dokážu sa vyšantiť do sýtosti. Masky, gore, krv za 100%. Dej je samozrejme opozeraný a predvídateľný, čo sa aj dalo čakať (s niekoľkými vtipnými prvkami, ktoré boli aspoň trochu prekvapivé - horiaci penis, zombie jašterica), postavy vyložene karikatúrne. Kto má teda rád seriózne a originálne filmy, stráca čas, kto má rád bezmyšlienkovitú zábavu, bude spokojný.

• 15.5.2020  18:03

Rodina sa opäť nasťahuje do starého domu. Po údajnej samovražde otca tam príde bývať dcéra s rodinou, ktorá však od neho v minulosti utiekla, pretože otecko bol tak trochu magor. Jeden z jeho obrazov je však očividne prekliaty a žena na portréte nie je tak celkom iba maľba. Fajn nakrútené, fajn zahrané, zaujímavý príbeh. Turci však prekvapili predovšetkým solídnym scenárom, ktorý priniesol nejaký ten zaujímavý zvrat, a z duchárskeho hororu sa prekvapivo vykľulo niečo úplne iné. Dokonca aj hlavná hrdinka bola celkom fajn... na Turkyňu. Napriek tomu si myslím, že vyše dvojhodinová stopáž bola úplne zbytočná a strašidelných výjavov je na škodu veci dosť málo. Film nevydesí, ale celkom zaujme.

• 13.5.2020  21:50
    Achoura (2018)

Počas Achoury, detského náboženského sviatku, ožíva monštrum, ktoré žerie deti. Na rozdiel od IT sa síce zabiť nedá, ale aspoň sa dá uväzniť (či je to niekedy výhra je už druhá vec). Dejové línie skáču z minulosti do prítomnosti, takže spočiatku môže film pôsobiť chaoticky, neskôr, keď sa už dostatočne zoznámime s postavami, to prestáva byť problém. Že bola tá poletujúca príšera digitálna mi až tak nevadilo. Skôr je škoda, že boli tvorcovia v tých vraždách detí až príliš opatrní, a počas prvej hodiny sa to občas vlečie. Zľaknúť sa tiež veľmi nie je čoho. Ináč sledovanie neľutujem - film vyložene neurazí a samotný námet - hoci okopírovaný - ma našťastie celkom baví. Maročania mi na rozdiel od Američanov aspoň dokázali, že na nakrútenie vyložene priemerného a sčasti zmäteného hororu nepotrebujú 80 miliónov ako pri IT2.

• 12.5.2020  12:09

Snaha o napodobňovanie stroskotala, nepáčilo sa mi to. Taliansky plagiát na všetko možné, od Countdown až po The Ring (a mnoho ďalších). Smrtiaca aplikácia, ktorú treba preniesť do mobilu niekoho iného, aby nešťastník dostal ďalších 24 hodín, ináč zomrie. Keby to bolo aspoň funkčné, poriadne ľakačkové a desivé, tak by som to aj napriek kopírovaniu chválil, a možno skončil aj na 4 hviezdach. Lenže na mňa to nefungovalo dokopy nijako. Prvá polovica filmu sa ešte ako tak držala nad vodou a ponúkla zopár pekných zjavení, zvyšok je už nudná blbosť, v ktorej hlavná hrdinka len pátra a pátra, popri tom reve, vrieska a hysterčí. Radšej nech sa Taliani držia brutálnych krvákov.

• 8.5.2020  18:41

Keď sa jedna negrica v treťom trimestri zoznámi s novou "kamarátkou", ktorá ju pozve k sebe domov, je úplne jasné, kam film bude smerovať. Samozrejme, ďalší francúzsky Inside z toho nebude. Keďže rozpočet na nejakú väčšiu brutalitku nestačil, muselo sa to uberať skôr psychologickým smerom, takže je to niečo podobne ako menej známy thriller Cord z roku 2000, ktorý sa tu neteší veľkej obľube, hoci ja mám iný názor. V tomto prípade sa však jedná o slabší odvar. Hlavná hrdinka je ešte relatívne v pohode, no hlavná záporáčka podľa mňa nebola dostatočne zaujímavá a charizmatická na to, aby film utiahla. Vrážd je minimum, samozrejme všetko mimo záber. Jedna lepšia (príp. krvavejšia) scéna mi nestačí. Priemer ale udelím, pretože po mizerných štyroch častiach tu máme aspoň mierne zlepšenie.

