Matt2626

okres Poprad

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 26.4.2019  22:00

Po dlhej dobe vynikajúca epizóda, čerstvé nápady, svieži humor...za mňa návrat ku koreňom.

• 21.1.2019  05:29
    Kominského metoda (TV seriál) (2018)

Prvú sériu som si šetril až do premiéry podledného dielu a zlhol ju na jedno večerné posedenie. Veľmi príjemný humor dobre zladený s ťažkou realitou každodenného života a stratami, ktoré prináša. Kombinácia Arkin-Douglas spolu ladí ako Jing a Jang. Je to svieže, čerstvé a hlavne príjemne krátke epizódy bez zbytočnej komplikovanosi. 85%

• 10.1.2019  23:46

Po vzhliadnutí výborného traileru ešte na jar 2018 som sa na film veľmi tešil a ešte dlhšie čakal. Napriek júnovej premiére v USA sa na internete objavil až na zimu. A, bohužiaľ, očakávanie predčilo realitu. Za mňa film pokulháva po stránke scenára. Nevysvetlené vzťahy, a charaktery postáv, zaujímavo rozbehnutú myšlienku zabrzdí americké klišé a hrozný MacDougall a jeho kreslenie nahých ľudí s malými penismi. Vera a Christopher veľmi slušní, dokonca by som povedal, že Veru predčil (čo už je čo povedať). Za venovanie 100 minút života to stálo, ale nie z tých filmov, ktoré by som chcel vidieť zas. 60%

• 18.7.2018  05:47

Ako čierna komédia úplne geniálne. Rôznorodé celovečerné príbehy viacerých ľudí, ktoré sa prelínajú a zapadajú do seba ako skladačka. Alebo jeden príbeh videný piatimi rôznymi pohľadmi. Podľa gusta diváka. . . 80%

• 28.4.2018  04:42

Napriek tomu, že ma film minul takmer o 20-ročie (aspoň, čo sa dátumu premiéri týka) je hodnotným prínosom kinematografie a skvele zahraná hlavná postava v úlohe Jacka Nicholsona stojí za vzhliadnutie a divák rozhodne neoľutuje.

• 25.3.2018  01:41
    VALL-I (2008)

Malé detaily, ktoré posunuli tento nezameniteľný animák z výborného k dokonalému. Súlad práce grafikov, scénaristu a režiséra je oskarom ocenená "podívaná", ku ktorej sa divák vždy rád vráti. . .

• 24.2.2018  05:48

Možno trochu zaujatý komentár, ale ako majiteľovi 16-ročného labradora mi to inak nedá. Má to krásnu pointu, nadhľad, duševne prerozprávaný príbeh, štipku vtipu a záver, na ktorý si musíte počkať... plus zakomponovanie smutných scén, pri ktorých si tí citovejší z nás aj poplačú - vrátane mňa, krásne dotvára celý dej. 95% a mieri medzi moje najobľúbenejšie

• 26.6.2017  02:04

Veľmi sa to chcelo podobať na Taken (96 hodín) https://www.csfd.cz/film/231978-96-hodin/ ale nepodobalo. Til Schweiger spĺňať kvality Liama Neesona nikdy nebude, nie že by mu v tom scenár v tomto filme pomohol. Trápna nemecká splácanina nehodná opätovného vzhliadnutia. Jedna hviezda za slušnú kameru.

• 19.8.2016  23:15
    Všemocný (TV seriál) (2015)

Seriál, ktorý úspešne nadviazal na Všemocný a postavil na jeho báze tematickú základňu. Vyžaduje si trochu času a trpezlivosti, pretože scenáristom chvíľu trvalo, kým sa našli, ale je to zaujímavé a Jake McDorman to drží nad vodu.

• 2.7.2016  01:19
    To nejsi Ty (2014)

Mal som pripravený podrobný komentár o tom ako sa film vyvíjal, ako na tom boli postavy a dej...ale oslobodím sa od toho. Zložitý námet, ešte ťažšia téma, ale výsledok stojí a to

• 17.4.2016  00:30
    Kredenc (TV pořad) (2014)

Ľudí, ktorí vytvorili Hornú Dolnú, Partičku, Inkognito... a ďalšie vidieť v niečom takomto je ako trhať dušu na kúsky. Paródia je krásna vec, ale musí sa robiť s citom a rozumom. Toto má od toho strašne ďaleko....

