ricci.s

Skype: richard.slobodnik

<< předchozí 1 2 3 4 17 32 48 63
    • 25.6.2017  22:43
    Sendero (2015)

Sláva, konečne som sa po dlhých rokoch čakania dočkal hororu, ktorý je podľa môjho gusta, pretože už si ani nepamätám, kedy som naposledy videl nejaký krvavý exploiťák. Tradičný námet - skupinka mladých niekam ide, sú unesení a dostanú sa do pazúrov vyšinutej rodinky... a keďže by radi prežili, tak si len divák po celú dobu vychutnáva, ako sa všetci navzájom masakrujú. A mne ako jednému z mála to k spokojnosti stačí. Kto však potrebuje inteligentný scenár, nech hľadá inde.

• 22.6.2017  21:42
    Anomaly (2016)

Rodinka, dom, duchovia, farár, posadnutosť, vymietanie. To je celé. Stopáž plus, väčšina ostatných aspektov nestojí za nič. Najhoršie je na tom samozrejme scenár a samotný dej. Pretože väčšiu zbytočnosť už ani nemohli vymyslieť. Aspoň že z času na čas sa objaví nejaká ľakačka, ktorá to trocha oživí. Krásny príklad pásovej výroby.

• 20.6.2017  18:31
    12 Feet Deep (2016)

Dve holčiny ostanú uväznené v bazéne po tom, čo sa zatiahne a zabudne sa na nich. No a jediná osoba, ktorá im dokáže pomôcť, je strelená upratovačka a bývalá trestankyňa, ktorá by na tejto situácii rada zarobila. Nudný a strašne nezaujímavý thriller podľa skutočnej udalosti, čo je síce uveriteľné, ale nechápem, čím to malo (alebo chcelo) diváka osloviť. Mňa proste nebaví sledovať hodinu a pol trvajúcu konverzačku medzi dvoma, neskôr troma postavami. Keby sa tam znenazdajky objavil nejaký žralok, tak by som kľudne prihodil. Lepšia srandovná stupidita ako toto.

• 19.6.2017  23:21
    Altar (2016)

Opäť, ako vždy... čím krajšie postery, tým sračkoidnejší horor. Prvých 50 minút úplne nepodstatná vata (kým partia tých dementov konečne objaví v lese ten oltár), potom nastáva hystéria a nejaké uvrieskané pobehovanie po tme, kde aj tak neukážu dokopy nič. Čo som aj čakal. Úplné dno, dokonca aj na priblblý handycam žáner. S kľudom preskočiť.

• 18.6.2017  23:03
    Borderline (2017)

Psychologický survival. Vždy ma poteší, keď vyjde lesná novinka, kde budú hlavné postavy bojovať o prežitie. Ale opäť to žiaľ nie je jeden z hororov, na ktorý by som si pamätal viac ako niekoľko hodín. Dve sestry sa po samovražde matky vyberú do hôr, aby tam vysypali jej popol. Samozrejme sa stratia. Jedna z nich je hysterická, druhá mentálne retardovaná. Pustiť takýto podarený párik niekam do divočiny určite nebol dobrý nápad. Na divákovu škodu sa tam okrem debilných hádok vyše polovicu filmu nedeje vôbec nič. Potom tej retardovanej začne prepínať čoraz viac a viac, čo tie nekonečné minúty aspoň trochu oživilo. Celkovo je to však pre mňa nepostačujúce, a to ani po psychologickej stránke. Hlavná "záporáčka" totiž hraje úplne nemožne a nepresvedčila ma ani na zlomok sekundy, že to myslí vážne. Skôr bola celú dobu na smiech.

• 8.6.2017  01:35

Príbeh o otcovi, ktorý sa snaží zachrániť svojho syna. Ten sa totiž v nemocnici nainfikoval upírskou krvou. Kto však čaká hektolitre krvi a množstvo akcie, tak čaká márne. Keďže hororových prvkov je naozaj minimum, k vyššiemu hodnoteniu ma to nepustí. Ako dráma je to však celkom dobre sledovateľné, najmä vďaka solídnym hereckým výkonom. Vďaka krátkej stopáži a celkom dobrému príbehu to navyše nestihne ani veľmi nudiť.