• 8.5.2020  14:15
    Awoken (2019)

Tento austrálsky kúsok som už mal nejakú dobu v hľadáčiku, a mal som sa na čo tešiť, pretože je to pre mňa jedno z najväčších tohtoročných prekvapení. Mali sme tu už viac hororov o démonoch, ktorí navštevujú nevinné obete počas spánkových paralýz, tento sa vlastne líši iba tým, že démoni svoje obete posadnú, pokiaľ trpia dlhodobou nespavosťou. Takže tento malý lekársky experiment v tajnom nemocničnom podzemí s cieľom zachrániť brata hlavnej hrdinky a ďalších dvoch úbožiakov sa zmení na démonický horor o posadnutosti. Hoci tieto exorcistické snímky už málokedy zaujmú, tuto klape atmosféra na výbornú, k postávam vlastne nemám ani žiadne výhrady a film je predovšetkým prekvapivo desivý, takže najmä pri nočnej projekcii môže znamenať pre mnohých divákov celkom silný zážitok. Musím sa trochu zľutovať nad trochu naivným a unáhleným zakončením (áno, po dlhej dobe som si želal, aby nejaký film trval dlhšie), no hodnotím podľa toho, ako na mňa film zapôsobil.

• 6.5.2020  13:15

Skupinka nadržaných študentiek kurvičiek si nájde ubytovanie v krásnom rodinnom dome, avšak keďže nesplnili pravidlá pani domácej a urobili si tam párty, tak na do doplatia, pretože dom má očividne ešte jedného obyvateľa. Slasher pripomínajúci svojou formou staré talianske horory Argenta a pod., nie je to síce žánrovo určené presne mne, ale celkom pobavilo. Film vyšiel v talianskom dabingu, čím navodzuje ten správny retro feeling. Zabijak žiaľ používa väčšinou nôž či kladivo, až na konci príde na rad motorovka a hneď sa to poriadne rozkrvaví. Nakrútené je to pekne, s výraznými farbami, horšie je už samotné prevedenie vrážd, ktoré mnohokrát vyvolá úsmev. Nechýbajú obnažené ženské, dostatok sexu a top scénou filmu sa stáva zamordovanie priamo počas orálu. Skalným priaznivcom slasherov a 70-80 rokov odporúčam.

• 3.5.2020  13:29

O 90% menej inteligentné ako Open Graves, ale súčasne aj o 90% viac krvavé. Skupinka teenagerov rozohrá hru, ktorá im určí, že má umrieť 24 ľudí. No keď to odignorujú, odrazu im začnú postupne explodovať hlavy a je po srande. Takže či chcú, či nechcú, musí sa začať masakrík. Krvi je teda rozhodne dostatok, ďalším plusom je perfektné gore, a za tých 70 minút to vlastne nemá kedy nudiť. Je to iba tupé. Našťastie sa to ale neberie moc vážne, takže kto nebude filozofovať nad správaním hlavných postáv, celkom si to užije.

• 1.5.2020  14:33
    The Unborn (2020)

The Unborn... je fajn. Dejovo trochu pripomína Last Shift, a keďže mám celkom rád takéto priamočiare a jednoduché ducháriny, tak ma to aj bavilo. Dvaja sekuriťáci a obrovská opustená fabrika obývaná duchmi. Veľké plus za peknú hlavnú hrdinku a kratučkú stopáž, čím menej takéto horory naťahujú, tým lepšie. Spev detských duchov v nočnej barabizni navodil čo trebalo, takže atmosféra sa dala miestami krájať. Dokonca sa nám tam objavil aj nejaký ten mutantík. Režisér by však musel mať o niečo viac skúseností, aby to aj dotiahol do úspešného konca. Želať si totiž, aby to celé neposral predvídateľným rozuzlením, to by som už chcel asi veľa. Rozpočet nebol najvyšší, ale aspoň k mierne nadpriemernému zážitku mi to nevadilo.

• 28.4.2020  12:31
    Dreamkatcher (2020)

Horor o hnusnom faganovi, ktorého v snoch navštevuje jeho skapaná mater, a začne ním manipulovať proti premúdrelej psychologičke macoche a naivnému fotríkovi. Trailery vyzerali nádejne, ale napokon nie je o čo stáť. Celkové spracovanie je dosť lacné, strašidelné to nie je ani náhodou, sem tam nejaký náznak atmosféry a úplne pokurvené rozuzlenie, ktoré nerieši zhola nič. Možno sú aj horšie, ale žiaľ, nebavilo ma to.

