ricci.s

Horror is my life!

Skype: richard.slobodnik

<< předchozí 1 2 3 4 17 32 48 63
    • 19.8.2017  01:22

Takže vlkolak, upírka a démon, trio nasraných bytostí, ktoré útočia na hlavných hrdinov. Tí samozrejme pobehujú kade tade za príjemného nočného videnia. A to minimálne vyše hodiny až do konca filmu. Bohovsky zaujímavé to bolo teda. Všetko koncentrované len na akciu a masky/triky. No ani tie neboli dobré. Veľmi, ale veľmi som pri tom trpel. Jeden predigitalizovaný zelenkavý bordel, ktorý trval celú večnosť a nie a nie skončiť. Toto podľa mňa môže zaujať maximálne detičky, ktoré sa pochvália v škole, akú nádheru videli. Ani štipka strachu či atmosféry, jedným slovom prázdnota.

• 16.8.2017  01:24

Tvorba tohto režiséra mi zatiaľ veľmi nesedí, ale aspoň v tomto filme oceňujem, že to bolo menej homosexuálne, ako som čakal. Avšak opäť niečo zo života teenagerov, kde sa hlavný hrdina tajne spriatelí so šikanovaným chudákom, ktorý mu otvára svoj fantazijný svet počas halloweenskej noci. Žáner sa nedá veľmi škatuľkovať, prevažne je to dráma o dospievaní s niekoľkými pochmúrnejšími či fantasy momentami. ale bolo ich naozaj len minimum. Nakrútené je to pekne, rocková hudba potešila (napr. Engel od Rammsteinu môžem), dokonca ma to aj chvíľami vtiahlo do deja, len ten čas mi pri tom ubiehal strašne pomaly. Najmä v druhej polovici som sa normálne nevedel dočkať konca. Záver pre mňa katastrofa, pretože aj podpriemerne inteligentný divák by mal uhádnuť celú pointu ešte v prvej tretine.

• 15.8.2017  04:56

Tretí diel úspešnej ázijskej antológie prinieslo aspoň malý pokrok oproti slabšej predchádzajúcej časti, a poteší dokonca aj fanúšikov sci-fi, aj keď ten spojovník medzi jednotlivými príbehmi až taký zaujímavý nie je. Prvá poviedka „Fox Valley“ je príbehom dvoch mužov, ktorí hľadajú pomoc uprostred lesa, až napokon narazia na podivný dom s ešte podivnejšími obyvateľmi, ktorí nie sú tak celkom ľudia. Pár momentov tu bolo, ináč najslabší článok. Zlepšil to „Road Rage“, typický road movie o diaľničnej naháňačke jedného magora a mladého páriku. Napínavé, akčné, svieže, fajnové. A posledný príbeh „Ghost of Machine“ by som už nazval peckou roka. Matka nemala na synčeka čas, tak mu zaobstarala robotíka, ktorý sa však po rokoch začal kaziť. No zbaviť sa ho očividne nebol najlepší nápad. Spočiatku nepríjemný, neskôr desivý kúsok, ktorý mi asi v troch momentoch privodil zimomriavky. Musím uznať, že táto poviedočka ma vydesila viac, ako väčšina amerických duchárin, ktoré som videl v posledných rokoch, a najmä vďaka nej si snímok v mojich očiach odnáša nadpriemerné hodnotenie.

• 9.8.2017  01:09
    Unnerved (2017)

Párik príde o syna, po autonehode je manžel navyše aj ochrnutý, a nech sa presťahujú hocikam, prenasleduje ich paranormálna aktivita. Takže keď začnú umierať ľudia, zavolajú si na pomoc parapsychologičku. Celkom dobrý duchársky kúsok o posadnutosti. Síce plynie dosť pomaly, ale neotravuje ani neunavuje. Najväčším plusom sú sympatickí herci. Nízky rozpočet však bolo cítiť, takže tvorcovia radšej neriskovali s predvádzaním duchov a radšej sa sústredili na buchot či pohybovanie predmetov. V závere to oživili... a nepokazili. Celkovo lepšie ako väčšina tých tohtoročných "zázrakov".