• 5.6.2017  01:21

Kvalitný lesný survival tu už dlho nebol, takže konečne aspoň niečo. Štyria priatelia sa vyberú na kanoe-výlet, avšak tradične sa všetko pokurví, keď sa jeden z nich pri nehode ťažko zraní a bude problém sa odtiaľ vyhrabať, čo postaví zúčastnených proti sebe. Na môj vkus sa to až príliš sústreďuje na artovú stránku. Melancholická hudba, flashbacky zo šedej minulosti hlavnej hrdinky, vnútorné filozoficky ladené monológy, spomalené zábery. Samozrejme nemôžu chýbať konverzačky na tému kto s kým v minulosti spal a podobne. V prvej polovici si divák rád podrieme. Napokon sa tam niečo diať začne, ale je toho minimum, dokonca by som snímok ani nenazval hororom. Čo sa mi páčilo, bola zručná kamera, spomínaná hudba, sympatické herecké osadenstvo. Dýcha z toho typická severská, chladná atmosféra, a to je presne to, čo na týchto filmoch milujem. Napriek viacerým slabinám milosrdná troječka. Magnus rozhodne nie je stratený prípad.

• 4.6.2017  02:09

Taliani vypúšťajú horory v poslednej dobe naozaj zriedka, tak som sa potešil, že tu bude konečne niečo zaujímavé, dokonca duchárske, ale napokon to nemôžem veľmi odporučiť. Slabota. Dokonca by som to nazval veľmi chabou variáciou na Amityville, v ktorom sa párik nasťahuje do nového sídla s temnou minulosťou, tehotná žena začne vidieť duchov a chce vypadnúť, zatiaľ čo chovanie jej mužíčka sa začína meniť, začne byť agresívny, a je jasné, že ho niečo posadlo. Strašidelné to veľmi nie je, ľakačiek sa nedočkáme. Občas poteší démonik (ktorého radšej ukážu maximálne na dve sekundy), či nejaká nočná mora a skrvavené zjavenia. Záver to tiež nijako nevylepšil. Je to len celkom atmosférické vďaka prostrediu, pretože spustnutý barák plný švábov veľmi lákavo nevyzerá. Ináč veľa tam toho nenájdeme, úplne chýba akákoľvek inovácia či zaujímavý nápad. (Keď vidím doterajšiu tvorbu režisérov, tak už chápem. Od zombíkov, ktorí im veľmi nevychádzali, prešli na duchársky žáner, ale čo z toho, keď talent chýba).

• 24.5.2017  00:18
    Eat Local (2016)

Podpriemerná upírina. Veľa ich zatiaľ tento rok nebolo, tak hádam sa to ešte zlepší. Na odľahlom statku uprostred lesa sa stretáva skupina upírov, no od začiatku sú stopovaní vojakmi, ktorí majú len jeden cieľ - zlikvidovať ich. Spočiatku nudná konverzačka, potom sa to zase zmení na nudnú strieľačku a naháňačku po lesoch. Okrem streľby a drístov sa tam toho veľa nájsť nedá. Občas padne nejaká humorná hláška či scénka. No celkovo ma to veľmi nezaujalo.

• 21.5.2017  10:38

Podpriemerný režisér nakrútil ďalší, v poradí už piaty, podpriemerný horor. Áno, sú aj horšie, a rovnako je pravda, že záverečné minúty to aspoň trochu oživujú, ale celá prvá hodina ma takmer zabila. Herectvo vrcholne nesympatické, väčšinu stopáže tradične drísty o hovne. Nie je to prvý film, v ktorom to režisér hrá na atmosféru. Teda, aspoň sa usiluje o to, aby to bolo atmosférické. Zbožné želanie. Na mňa totálne nefunkčné.

