ricci.s

Skype: richard.slobodnik

<< předchozí 1 2 3 4 19 36 54 71
    • 25.6.2018  00:48
    Shang shen (2015)

Ázia nikdy nebola dobrá v hororoch o exorcizme, ale toto je podľa mňa jedna zo svetlejších výnimiek. Chvíľu síce potrvá, kým posadnutej dcérenke totálne prepne (scéna na bankete rozosmiala), potom sa to začne pekne stupňovať a začalo ma to baviť. Aj keď v druhej polovici film začne strácať dych a chvíľami pôsobí trochu jednotvárne, všetko mi vynahradila celkom akčná koncovka a neštandardné rozuzlenie. Navyše je to konečne horor, ktorý má dobrú atmosféru. Démon je tentokrát poriadne silný, keď si s ním nevedelo poradiť ani šesť kádehákov. Celkom dobre sa tu pracuje s hlavnými postavami a ich vzťahmi, menej už s maskami či trikmi. Celkom ma to ale zaujalo.

• 24.6.2018  22:39
    Tarot (2015)

Celkom kvalitná duchárinka, ale nejako sa nelíši od desiatok ďalších. Je kvalitne nakrútená, hlavná hrdinka je pekná, hudba taktiež ujde, dokonca aj stvárnenie zlého ducha môžem pochváliť. Niektoré triky boli podarené, iné už menej - proste typická Indonézia. Len chcelo by to pridať viac desivých momentov, menej romantiky a menej obkecávačiek. Najmä tá posledná polhodina mi už pripadala úplne nadbytočná a kvôli nej nemôžem dať vyššie hodnotenie, aj keď ma to trochu ťahalo. Jedná sa o príbeh Julie a Tristana, ktorí sú zasnúbení a navštívia veštkyňu. Z tarotových kariet sa dozvedia, že im hrozí nebezpečenstvo v podobe zlého ducha - Sofie, Juliinej znetvorenej sestry, ktorá zo žiarlivosti spáchala samovraždu a teraz sa chce pomstiť všetkým, ktorí jej v minulosti ublížili.

• 23.6.2018  20:26
    The Toybox (2018)

Členovia jednej rodinky začnú rad radom umierať uprostred púšte vďaka podivným nehodám, pretože ich karavan je prekliaty. Patril totiž sériovému vrahovi, takže im začne vyvádzať nezbednosti. Nie že by som pri tom nejako vyložene trpel, ale vraždy nie sú veľmi krvavé, brutality je len minimum, duch s natiahnutou tvárou už patrí do hororového dôchodku, a film určite nezaujme ani originálnym dejom, ani oslnivým scenárom, ani inteligenciou rozuzlenia. Úplne podpriemerné béčko, ktoré vyšumí rýchlosťou blesku a nikto sa nad ním podľa mňa pozastavovať nebude.

• 22.6.2018  23:21

Tak sa nám opäť zišlo viacero režisérov, ktorí sa rozhodli sfilmovať rozličné fóbie do jednej antológie, a ja som čakal úplný amatérsky odpad s vedomím, že to bolo nakrútené len za smiešnych 10.000. Napokon to prekvapivo nebolo až také hrozné, ale aj tak nestála väčšina segmentov za nič. Tie peniaze proste chýbali, takže by sa príbehy dali rozdeliť na zlé, horšie a najhoršie. Ale nápad chválim. Na mnohých poviedkach by sa dali nájsť nejaké plusy: Chaetophobia (skvelý záporák), Coprophobia (zvrátenosť), Mysophobia (gore), Astrophobia (námet), Oneirophobia (hudba), Nyctophobia (konečne niečo aspoň trochu strašidelné), Hemophobia (krv a gore, toto u mňa v porovnaní s ostatnými vyhralo na celej čiare). Dokonca som sa dozvedel, že existuje aj niečo ako Politicophobia, čiže fóbia z politikov. Tú máme asi mnohí. Keď niekto nevie, čo s časom, tak čisto zo zúfalstva to skúsiť môže - ale len na vlastné riziko.