• 8.8.2017  22:37

Antológia - 9 príbehov. Prvý kanibalský "Never Tear Us Apart" latku vysoko nenastavil, prúser to ale nebol. Potom sa to zhoršilo. Nebavil ani námesačný zabijacký fagan v "Awake", ani komediálne ladený kraťas o zaľúbenom sériovom vrahovi "Crazy For You". Štvrtý to aspoň o štipku zlepšil. "The Mill at Calders End" - síce bábkový kraťas o strašidelnom mlyne, ale aspoň atmosféra klapala. Piaty "Roid Rage" o análnom démonovi, to už bol takmer odpad, takže radšej pretočiť. Šiesty "Feeder" o lovcovi zvieratiek nezaujal, aj keď pozrieť sa dal. A vraždiaci králiček "Timothy"? Prečo nie, nejaké to rozmlátenie lebky vždy zaujme, najmä teda v tejto mizérii. Najlepšie príde teraz, ôsma poviedočka "Ghost Train", ktorá tu má aj vlastný profil. Jednoznačne by to celé vyhrala. Hlavní hrdinovia sa tu vracajú do strašidelného domu, kde zmizol ich kamarát z detstva, a príjemné to nebude. Krása, a ani veľa gore nebolo treba. Talent režiséra sa nezaprie. Záverečná "Horrific" o smiešnom súboji blbečka s chupacabrami funguje už len tak do počtu, nič dobré totiž nepriniesla. Celkovo slabá antológia, väčšina príbehov je priemerná až podpriemerná, jeden sračkoidný a jeden fakt dobrý...

• 7.8.2017  16:56
    The Artifice (2014)

Krátky home invasion o malom podivnom faganovi, ktorý sa chce dostať do domu a najskôr nemá dobré úmysly. Žeby upírik? Veľa sme sa nedozvedeli, čo je dosť na škodu. Režisér to mohol radšej nejako krvavo ukončiť. Našťastie bol chlapec dostatočne desivý. Ináč, celkom dobrý nápad pre celovečerák.

• 28.7.2017  13:55

Ej, škoda, preškoda. Ak by som mal totiž hodnotiť prvú polovicu hororu, bolo by to jednoznačne za 5*. Niečo tak osviežujúce a originálne v tomto žánri sa totiž až tak často nevidí. Predstavte si ženskú, ktorá musí prejsť 30 km po púšti a prenasleduje ju jeden otravný zombík. Samozrejme si vie vtipne poradiť so všetkým (dve scény ma pobavili) a do toho celú dobu vtipne hláškuje. Proste bomba, mohlo sa to pokojne volať "It Follows 2". Najviac mi tej kočky bolo ľúto, keď sa jej minuli cigarety, to by som na jej mieste asi neprežil. Síce som tušil, že to režisér v takomto duchu neudrží do konca, ale možno by mi nevadilo, keby takto prebiehal celý film a tvorcovia by tam postupne pridávali jeden vtipný moment za druhým. Pretože v záverečnej tretine sa to zmenilo na neskutočnú stupiditu. Prečo takto pohnojili dobre rozbehnutý horor, PREČO??? V zlomku sekundy ma to prestalo baviť, a aj nad záverečnými akčnejšími minútami som už len mávol rukou. Už dlho ma niečo takto nemrzelo, ale je to len môj názor.

