ricci.s

Skype: richard.slobodnik

<< předchozí 1 2 3 4 20 38 57 75
    • 19.10.2018  22:56
    Luciferina (2018)

Ja si myslím, že Gonzalo Calzada má talent. Dokázal mi to už v poslednom snímku, takže do Luciferinky som vkladal nádeje, a sklamaný určite nie som. Pýtalo by si to aj štyri, ale tá prvá hodina je fakt hrozná, nič sa tam nedialo. Keď však hlavní hrdinovia nabehli do kláštora, aby očistili svoje duše, prebudili krvilačného démona, takže druhá polovica hororu je zase vynikajúca. Najmä tá vyvražďovacia časť. Démonický pôrod taktiež výborný, masky kvalitné, exorcizmus viac-menej veselý, ale záverečné "zblíženie" mladej mníšky-panny a démona prebudí všetky zmysly :-)

• 19.10.2018  22:48

Jedna párty za druhou, sex, chlast, drogy, tisícky teenagerov, vkuse nejaké vzťahové problémy, rozpady kamarátstva a mobilné aplikácie každých pár sekúnd. Hartl toto nakrútil len a len pre tú najmladšiu generáciu, a keďže je to ešte pekné pestrofarebné, tak sa ani nečudujem, že rakúske deti to najskôr celkom bavilo. Ešte pred pár mesiacmi som uvažoval, či na to nezbehnem do Viedne. Ešte že som tak neučinil. Nič tam nebolo, možno 3-4 mizerné vraždy, ale ani tá jedna schopnejšia fľaša do krku ma neprebudila. Konanie zabijaka bolo celkom opodstatnené, čo je možno jediné malé plus. Nebavilo.

• 17.10.2018  01:37
    The Dark (2018)

Unesený, týraný a oslepený chlapec sa spriatelí so zneužívanou zombie holkou po tom, čo tá hneď na začiatku odrovná jeho únoscu. Začiatok sa mi páčil, potom je to už skôr mierne romantická konverzačka a prechádzka po lese, ktorú oživujú vlastne len náhle vstupy vedľajších (dospelých) postáv. Tie väčšinou končia fatálne, pretože malá zombica sa snaží svojho slepého kamaráta brániť stoj čo stoj. Napriek tomu je to ešte spomalenejšie ako som čakal. Záver úplne mimo - priemer.

• 17.10.2018  01:32

Príbeh o patológovi, ktorý nájde v mŕtvole odkaz s menom svojej dcéry, a tak zistí, že ju uniesli. V minulosti totiž odmietol sfalšovať lekársku správu, vďaka čomu sa dostal na slobodu sériový vrah, a niekto sa mu chce očividne pomstiť. Horor je prisilné slovo, pokiaľ neberieme do úvahy rozrezávanie mŕtvol. Skôr je to čistý kriminálny thriller, síce dosť naťahovaný a domotaný, ale obsahuje niekoľko zaujímavých zvratov a na konci to celkom dáva zmysel.

• 13.10.2018  18:33

Predchádzajúca časť, nekompromisný "Bereavement", odo mňa dostala plnú paľbu, nakoľko ma zaujal po psychologickej stránke, a samozrejme po tej brutálnej. 8 rokov som čakal na tretiu časť. Neoplatilo sa. Neviem, či režisér nemal nápady (ale asi nemal), očividne nemal ani dosť peňazí... nechápem to. Detektív pobehuje po mestečku a hľadá mladého zabijaka, mladý zabijak zase pobehuje od domu k domu a likviduje na koho narazí, mŕtvoly sa dajú rátať na desiatky, ale k žiadnej postave som si tu nijaký vzťah nevytvoril, vraždy sú suché a jednotvárne, väčšinou obmedzené len na smiešne zapichávanie nožom (áno, v 80-90. rokoch to stačilo), niektoré dokonca mimo záber. Proste sa nám to zmenilo na lacný, debilný a naivný slasher bez atmosféry, pri ktorom som sa hodinu a pol krásne prenudil.