• 21.5.2017  00:31

Párik kúpi starú barabizňu z čias NDR a vyrazí tam s dvoma kamarátmi, no v tomto bývalom detskom domove stále prebýva psychopatka, ktorá zabije každého nevítaného hosťa. Najväčším plusom na tomto horore je stopáž. Ináč nič. Typicky nemecky amatérske, navyše úplne bez atmosféry a ešte aj s priblblou pointou.

• 20.5.2017  15:28
    Alena (2015)

Alenka je outsiderka, ktorú príjmu do internátnej školy. No veľmi obľúbená práve nie je a navyše je terorizovaná svojou spolužiačkou Filippou, ktorá ju neznáša. Avšak má jednu dôležitú bývalú / imaginárnu kamarátku, ktorá pred časom spáchala samovraždu. Je to len výplod jej fantázie, alebo duch, ktorý jej pomôže? Čiastočne dráma o šikane, čiastočne lesbická romanca, z malej časti horor. Z veľmi malej časti. Ináč je to pekne nakrútené aj dobre zahrané, severské filmy majú svoje čaro. Dokonca odpúšťam aj naivitu scenára, nakoľko bolo od začiatku jasné, akým smerom sa film bude uberať a ako to asi dopadne.

• 18.5.2017  06:28
    Evil Nanny (2016)

Opäť thriller o jednej peknej pomätenej pestúnke, ktorá sa votrie do mladej rodiny, avšak akonáhle rodičia zistia, čo to zač, snažia sa jej zbaviť. To však nie je až také jednoduché, pretože pestúnka využíva všetky možné aj nemožné diery v zákone, a tak rodičia zistia, že ju vlastne vysťahovať nesmú. Stávajú sa väzňami vo svojom dome, zatiaľ čo im cica robí zo života peklo. Dalo sa na to pozrieť. Divák si môže pri tom dobre zanadávať, ako je niečo také vôbec možné. Len škoda, že tam hororový fanúšik nenájde dokopy nič. Nie je to ani veľmi napínavé, ani tu nie sú žiadne zaujímavé vraždy, a v psychickom tlaku na diváka to tiež nie je žiadna sláva.

• 18.5.2017  05:29
    Terror 5 (2016)

Podpriemerná hororová antológia, ktorá sa od bežných antológií líši tým, že sa všetky segmenty odohrávajú súčasne a sú navzájom prepletené, čo však považujem skôr za nevýhodu, lebo je to dosť bordel. Navyše, kým to všetko vyvrcholí, treba vyše prečkať vyše polovicu filmu, takže je to aj nuda. Za pozornosť stojí asi len časť o páriku, ktorý sa vyberie užiť si do hotela a stanú sa obeťami maskovaných snuff maniakov. Asi najviac času zaberajú zombíci so svietiacimi očami, tí však nie sú práve podarení. To ostatné už nestojí za nič. Nejaké gore tam je, čo je aspoň malé plus.

• 12.5.2017  23:58
    Sacrilege (2017)

Režisér už jednu blbosť nakrútil, a že by urobil aspoň nejaký pokrok, sa povedať nedá. Amatérizmus z toho srší už na míle. Horor o prekliatej hracej skrinke posadnutej zlým duchom, okolo ktorej umierajú ľudia, a lovcoch duchov, ktorí sa snažia hraciu skrinku odkliať a všetkých zachrániť, je len zdĺhavou a naťahovanou nudou, ktorá nie a nie skončiť. Síce sa to snaží o atmosféru pomocou zvukov a desivej melódie skrinky, ale režisérovi žiaľ chýba talent a predovšetkým prostriedky, takže je to celé len lacný a zle zahraný takmer odpad.