• 27.7.2017  00:06

Hlavný hrdina sa s rodinou vracia do svojho domova, pretože sa im stratila matka. čoskoro má však pocit, že so susedmi niečo nie je v poriadku a majú s jeho dieťaťom svoje vlastné plány. Toľko k obsahu. Ďalší extrémny vrchol stupidity a ubíjajúcej nudy. S hororom to nemá nič spoločné. Napínavé to nie je, strašidelné taktiež nie, iba maximálne nezaujímavé. Veril som, že sa to aspoň v záverečných minútach aspoň trochu zlepší, ale zbytočne. Pátranie, drísty, priblblí sektári, sem tam sa tá tieňová postava objaví, ale dokopy aj tak nič neurobí. Bodík dávam len preto, lebo sa to aspoň snažilo o nejaký dej. Najvtipnejšie na tom je, že až traja ľudia pracovali na scenári. To snáď nie!

• 25.7.2017  22:21
    The Sublet (2015)

Opäť jeden z hororov o ženskej, ktorej prijebáva, lebo je nonstop zavretá v jednom očividne prekliatom byte. Mal to byť najskôr psychologický horor s duchárskym motívom, a nemôžem povedať, že by sa to o niečo občas nepokúsilo, ale bolo toho naozaj až príliš málo. Krvavá koncovka to aspoň trochu vytiahla z biedy. Ten psychický tlak na diváka bol až príliš malý, decko takmer nevyužité (v tomto prípade to risknúť mohli), dej sa točí neustále dookola - buchot na stenu, nočná mora, škrípanie niečoho, zase buchot... hlavnej hrdinke síce pomaličky hrabe viac a viac, frajerík jej ako vždy neverí, no ani za boha nedôjde k niečomu poriadnemu. Počas sledovania som si musel dať asi 10 prestávok, lebo ma to nudilo. Neskutočne dlhých 80 minút. Poriadna ľakačka ani jedna. Škoda, lebo nie je to nakrútené zle.

• 24.7.2017  14:29

Pekne nakrútený survival. Príbeh sa opäť odohráva súčasne v minulosti, kde uvidíme ako dopadne jedna nešťastná rodinka, a v prítomnosti, kde mladý párik bojuje o život. Je to taká naháňačka s dvoma protivnými lovcami, ktorí si radi zalovia na živý terč. Asi najväčším mínusom je pomalý rozbeh a trochu dementné správanie jedného zo zabijakov. Ešte že sa tam neobjavilo podľa skutočnej udalosti. Taktiež strčiť do toho diania mimino mi prišlo ako trochu zbytočný ťah, ktorý mal divákovi najskôr len zabrnkať na city. Aby bolo komu držať palce? Najväčšiu silu snímku vidím v kladných postavách, s ktorými sa dá súcitiť. Nie je to horor, pred ktorým by som padol na kolená, ale naháňačky po lese ma stále bavia, a tento rok je to určite jeden z tých lepších prírastkov.

• 18.7.2017  23:01
    Blood Hunt (2017)

Mladý párik sa dostane do problémov s troma buranmi. Takže exploitation z Austrálie, čo nikdy neznie zle. V tomto prípade sa však jedná len o dosť chabý pokus. Šablóna je síce dodržaná - mučenie, znásilnenie (teda aspoň náznaky), vražda, následná pomsta, a moment nejakého prekvapenia chýba, no to mi v týchto filmoch nevadí. Dokonca aj tie herecké výkony, ktoré vlastne neboli, by som odpustil. Je to však aj na môj vkus nakrútené strašne amatérsky a aj keď sa nejaká krv vyskytne, to najlepšie (ako napr. scénka rozpárania) je mimo záber, a to mi už vadí omnoho viac.

• 18.7.2017  14:18
    Phoenix Forgotten (2017)

A toto malo byť akože všetko? Dej sa odohráva v prítomnosti aj v minulosti, lenže tá prítomnosť slúži maximálne na zabitie času, pretože nemá žiadny zmysel a nikam nevedie. Found footage zábery z minulosti mali ukázať, čo sa s tými nezvestnými stalo, ale divák sa aj tak nič nedozvie. Prvá hodina filmu - úplne o HOVNE. Pokojne ju preskočte, ak nechcete stratiť hodinu života nadarmo. Potom trio nešťastníkov pobehuje po púšti, počujú divné zvuky, vidia svetlá, na konci (podľa očakávania) všetko trepe, búcha, lieta, trasie sa, divák tradične piču uvidí, a prichádza záver. Toto sa niekde dostalo do kín??? Pôvodne som chcel dať jednu, lebo odpady zvyknem dávať trochu inej "sorte" hororov, ale po chvíľke premýšľania tu vlastne nebolo nič ani na tú jednu. Tut mir leid.