• 22.6.2018  04:30

Keby sa všetky spomalené zábery zrýchlili aspoň o polovicu, musel by byť tento film krátkometrážny. Našlo sa tu všetko možné: nekonečné umieranie starej báby, zdĺhavá masturbácia, nútený sex, kanibalizmus, občas nejaká zvrátenosť, ale nič z toho nebolo podané takou formou, aby to diváka znechutilo. Skôr som mal dojem, že sa to strašne hralo na umenie a chcelo to pôsobiť štýlovo. Minimum dialógov plus monotónna hudba, miestami som driemal. A hoci je to výborne nakrútené (krásne exteriéry), príbeh patrí podľa mňa k tým slabším (ak si to porovnám napríklad s výborným The Witch). No je to viac historická dráma ako horor, aj keď na psychiku to sem tam zabrnká. Atmosféra tam je, to zase musím uznať. Najmä v záverečnej tretine, keď hlavná hrdinka ochutná veselé hríbiky. Dovtedy ma to však nejako extra nebavilo.

• 22.6.2018  04:21

Napriek tomu, že sa Hereditary bezpochyby zaradí medzi najlepšie tohtoročné horory, by som pár vecí vytkol. Rozbeh bol na môj vkus až príliš pomalý, drsnejšie momenty striedali tie slabšie a nejakú dobu mi trvalo, kým som tomu prišiel na chuť. Taktiež herecký výkon matky v závere sa mi zdal prehnaný a hysterický, až ma to trochu iritovalo. Ale všetko ostatné je bomba. Nádherná atmosféra! Divák spočiatku nemá ani potuchy, o čo tam vlastne pôjde, no čím viac sa odkrývajú karty, tým je to väčšie psycho. Prirovnanie k Mother je tentokrát na mieste (avšak psychický tlak na diváka bol omnoho väčší). A to som si myslel, že v duchárskom žánri sa už nedá vymyslieť nič zaujímavé. Teda najmä keď sa jedná o hrátky so seansami. Rozuzlenie silné (i keď sánka mi nepadla) a to decko bolo už na pohľad tak odporné, že sa do hororu výborne hodilo. Po sérii sračiek v posledných dvoch mesiacoch môžem niečomu konečne zatlieskať.

• 20.6.2018  16:15
    The Endless (2017)

Po pozretí tejto takmer dvojhodinovej konverzačnej nudy bez štipky akcie (či hocičoho zaujímavého) som pre istotu pozrel na predchádzajúce "horory" režisérov, a všetko mi bolo ihneď jasné. Toto fakt nie je nič pre mňa, a môže to byť chytré a inteligentné ako chce. Ale proti vkusu... (Bodík za ten najvýstižnejší názov v dejinách)

• 17.6.2018  03:34
    Out of the Shadows (2017)

Manželský párik musí zabojovať proti zlému démonovi. Ten sa chce totiž zmocniť duše ich nenarodeného dieťaťa, tak hádam pán farár v poslednej chvíli dorazí, aby tomu zabránil. V tomto prípade ľutujem najmä samotných hercov, pretože podľa mňa keď videli konečný výsledok, aká primitívna blbosť z toho vznikla, tak ktovie, či sa nehanbia chodiť na verejnosť. Duchovia priehľadní ako spred 50 rokov a to vysmiate úchylné trdlo na konci mal byť akože démon? Ja síce chápem, že v tomto mystery či hororovom žánri vzniká nespočetne veľa tupých filmov, no toto už bol fakt extrém a urážka diváka. Z Austrálie som to nečakal.

• 17.6.2018  01:57

Tri dievčatá uskutočnia tajomný rituál v strašidelnom staveništi, čo sa neukáže ako najrozumnejší nápad. Podľa niektorých poriadne zvrátených posterov som čakal šialenstvo v štýle Guinea Pig, ale napokon som sa nedočkal. Zaujala scénka napichnutia holčiny na kovovú tyč, pri ktorej si najskôr každý spomenie na Cannibal Holocaust. Ináč je to len taká biedna nízkorozpočtová inscenácia, Našťastie krátka.

• 17.6.2018  00:22
    Inheritance (2017)

Už ma naozaj nebaví rozdávať body každej pičovine len preto, že bola celkom dobre nakrútená. Nakoľko režisér nebol schopný vytvoriť čímkoľvek zaujímavý film, bude moje hodnotenie rovnaké. Hlavný hrdina zdedí dom. Čakal som, že tam bude aspoň niečo strašiť, keďže sa má jednať o horor. Ničoho som sa nedočkal. Ide tu len o to, že mu začne prepínať, lebo sa mu začne snívať o mŕtvych príbuzných. Celú dobu sa nič nedeje, je to na šialene nudné a rozuzlenie neponúklo absolútne nič. Spomalený psychologický a nezáživný nezmysel s nulovou myšlienkou či pointou, bol pre mňa naozaj obrovský problém pri tom vydržať a dopozerať to.