• 27.4.2020  19:53
    Upyri (2019)

Bielorusko a horor? Prečo nie? Včera som to riskol s Kazachstanom, dopadlo to biedne, tak som skúsil toto. Dokonca som sa o filme niekde dočítal, že sa malo jednať o vôbec prvý bieloruský slasher. Lenže to by si museli istí jedinci najprv ozrejmiť, čo to vlastne slasher je. A som v konečnom dôsledku aj celkom rád, že to slasher nebol. Upírina? Taktiež nie. Jedná sa o lesnú naháňačku s jazernými mutantami. Štyria teenageri vyrazia na výlet k jazerám, v ktorých podľa legiend títo mutanti raz do roka vstávajú z mŕtvych. A keďže obetovanie domorodým obyvateľstvom nevyjde, obetí bude o niečo viac. Nakrútené je to pekne (tieto prírodné horory celkom môžem), takže aj napriek nudnej prvej polovici prižmúrim trochu oko. No len aby to za niečo stálo, musela by tam byť aspoň nejaká krv, a tie príšery by nesmeli vyzerať tak neskutočne komicky. Tak sa nám tu všetky postavy trochu ponaháňali, pobili, poumierali. Dojmy rozpačité, ale čakal som to horšie.

• 23.4.2020  22:39
    Cuerdas (2019)

Ženská na vozíku, besný pes, besná fretka, sem tam vedľajšia postava na vyškrtnutie, plus nejaký ten psychologický aspekt (výčitky svedomia, prízraky mŕtvej sestry, vzťahy s otcom a pod.) Žiadne veľké a napínavé súboje medzi (dosť nesympatickou) hrdinkou a psom sa však nekonali. Tá sa totiž väčšinu stopáže len tak motkala po dome a nedialo sa dokopy nič. Španieli majú šťastie, že na tomto type hororov väčšinou nie je veľmi čo pokaziť. Nenadchne ani neurazí.

• 18.4.2020  02:01
    eROTik (2018)

To je naozaj blázon ten Cristopharo. Po tomto tu ma už naozaj nič neprekvapí, a pridávam si ho do top 10 režisérov. Opäť tu máme v hlavnej úlohe úplného magora a sériového vraha. Lenže tento svoje obete nemučí, kdeže, odrovná ich veľmi rýchlo. No čo s nimi stvára po smrti je už druhá vec. Jednoznačne najlepší horor, aký som kedy videl v tomto žánri. Ale asi to bude preto, lebo nekrofilné horory nevznikajú každý deň a majú len minimum predstaviteľov. Vlastne ma teraz napadne iba zastaralý a v dnešnej dobe komický Nekromantik či niekoľko málo prekvapení od Doru (Provokation). Film nie je až tak brutálny, ale ťažko psychologický a šialene nechutný, takže ho podľa mňa dopozerá iba málokto.

• 18.4.2020  00:32
    Xpiation (2019)

3 hlavné postavy - potetovaný mučeník alias mäsko na rezanie, holohlavý rozrehotaný feťáčik alias mučiteľ, ktorého to najviac baví pri starých talianskych šlágroch, a stará kurva s tonou makeupu, ktorá si všetko nahráva na kameru. V poradí tretí taliansky extrémny film za posledné roky (po Sacrifice a Torment) - samozrejme spôsoby mučenia je zbytočné rozoberať, ale je to opäť míle za hranicami toho, čo je bežný divák schopný v rámci zvráteností zniesť. Dokonca ma prekvapilo, že to celé malo aj pointu. Choré, nádherné torture porno.

• 17.4.2020  22:24
    Behind You (2020)

Dve sestry sa po smrti matky nasťahujú do domu k svojej nevraživej tete. Tá ich neprivíta s nadšením, keďže vie, že jej dom je obývaný zlým duchom, ktorý by rád opäť žil. Sledovateľná duchárina, ale žiaľ len priemerná, nie veľmi výrazná, ani zaujímavá, ani veľmi desivá. Pozrieť, zabiť čas, vymazať a zabudnúť. Najmä to posledné príde neskutočne rýchlo.