• 16.7.2017  01:30
    Erasmus (2016)

Po tom, čo zavraždia študentku programu Erasmus, by si očividne ostatní mali dávať pozor, keďže nie všetkým domácim vyhovuje ich zhýralý spôsob života, no urobia pravý opak, čo sa im stane osudným. Študentská found-footage vyvražďovačka. Ten skype - úvod bol celkom nádejný a napínavý, potom sa už polovicu filmu nič nedeje, zvyšok je len pobehovanie po uliciach, prípadne v úplnej tme. Možno v tom fanúšikovia tohto priblblého subžánru nejaký zázrak objavia, mňa to však oblúkom minulo.

• 15.7.2017  22:08

Budem tentokrát štedrý a udelím tomu štvorku, kým sa to tu začne hemžiť odpadmi. Ale nie preto, že by si ju tento horor zaslúžil. Skôr preto, lebo niečo tak súčasne stupídne, komické a nechutné sa nevidí každý deň. Jeden z tých filmov, ktorý je tak zlý, až je dobrý. So slasherom to nemá vôbec nič spoločné. Hlavní hrdinovia bojujú o prežitie na chate spolu s rodinkou zaostalých zálesákov, pretože ich prenasleduje jedna skrvavená démonická mrcha, ktorú treba zastaviť pomocou rituálu. No ešte som nevidel, aby ženská vytiahla vložku, vyžmýkala ju do kalicha, potom do neho ešte nechala tiecť krv z piče, a keď sa krv všetkých zúčastnených zmiešala, tak sa musela poctivo vypiť, dokonca aj z tou vložkou. Alebo pannu trebalo odblaniť, no poštár bol očividne ešte panic, tak vydržal 6 sekúnd. Do toho každú chvíľu nejaká hláška, ktorá mi vyčarovala úsmev. Krv sa len tak liala, no z hereckých výkonov a dementných scénok ostával pomaly až rozum stáť. A charaktery postáv? No okrem zaostalej rodinky tam samozrejme musela byť nadržaná opitá negrica, či neustále onanujúci úchylák. Bolo tam toho strašne veľa, a ja som len neveriacky sledoval, či toto režisér myslí vážne. Asi to nemyslel ako poctu Evil Dead. Určite si na tento film budem ešte dlho pamätať.

• 15.7.2017  14:09
    Seklusyon (2016)

O malom démonikovi, ktorý dokáže liečiť a všetci ho pokladajú za božieho posla, a tak sa mu podarí narobiť zmätky v jednom kláštore. Typický náboženský horor, ktorý ma mohol len utvrdiť, že Filipínci sú padnutí na hlavu. No ale keď beriem do úvahy, že som musel ako zarytý ateista obrovskú časť stopáže pretrpieť všetky tie otčenáše a modlitby a aj tak sa mi to podarilo v pohode dopozerať aj bez početných vulgarizmov, tak to asi až také zlé nebolo. Film má celkom solídnu atmosféru a niekoľko pekných desivých zjavení (živá socha privodila dokonca zimomriavky), aj keď nijaké veľké šoky tu neboli. Za mňa neurážajúci priemer.