• 13.10.2018  00:49

95% celého rozpočtu minuli na rekvizity, takže na poriadne gore už žiaľ neostalo. Iba dve scénky, čo sa týka vrážd, tu stoja za pozornosť. Trošku zamrzela scéna s gilotínou z traileru, ktorá mi prišla až trestuhodne nevyužitá. V poslednej dobe sa mi rovnako prestávajú páčiť rozuzlenia, ktoré nič zaujímavé neprinesú. Ale ako pekne nakrútená naháňačka po pôsobivom a efektnom lunaparku je to našťastie podarené. Potenciál bol vyšší, ale ubehlo to rýchlo.

• 12.10.2018  01:43
    Realms (2017)

Lepšie ako som čakal. Teda aspoň v porovnaní s predchádzajúcim The Appearing. Párik lupičov a ich traja rukojemníci nájdu na úteku pred zákonom opustený, prekliaty barák uprostred lesa. A môže sa začať strašenie. Postavy nie sú najhoršie, občas zafunguje aj nejaký šok či prízrak, napriek slabšej trikovej stránke a obmedzenému rozpočtu to ako horor plní svoj účel celkom dobre. V záverečnej tretine to režisér prekombinoval a postupne sa to začne utápať v debilite, ale to už tak nejako k režisérovi patrí. Je to ľahko zabudnuteľný film, vlastne som si už ku koncu uvedomoval, že mi je úplne jedno, ako skončí. Priemer ale udelím - keď už nič iné, aspoň to nepokazí večer.

• 12.10.2018  00:11
    SACRIFICE (2017)

Toto je séria, u ktorej som zaznamenal asi ten najväčší progres. Prvé dva diely boli dosť amatérske, ale zvyšné dve časti začali rapídnou rýchlosťou napĺňať moje očakávania (čiže táto a The Song of Solomon). Nedá sa samozrejme čakať, že tu pôjde o nejaký dej. Ide len o zobrazovanie násilia. Tento film o akomsi schizofrenikovi, ktorý trpí sebapoškodzovaním, už zachádza do úplného extrému. Divák si vlastne len "vychutnáva", kde všade sa začne skalpovať a čo všetko si odreže / odpíli / vyvŕta / vytrhne atď. A áno, obsahuje to scény, ktoré bežný jedinec už nebude schopný psychicky zvládnuť. Choré, neodporúčam!!! Na body 10/10 :-)

• 10.10.2018  18:07
    Knuckleball (2018)

Dedek otrčí kopytá a fagan ostáva "home alone", pričom spoločnosť mu robí jeden magor zo susedstva. Ale "Kevin" je šikovný, rozhodne sa brániť a celkom mu to aj vychádza. Veď keď už je v najväčšej kríze, musí sa tam objaviť nejaká nepodstatná postava, ktorá príde vždy v hodine dvanástej. Navyše nejaká vražda tam predsa musí byť. Ale bolo to fajn. Pasce fungovali (mohlo ich byť viac), zjavenia mŕtveho dedulu trochu liezli na nervy, ale to sa ešte odpustiť dá, rozuzlenie by to chcelo ešte viac vyhrotiť (prípadne ho úplne zmeniť).

• 7.10.2018  00:03
    Fractured (2018)

Rozhodne lepšie ako posledný nudný "Caught". Jamie síce nenakrúca horory za silný rozpočet, ale čo sa týka príbehu či scenára, nikdy to nie je úplne blbé. Z tohto ťaží aj Fractured. Začína sa to ako road movie o sympatickom páriku na cestách. Keď však dorazia do výletného domčeka, majú čoraz viac pocit, že ich niekto sleduje. Takže to pokračuje celkom atmosférickým home invasion. Výsledok je napokon ešte viac prekvapivý, ako sa spočiatku zdalo. Ťažisko hororu je najmä jeho retrospektívna forma vyrozprávania celého príbehu, ktorá stojí na jednom jedinom zvrate. Ten je našťastie dostatočne funkčný na to, aby si udržal moju pozornosť, takže na jedno pozretie zaujímavá vec.