• 15.4.2020  17:46
    Z (2019)

"Z" je imaginárny kamarát 8-ročného Josha, a súčasne aj roztomilý, okatý démonik, ktorý je očividne viac reálny ako by sa mohlo zdať. Takže keď začne vyvádzať nezbednosti a rodinke párkrát pekne "podkúri", bude to práve nervovo labilná mamča, ktorá ho bude chcieť naučiť poslúchať. Teda, aspoň sa o to pokúsi... V rámci démonických či duchárskych kúskov je to solídna záležitosť, dokonca som sa raz zľakol až tak, že som si musel dať fajčpauzu. Konkurencia v žánri je však silná, takže si myslím, že horor najskôr prepláva bez väčšieho povšimnutia.

• 13.4.2020  20:26
    Flowers 02 (2020)

Rovnaký extrém ako prvá časť. Gore, gore a ešte raz gore. Musím uznať, že už dlho som nevidel taký hojný počet mŕtvol na jednom štvorcovom metri. Hniloba, špina, hnus. A potom to v tradičnom režisérovom duchu pokračuje nekrofíliou, pitvami a telesnými tekutinami od výmyslu sveta. Dokonca sa nám to oprie aj o zombie žáner. Bez dialógov, s depresívnou hudbou a v tradične experimentálnej forme. Iba pre tých, ktorým sa páčila jednotka!!! Samozrejme vrátane mňa, lebo Stevensovu formu umenia musí milovať každý hororový gurmán.

• 13.4.2020  04:24
    Kuntilanak 2 (2019)

Režisér nakrútil najprv staršiu fajnovú trilógiu Kuntilanak, ktorú sa rozhodol zremakeovať do trochu viac detskej a dobrodružnej podoby, čo mi v prvej časti až tak nesedelo, ale táto časť je neporovnateľne lepšia. Aj keď stále je to viac fantazijno-dobrodružné ako vyložene hororové. Niet sa čomu diviť, keď tu opäť hrajú detskí herci z jednotky, a Kuntilanak sa už vyložene koncentruje na unášanie malých detí. Súrodenci sa vyberú do domu uprostred lesov, kde má žiť biologická matka jednej z nich, no keď zistia, kto tá ženská v skutočnosti je, nebude ľahké jej prekliaty les opustiť. Hororík, v ktorom sme sa presunuli do omnoho atmosférickejšieho prostredia, a dokonca je to aj ohľadom trikov a masiek omnoho pestrejšie, a tým aj drsnejšie a strašidelnejšie. Námetom to trochu inklinuje ku Gretel and Hansel, dokonca ho úrovňou a snahou minimálne o triedu prevyšuje, a to predovšetkým vďaka dostatočnej akčnosti, aj keď sa stále pohybujeme v debilnom ratingu PG-13. Bodaj by vznikla trojka, v ktorej konečne potečie krv... kľudne aj tých otravných faganov, to by bol šok!

• 7.4.2020  17:37

Nedivím sa, že film vyškrtli z našich kín, moderný mladý divák je totiž orientovaný na horory trochu iného razenia ako toto. Perkins doteraz nakrútil dva priemerné horory, v ktorých nádherne vybudoval atmosféru, akurát že sa potom nikam nepohol, a tak jeho filmy začali veľmi rýchlo nudiť. A ani v tomto prípade nedošlo k žiadnej veľkej zmene, hoci si myslím, že Gretel & Hansel je z nich najpodarenejší. Film je po atmosférickej stránke brilantný, meditatívny, pohlcujúci až hypnotický, ale súčasne dosť strnulý, prešľapuje na jednom mieste, a v konečnom dôsledku žiaľ neponúkne nič, čo by diváka dostatočne "nabudilo". Ani samotná striga sa vlastne poriadne neprejaví. Plus ešte ten debilný rating PG-13. Niekoho to možno pohltí a bude to považovať za dokonalé hororové umenie, niekoho totálne uspí. Za mňa veľmi porovnateľné povedzme s nórskym Skyggenes dal. Lesík, hudbu a atmosférku som si miestami celkom vychutnával, no napriek tomu som sa najmä v druhej polovici tešil na čím skorší koniec. Forma jednoznačne predčila obsah. Potenciál bol vyšší.