• 15.7.2017  00:22
    Gremlin (2017)

V tvorbe režiséra vidieť aspoň malý pokrok, ale aj tak to nie je žiadna sláva. V krabičke sa ukrýva malá potvorka, ktorá vraždí, a je nutné ju rýchlo niekomu podarovať, kým nezlikviduje celú rodinu. Samozrejme musí dementný ocino radšej hľadať spôsob, ako sa toho škriatka zbaviť, takže medzitým odpadáva jeden člen rodiny za druhým. Film je síce celkom znesiteľný, aj keď vedľa inteligencie to nepobralo, ale len veľmi málo sa líši od TV kúskov zo SyFy. Taktiež je to celé také televízne. Prevedenie vrážd práve zaujímavé nie je, žiadny masaker sa nekoná, a žeby bol ten mrňavý digitálny gremlínec niečím zaujímavý, sa tiež nedá povedať.

• 14.7.2017  23:22

A zase je na tom všetkom najlepší poster! Zombíci už v dnešnej dobe sotva niekoho ohúria, ale spoliehal som sa na to, že keď je to britské, tak to bude aspoň trochu veselé. Samozrejme omyl. Takto to vyzerá, keď sa do toho púšťa niekto bez talentu. Normálne zvyknem na takýchto hororoch chváliť aspoň masky či gore (ak už inteligentný scenár chýba), no tu nie je možné ani to. A nie preto, že by make-up tých zombíkov vyzeral úplne zle. Ale šialená amatérska roztrasená kamera zabila všetko, o čo sa tento pokus snažil. Nie je dokopy nič vidieť a diváka z toho bordelu akurát hlava rozbolí. Minúť oblúkom.

• 10.7.2017  10:41

Celkom znesiteľná duchárska záležitosť. Príbeh sa odohráva v dvoch časových líniách - v minulosti, kde sledujeme, čo sa v tom prekliatom dome dialo pred tragédiou, a v súčasnosti, kde sa žena vracia z väzenia a pátra po svojom nezvestnom synovi. Ku koncu sa začnú obe roviny prelínať, čo som trochu aj čakal. Našťastie je to podané v celkom zrozumiteľnej forme, takže z toho nevznikne nejaký veľký zmätok. Akurát že ja osobne nie som zástancom hororov, v ktorých sa mieša prítomnosť z minulosťou, takže moja šálka kávy to práve nebola. Navyše to nebolo ani veľmi strašidelné, vlastne okrem celkom zaujímavej myšlienky sa to ani nesnažilo o nič viac.

• 4.7.2017  23:29
    The Wake (2017)

Zase skupina debilov v jednom dome a maskovaní zabijaci. Nemienim tomu dávať hviezdy len kvôli tomu, že sa jedná o slasher. Úplne nemožní herci, hlúpy dej, amatérska kamera a všetky vraždy mimo záber. Celú dobu som bol na čistom odpadíku, len potom to prekvapivo osviežili záverečné minúty, kedy sa to zvrtlo na niečo úplne iné. Konečný výsledok je síce rovnako stupídny, ale musím uznať, že ma to aspoň trochu pobavilo. Dokonca som pri jednej scénke dostal záchvat smiechu. Tak z milosti tú jednu dám.

• 3.7.2017  02:32
    We Go On (2016)

Chlapík naháňa duchov dovtedy, kým sa jeden na neho nenalepí a o zábavu má postarané. Toľko k stručnému obsahu. Na môj vkus to síce nebolo príliš hororové, ale ako mysteriózna oddychovka mi to celkom sadlo. Kvalitne nakrútené aj presvedčivo zahrané, miestami aj napínavé, plus sympatické postavy. Dokonca som trochu príjemne prekvapený, pretože som od toho naozaj čakal nudnú blbosť. No výnimočne som sa nenudil.