• 10.6.2018  22:28

Po všetkých tých čínskych sračkách môžem povedať, že horor celkom príjemne prekvapil. Skupina ľudí je pozvaná na podivný film do ošarpaného kina, v ktorom straší duch tradičnej vlasatice (čo však výnimočne vôbec nevadí) a hlavní hrdinovia môžu hocikedy zmiznúť, prípadne sa ocitnúť na filmovom plátne. Záver je síce naozaj slabší, ale hudba je vynikajúca, príbeh našťastie nevšedný a namiesto lacných ľakačiek to Číňania hrajú na atmosféru, čo sa im aj celkom darí.

• 10.6.2018  15:07

Bavilo ma to asi rovnako ako nedávny The Cured. Takže nebavilo. Celá prvá hodina je len motkanie jedného chlapa po dome. V uliciach na neho číhajú zombíci, a myslí si, že je posledný živý na svete, tak vedie trápne dialógy s uväzneným zombíkom, strieľa na nich farbou, zachraňuje mačku, a pravdepodobne sa väčšinu času nudí rovnako ako ja. Ono to mal byť najskôr psychologický horor, lebo niet sa čomu diviť, keď mu začne hrabať. Čím pomalšie tempo, tým lepšie. Gore žiadne, a aj keď nemŕtvi nevyzerali najhoršie, boli využití len v minimálnej miere. Je pekné, že si režisér potrpí na originalite, ale nie s takou zdĺhavou one man show. A ani oživenie v záverečných piatich minútach už na celkovom dojme nič nezmení.

• 9.6.2018  02:36
    Siccin 4 (2017)

V Turecku je to očividne rovnako obľúbená séria ako povedzme Dabbe, keďže čoskoro pôjde do kín aj piata časť. Nevidel som síce všetky, ale po pozretí tejto si aj tak myslím, že je to zbytočné. S týmito tureckými duchárskymi horormi mám stále jeden a ten istý problém, že všetky sú na jedno kopyto a progres nevidím vôbec žiadny. Keď to začalo vznikať, bolo to niečo nové a možno spočiatku zaujímavé, ale opozeralo sa to rovnako rýchlo ako japonské napudrované vlasatice. Síce Turci celkom vedia narábať s maskami a hudbou, takže som sa asi dvakrát solídne zľakol, ale všetko ostatné ide mimo mňa. Dej je asi tak podstatný ako v indonézskych exotikách a herci sú vyložene iritujúci. Všetci tam len vypuľujú oči a ksichtia sa, ako keby predtým vypili liter preháňadla. Malý chlapec v tomto snímku prehráva na celej čiare, a jeho bradatý fotrík rovnako. Telenovela ako vyšitá. Evrenol je pre mňa stále jedinou nádejou, tak dúfam, že po slabom Housewife to už viac neposerie.

• 9.6.2018  01:04
    Ghost Net (2017)

Nevýrazná duchárska antológia. Najprv sledujeme otravnú slečinku, ktorá sa nasťahovala do podivnej barabizne obývanej duchmi, potom nasleduje poviedka o prekliatom tetovaní, ktoré si dá urobiť jedna mladá krásavica a krátko nato vidí prízraky, a ten posledný je o skupinke mladých lovcoch duchov, ktorí narazia na bruchomluveckú bábiku, a odvtedy sa to začne na nich sypať. Prvý príbeh - otrasný. Druhý o štipku lepší, ale tiež žiadna sláva. Posledný skôr komediálny, ale aspoň trochu snaživý. Vydržať sa to dá, odporúčať ani vo sne.

• 7.6.2018  05:18

Proste mi to s tými čínskymi horormi neklape. Plagáty majú nádherné, technicky dokážu tie filmy aj celkom obstojne nakrútiť, s peknými modrými filtrami, takže sa na to pozerá dobre, ale nie je to nič platné. Dej je nezaujímavý, pokiaľ do toho pridajú aj nejakú romantickú líniu, tak je to pomaly až otravné, desiť sa to väčšinou ani veľmi nesnaží, ich duchovia vyzerajú ako normálni ľudia (akurát bledí), takže ani snahu o pekné masky nie je cítiť nikde, a pokiaľ do toho pridajú ešte nejaké digitálne hady, netopiere a ďalšie CGI nepodarky, je to už vyložene na smiech. Nájsť niečo kvalitné z tejto krajiny si očividne vyžaduje nadľudské úsilie, a mňa už prechádza trpezlivosť.