• 29.3.2016  02:39
    Marťan (2015)

Tento druh filmov skutočne môžem. Po mojej milovanej Gravitácii a skvelej Sandre je tu Marťan a je to ako prežiť De ja Vu. Damon film ustál so cťou a Jeff Daniels mu skvele sekunduje. Réžia a hlavne kamera famózne, záver už o trochu viac SCI-FI na môj vkus. Asi si kúpim knižnú predlohu...

• 19.3.2015  22:21
    Černá listina (TV seriál) (2013)

Jeden z mála seriálov ktorý si skutočne zaslúži 5* hodnotenie. NBC sa v tomto smere prekonala a dúfam že seriál udrží nažive čo možno najdlhšie.Tým scénaristov perfektný, zloženie hlavnej dvojice nezameniteľné (James Spader hraje svoju životnú rolu a Megan Boone sa v tomto seriály neuveriteľne našla). Mnohým môžu vadiť dlhšie pauzy pri tvorbe epizód a v niektorých častiach istá zložitá nadväznosť na predošlé diely, ale ak to vzhliadnete v celku je to niečo nové a hlavne originálne. Osobne sa veľmi teším na ďalší vývoj seriálu. Tvorcovia si v predošlých častiach otvorili niekoľko dverí na skvelé pokračovanie.

• 21.5.2014  00:07
    Mike a Molly (TV seriál) (2010)

Prežraný stlstnutý američania v podpriemernom nezáživnom prepadáku. hrôza pozerať....

• 13.3.2014  23:41

Jennifer Lawrence je pre mňa veľmi silný dôvod pre videnie filmu (rovnako ako Kristen Stewart). Ale ani dobrý herecký výkon jednej postavy neprekoná slabý scenár, predvídateľný dej a nelogické postupy postáv. Max Thieriot rovnako dobrý ako v Bates motel či Under the dome ale to ako prekombinovali jeho charakter postavy mi veľmi nevyhovovalo. 2.5* (nemôžem dať len dve)

• 19.11.2013  23:22
    Pomsta (TV seriál) (2011)

Videl som veľa seriálov a niektoré z nich som si aj obľúbil a stal sa ich fanušíkom. Revenge parí medzi jeden z nich. Mike Kelley posunul seriál z ktorého názvu a pilotného dielu mohol upadnúť do tuctového priemeru americkej stupidity ale nestalo sa tak. Posunul laťku mnohonásobne nad priemer a ostatní scénaristi môžu od neho len opisovať. V mnohom mi táto séria pripomína jeden z mojich ďalších obľúbencov - Leverage (ktorý na moje sklamanie už skončil). Plynule vyvíjajúca sa dejová línia, retrospektívne časti na doplnenie príbehu, zápletka, dráma, všetko nie príliš okaté a umelo vytvorené ale postupne zapadajúci do seba príbeh. Po prvej sérii veľmi príjemný objav a Emily VanCamp skutočne nesklamala a zhostila sa (aspoň pre mňa ako doposiaľ neznáma herečka) svojej role excelentne. 85% a teším sa na pokračovanie

• 16.9.2013  01:34
    Hunger Games (2012)

Film nemôže byť nikdy dokonalejší ako kniha na čo nám dala história nespočet dôkazov (Twilight, Harry Potter...). Ale toto filmové stvárnenie Collinsovej má k tomu zatracene blízko. Nie je to však (a to asi ani nikdy byť nemôže žiadny snímok) tak detailne vyrozprávaná podstata knihy a ten čo ju nečítal to asi nikdy úplne nepochopí ale aj tak som si to užil. Veľmi sa teším na pokračovanie, obzvlášť na tretiu časť. 85% edit: Lawrencová pre mňa lepší výkon ako v Silver Linings Playbook za čo získala oskara.