• 1.7.2017  13:45

V rámci dosť obmedzených možností to celkom ušlo. Vraždiaca posteľ trestajúca za hriechy? To nie je úplne zlý námet. Len čo s tým scenárom, že. Nudná dejová línia s detektívom mala síce svoje opodstatnenie a do deja na konci pekne zapadla, ale úplne zbytočne zabrala polovicu filmu. Tvorcovia boli očividne trochu bezradní, lebo hodinu a pol by sa asi nikto nevydržal dívať na štyroch ľudí sediacich na posteli, ktorí nemôžu vyliezť. Aj keď napokon aj tak vylezú, čo je "logické". Krv a gore tam boli, masky taktiež vydarené a keď sa tam už nejaká príšera objavila, tak to rozhodne stálo za to. Len škoda, že takýchto scénok by sa dalo narátať na prstoch jednej ruky. Hlavná myšlienka by sa našla, ale nápady chýbali.

• 30.6.2017  22:36

Trio nešťastníkov sa vláme do domu, ktorý je ako vždy posadnutý. A tak sa do nich začnú prevteľovať zlí duchovia a boj o život môže začať. Čierne oči, biele oči, skrvavené oči, žiadne oči, nejaký ten makeup, občas spálená mŕtvola, nasratý vlčiak a to je asi tak všetko. Strašne sa to snaží vydesiť, fakt som cítil snahu. Akurát talent chýba. Nie je to úplne urážajúci pokus, iba podpriemerná duchárčina číslo desaťťisíc neviem koľko, ktorá bleskurýchlo prepláva a upadne do zabudnutia.

• 25.6.2017  22:43
    Sendero (2015)

Sláva, konečne som sa po dlhých rokoch čakania dočkal hororu, ktorý je podľa môjho gusta, pretože už si ani nepamätám, kedy som naposledy videl nejaký krvavý exploiťák. Tradičný námet - skupinka mladých niekam ide, sú unesení a dostanú sa do pazúrov vyšinutej rodinky... a keďže by radi prežili, tak si len divák po celú dobu vychutnáva, ako sa všetci navzájom masakrujú. A mne ako jednému z mála to k spokojnosti stačí. Kto však potrebuje inteligentný scenár, nech hľadá inde.

• 22.6.2017  21:42
    Anomaly (2016)

Rodinka, dom, duchovia, farár, posadnutosť, vymietanie. To je celé. Stopáž plus, väčšina ostatných aspektov nestojí za nič. Najhoršie je na tom samozrejme scenár a samotný dej. Pretože väčšiu zbytočnosť už ani nemohli vymyslieť. Aspoň že z času na čas sa objaví nejaká ľakačka, ktorá to trocha oživí. Krásny príklad pásovej výroby.

• 20.6.2017  18:31
    12 Feet Deep (2016)

Dve holčiny ostanú uväznené v bazéne po tom, čo sa zatiahne a zabudne sa na nich. No a jediná osoba, ktorá im dokáže pomôcť, je strelená upratovačka a bývalá trestankyňa, ktorá by na tejto situácii rada zarobila. Nudný a strašne nezaujímavý thriller podľa skutočnej udalosti, čo je síce uveriteľné, ale nechápem, čím to malo (alebo chcelo) diváka osloviť. Mňa proste nebaví sledovať hodinu a pol trvajúcu konverzačku medzi dvoma, neskôr troma postavami. Keby sa tam znenazdajky objavil nejaký žralok, tak by som kľudne prihodil. Lepšia srandovná stupidita ako toto.

• 19.6.2017  23:21
    Altar (2016)

Opäť, ako vždy... čím krajšie postery, tým sračkoidnejší horor. Prvých 50 minút úplne nepodstatná vata (kým partia tých dementov konečne objaví v lese ten oltár), potom nastáva hystéria a nejaké uvrieskané pobehovanie po tme, kde aj tak neukážu dokopy nič. Čo som aj čakal. Úplné dno, dokonca aj na priblblý handycam žáner. S kľudom preskočiť.