• 4.6.2018  01:02
    Xuong 13 (2018)

Skupina youtuberov si to namieri do strašidelnej fabriky, aby nakrútili videá pre svoj kanál a získali sledovanosť. Prostredie bolo výborné, takže moje očakávania stúpali. Márne. Vietnamci v tomto horore posrali čo sa dalo. Počas prvej polhodiny sa celkom dobre buduje atmosféra, a mohlo sa z toho vykľuť čokoľvek - duchárina, gore, vyvražďovačka. Dokonca aj keby tam nabehli zombíci či ufóni, dopadlo by to lepšie. Lenže oni z toho museli urobiť totálne nudnú pičovinu o posadnutosti. Postupom času bol film čoraz neznesiteľnejší a pri tých mizerných hercoch a debilnom scenári sa to pomaly nedalo ani dopozerať. Už ani neviem, čo tam posadlo koho, bolo mi to aj tak jedno. Asi si režisér myslel, že keď sa to bude odohrávať v tme, tak to stačí. Mne ani vo sne. Žiadny strach, žiadna krv, nič.

• 3.6.2018  22:33

Zručne nakrútený kúsok, Filipínci sa v technickej stránke hororov z roka na rok zlepšujú. Jedná sa o duchársku teen vyvražďovačku. Osamelá outsiderka sa snaží skamarátiť s populárnymi dievčatami zo školy, ale tie si z nej vystrelia a pomsta na seba nenechá dlho čakať. Zomierajú jedna po druhej. Pekná kamera, sympatické herečky, solídne masky, nejaká potrebná ľakačka a celkom pôsobivý záver. Len tá krv a gore tomu chýba. Takže opäť je to určené skôr deťom do 12 rokov. Už by to chcelo nejaký krvák s ratingom R.

• 3.6.2018  20:41
    Oo Nina Bobo (2014)

O uspávanke, ktorá dokáže privolať zlého démona. Ten vyvraždil jednému spratkovi celú rodinu. Po 5 rokoch sa ho ujme doktorka, ktorá ho vezme do toho domu, aby ho zbavila posttraumatickej depresie. Akurát že jej liečba s hypnózami akosi nezaberá. Tá krava mohla tomu faganovi vytasiť cecku, a bol by vyliečený raz dva. Namiesto toho ju nenapadlo nič lepšie, ako mu tú uspávanku zaspievať. Má čo chcela. Párkrát sa zľaknúť dalo vďaka nejakému nečakanému zvuku či tresnutiu, ale minimálny rozpočet cítiť na kilometre a démon nebol ani podarený, ani desivý. Aspoň si z toho režisér občas urobil srandu a humor mi našťastie neprišiel vtieravý. Úplný prúser to nebol.

• 3.6.2018  18:29
    Zhao Hun (2015)

Zúfalá mamča sa rozhodne prostredníctvom rituálu prinavrátiť ducha svojho mŕtveho syna, ale samozrejme sa to dojebe a vráti sa niečo úplne iné. Priemerná duchárina, na ktorú sa ale určite nepozerá zle. Akurát ten priblblý sentimentálny záver mohli vypustiť. Americká verzia "The Other Side of the Door", ktorá sa najskôr inšpirovala práve týmto snímkom, má jednoznačne navrch. Tu netreba čakať nič iné ako ľakačkový štandard s občasnou schopnou maskou. Z miery to ale nevyvedie nikoho. Škoda, že to tvorcovia nevyhrotili viac. Občasnej nude som sa nevyhol.

• 3.6.2018  04:51

Klasický, sterilný haunted house, o polovicu slabší v porovnaní s nedávnym Pengabdi Setan. Začína to ako príbeh o kamarátstve malého dievčaťa s duchmi (takže matka ju musí pred nimi ochrániť), ale keď sa do toho domu vracia opäť po rokoch so svojou malou sestrou, títo detskí duchovia jej ešte môžu byť nápomocní, keďže sa v dome objaví niečo omnoho horšie. Dobré je, že to bolo krátke. Horor sa ani nesnaží budovať atmosféru a snaží sa od samého začiatku desiť iba typickými ázijskými šokmi, z ktorých je možno 90% úplne predvídateľných a tým pádom aj nefunkčných. Masky duchov sú podpriemerné a scenár v týchto exotikách radšej ani nehľadám. Aspoň záverečné minúty boli celkom schopné (že vykrádali Insidious je už druhá vec). Nezaujalo, ale aspoň neublížilo.