• 6.10.2018  01:44

Chlapík si prenajme apartmán, ktorého bývalý nájomca znenazdajky spáchal samovraždu. A čoskoro zistíme, prečo. Nepôjde však o typický haunted house / room. V podlahe je totiž diera, v izbe pod ním dobre vyzerajúca susedka, a hlavný hrdina je nadržaný. Bude to mať následky! V istých momentoch funguje aj atmosféra a zvrtne sa to v halucinogénnu jazdu, potom sa to zase zmení na ľahko pornografickú komédiu, ale táto kombinácia zaujala a pobavila - i keď rozuzlenie už prekvapí asi ťažko.

• 4.10.2018  22:34

Tých Amityville hororov tu už bolo toľko... a s výnimkou prvých dvoch starých dielov plus remaku z r. 2005 boli všetko úplné kraviny, takže divák už od toho tak nejako nič nečaká, a ani sa dokopy ničoho nedočká. Je to síce prekvapivo o niečo znesiteľnejšie, ako som čakal, ale po hororovej stránke to nefunguje, ani nevydesí, triky sú chabé a je ich minimum, čierne zahmlené postavy nemôžu zaujať nikoho (takéto niečo podľa mňa patrí do minulého storočia), vraždy sú mimo záber a celkovo to po stránke deja či scenára neponúkne vôbec nič nové ani zaujímavé. Nakrúcať jeden a ten istý film dookola, iba s inými hercami, navyše ešte aj s takouto lacnou produkciou, je úplne zbytočné.

• 4.10.2018  20:42
    Exposure (2018)

Hlúpučká a naivná blbinka o páriku na chate uprostred lesov, kde muža niečo pohryzie a začne sa meniť na mutanta. Nakrútené je to za pár drobných, scenár to vlastne ani nemalo, ale aspoň sa posnažili o nejaké masky (v závere to už totiž až tak tragicky nevyzeralo ako počas celej prvej hodiny). Ak by to však malo ešte o 20 minút viac, odpadu by som sa nevyhol. Takže pozerať sa to veľmi neoplatí, ale vychádzajú aj omnoho väčšie zverstvá.

• 3.10.2018  17:39

Charlie si to u väčšiny divákov posral už len svojou poslednou Kanibalskou farmou, ktorá sa mi síce až taká hrozná nezdala, a v podstate som rád, že som ju až tak nesprdol, pretože keď si ju porovnám s týmto tu, je to pomaly až hororový klenot. Hodina filmu absolútne o ničom, akurát môžeme škrípať zubami nad iritujúcimi hercami (ktorý nemajú s pojmom herectvo nič spoločné) a nad dialógmi čítanými s papiera, ktoré by vypískali aj v divadle. Potom sa to chvíľu zmení na gay porno, následne tam začnú všetci riešiť príbuzenské vzťahy, aby to vyvrcholilo asi tak dvoma mizernými vraždami mimo záber s pár striekancami krvi. Je naozaj veľkým umením pri tomto vydržať dve hodiny, a keďže tento film pokladám ešte horší ako všetky juhoamerické telenovely, črtá sa nám megasračka roka 2018.

• 30.9.2018  02:31

Zase si to teenkovia niekam namieria a keďže sú tradične tupí, tak sa im to vypomstí. Keď totiž ozbrojení zabijaci znásilňujú neznámu ženu, tak na príkaz hysterickej holčiny s IQ 80 je najlepšie sa do toho zapliesť a "pomôcť" jej, určite to bude fungovať, od strachu sa poserú, utečú a všetkých nechajú na pokoji. Divák tu pomaly polovicu filmu čaká, aký žáner sa z toho vykľuje, a napokon je to len ďalšia nedostatočne krvavá vyvražďovačka s debilnými postavami, ktoré pobehujú po jednej starej budove, pričom mi bolo aj tak ukradnuté, ktorá zakape ako prvá či posledná.