• 6.4.2020  05:29

Chvíľu mi teda trvalo, kým som sa preniesol cez ten odstrašujúci názov, ale keďže si myslím, že Charie Steeds je v porovnaní s najväčšími hororovými nemehlami z Británie ako Mj Dixon, Steven M. Smith či Andrew Jones ešte tým najmenším zlom, dal som tomu šancu. Veľa talentu však ani v tomto prípade nepobral. Z lacného gore sme sa preniesli do lacnej ducháriny, v ktorej si má ženská so svojim synom užiť posledné chvíle so skapínajúcim dedom v strašidelnom sídle. Dedo však ukrýval tajomstvo. Nejaké biedne šoky, nočné mory či mutantík zo "skrine" sem tam vyskočia, ale aj tak si myslím, že to gore by bolo lepšie. Nebolo to síce úplne toxické, no o atmosfére či nejakom extra zážitku nemôže byť ani reči.

• 6.4.2020  04:23
    Aquaslash (2019)

Síce debilný film (tak ako je debilný takmer každý slasher), ale v konečnom dôsledku som neodchádzal úplne nespokojný. Teenagerské postavy šukajúce v každom rohu a ich nezaujímavé vzťahy najskôr nebudú trápiť nikoho, a tak si tieto nekonečné momenty mohol režisér odpustiť. Nádejný úvod, potom už divák zaspáva, ale záver to zase vynahradí. Vlastne je najideálnejšie pustiť si iba záverečných 20 minút. To úplne stačí. Tam totiž dôjde na to, na čo sa celú dobu tešíme, a je to prekvapivo podarené. Vyše hodinová stopáž je aj tak prehnaná. V krátkometrážnej forme by si film zaslúžil plný počet.

• 6.4.2020  03:47
    Malasaña 32 (2020)

Šesťčlenná rodinka sa nasťahuje do strašidelného bytu, od začiatku ich trápia duchárske vízie, a keď ich najmladší potomok zmizne, je všetko jasné. Plus nejaká potrebná špiritistka do toho celého. Ale funguje to? Áno, funguje. Španieli proste vedia, a kritizovať horor za to, že to tu už bolo miliónkrát... no a čo, že bolo. Tento film tak či tak nenápadne preplával bez toho, aby o jeho existencii niekto tušil, o megafilm roka sa taktiež nejedná, a kto sa vopred zmieri s tým, že je to iba čistý rodinný ľakačkový kúsok bez vyšších ambícií, nemal by mať problém. Do mojej zbierky duchov zapadne akurát.

• 4.4.2020  14:08

Toto sa naozaj nedalo. Rozťahaná a nudná sektárska blbosť zabalená do dokonalej formy. Hudba podmanivá, prostredie dokonalé, ale čo z toho, keď "hororové" tam nebolo nič, a film ma takmer unudil na smrť. Skupinka sfanatizovaných ženských tam len celú prvú tretinu filmu uctieva jedného ježiškovského hňupa, ktorý rád pretrhuje panenské blany a z "dcér" robí "ženy", v druhej tretine tam len pobehujú po lesoch, horách, kopcoch, riekach, až kým si konečne uvedomia, že je to úplné hovädo. Strašne zaujímavý scenár, fakt. Príbeh to vlastne ani nemalo, krv v podstate žiadna, jediný horor na tom bola menštruačná krv hlavnej hrdinky a jej utkvelé predstavy. Tá síce mala pekné modré oči, ale to je asi to jediné, čo je hodné zapamätania.

• 3.4.2020  05:39

Svjatoslav pokračuje vo svojich hororoch s mytologickými postavami, a s výnimkou mierneho zaváhania v podobe Rusalky odvádza dobrú prácu - a ani táto Yaga nie je výnimkou. Opäť šetrí lacnými šokmi či vraždami, a koncentruje sa skôr na atmosféru, postavy a ich vzájomné vzťahy. Trojica teenagerov, ktorí na začiatku filmu ešte veľmi dobre nevychádzali, musí spojiť svoje sily a postaviť sa zlej čarodejnici, pretože tá uniesla malú sestru jedného z nich a dospelých pomocou svojich síl zhypnotizovala. Dokonca sa musia dostať cez krb v jej "chalúpke" až do jej temného sveta. Režisér ma presvedčil, že Rusi horory nakrúcať vedia, pokiaľ chcú. Detské postavy sú úplne v pohode, príbeh ma zaujal, hudba a kamera sú na špičkovej úrovni. Už len na tej "desivosti" treba trochu popracovať, aby som mal aj pocit, že sledujem horor, a nie temnejšiu detskú fantasy v štýle posledných dielov Pottera. Ináč príjemný kúsok a za mňa odporúčanie.