• 1.6.2018  21:55
    Flight 666 (2018)

Asylum sa po rokoch opäť hororovo zobudilo a prináša nám ďalšiu lacnejšiu banalitku o lietadle v búrke plnom hysterických pasažierov, s ktorým je neskutočne ťažké pristáť, najmä keď sa začne hmýriť duchmi. Bledookí duchovia však veľmi desivo nepôsobia (opäť ako keby sme sa vrátili min. 20-30 rokov dozadu) a keď ešte začnú preskakovať z jednej postavy do druhej, je to trápne, až je to celkom sranda. Akcie je síce dosť, takže sa divákovi možno podarí povzniesť aj nad tých tragických hercov. Kto má slabosť na lietadlové kúsky, mal by sa nejako prehrýzť až do konca. Často ma v hororoch mrzí nevyužitý potenciál, ale toto nie je ten prípad. Potenciál totiž od začiatku chýbal. Čo je asi jediné šťastie tohto filmu. Úplná tragédia to totiž nebola a keby som čakal niečo viac, bol by to ukážkový odpad.

• 27.5.2018  05:07
    The Rake (2018)

Príbeh o dvojici súrodencov, ktorí trpia traumou z detstva, keď psychopat zavraždil ich rodičov. A ako to už býva, ani v dospelosti nebudú mať pokoj. Predovšetkým sestru celú dobu prenasledujú desivé vízie, ktoré sú viac ako reálne, takže obetí začne pribúdať. Prekvapivo solídne "béčko". Teda, keď beriem do úvahy, že od neznámej novinky už tak nejako očakávam odpad, je to vlastne príjemné prekvapenie. Už v úvode je zrejmé, že režisér nemá problém ukázať vraždy na kameru. O tom ma už vlastne v minulosti presvedčil. Len keby ešte viac popracoval na tom, aby mal film aspoň trochu hlavu a pätu. No maska príšery je výborne zvládnutá a keď dôjde na gore, je to slušne brutálne. Za záverečnú 20-minútovku ma to trochu ťahá aj k vyššiemu hodnoteniu, len dovtedy to bola dosť zdĺhavá obkecávačka s nie práve najsympatickejšími postavami.

• 25.5.2018  20:35
    Feral (2018)

Zase som sa tešil zbytočne. Maskér a kameraman to síce úplne nepotopili, no nedokážem uveriť, že na tomto pracovali až dvaja scenáristi. To si teda veľa námahy nedali. Keby totiž mala aspoň jedna z postáv IQ vyššie ako 85, možno si mohli ušetriť väčšinu problémov. Ešte debilnejšie sa však chovali samotní zombíci, ktorí mali tendenciu zaútočiť len vtedy, keď sa to tvorcom hodilo, a keď si povedali, že už je načase vyškrtnúť ďalšiu postavu. Gore je fakt takmer nulové, herečky sú nepresvedčivé, o predvídateľnosti nehovoriac, celkovo to nemá čím zaujať.

• 23.5.2018  22:24

Obyčajná nezaujímavá rodinná dráma o jednom škaredom a neskutočne otravnom spratkovi, ktorý si občas predstavuje fantazmagórie o trolloch, pretože jeho otec je násilník, feťák a grázel, takže jeho synáčik musí byť logicky ešte stokrát prijebanejší. Väčšinu času totiž len pobehuje po lese, alebo klebetí so starou strigou zo susedstva. Aha, a má nočné mory. To mala byť tá "fantasy / thrillerová" zložka filmu, ktorá tu dokopy zaberá maximálne 5 minút. Nič iné tu nebolo.

• 23.5.2018  00:04
    Delirium (2018)

Nič, viac ako priemer by som tomu nedal ani za boha. Úvodných asi 40 minút sa mi páčilo, pretože aj keď je to klasika, v ktorej hlavnému hrdinovi tradične dobre drbe (snáď nikto neuverí, že v tom dome straší naozaj), má to atmosféru, na toho chudáka sa valia podivné prízraky a asi dvakrát ma fakt dobre zamrazilo. No odkedy sa tam zjaví jeho brat, už bez ohľadu na to, či je mŕtvy alebo nemŕtvy a začnú medzi sebou viesť jalové dialógy, ide to celé z kopca. Vôbec ma nezaujalo, kam napokon celý film vyústil a dopozeral som ho len zo zotrvačnosti.