• 9.5.2017  23:59

Nadržaný sexuchtivý démon ukrytý v pivnici, ktorý vysáva z obetí duše, posadne hlavného hrdinu a chce pomocou neho ovládnuť svet, ha ha ha. Toto bol horor, ktorý nevydesí a je úsmevný od začiatku až po vydarené finále. Ja som sa bavil. Zaspomínal som si pri tom na démonické horory 80. a 90. rokov typu Wishmaster, pretože tie masky a triky by sa hodili presne do tohoto obdobia. Mladú generáciu to však asi nezaujme.

• 8.5.2017  22:58

Divný horor, ale v tom pozitívnom zmysle slova. Mentálne retardovaný hlavný hrdina rozprávajúci sa so svojím odrazom v zrkadle (ktorý ho núti robiť neplechu) nás zavedie do svojho podivného sveta plného všelijakých pekných monštier a výjavov. Najprv sú to len nočné mory, potom je toho omnoho viac. Snová fantasmagória s fajnovými maskami, sem tam nejakým gore, plus parádne vyvrcholenie. Snahu je cítiť, a aj keď je to jeden z tých lacnejších hororov, určite si zaslúži aspoň malú pozornosť. Menšia trpezlivosť je ale aj tu nutná - ten magor so svojimi monológmi je miestami poriadne otravný, stopáž to veľmi neuľahčuje a úplne zbytočne sa to naťahuje. Za mňa medzi 3 a 4, ale Berryman je presvedčivý, a už dlho nič zaujímavé nemal, tak doprajme. A aj režisérovi, ktorý nám už veľa talentu neukáže.

• 13.4.2017  13:44
    Be Afraid (2016)

O rodinke, ktorá sa snaží zachrániť svojho malého syna pred akýmsi mimozemšťanom unášajúcim deti, ktorý sa im objavuje v dome. A ako to už býva zvykom, otecko má nočné mory, chlapec má imaginárnych kamarátov, ale aj tak mu nikto neverí, až kým jedného dňa nezmizne. Koľko už bolo takých filmov? Celé je to až príliš šablónovité a predvídateľné, ale herci neotravní a aj niekoľko atmosférických momentov by sa našlo. Akurát že sa tam dokopy nič zaujímavé nestane a je pravda, že o dva dni si už nebudem pamätať, o čom to vlastne bolo. V závere som čakal nejaké oživenie, ale ani to neprišlo. Omnoho viac sa mi páčil námetom podobný Dark Skies. Toto bol len slabý odvar. Na jedno pozretie však neublíži.

• 9.4.2017  11:17
    Nicota (2016)

Možno si opäť niekto povie, že k spokojnosti mi veľa netreba, zatiaľ čo ja mám pocit, že niektorí užívatelia sa už "boja" dať 5 hviezd, pretože hororom sa predsa plný počet nedáva, ale ja s tým problém nemám, už len z toho dôvodu, lebo pre mňa je to zatiaľ to najlepšie, čo sa tento rok urodilo, tak načo šetriť. Akcie je dosť, atmosféra áno, masky parádne, gore tiež, mne nič nechýbalo. (Mimochodom, toho "jakožto"... kokota som doteraz ľutoval, nakoľko duševne chorých treba akceptovať, ale už by bolo načase, aby ho niekto zmazal, hororovému žánru na csfd by sa dýchalo omnoho lepšie).

• 9.4.2017  00:13
    Raw (2016)

Pár drobných nechutností sa našlo, ale žeby som z nejakého olizovania očička, odhryznutia líčka či obhryzovania prstíka išiel odpadnúť, to asi sotva. Čakal som od toho viac teda. Nijaký veľký hororový kinozážitok som si z toho neodniesol. Dokonca to viac vnímam ako komédiu (scénka s vysmiatym dedkom v nemocnici pobavila ako už dlho nič). Asi najväčším plusom snímku tak ostáva to, že som po nekonečnej sérii duchárin konečne videl v kine niečo nevšedné.

