Edeltruda

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 8.10.2017  10:07
    Marťan (2015)

Místy trochu (i hodně) naivní. Ale zábavné. :-)

• 27.7.2017  13:48

Ne, že bychom byli po zhlédnutí filmu finančně gramotnější, ale pobavili jsme se.

• 23.7.2017  18:36
    Mezi zdmi (2008)

Tak přesné a uvěřitelné, že to skoro ani nevypadá jako hraný film.

• 23.7.2017  18:33

Poctivý dobrodružný příběh v překvapivě pomalém tempu.

• 23.7.2017  18:31
    Solaris (2002)

Pohádka pro dospělé ve stylu Je třeba zabít Jessii.

• 23.7.2017  18:29
    Uteč (2017)

Od společenské kritiky k hororu. Bohužel nás nikdo nevaroval, že k mysterióznímu ve stylu Stepfordských paniček. Na ně ale Uteč nemá. :-(

• 27.6.2017  18:24
    Atlas mraků (2012)

Někdy je méně více - Pravda pravdoucí.

• 2.4.2017  16:20

Film občas otevřel zajímavé téma: maloměšťanskou morálku, kontraproduktivní výchovu dětí, ale bohužel s nimi více nepracoval. Ale ještě větší škoda byla, že jsem prostě hlavním hrdinům za celé ty dvě hodiny neuvěřila, že by mezi nimi mohla vzniknout za těch pár dní v takových podmínkách a za takového vzájemného chování láska až za hrob (hlavně ze strany Roberta k Francesce). Snad je to v knize popsáno lépe. Ani jejich loučení mě nedojalo, Francescino rozhodnutí bylo v mých očích jediné správné. Hlavní postavy podle mého názoru byly ve skutečnosti rozdílnější než film ukázoval a za brzký čas by to mezi nimi muselo začít skřípat.

• 22.3.2017  22:10

Na britské "romantické" komedie jsem asi příliš prudérní a empatická. :-(

• 26.1.2017  11:44

Pro mě byla přínosná především druhá polovina filmu o výrobě a zpracování tzv. koncentrátů. Takové francouzské "Jídlo s.r.o." aneb co všechno jsou nám schopni výrobci prodat jako "zdravou", "čerstvou" a "přírodní" potravinu.

• 2.1.2017  20:35

Očekávala jsem film o hledání sebe samé, učení se sebelásce... Ale ta proměna hlavní hrdinky proběhla vlastně strašně rychle a jakoby nic. Neuvěřila jsem jí. Ani filmu. :-(

• 27.11.2016  22:23
    Příchozí (2016)

Věřím, že literární předloha má svou sílu, ale na celovečerní film podle mě nestačila. Fajn mi přišlo dnes už nevídané idealistické poselství mimozemské návštěvy nebo realisticky podané přehnané politické a mediální reakce na neznámé návštěvníky (byť těch "breaking new" bylo někdy až příliš). Super byl také jakýsi "minidokument" o příletu UFO v rámci první třetiny filmu, vizuál a zvuk. Tady však mé nadšení končí. Celou první půlku jsem byla na pochybách, jestli opravdu takto vypadá vědecké luštění jazyka a komunikace s naprosto neznámou (a v tomto případě dokonce mimozemskou) civilizací. Jinak jsem se nudila. Příběh je slabý, nedotažený do konce, plný nejasností a nelogičností.

• 27.11.2016  22:10
    Kosmo (TV seriál) (2016)

Nebylo to úplně špatné, ale čekala jsem víc - narážky nejen ty okamžitě jasné, ale i ty o něco skrytější, na které musí divák sám přijít. Postava až nesmyslně hloupé hrdinky Agáty mě jako ženu doslova urážela. Stejně stereotypní mi přišlo i znázornění sousedních národů. Asi jsem už příliš mladá na to, abych tento styl homoru dokázala pochopit a ocenit.

• 2.10.2016  15:28

Osobně mě neoslovil ani tak příběh Joea Crosse jako jeho následovníků a především výpovědi běžných Američanů v první půli filmu. Nešlo jen o stravovací návyky a životní styl, ale o naprostou rezignaci až absenci smyslu života, když přiznávají, že vlastně neznají důvod, proč by měli chtít žít déle.

• 1.10.2016  17:58

Hlavně na začátku starý dobrý Woody Allen, ale od zhruba poloviny jako by se všechno už opakovalo a i pouhá hodina a půl se zdála být nekonečná.

• 28.9.2016  22:39

Ať je natočené sebelíp, drama o ajťácích z jednadvacátého století nebude mít nikdy přitažlivost příběhů o kovbojích. Poodkrytí špíny z kanceláří společnosti mě dokonce trochu odradilo od používání FB jako takového. Za což bych ale možná měla autorům spíš poděkovat. :-)

• 27.9.2016  19:54

Slabinou i sílou Kober a užovek je, že nemáte pocit, že sledujete film, ale příběh lidí žijících někde na druhé straně ulice.

• 27.9.2016  19:50

Neotřelý dokument ( i formou), který představuje hudebního idola jako kluka od vedle. Náš pohled na Kurta Cobaina už nebude stejný jako dřív.

• 10.8.2016  23:12
    Terminál (2004)

Dramatická linka mě bavila mnohem více než ta komediální a romantická.

• 28.6.2016  13:31
    Extr@ (TV seriál) (2003)

Jako sitkom slabší, ale jako výukový materiál skvělé.

• 28.6.2016  13:27

Nečekaně naturalistický film se třemi zajímavými linkami: zvláštnost švédské společnosti, která přestává být severským specifikem; aktuální téma začleňování cizinců do evropské společnosti a jako kontrast chirurgie v improvizovaných podmínkách Etiopie. Škoda jen, že autor nedal více prostoru informacím, jak je možné, že se tento sociální experiment ve Švédsku takto "povedl", a faktům, kolik lidí ve Švédsku tento osamělý životní styl praktikuje a jak ho vnímají ostatní, běžné rodiny, žijící a milující se ještě "po staru".

• 19.6.2016  16:43

Měla jsem pocit, jakoby si autor náhodně vytáhl šest karet s příběhy ze hry Černé historky a ty zfilmoval. Ale stálo to za to. :-)

• 17.4.2016  12:48
    Jak na věc (2002)

Cynici "sluší" Hughu Grantovi mnohem více než věční stydlíni. :-)

• 1.2.2016  15:35

Filmové orgie. :-) Neotřelá forma, nové myšlenky a přitom velká zábava.

• 18.1.2016  15:04

Dojemný, téměř neuvěřitelný, příběh nedoceněného umělce a především skromného člověka.

• 3.1.2016  19:21
    Mamut (2009)

Film o paradoxech současného mateřství. A tak trochu Pláž pro starší a "pokročilé". Ale především uvěřitelná rodinná dramata.

• 1.1.2016  16:14

Obrazové orgie, ale filmu prostě chybí příběh. :-(

• 27.12.2015  19:25

Nečekaně vtipný film o vážných věcech. Začínám mít slabost pro romantické komedie ze "starých dobrých" a hlavně méně vulgárních 80.-90. let.

• 27.12.2015  19:20
    Tři bratři (2014)

Scénáristé si roky lámou hlavu s novými náměty na pohádky a zatím marně. Nakonec vždycky nejvíc potěší tradiční pohádky, byť v novém hávu.

• 13.12.2015  13:01

Je to celkem příjemný romantický film. Jen film. Ve skutečnosti se prosím na podobné osudové setkání nespoléhejte. Prosím.

<< předchozí 1 2 3 4 5