muskcz

muskcz

Honza R.

Česko
Povaleč, filmový závislák :)

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 9.8.2019  09:30

Nemám nic proti legendě krále Artuše. Tenhle film je ale hrozná nuda. Nápad natáčet klasický fantasy příběh ve stylu akčních blockbusterů je vyloženě trapný, černoši a Čínani ve staré Anglii působí komicky, vtipy nejsou vtipné, děj nulový, charisma postav nula. 74% je opravdu zbytečně vysoké hodnocení. Za mě odpad!

• 3.8.2019  11:11

Taková pohádka o tom, jak by vypadal světový mír, kdyby se všechny kultury a náboženství spojily pod vlajkou břitkého francouzského humoru.

• 2.8.2019  17:34

:D :D :D :D (Pokud jste cynicky založení a nevadí vám fekální humor.)

• 30.6.2019  14:26

Vyšším hodnocením jsem posunul zase na chvilku film do "červené" barvy. Bizár všech bizárů, film, který místy paroduje i sám sebe, překvapivé zvraty, suchý britský humor a ti prodavači - to jsou tak dokonalé postavy, že film nemůžu hodnotit jinak. Hodně jsem se nasmál. [KVIFF 2019]

• 30.6.2019  14:16

Na mě to zafungovalo. Místy tedy film až zbytečně tlačí emocionálně na pilu, ale příběh je to opravdu silný. A překvapivě má i hezky vtipné momenty. [KVIFF 2019]

• 30.6.2019  14:07
    Na střeše (2019)

Inteligentní, vtipná komedie. Má to spád, překvapivé i vážné momenty. Mádl umí! Těším se, až film uvidím znovu. [KVIFF 2019]

• 30.6.2019  14:03
    Žraloci (2019)

Zajímavé prostředí i námět. Film mě bohužel nudil absencí děje, dlouhými téměř statickými záběry a "nehybnou tváří" hlavní protagonistky, která působí rezignovaně a otupěle, což na druhou stranu není divu vzhledem k drsnosti prostředí, které ji obklopuje. [KVIFF 2019]

• 30.6.2019  13:26
    Tommaso (2019)

Bizár. Během dlouhé stopáže jsem s napětím očekával, jestli se něco stane. Bohužel Mr. Bean do Varů nezavítal. https://www.youtube.com/watch?v=NLU9s5lDma8 [KVIFF 2019]

• 3.11.2012  12:55

Dokument světového formátu. A navíc o místě, ke kterému mám nesmírně blízký vztah. 100%

• 17.10.2012  17:48

Nadčasová geniálnost.

• 3.9.2012  21:50
    Lidská stonožka 2 (2011)

Bytost, která tohle píše a natáčí, běhá na svobodě mezi lidmi?

• 1.8.2012  23:44

Ždímačka na emoce, která ze mě na 132 minut vyhnala cynika. Ale to beru jako pozitivum. Skvělá Michelle, skvělá Dakota, svělý Sean Penn. Doporučuji.

• 26.1.2012  21:09

Jednoduché - to musím zdůraznit, ale v rámci té jednoduchosti velmi vtipné a svižné. Potěšilo i herecké obsazení. 60% je imho pořád málo, proto dávám 5*.

• 19.12.2011  14:40

Třeba mě ukamenujte, ale větší blbost už jsem dlouho neviděl. To nešlo dokoukat. Asi se zařadím mezi suchary ze zbytku světa a přestanu sledovat komedie pro teenagery.

• 18.12.2011  15:13
    Milovaná (2010)

Hodně dobré, bez chybičky. Kvalitní film ještě nezemřel. K tomu ten brutálně skvělý výkon hlavní představitelky!

• 18.12.2011  00:20

Škoda. Moc překombinované, zajímavý nápad utopený v moři nesnesitelně samoúčelných sraček. Tohle vážně nemusím. Natočíme film, kterej zvedne ze židlí puritány. Tak co tu ještě nebylo? Zkombinujeme všechny stereotypy defektních postav z podobných filmů a necháme je zahrát děti. Defektní děti, hm, to je dneska v kurzu. To letí. Chlapeček zavře svojí matku do sklepa, protože jí chce pomoct s hubnutím? Holčička se promění v děvku z třetího světa, protože jí chybí otec? Chlapeček vezme pistoli a spáchá promyšlenou vraždu? Jo, to zní dobře! To zaujme! O tom se bude mluvit! Wtf??!

• 17.11.2011  11:44
    Nákaza (2011)

Nečekal jsem žádné zázraky, nečetl recenze ani popis tady na ČSFD, takže mě mile překvapilo hvězdné obsazení, kamera a kvalitní hudební podklad. Ani ten však moc nezachraňuje velmi průměrný, televizní scénář.

• 9.10.2011  15:37

Vtipná milá komorní záležitost, kde mě ovšem neskutečně štvala vtíravá roztomilost dětských monologů, která postupně přestává být roztomilá a začíná nudit a otravovat. Rozpačité dojmy..

• 7.10.2011  22:00

Tahle detektivka je dokonalá. Ale také dokonale chladná a neosobní. Pochopeno vše, ale nevtáhlo mě to do děje tak, jak bych čekal podle zdejšího hodnocení.