• 7.4.2017  23:28
    Bethany (2017)

Celkom znesiteľná duchárska záležitosť. Hlavnú hrdinku prenasleduje prízrak jej imaginárneho kamaráta z detstva, ktorý jej robí zo života peklo. Obvykle nemám veľmi v láske horory, v ktorých celú dobu niektorej z postáv haraší, ale v tomto prípade môžem aspoň uznať, že tie jej vízie boli aspoň celkom pôsobivé. Dokonca prekvapivo fungovalo aj citové vydieranie v závere. Scenár podľa očakávania za veľa nestál, ale to už v tomto žánri ani neočakávam. Áno, je to vlastne klišé. Ale aspoň jedno z tých vydarenejších. Keby radšej tento film ostal výlučne v psychologickej rovine, možno by bol konečný výsledok zaujímavejší, ale akonáhle došlo k duchárskej pointe a vysvetľovaniu toho celého, až ma sklamalo, že tvorcovia nemali tej fantázie viac.

• 4.4.2017  22:30
    Child Eater (2016)

Bavilo rovnako ako režisérov kraťas Child Eater. Podobne sa totiž koncentruje na atmosféru. Opatrovateľka sa snaží zachrániť malého chlapca pred škaredým ušatým bubákom z plagátu, ktorý si rád pochutnáva na ľudských očiach. Do toho sa zamiešajú aj úbohí policajti či praštená ženská túžiaca po pomste, takže sa môže začať naháňačka a skrývačka v lesoch. Hudba výborná, herci sa snažili, fagan prekvapivo neotravný. Dokonca dôjde aj na gore a nie je ho až tak málo. Akurát motivácia hlavného záporáka nie je úplne logická (toho malého potkaníka totiž chytil viackrát a aj tak mu nikdy nič neurobil, na rozdiel od ostatných menej podstatných postáv), takže chybičky krásy by sa našli. Napriek tomu sa v rámci neznámych nezávislých hororov jedná o vydarený kúsok, u mňa zatiaľ jeden z najlepších tento rok.

• 25.3.2017  22:42
    Nevesta (2017)

Na tento horor som sa po všetkých tých reklamách veľmi, veľmi tešil a výsledok nie je až taký peckový, ale stále je to nadpriemerný a dobre sledovateľný duchársky kúsok. Samozrejme inšpiráciu čerpá z viacerých známych hororov, je tam prevteľovanie (The Skeleton Key), posadnutosť (Conjuring 2) a jedna nasratá a celkom pôsobivá mátoha, ktorú podľa očakávania ukážu až ku koncu, aby tam narobila poriadky a podľa možnosti aj nejaké menšie čistky. Duch vyzeral pekne, na úrovni väčšiny známych amerických monštier, bordel narobil dostatočný, všetko tam krásne poletovalo, tak ako to máme radi. Prvá polovica hrá skôr na atmosféru, potom sa to postupne rozbehne. Ľakačiek pomenej, ale s tým sa dokážem vyrovnať. Originalitu nečakať. Len slušný štandard. Ja osobne som rád, že aj Rusi majú svojho duchárskeho režiséra, ktorému to celkom ide. Komu sa páčil jeho predchádzajúci kúsok o Pikovej dáme, môže to skúsiť. V kvalitách oboch filmov nevidím žiadne rapídne rozdiely.

• 25.3.2017  09:33
    Dolly Deadly (2016)

Mňa to zaujalo, ale odporúčam v tomto prípade najprv pozrieť trailer a potom sa rozhodnúť, či do toho ísť, lebo to amatérske spracovanie pravdepodobne sadne len málokomu. Chlapec šikanovaný kamarátmi a terorizovaný svojou cirkusantskou rodinou sa až príliš naviaže na svoje bábiky, ktoré ho donútia rozpútať krvavé peklo. Účinné v gore ako aj v psychologickej rovine, nie len kvôli detskému zabijakovi, ale každá jedna postava filmu bola totálny magor, a niekedy sa aj z tej kamery a filtrov divákovi hlava zatočí. Na to, že je to nakrútené úplne zadarmo, to BERIEM.