• 30.9.2018  00:43

Mladý zdravotník sa musí starať o starú dementnú strigu v dome na konci sveta. Jednoduché to mať rozhodne nebude a dostať sa z toho domu je ešte omnoho ťažšie ako si myslel. Režisér to celé rozdelil na nejakých 9 kapitol, ale dve by úplne stačili - pred smrťou báby a po jej smrti. Prvá polovica filmu je totiž len vyčerpávajúca konverzačná dráma, v ktorej sa vôbec nič nestane. Len musíme zízať na jednu chrčiacu hysterku, ktorá tomu chudákovi vkuse nadáva do debilov, ja byť na jeho mieste, rozkopem ju behom pár sekúnd a ušetrím minimálne pol hodiny zbytočnej stopáže. No krátko po tom, čo otrčila kopytá, sa to čuduj sa svete začalo zlepšovať, a konečne vznikla aspoň nejaká hororová atmosféra. Celkovo ma to síce z hororových driemot nevytrhlo, ale v záplave tých dennodenných pásových hnojov to ešte patrí k tomu lepšiemu.

• 29.9.2018  20:10

Thriller (horor ani omylom) o identických dvojčatách, pričom jedna sestra sa chce odpútať od tej druhej, zatiaľ čo tá druhá, samozrejme pomätená psychopatka, je samozrejme proti. Vraždy sú tam "až" dve, napínavé to nie je vôbec, takže okrem pekných herečiek som tam nenašiel nič zaujímavé. Pozerať sa dalo.

• 27.9.2018  02:34

Zmiešané pocity. Ale to je už pri antológiách akýmsi pravidlom. Nemeckí a rakúski režiséri Fiala/Franz a Gebbe sa vybrali v štýle nedávnej a celkom úspešnej "Hagazussa", dopadlo to asi lepším priemerom (podľa očakávania však Rakúšania vyhrávajú vďaka solídnej príšere - i keď po vynikajúcom "Ich seh ich seh" boli očakávania vyššie). Evrenol dokázal vo svojom segmente asi ako jeden z mála vytvoriť hororovú atmosféru, takže sa mi jeho príbeh páčil asi najviac, no je trochu škoda, že to nevyvrcholilo krvavejšie. Antológiu uzatvára Strickland so svojou nemou rozprávkou "The Cobblers' Lot", ktorá ma zase prekvapila vtipným príbehom a potrebnou krvilačnosťou. Zvyšné štyri už za veľa nestoja. Reederova mierne komediálna sci-fi časť to aspoň trochu oživila, aj keď mne to nesadlo, Smoczynska so svojím nevydareným pokusom o nekrokanibalizmus by mala na hororový žáner radšej čím skôr zabudnúť, Veslemesov segment o Goblinovi vyložene sršal trápnosťou, najmä keď boli masky a striekance digitálnej krvi na úrovni amatérskych TV-filmov, a ten posledný indický zmrd Ahluwalia môže byť na seba hrdý, lebo ma od nudy takmer zabil. Toto spojenie režisérov nevyšlo, keďže len tretina z nich má aspoň nejaký talent. Tentokrát budem hviezdami radšej šetriť.

• 10.9.2018  22:06
    Heilstätten (2018)

Tieto teen found footage blbinky určené výlučne detskému publiku nie sú fakt nič pre mňa. Tvorcovia sa ani nepokúšajú vytvoriť nejakú atmosféru (keďže sa príbeh odohráva v psychiatrickej liečebni, je to o to väčšia škoda), a trištvrtinu filmu zaberajú debilné hádky a pokrikovanie. Niečo sa tam síce občas "mihne", ale aj to maximálne na 2 sekundy, veď načo sa namáhať. No a v záverečnej tretine prichádza idiotský zvrat, plus ešte aj nulové rozuzlenie. Nebolo tu dokopy nič, tak čo mám hodnotiť? Radšej by som od nich privítal lacné gore zvrátenosti.