• 22.5.2018  15:02
    Jagveld (2017)

Takže opäť tu máme jednu akčne naladenú a pohľadnú železnú lady, ktorá sa nechtiac stane svedkyňou vraždy, a tak jej neostáva nič iné, len sa ponaháňať s partiou ozbrojených zabijakov po púšti. Zvyšok je myslím jasný. Vyložene zlé to nebolo, ale film má najmä tú smolu, že vyšiel krátko po brutálnej megapecke "Revenge". Akurát sa to snaží byť viac o akčnosti a menej o krvavom násilí, čo mne osobne ničím neimponuje.

• 19.5.2018  01:21

V lesoch sa stratí malé dievča. O pár dní sa síce nájde, ale je úplne iné ako predtým. Preto sa jej nevlastná sestra snaží prísť na koreň veci. Horor o podivných bytostiach, ktoré unášajú deti. Silnými stránkami sú určite pekná hudba v dostatočne strašidelnom lese. Aspoň pri týchto scénach som atmosféru vycítil. Postavy taktiež fajn. Len mám taký pocit, že z danej látky sa dalo vyťažiť omnoho viac. Už ma totiž unavuje to typické rodinné hysterčenie, pri ktorom hlavná postava všetkých naokolo presviedča o svojej pravde, a všetci ju majú za blázna, takže 99% filmu trvá, kým prídu k rozumu. Rovnako ten idiotský klišoidný záver si mohli odpustiť, pretože akonáhle z tej jaskyne vyšli, každému muselo byť v zlomku sekundy jasné, ako to asi dopadne. Ináč sa mi na to nepozeralo zle, myslím že 3 hviezdy sú tak akurát a nikomu ani ničomu tým neublížim.

• 18.5.2018  16:44
    Cargo (2018)

Predchádzajúci kraťas bol myšlienkovo celkom zaujímavý a nápaditý, a tak tvorcovia nakrútili vlastne to isté, iba v celovečernom formáte. Akurát museli logicky pridať pár vedľajších postáv, aby sa to mohlo dejovo niekam posúvať, no aj tie posuny boli iba minimálne. Pre mňa sa jedná o mierne sklamanie, pretože aj keď je to veľmi pekne natočené, dosť rýchlo to skĺzne do stereotypu a nejaké dve biedne scény s infikovanými je strašne málo na to, aby si to získalo moju pozornosť. 105-minútová prechádzka otca s deckom v postapokalyptickom svete môže byť teoreticky zaujímavá, pokiaľ každú chvíľu bojujú o prežitie a čelia útokom nemŕtvych (mnohým snímkom sa o aj podarilo), ale toto všetko tu chýba, a ani veľké emócie vo mne film nevyvolal. Priemer na jedno pozretie.

• 16.5.2018  01:06
    The Nanny (2017)

Čakal som horor o nebezpečnej, démonickej, vraždiacej pestúnke, a dočkal som sa rozprávočky o dobrej víle Amálke a ďalších lesných bytostiach. Ďalší Faunov labyrint z toho ale nebude, dokonca aj pôvodný The Guardian, z ktorého tento film čerpal, je neporovnateľne lepší. Nebola to úplná tragédia, ale chabé masky a lacné spracovanie takýmto rozprávkovým hororom veľmi nesvedčia. Potom to pôsobí vyložene komicky. Digitálna hmla atmosféru nevytvorí.

• 14.5.2018  23:01
    Habit (2017)

Príbeh o nezamestnanom mladíkovi, ktorému jeho nová priateľka dohodí miesto v masážnom salóne. Presnejšie v bordelčeku. Takže čoskoro získa novú rodinu, aj keď nebude pre neho spočiatku ľahké zapadnúť. Zamestnanci sa totiž zbavujú miestnych mafiánov a gangstrov veľmi zaujímavým spôsobom. Žáner sa mi prezrádzať nechce, ale kto baží po krvi, bude spokojný len čiastočne. Niečo sa síce nájde, dve-tri scény určite stoja za pozornosť, ale aby sa to dalo aspoň trochu oceniť, muselo by aspoň v závere dôjsť k poriadnemu vyhroteniu. K tomu samozrejme nedošlo. Snímok síce vyložene neurazí, ale divák odchovaný na krvákoch nad tým len mávne rukou.

<< předchozí 1 2 3 4 19 36 54 71