• 25.3.2017  08:00
    The Chamber (2016)

Podmorský survival, v ktorom je skupinka ľudí zatvorená v ponorke a snaží sa prežiť. Samozrejme tam musí byť jeden ťažko zranený, jedna ženská, jeden úplný magor a nejaká romanca medzi postavami. Všetko od začiatku do konca úplne predvídateľné a šablónovité, či už charaktery postáv, zápletka alebo rozuzlenie. Nakrútené je to síce v poriadku, ale celkovo mi to prišlo tak fádne a nezaujímavé, že sa mi to ďalej nechce analyzovať. Za mňa strata času.

• 25.3.2017  07:10

Celkom lákavý trailer a podivné prestrelené hodnotenie (7.7 na imdb) očividne spôsobilo prehnané očakávania u niektorých divákov, čo hororu viac uškodilo ako pomohlo. Mne bolo napríklad od začiatku jasné, že z režiséra nový Alvarez tak skoro nebude, nakoľko poznám jeho doterajšie horory, ale musím uznať, že sa celkom snaží a dokonca v rámci svojich obmedzených finančných možností zlepšuje. Pre mňa priemerné démonické béčko o posadnutosti a následných úmrtiach, ktoré síce neprekvapí scenárom, ale zaujme aspoň solídnym gore či peknými maskami. A aj sú keď niektoré scény skôr úsmevné, nepodarené (digitálny oheň na konci) či okopírované z iných filmov, stále je to jeden z tých lepších tohtoročných kúskov. Radšej čakať menej a nehľadať niečo, čo sa ani nájsť nedá.

• 21.3.2017  23:00

Neskutočne som sa bavil na tom, ako sa jedna husa polovicu filmu snažila dostať z jednej jamy a až do konca sa motkala po púšti. A do toho flashbacky, lebo chcelo sa to tváriť, že to má scenár. Hrôza.

• 21.3.2017  21:23
    Cruel Summer (2016)

Takže tu máme ďalšiu kritiku debilnej britskej mládeže. Najväčším plusom tohto sympatického thrilleru sú postavy a hudba. Pretože tomu chudákovi autistovi musí každý držať palce a tých troch hajzlíkov (najmä toho najväčšieho) divák znenávidí dostatočne rýchlo. A rovnako je jasné, kam to celé bude smerovať. Ide len o to, kedy sa ten teror začne. A trvá to teda riadne dlho. Prvá hodina na môj vkus až príliš zdĺhavá a už mi naozaj dochádzala trpezlivosť. Záver sa mi zdal zase príliš krátky. Tak dajme tomu. Nepríjemné, celkom znepokojivé, uveriteľné. V niektorých záberoch mohli ešte "pritvrdiť".

• 11.3.2017  15:07
    Quarries (2017)

Ženské sa vyberú do divočiny a výlet sa zmení na boj o život, akonáhle narazia na partičku vidlákov. Podpriemerný lesný survival. Do polovice nuda, potom nejaké prenasledovanie a súboje. Nakrútené je to celkom schopne, a dokonca z toho mohlo niečo byť, keby sa tvorcovia aspoň trochu odviazali v gore. To sa však nestalo. Mordovačky sú buď chabé, alebo mimo záber. Tým pádom nie je o čo stáť.

• 7.3.2017  23:31
    The Raking (2017)

O príšerke, ktorá všetko roztrhá na kusy a jediné, čoho sa bojí, je svetlo. A bál som sa aj ja... že to nikdy neskončí. Kostým upúta asi len ťažko, pretože "Descent" je iba jeden. Gore nestojí vôbec za nič. A rozhodne to nie je tak dobre nakrútené či zahrané, aby to vzbudilo pozornosť. Bieda aj na nízkorozpočtové pomery.

<< předchozí 1 2 3 4 17 32 48 63