• 9.9.2018  01:51
    The School (2018)

Síce tento horor na prvý pohľad pôsobí celkom zaujímavo, a tak som doňho vkladal isté nádeje, ale opak je pravdou. Vôbec mi to nesadlo, je to len hlúpa chaotická zlátanina tvorcov bez talentu. Mne to pripadalo, ako keby som pozeral na nesympatické pomaľované deti kdesi v divadelnom krúžku alebo letnom tábore, ktoré sa rozhodnú zobrať si do rúk zbrane a trochu si pobehať po nejakom „akože“ strašidelnom dome. Scenár je úplne primitívny - matka má synčeka v kóme, a tak sa ho snaží priviesť späť z iného sveta. Myšlienka školy ako pekla pre mŕtve deti je totiž celkom zábavná. Najmä keď tam šéfuje protivný sociopatický teenager, ktorý síce chcel pôsobiť vyšinuto, ale čo si budeme hovoriť, jeho herecký výkon je skôr na smiech. Trochu som sa spoliehal na tých démonov z traileru, ale tí napokon nedostali takmer žiadny priestor. Masky a triky, akcia, atmosféra, krv, toto všetko úplne chýba. Iba hudba bola celkom dobrá.

• 8.9.2018  02:06
    Mara (2018)

Ako keby som videl kopírku Slumber a Dead Awake. Presne to isté. Spánková paralýza plus zlý duch. Očividne bude v priemere raz do roka vychádzať horor s týmto námetom. A asi aj na rovnakej úrovni. No samotný démon, z ktorého nám väčšinou ukazujú len dolámanú vyziabnutú ženskú postavu pripomínajúcu japonské vlasatice, mi teda veľmi pútavý nepríde. Herci v pohode, pár ľakačiek, v rámci možností "ako tak" vyhrotený záver, ale napriek tomu som vedel už v prvej tretine filmu, že viac ako na priemer to nebude. Film už nemá čím zaujať a ani strašidelné mi to nepripadalo.

• 6.9.2018  21:53
    Sestra (2018)

Dobre, tak prídu do kláštora, straší tam démon, treba ho vyhnať, finiš. Čiže súhlasím s tým, že scenár je prvácky, ale takýto scenár má 95% komerčných duchárin. Nemám totiž pocit, že by po tejto stránke boli Žena v čiernom či obidva Conjuringy niečím výnimočnejšie, a všetkých týmto hororom sa to minimálne vyrovnáva. Aj keď je pravda, že v jednom momente počas filmu som sa zľakol, že tam začnú zo zeme vyliezať zombíci... v takom prípade by som možno uznal, že nápad je ojedinelý, ale asi by celý horor išiel do hája. Prostredie starého sídla je fajnové, atmosféru to má, herci neoslnili (ale ani to neposrali), triky pekné a nevidel som iný účel filmu ako sem tam vydesiť nejakým šokom. Takže aj keď je to zase o tom istom a pre mnohých to bude najskôr sterilné, aspoň je to celkom adrenalínové a až na pár slabších miest v záverečnej tretine môžem povedať, že film ubehol prekvapivo rýchlo. Horor roka to však nebude ani vo sne.