• 18.6.2017  23:03
    Borderline (2017)

Psychologický survival. Vždy ma poteší, keď vyjde lesná novinka, kde budú hlavné postavy bojovať o prežitie. Ale opäť to žiaľ nie je jeden z hororov, na ktorý by som si pamätal viac ako niekoľko hodín. Dve sestry sa po samovražde matky vyberú do hôr, aby tam vysypali jej popol. Samozrejme sa stratia. Jedna z nich je hysterická, druhá mentálne retardovaná. Pustiť takýto podarený párik niekam do divočiny určite nebol dobrý nápad. Na divákovu škodu sa tam okrem debilných hádok vyše polovicu filmu nedeje vôbec nič. Potom tej retardovanej začne prepínať čoraz viac a viac, čo tie nekonečné minúty aspoň trochu oživilo. Celkovo je to však pre mňa nepostačujúce, a to ani po psychologickej stránke. Hlavná "záporáčka" totiž hraje úplne nemožne a nepresvedčila ma ani na zlomok sekundy, že to myslí vážne. Skôr bola celú dobu na smiech.

• 8.6.2017  01:35

Príbeh o otcovi, ktorý sa snaží zachrániť svojho syna. Ten sa totiž v nemocnici nainfikoval upírskou krvou. Kto však čaká hektolitre krvi a množstvo akcie, tak čaká márne. Keďže hororových prvkov je naozaj minimum, k vyššiemu hodnoteniu ma to nepustí. Ako dráma je to však celkom dobre sledovateľné, najmä vďaka solídnym hereckým výkonom. Vďaka krátkej stopáži a celkom dobrému príbehu to navyše nestihne ani veľmi nudiť.

• 5.6.2017  01:21

Kvalitný lesný survival tu už dlho nebol, takže konečne aspoň niečo. Štyria priatelia sa vyberú na kanoe-výlet, avšak tradične sa všetko pokurví, keď sa jeden z nich pri nehode ťažko zraní a bude problém sa odtiaľ vyhrabať, čo postaví zúčastnených proti sebe. Na môj vkus sa to až príliš sústreďuje na artovú stránku. Melancholická hudba, flashbacky zo šedej minulosti hlavnej hrdinky, vnútorné filozoficky ladené monológy, spomalené zábery. Samozrejme nemôžu chýbať konverzačky na tému kto s kým v minulosti spal a podobne. V prvej polovici si divák rád podrieme. Napokon sa tam niečo diať začne, ale je toho minimum, dokonca by som snímok ani nenazval hororom. Čo sa mi páčilo, bola zručná kamera, spomínaná hudba, sympatické herecké osadenstvo. Dýcha z toho typická severská, chladná atmosféra, a to je presne to, čo na týchto filmoch milujem. Napriek viacerým slabinám milosrdná troječka. Magnus rozhodne nie je stratený prípad.

• 4.6.2017  02:09

Taliani vypúšťajú horory v poslednej dobe naozaj zriedka, tak som sa potešil, že tu bude konečne niečo zaujímavé, dokonca duchárske, ale napokon to nemôžem veľmi odporučiť. Slabota. Dokonca by som to nazval veľmi chabou variáciou na Amityville, v ktorom sa párik nasťahuje do nového sídla s temnou minulosťou, tehotná žena začne vidieť duchov a chce vypadnúť, zatiaľ čo chovanie jej mužíčka sa začína meniť, začne byť agresívny, a je jasné, že ho niečo posadlo. Strašidelné to veľmi nie je, ľakačiek sa nedočkáme. Občas poteší démonik (ktorého radšej ukážu maximálne na dve sekundy), či nejaká nočná mora a skrvavené zjavenia. Záver to tiež nijako nevylepšil. Je to len celkom atmosférické vďaka prostrediu, pretože spustnutý barák plný švábov veľmi lákavo nevyzerá. Ináč veľa tam toho nenájdeme, úplne chýba akákoľvek inovácia či zaujímavý nápad. (Keď vidím doterajšiu tvorbu režisérov, tak už chápem. Od zombíkov, ktorí im veľmi nevychádzali, prešli na duchársky žáner, ale čo z toho, keď talent chýba).

<< předchozí 1 2 3 4 17 32 48 63