• 11.6.2013  13:45
    Famílie (TV seriál) (2010)

Prvá séria tohto podareného dielka padla, ani som sa neobzrel a musím povedať že bola výborná. Len nechápem ako mi mohol seriál v ktorom hrá moja obľúbenkyňa Lauren Graham (ktorú iste poznáte z pamätného seriálu Ženy z rodu Gilmorovcov, ktorý bol rovnako skvelý, aj keď v istých fázach trochu nekonečný) tak dlho unikať mojej pozornosti. Obsadenie sa jednoznačne trafilo do mojej krvnej skupiny, scenár je písaný s veľkým prehľadom a inteligentne. Dejová línia rozdelená prakticky na 4 časti štyroch súrodencov a ich rodín kde sa prelína vtip, smútok, prehry, sklamania ale aj veľké víťazstvá . . .no skrátna nemôžem ho nedoporučiť. Každému komu aspoň s časti inklinovali Gilmorovci to bude milovať. K plnému počtu mu skutočne chýba minimum a možno po ďalších sériách prehodnotím. 4.5*

• 2.6.2013  15:03

Scenár, ktorý vám odhalí úplne všetky karty v prvých 10 minútach. A po zvyšný čas akoby ste ani nehľadeli na príbeh ale len na obrázky peknej blondínky mihajúce sa na plátne. Horiaci dom a vražda na záver už len podtrhli celú tú dejovú zúfalosť. Jeden by skutočne neveril že toto odrežíroval človek, ktorý má na svojom konte také skvelé snímky ako Hačikó - příběh psa alebo Lov lososů v Jemenu Táto sladká gumová naťahovačka sa k nim nepriblížila ani na dohľad.

• 28.5.2013  07:33

Originálny, neokopírovaný príbeh nenapísaný podľa nejakej knižnej predlohy je dnes pomerne raritou. Pre tých čo si pred vzhliadnutím tohto snímku neprečítajú recenziu, či komentáre bude príjemným prekvapením a závanom niečoho nového. Lekárske prostredie dej ozvláštni a zvyšok dotvorí skutočne originálna zápletka s dokonale premysleným a stváreným zvratom v 3/4 filmu. Záver a výkon R.Marryovej mali priestor na zlepšenie ale aj napriek tomu solidných 75%

• 17.5.2013  09:09
    Odsouzení (2010)

Výborná srdcovka. Snímok, ktorý spočiatku možno niektorých veľmi nezaujme, ale jeho sila nie je v hlbokých scénach a nasilu predpripravených momentoch, ktoré majú diváka rozcítiť, ale jeho zbraňou je samotný príbeh. Vynikajúca Hilary Swank (rovnako pôsobivý výkon ako v Freedom Writers). Na podiv jej úctyhodne sekunduje pre mňa pomerne neznámy Sam Rockwell. Dobre doplnený soundtrack a príjemne nevtieravý záver len znovu ukázali schopnosti režiséra. 80%

• 16.3.2013  12:53
    Newsroom (TV seriál) (2012)

Čiastočne zložitejšiu angličtinu, ktorá v určitých fázach vyžaduje krok späť a prehranie sekvencie znova vynahradzujú excelentne poskladané dialógy v kombinácii s dramatickým dejom, ktorý má tendenciu v každom diely gradovať. Celé je to doplnené o skvele zohrané herecké obsadenie v čele s Jeffom Danielsom, ktorého som po dlhom čase videl v inom svetle ako doteraz. Dni "Blbý a a blbší" sú ďaleko za ním a svoju hlavnú rolu zvláda s prehľadom a nonšalanciou. Samotné promo seriálu (prvý diel, prvých 10 min.) dáva napovedať, že sa nejedná o klasicky imbecilný americký sitcom ale o niečo viac. Dej okorenený humorom, zápletkami a zvratmi je svieža voda, ktorú americké seriály potrebovali. S očakávaním druhej série je hodnotenie 4.5* do budúcna možno ešte porastie...edit: druhá sezóna udržala nastavenú vysokú úroveň, dej sa posúva a prináša nové zápletky, postavy sa vyvíjajú vo svojich charakteroch a dobrý humor ostal - nové hodnotenie je za 5*

• 9.2.2013  23:20

Film, ktorý mal veľmi blízko k 5*, výborné prepracovanie psycholólgia postáv, dej, vývoj deja. Aj napriek tomu, že tušíte ako film skončí, sa pri pozeraní nenadýchnete,. Má to dynamiku, myšlienku

• 23.11.2012  18:20
    Ruby Sparks (2012)

Z tak originálneho námetu, ktorý sa nerodí každý deň sa podarilo "úplácať" veľmi priemerný snímok s nekonzistentnou dejovou líniou. A mne osobne maximálne nesympatická Zoe Kazan aj s jej hereckým výkonom (úprimne Paul Dano nebol o veľa lepší) bol už len vrchol ľadovca.

