• Krátkometrážní
  • Thriller

3 (2018)

Režisérka opäť dokazuje svoju neschopnosť a žánru exploitation robí iba hanbu. Mohla si pozrieť aspoň príbuzné snímky ako The Tortured či Daddy's Little Girl, kým vypustí na svetlo niečo také. Párik unesie podozrivého násilníka a muž ho začne mučiť, aby sa priznal. A keďže sú všetci tradične prijebaní, tak je to aj tak jedno, či je vinný alebo nevinný. Ono to chcelo pôsobiť originálne použitím nutného twistu, ale konečný výsledok je skôr na smiech. Gore až na jednu sekerkovú scénku nestojí vôbec za nič, a ako psychologický horor to absolútne nemôže fungovať kvôli mizerným hercom. Takéto horory zvyknú väčšinou zaujať poriadnou brutalitou (len veľmi čiastočne tlakom na diváka), ale tu nebolo dokopy nič.

Removed (2017)

Lesný survival. Párik sa vyberie hádajte kde a zase je to boj o prežitie. Dvaja úchylní magori unesú manžela a žena sa ho snaží zachrániť. Sú tam nejaké náznaky zvráteností ako gay znásilnenie pod., ale pokiaľ k niečomu dôjde, je aj tak všetko mimo záber. Navyše je film strašne zle zahraný. Scenár vlastne ani nemal. Pri jednej debilnej scéne som až vyprskol smiechom. Tempo je až ubíjajúce (napr. len 10 minút sledujeme, ako sa ženská snaží vyslobodiť z pasce). Bodík iba za prácu kameramana, pretože príroda je nasnímaná naozaj prekrásne.

Faust 2.0 (2014)

Znesiteľná antológia. Všetky poviedky súvisia s mobilnými aplikáciami, ktoré obrátia život hlavných hrdinov naruby. Prvý príbeh o novinárke pátrajúcej po sériovom vrahovi zaujme najmä dobrou atmosférou a desivou koncovkou. Takže začiatok celkom fajn. V druhom príbehu máme spisovateľa, ktorý hľadá inšpiráciu, a čoskoro ju nájde, keď mu na dvere zaklope neznáma žena volajúca o pomoc. Lacné a naivné, nezaujalo. Tretí je o nadržancovi, ktorého v hoteli navštívi fajnová kurvička. Po divokom sexe ho vezme do klubu, kde sa všetko zvrtne. Žiaľ, viac ma zaujala tá erotická časť ako hororová. Šľapka bola totiž prekrásna. Len na tom rozuzlení mohli popracovať viac. V štvrtej poviedke vystupuje žena zastupujúca firmu, ktorá predáva zbrane. Internetová aplikácia jej však začne privádzať nočné mory. Pekne nakrútené, s občasnou potrebnou ľakačkou, jeden z tých lepších príbehov. Posledný je o ohrdnutej žene a démonovi. Akási trápna politická satira, takže zakončenie stojí za hovno. 2 body za 2 solídne príbehy, od Švédov čakám viac.

House of Deadly Secrets (2018)

Na IMDB žáner chýba, niektoré fóra to uvádzajú ako horor, ale musím to pozmeniť. Nezaujímavý thriller o jednej starej psychopatickej babizni, ktorá sa snaží votrieť do mladej rodiny a samozrejme ju nikto nepodozrieva, takže si môže vraždiť koľko chce. Lenže tie vraždy samotné nestoja vôbec za nič. Toto je len chabá televízna produkcia, nad ktorou je úplne zbytočné sa pozastavovať.

Foto na pamjať (2018)