• 30.9.2011  12:15
    Lovci duchů (TV seriál) (2005)

Tento seriál bych přirovnal k horším "nekonspiračním" dílům Akt X, kde navíc chybí Mulder a Scullyová. Hrdinové mi jsou maximálně nesympatičtí, scénáře k jednotlivým dílům jsou psány jako přes kopírák, hlavní příběh je nudný, nezajímavý a vrcholem všeho je arogance a hloupost, s jakou se seriál vnucuje, jak je hrozně "cool". Nechápu, čím si zasloužil tak vysoké hodnocení.

• 28.9.2011  22:52
    Jsem číslo čtyři (2011)

Proboha, co to zase Hollywood vyblil za sr**ku!? Nejsem žádnej superintelektuální divák, ale čeho je moc, toho je příliš. A další vykrádačku vykrádaček filmů a seriálů o hrdinech se superschopnostmi už prostě nezkousnu. Ani přes sexy tvářičku Teresy Palmer.

• 24.8.2011  02:17
    Prasátko Peppa (TV seriál) (2004)

Na Prasátko Peppinu mi nešahejte!

• 4.8.2011  20:46
    Revizoři (2003)

"Kudy se odsud dostanu Bélo ven?" Metro jako temná špinavá past prolezlá šlapkami, feťáky, úchyly, psychopaty, vrahy a... revizory. Kdo z nich vydrží déle? Docela by mě zajímalo, nakolik se film konfrontuje s realitou v Maďarsku, potažmo u nás. Skvělá filmařina.

• 13.3.2011  21:53
    Budrus (2009)

Dokument, který má hlavu a patu a není jenom výkřikem do větru. Jediné, co bych mu vytkl, je objektivita, která místy kolísá, ač se o ni usilovně snaží. Také se možná mohl místo nekonečných záběrů na rozzuřený dav vesničanů věnovat palestinsko-izraelským konfliktům obecněji.

• 15.1.2011  19:42
    Pach krve (2003)

"Myslím, že jsme zachráněni, dostaneme guláš." Až se budou sebeparodující samoúčelná klišoidní béčka řadit do kategorie hororových komedií, budu dávat plný počet a to právem, protože jsem se opět skvěle pobavil.

• 28.11.2010  00:35

Jako zarytý fanoušek a oběť fenoménu nemohu hodnotit jinak. Nicméně pokud jste nečetli knihu, neutrácejte za kino. Budete čelit neuvěřitelnému množství těžko pochopitelných detailů, narážek a souvislostí a ve výsledku budete zmateni a znuděni - to v lepším případě. Pokud bych byl hodně zlý, nazval bych "část 1" nejdelším trailerem v dějinách kinematografie. Ono je tomu tak i v knize - první půlka je vlastně takový trailer k pompéznímu závěru. :-) Ještě něco - nevím, čím to, ale způsob zpracování některých věcí ve filmu (na rozdíl od knihy) ve mně vyvolal překvapé asociace: tak třeba ministerstvo kouzel alias nacistická centrála, mudlové alias Židé, mozkomorové alias zombies, medailon alias The One Ring, Brumbál alias Gandalf a konečně závěrečná scéna s Voldemortem a Bezovou hůlkou alias Minas Morgul s Witchkingem - ta byla asi nejokatější. Inu, někde se inspirace brát musí. :-) // ZAJÍMAVOST: Také jste si všimli, že melodie z potterovského soundtracku zazní ve filmu pouze jednou a to ještě dost nenápadně? Filmmakerům se už zřejmě oposlouchala. :-)

• 12.11.2010  19:30
    Saw 3D (2010)

O nic horší než předchozí 4 díly. "Překvapivá" pointa, která už ničím nepřekvapí, exhibice smrti na 100 způsobů a pozor - novinka! - krvavé sračky vám létají přímo do ksichtu! A za pět let dáme Saw 4D: Revival. Plavky a ručník s sebou. :-)

• 18.10.2010  22:21
    Věřte nevěřte (TV seriál) (1997)

Věřte nebo ne, pro mě je to stejně kultovní záležitost jako např. Krajní meze. :) Z dnešního pohledu mi dokonce tento seriál přijde o kapku nápaditější, i když se nedají moc srovnávat, protože Věřte nevěřte je čistě mysteriózní záležitost a ke sci-fi má narozdíl od Krajních mezí dost daleko.

• 8.10.2010  01:20

Nejúchvatnější cesta časem, co jsem kdy viděl, skoro i zažil. :-) A to nejen díky přehlídce nejnovějších vizuálních efektů a simulací. Těším se, až to vyjde u nás.

• 5.10.2010  16:13
    Cestovatel (TV seriál) (2007)

Dlouhý, trochu zmatený rozjezd, jako by tvůrci nerozhodně přešlapovali na místě a potom předčasné ukončení, když už se děj konečně ukotvil a začal se slibně rozvíjet. Tak na mě působí tento výborný seriál, který měl v sobě jistě dost velký potenciál na to, aby se stal skutečným hitem. Nechápu manažery NBC, proč si zabíjejí tak skvělé projekty.

<< předchozí 1 2 3 4 5