• 1.9.2018  02:18
    El Habitante (2017)

Tri sestry sa chcú obohatiť a tak sa vkradnú do domu bohatých manželov, avšak okrem peniažkov narazia v pivnici aj na pripútané decko. Samozrejme netušia, že tá malá je tam z istého dôvodu, a odkedy sa dostane na slobodu, nasledujú podivné vízie, manipulátorské drísty, spomienky na tyranského fotríka, ktorý sa im neustále zjavuje, a samozrejme nejaké potrebné úmrtia. Ale chváliť nebudem. V úvodnej tretine sa síce pekne buduje atmosféra, ale dlho to nevydrží. Veril som, že to režisér obráti hocijakým smerom, ktorý by bol aspoň trochu zaujímavý. Od príchodu pána farára sa to však zmení len na klišé a chaotickú debilitu, v ktorej sa všetci chovajú ako idioti a nič nedáva zmysel. Všetko, čo film spočiatku budoval, sa rozpadne ako domček z karát, a záverečnú tretinu som mal vážny problém dopozerať.

• 31.8.2018  23:53

Osobitý prístup režiséra ma celkom zaujal, pretože nie je veľa originálnych hororov, a nakrútiť takúto podivnosť o jednom malom faganovi v ženských šatách sa nevidí často. Skupinka asociálnych freakshow-deciek v súkromnej škole, ktoré začnú umierať za záhadných okolností, do toho starý Igor Hnízdo, hlavný detský hrdina s homosexuálnymi sklonmi a jeho (asi) vraždiaca sadomaso "priateľka", no čo z toho mohlo vzniknúť? Celkom ma zaujímalo, akým smerom to režisér v záverečnej tretine vyhrotí. Konečný dopad mohol byť síce ešte vyostrenejší najmä po tej psychologickej stránke (pretože s ohľadom na okolnosti sa z toho malého buzerantíka mohol vyvinúť ešte omnoho väčší magor), ale zaujímavý film to rozhodne je. Len v poslednej dobe mám pocit, že všetky horory odohrávajúce sa na tých odľahlejších miestach, ako kliniky či internátne školy, musia skončiť požiarom. Tento je už v poradí minimálne tretí za rok.

• 31.8.2018  00:05
    Aterrados (2017)

Nič, či už Španieli alebo Argentínci sa tento rok nedokážu vymaniť z priemeru až podpriemeru. Tento horor rozhodne nie je nakrútený za veľký peniaz, ale potenciál som cítil. Je tu totiž načrtnutých viacero príbehov, ktoré súvisia s paranormálnou aktivitou. Úvodná pasáž, kde je pekne krvavo zmasakrovaná žena, nastavila latku neskutočne vysoko. Lenže potom, s výnimkou dvoch-troch zjavení, prípadne jedného malého navrátilca zo záhrobia, už tento film neponúkol takmer nič. Jednotlivé segmenty navyše vôbec nedržia pokope a žiaden z nich nijako nevyvrcholí. V závere by sa nejaké náznaky našli, takže som zbystril pozornosť, ale neprišlo to. Jedna dobrá scéna ešte dobrý horor neurobí.

• 30.8.2018  23:47
    The Watcher (2018)

Ďalší lacný pokus, ktorý stojí za starú belu. Spočiatku mi to pripadalo ako nepodarená paródia na slashery, v druhej polovici sa to zmenilo na home invasion. Toto môžem ako tak oceniť, lebo máme tu študentku zatvorenú v dome a podivnú mníšku, ktorá ju začne terorizovať, takže tam aspoň v niekoľkých minútach atmosféra funguje a ešte to dávalo malú nádej na zlepšenie. Lenže zvyšok je len komická transvestity šou. Žiadneho gore sa nedočkáme a hlavný záporák je vybratý úplne zle. Je totiž skôr na smiech. Ešte rozuzlenie to mohlo aspoň trochu pozdvihnúť, ale stal sa pravý opak, takže celkovo to nemá ďaleko k odpadu a radšej radím sa tomu vyhnúť.