• 29.3.2020  01:16

Ďalší príbeh o démonickej pomste. Jeden z hrdinov je po nehode paralizovaný, a jeho matka sa rozhodne prekliať všetkých jeho priateľov, ktorí mu ublížili a opustili ho, takže to následnej pokračuje tým, že nám démonické zjavenia vyskakujú z každého kúta obrazovky. Tieto turecké horory majú podobnú tendenciu ako kedysi japonské vlasaté napudrované potvory. Všetko je stále na to isté kopyto, duchovia / démoni vyzerajú úplne rovnako a aj sa rovnako prejavujú. Ja už napríklad vôbec nevidím žiadny rozdiel povedzme medzi sériou Dabbe, Siccin či Üç Harfliler, a to mi stačilo len pár dielov. Takže pozrieť si takýto horor raz za pol roka je relatívne neškodné, ale keby som to mal sledovať každý deň, asi by ma to po týždni zabilo.

• 28.3.2020  03:44

Rodiny sa stretávajú v sirotinci, v ktorom niektorí členovia vyrastali, no čoskoro si uvedomia, že sa tam nikdy vracať nemali, avšak niet cesty späť. Prichádza pomsta spojená s čiernou mágiou za hriechy minulosti. Démonický kúsok, pri ktorom váham medzi 3 a 4, lebo čakal som ešte o niečo viac (snáď ma Anwar presvedčí v chystanom Impetigore, lebo ako scenárista tu podal len priemerný výkon). Problémom je najmä množstvo postáv v podstate bez charakteru, ktoré sú divákovi od začiatku ukradnuté, úvodná polhodina mi prišla vlažná a zbytočne zdĺhavá, a ku koncu, keď to už začína fakt strácať dych a všetci tí hrdinovia tam len nezmyselne pobehujú, to vyvrcholí pomaly až komicky. Zase na druhej strane posadnutí chudáci, ktorí si tam odrezávajú časti tela, a vyliezajú z nich chrobáčiky, húsenice, stonožky a všelijaká možná háveď, sú na nezaplatenie. Nepresvedčilo ma to natoľko, že by som to chcel v blízkej budúcnosti vidieť znova, ale ako celkom efektnú exotiku beriem všetkými desiatimi.

• 25.3.2020  14:17

Ten nepodarený efekt letiacej hlavy figuríny budem brať s rezervou, predsa len, sú to Poliaci, a tí majú zmysel pre humor. Ono to bolo celé tak roztomilo debilné a naivné, že sa mi to páčilo - sympatické postavy, srandovní 200-kiloví mutantíci a gore v pohode. Navyše, hororíky príbuzné Wrong Turn sa už často nevidia. Aj keď film veľa inteligencie nepobral, dokáže pobaviť a spríjemniť večer.

• 25.3.2020  03:51

Dej tohto zázraku sa odohráva na škole, ktorú navštívia krotitelia duchov. Tí musia bojovať proti jednej zakrpatenej trajde alias krvavej Mary, ktorú vzkriesil jeden zo žiakov. No a tento zlý duch má schopnosti prevteľovania hádam do všetkého (nevynímajúc starú babu pri sexe, plod, ktorý tam začne veselo masturbovať, hovno, a podobné srandičky), takže zatiaľ čo anglicky hovoriace krajiny sypú jednu sračkoidnú novinku za druhou, Brazília si servítku pred ústa nedáva, a na diváka čaká zábavná a zvrátená démonická vybíjaná, v ktorej explodujú hlavy a krv strieka na hektolitre. Hororové komédie síce vo všeobecnosti nemám rád, ale v tomto prípade som si v hodnotení istý – naposledy som mal podobné pocity pri španielskej „La Noche del Virgen“. Niečo tak uletené tu už dlho nebolo a podľa mňa tak skoro ani nebude.

• 24.3.2020  22:46

Partia kamarátov na chate, začnú sa diať veci, vzájomné podozrievanie, zmiznutia, prekliate jazero. Technicky to vyzerá dobre, hudobne ešte lepšie, atmosféricky to klape, ale po stránke scenára je to na zaplakanie, hlavná hrdinka musí byť opäť úplne jebnutá s tými svojimi predstavami a snami, celé to vôbec nedáva zmysel, a postavám sa tu poväčšinou akosi nechce umierať. Severský potenciál opäť využitý len na 50%.

<< předchozí 1 2 3 4 21 42 62 82