Horor o čarovnom fotoaparáte, ktorý predvída budúcnosť, takže stačí niekoho odfotiť, a čoskoro sa objaví mŕtvy - a to nie len na fotke. Jediný klenot s touto témou je Shutter - ostatné pokusy (americký remake, Click, Smile, Skew, Dead Still... dopadli už o poznanie horšie). Na túto ruskú verziu som bol zvedavý, hoci som po zdrcujúcich zahraničných recenziách čakal megalomanskú sračku, ktorú vypnem po piatich minútach. Čuduj sa svete, až taká hrôza to nebola. Je to krásne nakrútené, miestami aj celkom krvavé, dokonca počas prvej polovice tomu ešte nebolo veľmi čo vytknúť. Lenže čo sa dialo potom, to bolo niečo neskutočné. "Ja tomu neverím, odfotím si ťa" - klik, oops, som mŕtvy, tak idem skočiť medzi vlkov. To ako fakt? Tí idioti sami skákali do smrtiacich pascí, fotoaparát fotil, ako a kedy mu vyhovovalo, zničiť sa im ho akosi nechcelo, aj keď by to bolo asi najlogickejšie (pre scenár síce sotva) a záver to zaklincoval totálne. Takže je mi to veľmi ľúto, ale najskôr sa tento film zapíše do dejín ako jeden z najdebilnejších hororov posledného desaťročia. Odpad tu možno aj dáva logiku, no napriek tomu ho ja osobne vidím v úplne iných "výtvoroch", takže za 2, aj keď bude asi jediná.

Show Yourself (2016)

Travis sa vyberie do lesov, aby vysypal popol svojho kamaráta, ktorý spáchal samovraždu. Krátko nato sa mu začne zjavovať jeho duch. Takže sú opäť 2 možnosti - buď je drbnutý, alebo je tam ten duch naozaj. Hlavný protagonista je celkom znesiteľný, taktiež je to výborne nakrútené, ale celá prvá hodina je o ničom - prechádzky po lese a neustále telefonovanie či skypovanie. Záver nejakú atmosféru vyčaruje, ale ako horor je to teda slabota.

The Chair (2016)

Bill Oberst síce nikdy nebude patriť medzi mojich obľúbených hercov (aj keď v tomto filme si svoju rolu celkom užíval), no všetky postavy boli tak odporné, že je to aj tak jedno. Väzenský horor, v ktorom dozorcovia svojich väzňov mučia a znásilňujú (dokonca nemajú problém rozpoliť ich dverami cely), pokým sa hlavný "záporák" nerozhodne, že sa s nimi poráta. Toho zase odsúdili za pedofilné vraždy, plus ešte odrovnal svoju vyšinutú matku, ktorá ho v detstve týrala. Nakrútené je to skôr podpriemerne, prostredie väznice nijako neoslní, práve naopak, ozvučené je to strašne (keď už nevedia vytvoriť ani zvuk výstrelu z pušky, tak je to až do plaču), na druhej strane to drží nad vodou gore, ktoré je prekvapivo kvalitné, a celá tá depresia, špina a hnus okolo toho. Čakal som to omnoho horšie.

The Eschatrilogy (2012)

Nízkorozpočtová zombie antológia s viacerými príbehmi, v ktorej sa našťastie konečne neberie ohľad na kladné či detské postavy. Gore celkom slušné, hudba výborná, herci už horší, masky žiaľ nestáli za nič (bledý makeup a koniec). Na druhej strane to aspoň malo nejaký príbeh. Netrpel som.

Sorceress (2017) odpad!

Aha, takže hlavná hrdinka tam filozofuje nad hviezdami, takže je to fantasy. Odznie tam jedna skladba na konci, takže je aj hudobný. Je to príbeh o dvoch lesbách, takže je to romantická dráma. Celý film vedú debilné dialógy, takže je aj psychologický. A aby som nezabudol, raz spadnú knihy, zabliká svetlo a objaví sa na zlomok sekundy krv na zrkadle, takže to musí byť aj jasný horor / thriller. Toľko štátov na tom pracovalo a vytvorili toto. Tragédia.

Follow (2015)

Chlapík sa ráno preberie so zbraňou v ruke a jeho priateľka je mŕtva. Keďže si nepamätá, čo sa presne stalo, rozhodne sa najprv zakryť stopy, no napokon si mŕtvolu nechá a stará sa o ňu. A keďže je len otázkou času, kedy ho niekto odhalí, jedna mŕtvola určite stačiť nebude. Je to priemerný thriller, ale aspoň sa to dalo pozrieť. Celý ten scenár sa mi zdal síce úplne idiotský, ale aspoň to nenudilo vďaka peknej, hnijúcej mŕtvole (ktorá dokonca sem tam ožíva, takže aj hororová atmosféra by sa našla) a mnohým ďalším obetiam. V tomto prípade je však lepšie, keď nad tým divák príliš nerozmýšľa.