• 29.8.2018  17:11

Kravaťák sa zasekne vo firemnom výťahu práve na začiatku zombie apokalypsy, čo je vlastne jeho šťastie, pretože pokiaľ on nemôže von, tak ani infikovaní nemôžu dnu. Lenže vzniká tu jedna dôležitá otázka, či je to aj šťastie pre diváka, a nie som si tak celkom istý odpoveďou, pretože tým sa celý film odohráva len na jednom mieste, kde ten chudák narieka, kričí, telefonuje a márne sa snaží dostať von. Občas ide niekto okolo, kto sa väčšinou stane ďalšou obeťou, a tak sa mŕtvoly pred výťahom hromadia. Odstreľovanie infikovaných väčšinou prebieha cez medzeru vo výťahových dverách. Zombíci síce nevyzerajú zle, a aj nejaká krv by sa našla, akurát jednotvárnosť scenára pri takejto prestrelenej stopáži to ťahá rapídne nadol. Film nebol pomaly ešte ani v polovici, a už som začal strácať záujem.

• 27.8.2018  03:07
    Ghoul (TV seriál) (2018)

Zmákol som to na jeden šup. Vynikajúca väzenská hororová záležitosť o vypočúvaní nebezpečného teroristu, ktorý nie je človek, takže sa chudáci vojačikovia majú na čo tešiť. V tomto prípade mi až tak nevadil ani pomalší rozbeh v prvej časti, lebo seriál dal už aj tam pocítiť, že k niečomu poriadnemu príde. V druhej časti nasledujú prvé zjavenia a obete, záverečná je zase viac o akcii. Kto to má rád atmosféricky, démonicky, a obľubuje občasné šoky, sadne mu najskôr najviac prostredný diel, kto to má radšej krvavo... ktorý asi? Moje hodnotenie by bolo 3, 5, 5. Chcem ďalšiu sériu!!!

• 25.8.2018  22:37
    No dormirás (2018)

Príbeh sa odohráva v bývalej psychiatrickej klinike, kde sa skupina hercov v 80. rokoch pripravuje na svoju životnú rolu, avšak musia vydržať dlhé hodiny bez spánku. Cieľom ich vedúcej je, aby sa dostali do limba, čiže sveta medzi živými a mŕtvymi, a aj keď je zrejmé, že hlavnej hrdinke sa to najskôr podarí, môže to mať následky, ako halucinácie či posadnutosť. Ale čo by pre tú rolu neurobila. Takže nám vznikol celkom zaujímavý duchársky horor o následkoch nespavosti. Scenár bol celkom chytrý a tvorcovia bezpochyby vedeli, čo chcú točiť, akurát že mi to prišlo najmä v záverečnej tretine až príliš komplikované a prekombinované. Žiaľ na úkor hororových elementov. Atmosféra sa tu buduje strašne pomalým tempom a poriadne vyvrcholenie tomu chýba. Tri-štyri zjavenia duchov mi prídu na takú dlhú stopáž trochu málo, a ani samotné interiéry kliniky veľmi strašidelne nepôsobia. Aspoň že dve hlavné hrdinky na plagáte, či už kladná alebo záporná, to zahrali vynikajúco, takže aj keď som čakal od toho viac, úplne deprimovaný z toho nie som.

• 25.8.2018  02:31

Lesbický párik si to namieri na výlet na chatu, do lesov, k jazierku. Akurát že jedna z nich je sériová vrahyňa, takže prvé výročie ich manželstva a všetky radovánky sa veľmi rýchlo skončia. Kvalitná kamera, fajnový soundtrack, solídne herecké výkony, samozrejme nechýbali vraždy a naháňačky po lese. Tento vlastne hororový žáner milujem. Len ten scenár tradične pokrivkával. Spočiatku to vyzeralo na klasický lesný survival, ale v druhej polovici som si už musel zakrývať oči nad tuposťou toho celého. Aspoň že rozuzlenie je celkom zaujímavé. Hodnotenie sa v mojich očiach behom filmu pohybovalo od 2 do 4, takže to uzavriem neškodným priemerom.

<< předchozí 1 2 3 4 20 38 57 75