• 15.10.2012  02:53

Film, ktorému nechýba finesa, jemný britský prízvuk a príjemné obsadenie

• 20.8.2012  13:10

Vynikajúci De Niro !!!

• 29.7.2012  11:20

Kto k tomuto písal scenár...musel poznať nejakú novú ruskú drogu neznámu nám európskym smrteľníkom. 1* za kameru a efekty. (POZNÁMKA pre RÉŽIU:) Ani slovom sci-fi či fantasy sa nedá ospravedlniť všetko

• 17.7.2012  13:18

Téma veľmi silno pripomína My Sister's Keeper, preto som dal aj snímku šancu, napriek tomu že nie som nadšenec kombinácií klasických a animovaných filmov. Bohužiaľ, snímok ma ani zďaleka tak neoslovil ako od neho na začiatku očakával. Má svetlé chvíle, je do neho zakomponovaná "love story" dokonca je miestami aj celkom vtipný. Len to nejak celé dohromady neladí. O animovaných násilných častiach ani nehovoriac. Nemeckí režiséri sa majú ešte čo učiť...

• 15.12.2011  18:50
    Zamilovaní (2011)

Mal som krásny komentár k tomuto nezabudnuteľnému filmu. Ale z nepochopiteľných príčin sa mi zmazal a nedokážem to znova napísať tak od srdca. Ako to bolo pár minút po vzhliadnutí tohto snímku. Na teraz hádam stačí, ak napíšem, že je pre mňa najlepší vo svojej kategórii za rok ´11. Má aj na 6* za skvelú kameru, spracovanie a kruto realistický záver odhaľujúci silu ľudskej mysle a hlavne jej spomienok. Zvyšok doplním po opätovnom vzhliadnutí, čo určite nebude trvať dlho................Edit: Dlho mi to netrvalo a k snímku som sa vrátil .Nemohol som to, skrátka vydržať. A to čo mi ušlo pri prvom hodnotení, je kamera. Natočená spôsobom, aký som doteraz nikde nevidel. Nie sú to len brakové prázdne zábery, podporujúce srdcervúcu americkú love-story. Je to, akoby ste stáli pár metrov od hlavných hrdinov a pozorovali ich. Miestami to vôbec nepripomína film, ale skutočný príbeh zachytený skrytou kamerou. A Felicity, Dlho som nevedel prísť na to, čo vo mne evokuje. Bolo to tým, že mi pripomína mladú Kristen Stewart. A už väčšiu pochvalu odo mňa počuť nemôžete. Skrátka, nie je to film, je to umelecké dielo, ktoré sa Vám zdá krajšie, pri každom pohľade na neho.

• 15.12.2011  01:57
    Love (2011)

Filmy, od ktorých nemáte hneď od začiatku žiadne očakávania, môžu iba prekvapiť. Toto bol ten prípad. Áno, poslabší hlavný hrdina, réžia má znateľné diery a k európskej elite mu ešte značných pár krokov chýbalo . Ale to sa nakoniec dočítate v rade ďalších komentárov z pier rádoby kritikov (ten od E=mc2 a 4x fajn v dvoch vetách fakt stojí za to). Môj pohľda na snímok bol menej kritický. Nesnažil som sa za každú cenu hľadať chyby. Vtedy som si užil naozaj výbornú kameru (konečne sme od amíkov dokázali okopírovať jej dynamický pohyb), dobrý soundtrack a dejovú líniu. Som rád a dá sa povedať, že som aj hrdý, že kráčame tým správnym smerom (Češi v tomto ako naša niekdajšia spoločná krajina majú ohromný náskok) a po Bratislavafilm je toto dielko už niečím, na čo sa dalo pozerať. 65%

<< předchozí 1 2 3 4 5 6